Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple cuvinte

#71
Buna dear ! Iata ca inca o data m-ai surprins cu o poezie superba.De criticat stii bine ca nu ma pricep,dar nici nu cred ca as avea ce pentru ca poezia e foarte reusita.Genul asta de creatii imi plac cel mai mult la tine si astept cat mai multe capodopere de ale tale pe care sa le laud:-)
Iti doresc spor la lucru si multa multa inspiratie.Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#72
hei buna>:D< si scuze pentru ca nu ti-am mai lasat nici un comentariu la poezi dar nu am mai avut net....:(.Dar acum am revenit deci o sa iti comentez doar ultima poezie postata sper sa nu te superi :zuppy11:.
imi place foarte mult si versurile te atrag ,astepti sa citesti cu nerabdare urmatoru vers ,deci ce pot spune e ca e superba chiar te pricepi si iti urez succes in continuare.
critici nu am pentru ca nu prea scriu poezi,si nu pot critica .
te astept cu o noua poezie
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#73
Hello hello! După o destul de lungă pauză, revin cu o nouă poezie. Am observat că cealaltă nu a fost tocmai pe placul vostru, dar sper ca aceasta să fie. So... să vedem.

Lacrimi ale norilor

Raze de soare cad fără teama
Care le închide ochii, fără să-şi dea seama,
Că inconştient curând vor pleca
Veşnica promisiune şi-o vor încălca.

Se apropie uşor, uşor fără anunţ
Vrei afară, dar îţi spui „renunţ”.
De ce ai abandona atât de uşor
Când afară vezi un simplu norişor?

Dar lumina dispare fără urmă
Iar pe cer zeci de nori se adună.
Mândri, cu neruşinare lumina o ascund
Ne aruncă în această prăpastie fără fund.

Tot ce văd sunt stropi de apă
Ce pământul vor să-l crapă,
Să cădem în prăpastie inconştienţi
Ca şi cum niciodată nu am fost atenţi.

Pur şi simplu nu mai inspirăm milă
Pentru a norilor simplă şi umilă
Casă fără de secare izvor al lacrimilor
Ce cad fără de încetare din lăcaşul ochilor.

Ţin să vă anunţ de faptul că această poezie nu este corectată din punct de vedere al ritmului so... sper să nu vă supăraţi şi să-mi spune-ţi unde greşesc!
Ne vedem data viitoare...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#74
la tine trebuie sa fiu prima deci dau ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupa ce citesc poezia analizes textul puii mei
Edit Cum am promis am venit si cu edit. Poezia asta e minunata iar eu iubesc la nebunie ultimele 2 versuri. Nu imi pot da cu parerea daca este sau nu corect din punct de vedere al ritmului dar stiu ca oricum suna minunat iar mie imi place muuuuuuuuuult de tot.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#75
Heya >:D<
First, imi cer scuze ca am intarziat, am avut de dat cateva comm`uri. >:)
Revenind... Cum adica cealalta poezie nu a fost pe placul nostru ? Well, pentru mine, chiar a fost incantatoare. Ofc, subiectul acesta este poezia, so... :] O noua opera, ca asa poate fi numita creatia ta. >:D<
Desigur, ti-am mai spus de muulte ori ca ador cum scrii poezii, eu una, n-o am deloc (,) cu rimele. :]] Btw, asa cum ai spus si tu, ritmul nu a fost foarte bun, dar nimic nu e perfect. Nu am ce comenta. Bafta cu urmatoarea poezie. ^^

#76
hi dear:*...mersi de anunt..imi place la nebunie cum ai facut rima...pur si simplu o ador:)...imi place faptul ca te accentuezi pe sentimentele oamenilor atunci cand ploua...asa ma simpt si eu cand ploua:((...in rest e ok...sper sa ma anunti cand pui urmatoarea poezie:*

bye,bye:bye:

#77
Hey ... Scuze că am mai comentat nimic, dar, ce penibil sună, am fost pedepsită :((... Să lăsăm motivele mele la o parte, îți ador poeziile...Deci sunt mare fană a poeziilor tale:love:
Eu ador ploaia, îmi place poezia, chiar dacă mă întristează.
Aștept să văd ce poezii mai scoate mica noastră scriitoare... Te rog să mă anunți:bye:

#78
Hey guys! Îmi pare sincer rău că abia acum vin cu o altă poezie. În ultimul timp nu am avut nici un pic de inspiraţie, plus că şcoala asta mă omoară încet încet. Am observat că numărul comentariilor scade de la un post la altul şi consider că este vina mea. Anyway, am venit cu o nouă poezie, de data aceasta una scrisă-n limba engleză. Aici chiar am nevoie de nişte păreri cât mai dure pe care sper să le primesc. Hope you like it...

Did you really forget?

Outside it’s so cold, just some tears
I’ve been waiting for you too many years
But now, uncolored little sparks are falling from my eyes
All you said to me back then were lies…

Did you really forget all the nights that I pray
But now all I’ve done, you fade away
You don’t have any regrets about what you did to me
You have thrown me, without thinkin’, in the sea.

Even now, I don’t understand why you did this
Wasn’t enough that only kiss?
You didn’t feel my love through it?
You said that you love me, and now you quit.

Did you really forget all the hugs that I give
Now without them it’s so hard to believe,
That we’re truly were together
And how you made me believe that this love’s forever.

You broke my heart with simple words
You get your wings and fly just like birds
Without thinking how much I suffer
I implore you to come back but you said ‘whatever’.

Did you really forget…

Aceaste versuri sunt scrise special pentru un cântec. Vă rog să îmi daţi nişte indicaţii.
Sărbători Fericite
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#79
Buna dear, am trecut pe la noua ta creatie :X
Imi place mult, mai ales pentru ca e in engleza. Pot spune ca te descurci foarte bine, deoarece nu am observat greseli gramaticale sau de tastare.
Totul rimeaza perfect, dupa parerea mea are sanse sa devina un adevarat hit. Mai lipseste melodia, deoarece versurile sunt foarte expresive. Chiar am simtit ceea ce ai vrut sa exprimi.
Totusi, cred ca trebuie sa ai grija la masura, deoarece daca pui aceste versuri pe o melodie, ar putea fi probleme.

"That we’re truly were together
And how you made me believe that tis love’s forever"

Aici este singurul loc care mi-a atras atentia in mod special, din punct de vedere a masurii.
Anyway, esti foarte talentata, imi place foarte mult ceea ce ai compus.
Astept urmatoarea poezie, sper sa ma anunti si pe mine cand o aduci (daca vrei si ai timp )
Spor la scris! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#80
Wahh dear e superba poezia.Chiar imi place, mai ales ca e in engleza.Sincera sa fiu, nu ma dau in vant dupa poezie dar a ta chiar mi'a placut.Defapt si celelalte mi'au placut, ai un mod frumos de a scrie si de ati expreima sentimentele in versuri.And Tweetie are dreptate, trebuie sa ai grija la masura daca sunt versuri pentru un cantec.Anyway, sper sa mai postezi curand si alte creatii.Gambate dear >:D<
Zbye ~
Time you enjoy wasting, was not wasted.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.826 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Simple things Haribo 2 2.617 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.687 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)