Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasu Saku Love Story!

#1
Hey all!!..M-ma gandit si eu sa fac un fic..am o idee originala..numa ca nu am, rabdare sa il scriu..

Capitolul 1.Cunoasterea

Era o zi insorita de 23 August in Konoha.Soarele stralucea pe bolta albastra ,iar ciripitul pasarelelor se auzea din pomii proaspat infloriti.
Numele meu este Sakura Haruno,o fata de 16 ani.Am avut o copilarie nu prea fericita.Mama este un mare arhitect,iar tata un mare om de afaceri.Sunt inscrisa de cativa ani la Clubul de Volley Yuri.
Ajunsa in fata clubului,intru,iar antrenorul imi spune :
-Sakura! spune acesta foarte incantat.
-Buna ziua! Ce s-a intamplat domnule?
-Marele antrenor de volley Fugaku Uchiha m-a sunat azi de dimineata si mi-a zis sa te trimit la acesta la club!
Eram fericita,m-ai ales ca m-a ales chiar pe mine Marele Fugaku Uchiha,dar trebuia sa ma despart de prietenele mele cele mai bune,acestea fiind in echipa cu mine.
Am plecat de la club.Eram in drum spre casa.Mi-am scos Ipod-ul si ochelarii de soare.Norocul meu a fost ca mama era acasa.
-Mama! Am ajuns!spun eu intrand pe usa si lasandu-mi geanta pe o masa.
-Draga mea,ce-i cu tine la ora asta? Nu trebuia sa fi la antrenamente?
-Ba da,dar antrenorul mi-a spus ca m-a schimbat la clubul de voley al marelui antrenor Uchiha Fugaku.
-Ma bucur pentru tine Sakura! Ii voi spune tatalui tau cand va veni acasa.
A sosit seara.Soarele a ajuns la picioarele Pamantului.Pasarelele s-au dus la culcare pentru a nu fi obosite pentru noua zi ce va urma.Mama a pus cina si m-a chemat la masa.
-Buna seara tata! spun eu ajungand si punandu-ma la masa.
-Buna seara draga mea! Mi-a spus mama ta ca esti la un nou club de volley.La Clubul de Volley Uchiha.Se pare ca sotia lui Fugaku este chiar marea femeie de afaceri Mikoto Uchiha.Dar gata cu vorba,maine o sa incepi antrenamentele cu noul antrenor si ar trebui sa mananci si sa te duci sa dormi.
Am mancat de terminat.Stiam ca trebuie sa ma scol devreme si sa plec,doar nu vreau sa ma fac de ras in fata unui om,cunoscut,sau sa ii fac de ras pe parintii mei.M-am dus in camera si m-am spalat pe dinti,am facut un dus apoi m-am bagat in pat.



Acesta este primul meu fic..Sper sa va placa!!
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#2
Citat:Era o zi insorita de 23 August in Konoha.Soarele stralucea pe bolta albastra ,iar ciripitul pasarelelor se auzea din pomii proaspat infloriti.
ca intodeauna, acelasi lucruri banale. Incearca sa incepi cu altceva, nus stiu, dar aceleasi lucrui spuse la fel, deja e neoriginal si banal.

Citat:Numele meu este Sakura Haruno,o fata de 16 ani.Am avut o copilarie nu prea fericita.Mama este un mare arhitect,iar tata un mare om de afaceri.Sunt inscrisa de cativa ani la Clubul de Volley Yuri.
In primul rand, iar este banal, fiecare cuvintel, este banal, ca sa zic asa, iar volei nu se scrie Volley ci pur si simplu volei asa cum se aude. Am fost pe acolo ^_^


Citat:Ajunsa in fata clubului,intru,iar antrenorul imi spune :
-Sakura! spune acesta foarte incantat.
-Buna ziua! Ce s-a intamplat domnule?
-Marele antrenor de volley Fugaku Uchiha m-a sunat azi de dimineata si mi-a zis sa te trimit la acesta la club!
a si ajuns ? Doamne dat poate nimeni nush, cineva nu a vazut naruto, poate nu stie cine este sakura asta, sau ce face ea cine si cum . E datoriua ta sa descrii, dar vad ca nu prea.


Bun, deci aproape ca m-a luat somnu'/ In primul rand grabesti actiunea, iar ce ai scris tu aici nu este capitol ^.^ boon, nu e deoarece capitolul este mult mai mare. Bine ca ai avut grija la tehnoredactare. :))
Redactarea: naratiunea este grabita, actiunea este banala, descrierea nu exista dialogul nici atat:

Sfaturi
1. Incearca sa dezvolti ceea ce ai facut tu aici, ca asta nu se numeste capitol.
2.Nu mai tgrabi actiunea. Este incredibil de grabita si parca ai face un rezumat nu un capitol de ff.
3.Naratiunea este banala, goala seaca, cum vrei tu sa=-i zici, iar ideea nu este nici pe departe originala, ba mai mult este chiar neoriginala.
4.Pune mai multa descriere, deoarece nu ai deloc, ai o problema cu asa ceva, deci ar trebui sa lucrezi, lucrezi si iar sa lucrezi, deoarece ti-ar trebui o luna sau mai mult sa te perfectionezi.
5.Pune mana pe o carte, citeste mult, fa-ti o idee despre ce inseamna cu adevarat sa scrii bine, fa-ti o idee despre ce inseamna descriere / dialog / naratiunea alea alea stii tu, apoi mai vorbim.

gambatte ! ^_^ daca te-a deranjat comentariul meu, i-am id-ul si vorbim pe messenger, sau da-mi un PM [ mesaj privat ]
-

#3
Hy! Am aterizat si eu pentru ca am vazut un fic nou si am zis.....sa vedem.
Deci, ideea nu pot spune ca este originala cum ai mentionat tu pentru ca nu mi-am dat seama de asta din primul capitol insa sa lasam asta.
Descrierea dupa parerea mea este cea mai importanta si la tine libseste total.....daca ai spus la inceput ca pomii sunt infloriti si soarele nu stiu cum asta nu inseamna ca ai descris . Bun este bine sa para si cateva randuri in care sa descrii natura, locurile in care se afla personajele sau alte chestii, insa descrierea in care apar sentimentele personajelor este cea mai importanta( parerea mea :) ).Inceputul a fost banal:| adica ai incepu putin sa descrii natura si dupa brusc, fara nici o legatura ai zis de Sakura. Incearca sa pui mai mult accent pe ceea ce simt personajele;)
Dialogul a fost destul de sec si el....adica incearca sa faci fraze mai ample si mai lungi. Actiunea, nu pot sa zic ca a fost rea, pentru ca nu prea mi-am dat seama ....insa pare bunicica.
Sper ca nu te-a deranjat comentariul meu si as vrea sa tii cont de sfaturi si sa te indrepti.
Pana cand pui nextu care ma astept sa fie mult mai bun.....te :*:* si iti urez spor la scris!

#4
buna^^
am trevut si eu pe aici....
un fic nou..deci sa incepem
descrierea e bunicica
dialogul e putin cam sec:-S
naratiunea:-Se bunicica
ai cam grabit actiunea:(
greselute n-am vazut
ideea nu pot spune ca e originala....nu pot observa asta din prima:D
si sper ca sasuke si sakura sa nu7 fie asa impreuna in urmatorul capitol...ar trebui sa pui sasusaku pe la capitolul al V-lea...sau mai putin
cam atat
Chuu & Kissu'^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.465 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.149 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.135 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.623 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.423 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.705 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.607 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.513 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.686 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.050 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)