Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sakura intr-o viata anterioara

#1
Era o zi frumoasa de primavara. Intr-o gradina micuta din Japonia,era o fetita mica de vreo 6 ani care se dadea in leagan,avea parul roz, ochi verzi si radea, numele ei era Sakura. Micuta radea de sora ei mai mare Hana, care se tot stramba la ea, avea parul negru prins in 2 codite si ochi caprui. Pe iarba statea fratele lor mai mare Ren, avea parul saten si ochi tot caprui care incerca sa le deseneze. Era foarte talentat la desen. Erau singuri acasa, parinti lor erau plecati la servici. Mama lor Sayury Haruno era directoarea de la Kenvelo, iar tatal lor Sabakuno Haruno era menegu’ firmei de haine Haruno. Acestia erau foarte buni prieteni cu familia Uchiha. Fugaku si Mikoto Uchiha erau menegeri firmei de haine si incaltaminte Uchiha. Acestia aveau si ei 3 copii. Sasuke care avea aceiasi varsta ca si Sakura, acesta avea parul negru ca pana corbului si ochi la fel ca parul acesta semana foarte bine cu Itachi amandoi aveau aceiasi culoare la ochi si par diferenta era de ani acesta era la fel de mare ca si Ren acestia, la randul lor mai aveau o sora, nu semana deloc cu ei, aceasta mai mult semana cu mama ei, avea parul rosu lug, ochi ii avea un rocu mai inchis, numele ei era Sarah.
De cand era mica Sakurei ii placea sa cante. De cate ori se plictisea se ducea in camera ei si incepea sa compuna cantece, era foarte buna la chesti deastea. De ziua ei mereu canta un cantec frumos prietenilor ei. Sakura cand era mica era mai batausa, de cate ori mergea in vizita la familia Uchiha, ii placea sa se bata cu Itachi. Desi era mai mare decat Sakura se punea la mintea ei. Hana statea pe iarba si il privea pe Itachi. De cand era mica, ea il admira mult pe Itachi, la felu cum se comporta cu surioara ei si cu frati lui. Au tinut mult timp legatura dupa ce au mai crescut.
Dupa ce au trecut vreo 7 ani Sakura devenise cantareata si sora ei chitarista. Cantau amandoua pe scena iar fratele lor ajuta cu decorurile si uneori le mai spunea cum sa cante. Sakura primise o invitatie la Paris ca sa cante. Acolo au stat marea parte din ani. Au trecut 3 ani de la plecarea Sakurei din Japonia, incepuse sa i se faca dor de casa si de prietenii ei.
Acum Sakura era la un concert de “Adio”.
-Dupa cum bine stiti, maine va trebuia sa plec acasa! Este dureros mai ales pentru voi, asa ca vam pregatit un cantec de “Adio”.
Toti au inceput sa cante impreuna cu ea. Dupa ce a terminat melodia sa dus in culise sa se schimbe. Aceasta purta opereche de blugi, cu un tricou scurt mov. La mana avea multe bratari negre si mov si purta niste cercei lungi din argint. Parul era prins in coc si si-a lasat 2 suvite sa ii cada pe fata. In fata usi a aparut o fata de vreo 17 ani cu parul negru si ochi caprui, nu era nimeni alta decat Hana, sora mai mare a Sakurei. Aceasta purta o pereche de blugi negri, niste adidasi Nike negri si o o bluza neagra. Parul ei era desfacut si purta o pereche de ochelari cu lentil rosi si ramele negre. Langa scena le astepta o limuzina alba in care se afla fratele lor mai mare Ren, care acum avea 21 de ani. Parinti lor nu erau cu ei, acesti erau plecati in Londra la o conferinta. Au ajuns repede la aeroport, au mers cu avionu’ 2 ore pana au ajuns in Japonia. De la aeroport au luat limuzina familiei pana acasa. Dupa ce au coborat din masina rozalia a fost legata la ochi cu o esarfa de catre Ren.
-Am o surpriza pentru tine! Este in camera ta. Ii spune Ren.
-Te rog nu o lasa pe Hana sa ma dea cu capu de fiecare perete care imi iese in cale.spune rozalia ingrijorata.
-Ren de ce i-ai zis, mi-ai stricat planul.a spus roscata chicotind.
Cand au ajuns la camera Sakurei au dezlegat-o la ochi. Totul era schimbat.Culoarea era rocu inchis, patul era langa balcon, asternuturile erau albe, perdelele de la balcon erau rosi, dulapul era cu multe oglinzi si cateva rafturi nu erau acoperite. Biroul era ;amga dulap pe el se putea vedea o poza cu frati rozaliei si cu copii familiei Uchiha.
-Asta este cadoul….dar Ren nu mai putu continua de gura mare a Hanei.
-De ziua ta, Craciun, paste, etc. spune aceasta razand.
-Aaaa….nu, este doar de ziua ta. Am uitat de ceva, vino.
Ren a luat-o pe rozalie de mana si a dus-o in dulap.
-Aaaaa…….Ren? Ce facem in dulap?
Fratele ei a atins usor peretele, era defapt o usa care ducea intr-o biblioteca. Acolo rozalia putea studia in liniste. Sakura era incantata de cadoul daruit de frati ei, le-a multumit amandurora sarutandui pe obraz. Dupa ce le-a multumit i-a rugat sa o lase singura. Acestia au plecat lasand-o singura pe Sakura. Sa dus la dulapiorul de langa pat si a scos din sertar un album cu poze decand era ea mica. A inceput sa rasfoiasca albumul pana a dat peste o poza cu bunicii ei, urmatoarea poza era la inmormatarea lor. Ea impreuna cu fratii ei i-au iubirt foarte mult. Bunica lor a murit de batranete.
Flashback
-Unde este bunica? O vreau pe buni!!a inceput Sakura sa planga.
-Sakura nu mai plange, nu ai motive.ii spune Ren.
-Ren te rog sa ma lasi singura putin cu Sakura.i-a zis Maya. Micuta mea floare de cires, daca eu nu voi mai fi tu sa ai grija de toti.
Deodata pulsul ei a inceput sa scada. Dupa 5 min asistenta a iesit din salonul unde era internata bunica lor dezabordand din cap. Atunci Sakura a inceput sa planga si sa tipe dupa bunica ei. Dupa o jumatate de ora aceasta a adormit.
End flashback
Pe atunci bunica lor era in spital, numele ei era Maya si tinea foarte mult la nepotii ei. Motivul pentru care aceasta era in spital este batranetea. Era foarte batrana, dar se tinea bine pe picioare. Acum insa au lasat-o puterile. A murit la varsta de 88 de ani. Dupa moartea bunicii, bunicu a putut rezista socului si a murit si el. La inmormantare a fost si familia Uchiha, Sasuke a stat mereu langa Sakura si incerca sa o linisteasca .
Din cauza amintirilor Sakura a inceput sa planga. A pus la loc albumul, sa schimbat si apoi sa bagat in pat. Maine era prima zi de scoala si nu vroia sa intarzie.



mai jos sunt Hana, Ren si Sarah. Ii recunoasteti voi;)

#2
new fic here and i'm first:>...so...dau edit dupa ce citesc.
asa...greselile:
"menegu'" => cred ca vroiai sa scri menegerul
"rocu" => rosu (greseala asta apare de doua ori)
";amga" => langa
"Aaaa...nu" => multumim de generozaitate dar ajungeau 2 de "a"
"Aaaaa...Ren?" => cum am spus mai sus, dar draga esti foarte generoasa

imi place, greselile ti le-am spus poate mai sunt, nu m-am uitat prea atent, dialog ai, descrierea si naratiunea sunt bune.
astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:X:*:X
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Am ajuns si eu pe aici. Imi place ficul tau dar am o intrebare: E fic SasaSaku?
Am vazut o singura greseala: "rocu"= rosu
Dialogul este bun si nu este sec.
Descrierea este buna.
Iti astept nextu cu nerabdare. Chuuu si grabestete... :x

#4
"menegu"= mai degraba manager:D

"menegeri"= manageri

"rocu"= rosu

"lug"= lung

"ochi"= ochii

"opereche "= o pereche

"rosi"= rosii

";amga"= langa

"sarutandui"= sarutandu-i

"sa"= s-a

"iubirt"= iubit

Bun:d
Greselile de tastare le-am enumerat mai sus:d....descrierea e buna....dialogul....nu e sec...dar am impresia ca cam grabesti actiunea
O sa fie Sasusaku?...daca da e super:x
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#5
ms fetelor pt ca mi-ati zis greselile
si Lexy.The.Kitty
ador poza ta :X:D

#6
buna....am picat si yo pe-aici
pai....sa revenim la fic....greselile au fost spuse de Lexy.The.Kitty
descrierea:X
dialogul nu e sec
naratiune:X
intr-un cuvant doua:imi place

#7
ideea ficului este draguta
dialogul nu a fost sec, naratiunea si descrierea sunt bune
greselile nu are rost sa le mai repet,deoarece au fost spuse deja de celelalte fete
deci imi place mult ficul si de abia astept urmatorul capitol
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#8
aha ji sa terminat o pagina aproape ji tuh ai postat doar un capitol....
nu prea am inteles rostu' acestui titlu'...parca siar aduce aminte ce ar fi fost intro viata anterioara :-? hmmm mai lasat in ceata....
pai da mia placut cat de cat
greseli:
"menegeri"= manageri

"rocu"= rosu

"lug"= lung

"ochi"= ochii

"opereche "= o pereche

"rosi"= rosii

";amga"= langa

"sarutandui"= sarutandu-i

"sa"= s-a

"iubirt"= iubit


cam atat...continuarea ji raspunsul la intrebare capish? :-w
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#9
un nou fic
si imi place si acesta
greselile s-au mentionat
dialogul este bun
descrierea la fel de buna
vreau nextul repede(aceeasi replica care a inceput sa devina banala)

#10
ceva de genu
in viata asta Sakura este ninja nu?
in ficul meu Sakura este cantareata:D ai inteles acum?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.014 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.434 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubire intr-un nou oras SnowFlake. 8 5.802 05-05-2010, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Mitus
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 72.623 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)