Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sakura intr-o viata anterioara

#11
Deci tot ce pot zice este:FELICITARI!!!De ce?Pentru ca ai avansat in ale ficurilor,doar ca am multe sa iti zic despre acest capitol,si sper sa evitam subiectul despre discutia noastra aprinsa de pe messenger,dar sa revenim la subiect:

1.Ai un milion de greseli de tastare!Tu ai citit macar odata capitolul inainte sa il postezi pe forum???Hai sa iti dau un exemplu:
Rocu-Rosu
Menegeri-Manageri[asta tine de engleza dar ma rog,sa nu trecem in alta discutie]
menegu’-manageru'
;amga-langa
Si celelalte pe care le-au expus ceilalti critici.

2.Propozitiile sunt tare seci,extrem de seci.Unde ar trebuie sa pui virgula sau punct si virgula,tu pui punct si incepi o noua propozitie,repet unde nu trebuie,iar asa ficul tau iese un amalgam de propozitii si enunturi...

3.Dialogul pot sa zic ca fost dragut,nu a fost nici sec,dar nici cel mai genial dialog.

4.Am vazut eu pe acolo niste mici cacofonii...cum ar fi:...ma rog nu o gasesc,dar stiu ca era ceva de genu:si si-a,iar aceasta este o cacofonie chiar de curand am invatat,dublarea sunetelor sau a silabelor[aceleasi bine inteles] sunt niste cacofonii

Cam atat am avut de zis,sper sa ti cont de sfaturile mele.

P.S:Nu mai fa spam,adica toate posturile tale de la acest topic sunt spam inafara de capitol,pentru ca iar o sa inchida sectiunea Narito Fan-Fiction

Si nu vreau sa imi zici ca te-am deranjat cu postul meu sau sa imi ceri sa nu mai comentez,deoarece nu am zis nimic legat la adresa ta,iar sa imi cer scuze sare din schema

By Naraku no hana

#12
“Super, la ora 8 dimineata vine la mine in camera o gura sparta. Hopa, cred ca Hana…” dar gandurile i-au fost intrerupte de Ren.
-Cine se crede in armata si indrazneste sa ma scoale pe mine? Intreba Ren nervos.
“…la sculat pe Ren” isi continua gandul Sakura.
Ren se uita nervos prin camera. A vazut-o pe Sakura pe jos si pe Hana in fata patului cu in bat in mana, si-a dat seama imediat cine era vinovatul.
-Hana Haruno!!! Esti cumva vinovata de trezirea mea? Intreba Ren nervos, mai mai sa ii dea cu batu ala in cap.
Hana sa intors incercand sa ascunda batul.
-Aaa…f..fratioare…te-ai s..sculat atat de d..d..devreme!!He he, ce mai faci? sounand astea Hana a incercat sa fuga din camera.
Ren a inceput sa alerge dupa ea prin toata casa, a prins-o abea cand a vazut ca usa de la baie era inchisa. A inceput sa o certe si sa arunce cu perne in ea. Intre timp rozalia sa sculat de jos si sa dus sa isi faca un dus. Dupa ce a terminat sa dus la dulap ca sa isi aleaga o tinuta pentru scoala. Si-a ales o fusta scurta de blugi cu niste colanti negri, o camasa rosie cu un dragon negru pe spate si o pereche de balerini tot rosi, si-a pregatit ghiozdanul si apoi sa dus la oglinda ca sa se aranjeze. Si-a prins parun intr-o coada impletita lasandu-si 2 suvite sa ii cada pe fata, si-a dat cu putin fond de ten, creion dermatograf si rimel. Dupa ce sa aranjat si-a luat ghiozdanul si a coborat la masa. Era singura in bucatarie, Hana abia urcase sa se schimbe si Ren era la masina déjà. Dupa 5 min. a coborat si Hana. Fetele au luat micul dejun impreuna si au mai discutat difetite chesti. Si-au luat ghiozdanele si au urcat in masina. Ren se uita atent la ghiozdanul rozaliei, nu stiu ce era de vazut la el. Era nergu si avea un catelus agatat de fermuar si mai multe insigne. Acel catelus la avut si la inmormantarea bunicilor, lor. Nu dupa mult timp au ajuns in fata liceului unde invatau Hana si Sakura. Dupa ce au coborat din masina si-au cautat cu privirea prietenii. La umbra unui copac statea cea mai buna prietena a Hanei, Serena, are parul albastru si ochi caprui. Langa ea statea o fata cu parul mov lung si cu ochi de aceiasi culoare, numele ei era Anyta. Desi era o celebritate ele 2 erau singurele fete cu care se intelegea bine.
-Serenaa, Anytaa!!!! M-am intors. Fetele si-au intors privirea sprea acea persoana care le striga. Au fost bucuroase sa vada ca Hana sa intors. Amanadoua au alergat carte adolescenta imbratisand-o.
-Hana!!! Te-ai intors!! Ce dor ne-a fost de tine. Au spus fetele in acelasi timp.
Hana a plecat alaturi de prietenele ei in calsa. Ramasa singura Sakura a intrat in curte si sa asezat pe o banca. Nu prea cunostea lume dar cred ca lumea o cunostea pe ea. Dupa ce au vazut-o multi adolescenti sau indreptat spre ea sa ii ceara un autograf. Rozalia cu mare placer le semna pozele, nu vroia sa fie o inganfata ca celelalte cantarete.
Langa usa de la intrare stateau 3 fete si discutau. Nu erau nimeni altele decat Hinata, Ten Ten si Temari.
-Off…..fetelor, imi este tare dor de Sakura. A zis Hinata.
-Daa…..si mie, a zis Ten Ten, as vrea sa o revad.
-Poate asta se va intampla mai devreme decat credeai. A zis Temari.
-Ce vrei sa spui? Au intrebat fetele.
Temari a aratat cu degetul spre multimea de copii care erau langa o banca.
-Temari, Temari, Temari, esti atat de naiva….ce te face sa crezi ca acea pacoste pe nume Sakura este acolo? Poate acea multime isi face planuri cum sa imi ceara mai repede un autograf. A zis Ino care sa bagat si ea in vorba ca musca in lapte.
-Si de ce ma rog? Esti o celebritate si nu stim noi? Si apropo parca tu si Sakura erati prietene. A zis Ten Ten.
-Nu mai suntem, si acum dativa la o parte, fani ma asteapta. Ino le-a impins pe Ten Ten si Hinata si sa indreptat spre multime. Gata dragi mei, vedeta este aici!!!
Nimeni nu o baga in seama. Parca era televizor. Ino a asteptat, si a asteptat pana cand copii au plecat de acolo. Mare ia fost mirarea cand a vazut ca este Sakura. Fetele au alergat spre ea ca sa-o i-a in brate.
-Fetelor mai usor, vreau si eu sa respir. Le-a zis Sakura prietenelor ei.
-HEI NARUTOO, GHICI CINE SA INTORS!!!!! A strigat Temari ca din gaura de sarpe.
-Sakura? a intrebat Naruto curios.
-DAAA!!!
-Baieti miscativa, sa intors Sakura!!! a strigat Naruto bucuros.
Ceilalti baieti au tresarit la auzul cuvintelor ”sa intors”. Toti au fugit spre Sakura ca sa-o i-a in brate. Singurul care nu sa repezit sa faca asta era un baiat care statea la umbra unui copac.
Avea parul negru si onchi de aceiasi culoare, se uita cu nepasare la cantareata. Nu era nimeni altu decat Sasuke Uchiha. Un catel mare a sarit in bratele rozaliei reusind sa o darame, acesta a inceput sa o linga, era Akamaru.
-Gata baiete, si mie mia fost dor de tine.Ha ha ha. Spune rozalia razand.
-Akamaru, date jos de pe Sakura. Imi pare rau Sakura, esti bine? Intreba Kiba.
-Stai linistit Kiba, sunt bine. Cat despre tine, ar trebuia sa fi mai cuminte. Spune Sakura serioasa.
Akamaru si-a plecat urechile, in semn ca ii pare rau. Sakura a zambit si a inceput sa se joace cu Akamaru.
-Doar nu credeai ca vorbesc serios nu? A intrabat Sakura cu zambetul pe buze.
-Mai, mai, mai, cine sa intors, micuta vedeta a Japoniei. Se aude o voce din spatele lui Naruto.
-Hmm…..oare acesta sa fie glasul unei gelozi? Sau nu scuze aceasta este Ino, micuta fata razgaiata. Haideti prieteni, sa mergem in clasa.
-Vrei sa spui ca…. a zis Kiba
-Esti cu noi in clasa? A continuat Naruto.
-Da. A zis Sakura fericita.
Cu totii au plecat in clasa, singura care a mai ramas afara a fost Sakura. L-a vazut pe Sasuke langa copac, dar nu la recunoscut. S-a indreptat spre Sasuke cu miscari usoare.
-Buna eu sunt Sakura Haruno, dar cred ca ma sti déjà. Tu cine esti?
-Hm…nu ma mai recunosti? Ti-am fost aproape la inmormantarea bunicilor tai. A zis Sasuke.
-Vrei sa spui ca….Sasuke? Esti chiar tu? Of…ce bine imi pare sa te vad! Spunand asta la luat in brate. Sasuke nu sa miscat. Ce mai fac Itachi si Sarah? Cred la lui Sarah ii este dor de Ren.
-Mdea…..cred, a zis Sasuke indiferent.
-Sasuke, ce sa intamplat cu tine? De ce te porti atat de indifferent?
-Este simplu, ai plecat si ne-ai lasat pe noi in urma. Te avertizez toate fetele au trecut prin patul meu, si tu vei fi urmatoarea.
-Ha, si asta ar trebui sa ma sperie?
-Nu, dar asta da. Sasuke i-a prins mainile si a sarutat-o violent. De la umbra altui copac 2 ochi negri ii urmareau.



http://www.youtube.com/watch?v=MI6vSnLx7NI aceasta este melodia care a cantato Sakura la acel concert, am uitat sa o pun la celalalt capitos, scuze:D
mai jos sunt Serena si Anyta ;)

#13
Wow e super tare.
Greseli nu am vazut.
Dialogul este bun si nu este sec.
Descriere ai ceea ce este bine.
Naratiune la fel.
Am ras mult la faza cu "-Cine se crede in armata si indrazneste sa ma scoale pe mine? Intreba Ren nervos.
“…la sculat pe Ren” isi continua gandul Sakura.
Ren se uita nervos prin camera. A vazut-o pe Sakura pe jos si pe Hana in fata patului cu in bat in mana, si-a dat seama imediat cine era vinovatul.
-Hana Haruno!!! Esti cumva vinovata de trezirea mea? Intreba Ren nervos, mai mai sa ii dea cu batu ala in cap.
Hana sa intors incercand sa ascunda batul.
-Aaa…f..fratioare…te-ai s..sculat atat de d..d..devreme!!He he, ce mai faci? sounand astea Hana a incercat sa fuga din camera."
Cam atat. Astept nextu. Gambate.

#14
Citat:Era o zi frumoasa de

primavara.
Deja ai rupt'o
Inceputul e de clasa I.
parinti- parintii

Citat:....tatal lor Sabakuno Haruno era

menegu’ firmei de haine Haruno.
Menegul?!xD

aceiasi- aceeasi

Citat:Sasuke care avea aceiasi varsta ca si
....................un rocu mai inchis,

numele ei era Sarah.
Se numeste punct si e folosit destul de des

-.-

Citat:era foarte buna la chesti

deastea.
'chesti deastea' n'are ce cauta itnr'un fic.

frati- fratii
vam pregatit- v'am pregatit
sa dus- s'a dus
opereche- o pereche
usi- usii
lentil- lentile
parinti lor- parintii lor

Citat:Dupa ce au coborat din masina rozalia

a fost legata la ochi...
Rozalia?..ah..sa nu va mai prind cu asa

ceva...

frati- fratii
sarutandui- sarutandu'i
sa intors- s'a intors

Citat:Fetele au luat micul dejun impreuna si

au mai discutat difetite chesti.
Inp irmul rand e 'chestii' si doi, ma repet,

asta nu e cuvant de fic cand descrii.

Amanadoua-amandoua
calsa-clasa
sau indreptat- s'au indreptat

Vreau sa zici in pirmul rand ca n'am avut rabdare sa citesc complet cele doua capitole...e boring rau!
Ai foarte multe greseli, nu'mi place deloc cum descrii, cum relatezi, dialogul e sec si propozitiile sunt lungi si fara virgule.
nu prea inteleg legatura dintre titlu si continut.

Citat:Greseli nu am vazut.
Ancuta Chan, cum poti sa spui ca n'are greseli si ca e super tare cand eu ii gasesc un car plin...

Succes si mai pipereaza actiunea..ai scris mult si degeaba..mai bine putin si bine!

#15
super capitol
greseli ai dar au fost mentionate mai sus
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#16
Anonimul a oftat apoi a plecat de acolo. Dupa ce Sasuke sfrasi sarutul sa ma uitat putin la rozalie apoi a plecat in clasa.
-Sakura-chan!!!! Se auzi un strigat din fata usi. Haide altfel vei intarsia. Era Naruto care incerca sa o trezeasca pe Sakura la realitate. Sakura a intors privirea spre el, s-a uitat putin apoi a alergat spre el.
Aceea zi a trecut tare greu, mai ales pentru cantareata. Iata ca veni si ultima ora din scoala. Acestia aveau Consiliere, Naruto facea numai nazbatii la ora asta dar asta este Naruto, nu-l poti schimba.
-Buna ziua copii!
-Buna ziua! Au spus copii in cor.
-Azi vom spune glume. Nu vom face nimic special si cine vrea sa fie primul? Naruto! A zis doamna cu un zambet rautacios pe buza.
-Bine doamna, deci, era pe afara si ma plimbam….
-Naruto am zis glume. A zis doamna.
-Doamna daca ma veti lasa sa vorbesc pun pariu ca veti rade si dumneavoastra. Deci, ma plimbam pe afara si ma intalnesc cu Konofamaru, eu il intreb ce face si el imi zice “Ma gandesc cum sa ajung presedintele Japoniei” si ii zic eu “Cand o sa fi tu presedintele Japoniei eu o sa fiu porc si ma va chema Washington”. In cels moment toata clasa a inceput sa rada de Naruto, pana si Sasuke a ras putin. Sakura statea cu Hinata in banca si a observant ca aceasta era putin rosie, m-am uitat la Naruto iar acesta la mine.
“Hinatei ii place de Naruto? Uau, acum totul se leaga, deaia era mereu rosie decae ori vorbea Naruto cu ea.” Si-a zis Sakura in gand.
-Hinata, tie iti place de Naruto? A intrebat Sakura in soapta.
-Aa….d..da..dar te rog sa nu spui la nimeni. Nu vreau sa stie toata lumea de pasiunea mea pentru Naruto. A zis Hinata.
-Stai linistita nu voi spune la nimeni. Ia raspuns cantareata.
Dupa treminarea si ultimei ore Sakura era umpic speriata. A intrebat-o pe Hinata daca nu ar vrea sa iasa cu ea pe afara, iar aceasta a acceptat fericita. Amandoua s-au dus acasa sa se schimbe. Sakura cand a ajuns acasa a vazut-o pe sora ei sarutanduse cu Itachi, iar Ren era in gradina de trandafiri, lucre la desenele lui. Rozalia a urcat usor in camera ei ca nu cumva sa ii deranjeze pe porumbei. A deschis usile dulapului si se uita prin el, avea atat de multe haine incat nu stia cu ce sa se imbrace. Pana la urma si-a ales un trening negru de la Puma si o pereche de adidasi tot negri de la Nike. A coborat scarile si a observant ca Hana nu mai era in sufragerie, poate please la un film. Sa dus in gradina sa vada ce face fratele ei.
-Buna Ren, ce faci?
-Buna Sakura, hei uite iti place trandafirul asta? Reni a arata un desen cu un trandafir frumos rosu.
-Uau! Este superb, felicitari.
-Mersi, nu ti-ar placea s ail ai desenat pe spate?
-Mi-ar placea dar mama o sa faca urat si in plus nu se va vedea din cauza parului meu lung.
-Nu iti face griji pentru par, la specatcole ti-l aranjez eu si vei purta mereu o bluza cu spatele gol, ai increde in mine.
-Bine, mersi. Spunand asta Sakura la luat in brate pe fratele ei. Hinata era la usa si ii privea fericita.
-Sakura-chan, esti gata?
-Da Hinata, imi pare rau Ren dar trebuie sa plec.
-Nu-i nimic, dute nu o lasa pe fata sa te astepte.
Sakura s-a dus la Hinata si a salutat-o. Acestea s-au indreptat spre parc, acolo s-au intalnit cu Ten Ten si Temari.
-Buna fetelor, ce faceti pe aici? Ne-a intebat Temari.
-Buna, am iesit pe afara sa ne plimbam putin. i-a zis Hinata.
-Mai, mai, mai, pe cine avem noi aici? Pe micuta cantareata si prietenele ei. Zice o voce din intuneric.
-Recunosc aceasta voce este…Sasuke!! Ce faci tu aici? A intrebat Sakura.
-Am iesit pe afara cu gasca! Si cam asta este locul nostrum de intalnire, a zis Sasuke.
-Iar voi ne cam incalcati teritoriul, a zis Naruto serios.
-Baieti cear fi sa ne distram putin cu ele. A zis Neji.
-Buna idée. Baieti inconjuratile. A zis liderul.
-Rea idée, a zis rozalia.
Baieti au facut dupa cum li sa zis. Dar atentia le-a fost atrasa de 2 fete care se grabeau sa ajunga la baieti.
-Sasukeeee!!!! A strigat o fata blonda.
-Shikamaruuu!!!!! A strigat o fata bruneta.
Acestea nu erau nimeni altele decat Ino si Karin. De la o vreme fatele facusera o pasiune pentru Naruto si Sasuke, era si normal mai ales ca cei 2 erau ce-i mai frumosi baieti din scoala. Fetele au reusit sa scape cu ajutorul guralivelor.
-Fetelor daca nu vreti sa o patiti mai bine dativa jos de pe noi.a zis Sasuke nervos. Hai baieti le vom prinde repede locul asta este plin de capcanele noastre. Nu vor scapa.
Fetele erau deja intr-un loc unde nu prea aveau voie sa mearga. Intr-o parte a parcului totul se schimba, de parca erai in padure. Ino si Karin au alergat dupa fete, ele vroiau sa ii ajute pe baieti, dar nu prea au reusit. Ino din neatentie a cazut intr-o groapa plina cu spini, dar nu sa lovit. A reusit sa se prindta de o creanga inainte sa cada, aceasta a inceput sa strige dupa ajutor ca din gaura de sarpe.
-Fetelor stai, asta este Ino. A zis rozalia uitanduse in spate.
-Si ce daca? Las-o acolo, merita pentru cate rele ne face zilnic. A zis Ten Ten.
-Poate dar eu nu sunt asa de rea. Eu ma duc sa o ajut, voi fugiti de aici!
-Dar…
-Plecati! A strigat Sakura. Ino, esti bine?
-Sakura, nu vreau sa fiu salvata de tine!!
-Bine atunci te las sa atarni acolo. A zis Sakura.
-Nuuu….bine gat ate rog ajutama.
Sakura s-a intors sa o ajute pe rivala ei. Desi cele doua fete nu se intelegeau asa de bine acum aveau oportunitatea sa se impace.
-Sakura, de ce ai venit dupa mine?
-Poate pentru ca vroiam sa tea jut. Dar te rog inceteaza sa te crezi cea mai tare chiar daca sti ca nu este asa.
-Bine, promit ca ma voi schimba, acum hai sa plecam de aici pana nu vin baietii.
-Ce pacat ca baietii nu vor apuca sa va vada, nu vii. A zis o voce din spatele lor.
-Alex….d…dar ce faci tu aici?a zis rozalia speriata.
-Il cunosti?
-Da poti spune si asta, este un prieten mai vechi.
-Ce prieten, sunt iubitaul ei. A zis Alex. Iar acum vei veni cu mine, si tu blondino vei ramane aici. Familia Haruto va suferi mult.
Spunand asta Alex a luat-o pe Sakura si a fugit de acolo. Rozalia se zabtea in incercatea de a scapa din bratele puternice ale lui Alex. Acesta ia pus la gura o carpa si a adormit-o. A urcat-o in masina lui si eu plecat spre o casa veche parasite. A dus-o intr-o camera cu geamurile sparte. Lumina lunii putea intra usor pe acolo luminand camera. Acolo mai era o fata, avea mainile legate la spate, si nu mai avea hainele pe ea si nici lenjeria intima. Era plina de zgarieturi si taieturi, se pare ca a fost batuta. Parul ei negru si lung ii acoperea sani rotunzi, ochi ei caprui frumosi erau inchisi. Alex a pus-o pe cantareata langa ea, dar pe ea nu a legat-o.
Intre timp in “padure” baieti au reusit sa le prinda pe fete dar nimeni nu stia unde este Sakura, cu totii au dat vina pe Ino pentru disparitia ei.
-Nu i-am facut nimic, un baiat Alex a venit si a luat-o, a zis ca familia ei va suferi. A zis blondina cu lacrimi in ochi.
-Gata, lasati-o in pace, a zis tot ce a stiut, lasati-o. a strigat Kiba nervos land-o in brate pe Ino.
-Mai bine il sun pe Ren sa ii zic ce se intampla. Sasuke si-a scos telefonul din buzinar si la sunat.
La casa familiei Haruno era liniste. Parinti lor erau plecati in alta tara timp de o saptamana.
-Bip, bip, bip. Alo?
-Alo buna Ren, esti acasa?
-Buna Sasuke, sunt acasa de ce? Sa intamplat ceva cu Sakura?
- Intr-un fel da, a fost rapita de un timp Alex.
-Cine? A zis acesta nervos. Unde sunteti?
-La iesirea din parcul de la scoala. Vi si tu?
-Da.
Ren sa urcat in masina si a plecat spre ei, de drum a incercat sa o sune pe Hana dar telefonul ei era inchis. A ajuns repede la scoala.
-Ren imi pare rau dar nu am putut face nimic. A zis Ino plangand.
-Nu-I nimic Ino, stiu cum este Alex, este bine ca nu te-ai pus cu el, puteai sa patesti ceva rau. A zis Ren land-o in brate pe Ino si incerand sa o calmeze.
-Sti pe und ear putea fi? A intrebat Naruto.
- Am o vaga banuiala, mai stiti casa aceea parasite de la periferia orasului? Acolo o duce ape Sakura cand erau impreuna.
-Astia 2 au fost impreuna? A intrebat Sasuke calm.
-Da pentru o scurta perioada de timp, mai bine ne grabim. Cine stie ce-i poate face nebunu-l ala Sakurei.
Intre timp in cealalta parte a orasului Sakura se trezea din somnul ei adanc. Aceasta nu putea vedea prea multe, era legata la ochi si la maini. Singurul lucru pe care il putea face este sa astepte. Usa de la camera a fost trantita de perete, in dreptul ei statea un baiat de vreo 24 de ani care se pare ca era in calduri rau.
-Haide ustoaico, iar imi vine, trebuie sa ma descarc pe cinveva iar aceea vei fi tu.ti-nea mana dreapta pe zinsa sensila a lui iar cu cealalta incerca sa ii indeparteze picioarele. Sakura statea intr-un colt al cemerei speriata, nu vroia sa pateasca acelasi lucru ca si cealalta fata.
-Nu!! Te rogg!!!! Nu mai vreau!! Zice fata incepand sa planga.
“Aceasta voce, este Hana!”a siz Sakura in gand.
Baiatul nici o a asculta, usor, usor, a inceput sa o patrunda. Fata a inceput sa scoata suntete din cauza direri provocate de baiat. S-au jucat de-a tata si mama vreo 5 min. dupa aceea baiatul a lasat sa curga pe corpul fin al feteai lichidul alb provenit de la zona lui sensibila.
In fata casei se oprira doua masini negre, se pare ca adolescentii au ajuns la timp. Usa era blocata, asa ca ar trebuit sa o sparga. Naruto si Kiba s-au lovit putin la umeri. Pe canapea statea Alex si se uita la luna care se oglindea in lentila de la televizorul spart.
-O cautati pe Sakura nu-i asa? A zis Alex ridicanduse de pe canapea.
- Da si o vrem vie. A zis Ren calm, deocamdata.
Sus in podul casei Sakura incerca sa se elibereze. Intodeauna avea la ea un briceag, la scos din buzunar si a taiat esarfa cu care era legara la mini, apoiu sa dezlegat usor. Sa uitat speriata la sora ei, i-a adunat hainele aruncate pe jos di a luat un prosop de le geam. Sa indreptat usor spre sora ei si a aliberat-o. Hana sa uitat speriata la sora ei mai mica apoi a imbratisat-o. Sakura a sterso usor si i-a dat hainele ca sa se imbrace. A luat patura pe care a stat ea (Sakura) si a pus-o pe sora ei. In fata usi era Jason care le pazea pe cele doua. Sakura a deschis cu putere usa, si la azvarlit in perete. A luat-o pe Hana de mana si au fugit in sufragerie unde erau toti parieteni lor. Cu totii au intors privirea spre cele doua fete. Alex a scos de la spate pistolul si la indreptat spre Itachi. Cred ca va intrebati cum a ajuns acolo, ei bine Itachi era seful acelei gasti, dar cred ca Alex a uitat sa ii zica de acest lucru.
-Alex, Alex, Alex, mereu ai fost asa naiv? A zis Itachi calm. Stiam ce vrei sa faci, dar nu credeam ca vei fi in stare sa le rapesti pe cele doua.
Sakura a profitat de neatentia baiatului si a aruncat cu cutitul nimerindul pe Alex in mana in care tinea pistolul. Cele doua fete au fugit in bratele fratelui lor mai mare. In fata scarilor a aparut Jason cu un postol in mana si la indreptat spere rozalie cu gandaul de a o impusca. A apasat pe tragaci, Sasuke a fost rapid sis a pus in fata rozaliei nimerindul in piept. Acesta a cazut la pamant plin de sange. Sakura s-a asezat langa el si i-a verificat pulsul, nu pre ail simtea. A inceput sa planga sis a tipe din cauza prietenului ei. Temari a sunat la salvare ca sa vina repede. Sakura nervoasa a fugit pe scari spre baiat si la lovit cu putere in burta. Adolescentul sa prabusit la pamant scuipand sange. Toti s-au uitat mirati la Sakura, nu stiau ca are atata forta. Singuri care stiau de ce este in stare cantareata erau Ren si Itachi. Aceasta a luatpistolul din mana baiatului si la incarcat, apoi la indreptat spre Alex.
-Daca nu arunci pistolul voi trage in tine.
-Uitate la tine, crezi ca esti puternica dar defapt nu sti nimic. Poate lai invins pe amicul meu dar pe mine nu ma poti invinge. Uitate la mana ta, tremura cu pistolul in mana. Nu stiu cum de ai avut curaj sa arunci cu, cutitul in mine, dart e asigur ca nu vei avea curajul sa tragic in mine.
-TACI!! A strigat rozalia, a apasat pe tragaci. Glontul la nimetit pe adolescent in inima. Nu mai putea scapa de asta, a murit pe loc.
Salvarea a ajuns intr-un final. La-u luat pe Sasuke de jos si lau bagat in masina, celelate 2 masini i-au luat pe Alex si Jason. Cu totii au mers cu ei la spital, doctorii au facut tot ce au putut ca sa-l salveze pe Sasuke. Sakura state ape scaun si astepta ca doctoral sa iasa din salon.

#17
sunt prima :)
dialogul :x
descrierea e super
tipul ala Alex isi merita soarta, dar te rog mult mult mult ca sasuke sa supraveituiasca
Ja Ne si Gambate :x

#18
sper ca sasu sa nu moaraaa....:((....descrierea dialogul si naratiunea sunt bune
imi place ficul tau....mi-am schimbat parerea....dar tot sper ca sasu sa nu moara....:(
greseli ai mai avut
dar las pe altcineva sa le mentioneze....
cam atat am avut de spus
Chuu & Kudasai^^

#19
super capitol
greseli ai dar las pe altcineva sa le mentioneze
astept nextu'
spor la scris
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#20
"sfrasi"= sfarsi

"intarsia"= intarzia

"Konofamaru"= Konohamaru

"cels"= acel

"decae"= de cate

"Ia"= i-a

"treminarea"= terminarea

"sarutanduse "= sarutandu-se

"lucre"= lucra

"observant"= observat

"please"= plecase

"Reni a arata "= Ren i-a aratat

"s ail"= sa il

"specatcole"= spectacole

"nostrum"= nostru

"cear"= ce-ar

"inconjuratile"= inconjurati-le

"fatele"= fetele

Bun nu inteleg un lucru....ai scris"-Shikamaruuu!!!!! A strigat o fata bruneta"....apoi ai spus ca cele doua au facut o pasiune pentru Naruto si Sasuke...pana la urma....Karin cred ca trebuia sa strige "Naruto" nu "Shikamaru"...nuh:-?


"dativa"= dati-va

"prindta"= prinda

"uitanduse"= uitandu-se

"gat ate rog ajutama"= gata te rog ajuta-ma

"tea jut"= te ajut

"iubitaul"= iubitul

"zabtea in incercatea"= zbatea in incercarea

"ochi"= ochii

"land-o"= luand-o

"buzinar"= buzunar

"Parinti "= parintii

"vi"= vii

"sa"= s-a

"incerand "= incercand

"Sti pe und ear putea fi"= Stii pe unde ar putea fi

"duceape"= ducea pe

"ustoaico"= pustoaico

"cinveva"= cineva

"zinsa sensila"= zona sensibila

"cemerei"= camerei

"siz"= zis

"suntete"= sunete

"direrii"= durerii

"ridicanduse"= ridicandu-se

"mini, apoiu sa"= maini, apoi s-a

"aliberat-o"= eliberat-o

"sterso"= sters-o

"parieteni"= prietenii

"nimerindul"= nimerindu-l

"postol"= pistol

"gandaul"= gandul

"sis a"= si sa

"pre ail"= prea il

"luatpistolul"= luat pistolul

"lai "= l-ai

"dart e"= dar te

"tragic"= tragi

"La-u"= l-au

"doctoral"= doctorul

Bun:D
Deci m-am plictisit sa corectez dar am spus toate greselile:D....descrierea imi place....capitolul e lung....dialogul e bun si nu e sec
De unde are Sakura atata forta?.....Dar cum a ajuns Hana acolo:-?....si Itachi daca era liderul nu a putut sa o salveze:-?...sper ca Sasuke sa se faca bine:D
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.032 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.560 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubire intr-un nou oras SnowFlake. 8 5.856 05-05-2010, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Mitus
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 72.965 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)