Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] dragostea dintre un om si un vampir

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari

Capitolul I

In primul rand ma numesc Sasuke Uchiha, am 18 ani si sunt un vanator de vampiri. Acest job este munca familiei mele de peste 200 de ani cand o parte din vampiri au fost uchisi. Ei bine cred ca acum toti va intrebati cum se omoara un vampir. Deci e foarte simplu! Ai nevoie de: 1) Pistol cu gloante din lemn;
2) Verbina;
3) Un obiect ascutit facut din lemn.
Iar apoi cred ca va intrebati ce facem cu aceste trei lucruri! 1) Ai nevoie de pistolul cu gloante de lemn pentru a inpusca vampirul, daca ai noroc si il nimeresti in inima nu mai ai nevoie de tepusa din lemn; 2) Verbina, cred ca majoritatea va intrebati ce e aia verbina! Deci verbina este o planta care neutralizeaza vampirul si care face fata puteri de control al minti a vampirului; 3) Si nu in ultimul rand un tepusa sau ori ce obiect de lemn ascutit cu care vei intepa vampirul in locul inimi, el va catea la pamant apoi se va inalbi la fata, venele i se vor vedea foarte tare si nu in ultimul rand vampirul va deceda.
Acum gata cu vorbaria despre vampiri! Sa va zic si cateceva despre viata mea. Sunt elev in ultimul an de liceu, deja stiti tot despre meseria din care traiesc, locuiesc cu fratele meu, dupa moartea parintilor cand au cazut de pe pod in rau si au murit, iar eu am supravietuit! Nu este ciudat ca acum o secunda eram inconstient pe fundul raului, iar mai tarziu cu 2 secunde ma aflam pe patul spitalului. Doctori mi-au zis ca a fost un miracol ca am supravietuit. Sa revenim la subiect! Eu si fratele meu mai mare Itachi locuim in casa parintilor nostri, pacand sora noastra si mai mare Maya locuieste impreuna cu sotul ei Robert. Ei bine azi e prima zi de a XII-a si nu mai pot pralavagi asa ca trebuie sa plec.

POV Sakura:

Heii...eu ma numesc Sakura Haruno sunt o fire plina de viatza, sufletista si amuzanta. Nu sunt genul de iubita romantica si psiropoasa! Eu sunt mai mult de distractie! A da am 120 de ani, iar infatisarea mea este aceiasi de la varsta de 17 ani cand am murit si am devenit un monstru pentru uni. Eu sunt un vampir. Dar nu ma hranesc cu sange de om, ci cu sange animal. Sora mea Sahira pe de alta parte se hraneste de 123 de ani cu sange de om. Dar nu ii omoara, ci il fura din spitale! Da stiu e cam urat dar nu ai ce sa ii faci. Acum sunt noua prin zona si m-am inscris la un liceu, la care se afla si un baiat foarte dragutz pe care l-am salvat asta primavara de la inec. Ei bine cunosc riscul dar stiu ca trebuie sa il cunosc... nush ce in legatura cu el este diferit si seamana destul de bine cu iubitul meu din vremea cand eram umana Rick Uchiha. Dar el era vanator de vampiri si atunci cand a aflat ca am fost transformata de fratele meu in vampir mi-a ucis fratele mai mare Matt(scz ca am luat numele din film dar nu am mai avut nici o ideie!), eu si sora mea reusind sa-l uchidem pe el! Mi-a fost atat de greu stind ca il iubeam din tot sufletul! Dar a trebuit sa aleg sa fiu omorata de persoana pe care o iubeam sau sa omor persoana pe care o iubeam, ei bine erau mai multe vieti in joc asa ca l-am omorat eu pe el. Nu dupa mul timp dupa moartea lui am auzit ca m-a inselat si ca a avut un copil cu una dintre cele mai bune prietene ale mele Hannah. Aceasta veste m-a facut sa vreau sa imi infig tepusha in mine si sa mor. Persoana pe care o iubeam cel mai mult m-a inselat.
Ei bine de atunci a trecut mai bine de un secol iar eu nu vreau sa ma mai gandesc la nenorocitul acela care mi-a uchis fratele. Acum va trebui sa plec la scoala, nu vreau sa intarzi in prima zi.

La scoala:

POV Sasuke:

Iatane in prima zi de a XII-a, am auzit ca vom avea o colega noua, suna interesant, sper doar sa nu fie o tocilara!
Iatane in clasa, in ultima banca locul meu din clasa a V-a, suna amuzant cand te gandesti ca stau in banca asta din generala! Uiteo pe colega noua ca vine! E cam palida, dar e foarte sexy, si sa nu uit arata ca un inger coborat din cer sa transforme lumea in ceva mai bun. Se aseaza langa mine si imi spune:
- Heii locul e liber??
- Daca te-ai asezat tu pe el inseamna ca acum e ocupat! ii raspund eu
- Nu fa pe smecherul cu mine ca nu o sa iti mearga!
- Dar cine a zis ca fac pe smecherul?? Asa sunt eu! Apropo ma numesc Sasuke Uchiha.
- Aha... eu sunt Sakura Haruno!
- Esti noua prin zona nu e asa???
- Ei bine da, cam asa ceva am mai stat aici dar cu mult, mult timp in urma!!
- Aha....si deci cunosti pe cineva???
- Nu, nu inca!
- Ce ai zice sa iti fac cunostinta cu fetele?
- Ei bine daca insisti!!
- As fi onorat!!
Dupa ce ii fac cunostinta cu toti colegi si mai discutam una alta incepe ora

POV Sakura:

Sasuke Uchiha deci!! Asa il cheama pe frumosul brunet salvat de mine. Stai Uchiha??? Ca pe Rick!!! Asemanarea e leita, numai ca el e mult mai deschis si mai prietenos!! Dar stai daca e si el un vanator de vampiri????
- Sakura esti bine?? ma intreaba brunetul
- Da sunt bine nu am nimic!!! ii raspund eu
- Ok...
Dupa scoala merg in cimitirul unde sunt ingropati parinti mei trebuie sa scriu in jurnal!

“Draga jurnalule, astazi e prima mea zi de scoala la o scoala normala. Nu am mai fost la o scoala normala de mult timp...sti doar ca nu pot sta mult intr-un loc deoarece oameni o sa se gandeasca dece eu nu imbatranesc. Stiu doar ca acum au trecut 103 ani decand nu am mai fost in Konoha. Dar nu puteam sa ma intorc mai devreme uni oameni ma cunosteau de pe vremea cand eram inca umana. Astazi la scoala am cunoscut un tip... defapt eu l-am mai vazut dar atunci era inconstient si in stare e coma. Am aflat ca se numeste Sasuke Uchiha si sunt sigura ca stra-stra-stra-stra bunicul lui a fost Rick Uchiha. Aud un sunet venind din spatele unui mormant...nu mai pot scrie”

Ma ridic si ma indrept spre cripta de unde s-a auzit sunetul si il vad pe Sasuke scriind intr-un fel de caiet!
- Heii colegutz de banca...ce cauti singur in cimiter?? Nu iti e frica de zombi???
- Heii colegutza de banca...eu ce caut aici sau tu ce cautzi aici??? E periculos ca o fata asa dragutza ca tine sa steie singura intr-un cimitir cu morti!
- Nu sunt singura sunt acum cu tine... stai putin ai zis cimitir cu morti??
- Da...
- Wow esti un geniu nu stiam ca intr-un cimitir exista morti!!! Poate imi mananca un zombi creierul!!! Stai bine ca nu imi zici ca aici a fost inmormantat dracula.
- Haha ce sa zic razi ca vrei!!! Eu te-am avertizat!
Dupa ce imi spune acele cuvinte se ridica si pleaca prin spatele meu! Apoi se intoarce si vrea sa ma sperie dar defapt el a fost cel speriat! Cu auzul de vampir l-am auzit si m-am intors si i-am zis:
- Boo!!! Ce credeai ca ma speri??? Ei bine nu ma speri usor.
- Off...na hai sa mergem!!!
- Ok sunt de acord.
Dupa un drum de 5 minute prin cimitir ajungem intr-un loc unde iarba era foarte deasa si mare iar pe jos erau numai crengi de copaci. Din neatentie Sasuke s-a impriedicat si a cazut lovinduse la picior cea ce a rezultat sange. Eu nevrand sa vad sange i-am zis ca ne vedem mai tarziu apoi am plecat acasa. Fiind vampir mi-a fost usor sa ajung repede

POV Sasuke:

Nush ce e cu Sakura mi se pare putin ciudata! Oare ii e frica de sange?? Poate a avut o experienta neplacuta in trecut cu sangele. Trebuie sa ma grabesc acasa.
Ajuns acasa ma pun la birou si incep sa scriu:

“ Dtaga jurnalule, azi am cunoscut o fata superba...este colega mea de banca. Este foarte de treaba, dar este si foarte misterioasa. Cred ca ma indragostesc de ea si odata si odata v-a afla cu ce ma ocup eu! Sper doar ca si ea sa se indragosteasca de mine.”



Sper ca va placut capitolul asta astept cat mai multe comentarii si critici va pwp:*:*[/i][/font]

#2
In primul rand un fic nu se incepe asa, dar trecem cu vederea din moment ce am o nelamurire. Stii ca plagiatul se plateste comform unor legi scrise/nescrise ( momentan nu sunt prea scrise, dar trecem cu vederea ) Nu te acuz acum, doresc o explicatie plauzibila.
http://sasu.fairtopic.com/t3287-dragoste...-si-vampir

#3
da poi aia tot eu am scriso acum ceva timp si acum am luato pe asta de acolo
[posturi unite]
fiind eu scriu de mai mult timp inainte scriam pe tell in agenda si mam uitat la un film twilight si mia venit ideea sa scriu asta

#4
Nu ai disclaimer. Te rog sa verifici regulile si sa le respecti intocmai.

#5
nu scrie nicaieri ca nu pot sa iau o poveste pe care tot eu am scriso pe alt pic si sa o pun pe asta

#6
Nu, nu se spune si nu este vorba de acest lucru. Este vorba de disclaimer: "Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari"

Ti l-am adaugat eu. De acuma tu continua sa postezi ^^

#7
ok o sa fiu mai atenta de acum ms pt com o sa incep sa postez
[posturi unite]
Capitolul 2
Sakura pov
- of mie asa de greu sa ma pot abtine cand vad sange cred ca nu mam indragostit de uchiha dar ce e sentimentul asta cand al vad uita de toata lumea de tot si de toate offfffff eu nu mai am inima de cateva secole dar e posibil sa ma fii indragostit dde el oare de un vanator de vampir de cel care e neam cu cel care mi-a ucis fratele.. of dar cand ma uit in ochi lui aia negri ma pierd in ei e posibil sa ma fii indragostit dar nu o sa las sa se vada nu o sa fac din nou greseala asta


imi cer mii de scuze ca doar atata am putut sa scriu dar trebuie sa ma grabesc sa ajung la aeroport nuj exact cand o sa mai scriu cealanta parte din cap 2 fiind o sa plek putin timp..

#8
Okey o sa trec peste critica legată de descriere,dialog sec și acțiune grabită.Disclaimer-ul tau ar trebui sa fie cam așa : "Disclaimer:Nu dețin nici un personaj(inafară de cele create de mine) ce aparțin lui Masashi Kishimoto/Julie Plec/LJS din anime-ul/manga-ul/show-ul tv Naruto/Jurnalele Vampirilor și nu fac profit de pe urma acestor personaje/întâmplari."
Povestea si personajele sunt exact ca cele din TVD, singurele diferențe fiind Sasuke ca vânator de vampiri(nu ar trebui să recunoască unul când îl vede?) si fratele Sakurei, Matt. Rolurile sunt cam așa: Sasuke-Elena(that's funny);Itachi-Jeremy;Sakura-Stefan;Sahira-Damon;Riku-Katherine și cam astea sunt personajele care au aparut până acum. Iar legat de partea cu cimitirul Sasuke era cel care trebuia să scrie in jurnal, ar fi fost acceptabil sa fie Sakura dacă parinții ei nu au murit acum aprox. 100-120 de ani(partea aia chiar a fost ridicolă).
Pot admite faptul că iubesc fic-urile cu vampiri, dar acesta nu este original aproape deloc. Partea cu vânatorul de vampiri a.k.a Sasuke schimbă aproape 100% felul cum trebuia sa se desfășoare acțiunea.

Deși par total împotriva acestui fic, mie mi se pare interesant.Aș vrea să rescrii fic-ul ori folosind personajele din Naruto ne-OOC ori folosind personajele din TVD cu Elena care știe despre vampiri înainte să-l fi cunoscut pe Stefan - acest plot mi se pare foarte interesant(deși cred ca am mai vazut ceva de acest gen pe fanfiction.net)

#9
ok o sa tin cont de sfaturile tale. Ms mult pentru comentariu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.434 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.494 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.699 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.374 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.603 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.433 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubirea dintre un tigan si o romanca sweet 12 12.601 05-07-2010, 02:14 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 13.792 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.717 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Iubire dintre doi ingeri Crazy Person 3 4.118 22-01-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)