Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Paint me with your love [+16] [yaoi]

#1
OFF TOPIC: Fik-ul acesta este o continuare facuta de mine si love_anime la fik-ul ei original: 'Scriitorul cu chip de luna' [click here pentru cei care nu l-au citit]
Noi speram sa va placa si uite primul capitol. [criticile sunt bine venite ^-^]

ON TOPIC:
Capitolul I - Portretul

Multi spun ca o despartire inseamna un nou inceput, dar pentru Daisuke a insemnat cel mai dureros sfarsit, care a lasat in urma lui o inima ce nu doreste sa mai bata, lacrimi ce refuza sa stea ascunse si o viata in care propria sa rasuflare nu mai are rost.
Mia, frumoasa si frivola materialista. Mia, care ii daruise cel mai dulce sarut, cea mai catifelata piele si cea mai mortala otrava.
Ce frumos straluceau ochii ei, dar din pacate straluceau de rautate. O inima ranita, un suflet indurerat si un om inlacrimat a plecat departe lasand in urma adieri blande de vant, tara natala, oamenii ce il iubesc si fiinta ce l-a aruncat in tenebrele suferintei fara a avea o speranta de care sa se ancoreze.
Daisuke, tanarul cu suflet bland si usor de manipulat ce a oferit atata iubire unei vipere, s-a retras in Anglia, o tara a ploii, in a carei ceata dorea sa se piarda in anonimat si sa nu i se zareasca privirea trista; voia doar sa se piarda printre oamenii cu chipuri palide si par spalacitit, renumiti pentru caracterul lor rece.
S-a stabilit intr-un hotel luxos si la cateva ore dupa cazare a inceput sa scrie ceva, insa nu pentru mult timp si din cauza plictiselii, a aprins televizorul. Nu a putut asculta prima stire deoarece l-a interupt room service-ul ce ii adusese pranzul.
Printre inghitituri si franturi de ganduri atentia i-a fost captata de un nume: Aizawa Naegino.
Tanarul a lasat balta mancarea si a dat volumul mai tare: “ Se pare ca Aizawa Naegino a cucerit inimile oamenilor cu noile sale tablouri si frumusetea ce o poseda, dar tot odata lasa in urma durere in randul doamnelor si domnisoarelor la anuntul logodnei acestuia cu frumoasa Mia Tsuzuki…”
“La dracu! Nemernica, blestemata!” o jigni in gand tanarul trantind usa si fugind in ploaia rece ce ii izbea obrazul lipsit de culoare. Merse ore in sir fara o tinta anume si ajunse in fata unei aglomeratii. Astepta sa se risipeasca multimea si patrunse intr-o cladire unde s-a dovedit a avea loc expozitia lui Aizawa. Isi plimba privirea peste tablourile acestuia si simti vantul ce palmuia frunzele copacilor parca pedepsindu-le pentru o greseala necomisa, apasarea rece a zapezii o sesiza asternandu-se peste inima sa si depista formarea unor turturi de gheata ce i-o strapungeau la fiecare bataie.
Tot parcurgand picturile privirea i se opri asupra unui portret al unui tanar indurerat, pe care l-a recunoscut a fi chiar el. Ramase uimit de cat de bine a transpus in pictura golul si durerea din privire. Apropiindu-se de portret avu impresia ca acesta respira si ca asteapta o mangaiere, Aizawa i-a redat o sensibilitate si delicatete despre care Daisuke nu este constient. Tanarul fugi repede pe un coridor cand auzi voci:
-Domnule Aizawa, cine este acest tanar al carui portret l-ati realizat?
-Nu conteaza. Tristetea lui m-a inspirat, veni raspunsul violent al pictorului. Si acum va rog sa ma scuzati vin tocmai din Japonia si as vrea sa ma odihnesc, continua el.
"Bastardul, si-a batut joc de mine si acum rade de durerea mea!” isi zise Daisuke strangand din dinti si arunca o hartie mototolita din buzunar tocmai la picioarele pictorului.
-Daisuke?! Ce cauti aici? Intreba Aizawa, dar raspunsul la intrebearea lui erau lacrimile ce curgeau fara rusine pe obrazul tanarului.
Pictorul ignorand lacrimile acestuia citi hartia pe care a scris-o tanarul cu cateva clipe inainte. Termina de citit si arunca hartia cu dispret.
-Copil sarman si imatur, incerci sa calci pe urmele ilustrului tau verisor si ti-ai ales sa descrii tocmai scena unui viol. Ce stii tu despre experienta traumatizanta si injositoare a unui viol? Nu stii ca poate aduce cu sine boli si sarcini nedorite care duc la avorturi si uneori avorturile duc la imposibilitatea de a avea un copil? Stiu ca principala indeletnicire a unui scriitor este aceea de a-si lasa imaginatia sa zboare, dar tu iti iei atributii atotputernice scriind despre ceva atat de tragic ce traumatizeaza o persoana pe viata. Copile, intr-o carte un scriitor isi relateaza experientele prin care a trecut in scoala vietii astfel incat cititorul sa poata invata ceva folositor din ele. Dar tu ce poti transmite prin descrierea a unui lucru prin care nici macar nu ai trecut? Sau tu te crezi Sandra Brown in varianta masculina? Intr-adevar, ea descrie scenele de sex de iti lasa gura apa. Dar totusi, fi rational! Sunt atatea lucruri despre care ai putea scrie si atatea sfaturi pe care le poti reda prin intermediul unei carti si daca totusi vrei sa scrii despre sex, poti sa adaugi un pasaj potrivit in momentul prielnic unei scene de sex si fara sa te prostituezi intelectual.
Daisuke nu stia ce sa spuna. Fusese acuzat atat de aspru pentru ca a descris scena unui viol, care, in zilele noastre e mai apreciat decat capodoperele marilor scriitori.
Ce vina avea el ca sexul si violul se vand asa bine si el isi doreste succes?
Totusi, dupa cateva momente de tacere, Daisuke indrazni sa-l intrebe pe pictor de ce nu a scos la licitatie tabloul cu portretul lui.
-Pentru ca eu personal consider ca nu are valoare, veni raspunsul pictorului.
-Ai dreptate! In ochii unui gunoi un alt gunoi nu are valoare, ii spuse Daisuke si pleca.

#2
Sa inteleg ca e continuarea celuilalt fic, l-am citit;) si stiu in mare despre ce era vorba, si daca acel Aizawa pe care nu il sufeream atunci, acum nu il sufar:)) de n ori mai mult, asta dak e vorba despre acelasi...
Oricum chiar nu il sufar....desi cred ca zice si face toate astea fiindca e indragostit de Daisuke...sau cine stie
Capitolul interesant, dar totusi anuntatima daca e o drama:))fiindca dak e asa...nu o sa ma vedeti prea des pe aici, fiindca deja ma doare inima la cate i sau intamplat lui Daisuke si nu am de gand sa plang:)))
Mai bine sa rad...totusi nu faceti ceva trist fetelor, pls
Spor la scris;)
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#3
Yaku_chin, multumim pentru comm. O sa incercam sa nu il facem dramatic desi nu o sa fie pace de la inceput, speram sa-ti placa acest capitol, pe parcurs o sa dezvaluim mai multe despre vietile personajelor si daca nu mai apucam sa postam asa curand iti urez si tie si celorlalti cititori si tututror zup-erilor Craciun fericit:*.


Capitolul 2- Zorro si Cezar


Se gandea ca era o fiinta incantatoare si ca invartea pe degete jumatate din Londra. Acele vremuri, desi au trecut doar cateva luni, le percepea ca pe vremuri demult apuse ce le pastra in suflet cu aceasi sfintenie cum pastreaza adolescentele indragostite primul lor trandafir primit de la baiatul iubit si pe care il pun la presat intr-un roman de dragoste.

In tot acest timp, Aizawa s-a casatorit cu Mia, iar Daisuke a devenit un expert in tainele amorului si in patul lui au trecut atat femei cat si barbati, dar de cateva zile s-a decis sa refuze sexul, placerea si pacatul.
Dar oare ce va face cu invitatia la un bal mascat la care vor participa celebrii barbati londonezi, o petrecere anuala organizata cu dedicatie barbatilor care sunt nevoiti sa vina fara iubite, sotii sau amante? Daisuke se intreba cum de a ajuns si el pe lista invitatilor. (Poate la rugamintea vreunui fost partener de sex.)
Dupa un dus lung, in care si-a imbalsamat trupul avand grija de el mai mult ca o fata, a hotarat sa exploreze mai mult acest taram medieval al lorzilor si curtezanelor si avand in vedere ca petrecerea era de fapt un bal mascat, a sunat sa-si comande costumul.
Spre seara se imbracase complet in negru, purtand niste pantaloni negrii al carui material nu il stia, o bluza ce ii se mula pe pieptul lat si pe abdomenul bine lucrat. A luat palaria, si-a pus masca si pelerina, a inspirat puternic si a plecat cu aceasi incredere si aer de senzualitate ca renumitul conquistador Zorro.
A pasit intr-un castel transformat in muzeu fara sa-si piarda increderea dobandita cu ajutorul femeilor si barbatilor ce-i fusesera amanti si inspecta cladirea in stil neo-gotic, elegant, dar sumbru, maiestuos si de departe roial.
Intalni bufoni, conti Dracula, militari, cersetori, o betie de deghizari! Dar privirea i se opri asupra imparatului Cezar, care, precum Zorro, a fost un mare Casanova. Extrem de agitat, lua un pahar de whisky si-l dadu peste cap, urma un brandy si alte patru la rand pana prinse curaj si se integra in multime incercand sa ajunga la cel ce era deghizat in Cezar. Cu toate ca la aceasta costumatie a imparatului fata nu era acoperita, Daisuke nu-l putea recunostea, dar se simtea atras de acei ochi gri enigmatici, al caror posesor dadu o sticla de whisky peste cap din doua inghitituri. Avea o gura pacatoasa si senzuala si o stralucire salbatica in privire ce spunea ca el e imparat si in jungla amazoniana. Dupa scurt timp privirile li s-au intersectat si un soc electric s-a facut simtit in tot corpul lui Daisuke, care isi intoarse capul pentru a lua o gura zdravana de aer.
- Cine esti? intreba imitatia lui Tutankhamon.
- Zorro. Nu este destul de evident? raspunse Daisuke artagos dupa bautura.
- Din cate stiu, Tutankhamon nu avea probleme cu vederea, dar se pare ca ai tu cu logica. Te-am intrebat cine esti si ma refeream in realitate.
- Sunt Daisuke, amorezul Londrei.
- Acel Daisuke Naegino, cel dupa care suspina jumatate din populatia Angliei?
Acest compliment ii flata pe tanar, dar il facea sa se simta ca o prostituata. Desi in ultimul timp asa se comportase, numai ca nu primea bani.
- Vino sa te prezint celor mai faimosi si bogati barbati englezi, a zis faraonul de o noapte si il lua pe tanar de brat.
Ii fusesera prezentati actori prestigiosi ce s-au imbatat cu nerusinare, oameni politic ice si-au demascat adevaratul character, cantareti celebri, redactori si multi alti care si-au expus viciile sub niste masti de carnaval.
- Ne apropiem de organizatorul balului din acest an, ii spusese strainul in timp ce se apropiau de singurul om necostumat. Te anunt insa ca o sa iti povesteasca viata lui ori de cate ori te va intalni in aceasta noapte.
- Buna seara domnule Stewart, imi face o deosebita placere si onoare sa ma aflu la aceasta petrecere ce este mai bine organizata ca niciodata, spuse Tutankhamon pentru a flata orgoliul organizatorului.
Aceasta mascarada plictisitoare si vorbele false de politete si prietenie il cam incurcau pe tanarul ce inconstient intrase intr-o lume parvenita si materialista.
- Vrei sa-mi faci placerea de a-mi prezenta tanarul ce se ascunde sub masca lui Zorro pentru ca vreau sa stiu daca au venit totii invitati care stiau ca stiu ca o sa vina si stiu ca o sa-I astept pentru ca asa sunt eu, ca eu ii cunosc si vreau sa vina, pentru ca sunt o persoana care stie si vrea sa cunoasca sis a-I cunoasca pe ceilalti pentru ca vrea sa fie cunoscut si stiu ca ceilalti stiu ca vreau sa fiu cunoscut si stiinta mea cunoaste istoria tarii pentru ca e frumoasa si am stiut dintotdeauna ca vreau sa o stiu sis a cunosc lumea si deasemenea sa fiu si eu cunoscut…. si ar tot fi continuat daca Daisuke nu ar fi plecat oftand de atata imbecilitate.
Destul de plictisit se plimbase printre mese, patrunse prin incaperi si asculta pierdut in ganduri franturi de discutie, apoi intra intr-o camera scaldata in intuneric total. Dadu sa iasa si se ciocni de un corp ce se clatina, semn ca era beat. Il impinse pe tanar langa fereastra si razele lunii descifrau trupul celeilalte personae.
Era Cezar, enigmaticul barbat care l-a vrajit toata noaptea. Acesta ii azvarlise palaria si isi afunda mana in parului lui Daisuke destul de brutal dar grijuliu pentru a nu-l rani si isi apropie buzele de cele ale tanarului, care s-au deschis inainte ca barbatul costumat in Cezar sa-l sarute. Isi introduse limba in gura arzanda a tanarului si o misca in voie, explorandu-i caldura satinata si gustul usor alcolizat.
Valuri de fiori se izbeau in trupul lui Daisuke exact ca valurile marii izbindu-se de tarmuri pana le erodeaza. Cobora pe gatul parfumat si alb al tanarului si supse pielea tanara ca un vampir flamand, il puse jos si cu miscari lente, chinuitoare si lascive, il dezbraca. Se puse peste el si continua drumul oprit pentru cateva secunde muscandu-i pieptul, ciupindu-i sfarcurile si revenind asupra buzelor pe care le sugea cu voluptate. Era prima data cand un tip cu care se culca ii oferea atata placere si ii saruta intreg corpul. Franturi de Rai si Iad se implineau si alcatuiau un paradis sexual, o dorinta fierbinte, un amalgam de pasiuni si un simulacru de sentimente contradictorii. Il patrunse fara a-i scoate masca si fara a-i permite sa scoata sunetele ragusite de placere pe care le absorbi din saruturi.

Restul noptii de pasiune va continua on capitolul viitor.

#4
Waaaaah... Adyna_45 multumiri speciale de commu de pe mess si uite-ti cadouu' de Craciun de la noi. [As for all of you, merry X-mas... I wish you the best and may your beloveds be by your side in the next year and you price 'em while you still have 'em :-p]

Capitolul 3 - Revelatia

Il simtea in interiorul sau fierbinte si rigid, il simtea umplandu-l si satisfacandu-l. Auzea coruri de ingeri, gamete de excitatie si gafaieli din cauza miscarilor puternice.
Ii simtea limba in gura cum ii mangaia cerul gurii si Daisuke la randul sau si-a introdus limba in cavitatea bucala a celuilalt, care incepuse sa o suga cu lacomie.
Se zvarcolea lipsit de ratiune pentru a grabi ritmul miscarilor, isi ridica soldurile pentru a adanci penetrarile. In momentul extazului Daisuke l-a strans in brate pe celalalt si l-a muscat de umar. Aceasta a ramas in interiorul fierbinte al tanarului si l-a imbratisat lasandu-se peste el cu toata greutatea. Rasuflarea acestuia ii gadila umarul, iar cand clipea genele sale ii mangaiau baza gatului. Il saruta din nou pasional si mult pana il lasa fara suflare si cand sa intrerupa sarutul cel ce statea de-asupra inspira pe nas si ii insufla si lui Daisuke oxigen prin sarut.
Acesta il simtea in interiuorul sau intarindu-se din nou si incepu sa-si miste corpul pentru a-i spori excitatia. Se rostogolira si in acest fel il obliga pe Daisuke sa preia controlul.
Se ridica si cobora ca un carusel, se inalta pe un piedestal si cobora pe taramul pasiunii, se ridica si barbatul misterios si scoase limba astfel incat Daisuke in miscarile de urcare-coborare sa-si frece sfarcul drept de limba sa. Daisuke ii inlantui talia cu picioarele si il saruta apasat. Desi facuse sex cu numeroase femei si nenumarati barbati, nu lasa pe nimeni sa-l sarute pe gura pana la acest strain viril si fermecator, care il lua pe tanar in brate si il intinse langa el. Zorii diminetii i-au prins imbratisati. Daisuke dormea cu capul pe pieptul misteriosului barbat. Cand se trezi, masca ii era inca pe chip si era acoperit cu pelerina lui neagra. Langa el zari un trandafir visiniu si un billet: “ Fermecatorul meu Zorro, ai fost extraordinar. Esti asteptat de imparat la o baie cu namol. Sper sa-ti placa sa fi inamolit, te astept la Be Black”. Un scris impozant, hotarat si arogant ca si trasaturile ce s-au ascuns sub masca de noaptea trecuta si fara sa stie de ce, Daisuke avea sentimentul ca misteriosul barbat stia precis ca va merge sa-l intalneasca.
Tanarul pleca de la castel fara masca si pelerine radiind, ochii lui scaparand in licariri vesele.
Ajuns acasa, intra din nou la dus, iar apa calda evoca amintirile blande si fierbinti ale intrigantului barbat. In mintea sa era dezordine, inima ii palpita si acest lucru il supara pe tanar. Nu trebuia sa simta ceva asa puternic pentru cineva a carui fata nici nu a vazut-o. Dormii cateva ore sperand sa se mai linisteasca, dar cand s-a trezit masura camera in lung si in lat.
Cuprins de agitatie nici nu a observat ca a luat incaltari diferite si a plecat spre Be Black.
Intra si se lasa inamolit de angajata. Spera sa fie inamolit se strain, dar era multumit ca o sa-l intalneasca. Nu il stia pe barbat, dar stia cum devine dependent de frematarea buzelor lor impreunate. Il zari singur la marginea piscinei, se apropie si ii puse mana pe umar, barbatul se intoarse si il saruta in ochii lor erau aprinse luminile din orasul ingerilor. Trupurile si chipurile le erau acoperite de namol, dar buzele erau libere sa se guste, gurile lor sa faca dragoste pana la epuizare. S-au intins pe rogojina, cand se sarutau se auzea un cantec de vioara, cand se imbratisau in vazduh plateau acorduri de chitara, iar cand deveneau doua suflete intr-un singur corp ingerii cantau romante. Soarele rosiatic facea apa piscinei sa straluceasca in scanteieri de diamante, razele lui fierbinti mangaiau trupurile acoperite cu namol incintandu-le prea mult peste limita suportabilului. Daisuke inchise ochii ca pentru in secunda urmatoare sa-i deschida cand celalalt barbat i-a picurat apa rece peste trupul incalzit.
-Nu face asta, ma excita! spuse Daisuke.
Auzind aceasta strainul zambi dezvelind un sir de dinti albi orbitori.
-Imi place sa-ti vad trupul infiorandu-se sub privirea mea. Noaptea trecuta te-ai desfacut ca o floare ca sa ma primesti. Iti sarutam buzele dupa ce le muscai de placere, era intuineric, dar ti-am anticiupat fiecare reactie, fiecare fior si fiecare orgasm, spuse barbatul stand sprijinit in maini deasupra lui Daisuke.
- Ah! Taci! Mai bine vorbeste-mi despre tine decat sa-ti spun eu sa ma mananci, zise tanarul tragandu-l pe celalalt peste el.
- Nu e nimic interesant in viata mea. Provin dintr-o familie bogata, dar cu probleme mintale, am fost casatorit cu un barbat si am devenit pictor. Acum e randul tau.
Lui Daisuke i se puse un nod in gat si nici nu avu timp sa asimileze informatiile ca mintea ii fusese golita cu un sarut.
-Ti-as fi sarutat tot trupul daca nu ai fi fost acoperit cu namol, ii spuse tanarului.
Daisuke il prinse pe barbat in brate si ii trase capul aproape de chipul sau. Ii privi flamand buzele si isi linse propriile buze, limba lui fiind urmata imediat de cea a strainului. Isi indeparta picioarele si tremurand ii facu loc barbatului pentru a se conecta cu el.
Fiorii ce-i parcurgeau trupul ii cauzau o caldura puternica intre coapse ce-l molesea. Il astepta nerabdator sa-l umple, dar acesta amana momentul luand ambele organe intarite intr-o mana aplicandu-le acelasi tratament.
-Nu… ah! face asta! Vino, te vreau sa-mi simti caldura interioara. Ard!
-Cat esti de sincer. Nu pot sa nu-ti ascult chemarea, zise barbatul penetrandu-l rapid.
Ore de extaz, clipe de placere, soapte de dorinta. Alcatuiau un univers doar al lor in care pasiunea era soarele lor, dorinta inlocuia regina de clestar, fiorii simbolizau stelele, privirile lor luau locul marilor si oceanelor, iar corpurile lor suprapuse erau cerul si pamantul.
Il lua pe Daisuke in brate si-l duse pana la piscina, intra el primul, dupa care il lua pe Daisuke si il sprijini de marginea bazinului punandu-i picioarele in jurul taliei sale.
-Nu-ti fie teama, corpul se relaxeaza in apa, ii spuse acesta lui Daisuke.
Intai ii spala trupul de namol, incepu cu pieptul si odata ce era curat gusta sfarcurile in voie facandu-l pe Daisuke sa-l stranga puternic intre picioarele sale. Il patrunse din nou si tanarul sesiza ca intr-adevar trupul ii era mai relaxat. Simti intrand in corpul sau apa odata cu miscarile strainului, il trase sub apa si se sarutara pana cand lipsa oxigenului ii oblige sa iasa afara. In tot acest timp namolul li s-a spalat de pe fete.
-Aizawa, tipa tanarul cu lacrimi ce navaleau rapid in ochii de furie, de soc si din ceva ce nu putea fi explicat, dar care il umilea.
-Daisuke, sopti pictorul fara glas ce se afla inca in interiorul tanarului, care o lua la fuga.
-Intr-adevar, am fost o curva masculina si m-am comportat ca atare, dar de cat sa ma fi culcat si cu el as fi preferat sa mor, spuse Daisuke tragandu-se de par.

#5
Puteam sa jur ca e Aizawa. De fapt, ma intrebam cand o sa-si dea seama.
Fetelor, trebe' sa va felicit, scrieti foarte bine. Mi-a placut.
Fierbine, fierbinte. Mai ca nu mai simt cat e de frig afara. Sau e de la faptu ca stau lipita de calorifer? Poate amandoua.
Nu am corectat. Am fost prea absorbita de actiune. Imi place stilul vostru. Nu e deloc impopotonat, e simplu si usor de inghitit. A fost o adevarat placere.
Ah, imi amintesc o greseala, Marule! El dormii. Nu e corect. Sunt doar cateva verbe care se scriu cu doi "i" la pers a doua [u]prezent[/b]: tu fii, tu stii, tu tii, tu vii, tu scrii. Atat. Cu doi "i" mai sunt verbele la perfect simlu: eu dormii, spre exemplu.
Cam atat am avut de zis. Succes si inspitarie la amandoua.
Ja ne!

P.S. Daca v-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#6
Adyna_45, multumim pentru comm si pentru felicitari si noi suntem fericite ca ne-ai spus parerea ta. Multumim si celorlalti cititori.
In acest capitol voi prezenta cateva clipe din casnicia pictorului, care nu este tocmai agreabila. Am incercat sa fie comica si nu prea idioata, sincer nu stiu daca am reusit. Scene fierbinti vor mai fi in locuri diferite, pozitii diferite, avem in minte un menage-a-trois, tot tacamul cu exceptia violului. Sper sa va placa acest capitol.


Capitolul 4- Casnicia


Era o zi frumoasa. Razele soarelui mangaiau orasul si se jucau in parul atator oameni!
Mia se intorcea de la plaja, imbracata foarte sumar. Ajunse acasa si incerca sa descuie usa, dar cheile ii cazura, pasii inauntru si merse direct in dormitor, unde il gasi pe Aizawa impreuna cu o roscata splendida. Privi dezgustata si extrem de obisnuita sa gaseasca amantele sotului ei la tot pasul, dar de data aceasta privi cu invidie cum frumoasa roscata dormea pe pieptul lui Aizawa, iar parul lung ii se intindea acestuia pe piept, dar si pe asternuturile albastre de satin. Parea un inger ce veghea un zeu adormit, parul ei fiind aripile ce ii racoreau trupul in aceasta zi torida. Simtea cum furia pune stapanire pe ea si ii venea sa-i desfigureze frumosul chip cu obrajii de culoarea piersicii coapte.
-Ce credeti ca faci mizerabililor? tipa Mia iesita din fire. Aceasta casa nu e bordel si cu atat mai putin un cuib de prostituate. Iesi afara nenorocito, pana nu fac din parul tau drept si roscat mop de toalete in localurile in care te vinzi! Si tu, curva masculina, du-te si mori in vagauna lor, dar nu le aduce aici! M-am saturat sa tot schimb asternuturile dupa pielea lor slinoasa.
-Serios? Pai lasa-ma sa-ti spun ca trupurile lor sunt mult mai cinstite decat al tau si ele ce fac, fac din placere nu ca tine din hamesire dupa bani. Mi-e sila de tine si in viata mea nu o sa te ating. M-am insurat cu tine ca sa-l fac sa sufere mai mult pe Daisuke pentru ca prostul ala chiar te iubea si suferinta lui Daisuke il atingea si pe Roy. Acum dispari pana nu-ti arunc vopsele in cap si te pun in strada pe post de semafor! zise Aizawa intorcandu-se pe partea cealalata sa doarma.
Mia iesi furioasa si intra la dus gandindu-se cum sa linisteasca lucrurile. Nu era in interesul ei sa fie certata cu Aizawa.
Urmara cateva ore de planuri si pregatiri. Aprinse in sufragerie lumanari parfumate, aranja masa in alb si rosu, iar in mijlocul ei puse un buchet de trandafiri rosii si albi. Se duse in camera cat Aizawa facea baie si se parfuma cu cel mai concentrat parfum al sau, apoi puse tacamurile si mancarea pe masa.
- Dragul meu, azi vom servi miel special gatit de mine, ii spuse lui Aizawa cand pasi in sufragerie.
Acesta nu zise nimic si se aseza la masa. Mancarea era oribila si mirosul insuportabil al mielului pe care nu a stiut sa-l pregateasca combinat cu cel sufocant al parfumului ei ii intorceau stomacul pe dos.
-Laie bucalaie, Mia e o oaie! Oita barsana Mia-i prostovana si i-a spus mamita ca pute ca olita si mancare nu stie sa faca asa ca mai bine ar fi sa taca si sa stea in baie o ora si jumatate sa i se duca jegul de pe spate! Oita frumusica, Mia-i ciuma bubonica.. Mia are par pe limba cand deschide gura si-l plimba, ei ii place in noroi ca-i venita din gunoi! incepu Aizawa sa cante imitand un preot.
-Blestemat sa fii in vecii vecilor…..
-Amiiiiiiiiiin! incheie pictorul, dar nu mai putu sa continue ca Mia i-a turnat castronul cu ceva greu de definit dar verde din care a preparat ea salata, dar nu erau frunze de salata pentru ca atarnau ca jaluzelele.
-Din pictor celebru, m-ai facut om al junglei! Acum mi-au crescut liane in cap. Poti sa-mi spui si mie, ce dracului sunt astea? Daca nu ma insel, e iarba pe care o inghit cainii cand ii doare stomacul.
Miei ii scaparau ochii de manie, strangea din dinti si se straduia din rasputeri sa nu se repeada sa-i scoata ochii pictorului.
-Decrepito, sifilitico! Esti mai nebuna ca mine! Boala ta nu are remediu. Fa un bine omenirii si mori! Ca mai repede scap de tine asa decat daca intentez un divort, ii striga el.
-Stiu ca nu sunt zdravana la minte si putin prostovana, sau ma rog, idoata sau imbecila in adevaratul sens al cuvantului, dar totusi nu merit toate astea, isi zise Mia plecand intr-o directie stiuta numai de ea.
Merse cu masina in jur de o ora pentru a-si limpezi gandurile si a pune un plan la cale, optii in fata unui hotel si dupa procedurile de vigoare batu-se intr-o usa.
-Daisuke, te rog nu-mi intoarece spatele! Sunt distrusa. Alinta-ma si da-mi cele mai bune sfaturi ca inainte, il implora ea mimand plansul.
-Mia, stii bine ca esti singura slabiciune din viata mea, te rog intra si spune-mi tot ce te framanta.
Ii povesti avand grija ca totul sa o favorizeze pe ea in felul acesta il facu pe Daisuke sa-l urasca mai mult pe pictor.
-Uite Mia, te las sa-ti petreci noaptea aici si poti sa stai cat vrei. Mi-ai facut mult rau, dar ce poti sa-i faci unei inimi care te iubeste? De atatea ori am vrut sa o scot din piept, dar tot ramaneai in amintirile mele.
Vorbele lui o faceau sa zambeasca.

Pe la miezul noptii, lui Aizawa ii vibra telefonul, plictisit se uita la el si vazu ca e mesaj de la Mia: “ Daisuke ma lasa sa-mi petrec noaptea la el, nu ma astepta cateva zile”.
- Vaca nebuna! Nu o sa te mai las sa-ti bati joc de dobitocul acela naiv. Mai bine o fac eu decat tu, care i-ai distrus viata si l-ai transformat in ceea ce este. Imi pregatesc eu un plan, dar asta nu o sa ramana asa, nici nu-ti inchipui ce o sa fac! Nu degeaba sunt bolnav mintal.

#7
Mia e o curva! Mia e o curva! Mia e o cruva! As mai putea sa zic asta de cateva ori dar cred ca o sa iau avertizre pentru limbaj indecent...
Imi place capitolul, si imi pare bine ca lui Aizawa incepe sa-i pe se de Daisuke. E atat de bine sa pot sta linistita, sigura ca o sa se indragosteasca de el.
Ce erau totusi alea verzi pe care chipurile le-a gatit Mia? Si, totusi, daca astia ca nu stie sa gateasca, de ce nu a comandat mancare chinezeasca? Sau ceva asemenato? Si apoi sa minta ca ea a gatit? Asta nu ar fi trebuit sa fie greu pentru ea. Minte bine. Sau minte atat de mine incat s-a mintit pe sine insasi ca stie sa gateasca?
Stiu ca probabil nu ati inteles nimic. Va las, nu prea mai am ce sa spun... Abia astept capitolul urmator...
Succes si inspiratie!
Ja ne!

P.S. Daca v-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#8
Adyna_45 iti multumim de comentariu si speram sa iti placa noul nostru capitol.

Capitolul 5 - Nebunia

“ Exista intotdeauna putina nebunie in iubire, dar de asemenea exista intotdeauna o farama de dreptate in nebunie”- Friedrich Nietzsche.

“ Nebunia este considerata un motiv suficient pentru divort, dar in acelasi timp calea cea mai scurta spre casatorie”- Wilser Mizner.

“ Nu exista genii adevarate fara un strop de nebunie”- Seneca.

***

O noapte alba, desi cerul era acoperit de nori, iar stelele nu-si pot dezvalui sclipirea. Afara vantul adia, iar aerul mirosea a ploaie.
Aizawa, furios ca un taur, isi schita bine planurile in minte. Desi Roy il iubise si ii demonstrase acest lucru, Aizawa il percepea ca fiind un sentiment incomfortabil, mai ales ca in copilarie si adolescenta nu a avut parte de el.
Nu e usor sa cresti auzindu-ti in fiecare zi tatal ce suferea de Iluzia Capgros spunandu-ti ca esti un impostor, ca nu esti sange din sangele lui.
Iluzia Capgros este o boala rara in care o persoana crede cu certitudine ca un prieten sau un membru al familiei a fost inlocuit de un impostor, care arata exact la fel. Tatal lui a fost totusi un caz fericit. Clipele din copilaria pictorului erau adevarate cosmare, manca, se spala, practic traia in tipetele si plansetele zilnice ale mamei sale ce suferea de o alta boala mintala numita Iluzia Cotard, o boala psihica rara in cadrul careia o persoana crede ca a murit, ca nu exista, putrezeste sau si-a pierdut sangele si organele interne.
De-a lungul cruntei sale copilarii Aizawa nu a fost numit doar de tatal sau impostor, ci adesea comparat de mama sa cu organele care credea ca nu le mai are, asa ca pictorul s-a refugiat in halucinatii, deliruri, tulburari grave de gandire si personalitate devenind astfel un schizofrenic.
A fost dus la specialisti, doica sa a avut grija sa primeasca cele mai bune ingrijiri, totul avand un final destul de fericit. Aizawa a ajuns un pictor celebru, iar halucinatiile nu-l mai tortureaza.
***
In apartamentul lui Daisuke, acesta statea cu Mia de vorba, care se plangea despre casatoria ei cu pictorul. Daisuke avea grija sa o imbratiseze cand simtea ca aceasta are nevoie, ii stergea lacrimile din cand in cand si o saruta fratern pe frunte.
-Aizawa e oribil. Viata mea cu el e un infern. M-am saturat sa-l aud vorbind singur si tremurand din cauza halucinatiilor lui de nebun, se vaicari ea.
-Serios? Cand l-am intalnit si am stat de vorba mie mi se parea normal si in plus, de ce te-ai casatorit cu el stiindu-i trecutul? intreba tanarul.
-Cand ai vorbit tu cu el?
-Nu-mi raspunde la intrebare cu o alta intrebare! Si in plus, poti sa divortezi, ii spuse Daisuke.
Era dispus sa-si calce pe mandrie si sa o ceara el in casatorie daca divorta. Asta e dragostea: e oarba si tot ea te face mai prost, dar nu sunt metode pentru a lupta impotriva ei; odata ce te-a prins in mreje nici un descantec vrajitoresc nu te poate salva sau poate da dar in telenovele si chiar si acolo magia isi pierde efectul.
O privi in ochi si frumusetea lor ii provoca un gol in stomac; ii privi buzele si isi aminti saruturile flamande si pasionale pe care i le daruia, ii puse mana pe umar si resimti acea caldura catifelata si piele diafana pe care o scalda in sarutari si mangaieri, apoi o acoperea in asternuturi de matase parfumate. Ce vremuri parca rupte din vremea lui Romeo si a Julietei sau din idila lui Tristan si a Isoldei!
Mia ii urmari privirea si se apropie incet de el. Parfumul ei il ametea, mirosea a regina noptii si floarea pasiunii. Isi freca nasul de al lui si isi intredeschise buzele fara sa-i permita tanarului s-o sarute. S-a jucat tot timpul cu el si acum o facea inca o data. Stia ca e o femeie ce starneste pasiune in randul barbatilor, era constienta de calitatile si frumusetea ei si stia cum sa profite de ele. Isi trecu degetele prin parul lui Daisuke si isi apropie fata de el.
-Evacuarea! Evacuarea! Scurgere de gaze, sunteti in pericol! Evacuarea! se auzi in toate etajele hotelului.
Oamenii ieseau tipand isterici de frica, alergau si se imbulzeau panicati, se calcau in picioare si cadeau unii peste altii si ca totul sa fie mai rau se intrerupse si curentul.
Agitatie, tipete, plansete pareau scene demne de Apocalipsa printre acestea se auzeau si glasuri rugandu-se. Se pare ca unui nebun care isi propune ceva chiar ii reuseste ceea ce si-a propus. Datorita scurgerii abundente de gaz era din ce in ce mai dificil de respirat si chiar daca a revenit curentul, aprinderea unui singur bec poate provoca o explozie de zile mari.
Poate a vrut sa fie un lucru nesemnificativ, dar tentativa se poate transforma intr-o mare tragedie. Geamurile electrice ale hotelului au fost deschise semn ca a revenit curentul, iar odata cu ele si sistemul de ventilatie a fost deschis. Cu lanterne, paznicii si ceilalti angajati au inmanat fiecarei persone o masca de gaze pentru orice eventualitate.
Daisuke parea din ce in ce mai absent din peisaj. Mirosul greu de gaz si aglomeratia il intoxicau, ii slabeau puterile. Incerca sa se sprijine de un perete dar inainte sa reuseasca lesina. In cadere simtii cum este prins si apoi se scufunda in intuneric.
Cand isi revenii in simtiri asimila o caldura placuta si greutatea unui corp deasupra lui. Nu stia unde se afla dar simtea mana strainului mangaindu-i chipul si buzele aceluia dezmierdandu-I gatul cu sarutari.

#9
Imi inchipui ca tipa asta e mai rau decat V.( " o prietena"):)))
Mdea si ceea ce imi spune ca Mia/V. :)) mi-am vazut dusmanu il tipa asta, e o mare dar o mare , cea mai mare si extra gigantica panarama din toot universul:))
Deci declar ca nu o sufar:))

Sincer ma enerveaza la culme, pot sa o ard?:o3 Haideti! ce doar nu se termina ficu cu ea:))
Oricum sper sa fie si momente de bucurie intre Daisuke si stiti voi prea bine cine
Succes la scris;))
Bye bye
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#10
Aveai dreptate, Aizawa, nu degeaba esti bolnav la cap. Perfect de acord. Nu stiati ca intre geniu si nebuni e doar un pas?
Imi place ideea cu scurgerea de gaz. Dar de ce nu l-a scos din cladire ca apoi sa-l sarute si sa-l mangaie? Nu pricep... unde e logica nebunilor din ziua de azi?
Imi place cum se contureaza actiunea si sper ca Aizawa sa se indragosteasca mai repede de Daisuke. Ca Daisuke sa se indragosteasca de Aizawa nu o sa fie greu. Daisuke, dragul de el, este foarte naiv si foarte sentimental, desi incearca sa se arate puternic. Imi place personalitatea lui.
Mi-ar placea daca ati scrie si cate un capitol din perspectiva fiecarui personaj principal (Aizawa si Daisuke)... ar fi o experienta interesanta.

Cam atat am avut de zis. Succes si inspiratie. Abia astept capitolul urmator.
Ja ne!

P.S. Daca v-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Can I paint this love ? .Ema 4 2.987 13-03-2012, 10:16 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.894 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.960 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.680 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.119 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.432 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.109 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)