Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pacatul suprem-incepere.

#51
Miranda:
Ies in curtea scolii, ceva nu merge pe aici. Ma asez pe o banca si ma uit la cer, ar fi fost mai frumos daca era noapte si apareau stelele, dar din pacate, acum este plina zi. Simt o lovitura medie cum imi atinge capul, era pur si simplu o minge de fotbal, un baiat mic, cred ca de sapte anisori vine sa-si ia jucaria... Eu i-o dau vesela, putin uitand de tot ce se intampla in jur.

OCC: cine vrea

#52
Amy:
-Oricum cred ca ma duc sa fac o plimbare zic in timp ce ies pe usa cafenie indreptandu-ma catre curtea scolii. Adoram micul meu colt ingradit de acolo deoarece are o casa de geam , iar inauntru este ca o sera aflandu-se si carti sau diferite instrumente si desigur in afara este plin de flori parfumate.
Intru si ma asez la o masuta incepand sa citesc cartea pe care o lasasem aici de cateva zile..
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#53
Miranda:

- Nu o vad pe Amaya. ii spun lui Renee.
Plec de langa ea si ma indrept din nou spre banca, parca incercand sa rup timpul si gandurile. Incep sa fredonez usor, nu vreau sa ma auda nimeni, iar apoi sa rada. Versurile nu aveau noima, pentru ca acum le-am inventat. Incep sa ma gandesc la ai mei, inca cantand despre prietenie, dar dupa ce se termina reamintitie cant despre familie... fac o incurcatura in versuri, o spirala complicata, ca viata mea.

OCC: cine vrea

#54
Amy:
Terminand de citi cartea ies in curtea micului meu locsor admirand trandafirii negrii si albastri , favoritii mei. Adoram acest loc , singurul in care ma simteam mai aproape de libertate. De ce? Nu am stiut niciodata..
OOC: Miranda sau Ciufy hug
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#55
Miranda:

Incep sa ma plictisesc, parca s-a dus acea distractie care mi-a placut atat de mult... Pasesc fara sa am o directie, fara sa am un loc unde as vrea sa merg, fara ... nimic. O vad pe Amaya, dar ma ascund dupa un pom, cred ca nu ar trebui s-o vad, cred ca ar trebui sa fiu departe de ea, un timp, sa ne putem calma o perioada... Dar.... Oare ce parere are ea despre mine ?

OCC: Kitsune

#56
Amy:
Fara sa mai stiu de nimic incep sa vorbesc ca o nebuna , de una singura sau mai bine zis cu trandafirii mei:
-De ce oare nimeni nu ma place? E asa rau ca Mira m-a crescut si oarecum m-a salvat din acel turn intunecat? Cine sunt? De unde vin? De-ati putea voi raspunde...
Dar stiu , stiu ca niciodata trandafirii mei sublimi nu vor avea raspunsul...
OOC: Miranda sau Ciufy
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#57
Miranda:

Ascult si raman putin blocata, mai degraba, simt o mila in interior. Nu cred ca ar trebui, dar eu tot simt ca este o biata fata care sufera, dar eu... nu sunt prietena sa ca s-o ajut. Plec de acolo, iar ea ma vede, cred ca a realizat ca am auzit tot..

OCC: Kitsune

#58
Amy:
Constientizez ca am fost urmarita si imi sterg rapid fata aceea trista punandu-mi masca de fericita apoi vorbesc:
-Hei..Nu lua in seama ce ai auzit , ok?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#59
Miranda:

- Nu... Nu suntem prietene, de ce as face asta ? De ce mi-ar pasa de tine ? spun dupa ce ma intorc cu fata la ea.

OCC: Kitsune

#60
Renee:
-Sa nu iau in seama ce?intrebasem surprinsa,insa fetele au fost surprinse de aparitia mea.Am zambit inocent,insa ele m-au intrebat:
-De unde ai aparut?
-Magie.Acum...va impacati sau nu?
OOC:cine doreste
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 57.123 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.341 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 91.245 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pacatul suprem Kimera 4 3.658 23-08-2011, 09:13 PM
Ultimul răspuns: Himisoara.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)