Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#1
Sa incepem jocul. Pe locuri...Fiti gata...Mai stati putin...Doar umpic...Unde este "S" ?...L-am gasit...Start!

Miranda:
Ma misc in toate partile, parca nu am loc in acest pat de doua persoane. Simt ca iau foc, iar mintea mea este zgomotoasa si intunecata. Imi trec prin minte doar chesti ciudate, lucruri la care nici in gluma nu m-asi gandi ( crima, furt, minciuna), dar se pare ca sunt aici si imi trezesc senzatii neintalnite pana acum. Aud voci care nu sunt ale mele, par cunoscute dar tot nu pot sa-mi amintesc de unde anume.

Ma ridic din pat speriata parca de bombe. Ma duc la dulap si scot de acolo o pereche de blugi negri, un tricou roz cu niste dungi albe, si pe deasupra o geaca subtire de culoare alba. In picioare imi i-au niste botine roz si ies din camera si apoi din casa in cea mai mare graba. Nu stiu unde merg, dar durerea de cap fiind atat de mare nici nu-mi pasa. Merg tinundu-ma de cap pana vad o casa mare si intunecata. Aceasta mai are putin si cade pe mine. Dar vazand ca durerea de cap dispare ma hotarasc sa intru acolo asumandu-mi un risc uriasi.

OOC= cine vrea

Asta este tot. Voi nu trebuie sa scrieti foarte mult, eu am zis sa scriu mai mult deoarece este inceputul. Sper sa intrati.

#2
Era dimineata.Niste zgomote ma indura sa dechid ochii.Nestiind de unde vin,ma imbrac cu o pereche de blugi, o bluza pe care scria"Belive in Sun", geaca neagra cu o insigna pe care scria "Chopper for ever",o pereche de skateri si ies afara din casa.M-as fi dus oriunde dar in fata mea vad o casa neagra si pe Myn stand in fata ei,tinanduse de cap.Ma apropii fara sa imi fac simtita prezenta:
-Hey Myn!Ce faci aici?
-Am auzit ceva si nu stiam ce poate fi'!
-Si eu...Oare vine din casa aceea?
-Nu stiu...Dar ma doare capul ingrozitor de tare...
Din spatele nostru se apropie ceva iar eu zic in soapta:
-E cineva in spatele nostru!atunci amandoaua ne-am intors iar Myn spuse:
-Nu te speria e doar Maya...
-Si voi auziti zgomote infernale venind din casa aceea?spuse Maya tremurand...

Occ:Oricine 10
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Chiar ma speriasem cand am vazut-o pe Maya, mai ales ca a aparut asa de brusc. Parea speriata si tremura.
- Da, am auzit ceva ciudat... Dar tu ce-ai facut? Pari...infricosata, o intreb eu pe Maya, dorind sa aflu ce s-a intamplat cu ea.
- Ah, pai... Cum am mai spus, casa aia este stranie. Am auzit ca se petrec diferite ciudatenii. Sunt sigura ca sunt doar legende, dar totusi...
- Haide sa verificam, ce ziceti? In fond, nu pierdem nimic, nu poate fi ceva atat de grav, zic eu incercand sa mai schimb atmosfera.
- Miranda, nu sunt sigura... Nu ar trebui...
Insa eu nu mai astept, curiozitatea ma face sa merg mai departe.

OOC- cine doreste?10

#4
Vad cum toti prin curaj, insa Maya nu vrea sa intre. Nu pot s-o vad stand asa si o trag de mana in casa.
- Vezi ca nu este nimic aici? spun eu catre ea incercant sa-i arat ca nu se intampla nimic in aceasta casa parasita.
- Se pare ca m-am inselat. Dar tot vreau sa ies afara, nu-mi place. spune ea si in voce pot simti o urma de curaj.
Dau afirmativ din cap si ma indrept spre usa. Pasii mei usori scot sunete pe podeaua veche si plina de praf. Intind mana si ating clanta, o deschid si ma uit afara pret de cateva secunde. Privelistaea este atat de superba, parca asi vedea decorul dintr-o poezie a lui Eminescu. Vantul nici nu se simte, iar frunzele verzi stau linistite in copaci imbracandu-l pe acesta cu splendoarea lor.
- Eu nu vreau sa plec. spune Buble uitandu-se la mine.
Buble este uimitoare, nu ii este frica nici macar in aceasat secunda. Chiar daca eu par stapana nu sunt, simt ca inima imi bate. Chiar daca nu ma mai doare capul, tot simt ca cineva este acolo si rade.
Ma intorc catre ea lasand usa deschisa. Dintr-o data usa se inchide cu o forta uriasa. Zgomotul produs ne face pe toate sa tresarim. Nu poate fi vantul, cand m-am uitat nu batea delc. Dar daca nu este el, atunci cine a inchis usa? Fantomele?

OOC: cine vrea

#5
Incep sa rad iar fetele se uita cu niste fete de fantome la mine:
-Ce ,bunika mea?Va e frica de o usa trantita? O fi fost vantul sau fantomele!Spun eu in gluma...
-Dar poate a fost o fantoma...Spune Maya tremurand.
-Nu are cum!Si daca aia a fost o fantoma eu sunt un varcolac!Incep sa rad eu ironic.
Din spatele meu se aude o voce:
-Ce nasol...Vampiri nu pot suporta sangele potailor...Sper ca prietenele tale nu sunt cine stie ce mate pentru ca azi mi-e foame!
Cand ma uit in urma mea un baiat brunet cu ochi rosii ma privea insistent.
-Aaaa!Un violator!Vezi ca stiu Karate si ma uit la filme cu lupte!strigase Maya.
-Eu cred ca e un vampir...*smile*.Dar tu nu poti bea sangele unui alt vampir nu?spun eu pe un ton serios.
-Din pacate nu...Dar ce mai e vre-unul pe aici?
-Da...Eu sunt sange pur iar prietenele mele sunt semi-vampiri.Ma intorc catre ele si le fac semn sa ridice privirile,care erau atintite in podea.Atunci ochi lor se inrosise exact ca a unui vampir.Le fac cu ochiul iar ele se uitau la mine ca la masini straine:
-Bublle...Mi-e pofta de sange!Spuse Myn aratand ca a inteles planul meu.

Occ:Cine doreste 3
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6
Miranda: Nu pot sa cred. Ochii mei au devenit rosii, pot sa vad in aceasta culoare a sangelui. Cum a putut Buble sa faca asta? Simt iar durerea de cap, cad jos simt o bubuitura care imi preseaza mintea. Maya se aproprie de mine si imi pune mana pe umar in semn de prietenie, dar cum nici macar Dumnezeu nu poate sa ma faca fericita.
"Nu te simti bine?" Aud vocea celui de sus dar cu o sonanta mai apasata. Ma uit la fete si ele nu inteleg ce se intampla cu mine.
-Se pare ca printre voi se afla un maytan. spune vampirul cu o bucurie in glas.
-Ce este maytan? Si la cine te referi? spune un baiat pe un glas obijnuit.
-Ma refer la tanara fata pe care o doare capul. Maytan inseamna puterea de-a citi mintile oaminior. Nu doar ca face asta, dar le poate controla si judecata. O putere foarte mare, dar care nu poate fi controlata foarte bine, si devine instabila.
-Si ce se intampla daca devine instabila? spune acelasi baiat.
- Sa spunem ca-i gasiti bucatile prin jur. spune vampirul razand.
O sa mor, defapt o sa ma trbsform intr-o bomba.
-Si noi de ce suntem aici? Este clar ca tu esti de vina ca suntem toti prezenti. se aude vocea aceluiași baiat.
Ce destept este. Oare cine este?
-Ca sa am vrut eu.

OOC: cine vrea

#7
-As dori sa te intreb ceva!spun eu cu tupeu.
-Ce e frumoaso?
-Ce e cu tatuajul asta:un tatuaj cu un trandafir si un sarpe ce il inconjura,si cu ochii mei cei rosii?
-Oare ca sa fie, noile tale puteri!
-Ce cul!Spun eu foarte entuziasmata.Si ce pot face?
-Cu ochi poti avea agilitatea si aparare unui ghepard iar cu tatuajul iti apare o flacara albastra care poate paraliza orice fel de vietuitoare.
-Si mai cul!
-Saya!Cum poate sa iti placa asa ceva?
-Mie mi-ar place sa invat sa le folosesc dar nu stiu cum... Si cineva ma intrerupse.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#8
Urasc sa fiu deranjat. De cand am sosit in aceasta casa, am avut liniste deplina, insa acum se pare ca niste pusti imi intrerup "viata de vis". Ma indrept catre acele susoteli si mare imi este mirarea sa-l vad pe amicul meu vampir cum se da la tipele alea. Ce naiba se intampla?
- Hei, cine sunteti voi? Ce cautati aici? ii intreb eu pe cei de fata, pe care apropo, nici nu-i cunosc.
- Oh, John, ai venit si tu... Rau ai facut ca n-ai vrut sa devii un vampir, ca mine. Este distractiv, iar in seara asta presimt ca o sa fiu satisfacut. Priveste-i doar... Da, acesta este prietenul meu, Kayl - doar o porecla intre "amici".
- Ca de obicei, Kayl, nu mai speria copiii, ma adresez eu vampirului. Din cate vad, aceasta seara nu va fi calma pentru mine, mai ales cu pustii astia.

OOC- haideti!hug

#9
Buble este atat de curajoasa, sa-l intrebe pe vampir ce putere are. Dar tot nu inteleg de ce anume ne-a adus pe toti aici. Ne spune ce putere avem, dar la inceput a spus ca-i este foame. Ma uit in jur si dau ochii de usa din lemn care acum este dn fier. Toata casa asta veche si murdara este plina de tablouri pretioase si mobila scumpa.
-Ce se intampla aici? spun eu ingrijorata.
Toate celelalte fete se uita la mine si nu inteleg ce anume s-a intamplat cu mine. Se pare ca ele inca nu si-au dat seama. Le explic ce anume am observat iar ele se uita in jur ca la masini straine.
-De ce ne-ai adus aici? De ce ne-ai spus ce puteri avem? spun eu suparata.
-Ca sa aveti un sange mai bun. Daca invatati sa va folositi puterile o sa aveti un corp mai puternic, si lafel de bun este si lichidul vital din voi.
Ma uit socata la el, dar nu pentru mult timp deoarece cadem intr-o gaura intunecata.

OOC: cine vrea >:d<

#10
-Ce misto!Mai vreau odata! In acel moment cazusem printr-o gaura sau ceva de genu neagra,si aterizasem intr-un fel de living unde era asezata o masa pe care se aflau niste tacamuri si 2 sticle de vin.
-Oare vrea sa ne imbatam? si incep eu sa rad.Iar chiar in acel moment vampirul si cu pustiul ala, care vrea numai liniste, apar pe o usa din lemn masiv.
-Ce credeti ca o sa facem?Intreaba Myn suparata.
-O sa mancati daca doriti si o sa va servim cu unul dintre cele mai bune vinuri.
-Tare!Nici macar nu am 18 ani si voi imi dati vin...Chii!Primiti cumva cu cazare?
-Saya nu mai fa glume de astea!Interveni Maya.
-Bine,bine!
-O sa mancati si apoi plecati acasa! Azi nu am chef de baestruci.Inteles?
-Atunci de ce ne servesti cu chestiile astea fitoase?
-Asa vrea prietenul meu si nu vrem sa parem neospitalieri!
-Ma rog...Let's eat!
-Ce curajoasa esti frumuoaso!
-Scuzama ca te trezesc la realitate dar nu imi plac vampiri si nici macar nu stiu cum te cheama!
-Alois Born este numele meu...

Occ: ~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.586 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 36.914 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.202 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.590 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)