Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

Amy:
-Ii pot incetini asta nu ar fi problema deci care este eroarea din plan? Sa stii ca oricum nu mi-ar pasa daca devin fiinta simpla...
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
- Incantatia cere un sacrificiu mare... pierzi puterile...- mint eu fals, cred ca s-au prins ca nu spun adevarul, dar daca le spun, atunci nici ca o sa mai aiba incredere in mine, iar Saya va trebui sa moara . Incep sa ma misc in toate directile, nu-mi gasesc starea, parca sunt un pacher de nervi. Parca ? Chiar sunt un pachet de nervi - Sa mergem, in cateva ore ajungem, sa speram ca oamenii nu o sa ne ia urma...

****

Am ajuns la nuclu, de fapt la poarta nucleului, dar nu putem intra...

- Inchizatoarea este dura, singura care poate s-o desfaca este Amaya, ea impreuna cu puterile sale diavolesti, Flacarile Iadului... Amaya, vrei sa desfac sigilul ? Dupa ce il desfac, este posibil ca tu sa fi controlata de Diavol si sa ne omori... ai grija ce raspunzi..

OCC: Kitsune

Amy:
-Daca devin controlata schimba incantatia de la inceput si nu ami imi bloca puterile ci omoara-ma fara sa stai pe ganduri. Desi nu cred ca ai sta nici o nanosecunda. Acum...Sa deschid poarta.
Dau drumul flacarilor albastru cu negru pe care le indrept catre lacat. Acesta cade , iar poarta se deschide.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

A daramat usa, asta e bine intr-un fel, dar in cealalta parte... poate fi controlata in orice moment. O pun pe Amaya sa stea la usa, trebuie sa ne vegheze spatele, oricum, nu am nevoie de ea mai incolo. NU o omor, nu mai am putere, trebuie sa ma concentrez pe incantatie si sa ignor toate celelalte lucruri. Am ajuns la o usa mare, o iau de mana pe Yvone si o pun sa repete dupa mine:

" Spui incantie, deschide usa, lasa sa vedem inima,
Sapa pana la moarte, uita de ruga cea vasta
Pune samanta in pamant, ca cele doua schindui
Sa cada jos , sa se opreasca, sa nu se mai uneasa"

OCC: Ciufi... KItsune nu te supara, dar acum e randul ei, trebuie s-o asteptam..

Yvone:
Repet speriata dupa ea,si stimteam cum aerul devenea irespirabil.Am ignorat acest lucru,stiind ca ar fi singurul lucru care ne-ar putea salva.Am simtit cum o putere se indrepta tinta catre Amaya,dar noi nu putem sa ne miscam,asa ca intr-o pauza de respiratie am urlat puternic:
-Diviziune Noua!iar apoi am simtit cum corpul meu s-a desprins parca,si a iesit in calea acelei puteri.Am simtit impactul rapid,insa stiam ca va intra in orice corp viu care simte acea energie,insa energia ei se simtea peste tot,asa ca a simtit un corp viu,confundand-o cu Amaya.Am simtit cum o negura mare intra in acel corp,insa inainte ca sa ia controlul asupra clonei divizate,i-am ordonat mintal ca sa se injunghie in piept.Atunci a murit acea parte din mine,si imediat am inceput sa scuip sange,si sa ma doara inima.Insa stiam ca raul a fost oprit pentru cateva minute.Zece mai exact si i-am supus printre rasuflari lui Miranda:
-Repede,trebuie sa ne grabim!In mai putin de zece minute o va ataca din nou!
OOC:cine doreste
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:

Am facut exact de trebuia, iar usa s-a crapat putin, dar incepe sa se inchida... Am impins-o pe Yvone mai in spate ca sa nu aiba timp si ea sa intre in camera... Eu m-am strecurat in ultima clipa, iar apoi am zarit o persoana, de fapt era o fantoma.

F: Ce te aduce la marele centru de putere ?
- Vreau sa-mi pun o dorinta ca lumea sa traiasca in pace.
F: Este un scop nobil, dar sti ca trebuie sa dai ceva la schimb.
- Stiu. Vreau sa nu mai existe vampiri, ei sa traiasca, dar fara puteri si in pace cu oamni. La schimb va dau viata mea si puterea mea, care este foarte mare, deoarece sunt un mintain de 1000 de ani ce s-a reincarnat de peste 10000 de ori.
F: Reincarnat ? Daca esti vesnica, de ce vrei sa mori ?
- Nu-mi place aceasta viata, la fiecare reincarnare cunosc persoane noi, iar de fiecare data le pierd. Plus de asta, am facut mult rau si daca nu mor nu o sa platesc niciodata pentru ele. Va mai pot ruga ceva ?
F: Ce ?
- Toti vampiri trebuie sa uite tot ce s-a intamplat, dar Yvone si Amaya sa-si aminteasca ca-mi cer scuze, iar Saya, John si Alois sa stie ca o sa-i veghez de sus. Dar toate acestea sa nu para decat niste copilari, doar sa-si aminteasca aceste lucruri, insa nu si viata pe care au duso.

Atata a fost viata mea, am murit chiar cu o zi inainte sa fac 1001 ani.

OCC: cine vrea
fetelor, acum spuneti cum o duceti si s-a terminat povestea/ rpg-ul . 20 s-a treminat

Amy:
Trecusera cateva luni de cand puterile si vesnicia nu mai erau si totul se schimbase. Imi parea nespus de rau pentru fata a carui nume adevarat nu l-am stiut niciodata....Imi doream sa o revad si sa-i spun ca am fost o mica ticaloasa din cauza caracterului meu imbecil si ca nu ea era cea care trebuia sa-si ceara scuze. In orice caz am fost adoptata imediat cum am ajuns la orfelinat de o familie de bogatasi , care spre surprindrerea mea erau foarte atenti si dragastosi cu mine. Da , acum eram oarecum fericita si ma bucurasem ca ajunsesem unde ajunsesem. Yvone devenise cea mai buna prietena a mea si doar eu si cu ea ami stiam ceva din ceea ce a fost pana cand pamantul ne va inghiti si pe noi , trimitandu-ne alaturi de fata ce se sacrificase pentru lume..
OOC: RPG over! 202020
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Yvone:
Am gasit-o pe Miranda stand jos,fara suflare.Ne-am aplecat si eu si Kitune,insa am inceput sa plang.Lacrimile mele sangerii,deveneau picaturi de apa,iar asta m-a surprins.Culoarea alba disparuse,deveind iarasi culoarea de odinioara.Toata lumea uitasera de vampiri,chiar daca noi fuseseram.A fost greu sa cred ca nu am am trait acea parte,insa eu si cu Amy stim povestea.
Am devenit o profesoara,de engleza mai exact.Acum am publicat povestea noastra ca sa afle si altii adevarul.Multi vor crede ca e o fantezie,dar eu stiu ca e real.Amy si cu mine vorbim desi ne este greu,sa ne aducem aminte de ceea ce s-a intamplat.Am cunoscut un baiat dragut,ca iubitul meu,si de data asta am putut sa-l sarut fara grija.Stie povestea mea,desi cu greu o crede.
Avem o fetita,ce o cheama Miranda,in memoria unei mari eroine.
Rpg over2
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Ciufykaghe. nu mai e nevoie de postul lui Kitsune, s-a terminat. Fetelor, mai aveti putin si ma faceti sa plang, ce ati scris acolo este foarte frumoas, mi-as fi dorit ca persoanele care i-au interpretat pe Maya, Saya si John sa fi lasat si ei un comentariu al final, dar nu se poate. Rpg-ul s-a sfarsit, este un mare "The End" si va trebui inchis, insa, peste ceva timp o sa incep al doilea sezon...

The End



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 55.696 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 36.520 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 90.712 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.548 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)