Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pacatul suprem-incepere.

#41
Renee:
Intram in birou alaturi de cele doua fete.Intre timp,am vazut o femeie frumoasa stand intr-un birou si concluzia a fost ca aceasta doamna este Mira.Am zambit si m-am uitat la tablourile de pe vremea Renasterii.Erau superbe.
OOC:who wants
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#42
Miranda:
Ma uit la ea foarte emotionanta... Mi-as dori s-o intreb eu daca poate veni familia in vizita, dar, pur si simplu, cuvintele nu vor sa iasa... Imi trec limba peste buze in semn de emotie, inchid ochii mei cristalini si ii deschid incet, uitandu-ma la femeia ce se afla in fata mea, Mira. Deschid gura, dar cuvintele nu vor sa iasa, sunt blocate.

OCC: cine vrea

#43
Amy:
-Hei , Mira. Fetele vor sa stie cand pot sa vina parintii in vizita.
M:-Amy ti-am mai spus ca eu detin scoala deci prin urmare sunt directoarea. Cand suntem mai multi nu mi te mai adresa la per-tu.
-Sti foarte bine ca nu pot! Ma rog zi cand pot sa vina?
M:-Intre semestre si la sfarsitul anului.
-Pff..ce putin...
OOC: cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#44
Miranda:
Mi-a cazut cerul, nu pot sa cred, o sa stau atat de mult timp fara sa simt iubire ? Am iesit din camera, fara sacer scuze, cred ca s-au suparat, in special directoarea. Cred ca o sa rada de mine, mai ales dupa aceasta iesire, o sa zica ca sunt o fetita ce trebuie tinuta de mana, dar asta sunt, nu ma pot schimba. NU pot trai fara ei, fara sa stiu ce sa fac, atat spunea sa nu am incredere in nimeni, ara acum nu stiu...


OOC: cine vrea

#45
Amy:
-A vezi Mira!? Ai suparat-o!
Ies din camera trantind usa si fug dupa Miranda. Am gasit-o pe hol. Ma calmez apoi ii vorbesc:
-Hei, nu stiu cum te-as putea ajuta si sincer as vrea sa pot sa fac mai mult , dar iti promit ca am sa-ti fiu alaturi orice se va intampla. Suntem prietene nu-i asa?
OOC: Miranda sau Ciufy :X
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#46
Miranda:
Ma uit la ea cu blandete, dar sentimentul trece usor, precum apa unui parau... Prietenie intre vampiri ? De fapt, semivampiri. Tatal meu mi-a spus sa nu am incredere in nimeni, cuvantul poate fi inselator, batut de vant, dar totusi, nu o cred in stare, pare o fata buna si cu sentimente bune, dar... Tata... Unde esti ?
- Nu... nu suntem... Tu esti prietena cu directoarea, iar eu o simpla fata timida... Nu putem fi prietene. si plec de acolo..

OCC: cine vrea

#47
Amy:
Ma uit in urma ei si am din nou sentimentul pe care il aveam la varsta de 4 ani cand eram inca inchisa in acea camera , total singura. Este ceva in neregula cu mine? Doar faptul ca Mira este oarecum ca o mama sau ca o sora mai mare se pare ca ma distantiaza de ceilalti...De ce? Totul imi iese prost...
Ma indrept catre sala de muzica , apoi ma asez pe scaunul din fata pianului si incep sa cant , este singurul lucru e ma mai poate linisti...muzica
OOC:Miranda sau Ciufy :X
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#48
[Imagine: 7021786.png]
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#49
Renee:
-Bine,miss directoare,pentru mine tot o sluga vei fi,ii spun direct.
-Cum indraznesti?spusese ea superior.
-Cucoana,nu mori daca vorbesti frumos cu nepoata-ta.Si apropo,nu cred ca mori daca lasi copii sa-si vada rudele nu?Decat sa iti vedem fata acra si tampita,lipsita de creier,mai bine sa ma frece bunicul meu decat sa va vad pe voi,oameni tampiti si lipsiti de sentimente.
-Aici nu se face totul dupa voia ta,ai inteles?insa a tacut cand un spirit s-a asezat langa mine.Am inceput sa zambesc si i-am zis:asa au ajuns cei care m-au enervat.Intelegi?
-Nu mi-e frica de tine,a zis cu sictir ea.
-Pai ar trebui,scorpie!ii spusesem in timp ce am dat cu pumnul in birou,si a crapat in doua.Bunicul meu,va veni cand va avea chef,asa ca tacere,i-am trantit-o in timp ce am plecat val-vartej din incapere.Am dat de Amy,care parea foarte tulburata,unde incepea sa asculte o melodie la pian.I-am pus mana pe umar,si i-am zis incet:
-Va fi bine,nimeni nu decide cand parintii vor sa vina.Iar matusa ta va trebui sa inteleaga.Altfel o ucid.Nu te teme,nu esti singura,ii spusesem in timp ce opream playerul.Am inceput sa cant,si sa apas clapele pianului.
http://www.youtube.com/watch?v=p62rfWxs6a8&ob=av2e melodia cantata
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#50
Amy
-Nu e matusa mea.... De fapt imi este doar o servitoare..Nu pot sa-ti explic cum , dar asa este. Totusi as prefera sa nu moara. As ramane fara niciun indiciu al adevarului....
OOC Ciufy sau Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.947 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.163 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 90.351 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pacatul suprem Kimera 4 3.651 23-08-2011, 09:13 PM
Ultimul răspuns: Himisoara.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)