Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unui ninja(SasuSaku)

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei .

Ei bine, am atatea idei incat am sa incep un fic nou. Este un fic Sasusaku dupa vechea poveste ninja. Sper sa va placa. Nu am uitat de celalalt fic. Am sa il continui si pe acela dar sambata. Astept parerile voastre.


Capitolul 1.

O zi frumoasa se anunta in Konoha. Acest sat se afla in taramul focului si era casa multor ninja. Pe strazile prafuite se plimba o fata cu parul roz bombon si ochii verzi ca cele mai pretioase smaralde. Aceasta avea doisprezece ani si purta un kimonou roz cu semnul Haruno pe spate, o pereche de colanti negri si sandalele albastre stil ninja. Mergea incet spre academia unde invata sa fie o adevarata ninja. Numele fetei era Sakura Haruno. Desi cu trupul era prezenta mintea ii zbura departe. Mai exact la baiatul care ii furase inima din prima clipa. La o cotitura se intalnise cu prietena ei cea mai buna Hinata Hyuga. Aceasta fata acea parul negru si ochii lila. Era o fire timida, care prefera sa taca si sa inghita decat sa isi faca probleme cu persoanele care cautau necazuri.
-Buna, Hinata ! spuse rozalia care afisa un zambet pe fata.
-Sakura ! Buna ! Azi se aleg echipele. Deabia astept. Dar mi-e putin teama. Daca nu cad cu Naruto in echipa ? zise bruneta putin ingrijorata.
-Eh� sper sa cad in echipa cu� darn u apuca sa spuna nimic deoarece in spatele lor s-au auzit doua voci. Cand s-au intors au vazut doi baieti. Unul avea parul brunet si ravasit, ochii negri si o atitudine de invidiat. Mergea nepasator cu mainile in buzunar purtand o pereche de pantaloni scurti albi si obisnuitul tricou albastru cu semnul clanului Uchiha in timp ce il asculta pe celalalt baiat care nu avea stare. Imbracat cu treningul portocaliu acest baiat hiperactiv numit Naruto Uzumaki avea parul blond, ochii albastri ca marea si un singur vis : sa devina Hokage.
-Sakura-chan, Hinata-chan ! spuse blondul.
-Naruto� acum nu am chef de povestile tale! Uite, te las cu Hinata sa vorbesti cu ea. Eu o iau inainte. spuse rozalia.
-Mda... cred ca vin cu tine. M-a zapacit destul pana acum. continua Sasuke in timp ce grabi pasul pana o ajunse pe Sakura.
Acum rozalia si brunetul erau singuri. Nimeni nu spunea nimic. Era o liniste apasatoare. Pana cand brunetul sparse ghiata.
-De ce l-ai lasat pe Naruto singur cu Hinata?
-Pai, este evident ca Hinata este indragostita de el. Toti stiu numai el nu isi da seama. Am plecat deoarece am vrut ca macar ea sa aiba noroc in dragoste daca mie nu mi se intampla acelasi lucru... zise rozalia lasand capul in jos.
-Sakura... incepu brunetul dar nu apuca sa spuna nimic deoarece in spatele lui a sarit o fata blonda. Aceasta purta un kimonou mov, avea parul blond prins la spate intr-o coada si ochii albastri.
-Sasuke-kun ! Ti-a fost dor de mine ? spuse asa numita Ino.
-Daca tot sti raspunsul la intrebare de ce mai intrebi ? Evident ca nu, Ino. zise baiatul iritat. Aveam o discutie cu Sakura si tu ai intrerupt-o. Dispari !
-Cu frunte lata, asta ? Sasuke, stiu ca preferi sa stai cu mine decat sa stai cu ea.
-Daca vrei sa sti... incepu brunetul dar a intrerupt de rozalie.
-Pai eu vad ca va deranjez. Ar fi mai bine sa plec oricum deja am ajuns la academie. spuse rozalia.
Cand brunetul a incercat sa spuna ceva rozalia plecase. Desi in majoritatea timpului in ochii de onix ai brunetului nu se putea citi nimic dar de acea data in abisul negru se putea citi o ura pentru Ino.
Clopotelul sunase iar toti ninja in devenire au intrat in clase. In penultima banca stateau blondul, rozalia si brunetul. Naruto statea pe partea de catre mijlocul clasei, Sakura in mijoc iar Sasuke pe partea de la geam. Un profesor cam de vreo douazeci si cinci de ani, cu parul saten si ochii negri. Numele lui era Iruka. In mana avea o lista. Mai exact lista cu echipele.
-Stiu ca sunteti nerabdatori sa stiti care sunt echipele, asa ca am sa incep. Echipa unu este formata din .... incepu Iruka. Echipa sapte este formate din Naruto Uzumaki, Sakura Haruno si Sasuke Uchiha, iar senseiul vostru este Kakashi Hatake.
Dupa ce a terminat de spus echipele satenul le-a dat drumul copiilor acasa. Echipa sapte se indrepta spre casa cu gandul ca a doua zi il vor intalni pe cel care o sa ii antreneze. Pe la jumatatea drumului Naruto a luat-o in stanga iar Sasuke si Sakura in dreapta. Cei doi locuiau pe aceeasi strada. Casa brunetului era in fata casei rozaliei.
-Sakura... vroiam sa iti spun ceva. spuse brunetul.
-S-a intamplat ceva, Sasuke ?
-Vroiam sa iti spun ca ce s-a intamplat azi cu Ino nu e ceea ce pare.
-Nu trebuie sa te expici. Singura noastra legatura este ca suntem in aceeasi echipa si suntem prieteni.
-Dar....
-Nu, Sasuke. Te rog nu mai continua. Se pare ca am ajuns acasa. Noapte buna. zise rozalia in timp ce intra in casa fara sa ii dea sansa brunetului sa raspunda. S-a dus direct in camera ei. A trantit usa in urma ei lasand lacrimile sa ii curga pe fata fina. Sasuke era baiatul pe care il iubea. Nu stia de ce brunetul incerca sa ii expice ce s-a intamplat cu blonda. Oare incepea sa ii placa de ea ? Gandul acesta o macina. Merse spre baie si se dezbraca. Intra sub jetul de apa fierbinte. Picaturile de apa se loveau de trupul fetei in timp ce aceasta se bucura din plin de ele. Dupa o racorire meritata, Sakura se imbraca cu pijamauaei preferata si se baga in pat. Se uita prin camera de culoare roz care avea trei usi : usa de la baia fetei, usa spre hol si usa de la balcon, un pat de lemn, un dulap din lemn de cires si un birou. Dupa un timp fata adormi cu gandul la aceeasi intrebare. Dupa o ora, pe usa de la balcon intra un baiat. Ochii lui negri o tinteau pe rozalie. Aceasta avea un chip angelic. Se aseza pe pat si ii mangaia fata fina. O saruta usor pe buze dupa care se ridica. Inainte sa iasa pe usa de la balcon spuse incet : ��Of, Sakura, cat mi-as dori sa iti dai seama ca te iubesc. Pana maine la antrenament sa ai somn usor��. Spunandm asta Sasuke pleca lasand-o pe Sakura sa doarma in continuare.



Sper sa va placa. Astept comenturi dure ca sa ma perfectionez. Si acum am sa pun cateva poze:
Iruka: http://www.freewebs.com/greenfuzzyllama21/iruka.jpg
Sakura: http://www.downloadanime.biz/images/wall...sakura.jpg
Sasuke: http://www.animeresimleri.com/data/media...asuke3.jpg
Naruto: http://naruto-tv-show.sequd.com/wp-conte...naruto.jpg
Hinata: http://images.kaneva.com/filestore/13199...per_ad.jpg
Ino: http://www.freewebs.com/ino-yamanaka/ino0002.jpg

#2
ei bine,eu nu ma prea pricep la fic-uri,dar uite greselile:
Aceasta fata acea parul negru si ochii lila - unde este predicatul?
darn u - dar nu
acum. continua - se pune virgula in loc de punct(din greseala cred ):)
ghiata-gheata
tot sti -tot stii
ca nu, Ino. zise.. - virgula,nu punct.
n profesor cam de vreo douazeci si cinci de ani, cu parul saten si ochii negri.- predicatul?

e frumoasa povestea ^^ dar introdu putina actiune si incearca sa te debarasezi de anime si fi tu insuti.
spor si bafta la noul capitol.astept nextu ! ^_~
[center][Imagine: 21o7brq.png]
[Imagine: znu7vk.png]
bzzw,i felt how the darkness came in my world when Itachi,one of the most powerful characters from Naruto died.Sasuke,come to kick your a*s!
smash the bug
[Imagine: bug.gif][/center]

#3
Ai inceput din primul capitol cu dragostea...
Nu arata prea bine...Puteai sa ne lasi in suspans cateva capitole...
Dar te descurci destul de bine, pentru moment.
Imbini bine modurile de expunere.
Mai ai cateva greselute pe ici pe colo, dar se pot rezolva rapid.
Astept nextu'.Bye!

#4
Hy sys, am trecut si eu pe aici sa vad ce ai scris in ficul asta. Ma bucur ca este sasusaku( my favorite couple). Spuneai sa critic dur? Sa vedem cat de dur pot...
"darn u"- dar nu
Aste e singura greseala de tastare pe care am vazut-o. Dialogul nu e foarte sec, cam 50 % e bun. Saluturile le-ai putea transorma in vorbire indirecta. I-ar la partea cand Sasuke spune:
Citat:-Mda... cred ca vin cu tine. M-a zapacit destul pana acum. continua Sasuke in timp ce grabi pasul pana o ajunse pe Sakura.
...puteai sa spui: Brunetul i se alatura Sakurei, spunandu-i cat de mult il plictisea blondu-l.
In rest naratiune ai si nu este grabita, poate dor putin... Cu descrierea vad ca te intelegi bine, dar mereu este loc de mai bine.
Astept nextu
Chu & Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#5
Hey^^ am citit ficul tau^^
Ai cateva greseli de tastare, insa le-am trecut cu vederea de data aceasta. Ai grija la tastare pe viitor, bine?^^
Sa vedem...mai puteai pune putina descriere, insa e destul de bine si asa^^
Ideea mi se pare ok, insa lasa treburile din anime in pace...trebuie sa iasa o poveste originala si nu e prea bine ca ai inceput asa, insa mi s-a parut interesant.
Hmm...nu stiu ce sa mai zic...Oricum...astept next-ul...vreau sa vad ce se mai intampla^^

Ganbatte kudasai!^^

#6
Disclaimer:Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Am uitat sa il pun la primul capitol. Am venit cu capitolul 2.

Capitolul 2.

Razele soarelui isi faceau aparitia si in Konoha. Incet soarele ocupa locul lunii care in fiecare seara devenea stapana intregului cer. Pasarile isi cantau de zor cantecul printer copacii infloriti. La fereastra rozaliei aparu o pasare alba cu aripi albastre care canta o melodie foarte frumoasa care o trezi pe fata. Cu miscari usoare, rozalia se indrepta spre geamul de la balcon, il deschise usor dupa care a mangaiat usor pasarea care nu s-a speriat de fata. Cand isi ridica privirea, a vazut ca brunetul facea acelasi lucru cu o pasare asemanatoare celei de la ea. A zambit usor dupa care s-a indreptat spre baie. Si-a facut siesta dupa care s-a imbracat cu un kimonou alb, o pereche de colanti negri si sandalele de ninja. A coborat la masa si si-a pregatit micul dejun. Dupa ce a mancat s-a indreptat spre usa. Aici era Sasuke care tocmai venea dupa ea.
-Buna dimineata, Sasuke-kun ! spuse fata cu un zambet gingas pe fata.
-Neata’ ! Cum ai dormit ? spuse acesta.
-Pai bine dar s-a intamplat ceva ciudat. Cineva a fost la mine in camera noaptea trecuta. Mi-ar placea sa stiu cine este acel cineva.
-Si mie. spuse brunetul deoarece nu vroia sa se dea de gol.
’’Ar fi mai bine sa ma comport cu ea la fel ca si cu celelalte fete.’’ gandi acesta. In padure se afla un barbat de vreo 24 ani, cu parul gri ciufulit si cu o masca pe fata. El era Kakashi Hatake, noul lor sensei. Langa el era Naruto.
-Hei prieteni, el este cel care ne va antrena ! Nu e minunat ? striga blondul.
-Deci, copii, asezativa. Sa incepem prin a ne prezenta. E u sunt Kakashi Hatake, imi place.... nu stiu exact, urasc… sa trecem peste asta. Sa incepem cu domnisoara.
-Eu sunt Sakura Haruno. Urasc oamenii prefacuti si imi plac florile de cires.
-Ma numesc Naruto Uzumaki, iubesc ramenul, urasc cele trei minute de preparare si am un singur vis : sa devin hocage.
-Hm... cred ca eu urmez. Sunt Sasuke Uchiha, de iubit nu iubesc nimic si de urat urasc tot.
-Bun copii ! Sa incepem antrenamentul. Azi va perfectionati tinta. O sa va leg la ochi si trebuie sa tintiti locul indicat de mine. Va puteti ajuta de simtul auzului. El este singurul vostru ajutor.
-Kakashi sensei, asta e treaba de adormit copiii, spuse blondul nemultumit.
-As vrea sa incep eu. spuse Sakura.
-Bine. Spunand asta Hatake a indicat locul unde era tinta si a legat-o pe fata. Aceasta si-a folosit simtul si a nimerit in acelasi loc. La fel si brunetul. Kakashi era impresionat, pana cand a venit randul blondului. Acesta nu a nimerit cu nici un shuriken. De aceea senseiul i-a lasat pe Sasuke si pe Sakura sa mearga acasa iar pe blond l-a retinut. Cei doi se indreptau spre casa, pana cand, Sakura a luat-o pe un drum ocolitor.
-Sakura, drumul este pe aici. spuse brunetul nepasator.
-Stiu. Ma duc sa fac o baie la rau. Ne vedem maine la antrenament. zise fata.
Brunetul nu a mai zis nimic, dar a hotarat sa o urmareasca pe fata. Era puternic si se temea ca fata sa nu aiba probleme. S-a urcat intr-un copac de langa rau si a privit-o pe fata. Aceasta si-a dat jos kimonoul si a ramas in costumul de baie alb. A intrat in apa limpede care curgea incet prin padure.Razele soarelui incalzeau acea apa facand-o placuta. Rozalia a intrat si un fior a cuprins-o. Dupa o ora de scaldat a iesit afara, s-a sters si a plecat spre casa. In tot acest timp Sasuke a privit-o fara sa scoata un sunet.
Cand a ajuns acasa a mancat, dupa care a urcat in camera ei. S-a imbracat cu o rochita gri si s-a bagat in pat. In scurt timp somnul a cuprins-o. A fost o noapte linistita.


Scuze ca e asa de scurt. Astept comentarii:*

#7
Hy sys am venit pe aici sa vad ce ai mai scris. Descriere nu prea ai deloc, dacat naratiune. Dialogul numai este sec, dar se poate si mai bine. In mare parte in capitolul asta nu s-a intamplat mai nimic interesant. In urmatorul fa actiiunea mai interesant, sau pune mai multa descriere.
Greseli de tastare:

"printer"- printre

"asezativa"- asezati-va

"E u"- Eu

"hocage"- hokage

Astept nextu:* Chu & Gambate
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#8
Hy! Uuuu...next-ul!^^
Well...trebuie sa spun ca se vede ceva diferenta intre cele doua capitole. Ai mai pus descriere si asta e un lucru bun, insa undele propozitii nu prea au logica...[scuze >.>] Incearca sa scrii fraze mai multe si logice...Poti sa o faci, crede-ma^^
Greselile de tastare sunt din nou prezente. Fi atenta, te rog la asta...ai grija sa nimeresti tastele cum trebuie^^
Dialogul mi se pare ok. Bravo.
Actiunea mi se pare, oarecum, monotona. Si ai trecut cam repede peste faze. Mai descrie si tu sentimentele si lucrurile ce le au sau ce le fac personajele.
Sunt sigura ca poti asculta sfaturile noastre^^
Ganbatte kudasai!

Ja.

#9
bv sys:X
imi plk dabia ajtept s pui continuarea:*
mici greseli de tastatura:) da cn nu are >.<"?
ideea imi plk:X sunt curioasa s vad ce o sa se intample in conitinuare:X
succes in continuare

Ja Ne

Edit : DUDE,FARA ATATEA EMOTICOANE NU POTI?!

#10
I like it!!Ai cateva greseli de tastare, dar nu mai stau sa le corectez *oricum sunt doar 2-3*...
Sasuke devine obsedat de rozalie...Sa o placa inteleg, dar sa o urmareasca peste tot...Nah...a mai vazut-o si in costum de baie...minunat.
Spor la scris in continuare.Astept nextu'.
Bye!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.910 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.553 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.948 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 8.977 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.143 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.623 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  SasuSaku o iubirea muzici alexandravega 3 3.486 14-08-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  A story of a ninja. Lolli 17 12.061 17-05-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Ninja original story [XXI century] Sakura_Blossom 0 3.538 23-11-2007, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Sakura_Blossom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)