Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic

#1
Disclaimer:Nu detin personajele ce apartin anime-ului "Naruto" si nu fac profit de pe urma acestor personaje si intamplari.

Cum nu puteam sa stau linistita,m-am gandit sa fac alt fic.
Acesta are la baza anime-ul Naruto,doar ca personajele principale vor fi Sakura si Sasuke.Enjoy.

Inceputul

Konoha,sau satul ascuns intre frunze se afla situat in Tara Focului,fiind casa celei mai prestigioase Academii de Ninja.Cei mai buni genini din toate satele au fost adunati in acest loc,unde se aflau cei mai buni jounini.Era un nou an scolar,iar toti studentii erau adunati in curtea academiei.Rezemata de un gard,statea o fata ce parea sa fie noua,deoarece nu vorbea cu nimeni.Avea parul de un roz minunat,ochii verzi precum o mare de smarald si niste trasaturi foarte fine.Purta un kimono rosu,despicat pe ambele parti,iar pe dedesupt o pereche de pantaloni scurti,de culoare neagra.Numele ei era Sakura Haruno.Parea sa fie timida,deoarece nu se misca din acel loc.In fata ei,se afla o alta studenta,care era de asemenea nou-venita,insa avea o atitudine aproape insuportabila.Iar acest lucru se putea vedea din ochii ei albastri ce pareau sa sfideze pe toata lumea.Era blonda,cu parul lung,strans intr-o coada,lasand o singura suvita sa ii alunece pe chip.Purta un kimono mult mai modern decat cel al Sakurei,de culoare mov.Acea fata se numea Ino Yamanaka.Zeci de copii treceau prin fata fetei cu parul roz,insa ea doar lasa capul in jos,pentru a-si ascunde roseata din obraji.In schimb,Ino nu inceta sa cocheteze cu baietii atragatori ce ii strabateau calea.Usile academiei s-au deschis,iar studentii s-au imbulzit in interior.Sakura a intrat ultima,evitand sa fie impinsa sau calcata in picioare de ceilalti copii.Atat ea cat si Ino erau anul intai,A.Existau doi ani de academiei,iar fiecare era impartit in doua semestre,A si B.
-Buna.Eu sunt Saku...
Dar propozitia Sakurei a fost taiata de replica grosolana a blondei,ce avea impresia ca ea este cea mai importanta.
-Eu nu vorbesc cu persoane insipide,asa ca tine.
Acest lucru a enervat-o foarte tare pe rozalie,insa a decis sa treaca cu vederea.Nu era bine sa se certe chiar in prima zi de scoala.Dupa ce au strabatut primul etaj al academiei,fetele au ajuns in fata camerei unde trebuiau sa intre.Cand a pasit in interior,Sakura a putut observa ca la catedra se afla un jounin ce nu parea sa aiba mai mult de douazeci si cinci de ani,cu parul gri si o frizura foarte neobisnuita.Ciudat era ca bentita cu semnul caracteristic al satului acoperea ochiul stang.Oare de ce?Acesta se ridica,primindu-le pe fete.
-Intrati.Eu sunt Kakashi Hatake,si astazi trebuie sa va explic tuturor cum va decurge noul an.Dar mai bine,sa va las sa va prezentati.
Fata cu parul roz s-a asezat in dreapta sa,in timp ce blonda statea in stanga,privindu-l pe baiatul din ultima banca.Rozalia privea prin clasa,observand chipuri pe care le vazuse in curtea scolii.
-Buna.Eu sunt Sakura Haruno.Ma bucur ca va voi fi colega.Spune aceasta zambind usor.
-Salut!Eu ma numesc Ino Yamanaka si sunt cea mai frumoasa din acest sat.
-In regula.Acum ca v-ati prezentat,sa vad unde sa va asez.Sakura,tu vei sta in penultima banca,alaturi de tipu ala blond,iar tu Ino,te poti aseza chiar aici,alaturi de Shikamaru.Spune Kakashi aratand cu degetul spre banca din fata.
Blonda a inceput sa comenteze,in timp ce Sakura se indrepta usor spre locul unde trebuia sa stea.Colegul ei de banca era un baiat mai mic de inaltime,blond si cu ochii de un albastru minunat.Avea o uniforma galbena cu mici parti albastre.Parea sa fie placut impresionat de fata.
-Salut.Eu sunt Naruto Uzumaki si sunt cel mai bun ninja al acestui sat.Spune baiatul razand.
-Incantata.
Cand si-a intors privirea,Sakura a observat ca in spatele ei se afla un baiat incredibil de atragator.Ochii erau negri precum cea mai abiusala noapte,in timp ce parul,de aceiasi culoare,il avea zbarlit la spate,in timp ce doua suvite cadeau peste bandana,mangaindu-i chipul.Purta o bluza albastra si o pereche de pantaloni albi.
-Buna.Eu sunt Sakura.
-Nu ma intereseaza cine esti tu.Spune baiatul taios.
Fata a dat din cap,dupa care s-a intors imbufnata cu fata catre tabla.Nu i-a luat mult sa isi dea seama ca atitudinea tipului era de doua ori mai rea decat cea a lui Ino.Parea un tip mandru,orgolios,care nu vorbeste cu persoane inferioare lui.
-Hei,nu te supara.El e Sasuke Uciha,alias "Domnul Atitudine".E un tip foarte nesuferit.
-Crede-ma,mi-am dat seama de asta.Raspunde Saku razand.
Ochii albastri ai lu Naruto o priveau intens pe Sakura,in timp ce pe chipul acestuia aparea un zambet larg.Chiar daca o cunostea de catvea minute,o placea.Defapt,nu era singuru care se uita intens la ea.Mai erau Kiba,Kankuro si Rock Lee.Insa nu putea sa nu il sperie ochii malefici ai lu Gaara,un genin din Satul Ascuns in Nisip.Nu prea vorbea,insa intodeauna parea sa ascunda ceva.
Dupa o ora in care Kakashi le-a explicat copiilor diferite lucruri,a venit pauza.Naruto a zbughit-o din banca,lasand-o singura pe Sakura.Aceasta se ridica usor de pe scaunul ei si se indrepta spre fereastra.Deodata, a simtit o atingere pe umar.
-Salut.Eu sunt Kiba Inuzuka,iar el este cainele meu,Akamaru.Sunt incantat ca o fata asa frumoasa ca tine face parte din clasa noastra.
-Placerea este de partea mea.Spune-mi te rog,cine este fata din banca din fata?Cea cu ochii ciudati.Spune rozalia curioasa.
-Ah,ea este Hinata Hyuga.Este cea mai timida din intreaga clasa.Niciodata nu se cearta cu nimeni,iar cand lumea o jigneste sau ii vorbeste urat,ea prefera sa lase capul in jos si sa taca.Este verisoara tipului care vorbeste cu Lee.Pe El il cheama Neji.
-Aha.Foarte interesant.Scuza-ma putin.
Kiba a aprobat din cap,dupa care Sakura a plecat de langa el,indreptandu-se spre banca fetei.
-Buna.Eu sunt colega cea noua.Spune aceasta razand.
-Buna.Eu sunt Hinata.Raspunde bruneta frecandu-si mainile de emotie.
-Mi-ar placea sa iesim la o plimbare dupa ore?Sunt noua pe aici si vreau sa aflu cum functioneaza lucrurile.Ce zici?
-Bine Sakura.Ne vedem la ora 14:00 in fata academiei.
Saku a ras dupa care s-a reintors la ea in banca.Dar in fata ei a aparut Sasuke,ce parea destul de grabit.
-Tu nu te uiti pe unde mergi?Intreaba acesta mandru.
-Si tu nu stii sa spui pardon atunci cand lovesti pe cineva?
Brunetul nu a mai stat la discutii,doar a impins-o iesind din clasa.In urma lui,venea Ino care parea sa fie incredibil de atrasa de Sasuke.Ca un metal de magnet.Rozalia a dat din umeri,dupa care a iesit si ea pe holul academiei.Acolo,l-a vazut pe Naruto ce parea sa se certe cu Rock Lee.Vrand sa afle care este subiectul conflictului,si sa incerce sa ii impace,fata s-a apropiat de ei.
-Baieti,ce s-a intamplat?
-Tocmai s-a coborat un inger.Buna frumoaso,eu sunt Rock Lee.Vrei sa iesi cu mine astazi?
-Nu vreau sa te dezamagesc,dar i-am promis Hinatei ca merg sa ma plib cu ea.Dar maine este in regula.Raspunde fata zambind.
-Ce?Asta e imposibil!Sakura,cum poti sa iesi cu cap de castron?Eu trebuie sa fiu primul.Sare blondul ca ars.
-Naruto,stai linistit.Suntem colegi.Mai bine,maine mergem toti trei la o mica plimbare,bine?Acum va rog sa ma scuzati,dar cred ca ar trebui sa intram in clasa.Vine profesorul.
Cei doi baieti au zbughit-o de langa Sakura,la vederea lui Kakashi,reusind sa o tranteasca in mijlocul holului.
-Permite-mi sa te ajut.Spune jounin-ul intinzand mana.
-Va multumesc.Nu stiu de ce,dar astazi am fost impinsa de cel putin trei ori.Raspunde fata cu zambetul pe buze.
Cei doi au intrat in clasa,dupa care Sakura s-a asezat la locul ei.
-Bun,va anunt ca maine veti afla cum sunt formate echipele si cine vor face parte din ele.Sunteti liberi.
Toti erau curiosi sa afle cu cine vor cadea in echipa.si mai ales,cine era jounin-ul care ii va conduce.Dar asta vor afla abea in urmatoarea zi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
>___< I like it ^^
Cumva as sti ce se intampla, dar cumva nu stiu ce se va intampla :-"
Ideea e superba ... Ai pus-o pe Ino in banca ei :10:
Si lui Lee ii zici asa? O.O n-am nici o problema cu asta :4:

Acum, acum ... ><"
A pus cineva un post inaintea mea :((
Asa ... ><" [cumva back on =))]

Sfat ... pune space dupa virgula :-"
Se vede cam urat la un moment dat ^^"
Ca nu este space dupa virgula >.>
Si oricum ... Imi place cum ai inceput ...
Ai luat tot de la 0 ^^
Nice ... ^^ [cumva nervi de otel? ^.~]

Ja ... astept continuarea :10:
'cuz I like it ... :6: Huggies from me ^^

#3
wow .super fik.treb sa recunosc in fik-ul asta naruto pare atragator dupa cum lai descris:))
><saske este prea arogant.nu lam crezut chiar asa

apropo, acesta pare a fi inceputul povesti si din anime.eu tin minte ca iruka a facut prezenta si alea alea nu kakashi /:)
oricum e fik-ul tau faci ce vrei cu el

ink odat te felicit is the best si vreau urmatorul capitol :D:D cat de curand ca nu mai rezist.
o.o" wot

#4
Aflarea echipelor

Dupa ce orele au luat sfarsit,Sakura a ramas in fata academiei,in asteptarea Hinatei.Doar avea sa iasa cu ea la o mica plimbare.Studentii treceau prin fata ei,fiecare vorbind despre subiectul de care era interesant.DIn spatele fetei a aparut Naruto,care a reusit sa o sperie destul de tare.Alaturi de el se mai aflau Kiba,Shino si Rock Lee.Toti cei patru baieti avea un oarecare interes pentru rozalie.
-Hei Sakura!Nu vi cu noi acasa?Intreaba acesta tinandu-si mainile pe cap si zambind larg.
-Imi cer scuze baieti.Dar astazi ma duc sa ma plimb cu Hinata.Insa ne vedem maine.
-In regula.La revedere Saku.Striga blondul incepand sa alerge.
Fata a inceput sa rada,dandu-si seama ca are un coleg de banca destul de agitat,dar care era un foarte bun prieten.Defapt,majoritatea noilor ei colegi erau persoane cu care se intelegea foarte bine.Exceptie faceau "Domnul Atitudine" si "Miss Nesuferita Anului".Se credeau atat de importantie,incat parea imposibil sa le intre cineva in gratii.Nu dupa mult timp,a sosit si Hinata care parea sa fie foarte obosita.
-Buna.Ce s-a intamplat cu tine?
-Iarta-ma,te rog frumos.Am avut o mica problema si am intarziat.Imi cer scuze.Spune bruneta rosind de emotie.
-Stai linistita.Si nu iti mai cere atatea scuze.Acum sa mergem.Chiar vreau sa imi prezinti imprejurimile si sa imi vorbesti despre colegi.
Fata timida a aprobat din cap,dupa care au plecat de la academie.Cele doua se plimbau pe stradutele mici si intortocheate ale satului,care era animat de zeci de oameni simpli.Se vedea dupa chipurile lor ca prefera sa fie saraci si fericiti,decat bogati si plini de probleme.Iar Sakura admira acest lucru la un om.In timp ce colindau micile magazine cu carti si diferite articole,Hinata ii vorbea despre viata la academie,despre colegi ei.Saku a aflat ca pe langa elevii hiperactivi,mai existau si cei care nu vorbeau cu orice persoana,iar exemplele cele mai bune erau Sasuke,Neji si Gaara.Insa cei ca Naruto inveseleau intodeauna atmosfera.rozalia a observat ca de fiecare data cand ii pronunta numele,Hinata se balbaia si chiar obrajii deveneau rosii precum focul.Era cu siguranta ceva la mijloc.Insa cum ziua nu putea sa fie roz de la inceput pana la sfarsit,cele doua fete s-au intalnit cu Sasuke si Ino.Blonda se agita de mama focului pe langa brunet,iar acesta nici nu o baga in seama.
-Astia se potrivesc de minune.Sunt doi nesuferiti.Ce rau imi pare ca ne-a intalnit cu ei.Spune Sakura oftand.
-Nu te supara.Pur si simplu trecem pe langa ei.
Saku s-a conformat,insa cand au ajuns langa acestuia,Ino a inceput sa comenteze,scotand-o din sarite pe fata cu parul roz.
-Mai,mai pe cine avem noi aici.Sakura ziceai ca te cheama,nu?Ciudat pentru ca nu semeni cu o floare de cires,ci mai degraba cu o buruiana.Spune aceasta razand.
-Iar pe tine te cheama "am gura mare",nu?Vreau sa iti spun ca ti se potriveste de minune.Mai bine vezi-ti de plimbarea cu tipu asta si lasa-ne in pace.Chiar nu vrem sa ne irosim vocile vorbind cu tine.Spune Saku pe un ton hotarat.
-Pustoaico,uite cum sta treaba.Eu nici nu te-am bagat in seama.Asa ca nu te lega de mine sau o sa iti para rau.Spune brunetul privind-o intr-un mod ciudat.
-Hai sa iti spun ceva:nu imi mai adresa asemenea apelative.Accept asta de la Naruto,care imi e prieten,nu de la puternicul si nesuferitul Sasuke Uciha.
Cu o viteza uimitoare,baiatul a apucat-o pe rozalie de incheietura bratului drept,strangand-o cu putere.Cu cealalta mana,Sakura a incercat sa ii dea o palma,insa a fost prinsa.Se afla fata in fata cu Sasuke,spre disperarea lui Ino care nu accepta ca cineva sa se aprope asa de mult de "brunetul ei".
-Ai face bine sa imi dai drumul.
-Ca altfel ce imi faci?Ma vei spune amicului tau,Naruto?Spune Sasu zambind sarcastic.
-Stii ceva?Ma enervezi!
-Sentimentul este reciproc.Spune brunetul impingand-o.
-Sa mergem Hinata.Deja aici aerul este poluat.
Cele doua fete au plecat,lasand in spate "cuplul nesuferit".Sasuke s-a uitat la Sakura,dupa care a ras.Ceva planuia.Insa ce?
Orele treceau,iar cele doua fete erau la finalul plimbarii.Se vedea ca intre ele se legase o prietenie bazata pe incredere.
-Hinata,mi-a facut o deosebita placere sa ma plimb cu tine.Sper sa cadem in aceiasi echipa.
-Da,si mie.Faci parte dintre putinele fete care imi sunt prietene.Restul,ma considera invizibila.sunt prea populare.
-Mda,populare de fraiere.Cine refuza prietenia unei fete ca tine,cu siguranta ca lipseste ceva.Acum trebuie sa plec.Maine trebuie sa fim de dimineata la scoala.
-In regula.La revedere Sakura.
-Pa Hinata.



*


* *



O noua zi se instalase in satul Konoha.Era ora sapte,dar Sakura inca dormea.Si parea ca vorbeste in somn.
-Sunt draguta,sunt calma,sunt minunata...sunt in intarziere!Striga aceasta privind ceasul.
Grabita,s-a imbracat cu kimonoul ninja,si-a pus bandana pe cap si a iesit vijelios din casa.Orele incepeau in cinci minute,si chiar daca ar fi zburat,tot nu ar fi ajuns la timp la academie.Baietii strigau dupa ea,insa fetei nu ii pasa.Vroia doar sa ajunga la timp.
-"Minunat Sakura!Azi se face repartizarea echipelor si tu intarzii!Cine m-a pus sa ma uit pana la trei dimineata la "Tradati in dragoste"?Esti asa o ametita"Gandeste rozalia fugind pe stradutele intortocheate ale satului.
Dupa aproape un sfert de ora de mers alert,fata a ajuns in curtea academiei.Era foarte mare agitatie,toti vrand sa citeasca niste liste afisate pe un panou.Curioasa,Saku a vrut sa afle ce se intampla,insa a fost trantita la pamant de Naruto,care parea mai agitat ca niciodata.
-Hei Sakura!Imi cer scuze ca te-am trantit.
-Stai linistit.Sunt obisnuita.Ce se intampla acolo?
-Este lista cu echipele.Trebuie sa iti dau o veste buna!Amandoi facem parte din echipa sapte.Iar jounin-ul nostru este Kakashi,tipu care l-ai intalnit ieri cand te-ai prezentat.Spune blondul zambind.
-Minunat.Ziua asta e buna pana la urma.Si cine este ce-l de-al treilea membru?
-Ei bine,asta nu o sa iti placa.Colegul nostru este nimeni altul decat Sasuke Uciha.
-Doamne,uita ce am zis mai devreme.Ziua asta e oribila.
Dupa aproximativ o jumatate de ora,in curtea academiei erau formate deja echipele.Toti vorbeau cu jounini lor,numai Naruto cu Sakura stateau asezati pe iarba,razand.Rezemat de gard,era brunetul care nu avea nici un gand sa se alature colegilor sai.Nu dupa mult timp a sosit Kakashi.
-Buna ziua copii.Ma bucur ca am aceasta echipa.Dar sunteti doar doi.Unde e Sasuke?
-Mediteaza langa gard.Raspunde Naruto imbufnat.
La semnul jounin-ului,acesta s-a apropiat de grup.Cei patru au plecat din curtea academiei,indreptandu-se spre un loc mai retras.Dupa ce au mers catvea minute,grupul s-a oprit la o bancuta,pe care s-au asezat cei trei studenti.
-Am venit aici pentru a ne cunoaste mai bine.Incep eu:Ma numeste Kakashi Hatake,dupa cum stiti cu totii.Imi place foarte mult sa citesc,insa urasc sa fiu contrazis.Cam atat trebuie sa stiti despre mine.Acum,sa va aud pe voi.Incepem cu persoana de sex feminin.
-Eu sunt Sakura Haruno si am paisprezece ani.Imi place foarte mult sa ma plimb si sa rad alaturi de prieteni mei.Insa urasc persoanele ce se cred superioare.A,sa nu uit.Nu imi place sa mi se spuna pustoaica.
-Este randul meu.Eu sunt Naruto Uzumaki.Imi place sa am adversari puternici,pentru ca acest lucru ma fac pe mine sa devin si mai bun.Dar trebuie sa spun ca nu imi plac persoanele increzute.Spune blondul privindu-l urat pe brunet.
-Mda,cred ca urmez eu.Pai sunt Sasuke Uciha,mostenitorul celui mai puternic clan din acest sat.Urasc tot ce nu imi place.Si trebuie sa spun ca nu imi place absolut nimic.Ceea ce am eu nu este un vis,ci o ambitie.Pentru ca il voi transforma in realitate:vreau sa imi reinscaunez clanul si sa distrug o persoana.
-"Mda,baiatu cu atitudine!Tipu asta se crede cel mai bun?Ce nesuferit".Gandeste Sakura in timp ce il privea pe brunet.
-Acum ca ne-am cunoscut,ce spuneti daca mergem la masa?
Naruto si Sakura au fust foarte bucurosi de veste,singurul mofturos fiind Sasuke.Insa celor doi studenti nici nu le pasa.Grupul a intrat intr-un local,situat in centrul satului.Cei doi energici s-au asezat unul langa celalalt,brunetul in fata rozaliei,iar Kakashi langa cei doi,in capul mesei.Jounin-ul a comandat taietei Rammen pentru toti si cate un pahar cu suc de struguri,preferatul studentilor.Dupa ce pranzul le-a fost adus,trei dintre ei au inceput sa manance.Fiecare facea cate ceva:Sakura radea,Naruto o privea pe rozalie intens,Kakashi citea cartea "Vino,vina paradis",iar brunetul se uita sarcastic la colegii sai.Prefacandu-se ca nu este atent,a dat cu mana in paharul de suc,trantindu-l in bratele Sakurei.
-Care e problema ta cu mine?Striga aceasta nervoasa.
-Saku linisteste-te.Sasuke,sa stii ca nu e frumos ce ai facut.Spune jounin-ul dand din cap.
-Mare chestie.Trebuie sa iti schimbi kimonoul.Si asa este demodat.
-Nu poti sa taci?De fiecare data cand deschizi tu gura,incepe un fraier sa vorbeasca.Se ridica blondul ce parea foarte nervos.
-Esti un ratat.Spune brunetul nepasator.
-Naruto,stai linistit.Nu ii voi oferii placerea sa ma enerveze.Dupa ce il voi spala,kimonoul va arata ca nou.Acum va rog sa ma scuzati,dar trebuie sa plec.Maine avem antrenamente,asa ca trebuie sa imi spal costumatia,avand in vedere ca a fost patata in mod "accidental" cu suc de struguri.
Sakura s-a retras de la masa,lasandu-i pe cei trei baieti singuri.Kakashi si Naruto il priveau adanc pe Sasuke,care sorbea indiferent din paharul sau de suc.Fata il umilise prin vocabularul ei,iar acesta ii platise cu aceiasi moneda.Chiar daca in fond,nu era multumit de ceea ce facuse.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Schimbarea


O noua zi a rasarit in satul Konoha.Fiecare ninja se afla alaturi de echipa sa,pentru rezolvarea misiunilor ce le-au fost date de catre Hokage.Era trecut de ora 11:00,si la marginea unei paduri erau Kakashi,Sasuke si Naruto.Senseiul citea cartea sa preferata,brunetul statea in copac,ascuns in frunzis, in timp ce blondul vorbea singur.Singura care lipsea era rozalia,care nu a intarziat sa apara.
-Buna ziua baieti.Imi cer scuze ca am intarziat.
Jounin-ul si ninja hiperactiv au ramas pur si simplu socati de ce vedeau.Fata era imbracata intr-un kimono roz,fara maneci,cu trei floricele rosii desenate pe umarul stang si crapat pe piciorul drept.Pantalonii purtati pe dedesupt erau albi,si aproape ca nici nu se vedeau.In picioare avea o pereche de sandale de tip ninja,insa roz,iar parul il avea taiat pana la umeri.
-Sakura,esti foarte frumoasa.Spun cei doi in cor.
-Va multumesc mult.M-am gandit sa fac o schimbare de look,acum ca incep o noua etapa.
Din copac,Sasuke nu vedea foarte bine ce se intampla.Asa ca a sarit de pe creanga unde era asezat.Cand a ridicat capul,a intalnit ochii verzi ai Sakurei.Acesta era uimit de frumusetea ei.Defapt,nu mai vazuse o fata asa frumoasa in viata lui.Vazand ca brunetul o masoara cu privirea,blondul a inceput sa vorbeasca,distragandu-le atentia celor trei.
-Am venit sa stam sau sa ne antrenam?
-Naruto are dreptate.Asta e prima voastra misiune.Eu am trei clopotei.La ora 15:00,fiecare dintre voi va trebui sa aiba cate unul.Asa ca start!
Cei trei ninja au disparut,fiecare in directii diferite.Padurea era atat de linistita,incat se putea simti adierea blanda a vantului.Sub un arbore indoit de furtuna precedenta,se aflau Sakura si Naruto,care pregateau in soapta un plan de atac.Departe de ei,mai precis pe marginea raului,se afla Sasuke,care nu parea sa se gandeasca la misiunea ce o avea.Parca era cu capul in nori.Susurul apei parea sa il calmeze.Cand a vrut sa urce pe micul deal ce dadea spre padure,Sakura a intrat in el,trantindu-l.Cei doi s-au rostogolit,ajungand imbratisati pe iarba.Dupa ce s-au privit pret de cateva secunde,rozalia a spus,zamibnd.
-Sasuke,acum te poti da de pe mine.
-A,da.Sigur.Raspunde acesta ridicandu-se.
Fata s-a scuturat pe picior,dupa care a vrut sa plece.Insa brunetul a prins-o de brat,intorcand-o spre el.Saku se uita uimita la el,nestiind ce vrea.
-Uite ce e...vreau sa imi cer scuze pentru ieri.
-Stai linistit.Am si uitat.Acum,ar trebui sa ne ocupam de clopotei aia.Spune fata zambind.
Cei doi au plecat spre locul unde se afla Kakashi.Acestia au putu observa ca Naruto deja se lupta cu el,tinandu-l ocupat.Brunetul i-a spus ceva Sakurie la ureche,dupa care s-a alaturat colegului sau.In timp ce senseiul se lupta cu baietii,Sakura s-a furisat in spatele jounin-ului,furandu-i cei trei clopoteii.
-Ce se intampla aici?Intreaba Kakashi buimac.
-Misiune indeplinita.Este ora 13:30 si clopoteii sunt la noi.Spune rozalia dandu-le colegilor sai doua dintre obiectele zgomotoase.
-Se pare ca ati reusit sa ma pacaliti.Cine a avut aceasta idee?Intreaba senseiul curios.
-Geniul este Sasuke.Raspunde Sakura razand.
-Mda.Acum pot pleca acasa?Sunt plictisit.
-Omule,alta atitudine nu poti sa ai?Striga Naruto nervos.
Fata cu parul roz nu intelegea ce se intampla.In urma cu ceva vreme,brunetul isi ceruse scuze,iar acum se comporta absolut oribil.Defapt,era la fel de rece ca un cub de gheata.Cine era persoana care ii era coleg?De ce avea aceasta atitudine?Intr-un final,fata a oftat dupa care a spus.
-Sunt foarte obosita.Cred ca ar trebui sa mergem acasa,nu?
-La fel ma gandeam si eu.Maine,ne vedem la academie.Aveti ore normale.
-In regula sensei.La revedere.Spune blondul sarind de bucurie.
Cei trei studienti mergeau pe o alee imprejmuita cu gard,care dadea pe straduta principala a satului.Nici unul dintre ei nu vorbea.In fata se afla Sasuke,ce mergea indiferent cu mainile in buzunar,urmat de Naruto care continua sa rada.Ultima era Sakura,care era foarte nedumerita.Fara sa isi dea seama de trecerea timpului,s-a trezit in fata casei sale.A urcat in camera,unde s-a schimbat in hainele de casa.Oboseala incepea sa fie din ce in ce mai puternica,somnul incepand sa puna stapanire pe fata,care nu s-a mai trezit decat a doua zi.



*


* *



Dis-de-dimineata,Sakura se afla in fata oglinzii,pregatindu-se pentru o noua zi.Isi dadu cu putin gloss transparent,dupa care pleca.In drumul spre academie,s-a intalnit cu fata care ii devenise cea mai buna prietena.Aceasta zambi,dupa care inceput sa vorbeasca cu Saku.
-Buna dimineata.Nu-i asa ca e o zi minunata?
-Neata Hinata.Intr-adevar,este foarte cald.
-Observ ca te-ai tuns.Vreau sa iti spun ca iti sta foarte bine.
-Iti multumesc pentru compliment.
Cele doua fete mergeau razand,pe drumul ce ducea spre academie.Ajungand acolo,si-au dat seama ca genini se aflau deja la ore,fapt confirmat de linistea din curte.Cand s-au apropiat de clasa,au auzit galagie,lucru ce dovedea ca jounin-ul inca nu ajunse-se.Prietenele au pasit in clasa,sub privirile uimite ale baietilor.Toti erau socati de noua ei aparenta,in sens pozitiv.Singura care avea ceva de comentat era Ino.Saku a observat ca aceasta se afla langa Sasuke,enervandu-l pe aceasta cu fel si fel de invitatii.Rozalia s-a apropiat de banca ei,asezandu-se in dreapta lui Naruto.
-Neata Sakura.Esti la fel de frumoasa precum soarele ce se inalta pe cer.Spune acesta zambind.
-Haha,se pare ca Naruto este indragostit de tine.Ce penibilSpune blonda afisand un zambet sfidator.
-Stii Ino,prefer de mii de ori sa fie Naruto indragostit de mine,decat sa fiu refuzata de catre Sasuke.Raspunde aceasta foarte rece.
Replica rozaliei a enervat-o foarte tare pe blonda,care nu accepta nici in ruptul capului ca exista o alta fata mult mai placuta si mai frumoasa ca ea.Nu inceta sa o faca pe victima in fata brunetului,sperand ca acesta o va baga in seama.Insa totul era in zadar.Ino s-a ridicat nervoasa de langa Sasuke,indreptandu-se spre banca ei,unde se afla Shikamaru.Acesta a vrut sa o intrebe ceva,dar replica i-a fost taiata scurt de catre fata irascibila.Sakura s-a intors la Sasuke,in speranta ca acesta o va baga in seama.
-Buna dimineata.Spune aceasta zambind.
Insa raspunsul nu a venit.Brunetul privea indiferent pe geam,nepasandu-i de ce spune colega sa.
-Ce e cu tine?De ce te prefaci ca nu ma auzi?Striga aceasta ridicandu-se in picioare.
-Pur si simplu nu imi plac fetele ca tine.
-Ei bine afla ca te urasc.As face orice sa plec din echipa numarul sapte.
Toata cearta lor a fost auzita de cei din jurul lor,care erau pur si simplu uimiti.Desi trecuse-ra doar trei zile,toata clasa simtea ca intre cei doi nu exista cale de impacare.Sakura fugii din sala,lasandu-l pe Naruto sa vorbeasca singur.
-Sasuke,dar tu chiar nu sti unde sa te opresti?Nu a facut alceva decat sa te salute.
-Mai lasa-ma ratatule.
Blondul renunta la ideea de a-l aduce pe brunet cu picioarele pe pamant,acesta plecand dupa colega sa.Din coltul clasei,Gaara ii urmarea cu privirea.El era tipul de baiat de care trebuia sa te temi.
In baie,Sakura plangea in fata oglinzii.Era ciudat ce i se intampla.Datorita blandetii ei,reusea sa fie prietena cu toata lumea.Insa Sasuke nu pierdea nici o ocazie sa o umileasca.Ce castiga daca facea acest lucru?Trebuia sa ii demonstreze ca nu era o fetita proasta,cum o considera.Era la fel de puternica ca oricare alt genin de varsta ei.Tocmai ii spuse-se brunetului ca il uraste.Asta simtea sau doar gandea?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Indiferenta doare


In fata oglinzii,Sakura isi privea lacrimile cum se nasteau din ochii ei verzi,disparand pe parcurs ce alunecau pe obraji.Nu intelegea de ce plange.O durea atitudine alui Sasuke sau faptul ca acesta a uimilit-o in public?In incapere a intrat HInata.Saku a incercat sa isi ascunda lacrimile,insa degeaba.Nu numai bruneta isi dadu-se seama ca plange,ci si intreaga clasa.
-Nu trebuie sa te ascunzi de mine.Imi dai seama ca suferi.Sa mergem.Te asteapta Naruto.
-In regula.
Rozalia a iesit din baie,dand nas in nas cu blondul.Acesta parea sa fie foarte ingrijorat pentru soarta colegei lui de banca,pentru care incepuse sa simta ceva frumos.Cei trei colegi au intrat impreuna in sala,unde se afla deja Anko Mitarashi,cea mai irascibila dintre femei.Hinata s-a asezat in banca sa,iar Naruto si Saku s-au indreptat spre locul lor.Cei doi au observat ca Sasuke sta in banca cu Ino pentru ca Shikamaru chiulise,ca de obicei.
-Foarte bine viermilor.Astazi vom repeta transformarea jutsu.Sunteti pregatiti?
-Naruto,cine e tipa asta?E foarte agitata.
-Ea e Anko.E foarte enervanta si intodeauna ne jigneste.
Rozalia a dat din cap,dupa care s-a intors cu fata spre jounin.Aceasta ii aseza dupa inaltime.Intamplarea a facut ca Sakura sa fie asezata exact langa brunet.Pe chipul acesteia nu se putea vedea nici un sentiment.Era la fel de indiferenta si rece ca un cub de gheata.In stanga fetei se afla nimeni altul decat Gaara,care avea o privire de-a dreptul infricosatoare.In timp ce Anko isi nota elevii dupa cat de bine le-a reusit transformarea,Sakura a incercat sa il salute pe roscat.
-Buna.Tu esti Gaara,nu?
Insa acesta ii arunca o privire ucigatoare.Rozalia simtea cum ii ingheata sangele in vene,iar inima i se facuse cat un purice.Zambii usor,dupa care se intoarse cu fata spre jounin.Era randul lui Sasuke sa execute transformarea.
-Uciha,vad ca te-ai transformat in mine.Foarte bine.Fata cu parul roz,tu urmezi.
Saku a iesit in fata clasei.Avea emotii,insa era gata sa si le infranga si sa ii demonstreze brunetului ca este mult mai buna decat o considera el.Anko a ramas socata.
-Este incredibil.Ai combinat o tehnica de clonare cu una de transformare.Acest lucru necesita foarte multa chakra,insa tu ai reusit.Si se pare ca acum esti Naruto.Hei blondule,fii mandru.Felicitari Haruna.Spune aceasta aplaudand.
Sakura zambii,dupa care se intoarse la locul ei.
-Sasuke,cred ca asta ti-a demonstrat ca nu esti cel mai bun din clasa.
Brunetul simtea ca o ia razna.Nu ajungea ca rozalia era mai buna ca el la capitolul "transformare",iar Kiba si Naruto o sorbeau din priviri.Clopotelul anunta sfarsitul acelei odioase ore.Naruto o zbughi afara,urmat de Shino care era hotarat sa ii faca o baie de gandaci blondului.Langa fereastra,Sakura si Kiba vorbeau.Si se parea ca se simt foarte bine impreuna,deoarece radeau.In spatele clasei,erau Sasuke si Neji,care discutau.
-Uciha,esti atent la mine?Sau vorbesc singur?
-Mda.Pana acum te-am ascultat cum te plangi.Stiu ca nu il ai la suflet pe Rock Lee,insa incearca sa mai dizimulezi si tu.Spune acetsa uitandu-se la cei doi aflati langa geam.
-La ce tot te uiti?Ah,trebuia sa imi dau seama.Sakura Haruno,nu?Tipa asta ti-a picat cu tronc,nu?
-Fi serios.Vin imediat.
Brunetul s-a apropiat de cei doi,care radeau in hohote.Rozalia il vazu,asa ca incerca sa fie cat mai indiferenta.
-Kiba,poti sa te retragi?Am ceva de vorbit cu domnisoara.
-Kiba,te rog sa ramai.Uciha,uite cum sta treaba.Ai spus ca nu iti plac fetele ca mine.Atunci nu ar fi bine sa fi vazut in compania mea.Ne vom vedea doar in misiunile ninja.Pana atunci,vom incerca pe cat posibil sa ne evitam.Acum te rog sa ma scuzi,insa vorbeam ceva foarte interesant cu Kiba.
Sasuke era pur si simplu socat.Pana acum,nici o fata nu ii vorbise atat de dur.Defapt,trebuia doar sa zambeasca si orice persoana de sex feminin din academie ar fi facut orice pentru el.Il enerva sau il durea indiferenta Sakurei?Se intoarse in banca sa,unde se aseza nervos.Isi puse barbia pe palmele incrucisate si se gandea.Din cand in cand,ii mai privea pe cei doi prieteni,care pareau foarte bine dispusi.Iar asta il faceau pe brunet sa o ia razna.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
Sentimente vs. ratiune


Era aproape ora pranzului,iar genini isi asteptau sensei pe peluza din fata academiei.Mici grupulete rasareau ca ciupercile dupa ploaie,vorbind despre diferite subiecte.Intr-o parte se aflau baietii,respectiv Sasuke,Naruto,Kiba si Neji.Chiar in fata lor se aflau Sakura,Ino,Hinata si Ten Ten.Ca de obicei,fetele vorbeau despre persoanele de sex feminin din fata lor.SIngura care se parea ca nu participa la subiect era rozalia,ce era complet plictisita de acest subiect.Avand tupeul in sange,blonda s-a departat de grupul ei,apropiindu-se cu pasi grabiti de brunetul ce statea rezemat de un copac.Toti vroiau sa vada ce punea la cale Ino.
-Sasuke,iesi cu mine la o plimbare.Si nu accept un refuz.
-Mda...cum zici tu.Raspunde acesta indiferent.
-Ne intalnim in fata academiei la ora 15:00.Spune aceasta plecand.
Convingatoarea blonda s-a reintors la grupul ei,sub privirile uimite ale fetelor.Toate erau socate pentru ca nici una nu reusise o asemenea performanta.In timp ce Ino se lauda cu faptul ca va iesi cu Sasuke,rozalia privea cerul senin,lipsit de nori.Acel infinit albastru era atat de linistit,incat parea imposibil ca ceva sa-i disturbe pacea.Fara sa isi dea seama,de ea s-a apropiat Kiba.Aceasta a tresarit in momentul in care mana baiatului i-a atins in mod instinctiv piciorul.
-Iarta-ma ca te-am speriat,insa vreau sa te intreb ceva.Spune acesta schitand un zambet.
-Sigur ca da.Ascult.Raspunde indepartand suvita ce ii cadea pe chip.
-Vrei sa iesi cu mine astazi?Daca nu vrei,eu nu ma supar.
-Kiba,accept.Ne vedem dupa ce se termina orele.Raspunde Sakura zambind.
Baiatul a salutat-o,dupa care s-a reintors la grupul,unde venise si Rock Lee.El impreuna cu Naruto erau de-a dreptul furiosi.Colegul lor le-o luase inainte.Insa nu avea de gand sa se dea batuti.Fiind prea afundat in ganduri,brunetul nu a auizt despre noul cuplu ce era gata sa se formeze.Nu era curios de felul sau,insa de data aceasta vroia sa afle care este motivul pentru care colegul sau de echipa este atat de suparat.
-Ce se intampla aici?Intreaba acesta confuz.
-Fiara de caine va iesii la plimbare cu Sakura.Kiba asta...cred ca voi ajunge sa il urasc.Raspunde Naruto imbufnat.
Poftim?Sasuke era mai mult decat uimit.Parea intrigat de ce auzea.De ce oare il deranja atat de tare faptul ca unul dintre prietenii sai facea o mica plimbare cu Sakura.La urma urmei,si el iesea cu Ino,nu?Chiar daca il enerva la culme acest lucru.Nu dupa mult timp,dintr-un nor de fum si-a facut aparitia Kakashi.
-Buna ziua tuturor.Echipa sapte sa vina dupa mine.
Cei trei membri si-au urmat senseiul pana intr-un luminis situat in centrul padurii.Dupa ce studentii sau asezat pe iarba,senseiul s-a pus in fata lor,pentru a le spune noua misiune.
-Catelul lui Konohamaru,nepotul lui Hokage se pare ca a disparut in timpul noptii,pe la ora 2:30.Se pare ca se afla in aceast padure.Misiunea noastra este sa il gasim.Ne vom impartii in doua echipe:eu si Naruto mergem in partea de nord,iar Sasuke si Sakura in partea sudica.S-a inteles?
Cei trei genini au aprobat din cap,dupa care au pornit in cautare.In timp ce jounin-ul si blondul cautau cu disperare,cealalta echipa nu isi adresau nici macar un contact vizual.In timp ce rozalia cauta intr-o scorbura de copac,a simtit cum ceva o musca de picior.Cand s-a uitat in jos,a vazut un sarpe care tocmai isi lasase urmele pe corpul ei.Aceatsa a cazut la pamant,tipand de durere.Speriat,bruentul s-a apropiat de ea.
-Ce ti s-a intamplat?
-Un sarpe...m-a muscat de glezna.Spune aceasta aproape plangand.
-Trebuie sa scot veninul.Va trebui sa strangi ceva,pentru ca te va durea.
Sakura a aprobat din cap,dupa care a inchis ochii.Sasuke si-a scos cutitul kunai,crestand pielea cu varful acesta.Sangele rosu a inceput sa se scurga din rana deschisa.Brunetul a luat piciorul colegei sale in mana,punandu-si buzele peste taietura,tragand tot veninul inoculat de sarpe.Dupa ce a stiut sigur ca rozalia se afla in afara pericolului,acesta si-a rupt o parte de material din bluza,legand rana.Acesta a vrut sa o ridice,insa Sakura si-a retras mana.
-Iti multumesc pentru ca m-ai ajutat,insa acum ma descurs.Spune aceasta sprijinindu-se de copac.
Sasuke s-a departat,lasandu-si colega inainte.Brusc,in casca ce o avea in ureche a auzit vocea senseiului care spune ca animalul a fost gasit.Acesta a anuntat-o pe Sakura,dupa care au luat-o pe drumul ce ducea spre academie.Din cauza ca pierduse ceva sange,rozalia s-a dezechilibrat.Cu o viteza uimitoare,brunetul a reusit sa o prinda in brate.
-Ti-am spus sa ma lasi.Pot sa merg si singura.
-Esti draguta sa renunti la atitudinea asta de superioritate?Lasa-ma sa te ajut.Abea te ti pe picioare.Spune acesta refuzand sa ii dea drumul.
Fata s-a conformat,acceptand oferta brunetului de a o duce in brate pana la academie.Cum au ajuns,Kakashi s-a indreptat rapid spre ei,luand-o in brate si asezand-o pe banca.
-Ce i s-a intamplat?Intreaba Kiba ce parea foarte speriat de starea rozaliei.
-Se pare ca a fost muscata de sarpe.Insa dupa urma de sange ce o are pe picior,tind sa cred ca Sasuke a rezolvat toata aceasta problema,am dreptate?Intreaba senseiul in timp ce se uita la rana fetei.
-Mda.Eu trebuie sa plec.Ma asteapta Ino.Spune acesta indepartandu-se de cei aflati in jurul Sakurei.
Dupa ce Hatake a cofirmat faptul ca fata se simtea bine,in ciuda impotrivirii lui Naruto,l-a luat de acolo,lasandu-i singuri pe cei doi studenti.Kiba statea pe vine,in fata rozaliei,privind-o adanc in ochi.Aceasta nu prea intelgea de ce se uita asa la ea,insa zambea.
-Daca nu te simti bine,putem amana plimbarea pe alta zi.
-Sigur ca nu.Schiopatez putin,insa pot sa merg.Va trebui sa imi dai voie sa ma tin de tine.Spune Sakura zambind.
Kiba a aprobat din cap,dupa care a luat-o de brat.Cei doi au inceput sa vorbeasca despre diferite subiecte,unele interesante,altele mai putin.Insa important era ca cei doi se simteau bine impreuna,radeau din orice.In timp ce se plimbau pe stradutele modeste din sat,cei doi i-au zarit pe Sasuke si Ino.Cuplul celalalt,era foarte agitat.Sau mai bine spus,blonda se agita in jurul baiatului,ce parea foarte plictisit.
-"Sasuke,esti un fraier.In loc sa te antrenezi pentru a devenii mai bun,iti arde de plimbari.Pe deasupra,fata asta e de-a dreptul isterica!".Gandeste acesta trecandu-si mana prin par.
Cand si-a zarit colega de echipa,s-a oprit brusc.Intre ei,nu erau decat cativa metri.Ino era furioasa cand vedea ce priviri ii arunca brunetul rozaliei.
-Kiba,poti sa ma duci de aici,te rog?Simt ca imi pierd echilibrul.
-Sigur ca da.Spune acesta luand-o de talie.
Sasuke simtea ca nu isi poate stapanii trupul.Ar fi vrut ca el sa fie in locul lui Kiba.Ce se intmapla cu el?De la un timp,il enervau toti baietii ce indrazneau sa se apropie de Sakura.Simtea ceva pentru ea?Sau vinovat era orgoliul lui nemasurat?Stia ca sentimentele nutrite pentur o fata nu il vor face decat sa devina slab,sa fie lipsit de aparare in fata dusmanilor.Iar acest lucru era ultimul pe care si-l dorea.Trebuia sa devina din ce in ce mai puternic,pentru a-si putea invinge fratele.La urma rumei,asta era singurul sau scop.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
Gelozia Domnului Atitudine


Cele doua cupluri se aflau fata in fata.In timp ce Sasuke si Sakura se priveau profund,Ino se dadea de ceasul mortii.Ura sa il vada pe baiatul iubit cum se uita la rivala sa declarata.Intre timp,Kiba o strangea in brate pe fata ranita.Iar acest lucru il faceau pe brunet sa o ia razna.Din cauza starii tensionate,blonda s-a apropiat de rozalie,cu gandul sa o loveasca.Fata cu parul roz era mult prea slabita pentru a se putea apara,iar baiatul de langa ea avea ambele maini ocupate.Brusc,in spatele ei a aparut Sasuke,care avea o privire demna de speriat.
-Sa nu indraznesti sa faci asta.Vine replica brunetului ce parea furios.
-Nu trebuie sa imi iei apararea.Sunt destul de mare.Ino,daca vrei sa vedem care este mai buna,ne vedem in sala,la academie.Spune rozalia indepartandu-se de Kiba.
-Nu poti sa faci asta.Piciorul tau este foarte ranit,iar tu esti slabita.Spune acesta luand-o de talie.
Sasuke a luat-o de brat pe Ino,indepartandu-se de cei doi.Era prea mult ce se intamplase acolo.Gelozia blondei a fost atat de mare,incat a incercat sa isi loveasca colega.Se intampla ceva foarte bizar.Ce sentiment ciudat punea stapanire pe el.In interior sau se dadea o lupta continua intre ce ii dicta minte si ce ii spunea inima.Era prima oara cand i se intampla asa ceva.In spate,Sakura se sprijinea de Kiba.
-Ma poti duce la academie,te rog?Am stabilit ca ne vedem cu Kakashi intr-o ora.Mai e putin.
-Sigur ca da.Raspunde baiatul zambind.
Cei doi s-au indreptat spre institutie,sub privirile uimite ale celor din jur.Studentii pareau sa fie impreuna,iar asta trezea susoteli printre genini.Intr-adevar,le statea foarte bine impreuna.Ajungand in fata cladirii,Rozalia s-a asezat pe peticul de iarba umbrit de coroana unui arbore.De ea,s-au apropiat Naruto si Rock Lee,ce pareau foarte ingrijrati pentru starea de sanatate a fetei.
-Cum te mai simti?Intreaba blondul aszandu-se langa ea.
-Acum sunt bine.Iti multumesc de intrebare.Raspunde rozalia zambind.
-"Sakura trebuia sa imi zambeasca mie!Eu sunt cel mai puternic din sat".Gandeste Rock Lee strangand din pumni.
Dintr-un nor de fum a aparut Kakashi,ce parea ca citeste vesnica lui carte:"Vino,vino paradis".Acesta baga obiectul in buzunarul larg asezat pe vesta verde,dupa care si-a privit adanc cei doi elevi.Jounin-ul nu obisnuia sa taca,insa acum parea un mormant.Iar acest lucru demonstra ca este foarte suparat.
-Unde este Sasuke Uciha?Intreaba acesta serios.
-Probabil ca mediteaza pe langa un gard,cum face el.Raspunde Naruto razand in hohote.
-Daca ai chef de glume,indeparteaza-te zece metrii de mine.Nu sunt dispus sa te ascult.Spune senseiul pe un ton grav.
Blondul si-a dat seama ca nu era de gluma cu Kakashi.Cand era suparat,nu era bine sa il iei "peste picior".Altfel ai fi sfarsit ranit grav sau poate mult mai rau.Deodata,a aparut Sasuke,ce parea la fel de indiferent ca inainte.Reusea sa isi disimuleze foarte bine starile si sentimentele.Ajungand la grup,s-a sprijinit relaxat de copac.Inca nu intelegea ce se intampla.
-Bine ai venit.Echipa sapte va merge in luminisul din padure.Ne vedem acolo.Spune Hatake disparand intr-un nor de fum.
Cei trei studenti erau putin in ceata.De ce era senseiul lor atat de furios?Intr-un sfarsit,s-au conformat si au pornit spre locul stabilit.In fata se afla brunetul,ce parea degajat de toate problemele echipei.In spate,Naruto isi ajuta colega sa merga.Inca schiopata.Ajunsi in luminisul respectiv,genini s-au asezat pe trei butuci de lemn.Nu a trecut mult timp si a aparut Kakashi.
-Sensei,ce s-a intamplat?Intreaba blondul curios.
-Sasuke si Sakura!Tot satu vorbeste despre voi.Am auzit ca nu va suportati nici in fotografii.
-Nu este chiar asa...dar..
-Naruto,te rog sa taci.Nu am vorbit cu tine.avand in vedere ca voi sunteti ca soarecele si pisica,am o rezolvare:am vorbit cu Kurenai si de maine,Sakura se va afla la ea in echipa.Va face schimb cu Hinata,care va apartine echipei noastre.S-a inteles?
Toti cei trei genini taceau si se uitat unu la celalat.Rozalia era speriata de faptul ca va face parte dintr-un colectiv nou,blondul se temea ca isi va pierde colega,de care se indragostise profund,iar brunetul se simtea incolit.Daca Sakura va face echipa cu Kiba,cei doi vor fi mai apropiati ca niciodata.
-Sensei,asta inseamna ca nu voi mai sta in banca cu fosta mea partenera?Intreaba Naruto ciufulindu-si parul.
-Schimbarea aceasta nu afecteaza asezarea in clasa.Atat am avut de spus.Sa mergem la academie.Sakura,tu trebuie sa o cunosti pe Kurenai,iar noi pe Hinata.Spune Kakashi plecand in luminis.
Cei trei genini l-au urmat,indreptandu-se spre iesirea din padure.Pe drum,nici unul nu a spus nimic.De data asta,Sasuke nu si-a mai putut ascunde sentimentele.Furia i se putea citii in ochi,iar sentimentul de invidie ii iesea prin fiecare por.Il invidia pe Kiba deoarece o va avea pe Sakura alaturi de el.Ajungand in fata institutiei,rozalia a fost surprinsa de o imbratisare puternica din partea noului ei coleg de echipa.
-Cum am aflat vestea de la sensei Kurenai,am fost foarte fericit.Vom petrece atat de mult timp impreuna.
Rozalia a zambit,dandu-si parul dupa ureche.In sfarsit,cele doua echipe s-au adunat pentru a se cunoaste.Era imposibil ca privirea brunetului sa nu se indrepte spre fosta lui colega.Era furios.Insa stia ca nu trebuie sa arate acest lucru,pentru ca altfel,toti si-ar fi dat seama ca simte ceva pentru fata.Daca s-ar fi aflat,ar fi fost vulnerabil in fata inamicilor.Cel putin asa credea el.In echipa sapte,Hinata incepea sa se acomodeze.
-Imi dai voie sa iti spun "bruneto"?Spune blondul vesel.
-Naruto,deja o sperii?Intreaba Kakashi stand rezemat de pom.
-Nu e nimic.Sigur ca da.Niciodata nu mi s-a spus asa,insa imi place
Singuru care nu spunea nimic era Sasuke.Defapt,nici nu ii pasa ce se intampla cu noua lui colega.Intreaga atentie ii era captata de Sakura,ce parea sa se simta foarte bine in compania lui Kiba.Pentru prima oara,simtea ca este gelos.Acest sentiment ii acapara din ce in ce mai repede inima.In acel moment,si-ar fi dorit sa o raneasca,sa o faca sa sufere.Credea ca asa se va descarca.Insa el era un Uciha,iar cei din clanul lui castigau intodeauna,indiferent de obiectiv.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
Noua misiune

Cele doua echipe stateau laolalta,pe palcul de iarba verde si proaspata,in asteptarea senseilor.Se parea ca acestia au o noua misiune pentru genini.In timp ce Naruto si Shino se certau pe te miri ce subiect,Sakura si HInata vorbeau,ca intre fete.Pe de alta parte,Kiba si sasuke isi aruncau priviri pline de neincredere si furie.Daca inainte nu se suportau,acum nu acceptau nici ca sunt in aceiasi clasa.Era ciudat cum sentimentele nutrite pentru o fata reuseau sa creeze o rivalitate atat de puternica intre baieti.Dupa aproximativ zece minute,dintr-un nor de fum au aparut Kakashi si Kurenai.
-Ma bucur ca ati ramas aici.Misiunea noastra suna cam asa:maine,in jurul orei sapte,il vom insotii pe Hokage in Tara Vantului,pentru a incheia un tratat de pace cu Kazekage.S-a inteles?Spune Hatake incrucisandu-si bratele.
-Da domnule.Spun studentii in cor.
Cei doi jounini au plecat pentru a pune la punct ultimile lucruri cu privire la plecare.Neavand alta preocupare,cei sase genini au hotarat sa faca o mica plimbare.Vremea era excelenta,iar timp era din belsug.Cele doua fete erau in fata,urmati de Naruto si Shino,care continuau sa se certe.In spate,se aflau brunetul si Kiba,ce nu isi adresau nici macar un cuvant.In timp ce mergeau me stradutele mici din sat,grupul s-a intalnit cu echipa lui Gaara.Singura care nu a observat a fost rozalia,care a continuat sa mearga.Fara sa isi dea seama,a intrat in roscat,reusind sa cada la pamant.
-Imi cer scuze.Nu a fost intentia mea.Spune fata incercand sa se disculpe.
-Data viitoare,uita-te pe unde mergi.Nu as vrea sa ma mai intalnesc cu tine.Vine replica rece a roscatului.
Cei trei genini au trecut nepasatori pe langa grup,lasand spaima in urma lor.Singurul care a vrut sa il atace pe Gaara,a fost Naruto,insa Shino a reusit sa il opreasca la timp.
-Tu esti nebun?Ce crezi ca faci?Vrei sa te omoare?Striga satenul zgaltaindu-l pe blond.
-Esti mult prea fricos!Tipu ala a daramat-o pe Sakura!Sasuke,de ce nu spui nimic?Spune Naruto nervos.
-Nu imi pasa.Nu mai este partenera mea asa ca ce pateste,imi este egal cu zero.
Cei aflati in jurul sau il priveau uimiti.Cum de putea sa fie atat de nepasator?Ar fi putut sa o ajute,in nici un caz sa o faca pe durul.Atitudinea lui era din ce in ce mai ciudata.Uneori o sorbea din priviri,alteori parca Sakura nici nu exista pentru el.
Dupa acel eveniment,genini au hotarat ca cel mai bine este sa se retraga in casele lor,pentru a se pregatii de misiune ce urma sa aiba loc in urmatoarea zi.Ajungand acasa,rozalia s-a trantit pe patul moale.Era trista,insa nu stia care este motivul.Obosita,se ridica de pe suprafata pufoasa,indreptandu-se spre geam.Isi putea vedea chipul trist in suprafata de sticla,prin care patrundeau razele slabe ale soarelui.Oamenii treceau prin fata casei ei,iar vocile lor se auzeau ca un ecou.Stergandu-si lacrimile ce erau gata sa alunece pe obrajii calzi,Sakura s-a intors la dulap,de unde si-a scos noua uniforma.Vroia sa renunte la atitudinea prietenoasa,sa devina rece si dura.Poate asa nu va mai suferii.Cu pasi marunti,intra in baie.Cand corpul ei gol a atins suprafata rece a cazii,a tremurat.Insa ii placea aceea zenzatie.Se simtea bine atunci cand apa ii lovea trupul,cufundandu-l intr-o mare de placere.Nu dupa mult timp,Sakura s-a reintors in camera.S-a asezat usor pe pat,unde a reusit sa adoarma numaidecat.
Lumina calda a soarelui imbraca satul Konoha intr-o haina aurie.In fata academiei se aflau deja cei cinci genini,impreuna cu jounini,si bineintele cu Hokage.Toti asteptau venirea rozaliei.
-Se pare ca minunata Sakura nu va venii.E o pierdere de timp.Spune Sasuke sprijinindu-se de pom.
-Mai bine ti-ai inghitii acele cuvinte!Striga Naruto nervos.
In timp ce Kakashi incerca sa linisteasca cele doua spirite furioase,cand deodata a simtit cum vocile celor din jur s-au linistit.Cand si-a ridicat privirea,parca a vazut un inger.Sakura se afla in fata lor,total schimbata.Fata purta un kimono negru,scurt,cu mici modele rosii pe umeri.Parul il avea strans in coc,lasandu doua suvite sa cada libere pe chipul ei.In picioare,avea o pereche de sandale tip ninja,insa aveau aceias culoare cu kimono-ul.
-Nu mai trebuie sa ma asteptati.Sunt aici.Spune fata serioasa.
-Esti atat de frumoasa.Spun Kiba si Naruto in cor.
-Va multumesc baieti.Buna ziua sensei,domnule Hokage.Vine replica rozaliei cu respect.
Cei noua au iesit din sat,avand ca destinatie Tara Vantului.In timp ce blondul si Kiba o sorbeau din priviri,Sakura privea nepasatoare inainte.Singura persoana careia nu ii adresa nici un cuvant era Sasuke,care se prefacea ca nu ii pasa.Insa il deranja sa ii vada pe cei doi colegi impreuna.Pe drum,Kakashi s-a apropiat de fata cu parul roz.
-Acum imi pare sincer rau ca ai plecat din echipa mea.Spune jounin-ul zambind.
-Asta a fost un compliment?Intreaba rozalia cu zambetul pe buze.
Sasuke statea in spate si observa.Era atat de gelos.Sakura era cu siguranta cea mai frumoasa fata pe care o vazuse si cu siguranta simtea ceva pentru ea.Nu stia ce,insa cu siguranta ceva inflorea in inima lui.Un sentiment curat,intr-un corp inghetat.Cat de ciudat putea sa fie.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
Gelozia

Cele doua echipe continuau sa meraga pe drumul pustiu ce ducea spre Tara Valurilor.Ca deobicei,Naruto trebuia sa se certe cu cineva.si de data aceasta,persoana aflata in conflict era Kiba.Motivul discutiei dintre cei doi baieti era Sakura.Ambii genini nutreau sentimente frumoase pentru ea.Insa rozalia era mult prea in fata pentr a-i auzii.Kimono-ul ei negru parea o umbra pe drumul luminat.Pe partile laterale ale alei se aflau diferiti copaci.Fata s-a apropiat de un mar,pentru a lua unul din delicioasele fructe.Insa creanga subtire nu a rezistat,rupandu-se sub greutatea ei.CU o viteza uimitoare,Sasuke a ajuns la ea,reusind sa o prinda in brate.
-Data viitoare ar trebui sa fii mai atenta.Te puteai lovii destul de grav.
-Mda...cum spui tu.Multumesc pentru ajutor,insa acum imi poti da drumul.
Brunetul a facut ce i s-a spus,dupa care sa reunit cu grupul sau.Alaturi de Sakura a venit Hinata,ce parea foarte ingrijorata pentru amica sa.
-Ai patit ceva?
-Nu...sigur ca nu.Sunt bine.Raspunde rozalia zambind.
Cele doua fete au inceput sa vorbeasca,trecand in fata grupului.Plictisit,Sasuke continua sa mearga,insa incerca pe cat posibil sa evite privirea fostei sale colege.Era un gest involuntar,insa de fiecare data cand se uita la ea,simtea cum obrajii i se incalzesc brusc.Un lucru ciudat,deoarece el nu obisnuia sa se simta incoltit de o fata.De el s-a apropiat Kakashi,ce purta un zambet ciudat pe chip.
-E frumoasa,nu-i asa?
-Ce?Nu stiu la ce te referi.Raspunde brunetul tinandu-si mainile in buzunare.
-Nu te preface in fata mea.Vorbesc despre Sakura.Spune sensei-ul privind in fata.
-Nu am observat.Oricum,nu ma intereseaza.
Jounin-ul a ras,dupa care s-a departat de baiat.Pana si el era uimit de atitudinea mosenitorului clanului Uciha.Parea atat de sigur pe el,la exterior.Deoarece interiorul sau era complet derutat de fata care reusise sa il intimideze.
Incepuse sa se insereze,insa venirea noptii nu aducea numai intunericul,ci si o furtuna naprasnica.Pe cerul purpuriu se puteau observa clar nori negri si furioasi,ce pareau hotarati sa invadeze vazduhul.Vantul se intensifica,maturand totul in calea lui.Vazand ca nu mai pot inainta,grupul a hotarat sa se adaposteasca la o casuta,ce le iesise in drum.Interiorul era vast,aspectul fiind in stil rustic.Chiar daca locuinta mai avea un etaj,camerele erau insuficiente.Ciudat era faptul ca in interior,nu era nimeni.Casa nu parea parasita,din cauza ca era foarte ingrijita.
-Daca e sa vina cineva,o sa discutam noi cu el.Din cate am inteles de la Kurenai,sunt doar patru camere in care putem sa stam.Restul,nu indeplinesc conditiile necesare.O sa ne impartim in felul urmator:domnul Hokage va sta in camera din dreapta scarilor,eu dorm pe canapeaua din living,iar Kurenai va ocupa dormitorul de langa camera lui Hokage.S-a inteles?Spune Kakashi serios.
-Pai sensei...a mai ramas o singura camera.Spune Naruto ciufulindu-si parul.
-A da...uitasem.Genini,ma tem ca voi opt veti dormii in dormitorul care a mai ramas.Sper sa nu avem probleme.Spune sensei-ul echipei lui Kiba.
-Dar nu se poate...adica suntem fete si baieti!Spune Sakura nemultumita.
-Nu se va intampla nimic.Sunteti copii cuminti.Vine replica lui Hatake intrand in camera sa.
Studentii s-au privit in ochi,dupa care au urcat la etaj.Cand au pasit in interior,au ramas socati.Incaperea era destul de mica,cu un singura pat asezat pe centrul peretelui opus usii.Exista un mic dulapior,langa care se afla o veioza inalta.Pe podeaua rece se afla un covor alb,ce imita prfect blana pufoasa de animal.Rozalia a intrat,asezandu-se pe suprafata destul de moale,ce era acoperita cu un cearceaf orange.
-Deci,cum o sa dormim?Intreaba aceasta curioasa.
-Pai eu m-am gandit la un lucru:tu si HInata veti dormii in pat,Sasuke pe jos,in dreapta ta,Naruto tot pe jos,dar langa Hinata,iar eu si Kiba in fata voastra.Spune Shino incercand sa rezolve dilema.
-Mi se pare corect.Ele sunt fete si sunt mai sensibile ca noi.Spune blondul aproband din cap.
In timp ce isi aranjau lucrurile,o ploaie torentiala a inceput din senin.Pe acoperisul casei se putea auzii zgomotul picaturilor ce loveau tigla,iar ferestrele erau acoperite in intregime de caderea masiva de lichid.Vrand sa ia o gura de aer curat,Sakura a iesit pe veranda casei.Dupa ea, a venit Kiba ce parea extrem de fericit.
-E frumos cand ploua,nu?Intreaba acesta zambind.
-Cu siguranta.Intodeauna mi-a placut sa stau afara atunci cand cerul varsa lacrimi.Raspunde fata privind in neant.
Vorbele ei l-au impresionat atat de tare pe baiat,incat nu s-a putut abtine,reusind sa o imbratiseze.Rozalia nu s-a opus,ba chiar i-a raspuns,strangandu-l amical in brate.Fericit,Kiba a inceput sa rada dupa care a intrat vijelios in casa.Sakura s-a intors cu fata spre peisajul de afara,ce parea sa fie purificat de ploaia ce cadea din ce in ce mai repede.Nefiind atenta, nu a auzit cand usa verandei s-a deschis.
-Asa faci intodeauna?Te imbratisezi cu primul baiat care iti iese in cale?
-Trebuia sa apari tu...Sasuke,el nu este orice baiat,ci colegul meu.Si in al doilea rand,de cand te intereseaza pe tine ce fac eu?Raspunde fata cu parul roz putin iritata de comportamentul fostului ei coleg.
Brunetul zambii sarcastic,dupa care o impinse pe fata in peretele din stanga ei.Acesta isi puse bratele de o parte si de alta a capului rozaliei,lasand-o fara spatiu de desfasurare.
-Cine crezi ca esti?Ai impresia ca esti foarte importanta?Iti place sa cuceresti prin frumusete,dupa care sa iti tratezi achizitiile cu indiferenta,facandu-i sa o i-a razna?Spune Sasuke apropiindu-se exagerat de mult de buzele Sakurei.
-Termina.Doar nu vei incerca sa ma saruti,nu?Intreaba fata aparent speriata.
-Nea...nu vreau sa crezi ca sunt un tip care profita de fetele aflate la ananghie.Insa iti promit ca data viitoare,nu o sa imi mai scapi.
Rozalia era furioasa.Daca Sasuke ar mai fi stat langa ea,si-ar fi dat seama imediat ca tremura.Era aproape ora 22:00,si cei opt genini se pregateau de culcare.singura care lipsea,era bineinteles Sakura.
-Unde e colega mea?Intreaba Kiba ingrijorat.
-Sunt chiar aici.SPune fata intrand pe usa.
Aceasta purta un maieu alb si o pereche de pantaloni scurti,negri.Era destul de cald,asa ca fiecare dintre ei incercau sa fie imbracati cat mai sumar,insa decent.Trei dintre baieti aveau pantaloni scurti si un maieu de diferite culori.Brunetul purta pantalonii de la uniforma,insa bustul era gol.Corpul lui bine lucrat se alungea pe covorul alb.Ploaia continua sa cada,din ce in ce mai repede.Cand toti cei prezenti in camera a dormit,rozalia a ridicat capul de pe perna.L-a privit pe Sasuke,ce parea cufundat intr-un somn adanc.Poate ca tentatia a fost prea mare,insa mana fetei se indrepta hotarata spre abdomenul baiatului.Insa acesta a reusit sa o prinda,inainte sa il atinga.
-Ce crezi ca faci?
-Cine?Eu?Nimic...doar mi-a alunecat mana.Raspunde rozalia incercand sa se disculpe.
-Stii ceva?Nu te cred.Spune Sasuke zambind.
-Crezi ce vrei.Noapte buna.
Saku s-a intors cu spatele,incercand sa isi potoleasca rasul.Era cat pe ce sa il atinga,insa acesta a fost mult mai rapid.Intr-un fel se simtea rusinata de ce vroia sa faca,insa deodata i-a trecur pin cap intamplarea de pe veranda.Ce se intampla cu ea era amuzant de ciudat.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)