Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic

#31
E cam grabita treaba. In primul rand, chiar daca nisipul lui Gaara e imprastiat, se aduna cu o vitreza destul de mare incat sa-l protejeze.Pe langa asta, ca sa creeze un jutsu i-a luat ceva vreme Sakurei, ce a facut Gaara i acest timp.Pe langa asta cum de a fost infrant asa usor de niste biete kunaiuri.Nu se poate misca.
Ei bine acu cred ca cer prea mult...descriere, redactare, insa nu poti trece cu vederea luptele chiar daca nu ele sunt ideea.
Sper ca nu m-ai inteles gresit.Imi place mult ficul tau si astept cu nerabdare continuarea.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#32
Sakura vs. Ino

Pe drumurile prafuite ale Konohai,sase genini se plimbau.Sasuke,Naruto si Kiba se certau din cine stie ce motiv,in timp ce Hinata cu Temari vorbeau.Toti incercau sa uite macar pentru un moment de Sakura.Singura care nu facea acest lucru era Ino.Corpul ei tremura in timp ce ochii mai aveau putin si varsau lacrimi.La fiecare strigat mai tare din jurul ei,se intorcea speriata crezand ca era rozalia.Brunetul observa acest lucru si se apropie de ea.Buzele ii tremurau,in timp ce incerca sa vorbeasca.Insa nu putea sa faca acest lucru.Ceilalti patru s-au oprit,asezandu-se oe o bancuta.
-Ce e cu tine?Intreaba mostenitorul clanului Uciha punandu-i mana dupa gat.
-Imi e frica.Ea...e in stare sa ma omoare.Nu am mai cazut privire la fel de rea ca a ei.E plina de ura pe interior.Ati vazut ce i-a facut lu Gaara,care e exagerat de puternic!Pe mine o sa ma termine in cateva secunde.
-Stai linistita.O sa te protejam noi.Sakura a fost colega mea insa trebuie sa inteleaga ca nu poate sa omoare din razbunare.Spune Naruto punandu-si mainile in san.
Blonda a zambit,dupa care s-a ridicat de pe banca.Mergea pe bratul brunetului,acesta incercand pe cat posibil sa o calmeze.Insa cum putea sa faca asta cand si el era agitat?Rozalia avea un singur vis:sa se razbune pe trei persoane.Una dintre ele era foarte ranita.Mai erau ei doi.In acele momente de tensiune maxima,simtea ca nu poate sa gandeasca,mintea ii era incetosata.Vrand sa mai destina atmosfera,Kiba ii invita pe toti la o portie de rammen.Fiind infometati,raspunsurile geninilor nu au intarziat sa apara.Toti erau de acord.In timp ce mancau,blondul spunea glume,care ii mai amuza pe cei din jurul mesei.Chiar si brunetul mai zambea din cand in cand,lucru foarte rar.Singura ce parea sa fie inca incordata era Ino.
-Linisteste-te,ti-am spus ca nu te va ranii.Decat peste cadavrul meu.Spune Sasuke strangand-o de mana.
Cei sase nu stiau ca la usa,o fata cu parul roz asculta si vedea tot.Sharingan-ul ei era mai puternic decat cel al clanului Uciha.Putea sa vada si prin obiecte.Semana putin cu Byakugan-ul celor din clanul Hyuga.A stiut Itatchi ce i-a dat.Aceasta a ranjid malefic dupa care se indeparta de local.Timpul trecea iar stundentii continuau sa se afle in acelasi loc.Obosita,blonda s-a ridicat.
-Eu ma voi retrage.Sunt destul de obosita.
-Merg cu tine.Spune Sasuke ridicandu-se
-Stai linistit.Daca e ceva,o sa tip.
Blonda a zambit dupa care a parasit incaperea.Era dupa-amiaza,iar Soarele stralucea puternic.In timp ce inainta,parca simtea ca este urmarita.Insa in spatele ei nu era nimeni.Crezand ca totul se datora stresului,fata a continuat sa mearga.Deodata,o voce se auzii din spatele ei.Atat i-a trebuit tinerei ca sa incremeneasca.
-Ino Yamanaka,in sfarsit suntem fata in fata.
-Sakura...eu...nu stiu ce sa zic.
-Nu stii?Ce ciudat.In urma cu un an iti bateai joc de mine,comparandu-ma cu cine stie ce creatura.Sau imi ziceai "frunte lata".Unde e acel curaj?De ce tremuri in fata mea?Oare iti este teama?Am vazut lumea clara prin Sharingan.Gestul pe care il faci acum,cand iti pui degetul pe buze,vrei parca sa creezi o bariera intre noi,sa ma tii la distanta.De ce?Erai foarte dragastoasa cu Sasuke in restaurant.Unde e el acum sa te protejeze?Unde sunt cei care pot impiedica moartea ta?
-Suntem chiar aici.Se auzii o voce din spate.
Rozalia s-a intors brusc.Cele mai populare si bune echipe,in frunte cu Lee,Neji,Naruto si mostenitorul clanului Uciha erau acolo.Numai ca sa o opreasca pe Sakura.Aceasta inepu sa aplaude sarcastic si sa zambeasca sarcastic.
-Bun..imi place!Atata lume pentru mine.Sunt flatata!Intrebarea e:veti avea curaj sa ma loviti?Va lasa inima sa faceti acest lucru?Imi este foarte greu sa cred acest lucru.Insa lupta este intre mine si Ino.Asa ca stati deoparte daca nu vreti sa sfarsiti prin a fi raniti.
Crezand ca nu este atenta,blonda a incercat sa fuga.Insa cu o viteza ukmitoare,fata cu parul roz a ajuns la ea,izbind-o de copac cu o singura lovitura.Un val de sange a sarit din gura acesteia.Durerea simtita era vizibila.Sakura o lua de gat,inaltand-o in aer.Ii placea sa o vada cum sufera.Stiind ce urmeaza,brunetul a inceput sa fuga.Langa el,Lee si Naruto incercau sa o scape pe Ino.Sasuke o impinse pe rozalie,asezandu-se deasupra ei.Ii tinea mainile deasupra capului si picioarele intre ale sale.
-Neji,cheama-l repete pe Kakashi sensei!
-Da-mi drumu!Striga aceasta agitandu-se.
Din cauza miscarilor bruste,din bluza brunetului si-a facut aparitia un lantisor.Era acelasi pe care el i-l daruise fetei la aniversarea de cinsprezece ani.Se parea ca il purta la gatul sau.Vazandu-l,rozalia s-a linistit.
-Medalionul...ce cauta l-a gatul tau?
-Mi l-am pus din ziua in care am crezut ca ai murit.Si nu l-am mai dat jos.Imi amintea de tine,iar parfumul tau inca este imprimat in el.Asta nu ai inteles!Niciodata nu te-am tradat.Niciodata nu te-am inselat cu Ino.
-Taci!Nu e adevarat!Striga aceasta disperata.
Pe obrajii ei au aparut doua lacrimi.Incerca pe cat posibil sa nu le dea voie sa izvorasca din ochii ei,insa ea imposibil.Sasuke se apleca,sarutand darele umede.Dandu-i drumu,Sakura isi sterse urmele ude.Ochii ei rosii au redevenit verzi.Chiar in acel moment au aparut Neji si Kakashi.
-Vino la mine.Renunta la toata ura asta care o tii inchisa in tine.Deschide-ti lacatul pe care l-ai pus la inima.Te implor.Spune sensei-ul intinzand mana.
Fata a ezitat un moment,insa in cele din urma a zambit.Chiar cand a vrut sa apuce mana lui Hatake,in spatele ei au aparut Itatchi care a apucat-o de gat.In fata lor,Kisame a creat o gaura in pamant,pentru a-i tine la distanta.
-Ai incercat sa ma tradezi?Acum vei platii.
Cei trei au disparut intr-un vartej,lasandu-i pe cei prezenti cu gurile cascate.Nu le venea sa creada.Brunetul a cazut in genunchi dupa care a strigat din toate puterile:
-Sakura!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#33
Sharingan vs. Sharingan

In adancul padurii,langa casa unde si-a petrecut ultimul an,Sakura statea legata de un pom.In fata ei era Kisame,care avea o privire plina de neincredere.Singurul ce parea ingrozitor de calm era Itatchi.acesta nu facea alceva decat sa mearga agale in jurul arborelui,rotind un cutit Kunai pe degetul stang.Pe chipul lui,era un ranjet malefic.Ochii lui rosii ii aruncau fetei priviri sfidatoare,plina de rautate.Aceasta facuse greseala de a renunta la razbunare.Iar acest lucru il enervase pe brunet.chiar daca pe interior ardea de furie,la exterior,era la fel de calm ca adierea usoara a vantului.Nici-un muschi nu i se misca pe fata.Stiind ca o va ataca in orice moment,rozalia isi activa Sharingan-ul.Brusc,brunetul se oprii in fata ei,punandu-se in genunchi.
-Se pare ca ai inceput sa abuzezi de "cadoul" dat de mine.Nu e bine sa faci asta.
-De ce m-ai mintit?De ce mi-ai spus ca Sasuke si-a batut joc de mine impreuna cu Ino?Pe ea am ranit-o grav,condusa de gandurile pe care tu mi le-ai introdus in minte.Am crezut tot ce mi-ai spus.Eram pe cale sa iti distrug fratele!Esti constient de acest lucru?Striga aceasta incercand sa rupa legaturile groase.
-Da...insa trebuie sa recunosti.Ti-a placut sa ii vezi pe toti tremurand in fata ta,nu-i asa?Zambetul acela sadic si ochii malefici pe care ii aveai fac cat o mie de cuvinte.Ura ta era mult prea mare.Zi de zi ti-ai alimentat-o,iar setea de razbunare crestea.
-Taci!Acum realizez ce am facut.Gaara nu m-a ranit pentru ca a vrut.Era o competitie.
Nervos,Itatchi s-a ridicat.Privirea lui era manioasa si rea.Detesta sa vada cum o persoana se caieste pentru faptele sale,ca isi reneaga adevaratele scopuri.Il enervau regretele si parerile de rau.
-Esti la fel de slaba ca inainte.Kisame,omoar-o.
Acesta s-a ridicat,aproband din cap.In momentul in care a vrut sa ii i-a viata,legaturile s-au rupt.Sakura a sarit pe creanga unui copac,privind atenta in jurul ei.Nu vroia sa fie luata prin surprindere.Stia ca cei doi o pot ucide in orice moment,daca isi pierdea concentrarea.
La marginea padurii,genini vorbeau unii cu ceilalti despre locul unde ar putea sa se afle fata.Cel mai dornic sa desluseasca acest mister era Sasuke.Acum avea doua motive sa isi ucida fratele: pentru ca i-a ucis clanul si din cauza Sakurei.Nu vroia sa mai treaca nici-un moment.Simtea ca este in mare pericol.Deodata,Kankuro si-a amintit de ceva.Locul unde aceasta s-a batut cu Gaara,era aproape de o casa.Nevrand sa mai intarzie,genini si Kakashi au plecat spre acel loc.Sasuke si Kakashi si-au activat Sharingan-urile,ca metoda de precautie.
In acel colt ascuns,rozalia si Itatchi isi aruncau kunai-uri unul spre celalalt.Parea un fel de telepatie deoarece miscarile erau aceleasi.Atacau in acelasi timp,dar si se fereau.Kisame nu mai vazuse asa ceva.Fata putea sa fie considerata egala brunetului.Puterile lor erau asemanatoare.
-Cum de inca nu te-am invins?Striga acesta nervos.
-Tot ce am invatat a fost de la tine.Noi doi suntem la fel intr-o privinta:nu renuntam pana ce adversarul nostru nu e complet anihilat.Insa ce te faci cand rivalul iti cunoaste toate tehnicile si atacurile?Asta e ceva nou,nu?
Chiar in acel moment si-au facut aparitia Kakashi impreuna cu Sasuke,Naruto si ceilalti.Atentia lui Itatchi a fost distrasa,iar rozalia reusii sa ii dea un pumn,care l-a doborat de pe creanga.
-Un ninja nu isi lasa niciodata garda jos.Tu m-ai invatat asta.Spune aceasta coborand din copac.
-Sakura,esti bine?Intreaba Lee ingrijorat.
-Da,stati linistiti.Nu am fost niciodata mai bine.
-Ma ocup eu de el.Intodeauna am visat la momentul asta.Spune brunetul trosnindu-si degetele.
-Sasuke,stiu ca vrei sa te lupti cu el,insa te rog sa intelegi un lucru:aici,eu am fost cea mintita si inselata.Eu am fost cea care era pe punctul de a duce la cale o razbunare prosteasca.E lupta mea.
Tanarul a aprobat din cap,dandu-se doi pasi in spate.Pe interior simtea ca i-a foc.Asteptase atata timp clipa in care isi va putea invinge fratele si cand erau fata in fata,nu avea cum.In plus,nu stia daca Sakura era in stare sa-l invinga.
Din nou,cei doi se priveau.Ochii lor erau la fel de reci si duri.Itatchi a inceput un atac puternic.Fata s-a aparat cu greu,insa un picior in barbie a reusit sa o zboare in trunchiul unui copac.Dupa ce isi sterse dara de sange din coltul gurii,Sakura ranjii.Nu vroia sa se lase mai prejos asa ca atacul ei l-a luat prin surprindere pe brunet.Aparand brusc in spatele acestuia,reusii sa isi concentreze o mare cantitate de chakra in pumn,lovindu-l.Kisame a vrut sa intervina,insa in fata lui a aparut Kakashi si Sasuke.
-Razboinici Sharingan.Credeti ca ma puteti invinge?Intreaba acesta ranjind.
-Nu stim sigur,insa vom da tot ce avem mai bun din noi.Raspunde jounin-ul serios.
In jur,toti erau stupefiati.Stiau ca rozalia devenise puternica,insa reusea sa impiedice toate atacurile lui Gaara.Pe de-o parte,Sasuke era frustrat.Strangea puternic din pumn,gandindu-se ca exista o persoana care il poate invinge.Insa era si mandru.Persoana iubita era acum cineva de temut,care imbina doua elemente importante:frumusete si putere.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#34
Frate contra frate

Sub privirile uimite ale celor din jur,Sakura continua sa lupte cu Itatchi.Pe chipul ei erau urme de transpiratie,in timp ce respira din ce in ce mai des.Se vedea ca era obosita.Pe kimono-ul ei erau cateva pete de sange.In ciuda faptului ca era puternica,Itatchi o depasea.Cantitatea de chakra posedata de acesta era mult mai mare decat ceea a fetei.Langa un pom,Sasuke strangea nervos din pumn.Era o ora de cand fosta lui colega se lupta.Toti stiau ca nu va mai rezista mult.Din cauza ca ochii rosii i-au disparut,rozalia nu a mai putut sa vada atacul brunetului.Piciorul acestuia a lovit-o in plin,izbind-o de trucnhiul unui copac.Pe gura i-a tasnit un val de sange,care a murdarit iarba verde.Itatchi s-a dat in spate,ranjind malefic.Mostenitorul clanului Uciha a fugit langa ea,punandu-i capul pe mana.Sakura a deschis usor ochii,punandu-i incet mana pe obraz.
-Sa...suke.Lupta cu el si ucide-l.
Dupa ce a spus acest lucru,bratul fetei a cazut pe iarba moale,inchizand ochii.Brunetul a strans-o la piept,dupa care a rezemat-o de pom.Cu privirirea tintuita in pamant s-a ridicat,venind in fata fratelui sau.Pe bluza acestuia era scos medalionul,ce inca mai purta o picatura din sangele fetei.
-Acum este sfarsitul.Sharingan!
Brusc,ochii lui negri si patrunzatori au devenit rosii cu trei puncte negre,ce se inavrteau destul de repede.Cei doi frati,mostenitorii clanului Uciha erau fata in fata.Prada si pradatorul,razbunatorul si razbunarea.Isi aruncau priviti pline de ura,analizandu-se unul pe celalalt.Trecuse mult timp de cand intreg clanul a fost distrus de catre Itatchi.Insa Sasuke nu a uitat nici-un moment acele clipe de groaza.In mintea lui se derula un film de scurt metraj,ce cuprindea toate acele imagini tenebre: de la vederea neamului sau,ucis pe strazile inguste,unde sangele se combina cu praful pana la proprii lui parinti,fara suflare,intr-o balta de un rosu inchis.Isi amintea totul ca si cum s-ar fi intamplat cu o zi in urma.
-Ce s-a intamplat fratioare?Se vede ca iti e frica...inca tremuri.Nu te-ai schimbat deloc.Spune Itatchi ranjind.
-Tremure...de nerabdare.Nu ai idee cat am asteptat ziua asta,cand in sfarsit te voi ucide,razbunandu-mi parintii si neamul.Sangele lor striga din adancurile pamantului.
Brunetul a ras sarcastic,dupa care a atacat brusc.Sasuke a reusit sa detecteze miscarea cu ajutorul Sharingan-ului,barandu-i pumnul.Acesta a vrut sa dea cu piciorul,insa a fost prins.Destept fiind,a sarit,reusind sa il loveasca cu piciorul liber.Itatchi a cazut,izbindu-se de pom.Brunetul a intins palma,chemandu-si fratele la el.Acesta s-a ridicat,tinandu-se de trunchiul gros si batran.Insa o lovitura nu era de ajuns pentru a-l invinge pe Itatchi.Brunetul a disparut brusc,aparand in spatele fratelui sau.Semnele facute de acesta ii erau cunoscute lui Sasuke.
-Asta e...Mingie de Foc jutsu!
Chiar inainte ca Itatchi sa isi distruga fratele,acesta a sarit pe creanga unui pom.Dandu-si seama ca nu mai are alta alternativa,isi dadu jos bandajul avut la mana stanga.
-Nu se poate...nu poate sa mai foloseasca aceea tehnica inca o data.Nu e pregatit.Sasuke nu!Striga Kakashi agitat.
Insa brunetul nu auzea.Dupa ce a facut semnele specifice,a lasat mana jos,tinandu-se de incheietura cu bratul liber.Chakra a inceput sa se adune in palma,creeand un zgomot asurzitor.Baiatul tipa,dupa care cobora pe trunchiul copacului,indreptandu-se spre fratele lui.Insa acesta ii apuca mana,bagand-o in arborere din stanga lui.Lemnul s-a facut bucati,in timp ce tehnica se stingea usor.
-Nu ma poti invinge asa usor.Te lasi condus de razbunare,si uiti de logica.Gandeste inainte sa ataci.
Sasuke l-a lovit pe Itatchi cu piciorul,dupa care isi aduna din nou chakra in palma.
-Chidori!
De data asta,atacul si-a atins tinta:abdomenul brunetului.atat Kakashi cat si restul erau stupefiati.Genin-ul reusise sa foloseasca tehnica numita dupa zgomot "doua mii de pasari".Itatchi isi tina mana la rana,in timp ce un val de sange i se scurgea printre degete.Brusc,brunetul ranit a cazut in genunchi.
-Niciodata sa nu iti lasi garda jos.Nu te-am ucis.Nu mai vreau acest lucru.Insa ma multumesc sa stiu ca sunt mai puternic decat tine,Itatchi Uciha.
Kisame si-a luat prietenul pe umar,disparand intr-un vartej de frunze.Epuizat,brunetul a cazut.Era ranit iar urmele de pe corpul sau confirmau acest lucru.Kakashi il lua de brat,ducandu-l langa Sakura.Aceasta continua sa fie inconstienta.Cu greu,brunetul s-a ridicat,sprijinindu-se in cotul drept.Jounin-ul il calma,spunandu-i ca fata este doar lesinata.Sasuke ii mangaie chipul,stergandu-i dara de sange din coltul gurii.
-Ai fost foarte puternic.Ma enerveaza sa recunosc,insa,esti cel mai bun.Replica blondul punandu-si mainile la ceafa.
-Da...cum zici tu.Raspunde acesta gafaind.
Brunetul a pus capul pe mana rozaliei,inchizand ochii.Oboseala si epuizarea l-au facut sa adoarma imediat.In fata celor doi,genini zambeau,in sfarsit.Se parea ca acel vis urat se terminase.Erau nerabdatori ca Sakura sa isi revina din starea de lesin in care era cazuta.Vroiau sa vorbeasca cu ea,sa afle ce s-a intamplat cu adevarat in aceea zi blestemata,cand totul s-a schimbat.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#35
Totul revine la normal

Trecuse o saptamana de cand Sasuke se luptase cu Itatchi,reusind sa il invinga.Sakura a avut nevoie de dpua zile de spitalizare,insa acum se simtea bine.Cei din sat nu au privit-o ca pe o rivala,ci au reintegrat-o in grupul lor.Stiau ca daca cineva se va comporta urat cu ea,va avea de-a face cu mostenitorul clanului Uciha si Naruto.Dupa multe discutii,Lordul Hokage i-a permis fetei sa se reintoarca la academie.La urma urmei,ea nu avea nici-o vina din tot ce se intamplase.Pur si simplu facuse ce constiinta ei ii dicta.Era o zi de Luni,iar genini se indreptau spre academie.Mai erau catvea zile pana ce unii dintre ei vor fi promovati la gradul de Chunin.Studentii asteptau de mult timp acel moment.Pe drumul prafuit al Konohai,rozalia se indrepta spre academie.Purta un kimonou negru,iar parul il avea strans in coc,lasand doua suvite sa cada libere pe chipul ei.Inca mai existau persoane care se uitau cu teama la ea,susotind dupa ce aceasta se indeparta de ei.Era sigura ca se puteau intampla astfel de lucruri.La urma urmei,a vrut sa ii distruga.Ajungand in curtea cladirii,a fost intampinata de Rock Lee si Naruto.
-Buna dimineata Sakura.Cum te simti azi?Intreaba blondul tinandu-si mainile la ceafa.
-Neatza baieti.Sunt mai bine,multumesc de intrebare.
-Apropo,mai ai Sharingan-ul?Sau l-ai pierdut?Intreaba brunetul ciufulindu-si crestetul capului.
-Il am...insa am hotarat sa nu il mai folosesc niciodata.La urma urmei,nu sunt demna de el.Numai membrii clanului Uciha il pot avea.Eu l-am obtinut in urma unei marsavii.Insa nu vreau sa discut despre acest lucru.
Auzind sunetul enervant al clopotelului,cei trei au intrat in academie.Urcand la etajul unu,au intrat in clasa.Deschizand usa,a observat ca jounin-ul se afla deja la catedra.Sakura nu mai stia ce se intamplase in lipsa ei,nu stia cine ii va fi coleg.Crezand ca ea a murit,Naruto statea cu alcineva.Iar asta era sigur.In spatele clasei,Sasuke o privea adanc,tinandu-si ambele palme incrucisate,sub barbie.
-Cred ca tu vei sta incepand de astazi cu...cine vrei?Intreaba Kakashi ciufulindu-si parul argintiu.
-Imi e indiferent.Raspunde fata zambind.
Sensei-ul a privit prin clasa.Toti aveau cate un coleg de banca.Singurul care avea un loc liber era Gaara.Insa nu stia daca e in regula sa ii puna pe cei doi impreuna.Toata lumea stia de lupta dintre cei doi,pe vremea cand rozalia se afla sub influenta lui Itatchi.Dandu-si seama ca nu are alta alternativa,Hatake i-a spus sa se aseze alaturi de roscat.Elevii erau socati.Pur si simplu o priveau pe Sakura in timp ce se indrepta spre locul ei.Din ultima banca,brunetul observa totul.Ochii reci ca gheata ai roscatului o priveau pe Sakura.Aceasta incerca sa isi controleze emotiile,insa era imposibil.Brusc,bandana de pe cap i s-a dezlegat,cazand pe banca.Zgomotul produs de suprafata de metal cu lemnul a atras atentia celor din jur.Rozalia a respirat adanc,dupa care a luat obiectul in mana.
-Astazi vom alege genini care vor fi promovati la rangul de chunin.Fiecare echipa se va intalnii cu jounin-ul lor in zece minute.Apropo,Sakura,faci din nou parte din echipa numarul 7.
Dupa iesirea lui Kakashi din clasa,fata a fugit la geam.Avea nevoie de aer curat.Era aceea perioada a anului cand florile de cires se scuturau,imprastiind parfumul delicat in atmosfera.Petalele roz se intindeau pe pamant,formand un covor frumos mirositor.Stand si privind peisajul din fata ei,tanara a simtit o atingere pe umar.Era Naruto.
-Sa mergem.Kakashi si Kurenai cred ca ne asteapta.
Rozalia a aprobat din cap,dupa care pleca alaturi de colegul ei.I se parea ciudat ca Sasuke nu o salutase pana in acel moment.Defapt,nici nu il observase.Poate ca a fost mult prea ocupata cu ce se intampla in jurul ei.Ajungand pe pajistea din fata academiei,a observat ca toate privirile erau atintite asupra ei.Toti zambeau.Insa era constienta ca in sinea lor,exista inca putina teama pentru ea.Ajungand la locul stabilit,cei doi s-au intalnit cu restul echipei.Hinata a sarit la gatul fetei,reusind sa o doboare.
-Ce bine imi pare ca ai revenit la normal...daca pot spune asa.
-Crede-ma,eu sunt cea mai bucuroasa de acest lucru.
Sakura a aobservat ca brunetul statea sprijinit de un copac.Hainele lui negre pareau u umbra pe aceea intindere verde.Timida,tanara s-a apropiat de el.
-Sasuke..vreau sa iti multumesc pentru ca m-ai salvat.Si imi cer scuze pentru tot ce ti-am facut.
-Te iert cu o singura conditie:accepta medalionul.
Baiatul a luat lantul de la gatul sau,prinzandu-l la gatul rozaliei.Aceasta a zambit,dupa care a permis lacrimilor sa ii curga pe obraji.Brunetul ii sterse cu degetul mare urmele ude,dupa care o atinse usor pe buze.Nemaiputand rezista tentatiei,acesta a sarutat-o de fata cu toata lumea.Kakashi si Kurenai incercau sa ii i-a pe genini de acolo,spunandu-le ca minorii nu au voie.Ramasi singuri,cei doi au continuat sa isi dezmierde buzele.La urma urmei,nu au mai facut acest lucru de un an de zile.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#36
Promovarea chunin

Lumina calda a Soarelui incalzea stradutele prafuite ale satului Ascuns intre Frunze.Genini ieseau rand pe rand din casutele lor,indreptandu-se spre academie.Era o zi foarte importanta,ceea in care multi dintre ei vor devenii Chunini.Cresteau in grad,dar si in experienta.Incepeau sa cunoasca mai bine tehnicile ninja si sa exceleze in misiuni.Pe o poteca ce avea gard de lemn pe partea dreapta si magazine in stanga,Sakura isi misca picioarele.Era obosita si somnoroasa,insa gata pentru o noua zi.Stia ca nu va fi promovata.Doar cauzase destule probleme.Brusc,alaturi de ea a aparut Ino.Aceasta o privea cu o oarecare ezitare.Insa pe chipul rozaliei era acelasi zambet bland si dulce ca inainte sa fie luata de Itatchi.Ajungand la academie,cele doua fete au pasit in sala.La catedra era Kakashi,ce parea ca citeste din cartea lui preferata,intitulata "Vino,vino paradis".Blonda s-a asezat alaturi de Shikamaru,in timp ce rozalia se indrepta cu pasi hotarati spre roscat.Ochii lui albastri,conturati cu negru priveau un punct fix,parand hipnotizati.
-Inainte de a spune care sunt genini care vor devenii chunini,am un anunt:inainte de promovare va avea loc un bal.Vreau ca toti sa fiti imbracati elegant,renuntand pentru o seara la kimono-uri.
Incantati,studentii au inceput sa aplaude.Singurul ce parea sa aiba ceva impotriva era brunetul.Nu ii placea sa poarte alceva,avea impresia ca nu se poate misca.Insa ocazia o cerea si nu se putea ca mostenitorul clanului Uciha sa fie o exceptie.
-Acum voi anunta:Naruto Uzumaki,Sasuke Uciha,Shikamaru Nara,Ino Yamanaka,Chouji Akimichi,Neji si Hinata Hyuga,Temari,Rock Lee,Ten Ten,Kankuro si Gaara.
Fericiti,elevii au inceput sa se felicite intre ei.Rozalia incerca sa zambeasca,insa se vedea pe chipul ei ca era trista.
-A...am uitat pe cineva.Sakura Haruno.
Auzind acest lucru,fata s-a ridicat din banca.Se uita uimita la Kakashi,care avea un zambet bland pe chip.Chiar va devenii chunin?Dar asta era mai mult decat minunat.Pentru a se putea pregatii,jounin-ul le-a dat liber toata ziua.Fericiti,geninii au iesit vijelios din clasa,tipand de fericire.Rozalia mergea fericita,insa o mana pe umarul ei a oprit-o din drum.Spre uimirea tuturor,era Gaara.
-Ti se va parea ciudat ce iti voi spune,insa imi pare rau ca te-am ranit in aceea zi.
-Mie imi pare rau pentru lupta dintre noi.Insa nu mai conteaza.Totul a trecut.Ne vedem diseara la bal.
Sakura a inceput sa fuga fericita,indreptandu-se cu pasi grabiti spre casa ei.In cele din urma a ajuns,insa chiar la intrare a simtit o ameteala ciudata.Nevrand sa isi strice ziua,a urcat scarile ce duceau spre etajul unu al casei,intrand in camera ei.Si-a deschis dulapul,cautand adanc.Dintr-un colt,a scos o rochie minunata.
Seara a sosit cu pasi grabiti,iar sala de festivitati a academiei era frumos decorata.In fata mesei erau un podium,construit pe doua nivele:sus stateau jounini impreuna cu Lordul Hokage si treapta a doua era destinata chuninilor.Rand pe rand,acestia incepeau sa soseasca.Kakashi,Kurenai si Asuma discutau,servind cate un pahar de sampanie.Pentru prima oara,Hatake renuntase la masca ce ii acoperea gura.Atat el cat si celalalt sensei purtau costume albastre,cu camasi albe.Bruneta era imbracata intr-o rochie neagra,cu un trandafir de aceiasi culoare la breteaua stanga.Primii care au ajuns au fost genini din satul nisipului.Era ciudat sa il vezi pe Gaara imbracat la patru ace.Nu dupa mult timp au sosit verii Hyuga,Ino,Shikamaru,Rock Lee,Ten Ten si Chouji.Cele trei fete purtau rochii asemanatoare,lungi si cu bretele din catifea.Numai culorile erau diferite:blonda era imbracata in negru,bruneta prefera culoarea mov si satenei i se potrivea galbenul.Grupul a salutat jounini,dupa care au facut o plecaciune in fata lui Hokage.Totul era atat de frumos si elegant.Nu dupa mult timp,au aparut si cei doi colegi:Sasuke si Naruto.Amandoi erau frumosi insa toate privirile erau atintite asupra brunetului.Costumul negru care il purta se potrivea de minune cu camasa alba,deschisa la nasturii de sus.Blondul era imbracat in albastru,culoarea lui preferata.
-Buna seara tuturor.Spun acestia in cor.
-Mai mai,daca nu ati fi fost elevii mei,nu v-as fi recunoscut.Spune Kakashi zambind.
Cei doi au inceput sa vorbeasca cu restul grupului,admirandu-se reciproc.Pana si Gaara primea complimente.Insa ceremonia nu putea sa inceapa pana ce nu era toata lumea prezenta.Brusc,usile salii s-au deschis,facandu-si aparitia Sakura.Purta o rochie roz,scurta ce se mula pe sani.Era simpla,insa la baza avea mici trandafirasi ce aveau diferite nuante de roz.Avea o pereche de sandale albe,legate cu un lantisor pe glezna.Parul ei lung si drept cadea liber pe umerii goi,fiind prins cu o agrava in forma de fluture,in partea stanga.Cel care a intampinat-o a fost Kakashi.
-Permite-mi sa te insotesc.
Acesta i-a sarutat mana,luand-o de brat.Toate privirile erau atintite asupra celor doi.Jounin-ul a dus-o la grup,unde a lasat-o in compania celorlalti.Nici unul dintre ei nu spunea nimic.Pana si Neji se uita la ea,inchizand gura.
-Esti frumoasa....foarte frumoasa.Spune Naruto inghitind in sec.
-Multumesc pentru compliment.Si voi aratati foarte bine.
Sasuke s-a a propiat de ea,luand-o usor de talie.O privea in ochi,apropiindu-si buzele de cele ale fetei.Insa nu o saruta.Doar ii sopti ceva la ureche dupa care se departa.Converatia a fost intrerupta de vocea lordului Hokage.
-Studentii care isi vor auzii numele,vor urca pe podium.
Rand pe rand,genini din toate clasele se apropiau de jounin-ul care le conducea echipa,luand banderola noua.Aceasta era rosie,avanc placuta cu semnul caracteristic satului asezata pe mijloc.In acelasi moment,elevii si-au dat jos bandanele albastre,punandu-le pe cele noi.Se simteau atat de mandri.Cei aflati in sala aplaudau in timp ce chunini se reintorceau la locurile lor.Timpul trecea si toata lumea se distra.Afara,Sakura statea rezemata de un copac,privind cerul instelat.Brusc,langa ea a aparut brunetul.
-Imi cer scuze daca te-am speriat.
-Ei bine,ai reusit.Insa nu iti face griji.Sunt bine.
Tanarul o lipii usor de trunchiul arborelui,trecandu-i mana prin par.Acesta ii atinse buzele cu degetul mare dupa care o saruta.Nu se grabea,ci savura fiecare secunda cu intensitate.Rozalia simtea cum pamantu i se scurge de sub picioare.Aceea atmosfera era atat de minunata.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#37
Noua colega

Trecuse o saptamana de cand studentii au promovat,devenind chunini.Sakura se afla in relatii mai bune cu Gaara,acesta reusind sa se obisnuiasca cu prezenta ei alaturi de el.Doar stateau in aceiasi banca.Fata incepuse sa isi tina bandana legata de piciorul stang,unde se termina kimono-ul negru si scurt.Uneori isi lasa parul lung si roz sa curga pe umeri,alteori il strangea in coada,lasand doua suvite sa ii cada pe chip.Baietii aveau bandanele negre,si nu rosii ca fetele.In curtea academiei era agitatie.Lordul Hokage le-a spus ca elevii clasei unde preda Kakashi vor avea o noua colega.O adolescenta venita din Tara Vantului.Se vehicula ca din cauza puterii si a notelor bune,a fost transferata in Konoha.Sunetul asurzitor al clopotelului anunta inceputul orelor.Chunini au pasit in cladire,indreptandu-se spre noile clase.Asezarea in banci era aceiasi.Vazand ca ceva se intampla cu rozalia,Sasuke s-a ridicat de pe scaunul sau,indreptandu-se spre ea.
-Ti s-a intamplat ceva?
-Nu...insa am o presimtire ciudata.Simt un fior ciudat cum imi strabate corpul.E foarte inspaimantator.
Brunetul a imbratisat-o,dupa care s-a intors la locul lui.Nu dupa mult timp,usa salii s-a deschis,facandu-si aparitia Kakashi.Alaturi de el era o fata ce parea sa aiba saisprezece ani.Purta un kimonou rosu,despicat pe umeri.Parul ei lung si negru ii cadea pe umeri,in timp ce bretonul ii acoperea ochii albastri si reci,asemanatori cu doua cuburi de gheata.
-Elevi,aceasta este noua voastra colega.Te rog sa te prezinti.Spune jounin-ul tinandu-i mana pe umar.
-Sunt Saya Oswald.Dupa cum stiti cu totii,am fost declarata cea mai puternica din tara mea si transferata aici.Am auzit ca majoritatea sunteti puternici.Cu atat mai bine.Asa voi avea ocazia sa imi testez capacitatile.
Studentii erau socati.Se parea ca noua lor colega avea ganduri marete.In ultima banca,Sasuke isi tinea mainile incrucisate sub barbie.Ochii lui negri o fixau pe fata care pretindea ca este mai puternica decat colegii lui.Poate decat unii.Insa nimeni nu se punea cu clanul Uciha.Se parea ca adolescenta nu stia cine e colegul ei.
-Poti sa stai in prima banca,alaturi de Chouji.
Tanara s-a asezat dezgustata pe scaun,privindu-l pe cel care ii era coleg de banca.Spera ca va sta cu brunetul,pe care pusese ochii inca din primul moment.Era cel mai atragator dintre toti.Insa nici ceilalti baieti nu se lasau mai prejos.
Chunini au discutat diferite lucruri cu sensei-ul,pana ce clopotelul a anuntat pauza.Studentii au fugit afara,vrand sa inspire aerul curat al diminetii.Plictisit,Sasuke se apropie de geam,punand mainile pe pervazul rece.Sakura se apropie de el,punandu-i mana pe umar.
-Ce crezi despre ea?
-E o ingamfata.Habar nu are cu cine se pune.Ar fi fost mai bine sa nu vina cu astfel de pretentii.
Brusc,conversatia celor doi a fost grosolan intrerupta de vocea hotarata a brunetei.Cei doi s-au intors in acelasi timp,neputand sa spuna nimic.Saya il sorbea din priviri pe baiat,in timp ce inavrtea o bratara pe deget.Dandu-si seama ca e in plus,Sakura a iesit in fuga din clasa.Isi tine ambele palme la ochi,evitand sa planga.In clasa,cei doi continuau sa se priveasca.
-Frumosule,care e numele tau?
-Sasuke...Uciha.
Auzind acest lucru,bruneta a afisat un zambet in coltul gurii.Se parea ca stie cine este puternicul clan si de ce e in stare.Insa nu parea sa fie infricosata.Dimpotriva.Parea mai mult decat incantata.
-Ma bucur ca exista cineva aici cu care imi pot compara puterile.
-Stii de ce e in stare clanul meu si tot vrei sa ma infrunti?Esti mai nebuna decat pari.
-Poate...insa trebuie sa recunosc faptul ca esti la fel de frumos pe cat esti de puternic.Ma bucur ca sunt in clasa cu tine.Apropo,fata cu parul roz e iubita ta?Imi va parea foarte rau pentru ea.
Spunand acest lucru,adolescenta a plecat razand.Parea foarte rea.Privirea ei malefica iti ramanea intiparita in minte.Sasuke nu stia ce a vrut sa spuna cu ultima replica.La urma urmei,nu stia nimic despre rozalie.
Pe hol,fata statea privind lung la ciresul din fata geamului.O calma sa vada cum cadeau petalele,una cate una,formand un covor roz si frumos mirositor.Niste pasi apasati au inceput sa se auda pe podeaua de piatra a academiei.Ochii verzi ai tinerei au observat ca noua colega se indrepta hotarat spre ea,avand un zambet malefic pe chip.
-Cine esti?Intreaba aceasta punandu-si mainile in sold.
-Sakura Haruno.Raspunde rozalia cu un calm infricosator pe chip.
-Va sa zica tu esti jumatatea frumuselului de Sasuke,nu?Ei bine,asta se intampla inainte sa vin eu.Acum pregateste-te sa pierzi teren in fata mea.
-Saya...o sa iti vorbesc frumos.Nu te lega de mine.Nu stii cine sunt...sau mai bine spus..ce sunt.
Spunand acest lucru,rozalia s-a indepartat de bruneta,indreptandu-se spre clasa.Ramasa in urma,tanara strangea nervoasa din pumn.Nu era in academie decat de o ora si deja considera ca are o rivala,atat pentru Sasuke cat si pentru putere.Vroia sa invinga,sa demonstreze ca e mai buna ca ea din toate punctele de vedere.Insa un lucru nu stia:sub acel chip dragut si inocent se ascundea o fiara,gata sa se trezeasca in orice moment.O bestie creata de Itatchi,pe care Sakura a incercat sa o inchida in interiorul ei.
Saya:
[Imagine: light2tb8.th.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#38
Rivalitatea

Clopotelul anunta sfarsitul pauzei.Ca de fiecare data,elevii se reintorceau in clasele lor,asteptand o noua ora.In sala noilor chunini,toate privirile erau atintite asupra Sayei.Aceasta se plimba usor printre banci,dandu-si parul pe spate.Din cand in cand,aceasta se oprea,facand cunostiinta cu noii ei colegi.Si se parea ca nici-unul nu este incantat de aparitia fetei.Singurul care o privea banuitor era Gaara.Acesta isi tinea mainile incrucisate sub barbie,urmarind-o pe fata cea noua.Brusc,in clasa si-a facut aparitia Anko.Se parea ca e la fel de "bine-dispusa" ca intodeauna.
-Stati jos viermilor!Astazi vom repeta diferite tehnici.Jumatate sa vina in partea stanga,in timp ce cealalta jumatate in partea dreapta.
Chunini au facut ce le-a spus jounin-ul,asteptand o noua comanda.In acelasi grup cu Sakura se aflau Sasuke,Naruto,Lee,Neji dar si Saya.Se parea ca aceasta e mai mult decat nerabdatoare sa arate ce stie.
-Foarte bine!Partea stanga va executa transformarea jutsu,in timp ce ceilalti vor avea de facut umbre clonate.
Studentii au aprobat din cap,dupa care s-au indepartat putin unul de celalalt.Le trebuia spatiu ca sa execute un jutsu.Cei ce avea de facut transformarea se descurcau foarte bine.Acum,existau zece Anko,excluzand-o pe cea reala.Incantata ca elevii ei se descurca atat de bine,bruneta a aplaudat usor dupa care i-a trimis in banca.Cealalta jumatate aveau de executat un jutsu ,mai complicat.Chakra nu trebuia irosita in van,insa erau necesare sase clone.Primul a fost Sasuke.Se parea ca el nu avea nici-o problema in executare.La fel se intampla cu Neji,Lee si Naruto si ceilalti.Ultimile ramase erau Sakura si Saya.
-Fac eu prima.Oricum,colega mea nu pare a fi pregatit pentru asa ceva.Spune bruneta ranjind.
Aceasta a facut semnele maini,iar in spatele ei au aparut sapte clone.Mandra,isi dadu parul pe spate,zambind la rozalie.Fata stranse din pumn,privind un punct fix din podea.Promise-se ca nu isi va mai folosii niciodata tehnicile invatate de la Itatchi.Cu atat mai putin Sharingan-ul.Anko dadea agitata din picior,asteptand ca fata sa execute jutsu-ul.Usor,aceatsa isi apropie mainile,facand semnele specifice.Brusc,alaturi de ea au aparut zece clone,care l-a randul lor s-au transformat in cate un elev din clasa.
-Sakura Haruno,nu?Ma uimesti pe zi ce trece.Nu ti-am cerut sa faci doua tehnici,insa sunt bucuroasa ca te descurci.
-Multumesc doamna.
Rozalia a inceput sa mearga lin,trecand pe langa banca brunetei.Cand a pasit langa noua fata,a spus usor:
-Niciodata sa nu subestimezi o fosta eleva a lui Itatchi Uciha.
Auzind acest lucru,Saya a ramas nemiscata.Nu intelegea ce vroia sa spuna adolescenta.Ea se afla in clasa aia de mult timp,nu avea cum sa fie antrenata de fratele lui Sasuke.Crezand ca este o minciuna sfruntata,adolescenta a decis ca nu are pentru ce sa se ingrijoreze.Asezandu-se pe scaunul ei,Sakura si-a pus mainile sub barbie,continuand sa o priveasca pe bruneta.
-"Ce ceva la fata asta....ceva ce nu imi place".Isi spune tanara ridicand din spranceana.
Dupa ce a vazut ca toti elevii ei stau bine la capitolul transformare si clonare,Anko s-a retras din clasa.Se parea ca e chemata la Lordul Hokage,impreuna cu ceilalti jounini.Ramasi singuri,chunini au inceput sa vorbeasca si sa rada.Naruto se mandrea cu noua lui bandana,stergand din cinci in cinci minute placuta cu semnul caracteristic satului.Saya se afla pe banca lui Sasuke,incercand sa intre in discutie cu acesta.Vazand acest lucru,Sakura a strans din pumni,bagandu-si unghiile in mana.Simtea durerea,vedea cum picaturi rosii i se scurg printre degete,insa nu vroia sa se opreasca.Simtea ca asa se calmeaza.Vazand-o,Gaara o apuca de incheietura,dezapropand din cap.Adolescenta a deschis palma,iar sangele a inceput sa ii alunece pe brat.Vazand-o,Hinata a luat-o de umar,indreptandu-se spre baie.
-Sakura!Striga brunetul ridicandu-se de pe scaun.
-Hai ca nu a patit nimic.Poate s-a taiat putin.ai indraznii sa ma lasi pentru ea?
-Nu intelegi sa ma lasi in pace?Tind ca cred ca iti lipseste ceva.
Sasuke a impins-o,iesind din clasa.Ramasa in clasa,adolescenta ranjea malefic.Parca ii placea sa fie tratata rau,sa se simta umilita.Defapt,acest lucru o incanta.Din fata,Neji si Lee o priveau banuitor.Simteau ca ceva se petrece cu noua colega.Cu ajutorul Byakugan-ului,satenul a putut sa vada o oarecare invidie si ura pentru rozalie.Se parea ca Saya vroia deja sa o distruga pe fata.
-Stii,cred ca fata cea noua nu stie cine este Sakura.Spune brunetul inghitind in sec.
-Ei bine,nu i-as dorii sa afle.
In baie,rozalia isi tine mana sub apa,asteptand-o pe Hinata sa vina cu un bandaj.Nu sangera abundent,insa era de ajuns sa aiba in permanenta palmele rosii.Brusc,usa incaperii s-a deschis,facandu-si aparitia Sasuke.
-Ce ai facut?Intreaba acesta venind in spatele ei si luand-o de maini.
-Eu?Nimic...doar m-am ranit putin.Ce se intampla intre tine si fata noua?
-Ce?Nimic!Nu imi pasa de ea,cu atat mai putin de ce zice.
Acesta o lua pe fata de barbie,sarutandu-i usor buzele.Chiar daca nu spuse-se niciodata,stia ca o iubeste pe Sakura.Si ea simtea acelasi lucru.Insa cei doi nu aveau sa stie ca Saya era mai rea decat s-ar fi crezut vreodata.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#39
Provocarea

In baie,Sakura si Sasuke continuau sa isi dezierde buzele.Brunetul saruta lent,savurand fiecare moment alaturi de fata.Ii cuprindea usor talia,lipindu-i trupul de peretele rece.Unoeri era genul de baiat tandru si atent,alteori era mai rece ca un cub de gheata.Dandu-si seama ca s-a sunat,cei doi au rupt sarutul,iesind din baie.Primul care a intrat in clasa a fost Sasuke,urmat de rozalie.Saya o urmarea cu privira pe fata,ranjind malefic.Se parea ca ceva este in gandul ei.Ceva rau,diabolic.Sakura s-a asezat pe scaun,incrucisandu-si bratele sub barbie.Usa salii s-a deschis,facandu-si aparitia Kakashi.
-Chunini,astazi vom exersa controlul chakrei.Sa mergem.
Studentii au parasit incaperea,indreptandu-se spre locul ales de jounin.Primul era Hatake,tinand lejer mainile in buzunar.In spatele sau,Naruto si Kiba se certau pe cine stie ce motiv.In acel grup colorat si vesel,Sakura parea o umbra.Parul ei roz cadea liber pe umeri,luand forma sanilor.Dein cand in cand,hinata i se adresa,insa nu primea nici-un raspuns.Doar un zambet dulce.Insa privirea ei era serioasa,hotarata.Ochii ei verzi o urmareau pe Saya,ce parea sa cocheteze cu Sasuke.Brusc,jounin-ul s-a oprit,intorcandu-si privirea catre chunini.In aer se simtea o atmosfera incarcata.
-"Recunosc aceasta chakra intunecata.Sa...Sakura!"
Acesta a ajuns la fata,apucand-o de mana.Rozalia tremura iar culoarea ochulor ei incepea sa se inchida.Acest lucru a fost observat de Naruto,care a lovit-o peste fata.Deodata,copila s-ia ridicat capul,privind buimaca in jurul ei.
-Ce s-a intamplat?Intreaba aceasta punandu-si palma pe obraz.
-Cadoul dat de Itatchi incepe sa-si faca de cap.ti-ai mai folosit Sharingan-ul de cand tipu ala a parasit Konoha?
-Exista un lucru pe care nu il stiti.In fiecare noapte am cosmaruri ingrozitoare si cand am trezesc,este activat.
Ceilalti elevi s-au apropiat de fata,vrand sa afle ce s-a intamplat.Insa Kakashi le-a spus ca nu au pentru ce sa se ingrijoreze.Insa Sasuke stia ca ceva se petrece cu fata iubita.Grupul a continuat sa mearga,pana au ajuns la marginea padurii,aproape de un lac.
-Va trebui sa va folositi chakra pentru a va urca pe pom,dupa care veti sarii in apa.
Rand pe rand,chunini exersau.Ca deobicei,Naruto cadea,aducand zambete pe chipurile celor din jur.Sasuke,Neji,Lee si Gaara se descurcau excelent.Doar erau cei mai buni.Saya a reusit,insa la aterizare,un picior i-a cazut in apa.Venind randul rozaliei,aceasta a ranjit.
-Antrenamentele la care am fost supusa sunt nimic pe langa acesta.
Adolescenta a inceput sa alerge pe scoarta arborelui,sarind pe lac.Insa nu s-a oprit.Continua sa sara pe apa,demonstrand ca poate sa controleze foarte bine chakra.Jounin-ul era mai mult decat impresionat.Doar stia ca la acest capitol,eleva lui era cea mai buna.Din spate,Saya era deosebit de nervoasa.Nu accepta faptul ca exista o fata mai puternica decat ea.Ura ei era amplificata de faptul ca Sasuke o sorbea din priviri.La intoarcere,bruneta s-a apropiat de fata.
-Te crezi puternica?
-Mai este necesar sa raspund?
-Te provoc la o lupta.Maine,in luminisul din centrul padurii.
Rozalia a aprobat din cap,dupa care s-a departat.Pe chipul ei a aparut un zambet ciudat.Era gata sa o infrunte pe noua colega.Reusi-se sa isi invinga toate temerile.Se luptase cu Itatchi,Gaara si Ino.Insa in interiorul ei,o bestie adormita astepta momentul oportun sa se trezeasca.O fiara ce avea o privire rea si zambetul malefic.Ajunsi la academie,chunini au ramas in curte.Sakura s-a retras la umbra unui pom,vrand sa se gandeasca.Alaturi de ea a venit Hinata,ce isi freca agitata mainile.
-Ce se intampla cu tine?
-Nu te pot mintii.Maine,ma voi lupta cu Saya.
-Nu poti face asta.Nu o cunosti,nu ii sti potentialul.
-Ea o cunoaste pe Sakura Haruno,eleva lui Kakashi.Nu pe Sakura Haruno,studenta lui Itatchi Uciha.
-Nu vorbii asa.Ma sperii.Spune bruneta punandu-si degetul pe buze.
Rozalia nu a dat nici-un raspuns.Doar a continuat sa priveasca in gol.Prietena ei tremura,gandindu-se la lupta ce avea sa aiba loc in ziua urmatoare,intre cele doua adolescente.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#40
Lupta

Dis-de-dimineata,Soarele se ridica incet pe cerul purpuriu.Suflarea usoara a vantului trecea peste sat,purtand parfumul delicat al narciselor.Razele cercului de lumina intrau prin fereastra adolescentei,cazandu-i pe chip.Pleoapele i s-au ridicat iar doi ochi de smarald si-au facut aparitia.Fata privea buimaca in jurul ei,destinzandu-si trupul.Era ziua in care trebuia sa se lupte cu Saya.Incet,aceasta s-a ridicat din pat,indreptandu-se spre baie pentru a-si face siesta.Dupa zece minute,s-a reintors in dormitor.Isi lua o pereche de pantaloni scurti,albi si un maieu negru.Parul ei lung si roz era strans cu bandana,in timp ce doua suvite ii alunecau usor pe chip.Iesind din casa,tanara s-a intalnit cu Naruto.Acesta era foarte vesel.Sakura a zambit,dupa care s-a alaturat colegului ei.
-Buna dimineata.Spune blondul punandu-si mainile la ceafa.
-Neata si tie.
-Astazi vom avea ore cu Anko.O sa fie un cosmar.
Adolescenta nu a dat nici-un raspuns.Doar a zambit usor,in coltul gurii.Nu trebuia sa afle nimeni de lupta programata in ziua respectiva.La academie,Hinata statea pe banca,privind cerul senin.Langa ea s-a asezat bruneta,ce parea agitata.
-Deci tu esti amica rivalei mele.Cat de interesant.
Fata nu a spus nimic.Doar s-a ridicat usor de pe suprafata de lemn.Brusc,s-a oprit din drum,intorcandu-si capul catre colega ei.
-Saya,stii de ce sunt prieta cu ea?Pentru ca nu mi-as dorii sa ii fiu dusmanca.Asta e principalul motiv.
Tanara era nervoasa.Ea se considera cea mai puternica.Nu accepta sa existe cineva care sa o intreava.Orele incepuse-ra de zece minute.Insa cele doua adolescente se indreptau spre luminis,pe cai diferite.Dupa ceva vreme,rivalele s-au intalnit.Studentele isi atuncau priviri ce ar fi putut ucide.
-Am crezut ca o sa fugi precum o lasa.Ce surpriza s ate vad aici.Spune bruneta ranjind.
-Nu mai dau inapoi.Te voi infrunta,cu orice pret.
Cele doua s-au asezat una in fata alteia.Brusc,Saya a inceput sa faca niste semne.
-Iluzia jutsu!
Alaturi de ea au aparut alte zece replici.In comparatie cu clonele,acestea faceau orice le spunea creeatoarea.Sakura a privit in jurul ei,observand ca este inconjurata.Dupa cateva secunde,a inceput sa chicoteasca.
-De ce razi?Intreaba bruneta serioasa.
-Crezi ca ma vei putea invinge cu asa ceva?Sharingan!
Deodata,ochii ei au devenit rosii,avand trei puncte negre.Cu ajutorul darului de la Itatchi,aceasta putea sa deosebeasca iluziile de original.Rozalia a inceput sa se miste,lovind replicile Sayei,reusind astfel sa le distruga.Tanara era stupefiata.Credea ca asa-zisa alianta intre cei doi era o minciuna.Vazand ca rivala ei nu e atenta,Sakura a inceput sa faca niste semne cu ambele maini.
-Tornada de frunze jutsu!
Brusc,un vant puternic a izbucnit din senin,smulgand frunzele copacilor,creeandu-se un vartej.Crezand ca sunt inofensive,bruneta a bagat bratul drept in tornada.Insa marginile foilor verzi erau la fel de taioase precum cutitele,reusind sa se taie.Aceasta a inceput sa sara dintr-un pom in altul,incercand sa scape.
La academie,mai precis in sala chuninilor,era agitatie.Toti se intrebau unde sunt cele doua colege.Hinata incerca sa isi ascunda privirea de cea a jounin-ului,ca acesta sa nu isi dea seama de ceva.
-Domnisoara Hiuga,ai idee unde se afla prietena ta?Intreaba Kakashi tinandu-si bratele incrucisate.
-Ei bine,Sakura se luota cu Saya,in padure.Spune fata nemaiputand rezista tensiunii.
-Ce?Sa mergem imediat acolo.
In luminis,cele doua fete gafaiau.Ambele erau obosite,epuizate.Brusc,bruneta a sarit pe una dintre crengile unui arbore,dupa care a inceput sa faca semnele de rigoare.
-Lame de aer jutsu.
Brusc,trei cercuri au pornit spre rozalie.Aceasta a ridicat mana,incercand sa se protejeze.Insa lamele i-au taiat pielea,facand-o sa sangereze abundent.Fata a tipat dupa care a cazut in genunchi.
-Ce ti s-a intamplat?Esti ranita?Micuta de tine sangereaza?Intreaba adolescenta razand batjocoritor.
-Saya...taci.
Deodata,privirea Sakurei s-a incetosat.O durere insuportabila a pus stapanire pe trupul ei.Punctele negre din Sharingan s-au unit,formand un cerc ciudat.Tanara s-a ridicat usor,in timp ce ranjetul ei malefic o inspaimanta pe bruneta.Rozalia pasea lin,tinand capul in jos.Brusc,in spatele ei a aparut Kakashi,ce o prinse de talie.
-Sasuke,Naruto luati-o pe Saya de aici.
Cei doi baieti si-au dus colega la restul grupului,dupa care s-au reintors la jounin.Din cauza ranilor de la mana,Sakura a pierdut prea mult sange.
-Se va face bine?Intreaba brunetul strangand-o pe fata la piept.
-Cred ca da.Insa pe mine ma ingrijoreaza reactia avuta.Sharingan-ul ei s-a schimbat.I-am spus sa nu il mai foloseasca,indiferent de circumstante.
Tinerii se uitau unul la celalalt,gandindu-se la colega lor.Ceva ciudat se petrecea cu ea,insa intrebarea era ce?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)