Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic

#11
Si aici am pierdut doua capitole!? Se pare k in seara asta chiar am avut de citit.
Imi place foare mult ficul, ce vorbesc Doamne! Chiar am innebunit daca incep s-o plac pe Sakura pe care nu pteam s-o inghit.
It's a game...

#12
Aniversarea

Dis-de-dimineata,in jurul orei 8:00,Sakura a deschis ochii,deranjata de razele soarelui ce se incapatanau sa ii cada pe chip.Dupa ce isi intinse trupul,a observat ca era singura in camera.Unde ar putea fi colegii ei,avand in vedere ora matinala.Isi lua kimono-ul negru pe ea,isi puse bentita cu semnul caracteristic dupa care cobora in living,sau mai bine spus o imitatie.Cand a pasit,a observat acelasi lucru:nici-o miscare.Speriata,a fugit in bucatarie.La masa mica din lemn,statea Sasuke ce parea sa bea linistit o ceasca de cafea.
-Unde e toata lumea?Intreaba fata ingrijorata.
-De unde sa stiu eu?Am fata de dadaca sau ce?Raspunde brunetul sarcastic.
-Ai fata de tip nesuferit.Murmura Sakura printre dinti.
-Ai spus ceva?
-Nu...sigur ca nu.Ma duc afara.
Rozalia a iesit din bucatarie,indreptandu-se spre usa ce dadea spre gradina.A putut sa vada niste cutii cu mici fundite,insa nu le-a bagat in seama.Ar fi putut sa fie ale oamenilor ce locuiau acolo.In timp ce se plimba pe spatiul verde,fata a inceput sa vorbeasca.
-Ce bine ca am tinut secret.Nu as vrea sa se afle ca astazi e ziua mea si ca implinesc cinsprezece ani.
Sakura nu stia ca in spatele ei era cineva,care tocmai ii aflase secretul.Nu era Sasuke,ci alta persoana,insa cine?Dupa aproximativ o ora,fata a simtit cum o mana o atinge pe umar.Speriata,s-a intors rapid.Era Hinata ce avea un zambet ciudat pe buze.
-Buna.Imi cer scuze ca te-am speriat.
-Nu e nimic.Vrei sa te plimbi cu mine?Ma plictisesc singura.
Bruneta a aprobat din cap,insotind-o pe rozalie in mica ei plimbare.Fetele vorbeau si radeau pe seama diferitelor discutii.Se intelegeau atat de bine.Sakura o privea uimita si nu intelegea cum o fata atat de vesela si plina de viata putea sa devina o pisicuta speriata in prezenta lui Naruto.Presimtea ca il place,iar acest lucru i-a fost adeverit de faptul ca de fiecare data cand ii rostea numele,in obraji ii aparea o nuanta rozalie.Deodata,HInata a inceput sa rada.
-Ce s-a intampalt?Intreaba Sakura zambind.
-Adica tu nu iti mai amintesti nimic de noaptea trecuta?
Rozalia s-a oprit brusc,privind ingrijorata in fata.Facuse ceva grav?Pentru ca nu isi amintea nimic.
-Ce s-a intamplat?
-In timp ce tu dormeai,Sasuke nu a facut alceva decat sa te priveasca.Ba mai mult,toata noaptea s-a jucat cu parul tau.
Era oare adevarat?Misteriosul si puternicul Sasuke Uciha dadea semne de slabiciune?De cand se mutase in academie,Sakura vazuse cat de isnensibil poate sa fie fostul ei coleg de echipa.Insa inca o data se adeverea zicala "prima aparenta inseala".Neavand ce sa mai spuna,fata a facut cale intoarsa,indreptandu-se spre casa.Insa a fost prinsa de Hinata.
-Hai sa mai stam putin.Spune aceasta zambind.
Rozalia nu prea intelegea ce se intampla.De ce vroia bruneta sa mai stea afara?Si de ce luminile erau aprinse in intreaba vila?Dupa aproximativ o ora,cele doua fete se indreptau in sfarsit spre casa.Cand au pasit,Sakura a fost intampinata de grup cu un strigat puternic:
-La multi ani!
Fata privea nedumerita in jurul ei.De unde au aflat toti de aniversare?Si mai ales,unde era Sasuke?Pentru ca se parea ca acesta lipseste de la mica petrecere.Dupa ce si-a primit urarile si imbratisarile de la cei prezenti,s-a asezat la masa.Insa de ea s-a apropiat Kurenai,ce parea sa aiba un zambet in coltul gurii.
-Cred ca ar trebui sa iesi putin afara.
Fata cu parul roz nu intelegea ce se intampla.In sfarsit,a iesit in gradina,lasandu-i pe cei prezenti sa se distreze.Cu pasi mici,s-a indreptat spre un arbore,dorind sa vada luna.Insa chiar in fata ei a aparut brunetul,ce avea o mana la spate.
-M-ai speriat...nu am stiu ca esti tu.
-La multi ani,Sakura.
Baiatul i-a intins o mica cutiuta,legata cu o fundita alba.Curioasa,rozalia a desfacut-o,vrand sa vada ce se ascunde sub capacul de catifea.Pe o mica pernica rosie,era un lantisor ce avea ca pandant o inima formata din doua bucati.Pe fiecare dintre ele era u "S".
-Multumesc mult dar...de la ce vine?Intreaba fata uimita.
-Sasuke si Sakura...ambele nume incep cu aceiasi initiala.
Placut impresionata,rozalia a vrut sa intre in casa pentru a le arata celorlalti cadoul primit.Insa brunetul o prinse de brat,intorcand-o cu fata spre el.
-Eu nu primesc nimic?
-Sigur ca da.
Rozalia a vrut sa ii dea un mic pupic pe obraz,insa Sasuke a fost mult mai rapid,reusind sa isi uneasca buzele cu cele ale fetei.Pentru cateva secunde,Sakura nu a facut nici-un gest.Insa s-a indepartat rapid de el,vrand sa ii de-a o palma.Fiind mult prea rapid,brunetul a prins-o de mama,privind-o cu zambetul pe buze.
-Ti-am spus ca nu imi vei mai scapa.
-Esti un...uf!Spune fata cu parul roz plecand suparata.
Ajungand la intrarea in casa,Sakura s-a intors dupa care a inceput sa rada.Tocmai se sarutase cu Sasuke.Era adevarat,sau totul era un vis?Cand si-a vazut colegii venind inspre ea,si-a dat seama ca totul e real.Si-a intors capul spre gradina,dar brunetul nu mai era acolo.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#13
Rapirea

Dupa petrecerea de noaptea trecuta,cei opt genini dormeau in camera rezervata pentru ei.Era aproximativ ora 9:00,iar razele soarelui patrundeau prin sticla geamului,cazand exact pe chipu, Sakurei.Deranjata de stralucirea acestora,fata a deschis ochii,cu gandul sa se duca in baie pentru a se spala pe fata.Insa a constatat ca Sasuke doar cu capul pe pantecul ei,iar mana dreapta o avea apropae de sanii fetei.Nu stia cum a ajuns acolo pentru ca atunci cand aceasta a adormit,el nu era in camera.Usor,l-a miscat pentru a se putea da jos din pat,insa brunetul a deschis ochii.Primul lucru care l-a vazut a fost medalionul la gatul Sakurei.
-Vad ca te-ai decis sa porti cadoul de la mine.
-De ce nu l-as purta?Imi place foarte mult.Raspunde rozalia punandu-si mana pe gat.
-Cred ca ar trebui sa ii trezim pe somnorosii astia.Ocupa-te tu de Hinata,ca am eu grija de baieti.
In timp ce Sakura o misca usor pe bruneta,Sasuke a reusit sa isi trezeasca colegii cu cate un pumn in cap.Impactul a fost atat de puternic,incat studentii au sarit ca arsi din locurile in care dormeau.Dupa ce s-au imbracat si aranjat,stundentii erau gata de plecare.La parterul casei,ii astepta Kakashi,Kurenai si Hokage.
-Sunteti gata de drum?Intreaba senseiul echipei sapte.
-Gata.Raspund genini in cor.
Cele noua persoane a inceput sa mearga pe o poteca ingusta si prafuita.De o parte si de alta se afla o padure,in care cresteau mici floricele multicolore la umbra arborilor inalti.Sakura mergea in fata cu Hinata,iar in spatele lor se aflau baietii.Cel putin trei dintre ei,pentru ca Sasuke era ultimul,privind nedumerit in jurul sau.De el s-a apropiat Kakashi care vroia sa afle ce e cu el.
-Ce ti se intampla?De catvea minute tot te uiti prin padure.
-Nu stiu...am un presentiment ciudat.Parca cineva ne urmareste.
-Acum ca ai spus...si eu am aceiasi senzatie.
Insa cei doi nu au mai stat sa analizeze situatia,pentru ca in fata lor a aparut un ninja ce o apuca pe Sakura de par,punand-o in genunchi.Aceasta nu stia ce se intampla,defapt nici nu stia de cine este atacata.De ea s-a apropait Kiba cu Naruto insa vocea barbatului mascat a rasunat pe intregul drum.
-Daca va apropiati de mine,domnisoara va fi foarte ranita.
-Daca ii faci ceva,iti promit ca nu vei apuca urmatorul rasarit.Spune Sasuke aruncandu-i priviri ucigatoare.
-Pustiule,nu vezi ca tremuri?Iti este frica,insa nu vrei sa recunosti.
-Tremur,dar de nerabdare.Da-i drumul fetei si hai sa ne infruntam.Asta daca ai curaj.
Insa misteriosul ninja avea alte planuri.Dupa ce a facut niste semne cu mana,a disparut intr-un nor de fum impreuna cu rozalia.
-Unde au plecat?Sakura!Sensei,fa ceva!Striga NAruto si Kiba foarte speriati.
-Kakashi,tu impreuna cu baietii mergeti si salvati-o pe Sakura.eu si Hinata il vom duce pe Lord Hokage in Tara Valurilor.
Jounin-ul a aprobat din cap dupa care a plecat impreuna cu genini in cautarea colegei lor.Stia cat este de periculos.Fata se afla acum in mana unor ninja periculosi ce i-ar putea face rau.
Intr-un loc ce semana cu o pestera,rozalia isi revenea in sfarsit.Avea mainile si picioarele legate cu sfori foarte groase.Era imposibil sa le rupa pentru a evada.Si chiar daca ar fi reusit acest lucru,in fata ei se aflau trei barbati bine facuti.De ei nu ar fi trecut.Speriata,fata a inceput sa tipe.Insa cu o viteza uimitoare,un ninja a aparut in spatele ei punandu-i degetul pe buze.
-Papusa,cred ca nu ai vrea sa iti mutilez chipul asta frumos,nu?
-Ce vreti sa imi faceti?Intreaba fata incercand sa se indeparteze de barbatul din fata ei.
-Pentru inceput,te voi ruga sa taci.Daca nu merge cu frumosu,atunci te vom obliga.
Sakura era foarte speriata.Nu stia ce aveau sa ii faca acei oameni.Isi dorea sa inhida ochii si atunci cand ii va deschide totul sa para un vis urat.Insa era imposibil pentru ca aia era cruda realitate.
Prin padure,Kakashi impreuna cu cei patru baieti sareau dintr-un copac in altul sperand ca vor da de o urma a rozaliei.Insa fara nici-un rezultat.Deodata,Sasuke s-a oprit apropiindu-se de un tufis.Pe o creanga,a putut sa vada o bucata din kimono-ul Sakurei.
-Materialul asta a fost rupt din rochia ei.Spune brunetul nervos.
-De unde stii?Intreaba Kiba curios.
-Ii recunosc parfumul oriunde.
Baiatul a inceput sa mearga prin copaci,iar in urma lui veneau ceilalti.Cei trei genini erau putin socati.Cum de ajunse-se Sasuke sa recunoasca parfumul Sakurei?Insa din spate,Kakashi zambea.Pentru ca tocmai isi relizase un lucru foarte important ce avea legatura cu cei doi stundeti ale caror nume avea aceiasi initiala.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#14
Gasirea

Afara incepea sa se insereze,insa cei cinci continuau sa o caute pe Sakura.Nu le pasa de impedimentele vremii sau de lucrurile ce se pot ascunde in padure.Sasuke si Kiba isi aruncau priviri ucigatoare,in timp ce Naruto discuta cu Kakashi despre locul in care s-ar putea afla fata.Cerul incepuse sa se umple de nori furioasi,iar tunetele rasunau prin intreaga padure.fulgerele luminau peisajul,facandu-l sa para desprins dintr-un film horror.In pestera unde rozalia era tinuta captiva,cei trei ninja stateau pe niste butuci de lemn,pazind-o.Stiau ca se poate astepta la orice de la o fosta eleva a lui Kakashi.In acel loc,fenomenele naturii erau din ce in ce mai inspaimantatoare,iar ploaia ce cadea puternic incepea sa isi faca loc printre crapaturile acoperisului de stanca.Picaturile de apa cadeau pe pieptul Sakurei,prelingandu-se usor pana pe picioare.Fiind legata de maini,ii era imposibil sa le stearga.De ea s-a apropiat acelasi barbat blond si bine facut,ce avea un mana o bucata de material alb.Cu miscari usoare,a inceput sa o stearga pe pulpa dreapta a piciorului,indreptandu-se spre piept.La contactul cu sanii fetei,acesta a privit-o pret de cateva secunde,dupa care si-a muscat buzele.Mainile lui se indreptau rapid spre ea,insa glasul unuia dintre barbati l-au oprit.
-Am adus-o aici cu un scop.Nu ca sa o violam.Asa ca indeparteaza-te rapid de ea.
-Roscatule,intodeauna stii sa imi strici cheful.Ce daca profitam putin de ea?Inca e proaspata.Spune blondul afisand un zambet malefic.
-"Proaspata"...intodeauna m-a enervat cuvantul asta.Oricum,nu cred ca o vor gasii rapid.Spune tipul brunet in timp ce se juca cu un cutit kunai.
Rozalia asculta infricosata conversatia celor trei.Se ruga ca colegii ei sa o salveze cat mai repede.Altfel,blondul ar putea ajunge la disperare,si nemaiputand sa se abtina,va profita de ea.
Printre copacii inalti si mareti,Kakashi impreuna cu genini continuau sa o caute pe fata.Deodata,Shino s-a oprit,punand capul pe pamant.Ceilalti au facut acelasi lucru,asteptand verdictul satenului.
-Ce s-a intamplat?Ai gasit-o?Intreaba Naruto ingrijorat.
-Nu am gasit-o,insa simt prezenta a patru persoane nu departe de acest loc.
-Pai atunci sa mergem.Spune jounin-ul grabind pasul.
Nu dupa mult timp,cei cinci au ajuns in fata pesterii.Era destul de intuneric,insa in adancime,se putea zarii o lumina,ca de foc.Baietii au intrat rapid in aceea grota,indreptandu-se spre locul luminat.Ajungand acolo,cei trei ninja au fost luati prin surprindere de asaltul lui Kakashi si a geninilor.In timp ce acestia se luptau,Sasuke s-a apropiat de Sakura,ce parea putin ametita.Dupa ce a rupt sforile ce ii legau mainile si picioarele,baiatul a imbratisa-to strans,sarutand-o pe frunte.Realizand ca este in siguranta,rozalia a inceput sa planga pe pieptul brunetului.Acesta a luat-o in brate,indreptandu-se spre coltul in care jounin-ul ii prinse-se pe cei trei ninja.Vazand zambetul de pe chipul celui blond,brunetul a vrut sa ii dea un pumn,insa a fost prins de Hatake.
-Nu Sasuke,nu merita.Acum voi,de ce ati rapit-o?
-Raspunsul este foarte simplu.Stiam ca daca luam o persoana de sex feminin din grupul vostru,voi veti venii sa o cautati.Si in tot acest timp,ceilalti ninja l-ar fi putut opri pe Hokage sa ajunga la destinatie.Ingenios plan,nu?Spune brunetul privindu-i adanc pe cei din fata lui.
-Cat de josnici sunteti.Dar planul vostru nu a functionat.Chiar in momentul in care vorbim,Lordul Hokage semneaza tratatul de pace.Kurenai si cealalta stundenta au putut oprii acei ucigasi.Insa nu stiam ca sunteti in cardasie cu ei.Spune Hatake punandu-si mana pe par.
-Dar de ce tocmai pe Sakura?Mai era si Hinata.Intreaba Kiba curios.
-Nu ne-am propus sa o rapim tocmai pe ea.Insa a fost mult mai aproape decat cealalta fata.Acum,ce vreti sa faceti cu noi?Intreaba roscatul miscand din picioare.
-Va vom lasa aici.Am aflat ceea ce vroiam.Sa mergem.Spune seseiul indepartandu-se de cei trei.
Trei dintre baieti mergeau fericiti in fata,in timp ce Sasuke si Kiba se certau care sa o ajute pe Sakura.Fata ofta dupa care isi smulse bratele din mainile celor doi certareti.Ii privii pe rand,dupa care inainta singura.Corpul ii era slabit dupa o zi fara hrana si apa,dar nu vroia sa se planga.Deodata,a simtit ca pamantul se misca cu ea,reusind sa cada.Brunetul si satenul au fugit spre ea,dar c ade obicei,s-au luat la cearta.
-Liniste!Nu sunteti in stare sa fiti prieteni?Sasuke,de la tine am astept la orice,dar tu Kiba?Nu mai conteaza,Sakura merge cu mine.Spune Kakashi luand-o in brate pe fata.
Dupa aproximativ doua ore,cele doua grupuri s-au reunit in locul rapirii.Kurenai a explicat ca Lordul Hokage a mai ramas cateva zile in Tara Valurilor,pentru a vedea cum merg lucrurile pe acolo.Era aproape miezul noptii,iar cele sapte persoane se aflau pe drumul prafuit dintre tari.Era ciudat,insa au ajuns la aceiasi casa unde au aniversat ziua Sakurei.Ca de obicei,nu era nimeni acolo.Senseiul a urcat pana sus in camera,unde a pus-o pe Sakura usor pe pat.Din cauza oboselii,aceasta a reusit sa adoarma in bratele sale.Cu pasi usori,a iesit din incapere,indreptandu-se spre etajul inferior al vilei,unde fiecare incerca sa isi gaseasca cate un loc.Oboseala si-a spus cuvantul in cazul geninilor dar si a jounin-ilor ce pareau cufundati intr-un somn adanc.Fara miscari bruste,Sasuke s-a ridicat de pe fotoliul in care statea,urcand treptele vilei.Incet,a deschis usa dormitorului,si cu pasi marunti se apropie de pat.Sakura era atat de frumoasa cand dormea.Pantecul i se misca lin in momentul in care respira,iar parul ravasit pe perna putea fi comparat cu o multime de petale din florile unui cires.Brunetul s-a apropiat de ea,chiar daca podeaua veche scartaia sub greutatea lui.Ajuns in dreptul ei,se aseza in genunchi si incepu sa o priveasca.Trupul ii cerea sa o atinga,insa ii era teama sa nu se trezeasca.Deodata,fata a facut o miscare brusca,aruncandu-si mana exact pe pieptul baiatului.
-Sasuke...unde esti?
Brunetul s-a ridicat iemdiat,nestiind ce se intampla cu ea.Insa si-a dat seama iemdiat ca fosta lui colega visa...il visa pe el.Usor,a inceput sa o mangaie pe chip.Chair in momentul in care a vrut sa o sarute,usa camerei s-a deschis.
-Imi cer scuze ca te-am deranjat.Nu am stiut ca esti aici.
-Stai linistita Hinata.Am vrut sa vad ce face.
-Inca doarme?Intreaba bruneta apropiindu-se de ea.
-Da...nu-i asa ca e frumoasa?Intreaba brunetul continuand sa o mangaie pe chip.
Dar inainte ca Hinata sa raspunda,in incapere si-a facut vijelios aparitia Naruto,care a reusit sa se impiedice de pragul usii,cazand pe podea.zgomotul facut de impact a fost atat de puternic,incat rozalia a tresarit.
-Ratatule!Nici sa te tii pe picioare nu esti in stare.Spune Sasuke nervos.
-Cineva a pus bucata asta de lemn in fata mea.Spune blondul ridicand-se.
-Naruto,ai fost neatent si te-ai impiedicat.Vine replica fetei brunete ce chicotea.
Dupa aproximativ un sfert de ora,grupul a hotarat ca e mai bine sa o lase pe Sakura sa doarma.Asa ca au iesit in liniste,dar nu inainte ca Sasuke sa o mai priveasca de catvea ori.Era atat de frumoasa cand dormea,incat nu te puteai depsartii de ea.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#15
Intoarcerea in sat

Dis-de-dimineata,genini impreuna cu cei doi jounini se pregateau de plecare.Dupa un somn lung si odihnitor,Sakura era pregatita pentru o noua zi.Dar inainte sa se intoarca in sat,cei opt au hotarat sa i-a micul-dejun.Prin dulapurile din bucatarie nu exista decat hrana rece,asa ca grupul a hotarat sa manance niste cereale.A fost bine si frumos pana au constatat ca nu existau decat trei pungi.KakashimKurenai si cele doua fete au mancat cate una,lasandu-i pe cei patru baieti sa se lupte pentru ultima punga ramasa.Intr-un sfarsit,dupa ce au luat si asa zis-ul mic-dejun,cei opt erau gata de plecare.In fruntea grupului se aflau cei doi sensei,urmati de studenti.Pentru a fi protejate de unii ninja ce aveau ganduri malefice,Sakura si Hinata au fost bagate la mijloc.Brusc,rozalia s-a oprit dind rum.
-Ce s-a intamplat?Intreaba Hatake curios.
-Acele flori...care cresc la umbra copacului au culoarea parului meu.Vreau sa ma duc s aiau una.
-Merg cu tine.Spune Sasuke hotarat.
-Sunt doar niste flori.Nu voi pati nimic.
Fata cu parul roz s-a indepartat de grup,pentru a culege acele minunate si mici floricele ce se rasfatau sub razele soarelui ce patrundeau cu greu prin coroana stufoasa ca arborelui.dupa cateva minute,aceasta s-a intors cu un mic buchetel.De ea s-a apropiat Kiba,care a luat un firicel din buchet,punandui-l la ureche.
-Acum frumusetea acestei flori paleste in comparatie cu tine.Spune acesta zambind.
Sakura a lasat capul in jos,sperand ca isi va putea ascunde roseata din obraji.Complimentul facut de colegul ei a fost foarte frumos,reusind sa o emotioneze.Din fata,Sasuke batea pasul pe loc,lucru ce demonstra faptul ca era nervos.
-Putem sa ne miscam?Sau ramanem aici pana maine?Spune brunetul inaintand.
Grupul s-a luat dupa el,continuand sa mearga.Dupa aproximativ o jumatate de ora,cei opt au intrat in Konoha.Nimic schimbat.Oamenii mergeau pe aleile prafuite si intortocheate ale satului.Ajungand la academie,grupul a fost intampinat de ceilalti studenti.Cum se putea imagina,Ino a sarit la gatul lui Sasuke,reusind sa il darame.De Sakura s-a apropiat Rock Lee,ce purta un zambet larg pe fata.
-In sfarsit,s-a intors ingerul.Bine ai revenit,frumoaso.
-Multumesc Lee.Raspunde fata zambind.
Sub privirile pline de furie ale lui Sasuke si Kiba,bruentul si-a imbratisat colega de clasa.Abea ajunsese-ra in sat,si trebuiau sa se duca la ore.Nici un minut de odihna.Usor,studentii s-au indreptat spre sala,unde eraua steptati de Anko.Neavand cine sa ii coordoneze,genini s-au asezat in banca cum au vrut.Singuri care si-au pastrat locul au fost Naruto si Sakura,ce s-au asezat linistiti in banca lor.din spate,se putea auzii vocea subtire a lui Ino,ce continua sa il enerveze pe Sasuke.Vazand-o ca vorbeste,Anko a tipat,reusind sa isi sperie studentii.
-Uciha si Yamanaka,la mine in acest moment.
Cei doi genini s-au ridicat plictisiti din banca,indreptandu-se spre jounin-ul din fata.Acesta i-a privit adanc dupa care a spus:
-Ino,tu te vei transforma in Sakura,iar tu,Sasuke in Kiba.S-a inteles?
-Poftim?Eu nu vreau sa fiu "frunte lata".
Din penultima banca s-a ridicat rozalia,ce parea mai nervoasa ca niciodata.
-Uite cum sta treaba,atata timp cat nu ma iau de tine,incearca sa ma eviti.Diferenta dintre noi e ca in timp ce tu te dai de ceasul mortii pentru a fi bagata in seama de Sasuke,eu nu trebuie sa misc nici macar un deget.Ai inteles,"gura mare"?
Genini priveau uimiti in jurul lor.De cand devenise Sakura atat de rece?Reusise sa o puna la punct pe Ino,folosindu-se numai de cuvinte.Unele foarte dure.Naruto o privea socat,gandindu-se serios daca ea este colega lui de banca,aceea fata dulce si zambareata.Pana si Anko era putin socata.Dupa ce si-a spus replica,rozalia s-a asezat in banca.
-Hei,nu trebuie sa ma privesti asa.Trebuia sa o puna cineva in banca pe nesuferita aia,nu?
-Da,ai dreptate.Raspunde blondul relaxandu-se.
Dupa ce genini si-au efectuat transformarile,s-au reintors in banca lor.De data aceasta,Ino nu a mai avut curajul sa o deranjeze pe Sakura.Nici macar cu o insulta.Cand pauza a venit,rozalia s-a ridicat de pe scaun,indreptandu-se pe geam.Vantul scutura florile de cires,parand ca ploua cu petale roz.Fata iubea acest moment al anului.De ea s-a apropiat Kiba,ce parea sa aiba retineri in ceea ce priveste discutia cu colega sa.
-Ai fost foarte tare.
-Multumesc...daca va continua sa vorbeasca ce nu trebuie,Ino va afla cine este cu adevarat Sakura Haruno.
-Am vazut-o ca a iesit afara cu Sasuke.Vrei sa iesim si noi?Intreaba baiatul zambind.
-Da...de ce nu?
Rozalia nu putea sa isi i-a gandu de la un lucru: de ce fostul ei coleg de echipa iesise afara cu cea mai mare rivala a ei?La gat purta lantul primit de la el,insa de ce simtea ca inima baiatului nu ii apartine?Cand au ajuns in spatele academiei,cei doi au vazut o panorama pe care au regratat-o.Mai ales Sakura.Sasuke statea sprijinit de zidul cladirii,tinand-o pe Ino in brate.Nu a vrut sa dea semne de slabiciune,trecand cu Kiba pe langa ei.Insa ajungand in dreptul lor,brunetul a auzit un mic zgomot.Rozalia tocmai isi rupse-se lantul de la gat,tinandu-l strans in mana.De ce facuse acest lucru?De ce se tinea in brate cu blonda?Sunetul strident arata ca pauza se terminase.Kiba si colega sa au asteptat sa intre Sasuke si Ino,dupa care s-au indreptat si ei spre clasa.La catedra,statea Kakashi ce continua sa citeasca cartea sa preferata.In clipa in care rozalia a intrat,acesta a oprit-o din drum.
-Unde e lantul primit de ziua ta?
Fata nu a dat nici-un raspuns.Doar a ridicat pumnul in care strangea puternic inima.Din cauza coltului de metal si a stransorii puternice,pielea fetei a fost strapunsa,iar un firicel de sange se prelinse pe mana.Speriat,Naruto i-a luat bratul,stergand dara rosie.
-Sakura,trebuie sa mergi la cabinetul medical.
-Stai linistit,nu e decat o mica zgarietura.
Rozalia si-a legat palma cu bucata de material din mana blondului,oprind sangerarea.Oricum,durerea din suflet era mult mai mare decat cea provocata de zgarietura.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#16
Vestea examenului

In clasa era o liniste mormantala,fiecare genini privindu-si colega,ce isi musca cu putere buzele,evitand sa planga.Nu vroia sa para o fata slaba in fata nimanui,mai ales a lui Ino sau Sasuke.Cu cat strangea mai tare din pumn,cu atat sangele iesea prin materialul alb dat de Naruto,ce ii arunca priviri ucigatoare brunetului.Kakashi isi privea studentii si ofta adanc.Cine ar fi crezut ca mostenitorul clanului Uciha ca cauza atata rau unei fete?Pentru a-i mai distrage putin pe genini de la nefericitul eveniment,jounin-ul s-a ridicat,dand din picior ca sa se faca auzit.
-Am o veste pentru voi.Avand in vedere ca acest semestru este aproape de sfarsit,se va da un mic examen pentru a stabilii repartizarea elevilor in semestrul B.
-Sper ca nu trebuie sa scriem ceva.Vine replica blondului ce parea profund enervat de veste.
-Nu Naruto.Acest examen se va baza pe lupte corp la copr.Cei care castiga merg in clasa avansatilor,iar cei ce pierd raman aici.
-Minunat!Striga blondul sarind din banca.
-Pentru aceste lupte au fost alesi paisprezece genini,restu fiind repartizati in functie de note.Maine incepe,si tot maine va veti afla adversarul.
Studentii au inceput sa susoteasca diferite lucruri.Vrand sa afle cine sunt cei care au trecut in functie de note,si cine sunt nefericitii care vor trebui sa se lupte pentru un loc in clasa avansatilor.Kakashi le-a spus unde se afla lista geninilor implicati in examen,dupa care a zambit.Auzind unde este locul,toti elevii au dat buzna afara,indreptandu-se spre panoul academiei.Cand au ajuns,toti au suferit un soc.Studentii ce trebuiau sa se lupte erau:Sasuke,Sakura,Ino,Naruto,Ten Ten,Neji,Hinata,Shikamaru,Kiba,Temari,Gaara,Kankuro,Chouji si Rock Lee.Acestia priveau si nu le venea sa creada.Majoritatea erau foarte puternici,in timp ce cativa dintre baieti erau de-a dreptul periculosi.Inca nu stiau cu cine se vor lupta,iar acest lucru le dadea mari emotii.Fiecare incepea sa se gandeasca la posibilul adversar.Ar putea fi cineva din aceiasi echipa.Inca nu se stia.Dupa ce au citit lista,genini s-au reintors in clasa,unde ii astepta Kakashi.
-Sensei,dar de ce am fost alesi tocmai noi?70% avem note foarte bune.Intreaba Neji suspicios.
-Conducerea v-a ales pe voi pentru a va vedea abilitatiile,pentru ca sunteti cei mai puternici din Satul Ascuns intre Frunze.
-Stiam eu ca sunt cel mai bun.Nu am avut nici-un dubiu.Spune Naruto punandu-si mainile la ceafa.
Ultima care a intrat in clasa a fost Sakura,ce nu isi putea lua gandul de la examen.Nici nu avuse-se timp sa se antreneze.In timp ce ceilalti exersau,ea se gandea la baieti,mai bine spus la un baiat.Ce idee proasta.Daca se va lupta cu Sasuke?Va indrazni oare sa il loveasca?Sau el pe ea?Totul era atat de confuz.Cu pasi usori,s-a apropiat de banca ei.Insa inainte de a se aseza,a lesinat brusc.Brunetul s-a ridicat din banca,insa a fost impins de Naruto.
-Nu te mai apropia de ea.Striga acesta abtinandu-se sa nu il loveasca.
-Inceteaza.Trebuie sa o duc la cabinet.O fata sanatoasa ca ea nu lesina din orice.Spune Kakashi luand-o in brate.
Dupa catvea minute,Sakura a deschis incet ochii.Privirea ii era incetosata,insa auzea clar vocea lui Hatake si a asistentei.Cand a vrut sa se ridice,jounin-ul i-a pus mana pe frunte,dand din cap in semn de nu.
-Ce mi s-a intamplat?De ce sunt aici?Intreaba fata confuza.
-Ai lesinat din cauza stresului si lipsei de osihna.Mai bine te-ai duce acasa.Dormi bine si pregateste-te pentru maine.
Rozalia a probat din cap,dupa care a iesit din incapere.La iesirea din academie era asteptata de Naruto,Kiba si HInata ce pareau foarte ingrijorati pentru colega lor.Aceasta a zambind usor,spunandu-le ca se simt bine.Cei trei genini au hotarat sa o conduca acasa,evitand astfel alte lesinuri.Dupa o jumatate de ora,Sakura a ajuns acasa.De cum s-a trantit in pat,oboseala a pus stapanire pe ea,adormind imediat.
Afara,studentii se relaxau putin inainte de marele examen.Simteau nevoia sa se plimbe.In timp ce mergeau pe stradutele prafuite ale satului,s-au intalnit cu echipa lui Gaara.Cele doua grupuri se priveau intens,pana cand Temari a spart gheata.
-Am auzit un zvon,cum ca Gaara s-ar lupta cu cineva din echipa voastra.Nu stiu daca din sapte sau opt.
-Ati face bine sa nu imi stati in cale.Spune roscatul pe un ton rece.
Echipa a trecut pe langa genini,lasandu-i cu privirile ratacite in gol.Cine ar putea fi adversarului temutului Gaara?Baietii avea o mica sansa sa il invinga,insa daca adversara lui era una dintre fete?Asta era cu adevarat o catastrofa.
-Cine credeti ca va fi adversarul lui?Intreaba Hinata inghitind in sec.
-Eu sper ca nu.Nu as vrea sa ma infrunt cu tipu ala.Ochii lui,intodeuna mi-au dat fiori.Raspunde Kiba incercand sa isi opreasca tremuratul corpului.
Naruto nu spunea nimic,doar privea in jos,inghitind in sec.Pentru prima oara,se simtea nesigur.Nu stia daca il poate invinge pe Gaara.Insa era gata sa incerce.Daca acesta s-ar dovedi a fi adversarul lui,ar da ce e mai bun din el sa invinga.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#17
Examenul incepe

Dis-de-dimineata,Sakura se pregatea pentru cea mai grea zi din viata ei.Avea sa se lupte cu unul dintre colegii ei,in examenul dintre semestre.Pe pat avea asezat kimonoul roz si pantalonii scurti,albi.Statea in fata oglinzii si se privea.Nu stia cine avea sa fie adversarul,sau cat de puternic va fi.Dupa ce se imbraca,isi puse bentita cu semnul satului si iesii din casa.Pe drum,genini se indreptau spre sala special amenajata pentru a vedea luptele.Era un eveniment destul de interesant.Deodata,rozalia a simtit cum o mana i-a atins umaru.Brusc,s-a intors si l-a vazut pe Kiba impreuna cu Akamaru.
-Tu erai...imi cer scuze pentru reactie.Spune fata schitand un zambet mai mult fortat.
-Eu imi cer scuze pentru ca te-am luat prin surprindere.Raspund baiatul punandu-si mainile la ceafa.
Cei doi colegi au pornit spre sala,nestiind ce ii asteapta.Cand au ajuns,au avut parte de o supriza.Studentii se imbulzeau sa intre,deoarece mai era putin timp ce incepea deschiderea.Sala era foarte mare,podeaua fiind acoperita cu pietre in forma de patrat,de culoare verde.Genini ce trebuiau sa se lupte stateau intr-un loc special amenajat deasupra,in timp ce spectatorii aveau locurile lor,intr-un loc indepartat de arena.In centru,se aflau studentii impreuna cu sensei lor,ce il ascutau pe Hokage.Cand cei doi colegi au deschis usile,acestea au facut un zgomot infenral,atragand atentia tuturor.De ei s-a apropiat Kurenai,ce parea destul de ingrijorata.
-Am crezut ca nu mai ajungeti.Sa mergem.Examenul e pe cale sa inceapa.
Dupa ce Hokage si-a incheiat discursul,de genini s-a apropiat Ibiki,ce avea in mana o foaie de hartie.
-Studentii rivali vor fi anuntati pe masura ce examenul avanseaza.Pentru inceput,prima lupta se va da intre Temari si Ino.Restu,urcati la locurile voastre.
Shikamaru si Chouji au ramas putin cu colega lor pentru a o incuraja.In arena au ramas cele doua fete,ce isi aruncau priviri ucigatoare.Lui Ino ii era putin teama,insa nu vroia sa arate.
-Fetito,esti gata de lupta?Intreaba Temari zambind.
-Sigur ca da.
Colega lui Shikamaru a inceput atacul,aruncand cu un kunai inspre blonda.Insa evanaiul acesteia a fost destul de puternic pentru a intoarce arma impotriva fetei.Daca nu folosea o tehinica de substitutie,putea sa fie ranita de propria ei unelta.
-Ce a fost asta?Intreaba Ino socata.
-Asta a fost prima luna.La cea de-a treia,totul se va sfarsi.
Cele doua colege stateau fata in fata,privindu-se adanc.Brusc,Ino si-a pus mainile intr-un semn,indreptandu-l spre Temari.aceasta nu prea stia despre ce e vorba,insa si-a dat seama repede.
-Transferul mintii jutsu,nu?Papusa,nu va merge.
-Inceteaza sa imi mai spui asa.Acum te voi invinge!Transferul mintii!
Insa Temari a fost mult mai rapida,reusind sa se fereasca din fata atacului,zburand cu evantaiul.In partea de sus,toti se asteptau la ce e mai rau.
-A ratat.Inseamna ca asta e sfarsitul,nu?Intreaba Chouji oftand.
-Se pare ca da.Raspunde Shikamaru dand cu pumnul in bara de metal.
Temari a ras,dupa care si-a desfacut complet evantaiul.Cea de-a treia luna aparuse.Corpul inert al lui Ino a fost ridicat in aer de o tornada jutsu si aruncat in zidul de ciment al incaperii.Sangele de un rosu aprins a sarit din gura acesteia,imprastiindu-se pe suprafata de piatra.Ibiki s-a apropiat de fata,punandu-i mana pe abdomen.Aceasta inca respira.
-Declar aceasta lupta terminata.Invingatoare,Temari.
In arena a aparut senseiul echipei din care facea parte Ino,luand-o in brate si ducand-o in partea de sus a arenei.De ea s-au apropiat toti genini,inafara de Sakura,ce o privea indiferent.In care Kakashi a chemat medicul,rozalia s-a dus langa blonda,luand-o de mana.
-Ino,trebuie sa iti revii.Daca mori,nu mi-l vei mai putea lua pe Sasuke.
-Sakura,inca nu m-ai invins.Raspunde aceasta tusind.
Fata cu parul roz a ras,dupa care s-a indepartat de grup.De partea cealalta se aflau Sasuke si Naruto,ce pareau nerabdatori.Din cand in cand,brunetul si Sakura se mai priveau,insa nu isi zambeau.Pe chipurile lor,nu se misca nici macar un muschi.Pareau atat de duri.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#18
Demon vs. Inger

Dupa ce terenul a fost eliberat,Ibiki s-a uitat pe lista,tusind fortat pentru a face liniste.Genini aveau privirile atintite spre jounin,in asteptarea urmatorilor adversari.Cu vocea ragusita,acesta le-a pronuntat numele:Hinata vs. Shikamaru.Bruneta a inghitit in sec,insa incurajarile primite din parte rozaliei si a lui Naruto,au imbarbatat-o.Timida,a acoborat treptele de piatra,asezandu-se in fata baiatului.Acesta a oftat adanc dupa care i-a spus pe un ton bland:
-Imi pare incredibil de rau ca suntem rivali.
-Nu iti face griji.Sunt sigura ca voi pierde,asa ca nu vreau sa te comporti cu mine ca cu o fata slaba.
Satenul a dat din cap.La semnalulu lui Ibiki,cei doi au inceput.Hinata isi folosea Byakuganul,in separanta ca ii va putea ataca fluxul chakrei lui Shikamaru.Insa acesta a fost mult mai rapid,reusind sa o imbolizeze pe fata cu tehnica lui de posesie a umbrei.Meciul a fost foarte scurt.Dintr-o singura miscare,bruneta era la pamant.Ibiki s-a apropait de ea,anuntand sfarsitul meciului.
-Invingatorul este Shikamaru Nara.
Baiatul a dat din cap,dupa care s-a a apropiat de Hinata.In semn de prietenie,acesta a ajutat-o sa se ridice,urcand cu ea la nievelulu unde stateau luptatori.Un asistent s-a indreptat spre ea,insa fata a considerat ca nu are nevoie de ingrijiri medicale.
-Te simti bine?Intreaba Sakura aparent ingrijorata.
-Da...putin lovita insa sunt in regula.
Rozalia a zambit,dupa care si-a indreptat privirea spre arena.Toti vroiau sa afle urmatorii rivali.
-Urmatorul meci se va da intre Sakura Haruno si Gaara.
Cand au auzit cele doua nume,peste intreaga sala s-a lasat o liniste mormantala.Roscatul a zambit,dupa care a aparut bursc in arena.Fata cu parul roz inca nu se dezmeticise.Nu isi putea oprii corpul din tremurat.Ii era frica.In partea opusa,Sasuke nu putea sa creada.
-"Ea impotriva lui?Dar o sa....o sa o omoare!".Gandeste brunetul in timp ce privea tremurand podeaua.
Sakura inspira adanc,dupa care isi indrepta pasii spre scari.Deodata,o mana a aprins-o de brat.
-Nu te lupta.Renunta!Poti fi ranita!
-Sasuke,nu voi fi eu cea care va pierde aici.
Fata se smucii din bratul baiatului,coborand scarile.Se afla fata in fata cu Gaara.Deodata,din cochilia aflata in spatele roscatului au inceput sa curga valuri de nisip,ce au inconjurat-o imediat pe rozalie.Aceasta privea speriata in jurul ei,insa hotara ca nu e momentul sa renunte.Cu viteza,a auncat un cutit kunai inspre baiat,insa un zid de nisip i-a oprit atacul.
-Esti prea slab pentru o lupta corp la corp cu mine?Trebuie sa iti folosesti arma?
-Nisipul ma protejeaza pe mine.Eu nu trebuie sa misc nici-un muschi.
Brusc,Sakura a inceput sa fuga spre Gaara,cu gandul sa il loveasca.Insa o mana formata din nisip a lovit-o,izbind-o de zid.Sangele rosu i-a sarit din gura,amestecandu-se cu arma posedata de roscat.A fost o singura lovitura,insa deosebit de puternica.Rozalia abea se mai putea misca.Insa nu renuta.Se ridica de pe podeaua rece,continuand sa il atace pe baiat.Dar totul era in zadar.Plictisit de atatea atacuri nereusite,Gaara si-a pus jumatate din chakra in nisip.Cu o viteza uimitoare,acesta a lovit-o pe fata,zburand-o in aer.Despartita de sol,nisipul si-a jucat rolul,izbind-o de podea.La contacul cu suprafata tare,aceasta a scos un tipat de durere.De la gatul ei a sarit medalionul primit de la Sasuke,sub privirile socate ale celor din jur.
-Kakashi-sensei!O sa o omoare!Opriti lupta!Striga brunetul disperat!
-Gaara opreste-te!Se aude vocea puternica a lui Temari.
In arena au aparut sase jounini,reusind sa o protejeze pe fata de lovitura finala a roscatului.Insa era mult prea atrziu.Aceasta zacea inconstienta jos,respirand din ce in ce mai rar.Nervos,Naruto a vrut sa il atace pe adversarul Sakurei,insa a fost oprit de Rock Lee.Blondul se chinuia sa nu lacrimeze,cand isi vedea colega in situatia aia.Pana si Ino parea foarte ingrijorata.Afland ca a castigat meciul,roscatul a zambit,disparand din arena intr-un vartej de nisip.
-Sa vina un medic.Repede.Striga Kakashi tinand mana pe pieptul fetei epuizate.
De sus,Sasuke privea speriata toata aceasta intamplare.Era posibil ca fosta lui colega sa nu mai scape.Nici nu vroia sa se gandeasca la acest lucru.Ii era imposibil sa isi imagineze viata fara Sakura.De el s-a apropiat Naruto,izbucnind in lacrimi.
-Vezi ce ai facut?S-a luptat cu el ca sa iti demonstreze tie ca e puternica.Si acest lucru a dus-o la distrugere.Uita-te la ea!Abea mai respira.Ia asta.Spune blondul intinzand mana.
Brunetul a luat din mana colegului sau medalionul daruit de el.Mici picaturi de sange murdareau suprafata metalica a medalionului.Acesta l-a privit,strangandu-l cu putere in mana dreapta.Privirea lui urmarea medici ce se indreptau cu Sakura spre iesirea din arena.Insa brusc,si-a indreptat capul spre Gaara.Acesta parea foarte degajat,parca nu se intamplase nimic.Ar fi vrut sa atace in acel moment,insa stia ca nu e bine.Tot ce putea spera era ca rozalia sa se faca bine si sa revina la academie.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#19
Furia Frunzei

In incapere,era o liniste mormantala.Toti erau socati din cauza meciului precedent.A fost prea dur pentru o fata.Sa te afli in acelasi loc cu Gaara iti dadea emotii,dar sa te lupti cu el era sinucidere curata.Intr-un cabinet medical din cladire,pe un pat acoperit cu lenjerie alba,zacea o copila cu parul roz.Aparatele la care era concetata ticaiau foarte des.Respiratia rara se auzea prin masca de oxigen.Prin geamul mic din usa,o priveau Kurenai si Kakashi.Pur si simplu nu puteau sa creada.Norvis,jounin-ul cu par gri dadea cu pumnul in zidul rece,muscandu-si buzele.Sakura nu era o studenta oarecare pentru ca sensei-ul ajunse-se sa tina foarte mult la ea.Pe holul ingust si alb au aparut Rock Lee si Naruto.Pareau foarte ingrijorati pentru starea de sanatate a amicei lor.
-Cum se simte?Intreaba blondul tremurand.
-Baieti,nu trebuie sa fiti aici.Urmeaza sa va luptati.Spune Kurenai lasand capul in jos.
-E rau,nu?Stiam eu.Nu trebuia sa se lupte cu Gaara.Ar fi trebuit sa ma asculte si sa renunte.Spune Lee cazand in genunchi.
Jounini nu au mai spus nimic.Doar se asteptau la ce e mai rau.Tristi,baietii s-au reintors in incapere.Luptele trebuiau sa continue.Ajunsi in sala,au fost luati la intrebari.Pana si Ino parea ingrijorata.Singurul care nu spunea nimic era Sasuke.Doar tine capul in jos,strangand cu putere lantul fetei.
-Nu zici nimic?Sakura e pe patul de moarte pentru ca a vrut sa iti demonstreze tie ca nu e slaba.Ai avut grija sa o umilesti.Daca moare,va fi doar vina ta.Striga Naruto nervos.
Inainte ca brunetul sa spuna ceva,vocea lui Ibiki a intrerupt inceputul unei altercatii intre cei doi baieti.
-Sa vina in arena Ten Ten si Kankuro.
Cei doi au coborat treptele,ajungand fata in fata.Pe chipul satenei se putea observa o oarecare ura pentru fratele rivalului sau.Cand chestorul a dat startul,fata l-a atacat pe Kankuro cu zeci de cutite si shuriken-uri.Insa cand a vrut sa isi foloseasca tehnica,dragonii gemeni jutsu,a constatat cu stupoare ca obiectul din spatele baiatului disparuse.Brusc,a simtit doua brate in jurul ei,ce o strangeau puternic de talie.
-Renunt!Striga Ten Ten disperata.
-Castigator,Kankuro.Spune Ibiki bifand ceva.
Ranita,fata s-a ridicat de pe podea,insa neputand sa isi mentina echilibrul,a cazut.In arena a aparut Gay,care a luat-o in brate,ducand-o la cel mai inalt nivel.
-Urmatorul meci se va da intre Rock Lee si Shikamaru Nara.
Ceva ciudat se petrecea.Brunetul era foarte tacut,spre deosebire de alte dati,cand era de-a dreptul euforic..Ajuns in arena,Lee a incepur sa isi desfasoare bandajele ce ii acopereau bratele.
-"Ce are de gand sa faca nebunu asta?Sper ca nu e ce ma gandesc eu."Isi spune Gay uimit.
-Se va termina repede.Este cineva care are nevoie de mine.
Brusc,cu o viteza uimitoare,brunetul a disparut din peisaj.Ins aplanul lui era bine pus la punct.cu un singur picior in piept,Shikamaru s-a inaltat in aer.Lee l-a apucat de talie,in timp ce bandajele il inconjurau.
-Lotul elementar!
In acel moment,toti stiau ca meciul luase sfarsit.Shikamaru nu mai misca.O echipa de medici s-au apropiat de el,luandu-l pe targa.Castigatorul nu a mai stat sa astepte verdictul chestorului.Doar a fugit pe scari.Insa a simtit cum este prins de brat.
-Te rog sa ma duci la ea.Vreau sa o vad.Macar de la departare.Spune Sasuke ingrijorat.
Lee a aprobat din cap,dupa care a plecat impreuna cu colegul sau.Nici-un jounin nu i-a vazut,asa ca erau singuri.Ajungand in fata usii,brunetul i-a facut semn sa se apropie.
-Sa...Sakura.Te rog sa nu mori.Daca ma dezamagesti,iti jur ca o sa te urasc tot timpul care mi-a mai ramas din viata.
Sasuke a vrut sa intre in camera,insa a fost apucat de gat de Kakashi.Acesta il privii adanc,dupa care dezaproba din cap.
-Nu ai voie sa intri.Si in plus,ar trebui sa te concentrezi pe lupta ta.
-Dar vreau sa ajung la ea.Sa o ating.Cum crezi ca ma voi putea concentra,daca nu stiu in ce stare e.
-Te-am auzit spunand ca o s ao urasti daca moare.Ei bine,ea o s ate urasca daca pierzi.Stii ce ai de facut.Dute si invinge...oricare ti-ar fi adversarul.Spune jounin-ul privind-o pe rozalie pe geam.
Brunetul a mai privit-o o data pe fata,dupa care s-a indepartat.Parea atat de nevinovata si inoccenta in acel pat rece,incat producea mila.Oricat de dur ar fi fost Sasuke,situatia fostei sale colege il impresiona.Il durea sa o vada cum se lupta cu un rivala greu de invins,insusi moartea.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#20
Sharingan vs. Byakugan

In arena,toti asteptau cu sufletul la gura urmatorul meci.Mai erau decat patru luptatori,iar trei dintre ei erau cu adevarat puternici.Sprijinit de gardul de protectie,statea Sasuke,tinand capul in jos.Kakashi il vedea si stia ca nu poate sa castige in starea in care era.Nici Naruto nu se simtea mai bine.Insa el vroia din tot sufletul sa castige,pentru colega lui.Cu pasi usor,jounin-ul s-a apropiat de brunet.Insa acesta parea sa isi fereasca privirea de a lui.Era foarte ciudat.
-Stiu ca te simti foarte rau,insa nu trebuie sa te consideri vinovat de ce s-a intamplat.Sakura a intrat pe propria raspundere in arena,cu Gaara.Stia ca poate fi ucisa.Asa ca revinoti si castiga.
-Si daca va trebui sa ma bat cu Naruto?Intreaba acesta strangand bara de metal.
Hatake a dat din cap,dupa care s-a retras.Sasuke stia intodeauna cum sa il lase fara replica.Uneori era rautacios,alteori parea mai destept ca intreaga academie.Iar acest lucru il facea pe sensei sa se simta mandru ca are un student atat de bun.Intr-un final,Ibiki a tusit pentru a face liniste in sala agitata.Vazand ca se poate face auzit,a anuntat urmatoarea lupta.
-Naruto Uzumaki si Chouji Akimichi sunt urmatori competitori.
Blondul a sarit de bucurie,in timp de fugea pe treptele de piatra.De partea cealalta insa,coechipierul lui Shikamaru mai avea putin si plangea de frica.Nu vroia sa intre in aceiasi arena cu cel care avea spiritul vulpii cu noua cozi in interioru sau.Insa un pumn in cap din partea lui Ino l-au facut sa revina cu picioarele pe pamant.Ajungand fata in fata,cei doi baieti se priveau unul pe celalalt.
-Astazi veti vedea cu totii cine este Naruto Uzumaki,urmatorul Hokage.
Chouji nu i-a permis pustiului sa atace,folosind expansiunea jutsu.Corpul lui s-a transformat intr-o mingie,ce se invartea foarte repede.SI parea ca il alearga pe blond.Stiind ca nu poate ataca,baiatul a inceput sa fuga,incercand sa scape de Chouji.Insa acesta nu isi putea mentine jutsul mult timp,din cauza ca ametea.In clipa in care s-a oprit,Naruto si-a dat seama ca e timpul sa atace.
-Si acum veti vedea noua mea manevra.Pregateste-te pentru infrangere.Jutsu Clonele Umbrei!
Brusc,in preajma sa au aparut sase clone,ce se indreptau rapid spre saten.Patru dintre ele l-au lovit in piept,in timp ce Naruto si inca una i-au dat cate un picior in aer,facandu-l sa cada inconstient la pamant.Ibiki s-a apropiat de el,l-a verificat,dupa care a dat verdictul.
-Invingator,Naruto Uzumaki.
Acesta a inceput sa topaie de bucurie.In sfarsit demonstrase cat este de bun.Multimea il aplauda si ii strigau numele.Era ceva in premiera,pentru ca pana in acel moment,studentii l-au privit ca pe o bestie.Insa zgomotele s-au linistit brusc.Nu mai erau decat doi competitori,cei mai buni studenti din Satul Ascuns intre Frunze.Mostenitorul clanului Uciha si cel mai bun din clanul Hyuga.Privirile celor doi puteau sa omoare o intreaga echipa de fotbal.
-Sa vina ultimi doi rivali.Spune Ibiki stiind ca trebuia sa se astepte la ceva rau.
Baietii au intrat in arena,continuand sa se priveasca.Fiecare vroia sa castige.In sfarsit se desfasura lupta mult asteptata.Dupa ce chestorul a dat startul luptei,cei doi genini au inceput sa se atace unul pe altul.Nu vroiau sa recurga la shurikenuri sau cutite kunai.Lupta corp la corp era intodeauna cea mai buna.Cei doi baieti au inceput sa zambeasca,dupa care si-au activat Kekkei Genkai-urile.Ochii lui Sasuke au devenit rosii cu mici puncte negre,in timp ce rivalul sau avea un fel de proemintente,in jurul ochilor.Vazand acest lucru,Kakashi si-a ridicat bandana de pe ochi.Studentii erau socati.Acesta se parea ca are si el un Sharingan,chiar daca nu facea parte din respectabilul clan Uciha.Baietii au pornit din nou la atac.Era foarte greu pentru ca Neji vedea miscarile,in timp ce brunetul le putea copia.Insa Sasuke a fost luat prin surprindere de rivalul sau,ce ataca fluxul cheakra.
-Jyukken!
Neji a inceput o serie incredibila de lovituri,ce parea sa ii dauneze foarte mult mostenitorului clanului Uniha.Defapt,toti ii priveau uimit.Se parea ca brunetul nu poate sa scape din fata taifunului numit Neji Hyuga.In timp ce se uita haotic prin sala,i-a vazut pe Rock Lee si Naruto.Deodata,i-a venit o idee.Slabit din cauza ca loviturile rivalului sau atacau cheakra,baiatul a putut sa sara,scapand din calea loviturilor.
-Acum e randul meu.Sharingan!
Brusc,acesta l-a lovit pe saten,facandu-l sa se inalte in aer.Acesta nu stia ce se intampla.Insa isi dadu seama ca brunetul se afla in spatele sau,pregatindu-i un atac surpriza.Acesta l-a atacat pe Neji,folosindu-se de forta picioarelor si a bratelor.Inainte sa ajunga la nivelul solului,Sasuke striga din toate puterile:
-Barajul Leului.
Impactul cu pamantul a fost atat de puternic,incat posesorul byakuganului sangera pe gura.Insa nici stapanul sharinganului nu se simtea mai bine.Abea se putea tine pe picioare.Luptele s-au sfarsit.Si cei mai buni erau invingatori.Daca in spatele sau nu aparea Hatake care sa il tina,brunetul se prabusea la pamant.Acesta l-a luat pe brate,ducandu-l alaturi de ceilalti.De el s-au apropiat Ino,Naruto si alti genini.
-Mi-ai copiat tehnica!I-ai schimbat numele!Striga blondul zambind.
-M-ai lasa-ma...
In camera unde se afla Sakura,doi barbati au intrat pe usa de lemn.Pareau foarte misteriosi,deoarece nu ii cunostea nimeni.In acel moment,rozalia a inceput sa miste din deget.Se parea ca cele doua personaje aveau ceva de gand cu Sakura.O priveau mult prea intens.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)