Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic

#41
Uraste sau esti urat

Vazand ca fata pierde din ce in ce mai mult sange,Kakashi o lua in brate,incepand sa sara cu ea din arbore in arbore.Bluza neagra a lui Sasuke era patata de lichidul vital al rozaliei,in timp ce mainile lui erau rosii.Taieturile creeate de lamele de aer ale Sayei au fost indeajuns pentru a taia venele de la mana dreapta.Cei doi baieti s-au reintors la grup,unde se afla si bruneta.Aceasta statea pe o piatra,tinand capul in jos.Corpul ii tremura,in timp ce dare de sange se scurgeau pe mana acesteia.Privirea ei era atintita asupra unui punct.
-Nu e om....e demon.Ochii ei sunt malefici.
Chunini nu stiau despre ce vorbeste noua lor colega.De unde aceasta idee cu demonul si ochii malefici?Avea Sharingan nu vre-o putere ciudata.Insa dupa ce Sasuke le-a povestit tot,acestia se priveau socati unul pe celalalt.Nu stiau ce sa faca sau cum sa reactioneze.Toata acea intamplare era mult prea ciudata.Ce ar fi putut cauza o reactie atat de agresiva din partea fetei?Insa cand au aflat ca aceasta se afla la spital,chunini au inceput sa alerge spre sat.Pe un pat de spital,rozalia era conectata la doua aparate ce ticaiau destul de des.Trebuia sa i se faca o transfuzie urgenta de sange,insa nici-unul dintre colegii ei nu erau compatibili.De pe hol,brunetul a auzit intreaga conversatie.Acesta a trantit usa incaperii unde erau jounini,spunand cu voce tare.
-Eu!Eu am grupa ei de sange.
O asistenta l-a luat de mana,ducandu-l in una dintre camerele din spital.Aceasta a introdus un ac de seringa in vena de la mana stanga,facandu-l pe baiat sa inchida ochii.Brusc,prin furtunasul transparent si subtire a inceput sa curga un lichid rosu si dens,ce se acumula intr-un tub.Dupa zece minute,aceasta a fugit in camera unde se afla rozalia.Fiind slabit,brunetul a fost asezat pe un pat.
Pe hol,Naruto vorbea cu Shino si Neji.Toti vroiau sa afle ce s-a intamplat intre cele doua fete.Stiau ca Saya este tipul de persoana orgolioasa si sfidatoare,insa ce i-ar fi putut face ea atat de grav Sakurei?Brusc,usa unei camere s-a deschis,facandu-si aparitia bruneta.Palma ei era bandajata,iar pe frunte avea un plasture.Nu era grav ranita.Nervos,blondul s-a apropiat de ea,luand-o de umar.
-Ce i-ai facut?De ce e in halu ala?
-Nu stiu...i-am zis ca e mica....insa deodata ochii i s-au schimbat si a inceput sa emane o chakra ciudata.Atunci a aparut Kakashi sensei si a oprit-o.
-Iti dai seama ca o sa te urasca toata viata,nu?Spune Neji privind intr-o parte.
Chiar in acel moment,dintr-o camera a iesit Sakura.Acesta avea bratul drept complet acoperit de bandaje,in timp ce se tinea de abdomen.Nu trebuia sa se miste,mai bine spus,nu avea cum sa se miste.Insa aceasta mergea iar privirea ei era atintita asupra Sayei.Vazand-o,Kiba s-a apropiat de ea,tinand-o de talie.
-Am incercat sa fiu o fata buna...si sa renunt la atitudinea asta nenorocita.Insa vad ca va trebui sa o scot la iveala pe adevarata Sakura Haruno.Asta vrei,nu?
-Crezi ca ma sperii cu amenintarile?Sunt cea mai buna din satul meu!Replica bruneta nervoasa.
-Liniste!
Vocea lui Sasuke a rasunat pe intreg holul,facand liniste.Acesta respira greu,in timp ce se tinea de marginea usii.Se formase un nou trio mortal:Sakura-Sasuke-Saya.Ciudat era ca toate cele trei nume incepeau cu aceiasi initiala.Ino ii privea din spate,incercand sa isi calmeze colega.Stia de ce este in stare,doar era sa fie ucisa de catre rozalie.
-Ce se intampla cu voi?De unde aceasta ura?
-Amandoua te placem si in acest sat nu exista loc decat pentru una:eu sau ea.Spune bruneta hotarata.
-De astazi inainte suntem rivale declarate.Ce s-a intamplat in urma cu cateva ore s-ar putea repeta.Si fi sigura ca ne vom mai intalnii intr-o lupta.Spune Sakura indreptandu-se spre iesire.
Dupa catvea minute,alaturi de grup a venit Kakashi si Kurenai.Jounin-ul avea niste foi in mana.Vrand sa intre in camera rozaliei,a constatat cu stupoare ca aceasta nu se mai afla in pat.
-Unde e Sakura?Intreaba Kurenai ridicand din spranceana.
-A plecat...acasa.Raspunde Naruto aratand cu degetul spre usa.
-Ce?Fata asta e nebuna?Nu avea voie sa se miste din pat si ea a iesit singura?Ma duc dupa ea.Spune Hatake parasind cladirea.
Chunini priveau usa de sticla a spitalului cum se trantea.E incredibil ce se intampla in satul lor.Atata ura si ranchiuna adunata intr-un singur loc...era prea mult.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#42
Propunerea


Era trecut de miezul zilei,iar Konoha era mai aglomerat ca niciodata.Fiecare satean avea cate ceva de facut,indiferent ca era vorba despre cumparaturi sau simple plimbari.Ninja se miscau prin sat,asigurandu-se ca totul este in ordine.Nu ar fiu vrut sa se intample ceva.Insa in padure,linistea ca de mormant domnea.Razele Soarelui nu reauseau sa patrund prin frunzisul des al copacilor,si o cortina de umbra acoperea solul.Printre trunchiurile copacilor,se plimba rozalia.Privirea acesteia era pierduta,in timp ce pasii o duceau spre un loc anume.Nu vroia sa redevina aceea fata de care toti se temeau,insa isi dadea seama ca nu poate impiedica acest lucru.Cu fiecare minut care trecea,flacara din interiorul ei ardea din ce in ce mai tare.
-Ce vei face Sakura?Esti in stare sa trece cu vedera toate rautatile Sayei?
Prin sat,Kakashi continua sa isi caute eleva.Aceasta era ranita si nu avea voie sa se miste,mai ales sa plece din spital.Nu reusea sa o gaseasca.Brusc,si-a amintit de casa unde aceasta a locuit cu Itatchi.Cu siguranta era acolo.
In spital,chunini il asteptau pe Sasuke.Dupa donarea de sange,acesta a avut nevoie de putina odihna.Insa acum era gata.Agitat,baiatul a intrebat-o pe Kurenai,ce privea lung pe geam.
-Sensei,unde e Sakura?
-Kakashi o cauta.Pur si simplu a plecat de aici.
Auzind acest lucru,brunetul a ridicat din spranceana.Nu stia ce se intampla cu fata pe care o iubea.Era ciudata.Insa de un lucru era sigur:toate acele lucruri se intamplau din pricina noii colege.Grupul a iesit din cladire,indreptandu-se spre academie.Vroiau sa fie acolo in caz ca rozalia se intorcea.In timp ce mergea,mostenitorul clanului Uciha a simtit cum o mana ii atinge umarul.
-Naruto,ti-am zis sa nu te mai furisezi asa?
-Uite Sasuke...vreau sa stiu ce se intampla intre Sakura si Saya.Nu se cunosc decat de catvea zile si deja se urasc de moarte.
-Nu stiu...
Brunetul a intors capul,continuand sa mearga.Stia ca unul dintre motivele pentru care fetele nu se suportau era el.Ambele simteau ceva foarte puternic,iar acest lucru creea o anumita rivalitate.Cu ajutorul Byakugan-ului,Neji a putut sa vada multe lucruri.Insa ii era teama de o alta confruntare intre cele doua.
In mijlocul padurii,rozalia se plimba in jurul casei unde a trait timp de un an.Daca inchidea ochii,isi aducea aminte de fiecare minut petrecut acolo,de cele mai dure antrenamente.Si bineinteles de persoana care a transformat-o in cea ce este acum.Intr-un fel,Itatchi a contribuit la maturizarea ei.Daca el nu o lua,Sakura era la fel de lipsita de putere ca in urma cu un an.Brusc,in frunzisul copacilor s-a auzit un zgomot.Adolescenta s-a intors brusc,vrand sa afle cine o urmareste.
-Kakashi-sensei...dumneavoastra erati.Spune fata rasufland usurata.
-Asa urat sunt ca sa te sperii?Ce faci aici?
-Pur si simplu depanam amintiri.Imi aduceam aminte de clipele in care simteam ca nu mai am viata,insa continuam sa ma antrenez.Si asta pentru a devenii mai puternica.Raspunde aceasta privind lung iazul cu apa fierbinte.
-Sa mergem acasa.
Jounin-ul a intins mana,in speranta ca fata va face acelasi lucru.Rozalia l-a privit,dupa care a si-a pus mana in palma barbatului.Cei doi au plecat impreuna sprew academie,unde ii asteptau niste chunini nerabdatori.
In timp ce asteptau,Sasuke statea rezemat de trunchiul unui pom.Strangea puternic din pumn,in timp ce privea cerul senin.Ce se intampla cu el?Sentimentele nutrite pentru Sakura l-au schimbat.Unde era acel baiat mandru,orgolios si dornic de putere?Stia ca acest lucru se va intampla daca se va indragostii.Era constient ca va uita de scopul sau...de a fi cel mai puternic membru al clanului Uciha.Vroia sa simta ca de undeva,parintii lui erau mandrii de copilul lor.Faptul ca nu l-a ucis pe Itatchi a fost unul dintre semnele de slabiciune.Insa nu si-a dat seama in acel moment.Tot ce vroia era sa se rupa de tot ce avea legatura cu el si sa se antreneze.Brusc,in centrul curtii academiei au aparut Kakashi insotit de fata.
-Ce bine ca te-a gasit.Nu mi-o iertam daca ti se intampla ceva.Spune Naruto avand un zambet larg pe chip.
-"Nu pot sa cred!Eu trebuia sa spun asta!"Gandeste Lee strangand din pumn.
Intr-un colt al curtii,Gai si Hatake discutau.Se parea ca jounin-ul cu parul gri il priveste atent pe Sasuke.
-Kakashi,trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca elevii mei sunt mai buni decat ai tai.Iar asta inseamna ca eu sunt mai tare ca tine!Spune sensei-ul echipei lui Lee mandru.
-Huh?Ai zis ceva?Scuza-ma,dar trebuie sa plec.
Acesta se departa de brunet,lasandu-l pe acesta sa fiarba de nervi,Ajungand langa baiat,se aseza in fata lui.
-S-a intamplat ceva?
-Da.Vreau sa ma antrenezi.Nu mai pot continua asa.Eu sunt Sasuke Uciha.
-De acord.La noapte,vom pleca.Nimeni nu va stii.
Brunetul a aprobat din cap,continuand sa priveasca cerul pe care se jucau cativa norisori.Mai erau catvea ore si se despartea de Sakura.Insa in acel moment,sa devina mi puternic era tot ce conta.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#43
Nuuuu!!! De ce pleaca?! :((
Si ce se va intampla cu Sakura si Saya,daca Sasuke si Kakashi pleaca?...
Cu siguranta se vor lua iar la bataie.Ca se iau la bataie nu ma deranjeaza,dar nu prea as vrea ca Saya sa o raneasca pe Sakura...
Uf...
Deabia astept urmatorul capitol.Gambate! :*

#44
Sasuke Pleaca.Tristetea Sakurei

Dupa mica discutie,Kakashi s-a retras,lasandu-l singur pe baiat.Acesta trebuia sa se gandeasca la viitorulsau,ce parea a fi foarte sumbru.Ochii lui negri si adanci priveau cerul.Pupila urmarea un norisor alb ca zapada si pufos,in timp ce adierea blanda a vantului ii misca usor suvitele lungi din fata.Observandu-l,Sakura a vrut sa mearga la el.Insa a simtit o atingere pe umar.Era Kakashi ce dezaproba ferm din cap.Vazand acest lucru,rozalia s-a descurajat,lasand privirea in jos.In sufletul, incepea sa isi faca loc deznadejdea,iar suspiciunile sapau adanc in inima ei.Ca si apa in stanca.Avea o presimtire ciudata,ca si cum ar fi trebuit sa isi i-a ramas bun de la Sasuke.De ce simtea asta?Cei din jurul ei discutau cu senseii lor sau pur si simplu vorbeau intre ei.Brusc,a observat cum brunetul sare pe o creanga,disparand in neant.
-Kakashi-sensei,unde a plecat?Intreaba blondul cautandu-l pe baiat cu privirea.
-O sa fie bine.Trebuie sa se regaseasca.
Naruto nu prea a inteles spusele jounin-ului,insa a decis ca nu are pentru ce sa se ingrijoreze.Sasuke era cel mai cerebral din intreaga echipa si nu putea sa faca o prostie.
Pe stradutele prafuite si inguste ale satului,brunetul se plimba,tinand mainile in buzunar.Mersul lui era lin,in timp ce suflarea racoroasa ii ciufulea suvitele.Privirea lui era indreptata inainte,fixand un anume punct.Ce se intampla cu el?Unde era acel Sasuke,adevaratul mostenitor al clanului Uciha?De cand cazuse in mirajul iubirii,devenise slab.Nu ii placea sa se simta inferior celorlalti.Mai ales daca era vorba despre Naruto.
-Mai sunt cateva ore pana se intuneca.Cred ca trebuie sa ma retrag.Spune acesta privind soarele ce se afla in centrul cerului.
La academie,cativa chunini s-au adunat langa un arbore.Sakura si Naruto se priveau,in timp ce Neji gandea profund.
-Ce a fost astazi cu Uciha?Intreaba Lee stand sprijinit de trucnhiul copacului.
-Nu stiu.S-a comportat foarte ciudat.Raspunde ino prinzandu-si parul.
-Avea o privire...care nu mi-a placut.Nu l-am mai vazut asa niciodata.Spune Shikamaru serios.
Rozalia nu spunea nimic.Doar asculta discutia din jurul ei.Nu stia ce sa faca.Dar isi dorea sa vorbeasca cu el,sa il asculte.
Usor,soarele se ducea la culcare,predand stafeta misterioasei Luni,regina suprema a noptii.In caza lui,Sasuke se pregatea de plecare.avea doar un rucsac negru.Statea pe scaun,privind bandana.Chipul lui se oglindea in metalul ce avea semnul frunzei pe el.Orele treceau iar brunetul continua sa priveasca cerul ce se intuneca treptat.Brusc,acesta s-a ridicat,oftand.
-E timpul.
Isi lua ghiozdanul in spate si parasii casa,insa nu inainte de a mai privii o data tabloul cu el si cei doi colegi ai sai.In timp ce mergea,avea impresia ca este urmarit.Insa de fiecare data cand se intorcea,nu simtea decat vantul rece.De dupa un zid a iesit KAkashi.Acesta avea un rucsac kaki.
-Ce mai faci?Esti gata?
-Da.Sa mergem.In clipa in care au vrut sa sara intr-un pom,o voce tremuranda i-a oprit.
-Unde vrei sa pleci?
-Sa...kura.Ce cauti aici?Intreaba brunetul uimit.
-Astazi te-ai comportat foarte ciudat.Simteam ca ceva se va intampla,asa ca te-am urmarit.Unde ai de gand sa te duci?
-Voi pleca din acest loc pentru o perioada lunga de timp.
Auzind acest lucru,ochii verzi ai rozaliei s-au umezit.Siroaie de lacrimiu au inceput sa ii curga,udandu-i obrajii.
-Ce?Nu...nu poti sa faci asta!
-La revedere Sakura.
Sasuke si Kakashi au disparut,lasand-o singura pe fata.Aceasta a cazut in genunchi,ridicand mana spre cer.Vroia sa il prinda,sa il opreasca.Insa acest lucru era imposibil.Brunetul se pierduse in intunecimea copacilor,indreptandu-se spre un alt viitor.Rozalia a inceput sa planga,strigand din toate puterile.
-Sasuke!
vocea acesteiua a rasunat in intregul sat.Luminile caselor au inceput sa se aprinda,iar lumea iesea afara.Fata isi acoperea gura cu ambele maini,abtinandu-se sa nu tipe.Siroaie de lacrimi ii alunecau pe obraji,udand suprafata prafuita.Brusc,aceasta s-a ridicat,incepand sa fuga.Vroia doar sa ajunga acasa,unde era singura.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#45
Inceperea antrenamentului

Dupa o noaptea plina de lacrimi,Soarele rasarea din nou in Konoha,aducand cu el sperante sau deziluzii.Pe cerul albastru nu era decat un norisor pufos si alb,ce era purtat la intamplare de suflarea blanda a vantului.In casa Sakurei,era o liniste apasatoare.Adolescenta statea pe aptul ei,privind lung pe geam.Era timpul sa se duca la academie,insa nu vroia.Ce rost mai avea daca baiatul iubit nu mai era?In cele din urma,si-a sters lacrimile de pe obraji,apropiindu-se de dulap.Isi lua un kimono alb cu trei floricele roz pe umarul stang.Nu stia cum sa le spuna celorlalti cand vor intreba unde sunt Sasuke si Kakashi.In cele din urma parasii casa,indreptandu-se spre academie.Mergea tinand capul in jos.Parca nu vroia sa priveasca in ochii celorlalti.Ajungand in curtea academiei,a observat ca toata lumea era trista.Naruto tinea capul in jos,iar pumnii ii tremurau.
-Ce se intampla aici?Intreaba rozalia prefacandu-se ca nu stie nimic.
-De ce intrebi?Tu ai tipat aseara.De ce nu l-ai oprit cand a vrut sa plece?Intreaba Ino stergandu-si lacrima de pe obraz.
Sakura a oftat,plecand din acea multime unde toti o priveau ciudat.Parca o considerau vinovata de faptul ca Sasuke si Kakashi au parasit Satul Frunzelor.Ea nu avea nici-o legatura,dimpotriva.A incercat sa ii opreasca insa fara nici-un folos.Se apropie de unul dintre copaci,sprijinindu-se de trunchi.Din ochii ei verzi au izvorat siroaie de lacrimi,ce se uneau in zona barbiei,cazand apoi pe iarba frageda.Brusc,a auzit in spatele ei o voce.
-Ai de gand sa stai aici si sa plangi sau sa te antrenezi pentru a deveni mai puternica?Eu o sa te antrenez.
-Gaara...ce vrei sa zici cu asta?Spune fata stergandu-si obrajii umezi.
-Nu am fost destul de explicit?O sa te antrenez.Neji se va ocupa sa supravegheze antrenamentul lui Naruto.Cand Sasuke se va intoarce,va afla ca Satul Frunzelor are cei mai puternici shinobi.
Sakura a aprobat din cap,dupa care si-a sters lacrimile.Nu avea pentru ce sa planga.Sasuke era departe,insa bine.Si stia ca o data si o data acesta se va reintoarce,mult mai puternic decat inainte.Ii va fi dor de el,insa cu timpul va ajunge sa uite de multe lucruri.Insa spera din tot sufletul sa nu il uite pe el.
La marginea unui munte,langa un lac cristalin si rece,brunetul si Kakashi se antrenau de cu zor.Era foarte greu,insa totul ducea la rezultatul mult asteptat.Mostenitorul clanului Uciha statea sprijinit de stanca,gafaind puternic.
-Hai Sasuke!Mai ataca-ma o data cu Chidori.
-Am obosit...vreau sa ma odihnesc putin!
-Daca vrei sa devii cel mai puternic membru al clanului Uciha,antreneaza-te.
Brunetul a aprobat din cap,dupa care a inceput sa faca niste semne cu mana.In palma dreapta a inceput sa i se aduce chakra,al carui zgomot era infernal.Insa de fiecare data rata tinta,reusind doar sa distruga stanca.Insa nu vroia sa se de-a batut.Renuntase la ce era mai important pentru o persoana:iubirea.Doar ca sa devina mai puternic.
In Konoha,mai precis intr-o sala din academie era galagie.Anko tipa la chunini,numiindu-i viermi lipsiti de importanta.Insa nu o facea cu rautate.Credea ca daca ii jigneste ii va impulsiona.Si asa era.Naruto reusea sa produca zeci de clone,in timp ce Sakura se multiplica de sase ori,tranformand fiecare spirit clonat in cate un coleg de clasa.Urmau sa aiba loc foarte multe schimbari.Dupa ce ora s-a termiant,chunini au parasit academia.Insa rozalia a pelcat cu roscatul in padure,in timp ce blondul si Neji se apropiau de lac.Ajungand la locul stabilit,nisipul lui Gaara a inceput sa se imprastie.
-Ce o sa facem?Intreaba fata curioasa.
-Esti foarte puternica,asta am simtit-o pe pielea mea.Insa atunci am tratat totul cu neglijenta si am pierdut.Acum,voi fi mult mai atent.Cand ma vei putea invinge pe mine,fi sigura ca nu iti va mai sta nimeni in cale.
In primul antrenament,Sakura trebuia sa se fereasca de nisipul ce avea o viteza incredibila.Parea usor,insa cu siguranta nu era.Adoelscenta sarea de pe o creanga pe alta,insa ii era imposibil sa reuseasca.Arma lui Gaara o prindea,trantind-o la pamant.
-Nu te voi menaja pentru ca esti fata.Daca vrei sa devii puternica,trebuie sa afli ce e suferinta.
-Nu am cerut sa ma menajezi.Lupta cu mine ca si in competitie.
Cazaturile si loviturile erau foarte dure,unele chiar o faceau pe fata sa tipe.Insa de fiecare data aceasta se ridica,continuand sa lupte.
Langa lac,Neji si Naruto se antrenau de ceva vreme.Si parea ca blondul este stors de puteri.
-Trebuie sa inveti sa te feresti de loviturile mele.Nu actiona fara sa gandesti.Totul consta in viteza si atentie.
Gazda vulpii cu noua cozi intelegea ce zice stapanul byakugan-ului,insa nu putea sa faca acest lucru.La fiecare lovitura simtea cum chakra lui scade considerabil.Era foarte greu,insa nu imposibil.In tot acest timp se gandea la Sasuke.Stia ca el nu va renunta niciodata,oricat de dur ar fi antrenantul.Si asta il impulsiona,facandu-l sa isi doreasca sa devina mai puternic.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#46
Avand in vedere problemele care le-a avut zup-ul...observati ca au disparut niste posturi...printre care unele capitole.Dar akm postez capitolul nou.


Totul se rezolva

In incaperea din clinica era foarte mare veselie.Sasuke statea asezat pe pat,incercand pe cat posibil sa isi fereasca ranile de Naruto,care din cauza bucuriei enorme,reusea sa il loveasca,fara sa vrea.Insa brunetul nu se enerva,cum obisnuia sa faca in alte dati.In ciuda ranilor,se simtea bine.Aproape de usa,Kakashi,Kurenai si ceilalti jounini ii priveau pe chunini.Brusc,Hatake a facut un lucru pe care nu l-a mai facut in prezenta altor persoane:si-a dat masca jos.Doar Sasuke l-a vazut cum arata fara acel material ce ii acoperea jumatate din fata.Vazandu-l,bruneta a simtit cum obrajii i se inrosesc.Desi incerca sa evite acest lucru,Asuma a observat.Pe chipul lui a aparut un zambet usor.In tot timpul in care jounin-ul cu par argintiu a lipsit,Kurenai nu a facut alceva decat sa se gandeasca la el.De pe pat,Sakura incerca sa se ridice,insa corpul ii era inca slabit,asa ca tot ce reusea sa faca era sa cada inapoi pe perna.
-La naiba.Niciodata nu mi-a placut sa fiu bolnava.
-Da...asa e.Cand te-ai antrenat cu bunica Tsunade,nu te-ai potolit pana ce nu ti-ai rupt piciorul.Si mai e si atunci cand ai cazut pe scari,sa nu uit de momentul in care te-ai innecat cu rammen.
Vazand ca blondul nu are de gand sa se opreasca,rozalia i-a dat un pumn in cap,facandu-l pe acesta sa cada pe marmura tare.Naruto s-a ridicat,insa neputand sa isi tina echilibrul,a lovit-o pe Hinata,ajungand sa cada peste acesta.Bruneta il privea in timp ce obrajii ei au capatat instantaneu o nuanta rosiatica.
-Ei bine,,imi cer scuze.Nu a fost cu intentie.Pur si simplu m-am dezechilibrat.
-Nu este cazul sa iti ceri atatea scuze.Parca ma vad pe mine,in urma cu un an.Replica adolescenta razand.
Blondul s-a ridicat,avand un zambet urias pe chip.Dupa ce o ajuta pe tanara,se reintoarse la colega lui.Chipul angelic al acesteia era vesel,in timp ce ochii ei verzi continuau sa il priveasca pe Sasuke.Toti cei prezenti au observat acest lucru,doar brunetul parea ca nu este constient de cea ce se intampla.Vazand acest lucru,hiperactivul chunin s-a apropiat de el,dandu-i cu palma peste abdomenul ranit.Acesta a strans din dinti si intorcandu-se brusc,a vrut sa il loveasca pe Naruto.Insa acesta i-a facut semn sa se uite la adoelscenta.Cand privirile celor doi s-au intalnit,Sakura a intors rapid capul.Cu miscari usoare,tanarul s-a ridicat de pe pat,apropiindu-se de fata.Incet,indeparta suvitele ce ii acopereau chipul,aoucand-o de barbie.Insa chiar in acel moment,in cabinet a intrat Saya,ce gafaia puternic.Vazand-o,Sakura s-a ridicat de pe suprafata moale,privind-o adanc in ochi.
-Ce cauti aici?Prezenta ta nu imi face bine.
-Stai linistita,am venit doar sa va zic ceva.M-am hotarat sa ma reintorc in satul meu.Mi-am dat seama ca in mine exista mult prea multa aroganta.Vroiam sa iti spun ceva.Imi pare foarte rau pentru toate problemele cauzate.Fosta eleva a lui Itatchi Uciha,actuala studenta a lui Tsunade iti las cale libera.
Rozalia a chicotit,dupa care a indreptat mana spre bruneta.
-Imi pare rau ca nu am fost prietene,insa iti urez succes in continuare.Si daca vreodata vei mai vrea sa te lupti cu mine,stii unde ma gasesti.Replica aceasta zambind.
Adolescenta a aprobat din cap,dupa care a parasit incaperea,insa nu inainte de a-l mai privii o data pe Sasuke.Acesta a facut acelasi lucru,dupa care a zambit.Impreuna cu Saya,a plecat si Tsunade pentru a pune la punct formalitatile de parasire a academiei.Lucrurile reveneau usor la normal.In sfarsit toti puteau sa fie fericiti.Insa mai exista o persoana care putea in orice moment sa sctrice acea clipa.Era vorba despre Gaara.Realizand ce se intampla,brunetul s-a ridicat de pe suprafata moale,indreptandu-se spre iesire.Sprijinit de unul dintre ziduri,roscatul isi tinea o palma pe chip.Brusc,a simtit cum cineva il atinge pe umar.
-Sasuke...s-a intamplat ceva?
-Nimic important.Noi doi niciodata nu ne-am inteles bine.Lupta dintre noi,pentru putere,ne-a facut mai mult decat dusmani.Si acum e Sakura.
-M-am saturat sa urasc.Pana acum un an am trait iubindu-ma doar pe mine.Insa ea m-a invatat ce inseamna sa daruiesti altei persoane afectiune,chiar daca aceasta nu iti corespunde.Sa o faci fericita.Daca aflu ca mai plange o data din cauza ta,vei afla cum e sa te lupti cu Gaara.
Roscatul s-a fortat sa zambeasca,insa in cele din urma a reusit.Era prima oara cand chipul sau exprima alt sentiment inafara de ura,ranchiuna si sete dupa putere.Pana si privirea ii era schimbata.Brunetula dat din cap,dupa care s-a reintors in salon.Insa chiar in acel moment,s-a lovit de rozalie,reusind sa o dea pe aceasta cativa pasi in spate.Adolescenta si-a dus mana dreapta la piept.
-Imi cer scuze daca te-am lovit.
Sasuke a vrut sa treaca pe langa fata,insa aceasta l-a prins de mana.Vazandu-i,cei prezenti au luat-o inainte,lasandu-i singuri.Tineri are caror nume incepea cu aceiasi initiala se priveau intens.Corpul rozaliei tremura,in timp ce ochii verzi i se umpleau de lacrimi.Observand acest lucru,brunetul a sters cu degetul mare urma uda ce incepea sa apara pe obraz.
-Intodeauna ai fost o fata care plange usor...insa asta a fost unul dintre lucrurile care m-au atras la tine.Niciodata nu am incetat sa te iubesc,doar m-am oprit sa arat acest lucru.Dar daca tu accepti,vei fi alaturi de mine o eternitate.
Auzind acest lucru,Sakura l-a luat de gat,imbratisandu-l puternic.Brunetul a prins-o cu o mana de talie,in timp ce cu cealalta o apuca de barbie,ridicandu-i capul.Buzele lor s-au contopit intr-un sarut usor si lent dar in acelasi timp pasional si savuros.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#47
Povestea se sfarseste

Afara incepea sa se insereze,iar linistea se lasa peste sat.Zumzetul din timpul zilei era ingropat,in timp ce intinericul apasator isi facea intrarea treptat,impreuna cu regina suprema a noptii,Luna,ce era mai stralucitoare ca niciodata.In fata spitalului,chunini ii asteptau pe cei doi colegi.Trecuse ceva vreme de cand nu au iesit.Crezand ca li s-a intamplat ceva,Naruto a vrut sa se reintoarca in clinica,insa Kakashi l-a apucat de umar,dezaproband ferm din cap.Acesta continua sa priveasca buimac fetele celor din jur,intrebandu-se ce se intampla.Vazand-o pe Ino cum isi dadea cu palma peste frunte,a afisat un zambet mai mult fortat.Toata lumea il privea,iar el nu stia de ce.Brusc,pe usa si-au facut aparitia Sasuke si Sakura.Brunetul se sprijinea de umarul fetei,incercand sa se echilibreze.Inca era ranit.Vazandu-i,blondul s-a smucit din mana jounin-ului,fugind spre ei.Nevrand sa se raneasca,rozalia a miscat putin piciorul,facandu-l pe adolescent sa se izbeasca de zid.La contacul cu peretele,tanarul a inceput sa tipe,acoperindu-si capul cu ambele maini.
-Asa iti trebuie daca te apropii de familia Uciha.Replica Shikamaru zambind in coltul gurii.
Auzind acest lucru,obrajii Sakurei au capatat aproape instantaneu o nuanta rosiatica.Se simtea intimidata de spusele satenului si privirile celor din jur erau atintite asupra ei.Insa respiratia rece a brunetului o faceau sa tremure.Acesta a apucat-o de talie,strangand-o usor.Vazand toata acea intamplare,chunini au inceput sa chicoteasca,mutandu-si privirea.Stiau ca prezenta lor nu va rezolva nimic,asa ca au decis sa plece.Singurul ce parea ca nu are nici-un chef sa se indeparteze de colegii lui era Naruto.Insa in spatele lui au aparut Shikamaru si Chouji,care l-au luat din acel loc.
-Se pare ca intodeauna ramanem singuri.Spune brunetul apropiind trupul fetei de al sau.
-Sasuke...nu stiu ce sa spun.Ma simt ciudat.Sa mergem dupa ceilalti.
Rozalia a vrut sa plece,insa baiatul a apucat-o de brat.Oricine si-ar fi dat seama ca intentia lui era simpla:sa ramana singur cu Sakura.Insa era prima oara cand o vedea pe adolescenta atat de timida.Intreg corpul ii tremura,in timp ce obrajii incepeau sa ii arda.Avand viteza ca atuu,Sasuke a disparut ca prin magie,aparand in spatele ei.Acesta a apucat-o de talie,strangand-o destul de tare.Buzele lui ii sarutau gatul fetei,in timp ce mana dreapta se strecura usor pe sub bluza.Dandu-si seama de ce se intampla,rozalia a desfacut stransoarea,incepand sa fuga.Realizand ca s-a lasat dus de val,brunetul a strans din dinti,dupa care a lovit zidul din dreapta lui.Chiar atunci,dintr-un tufis a aparut Naruto insotit de Kakashi.
-La naiba...voi nu stiti ce e aia intimitate?
-Sigur ca stim!Numai ca blondul asta m-a obligat sa vin.A fost in stare sa foloseasca o momeala pe care nu o pot refuza:cel mai nou volum al cartii "Vino,vino paradis".
-Ce ai facut Uciha?Te-a luat mana pe dinainte?Puteai sa mai astepti si tu ceva timp.Aminteste-ti ca in urma cu un an ai parasit-o.
-Mai lasa-ma.Rezolv eu problema asta.Replica Sasuke facand pe nepasatorul.
-Sa nu uit...Tsunade-sama organizeaza maine o patrecere ca sa sarbatorim faptul ca toate lucrurile s-au rezolvat.Asa ca te asteptam la ora 20:00.Spune jounin-ul zambind nevinovat.
Adolescentul a aprobat din cap,dupa care a disparut intr-un vartej de flacari.Suparat,Naruto a iesit din acel tufis,incercand sa faca acelasi lucru.Cu toate ca a exersat mult,inca nu reusea sa dispara cum facea colegul sau.Cu toate ca se tot ruga de sensei sa il supuna la antrenamentul pe care l-a facut cu brunetul,acesta dezaproba ferm.Crezand ca nu vrea pentru ca stia ca doar Sasuke e capabil,blondul s-a intors cu spatele,punandu-si imbufnat mainile in san.Insa Kakashi a venit in spatele sau,punandu-i mana in par,ciufulindu-l usor.
-Iti voi spune motivul pentru care nu te antrenez.Sasuke a vrut cu toata taria sa continue,desii i-am spus sa se opreasca.A fost pe punctul sa isi piarda complet chakra din cauza ca nu s-a oprit la timp.Norocul sau a fost Sharingan-ul,care a inceput sa ii dea dureri in corp cand se afla pe marginea prapastiei.Chakra ta este de cateva ori mai mare decat a lui,insa asta va grabii distrugerea ta.
Auzind acest lucru,blondul s-a intors.Ochii lui albastri era inlacrimati,in timp ce barbia ii tremura.Fara vre-un avertisment,acesta si-a imbratisat sensei-ul,reusind sa il tranteasca pe pamant.Din cauza impactului puternic,masca jounin-ului s-a rupt,dezvaluindu-i adevaratul chip.Blondul privea socat,dupa care pe chip i-a aparut un zambet ciudat pe chip.Brusc,acesta a inceput sa rada zgomotos,facandu-l pe barbat sa se sperie.
-Sunt primul care iti vede fata!Sunt cel mai tare!
-Defapt,esti al doilea.Sasuke a fost primul.Cand eram cu el,nu purtam aceasta masca.
-Apropo,de ce o porti?Intreaba Naruto curios.
Vrand sa evite raspunsul,jounin-ul a disparut intr-un vartej de frunze,lasandu-si elevul singur.Suparat,acesta s-a ridicat,incepand sa fuga.Trebuia sa ajunga acasa.
A doua zi,toti chunini erau adunati in curtea academiei.Langa un copac,pe un palc de iarba,trei echipe conversau.Sakura vorbea cu fetele in timp ce baietii stateau deoparte,privindu-le.Rozalia tinea capul in jos,incercand sa evite privirea brunetului.Adolescentele au observat acest lucru,insa nu vroiau sa o deranjeze.In cele din urma,Ten Ten s-a asezat langa ea,punandu-i mana pe umar.
-Esti asa norocoasa.Persoana care te antreneaza este Tsunade-sama,ai devenit cea mai puternica kunoichi din sat,Sasuke te iubeste,faci parte dintr-o echipa foarte populara si esti frumoasa.As putea sa te invidiez.A,sa nu ma uit de faptul ca ai Sharingan de la Itatchi.
-Poate sunt prea multe pentru o singura persoana.
Insa chiar atunci ino s-a pus in fata ei,aruncandu-i priviri ucigatoare.Speriata,rozalia si-a lipit trupul de arbore.
-Esti proasta...proasta de-a binelea!Iti amintesti lupta care am avut-o pentru dragostea lui?Iti amintesti cand te-ai reintors furioasa,cu inima plina de ura,crezand ca te-a tradat?Te asigur ca daca mai dai o data cu piciorul la tot ce ai,voi avea grija sa ti-l iau.
Vorbele blondei au facut-o pe tanara sa realizeze cat era de norocoasa.Hotarata,s-a ridicat de pe iarba,indreptandu-se spre baieti.Acestia au privit-o,dupa care s-au retras,lasand-o singura cu brunetul.Baiatul tinea capul in jos si mainile in buzunar.
-Sasuke...vreau sa vorbesc cu tine.Trebuie sa imi cer scuze pentru scena de aseara,dar m-ai luat prin surprindere.
Tanarul a zambit in coltul gurii,dupa care a scos din buzunar un lantisor.Rozalia l-a recunsocut imediat.Era acelasi pe care i l-a dat in urma cu aproape trei ani,la aniversarea de cinsprezece ani.Adolescenta l-a luat,in timp ce ochii i s-au umplu de lacrimi.Nu credea ca baiatul mai pastra acel medalion,insa faptul ca l-a luat cu el pe perioada in care a fost plecat,insemna ceva.Acesta a plecat,fara sa spuna vre-un cuvant.Sakura a vrut sa se duca dupa el,insa Neji a apucat-o de brat,dezaproband din cap.
-Vorbiti diseara la petrecere.Acum lasa-l...
Fata a aprobat din cap,dupa care s-a reintors la grupul ei.Nu stia de ce colegele ei o privesc in acel mod.Parca toate erau fericite,ea fiind singura ce mai avea putin si plangea.Trebuie sa se impace cu Sasuke,insa nu stia cum.Nu vroia sa il mai piarda inca o data.
Seara a venit cu pasi repezi,iar chunini au inceput sa se adune in sala din cadrul academiei.Toti erau deosebit de frumosi si eleganti.Ino purta o rochie lunga si mov,despicata pe piciorul stang.Celelalte fete era imbracate asemanator,culoarea fiind cea care facea diferenta.Baietii erau toti in costum,in timp ce unii dintre ei cochetau cu domnisoarele.Naruto si Kakashi discutau unul cu celalalt,razand zgomotos.Blondul era deosebit de aratos,insa nici sensei-ul nu se las amai prejos.Brusc,usile s-au deschis,facandu-si aparitia rozalia.Aceasta purta o rochie roz,pana mai sus de genunchi,avand un decolteu destul de apetisant.Parul ei lung si drept era lasat liber,in timp ce lantisur avut la gat stralucea.Era cel daruit de baiat,in urma cu trei ani.Ochii ei verzi il cautau,insa fara nici-un rezultat.Brusc,in spatele ei a aparut Naruto,ce radea.
-Dute afara.Este cel mai bine pentru tine.
Fata a ridicand suspicios din spranceana,dupa care a facut ce i s-a spus.Vantul sufla usor,ravasindu-i parul roz.Linistea era atat de apasatoare,incat devenea infricosatoare.Brusc,in spatele adolescentei a aparut brunetul.Speriata,tanara a vrut sa se intoarca,insa acesta a apucat-o de talie,sarutand-o pe gat.Rozalia si-a intors capul,cuprinzand buzele brunetului intr-un sarut pasional si apasat.
-Se pare ca aici se incheie totul,nu?Replica fata incercand sa isi ascunda lacrimile.
-Acest capitol se termina,insa povestea va continua.Povestea noastra,a grupului,a satului si cea a lui Naruto.Pentru ca echipa numarul sapte,isi creeaza propriul drum,propria legenda.Iar iubirea noastra va dainui mult timp de acum inainte.
Sasuke a luat-o pe Sakura in brate,strangand-o cu putere.Deasupra lor,la balcon,toata lumea ii aplauda.Blondul si jounin-ul plangeau de fericire,in timp ce ceilalti radea.Cei doi si-au unit buzele intr-un sarut lung si pasional,in timp ce iubirea se simtea in aer.Povestea se termina,insa legenda continua.

~The End~
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#48
Bon...Sezon 2.Pentru inceput...sezonul asta NU ARE nici-o legatura cu sezon 1.Adica...voi continua..din Shippuden practic...Sasuke e plecat la Orochimar...etc etc.Personajele arata ca in shippuden,asa ca nu vor fi probleme.Enjoy si sper sa va placa!

Totul reincepe

Konoha,denumit Satul Ascuns intre Frunze,casa celor mai buni ninja.Era o zi placuta de primavara.Soarele isi arata razele de dupa norii pufosi si albi,incercand sa incalzeasca totul in jurul sau.Fiecare floare isi ridica petalele de pe pamant,revenind la viata.Ciclul vietii reincepea.In curtea academiei,era o galagie de nedescris.Micii genini incepeau primele lor lectii ca ninja,avand alaturi de ei familiile si prietenii.Emotiile se imbinau cu nerabdarea,invadand aerul diminetii.Insa nu doar micii ninja incepeau o noua etapa,ci si chunini.Insa acestia nu frecventau cursuri,ci rezolvau misiuni de diferite grade,avand alaturi de ei un jounin.Pe o pajiste proaspat inflorita,la baza unui cires ce imbata aerul cu aroma florilor sale,un grup de adolescenti se bucurau de reintalnire.Pe creanga arborelui,stand agatat cu capul in jos,statea Naruto.Parul lui blond era tinut in frau de bandana neagra,ce avea semnul caracteristic satului.Pura o uniforma galbena cu mici parti negre.Ochii lui de un albastru intens ii priveau pe cei din jur,in timp ce zambetul larg descoperea o dantura perfecta.Alaturi de el,mai erau Kiba,Shikamaru si Rock Lee.Toti erau schimbati,in bine.Timpul care a trecut peste ei nu a facut decat sa ii inzestreze cu calitati deosebite.Intins pe iarba,statea geniul frunzei,Neji.Acesta isi tinea mainile sub cap,in timp ce ochii lui lila urmareau o pasare.In fata baietilor,se aflau persoanele de sex feminin:Ino,Hinata si Ten Ten.Inafara de mezina clanului Hyuga,tinerele adolescente il priveau pe noul membru al echupei Kakashi,un tanar inalt,avand pielea foarte deschisa la culoare si ochii de un negru patrunzator.Numele lui era Sai si era inlocuitorul lui Sasuke,care plecase la Orochimaru,in cautarea puterii.Toti o asteptau pe Sakura,ce se reintorcea dintr-o lunga calatorie,alaturi de Tsunade.Aceasta si-a petrecut ultimi trei ani,antrenandu-se.
-Cum credeti ca arata?Intreaba Lee avand un zambet urias pe chip.
-Intodeauna a fost frumoasa,insa tot acest timp care a trecut...nu a facut decat sa o infrumuseteze mai tare.Abea astept sa imi revad colega.Replica Naruto dand din picioare.
Daca Shikamaru nu il apuca de pantaloni,acesta cadea fix in cap.Grupul a inceput sa rada.Se simteau foarte bine.Brusc,vantul a inceput sa bata.In fata lor s-a format un vartej de frunze.Cand acesta s-a deispersat,un inger si-a facut aparitia.Aceasta isi tinea mana pe chip,dand la o parte parul roz ce ii cadea pe fata.Purta o fusta scurta,alba,despicata in partile laterale si o bluza rosie.In picioare,avea o pereche de cizme cu toc,ce se terminau in zona genunchiului.Ochii ei de un verde patrunzator ii priveau pe cei din jur.Vazand-o,blondul a sarit din pom,cazand peste ea.
-Sakura!Esti tu cu adevarat?
-Mai usor.Da,eu sunt.Chiar asa mult m-am schimbat in acest ani?Intreaba fata incercand sa se ridice.
Rock Lee si Shikamaru se uitau stupefiati unul la celalalt,stergandu-si saliva ce se scurgea in coltul gurii.Hinata s-a apropiat de fata,imbratisand-o.Ii simtise foarte mult lipsa,ea fiind singura care i-a aratat putina consideratie pe vremea cand nu era asa puternica.Devenise prietena ei cea mai buna.Acelasi lucru l-a facut si Ino,insa cu putina ezitare.Era oarecum invidioasa pe colega ei.In fata rozaliei a aparut Neji,ce a intins prieteneste mana.
-Bine ai venit in Konoha.
-Multumesc de primire.Am auzit ca tu ai devenit jounin.Ai demonstrat inca o data ca esti demn de porecla "Geniul Frunzei".
-Sakura,Sakura trebuie sa iti prezint pe cineva.El e noul nostru coleg.Spune Naruto fericit.
Rozalia a intors brusc capul.Ochii ei verzi ii priveau pe cei ai brunetului.Pareau atat de calmi si goi pe interior.Suvite din parul lui negru cadeau peste bandana,in timp ce buzele intre-deschise,schitau un zambet.
-Eu sunt Sai.Esti foarte frumoasa.
-Multumesc pentru compliment.Dupa cum sti,eu sunt Sakura Haruno.Replica fata cu acelasi calm pe chip.
Brusc,alaturi de grup a apartu Kakashi.Acesta tinea o carte in mana,incercand sa citeasca.Vazand-o pe rozalie,a zambit,punandu-si in mod inocent palma la ceafa.
-Bine...ai venit.Am fost anuntat de Tsunade-sama ca esti aici.Arati...bine!Sunt chiar curios cat de puternica ai devenit.
Fata a ras usor,dupa care s-a indreptat spre un copac,ce avea un trunchi foarte gros.Singurul lucru care l-a facut a fost sa dea cu degetul in scoarta lui,si acesta s-a rupt.Grupul privea stupefiat.Puterea fetei era de-a dreptul monstruoasa.Naruto statea deoparte si se gandea la un singur lucru:ce s-ar fi intamplat daca si-ar fi enervat colega?Probabil ca aceasta i-ar da un singur pumn,ce l-ar azvarlii la doua sute de metri,pe putin.
-"Incredibil.Atata forta intr-un trup asa firav.".Gandeste Neji strangand din pumn.
-Da...pai...esti foarte puternica.Replica Hatake zambind inocent.
-Si inca nu ati vazut tot ce pot sa fac.Raspunde Sakura cu acelasi zambet pe chip.
Sai statea deoparte,si privea ce se intampla.Ea era fata ce o data era innebunita dupa Sasuke?Oare mai simtea ceva pentru el?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#49
uite cum sta treaba si tu lye o stii foarte bine
daca mai faceti posturi spam [orice post sub 2 randuri e spam] acest topic va fi inchis pe vecie si nu te supara lye dar uitate si tu am scos deja o groaza de psoturi spam de la acest topic asa ca useri nu faceti offtopuic sau postati sub 2 randuri

#50
Sai greseste.Furia Sakurei

Pe pajistea din fata academiei,grupul continua sa discute.Fetele ii puneau diferite intrebari Sakurei.Insa nici-una nu atingea subiectul "Sasuke".Stiau foarte bine ca nu trebuie sa il aduca in discutie.El era un tradator,o persoana care plecase din satul sau,pentru putere.Si nu oriunde,ci la cel mai mare dusman al Konohai.Multi jounini il cautau pentru a-l prinde.Trebuia adus in sat si aspru pedepsit.Insa nimeni nu stia unde se ascunde.Si mai ales,cat de puternic a devenit.Potenitalul lui era urias,mai ales ca provenea din nobilul clan Uciha,mostenindu-le kekei-genkai-ul si calitatile.Brusc,Sai s-a ridicat de pe iarba,venind in fata rozaliei.Aceasta si-a ridicat privirea la el,vrand sa afle ce s-a intamplat.
-Am aflat ca tu erai indragostita de tradatoru de Sasuke.Dar a plecat la Orochimaru si te-a parasit.Urat din partea lui,nu?
Auzind acest lucru,adolescenta s-a ridicat usor de pe iarba.L-a privit pe baiat pe sub sprancene,dupa care a strans puternic din pumn.In momentul in care a vrut sa il loceasca,cineva s-a pus in fata ei,barandu-i lovitura.Impactul a fost atat de puternic,incat a provocat "valuri" de vant.Era al cincilea hokage.
-Sakura!Ai idee cata chakra ti-ai concentrat in pumn?Daca il loveai,cu siguranta ca il raneai destul de rau.Ti-am spus sa nu iti dai frau liber sentimentelor?
-Da...imi cer scuze,Tsunade-sama.
-Acum,mergi cu echipa ta la locul de antrenament.Vreau sa vad ce ai invatat pana acum.
Rozalia a aprobat din cap,urmandu-si sensei-ul.Ramas in spate,Naruto l-a apucat pe brunet de brat.Vroia sa afle de ce acesta a intrebat-o pe tanara un asemenea lucru.Stia ca e interzis sa discuti despre Sasuke.Toti il considerau un tranadtor nenorocit,care a pus puterea in locul prietenilor.Insa blondul nu era asa.Vroia sa isi gaseasca prietenul si sa il aduca in sat,pentru a forma din nou echipa 7.Pentru ca asta il considera el,cel mai bun prieten,fratele sau.
In fata,Sakura continua sa isi tina pumnul strans.Pe parcursul acestor ani,sentimentele ei pentru mostenitorul clanului Uciha s-au diminuat,insa nu au disparut.Existau nopti in care privea lung cerul instelat si se gandea la baiat.Ce facea?Cum arata?Intrebari fara raspuns.Brusc,Kakashi s-a oprit pe un teren destul de liber.Acesta era delimitat de un lac si de o padure.
-Bun,luptati-va intre voi.Vreau sa vad la ce stadiu sunteti.Insa...fara sa va raniti.
Adolescentii s-au asezat in centrul terenului,asteptand sa se dea semnalul.In momentul in care Kakashi si-a dat acordul,cei trei s-au inaltat in aer.Sakura il urmarea pe Sai.Vroia sa il loveasca pentru ce a spus.Insa acesta si-a dat seama de intentiile rozaliei.Brusc,Naruto si-a facut o clona,pe care a transformat-o intr-un shuriken.Acesta a aruncat spre fata,insa dintr-o singura lovitura de picior,a reusit sa distruga arma.Satenl a scos un pergament din buzunar si a inceput sa deseneze niste animale.
-Nimpou,Choujuu Giga!
Acestea au parasit foaia,indreptandu-se spre blond.Acesta a zambit,dupa care si-a facut juts-ul lui preferat.
-Kage Bunshin No Jutsu!
Insa era una singura,ce parea sa adune chakra in palma dreapta a adolescentului.Zgomotul facut era unul foarte vag.Sakura privea cu gura cascata tehnica baiatului.Ce putea sa fie?Mergea pe acelasi principiu ca Chidori-ul lui Sasuke,isi aduna chakra in palma.Insa parea sa fie mult mai puternica.
-Rasengan!
Insa inainte ca blondul sa isi atinga tinta,adica trupul satenului,rozalia a dat cu pumnul in pamant,facandu-l sa crape in zeci de bucati.Baietii s-au dezechilibrat,reusind sa cada printre bucatile masive.Dintr-un pom,Kakashi observa evolutia elevilor sai.Fiecare isi dezvoltase abilitati incredibile,insa nu putea sa nu fie uimit de puterea adolescentei.Aceasta parea ca e pe punctul de a o depasii pe Tsunade.Atat ea cat si colegul ei au fost antrenati de cate unul din legendarii sanini.Si acest lucru se vedea.Brusc,multe clone ale blondului au atacat-o pe fata.Singura sansa de scapare era apa.Aceasta a inceput sa se roteasca prin aer,ajungand pe suprafata transparenta,unde i-a fost usor sa ii distruga toate acele multiplicatii.Sai inota ,cu gandul sa isi doboare colega.Si parea ca aceasta nu l-a observat.Satenul a apucat-o de picior,tragand-o in interiorul lichidului.De pe mal,Naruto se ingrijora.Brusc,intreaga cantitate de apa s-a ridicat in aer.Blondul a inceput sa tipe,in timp ce cantitatea de lichid se indrepta spre el.Intr-un sfarsit,acesta a fost complet acoperit.Ramasa singura in picioare,adolescenta si-a dat parul de pe chip,privind spre soare.Razele lui calde o imbracau in lumina,dandu-i stralucire.
-"Pe cat de frumoasa...pe atat de puternica.".Gandeste Sai ridicandu-se din apa.
-Sunt ultima ramasa in picioare.Am castigat.
Rozalia si-a aranjat parul ud,pasind apoi pe pamantul crapat.Din pom,si-a facut aparitia Kakashi,ce avea acelasi zambet larg pe chip.Partea proasta era ca masca il acoperea.Fata parasit acel loc,insa nu inainte de a se mai uita o data pe Sai.Acesta nu isi mutase privirea de la ea nici-un moment.Se parea ca Naruto are un nou rival.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)