Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My Storry About Sasuke&Sakura

#11
mijto fic ji foarte interesanta povestea:X....Sakura asta chiar e misterioasa ;))
sintagma "(...)fata inocenta pe nume Sakura Haruno" :)) chiar e bine pusa l finalul cap, de-abia ajtept urmatotul cap,dar ai grija la felul in care te exprimi...adik jtiu k atunci cand ejti l calk ji t apuci sa-ti scrii ficul sau orice alta creatie literara kre t fascineaza(intr-un mod pozitiv) apar emotii, oricat d mici ar fi:), dar aceste "emotii" t fac sa nu-ti dai seama de greselile in exprimare knd scrii...dar e foarte bine k iti lasi imaginatia sa zboare>:D<, numai ceva mai multa atentie sa nu-ti pierzi sirul gandurilor cand scrii:)
super mij partea k kiss-ul dintre itachi ji sakura :))
multa bafta:)[posturi unite]
scz pt repetitia sintagmei "knd scrii" :D...ji am obsv k ai inserat cateva pasaje descriptive, asta e super pt k epicul fara lirism e adesea banal:)...ai grija ji la repetitii: "Unde mi-a fost capul de <am sarutat-o>? Am avut un sentiment ciudat atunci cand <am sarutat-o>"...
pun pariu k nextu' o sa fie ji el grozav :P

#12
Capitolul VI- Intoarcerea din misiune!

Dimineata a sosit cu pasi repezi in Sunakagure. Toti erau gata de plecare, pe drum nimeni nu a scos nici o vorba pana cand cineva a aparut in calea lor, acel cineva era chiar...Orochimaru!
-Ne revedem din nou, Sakura Haruno, acum nu-mi vei mai scapa! zise acesta.
Ceilalti se uitau le Sakura intrebandu-se de unde o cunoaste Orochimaru.
Sakura se uita la el speriata, stia ce este mai puternic ca ea si s-ar putea sa le spuna si celorlalti ca face parte din Akatsuki. Orochimaru s-a indreptat spre ea cu gandul sa o loveasca, dar cineva a parat lovitura, acel cineva nu era nimeni altul decat...Itachi? Cand a vazut asta, Orochimaru s-a dat cativa pasi in spate disparand. Dar inainte sa dispara de tot a zis:
- Data viitoare nu-mi mai scapi tu mie, Sakura Haruno!
Sasuke cand l-a vazut pe Itachi s-a indreptat spre el cu saringhanul activat zicand plin de ura:
-Acum n-o sa-mi mai scapi, frate!
Itachi i-a oprit lovitura cu usurinta zicand:
-Nu o sa ma lupt cu tine acum, nu e inca timpul!
Spunand asta, a disparut lasand in urma un nor de praf.
Dupa ce Itachi a disparut, Sasuke s-a indreptat cu pasi repezi spre Sakura intreband-o:
-De unde te cunoaste Orochimaru si de ce fratele meu te-a aparat, de unde te cunoaste?
Auzind asta Sakura a lasat capul in jos nemaizicand nimic.
-Raspunde! a zbierat brunetul la ea si o apuca brutal de brat.
-Lasa-ma in pace, nu stiu de ce m-a aparat, ce nu intelegi? I-a mainile de pe mine! zice Sakura cu lacrimile curgandu-i pe obrajii ei albi ca neaua.
Cand si-a dat seama ce a facut, Sasuke i-a dat drumul si a murmurat printre dinti un "scuze" abea inteles.
Dupa cele intamplate, toti au continuat sa mearga si in doua ore au ajuns la portile Konohandei. Gardienii, cand i-au vazut, au deschis portile lasandu-i sa intre. Sakura nu a mai zis nimic disparand intr-un nor de fum.
****************
Ajungand in pestera, Sakura s-a indreptat spre camera lui Itachi. Nu a mai batut la usa si a intrat direct. In camera, Itachi statea si se uita pierdut pe geam. Ca sa se faca auzita, Sakura a tusit usor. acesta s-a intors spre ea si a intrebato pe un ton nepasator ce doreste.
Sakura auzind ca-i vorbeste ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, s-a enervat si mai tare zicand, sau mai bine spus zbierand:
-Ce te-a apucat de m-ai aparat atunci? Puteam sa ma apar si singura. vrei sa afle ca sunt din organizatia Akatsuki? Spune, asta vrei?
Itachi nu zicea nimic, atunci Sakura a vrut sa-i dea o palma dar el i-a prins-o si a inpinso in perete zicand:
-Niciodata sa nu mai zbieri la mine, pricepi? Te-am aparat pentru ca Orochimaru e mai puternic ca tine, si da, as vrea sa se afle ca esti in Akatsuki, pentru ca asa nu vei mai lipsi atat de des de aici.
-Ce vrei sa...
Dar n-a mai apucat sa-si termine propozitia pentru ca Itachi a sarutat-o! Dupa cateva secunde Sakura l-a indepartat dandu-i o palma si zicand:
-Niciodata, dar niciodata sa nu te mai atingi de mine! Ai inteles? zicand asta Sakura a plecat lasandu-l pe Itachi singur.
-La naiba! Acum nu se va mai apropia de mine. Sunt un fraier! Cum de nu am putut sa ma abtin? zicand acestea el a dat cu pumnul in zis.
*********************
La Sasuke acasa, acesta state langa fereastra privind in gol. El o vede pe Sakura ca se plimba pe strada si s-a decis sa o urmareasca. Aceasta gandea cu voce tare:
-Cum a putut sa-mi faca asta? Il urasc!
Sasuke o urmarise si auzise tot ce a zis aceasta si a decis sa intervina.
-Cine te-a suparat papusa?
-.......................
Sper sa fie destul de lung.

#13
=)) ce thare capitolul:X foarte dinamic si interesant;)) ai avut doar cateva greseli d tastare p-aklo:

"curgandu-i pe obrajii ei albi ca neaua" pronumele "ei" nu-si mai are rostul, adik deja ai folosit "-i" din care se intelege ca era vorba de obrajii ei;
"intrebato" - intrebat-o;
"inpinso" - impins-o;
"zis" - zid;
ai mai avut cateva repetitii p-aklo si probabil alte cateva greseli p kre nu le-am observat :)
dar ador capitolul :X
d-abia astept nextu' ji bafta in continuare >:D<

#14
Posteaza disclaimer T.T topic inchis pana vad la fanficiton in topicul Topic inchis un disclaimer al acestui fic

#15
Dupa muuuult timp, m-am hotarat sa pun nextu! Sper sa fie mai bun decat celelalte!

Auzind aceea voce care ii dadea fiori pe sira spinarii de fiecare data cand o auzea, s-a oprit brusc si si-a sters lacrimile rapid.
- Nu trebuie sa te feresti de mine, papusa!
- Sa-ti spun ceva: 1 Nu mi te adresa mie cu aemenea apelative si zi-mi ce vrei. 2 Nu te intereseaza pe tine ce mi s-a intamplat si 3...Dispari odata ca nu am chef de astfel de persoane in preajma mea!
Lui Sasuke nu ii convenea felul in care "papusa" lui i se adresa, asa ca a prins-o de brat izbind-o de copacul din spatele fetei si zicandu-i:
- Am sa-ti spun o singura data: Nu mai ridica vocea la mine ca astfel nu stiu ce se va intampla!
- Chiar? Si ce ar putea sa-mi faca un papa-lapte ca...
Dar nu a mai termina ce avea de spus, pentru ca Sasuke a prins-o de gat, apropiinduse periculos de fata ei zicandu-i:
-Asculta papusa, te-am avertizat, nu te mai pune cu mine pentru ca s-ar putea sa regreti.
Dupa ce a zis asta, Sasuke a plecat. Sakura a zambit ironic neluand in considerare spusele brunetului si s-a indreptat spre noua ei casa in care a stat in timp ce parintii ei erau in viata. Peste putin timp a ajuns la o casa modesta de culoare galbena. A intrat inauntru si acolo totul era acoperit de cearceafuri albe. S-a hotarat sa inceapa urmatoarea zi curatenia, asa ca s-a indreptat spre gradina care se afla in spatele casei. Chiar daca nu a mai locuit nimeni de mult timp acolo, Sakura in fiecare zi venea si ingrijea floriile de diferite culori. Ea s-a indreptat pre fundul gradinii, asezandu-se pe un leagan. Acea casa ii starnea multe amintiri. Unele placute, altele mai putin placute. Dintr-o data, Sakura si-a amintit cum au fost asasinati parintii ei si o lacrima i s-a prelins pe chipul ei angelic.
- Off mama, tata, cat de mult imi lipsiti! Am ramas singura e lume. Imi lipsesc sfaturile parintesti pe care mi le dadeati atunci cand erati in viata.
Atuci nu le pretuiam, dar acum as da orce sa fiti langa mine si sa ma sfatuiti in tot ce fac! gandea Sakura cu voce tare.
Pierdand notiunea timpului, aceasta a adormit acolo.
A doua zi, Sakura a fost trezita de razele blande ale soarelui care o anuntau ca o noua zi s-a ivit.
Dupa cateva minute in care a incercat sa se dezmeticeasca, s-a ridicat de pe leagan indreptandu-se spre casa pentru a face curat. Si-a luat un batic in cap si s-a apucat de treaba. Peste cateva ore a terminat. Casa arata mai mult decat bine, arata foarte bine! Livingul era spatios cu mobila de culoare maro inchis, peretii erau de culoare alba. Mai era si o canapea de aceeasi culoare cu mobila si o masuta de sticla alba. Sakura si-a dat baticul jos din cap asezanduse pe canapea sa isi traga rasuflarea,dar nu a stat prea mult pentru ca stomacul sau a inceput sa-si ceara drepturile. Ea s-a ridicat de pe canapea indreptandu-se spre bucatarie, care era si ea destul de spatioasa. Mobila era de culore alba, gresia de un crem deschis si faianta alba. In mijlocul bucatariei era o masa cu doua scaune de culoare maroniu deschis. A privit in frigider si si-a luat un iaurt. Ocupata cu curatenia, fata nu a observat ca deja se intunecase. A cascat obosita indreptanduse spre camera s-a. Aceasta avea culoarea mov cu mobilier simplu castaniu, un pat de o persoana cu lenjerie de culoare neagra cu forme mov. Sakura s-a schimbat in pijamale si s-a pus in pate unde a si adormit numaidecat.

#16
splendid:X:X...imi plac la nebunie replicile sakurei...si imi place k nu e o fata inocenta care se sperie de vorbele brunetului si ii cade la picioare
atitudinea lui sasuke imi place deasemenea foarte mult si spar din tot sufletul sa nu o schimbi si sa nu devina un tip sentimental
ar fi foarte marfa ca cei doi frati sa se lupte pentru dragostea aceleaisi fete si acesteia sa ii fie greu de ales intre cei doi ...astfel sasuke s-ar lupta cu fratele sau pentru 2 scopuri ;))...evident tu faci continuarea ca este ficul tau ...dar sper sa nu te deranjeze ca tiam dat o mica idee
descrierea mia placut foarte mult in acest capitol
la fel si naratiunea care te lasa fara cuvinte
numai am ce spune doar ca astept nextu'
:* si spor la scris

#17
Iti multumes foarte mult"***candy bar*** " pentru commu tau, dar nu voi pune continuarea pana nu mai am 4 comentarii. Asa ca, daca vreti sa cititi nextu, datii bataie cu commurile. Dar daca nu mai vretri continuarea, pe mine nu nma deranjeaza, pot sa renunt oricand la fic! Imi va parea rau pentru ca am mai multe idea, dar daca nu va intereseaza...
Atat am avut de spus! Voi alegety! Bye!

#18
bine vreau continuarea de urgenta
ficul e asa bun ar fi pacat sa renunti
si te mai rog ceva , te rog fa capitolele mai lungi
sa puna cineva inca 2 comentarii
plizzzzz fac cu nervi
kiss you :*:* gambate si succes cu scrisul

#19
okay okay ti'l dau eu...dar nu l'am citit si nu raspund pentru ceea ce pot scrie in comentariul de mai jos....sa nu aud plangeri cum ar fi "ma las de scris"...incep so let's go !






(22-05-2009, 06:00 PM)sakura_alexutza A scris: Dupa muuuult timp, m-am hotarat sa pun nextu! Sper sa fie mai bun decat celelalte!

Auzind aceeaacea voce care ii dadea fiori pe sira spinarii de fiecare data cand o auzeaai mai zis odata "auzea">.<....pff ce repetitiie proasta...te incurci in cuvinte...nu'mi place >.<, s-a oprit brusc si si-a sters lacrimile rapid.
- Nu trebuie sa te feresti de mine, papusa!
- Sa-ti spun ceva: 1 Nu mi te adresa mie cu aemenea apelative si zi-mi ce vrei. 2 Nu te intereseaza pe tine ce mi s-a intamplat si 3...Dispari odata ca nu am chef de astfel de persoane in preajma mea!
Lui Sasuke nu ii convenea felul in care "papusa" lui i se adresa, asa ca a prins-o de brat izbind-o de copacul din spatele fetei si zicandu-i:
- Am sa-ti spun o singura data: Nu mai ridica vocea la mine ca astfel nu stiu ce se va intampla!
- Chiar? Si ce ar putea sa-mi faca un papa-lapte ca...
Dar nu a mai termina ce avea de spus,ce cauta acea virgula acolo?..pff? >.< pentru ca Sasuke a prins-o de gat, apropiinduse periculos de fata ei zicandu-i:
-Asculta papusa, te-am avertizat, nu te mai pune cu mine pentru ca s-ar putea sa regreti.
Dupa ce a zis asta, Sasuke a plecat. Sakura a zambit ironic neluand in considerare spusele brunetului si s-a indreptat spre noua ei casa in care a stat in timp ce parintii ei erau in viata. Peste putin timp a ajuns la o casa modesta de culoare galbena. A intrat inauntru si acolo totul era acoperit de cearceafuri albe. S-a hotarat sa inceapa urmatoarea zi curatenia, asa ca s-a indreptat spre gradina care se afla in spatele casei. Chiar daca nu a mai locuit nimeni de mult timp acolo, Sakura in fiecare zi venea si ingrijea floriile de diferite culoriputeai sa zici "florile multicolore. Ea s-a indreptat pretia fost foame?"spre" fundul gradinii, asezandu-se pe un leagan. Acea casa ii starnea multe amintiri. Unele placute, altele mai putin placute. Dintr-o data,ce cauta acea virgula acolo ? T.T Sakura si-a amintit cum au fost asasinati parintii ei si o lacrima i s-a prelins pe chipul ei angelic.pe chipul ei perfect, pe chipul ei maestuos...sunt mai multe cuvinte nu numa' "angelic"
- Off mama, tata, cat de mult imi lipsiti! Am ramas singura e lume. Imi lipsesc sfaturile parintesti pe care mi le dadeati atunci cand erati in viata.
Atuci mdea se vede ca iti era foame atunci cand scriai.."atunci nu le pretuiam, dar acum as da orce sa fiti langa mine si sa ma sfatuiti in tot ce fac! gandea Sakura cu voce tare.
Pierdand notiunea timpului, aceasta a adormit acolo.
A doua zi, Sakura a fost trezita de razele blande ale soarelui care o anuntau ca o noua zi s-a ivit.tot razele blande ale soarelui...pff zii si tu ceva mai original pentru ca aceasta expresie sincera sa fiu este prea fumata :|
Dupa cateva minute in care a incercat sa se dezmeticeasca, s-a ridicat de pedu pa leagan indreptandu-se spre casa pentru a face curat. Si-a luat un batic in cap si s-a apucat de treaba. Peste cateva ore a terminat. Casa arata mai mult decat bine, arata foarte bine! Livingul era spatios cu mobila de culoare maro inchis, peretii erau de culoare alba. Mai era si o canapea de aceeasi culoare cu mobila si o masuta de sticla alba. Sakura si-a dat baticul jos din cap asezanduse pe canapea sa isi traga rasuflarea,dar nu a stat prea mult pentru ca stomacul sau a inceput sa-si ceara drepturile. Ea s-a ridicat de pe canapea indreptandu-se spre bucatarie, care era si ea destul de spatioasa. Mobila era de culore alba, gresia de un crem deschis si faianta alba. In mijlocul bucatariei era o masa cu doua scaune de culoare maroniu deschis. A privit in frigider si si-a luat un iaurt. Ocupata cu curatenia, fata nu a observat ca deja se intunecase. A cascat obosita indreptanduse spre camera s-a. Aceasta avea culoarea mov cu mobilier simplu castaniu, un pat de o persoana cu lenjerie de culoare neagra cu forme mov. Sakura s-a schimbat in pijamale si s-a pus in pate unde a si adormit numaidecat.




sper ca acum nu te va impiedica nimic sa pui nextu'...so bye si ne mai vedem^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#20
Nu am mai trecut de ceva timp pe-aici :D but I'm back >:D<
am gasit urmatoarele greseli:
"Auzind aceea voce care ii dadea fiori pe sira spinarii de fiecare data cand o auzea"- repetitia este destul de deranjanta :|
"1 Nu mi te adresa mie cu aemenea apelative si zi-mi ce vrei."- Unu: nu mi te adresa cu asemenea apelative si zi-mi ce vrei! (cred ca asa ar fi mai corect^^)
"apropiinduse"- apropiindu-se;
"pre"- spre;
"asezanduse"- asezandu-se;
"A privit in frigider si si-a luat un iaurt."- din aceasta fraza se intelege ca Sakura a privit prin frigider si a luat iaurtul fara macar sa deschida frigiderul :))... vreau sa spun ca nu ar strica sa detaliezi mai mult si mai ales sa faci din descrierea ta una cat se poate de interesanta, asa ca incearca sa faci din urmatorul capitol unul ceva mai lung si interesant prin actiune si felul in care descrii... spre exmplu, incearca sa descrii si altceva in afara de peisaje si personaje, cum ar fi: gesturi si ganduri, sentimente^^
- mi-a placut mult atitudinea Sakurei: ma bucur ca este o persoana puternica(atat in interior cat si in exterior :-) )

deci... please sa pui next-ul repede :cry:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.449 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.789 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.885 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.133 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.585 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 11.510 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.588 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 73.046 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) :XDark~Sakura~Angel:* 31 38.008 28-02-2009, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)