Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da.
75.00%
3 75.00%
Nu.
25.00%
1 25.00%
Asa si asa.
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Love Funny [yaoi]

#1
[/i]Hy!Stiu ca deja v`ati obisnuit cu stiulu meu caracteristic de a scrie dar de aceasta data voi face ceva diferit.Enjoy sper sa va placa!:D

Partea 1

Operatiunea "007"

Razele argintii ale soarelui isi faceau treptat aparitia in orasul nipon.Stropii de ploaie incetasera sa mai loveasca pamantul,odata cu ivirea zorilor.Pasarelele cantau voioase la geamurile oamenilor asteptand sa`si primeasca rasplata pentru frumosul concert.Iar ginasele lalele multicolore isi desfaceau cu delicatete petalele fine simtind cum caldura le hraneste.
Intr`un apartament intunecat,pe o canapea din piele neagra,statea ghemuit un tanar ce nu parea sa aiba mai mult de saisprezece ani.Genele lui incepeau sa se deschida treptat,lasand la iveala doi ochi albastrii ca marea linistita dupa o furtuna nimicitoare.Se ridica in pozitia de sezut cu picioarele sub fund,dandu`si suvitele de par albastre dupa o ureche,apoi casca somnoros incercand sa disting locul in care se afla.Dupa ce se dezmeticeste sare ca ars de pe canapea alergand spre dormitorul din fundul holului.Deschide usa cu un scartait deranjant,incepand sa urle ca nebunu,reusind sa`l trezeasca pe barbatul ce dormea profund dar si pe vecinii ce deja incepusera sa bata cu ce pot in tavane,pereti si asa mai departe.
-Kyousukeeeeee!!! Cum ai putut sa ma lasi pe canapea?cand eu stiu ca am adormit in pat-intreaba adolescentul tipand cu o voce de copil ranit
La vederea chipului barbatului pe care tocmai il trezise,simte cum intreg trupul incepe sa`i tremure neaincetat.Acesta avea ochii incercanati,plin de nervozitate si parul blond ca spicul graului rasfirat pe fata,atat cat sa`i completeza alura demonica.Se ridica in sezut incheiandu`si camasa violet ce se deschisese la toti nasturii in timpul noptii.Apoi luand o perna in mana o arunca spre albastrui,lovindu`l direct in fata si datorita a ceea ce facuse tanarul,acesta decide sa`i raspunda cu o voce calma ce trada faptul ca a ajuns la capatul puterilor:
-Cum dracu vruiai sa dorm cand tu sforaiai?Asa ca te`am dus in living si acum lasa`ma sa dorm.Ce nu intelegi prin faptul ca la ora sapte trebuie sa plec la munca?-Parea ca se mai calmase,insa somnul pierise de mult.
Adolescentul nu a mai zis nimic,stia ca in astfel de situatii tacerea era cea mai potrivita.Isi schimba fata indignata intr`una de pisicuta nevinovata,incercand sa se apropie cu pasi micuti de iubitul sau.Se asaza in genunchi cam la cativa centimetri de pat,lasandu`si privirea in jos.Exact cum facea de obicei cand stia ca facuse vreo boacana.
Blondul continua sa`si tina mainile incrucisate la piept,zambind amuzat in sinea lui.Adora sa vada in fiecare dimineata fata asta ce`l binedispunea toata ziua.Pe de`o parte ii intelegea reactia iubitului sau,adica toata ziua si`o petrecea pe platourile de filmari,cand venea acasa discuta putintel cu Shun apoi adormea obosit.
Se ridica calm de pe pat asezandu`se si el in aceiasi pozitie ca cea a albastruiului,ii mangaie duios obrazul umed datorita lacrimilor si il saruta gingasi pe buze.Il ia in grate asezandu`l pe suprafata neteda a cearceafului,apoi isi alungeste trupul peste al lui incepand sa`i sarute umerii goi,pielea parfumata a gatului,buzele pana ce ticaitul telefonului il opreste amintindu`i de servici.Se ridica ca si cum nimic nu s`ar fi intamplat,imbracandu`se cu ce a gasit mai la indemana.Adica cu o pereche de pantaloni albi,lungi,o camasa albastra si un sacou de aceiasi culoare cu pantalonii.Isi trece degajat mana prin par,dandu`i un sarut scurt iubitului sau si un mic sfat inainte de a pleca.
-Sa fi cuminte cat stai singur acasa,ursulet!-apunand asta pleaca trimitandu`i lui Shun un ultim sarut prin aer.
Nervos fiindca si de aceasta data Kyousuke l`a lasat balta,i`a perna de sub cap aruncand`o din gresala in directia nepermisa,mai precis in colectia de cristale a iubitului sau.Acestea cad unca cate una jos spargandu`se in mii de bucatele sclipicioase.
-O Doamne,ce ma...ma fac.Kyousuke o sa ma omoare.De ce euuuu?-striga catre cer tanarul izbucnind intr`un rau de lacrimi mari si dese
*
Amiaza atragea mai cu sine oamenii in case,parcuri sau mai bine spus in locuri umbroase.Norisorii albastrii ce preluau diferite forme se miscau intr`un ritm alert reusind sa te ameteasca.Pe o bancuta din curtea liceului "Late Autumn"statea singur cu un chip palid si ganditor,un adolescent ce incerca in zadar sa gaseasca o solutie pentru a rezolva marea problema in care era bagat.Alaturi de el,abea venit se asaza un baiat aparent mai mare ca albastruiul cu doi ani,imbracat simplu intr`o pereche de blugi verzi cu taieturi pe genunchi si un tricou orange ce ii contura de minune corpul bine lucrat.Isi da laoparte suvitele de par aramii incolanindu`si bratele in jurul taliei prietenului sau.Si cu o sclipire ciudata in ochii de culoarea piersicii il musca senzual de lobul urechii facandu`l sa tresara speriat.
-Kay de cate ori ti`am spus sa incetezi cu fazele astea?-il intreba nervos Shun fiind gata sa`si elibereze taifunul din interior
-Mda,imi cer scuze,nu m`am putut abtine.Dar ce ai?Te vad schimbat...constata straniu baiatul
Pe un ritm alert fiind grabit de soneria clopotelului,albastruiul ii povesteste prietenului sau prin ce a trecut si cum a ajuns sa sparga frumoasa colectie de cristale a iubitului sau.Kay rade amuzat trecandu`i prin minte o idee ce dupa parerea lui era geniala.
-Sti in cancelarie exista o astfel de colectie,care apartine profului de istorie.Ce zici daca...
-Stiu ce gandesti-i`o taie dintre`o data adolescentul si imi place!Exclama acesta mai zambitor ca niciodata.
Toata ziua se comportasera exemplar la ore reusind sa`i uimeasca pe profesorii ce credeau ca in sfarsit Dumnezeu a infaptuit o minune.La o anumita ora profesoara de engleza i`a rugat pe cei doi tineri sa duca catalogul in caneclarie,prilej fenomenal pentru a substrage obiectele.In timp ce Kay statea de sase,Shun punea cu grija in ghiozdan cele cinci cristale salvatoare.Dupa ce au terminat mica operatiune cei doi s`au indreptat mai mult fugind spre poarta liceului,insa in graba uitasera un amanunt important si acela <<gardianul>>.Se opresc respirand greoi,uitandu`se spre o cale de a iesi neobservati de gardian.Iar mai ager la vedere Shun observa o gaura in zid prin care ar putea evata.Vazandu`se afara din institutie merg mai calmi fiind incantati de reusita lor.
-Kay,multumesc! Fara tine nu asi fi reusit-murmura adolescentul cu jumatate de gura
-Eh,am facut o echipa buna!-adauga simplu
Deodata baietii isi simt mainile prinse,intorcandu`si imediat capul observa doi politisti cei priveau dur,incat te paralizau pe loc.Stiau ca daca urmau sa se zbata isi vor face mai mult rau,asa ca au preferat sa se predea continentizand ce au facut...Kyousuke sper ca ma vei putea ierta[/i]
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#2
Buna sysule, ma bucur ca ai postat un fic amuzant, imi place mult povestea asta. Actiunea mi se pare interesanta, Shun asta chiar e amuzant, dar Kay le intrece pe toate, ce idee i-a venit, sa fure cristalele din caneclarie :)).
Descrierea si naratiunea mi se par bine plasate, si dialogul la fel, dar sunt unele greseli de tastare, care pot deranja un pic la ochi, de exeplu, intre doua propozitii, trebuie sa dai un space intre semnul de punctuatie si propozitia care urmeaza.
De exemplu, in loc de: "-Sti in cancelarie exista o astfel de colectie,care apartine profului de istorie.Ce zici daca..." , poti sa scrii asa: "-Stii, in cancelarie exista o astfel de colectie, care apartine profului de istorie. Ce zici daca... "
In rest nu am mai vazut greseli grave, sunt convinsa ca si aceasta este facuta din graba, pentru ca stiu cum fac si eu :P.
In rest, totul e genial, e super funny povestea si imi place la nebunie :x.
Astept cu nerabdare nextu' si sper sa-l pui cat de repede poti. kisu :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.904 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.890 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.965 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.838 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.682 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.124 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.826 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.436 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.116 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.635 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)