Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi

#11
God!Alek e asa draguuuuut!!!!!:X Si Zu:))

Deci pana la urma nenea are ceva inima.Oricum mai buna decat grasanu.
Sincer dintre toate personajele mie Zu imi place cel mai mult.Are un caracter mai copilaros si e asa adorabil:))
Citat:Şi nu îl puteam lăsa pe mâna lui Nao, sigur l-ar fi traumatizat. Iar Zu l-ar fi transformat probabil în manechinul lui preferat.
Nenea, stai asa....cum l-ar fii traumatizat?Mie mi se pare chiar de treaba si Nao.Ma rog, tu il cunosti mai bine:))
Ma bucur ca Hijou a hotarat sa il pastreze...are dreptate, Alek e asa dragut.Apropo...de unde stie japoneza?A invatat la orfelinat?Defapt...nu imi pasa:-jTrenuie sa se inteleaga si ei in vreo limba.
Greseli cred ca am vazut 2 de tastare.

Ne, sper ca Mitsu sa vine repede cu nextul.Mult noroc in continuare si spor la scris.Ja-ne!:bye:

P.S Prima!!
I'm Kira.

#12
Wow, ce frumos este :X. Kawaii :X. Nu-mi vine sa cred cat de magnifica poate fi aceasta poveste. Din punct de vedere literar totul e perfect. Ce sa mai zic de actiune, deja am ramas cu gura cascata. Alek e foarte dragutz si Zu la fel. Cum adik l-ar face un manechin? l-ar tine imbracat in rochita? :)), asta chiar mi s-a parut interesant. Nao este exact opusul lui Zu, nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca Alek ar ramane vreodata singur cu Nao, chiar daca Nao mi se pare un tip amuzat.
Cat despre Hijou, singurul om cu capul pe umeri dintre cei trei frati, totusi, ar fi fost nedrept sa-l duca din nou la politie sau mai rau, la orfelinat, noroc cu fratii sai nebuni :D.
In fine, ce sa mai zic, poveste este absolut superba :X.
Astept cu nerabdare nextu si sper sa veniti la fel de repede ca si cu acesta :D.
Bye and kisu :*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#13
Cum am spus, am venit să aberez puţin şi pe aici. Am observat câteva greşeluţe, făcute din grabă sau neatenţie.
uşurat că ajung acasă
Arăta atât de frumos
Buze micuţe şi ce păreau atât -> fără acel "şi"

Trecâmd peste rândurile de mai sus, ficul mi se pare îngrozitor şi neruşinat de frumos. Pozele sunt drăguţe, alek e un sweet, iar hijou la fel.
Mi-au placut cateva fraze, gen:
- Ce drăguţ! Cine e? Putem să-l păstrăm? :)) parca ar fi vorbit de un catelus. Imi si imaginez unul, mic, pufos, cu ochii ciocolati... :chuu:

Şi nu îl puteam lăsa pe mâna lui Nao, sigur l-ar fi traumatizat. Iar Zu l-ar fi transformat probabil în manechinul lui preferat. Nu. Şi era atât de adorabil.
Vreau si eu, crezi ca mi-l da, daca-l rog frumos??? ;;)

Atat am avut de aberat aici, astept nextu`, care sper ca n-o sa intarzie.

See Ya ^_^
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#14
Eee, am zis eu ca o sa-mi placa si am avut dreptate :D.Nah, am un al saselea simt pt asa ceva :)).

Ai un personaj destul de complicat.Nu este prea comunicativ, si poate tocmai de aceea pare atat de dificil.Serios si puternic hm? Imi place personalitatea lui.Si vad ca nu-i place frigul ..ce chestie, nici mie :))
Si celelalte doua personaje imi plac, adica fratii lui. Sunt foarte non-conformisti si par f ok.Adica nu sunt enervanti ca majoritatea personajelor secundare (da, am o adevarat problema cu pers care nu sunt in prim-plan :D).Dar astia doi chiar imi plac.M-a mirat atunci cand si-au ascultat fratele fara sa comenteze (de-ar face toti fratii mai mici la fel, ce bine ar fi...).

"Putem sa-l pastram?" =))))) aiii ma :))).Saracu de el.Chiar ca zici ca era vb despre un catel mic si abandonat : x.Oricum ma bucur ca au facut-o.Si a mai si adormit langa el :)).Abia astept sa vina dimineata sa vad cum or sa se comporte.
Si pozele sunt dragute.Ah, abia astept sa postati din nou.Aveti multi cititori care va asteapta, asa ca speram sa nu ne tineti prea mult pe langa.
V-am pupat si succes >:D<
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#15
Hmm, un alt fic care are un viitor promitator...
I love it:x
Personajele imi cam dau batai de cap, deoarece nu comunica foarte mult,dar pe parcurs sigur voi intelege. Deja prevad ceva intre cei doi... Oare ma insel?:10:
Aleksei e atat de scump, daca nu il vor ceilalti il pot pastra eu? Promit ca am mare grija de el;;) Il vreau si pe Hijou, chiar daca pare putin cam irascibil, cred ca e de treaba, mai ales ca l-a salvat pe bietul baietel (sa nu uit, e si frumos=P~).
Vreau sa aflu cat mai repede cum v-a reactiona Alek cand va vedea persoana care l-a salvat dormind alaturi de el. Ha ce m-as rade daca s-ar trezii in bratele lui(iar visez...)
Sincer Schumacher te admir, cred ca ai mult de lucru si ma mir cumde rezisti sa scrii la atatea ficuri, se vede ca si tu esti pui de geniu:))
Cya:*:*:*
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#16
Superb capitol.:X Personajele sunt asa de frumoase si cam complicate, dar se pare ca lui Hijou nu-i plac rusii.=)) Discutia intre ei a fost asa de...amuzanta. Cand a fost spusa replica: ''- Ce drăguţ! Cine e? Putem să-l păstrăm?'' inca putin si cadeam pe jos de ras, aproape mi-am imaginat un catel cu ochii draguti, pufos, mic si cineva care-l vrea.
Hijou e asa de dragut, poate il pot pastra si eu pentru o zi, doua sau chiar pentru totdeauna ca nu m-ar deranja chiar deloc, mi-ar face mare placere.:X Poate m-as putea trezii in bratele lui.
Alek e si el frumos si foarte haios, putea si el sa spuna mai devreme ca stie japoneza, dar a stat pana mai tarziu cu impresia ca nu stie.
Teh, iti urez mult noroc la scris deoarece ai inceput inca doua ficuri si mai ai si alte ficuri neterminate.:*
Astept continuarea si spor la scris.:D
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#17
Vin si eu mai tarziu pe aici..din cauza ierni nu mi-a mers netu...sorry:D
Imi place al doilea capitol la fel de mult ca si primul
Hm...imi trezeste cateva temeri acest Hijou ...pare rece:)) Nu stiu de ce:D insa pare si de treaba:D
hm...cred ca fratii lui sunt pe placul meu :)) Imi puteti oferi si mie unu ? L-as prefera pe blond, dar si celalat e bun....:d
Sincer de cate ori citesc imi vin in minte droaie de intrebari, de exemplu de ce nu scrieti mai repede si de ce ma omorati asteptand....astea is mai minore desi au importanta mare, sau de exemplu nu e asa ca se va intampla ceva intre alek si hijou?
Sunt curioasa, nu, defapt e extrem de curioasa cum se va desfasura actiunea in continuare, deci fiti va rog si voi binevoitoare si scrieti scrieti si iar scrieti
Succes si spor la scris


Bye Bye, kissu:*
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#18
Iar am intarziat =_= Sunt campioana mondiala la intarziat :D Oke, noul capitol este minunat. Are tot tacamul prezent, insa m-a amuzat foarte tare XD Saracul baiat, e asemenat cu un obiect XD Lolzz.Totusi m-au uimit fratii lui O_O Nu au comentat nimic in legatura cu noul venit. App ca veni vorba de pastrat XD ..pot sa-l pastrez pe Zu :-" Ador papadiile XD Ahhh..HOT XD XDSunt curioasa cum v-or decurge lucrurile :DNext chapter pls XD
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#19
Foarte fain povestea si imi pare rau ca am descoperit-o abia acuma,dar mai bine acuma decat niciodata
'- Ce drăguţ! Cine e? Putem să-l păstrăm?' ce faza tare
'- Nu . Nu putem. Nu ştiu cine e. L-am găsit.
- Frate, l-ai găsit şi l-ai luat? Deci? E al tău , nu?' ce fain si cum daca l-a gasit si la luat inseamna ca ii a lui?Sincer chiar imi place faza Greseli nu am vazut(sincer nu m-am uitat dupa ele,prea tarziu nici nu cred ca le-as vedea)Astept capitolul urmator care sper sa fie cat mai curand Ja Ne .PS:imi place foarte mult poveste si pentru ca este yaoi(ador povestile astea si animeurile)
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



#20
Vin şi eu ultimul :)) Îmi place ideea şi povestirea în sine. Oare unde găsiţi voi nume aşa de inspirate? Numele lui Aleksei e aşa...de inspirat :))
Peronajele mi se par cam tăcute.. mai ales Hijou care abia vorbeşte. Mi se pare mult prea tăcut... :-? Acum îl compar cu mine căci eu uneori vorbesc non stop :))
Citat:- Ce drăguţ! Cine e? Putem să-l păstrăm?

:))... Zici că este o păpuşă găsită în aeroport, nu un om... Cred că Alek era terorizat când a auzit asta :))
Chiar sunt curios să văd cum va reacţiona Alek căci mie mi se pare un tip puţin cam timid, lucru ce mă face să cred că nu va începe să urle la Hijou. :-?

AÅŸtept continuarea so please...hurry up !
Succes!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.892 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.955 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.677 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.113 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.432 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.632 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love does not take account of race! (~Yaoi~) Aliss_anime 4 3.296 09-09-2010, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)