Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava?

#51
Pai am trecut si eu pe aici. Ce pot spune?

Let's see...Ai cam multe greseli gramatica dupa cum ti-a spus si Zuzu. Citeste o data capitolul Nu spun ca le vei observa pe toate insa iti vei da seama ca sunt cam multicele.
Descrierea...la fel nu prea exista. Descrie sentimentele pe care le traia Hinata in acel moment. Ceva care sa uimeasca cititorul. Nu spun acum sa faci comparatii din alea care te dau pe spate insa incearca putin.

M-a deranjat tare cand ai mentionat acolo : Hinata incepe sa povesteasca sau ceva de genu. Puteai folosi alt mod de a evidentia acest lucru. Foloseai alta scriere in pagina sau scrisul inclinat pentru ca ne-am fi dat seama.

Am mai mentionat si ti-a atras atentia si Zuzu. Fara acele paranteze, please. Isi va da seama cititorul al ce te referi. Nu este nevoie sa mentionezi tu. Imi dau seama ca nu vrei sa ne incurci insa nu prea arata estetic.

Cam atat am avut de spus. Succes in continuare si spor la scris.

#52
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#53
pdfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#54
Ok, deci prima data iti comentez decat capitolu` acesta ^^. Data viitoare, voi incerca sa fac un mic rezumat din toate si-am sa-ti spun ce-ai gresit/ce nu-mi place sau ce-mi place, etc.
Deci, cum ti-am promis, sa vedem ce-ai aici *smile* .

Ai cateva greseli de ortografie, iar "niciun" at fi una dintre ele. Se scrie nici-un, daca nu ma insel, si sper sa fie bine. Dialogul mi se pare putin cam banal, ai putea schimba unele replici, nu stiu. Ar fi trebuit sa descrii putin mai bine sentimentele Hinatei atunci cand Sasuke o violeaza [ deci e un fic Sasu Saku sau Hina Saku, sa inteleg si eu, nu de alta ;)) ] .
"Dupa cinci minute de liniste totala, ambele fete se ridicara de pe suprafata rece a baii, se spalara pe fata cu sapun pentru a nu se observa ca plansesera si se indreptara spre clasa, unde se pare insa ca nu mai este nimeni."
Faza asta este total gresita. Nu din punct gramatical, ci luand din gandire. Pana acum ai scris la persoana intai, perspectiva Hinatei, daca nu ma insel, iar asta e la persoana a treia. Strica pentru cititor, daca nu te superi ca zic.
Ca descriere, e foarte bine, cu mici ajustari pe - ici pe - colo . Uiti sa pui virgulele la unele propozitii, sau in loc de ele pui puncte se suspensie. Nu e foarte frumos, ai putea sa pui virgule si ar fi mult mai placut la ochii, cat si la citit *smile* .
Cam atat am avut de spus, sper ca nu te superi pentru sfaturi.
Per-total, ficul este unul reusit, chiar frumos, dar cu mici ajustari ar fi unul foarte bun.
Spor la scris in continuare si multa imaginatie.
Cee Ya, my darling >:D<
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#55
Nu din nou. Acum sigur Sakura nu o sa mai vrea sa vb cu Sasuke. Nu stiu ce sa spun despre capitol: descrierea poate si mai buna ( sentimentele sunt importante), dialogul de cateva ori a fost cam sec ( dezvolta si scurteaza), ideea este aceasi (trista), naratiunea este buna dar ar mai merge. Cam atata deoarece nu prea mi-a placut intorsatura asta.

#56
hm... ce sia amintit oare?crek lea dat drumu acasa sau cv de genu asta .asai?deci tiam mai spus ca ador ficul tau si iti mais spun in continuare..nu de alta da nu vreau sa para ca comul meu e spam:)) . asa ai descris destul de bine totul si imi place ce se intampla in continuare ...si imi pare tare rau de hinata :( asa acuma astept nextu cat mai curand pentru ca imi place desi am mai spus asta:))[posturi unite]
hm... ce sia amintit oare?crek lea dat drumu acasa sau cv de genu asta .asai?deci tiam mai spus ca ador ficul tau si iti mais spun in continuare..nu de alta da nu vreau sa para ca comul meu e spam:)) . asa ai descris destul de bine totul si imi place ce se intampla in continuare ...si imi pare tare rau de hinata :( asa acuma astept nextu cat mai curand pentru ca imi place desi am mai spus asta:))
lol! ce viata de kkt sa stai si sa speri ca vei intalni iubirea vietii tale si ea sa nu aparaZuppy16..iar cand crezi ca a aparut iti dai seama ca nu te merita ce chestie sa crezi in iubire Zuppy15..ridicol ..poate cel mai ridicol lucru existent pe lumea asta am crezut in iubire si am suferit:closedeyes: ...acum sunt doar o umbra din ceea ce am fost candva :dead:

#57
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#58
Am promis ca o sa comentez, deci iata-ma! Presimt ca va fi un comentariu destul de lung, vreau sa te ajut sa fi mai buna! ;;)

In primul rand ma bucur ca mica noastra 'discutie' s-a terminat cu bine. Am citit tot fic-ul, de la capitolul doi unde ramasesem si am vazut niste greseli care nu s-au remediat.
Cand vrei sa pui puncte de suspensie, trebuie sa pui trei, nu doua. Am vazut ca uneori ai scris cu litera mica dupa punct si asta chiar ca e gresit. Unele virgule lipsesc de la locul lor si pui virgule inainte de 'sau' si de 'si', ceea ce nu se face in locurile unde le-am vazut la tine in fic. Am vazut si greseli de tastare, dar astea nu-s importante. Ca sa nu mai ai greselile astea, este deajuns sa citesti capitolul de doua ori, iar dupa un timp te vei obisnui sa vezi greselile si le vei vedea dupa o singura citire.
Ideea a devenit destul de originala. Dar ceva m-a bagat la intreabari: cum a reusit Sasuke sa o violeze pe Sakura in scoala? Adica, scoala aia n-are director, secretara, profesori sau macar o femeie de serviciu? :)) Si in plus, Hinata si cu Sakura au avut timp sa vorbeasca atata in scoala, ele n-au ore? :))
Naratiunea nu e grabita, dar ar trebui sa te hotarasti la ce persoana vrei/ti-e mai usor sa scri. Pentru ca e ciudat ca povestirea Hinatei sa fie la persoana I si in continuare sa fie la persoana a III-a. Si daca nu ma insel povestirea Hinatei nu a inceput la persoana a III-a? Mai trebuie sa fi atenta la timpuri, sa te hotarasti daca e prezent sau trecut, ca s-au cam amestecat timpurile acolo. Dialogul e destul de bun, dar uneori mi se pare sec.
Descrierea cam lipseste. Mai intai ai grija sa descri in amanunt sentimentele personajelor cand e o intamplare importanta si apoi ocupa-te de altceva, uneori detaliile despre o locuita nu sunt asa importante, decat daca vrei sa arati cat de speciala e locuita, ca de exemplu.
Ar mai fi ceva: atunci cand cineva iti lasa un coment nu trebuie sa lasi si tu un coment la fic-ul tau in care sa 'comentezi' ce a zis userul. E deajuns sa-l lamuresti daca are vreo intrebare, la capitolul urmator la inceput. Cel putin nu cred ca e necesar sa 'comentezi' ce ti-a zis userul respectiv.
Am incercat sa cuprind tot. Sper ca nu te superi ca e asa lung, dar am inteles ca vrei sa fi mai buna, idei vad ca ai, asa ca succes! >:D<

#59
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#60
deci , wow Sasuke e chiar un nesi..acum chiar vreau sa-l omor chiar de e asa de....frumosss...ia stai ama spus ca-l omr din bataie...ppfffff....aaa..da...comul tau....scz :))
deci, sa incep: (am sa te critic dur pregateste-te)
descriere e buna, totusi nu ai descris camera in care au intrat Hina si Sasu si am facut ce-au facut...poate mai lucrezi la asta..
naratiunea e buna, nu ma plang..
dialogul ..e putin cam mult dar merge.
actiunea parca ai grabit-o oleaca, dar inteleg ..doar ii povestea Sakurei ce s-a intamplat :D si totusi ai avut multe detalii pe care nu ar fi trebuit sa le pui...cum adica...Sakurei ii povestete cu lux de amanunt cum au facut-o..adica : Stai sa vezi draga Sakura ca mai intai mi-a introdus degetele eu am tipat si a afacut asa timp de cinci minute..dupa care s-a introdus in mine si eu m-am arcuit. nonsense! scz ca te-am criticat asa dur....dar au fost niste chestii care nu mi-au placut.... ti-am scris astea pt ai un fic frumos dar mai trebuiesc cateva retusuri, sper ca ai inteles.
cam atat am avut de spus si sper ca nu te-am suparat.

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.073 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.736 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.855 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.146 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Obsesie mortala [+15] [hentai] Dizzy 26 17.207 18-04-2009, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.950 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.713 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 68.105 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)