Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava?

#41
Am ajuns şi la ficul tău. Şi pot să spun că ai greşeli copilăreşti :|.

În primul rând, chiar şi titlul e greşit. Cuvântul 'iuvire' trebuia 'iubire', plus că 'Obsesie Bolnavă' trebuia să se scrie cu litere mici. De ce ? Pentru că nu e nume propriu.
În al doilea rând, greşelile. Le găseşti în fiecare capitol fără excepţie. Nu suntem toţi perfecţi, dar ar fi mai bine să corectezi capitolele înainte de a le posta.

Aşa. Bun. Dialogul ar trebui dezvoltat puţin. Trebuie totuşi să ai ceva interesant în el nu doar să îl pui acolo să nu zică lumea că nu este.
La decriere, ar trebui totuşi să mai lucrezi. Mi-ar plăcea să ştiu şi care sunt sentimentele lor, nu crezi ?
Naraţiunea mi se pare ok :-? Mărimea capitolelor e tolerabilă.

Sfat : Citeşte mai multe ficuri/cărţi/reviste/ziare. Şi ar trebui să corectezi capitolul înainte de a-l posta.

#42
Buna! Am zis sa trec pe la fic-ul tau, desi nu am reusit sa citesc doar primele doua capitole. Imi pare rau ca nu le-am citit si pe restul, dar este destul de plictisitor sa citesti ceea ce ai scris.
Sunt aceleasi intamplari pe care le-am citit de cateva zeci de ori. Sakura vine intr-o scoala noua, se ciocneste de Sasuke, care e bad boy, Hinata o intampina, Kakashi e dirigintele... Singurele lucruri pe care nu le-am mai intalnit au fost ca tatal ei a murit si ca Sakura este deja clasa a 11-a.
Descrierea iti lipseste. Din ce am citit ai descris doar imbracamintea si cateva trasaturi fizice. Mai importanta intr-un fic este descrierea sentimentelor, amintirilor, trairilor... Mai ales ca erau aceiasi ochi de smarald, aceiasi piele ca spuma laptelui si acelasi par ca florile de cires, adica aceleasi comparatii de care multi cred ca s-au plictisit.
Actiunea nu e fugarita de nimeni, dar este foarte plictisitoare. Ai cam multe greseli de tastare, poti citi capitolul inainte de al posta, pentru a fi sigura ca nu ai gresit nimic.
Am incercat sa mai citesc unul-doua capitole, dar am vazut un off-topic care mi-a atras atentia, cel de care zice si Letty. Sunt deacord cu ea, nu ne poti da "dreptul" ce sa comentam si ce nu. Doar moderatorii pot face asta. Daca nu ai un tip de critica admis, inseamna ca userii pot comenta ce doresc. Am inteles ca tu nu scrii doar din placere si ca ai vrea sa devii mai buna, pai atunci daca userii comenteaza doar gramatica sa stii ca nu te vei imbunatati prea tare. Apoi caracterul personajelor nimeni nu ti-a spus ca e oribil, ci doar ca nu este foarte diferit de alte fic-uri [eu asa am inteles] . Nimeni nu a dat cu parul din cate am vazut, toata lumea incearca sa te ajute si isi exprima parerea, asa ca nici tu nu trebuie sa dai cu parul. Acest "conflict" se poate rezolva daca ii ceri unui moderator ca vrei tip de critica permisa doar la gramatica [sper ca mai exista regula].
Succes!

#43
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#44
Sincera sa fiu nu prea ma incantat, ideea parca se duce, nu mai are aceasi intarire ca atunci, parca Sakura nu l-ar ierta pe Sasuke, asta imi reiese. Descriere nu a fost deloc, pur si simplu un dialog care era de multe ori sec, nu stiu de ce dar nu mai merge, s-a dus toata placerea. Imi place ca nu ai trecut atat de mult peste incercarea de viol, dar si asa, cu cat stai mai mult la acest pas cu atat ma plictisesc, nimic nu este nou. Vreau sa vad pe Sasuke cum se va comporta, cum o va cuceri, nu sa citesc ceva care continua de atatea capitole. :x:x:X

#45
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#46
Cred ca inebunesc. Esti la pagina a 5 si tu tot de viol vorbesti? Stiu ca nu trebuie sa grabesti actiunea dar acum pe bune, chiar incep sa inebunesc. Adevarul este ca nu vreau sa citesc violul, poate de asta te rog sa treci peste. Nu vreau sa citesc si mai multe, cu toate astea o indepartezi pe Sakura de Sasuke. Ai putea sa faci in asa fel incat sa nu fie Sasuke violatolul.

Sasuke i-a dat lui Hinata o bautura in care erau puse droguri, ea a baut si s-a simtit ametita, s-a dus intr-o camera si acolo a fost violata de...Naruto. Chiar daca blondul nu se uita la ea o iubea, dar era timid. Si la scoala se spune ca Sasuke a lipsit mult in acea seara, dupa asta Hinata crede ca este Sasuke. Merge mai bine, asa o s-o faci pe Sakura sa-l urasca pe Sasuke.

#47
Ok. Scuze de intarziere. Am avut o mica treaba si nu am observat ca m-ai anuntat. Apropo, merci de anunt. Sa revenim la fic. Descriere nu prea ai ar mai merge. Actiunea e putin grabita. Imi place ca atunci cand a laudat-o Sasuke pe Hianta nu ai pus dialog #:-s. Ce nu mi-a placut a fost cand ai zis cu ce s-a incaltat Hina. ,,Tocuri de 10"....10 Ce? 10 cai frumosi? Cred ca centimetri. In fine. So astept nextu`
[Imagine: EnvYQ.png]

#48
Deci scuzati ca fac off topic dar totusi trebuie :

Myranda . te rog inceteaza . Dupa ce faci off cat tine de mare la capitolele trecute acuma te mai si plangi de ceea ce scrie autoarea acestui fic . Deci scuza - ma , dar daca nu iti place nu mai citi , nu te obliga nimeni . Daca ea vrea sa scrie in fic ca Sasuke va fi urat de Sakura bine , daca nu , tot bine . Daca vrea sa ne povesteasca despre viol in o mie de capitole bine , daca nu , tot bine . Deci cum am zis , cui nu ii place sa nu citeasca .

Si revenind la fic . Sa incep ^_^:


Titlul ficului . Ai o greseala gramaticala la cuvantul ` ` Iubire ` ` . Ai scris ` ` Iuvire ` `.

Ideea ficului . Este o . k . Imi place . Nu am nici o problema cu ea .

Descrierea . Nu prea ai . Ar trebui sa incerci sa descri locurile , hainele , personajele , sentimentele personajelor mult mai mult .

Naratiunea . Este o . k . Nu prea am ce sa comentez .

Actiunea . Aici nu am ce sa zic pentru ca este chiar bine dupa parerea mea .

Greseli gramaticale . Am mai vazut pe ici pe colo , dar este o . k . Data viitoare poti controla capitolul de mai multe ori .

Estetica . Nu am nimic cu ea doar ca ma deranjeaza un lucru . Numai scrie in paranteze . Daca sunt explicatii ale unui lucru legat de fic scriele dupa virgula daca este vro scuza scri - o la sfarsit . Nu da bine sa te scuzi in mijlocul ficului .

Cam atat am avut de zis . bafta si multa imaginatie pentru urmatorul capitol . Nu uita ca nimeni nu te obliga sa il pui maine . poimaine . Il poti pune cand vrei tu , nimeni nu va muri din asta 8-|

Mda .. am dat edit pentru ca am uitat de estetica . Sorry
[Imagine: Jun0xCa.png]

#49
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#50
deci, wow Sasuke asta chiar e un impostor....nush ce-o sa-i fac....cred ca am sa fac crima curata aici in direct...totusi..e asa frumos ca.....cred c-o sa-l iert. insa, biata Hinata, numai ea stie ce-a suferit...n-ar fi trebuit sa-l accepte propunerea, dar cine ar fi stiut...
anyway, sa trecem la lucruri serioase:
descrierea e lunga , mare si detaliata...nu ma plang ^^
dialogul nu-i sec, bv
naratiune..ei bine, imi place mult...
suspansul creat imi place de asemenea....mai facut curioasa sa vad cum o violeaza pe fata Sasuke..
iar actiunea..e minunata,,nu ma plang ca n-am de ce.
cam atat am avut de apus asa ca astept urmatorul capitol... ^^ :*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.070 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.734 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.849 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.121 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Obsesie mortala [+15] [hentai] Dizzy 26 17.186 18-04-2009, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.945 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.703 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 68.094 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)