Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: O MICA PARERE DESPRE ACES FIC?
SUPER
50.00%
8 50.00%
DRAGUT
12.50%
2 12.50%
ASA SI ASA
31.25%
5 31.25%
NASPA
0%
0 0%
NU MAI FACE FICURI
6.25%
1 6.25%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

O iubire adevarata(sasusaku)

#1
deci este primul meu fic asa ca vreau sa fiti sinceri dar nu duri.


O zi noua

A venit dimineata in satul Konoha.Intr-o casa mare doarme o fata de 18 ani cu parul roz,ochii de un verde deschis si cu pielea alba ca zapada.Numele ei este Sakura Haruno mostenitoarea clanului INGERILOR,un clan foarte puternic.Fata se trezeste din cauza soarelui care a aparut pe cer.
- Of,soare,nu puteai sa mai dormi si tu putin?spuse Sakura foarte suparata.
In cele din urma fata se ridica din patul ei moale si se indreapta spre baie pentru asi face siesta de dimineata.Adolescenta se gandea cu ce sa se imbrace in prima ei zi de facultate.
- Hm.Cu ce sa ma imbrac eu azi incat sa arat si frumos dar si decent ?se intreba rozalia un pic cam somnoroasa.
Dura 10 minute ca sa se gandeasca cu ce sa se imbrace.In farsit isi gasise un maieu alb cu semnul clanului ei pe spate,o fustita scurta mov si niste cizme negre pana la genunchi.Cobori pentru as lua micul-dejun.
-Buna dimineata Kyio,spuse fata cu zambetul pe buze
-Buna dimineata Sakura!Cum ai dormit?intreba Kyio foarte curioasa de raspunsul fetei.
-Minunat!
-sakura,astazi este prima ta zi de facultate,asa ca vreau sa porti acest lantic ca sa-ti poarte noroc.
-ce frumos este!spuse sakura foarte incantata de cadoul primit.multumesc mult kyio.trebuie sa plec.pa!
-pa sakura!succes.
-multumesc kyio!pa-pa
in timp ce sakura mergea pe strazile konohei,dadu peste un baiat cu parul brunet si ochii negri.
-hei,nu te uiti pe unde mergi?spuse brunetul suparat.
-scuze.nu te-am vazut.apropo numele meu este sakura...
dar fata nu termina de spus ca brunetul i-o lua inainte:
-stii ceva,nu ma intereseaza cum te cheama.ii spuse restit brunetul
rozalia mai avea putin si plangea dar se stapanii.
in sfarsit ajunse in curtea scolii unde intalnii o fata cu parul negru si ochii de un gri sters.
sakura se duse la ea si se prezenta:
-buna,numele meu este sakura haruno.spuse rozalia cu zambetul pe buze
-buna.numele meu este hinata hyuuga.spuse ea putin rusinata.
-imi pare bine de cunostinta.hinata poti sa-mi faci o favoare?
-sigur.ce?
-poti sa-mi prezinti si mie colegii?
-da.sa incepem cu fetele:fata cu parul prins in 2 coculete este tenten,cred ca o sa vrei sa fi prietena cu ea,cea cu parul prins in patru codite ciufulite este temari iar cea cu o singura coada este ino.nu cred ca vei vrea sa fi prietena cu ea.ino se crede regina frumusetii.noi ii spunem ''domnisoara increzuta''.
-hmhhmhm!rase rozalia mai mult printre dinti
-acum baiatii:cel cu parul blond este naruto,el este iubitul meu,cel cu parul prins intr-o coada la spate este shikamaru,un baiat foarte lenes,cel cu frizura de castron este lee,cel care se indoapa ca spartul este chouchi,iar cel care sta rezemat de copac este sasuke uchiha
-deci numele lui este sasuke?
-da.de ce?
-pentru ca atunci cand eram in drum spre scoala a dat peste mine;defapt eu am dat peset el dar mi-am cerut scuze iar el mi-a raspuns restit.
-nu-l baga in seama asa este el.
clopotelul anuntya-se inceperea orelor.
rozalia se indrepta impreuna cu hinata spre sala de clasa.
cand a ajuns in clasa sakura si-a dat seama ca este in clasa cu sasuke,baiatul care a dat peste ea si ea peste el.
fata isi facu curaj si se indrepta spre brunet:
-cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pentru ca ai dat peste mine
-si tu ai facut la fel
-macar eu mi-am cerut scuze
-da da da,cum zici tu.
-deci?iti ceri scuze?
-bine.imi pare rau ca am dat peste tine.acum este bine?
-da!spune rozalia foarte incantata
peste cateva minute apare si profesorul.
-buna ziua!striga copii catre profesor putin iritati pentru ca a lipsit cateva minuta
-buna ziua copii!astazi avem o colega noua dar fiind prima zi de scoala o vom lasa sa se prezinte fata de voi cand va dorii ea.acum va las sa faceti ce vreti copii.
ziua se termina foarte repede iar fata se indrepta sre casa foarte fericita avand o zi minunata.
rozalia isi facu un dus apoi se baga in pat pentru a se odihnii pentru urmatoarea zi.[posturi unite]
AS VREA SA-MI PUNETI SI MIE UN comm.:zuppy02:este primul meu fic si vreau sa fiti sinceri dar nici prea duri

#2
bunnnnn am trcut si eu pe aici. pai ce sa zic
1.ai ceva greseli de tastare EXP.peset-peste
2.dialogul e cam sec putin :D
3.descriere ai este chiar foarte buna pentru un incepator
4.nu mai grabi actiunea deoarece nu este frumos intr-un fic EXP.„-buna ziua copii!astazi avem o colega noua dar fiind prima zi de scoala o vom lasa sa se prezinte fata de voi cand va dorii ea.acum va las sa faceti ce vreti copii.
ziua se termina foarte repede iar fata se indrepta sre casa foarte fericita avand o zi minunata.”
sa stii ca trebuia sa descrii acea zi
5.astept cap urmator :Bye:

#3
sasuke_sakura pai iti spun din start ca numi place...poate ca par dura dar e spre binele tau.
1: doamne ca e cu atatea greseli de tastare?....corecteaza-l inainte de a-l posta...strica mult astetica ficului....deci fii si tu mai atenta ca nu arde ;).
2: grabesti actiunea intr-un hal.:nh:..nu inteleg nimica...acum se trezeste,acum e pe drum,acum o trecut vreao 3 ore..>.<...fii si tu mai rabdatoare cand scrii un cap...nu te grabi sa faci unul nou ca sa primesti niste comuri...acestea vor avea numai critici in loc de laude...cea ce vrei tu sa primesti..si crede-ma ca na-i sa primesti pentru un astfel de fic.
3: nu ai descriere DELOC...pune mai multa...foarte multaaaaaaa....asa ficul va arata mult mai bine.
4: ai un dialog..ce lasa de dorit..numi place absolut deloc...l-ai pus acolo ca sa spui ca ai dialog:??.
5: nu ai o ideea originala...sakura se trezeste..are ochii verzi precum nustiu ce,pielea asa si parul...etc etc.....ai copiat alte idei de la ficuri..si vreau sa te instintez ca ai lua si o ideea de la ficul meu..."Ingerul negru(Sakura)"..cea cu clanul "Ingerilo"...asta poate insemna plagiat draga...dar in fine..sa spunem ca esti incepatoare si de aia nu ai stiut..:ask:..dar fii mai atenta pe viitor...alta data nu am sa mai trec cu vederea.
6: nu ai litere mari pentru nume...si nici la inceputul dialogului..corecteaza...:?:.
eu iti spun ca nu vreau ca pe urma comentariului meu sa iasa vre o cearta..si nici nu vreau de la autoare sa comenteze ceva la adresa mea..daca vrea sa imi spui ceva trimite un p.m.
sper ca nu te-am indispus dar ai sa vezi ca,comentariul meu o sa fie o nimica pe langa altele daca nu te indrepti..si nu vreau sa aud ca te lasi de fic pentru niste critici...fii ascultatoare si urmeaza-le si asa vei avea un fic bun...si nu astepta ca dupa fiecare cap postat cineva sa iti comenteze imediat...la ficul tau ...nu se va baga nimeni...eu ti-am comentat ca sa te ajut..nimic mai mult...scuze inca o data..^:)^...si astept cap urmator sa vad daca ai progresat....bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#4
multumesc.eu asta asteptam sa citesc.vroiam sa vad daca este bine pana acum si o sa ma indrept.si scuze,nu am stiut ca tu ai scris cu clanul INGERILOR.nu am stiut.scuze inca odata si o sa ascult de sfaturile voastre(cel putin o sa incerc):study:o sa ma apuc sa-l fac,seara il veti avea.[posturi unite]
Cap.II Excursia
:pls:


Dimineata a sosit din nou in satul Konoha.In casa Sakurei este mare zarva;tocmai sunase Kakashi-sensei si o anunta-se pe rozalie ca vor avea la 10:55 o exursie timp de 2 saptamani intr-un orasel din apropierea satului Konoha.Sakura se tot agita prin casa cautand prin dulapul ei mare din lemn de cires haine pentru exursia mult dorita.Cauta ea ce cauta si isi gasi hainele potrivite pentru 2 saptamani.In timp ce isi impacheta bagajul,telefonul de pe noptiera ii suna.Sakura se duce repede la telefon pentru a raspunde.Cand a luat telefonul,surpiza!Era Sasuke.Rozalia isi lua inima in dinti si raspunse la telefon.
-Alo?
-Sakura,mi-a spus Kakashi sensei sa vin sa te iau de acasa.E in regula?
-Sigur Sasuke.Te astept in fata casei?
-Sigur.Dar sa nu intarzii.spuse brunetul foarte serios Sakurei
-Bine nu voi intarzia!Ne vedem in gradina.Pa
-Bine.Pa
Sakura isi lua bagajul si se indrepta spre gradina,unde stia ca acolo o v-a astepta brunetul.Spre surpinderea ei Sasuke era chiar acolo.
-Scuze,am intarziat?
-Nu.Acum am venit si eu.Hai sa mergem
-Hai.
Pe drum niciunul nu a sos nicio vorba pana cand Sasuke a spart tacerea.
-Deci.....Kakashi ti-a spus despre ce este vorba de ne-a chemat?
-Sigur.Vom merge intr-o exursie de 2 saptamani.Sper ca ti-ai luat haine.Nu?
-Da mi-a spus sa-mi iau niste haine dar nu mi-a spus si de ce.
-Ei bine se pare ca am ajuns.
-Da asa se pare.
Acolo il vazura pe naruto care statea cu picioarele intr-un rau din apropiere.
-Buna Naruto!spune Sakura
-Buna Sakura!Ce mai faci?
-Bine.Dar voi 2 nu va salutati?
-Mmmm.Bine.Buna Sasuke.spuse Naruto putin frustrat.
-Mda.Buna.
-Asa e mai bine.Nu credeti?
-Cum spui tu.spusera amandoi in cor.
Peste cateva minute aparu si Kakashi cu un rucsac in spate gata de drumetie(excursie).
-Buna copii!
-Buna dimineata Kakashi sensei.spusera Sakura si Naruto foarte incantati pentru ca Kakashi nu mai intarziase chiar asa de mult.
Sasuke spuse decat un simplu"Mda''.
Pe drum niciunul nu scoase nicio vorba pana cand Kakashi sensei le spuse:
-Cat timp vom avea exursii o sa stam in urmatorul fel:pentru ca avem decat 2 camere vom dormii astefel;Sasuke si Sakura in camera de sus iar eu cu Naruto in camera de jos.S-a inteles?
-Da ,spusera cei trei in cor.
-Dar asa vom dormii mereu?intreba Sakura foarte curioasa.
-Da.De fiecare data cand vom merge intr-o excurisie noi 4 , asa vom dormi.Defapt si in alta parte.spuse el cu un zambet pe buze.
-Am inteles.spuse Sakura incercand sa schiteze un zambet mic pe buze.
''Oare de ce nu erau 4 camere?''spuse Sakura
''Hmm.Sa inteleg ca nu-ti mai place Sasuke?''se intreba egoul ei
'Ba da,Dar....nu stiu''spune rozalia inrosindu-se la fata.''Dar gata hai sa terminam cu discutia asta"
Peste cateva minute aparu si luna pe cer.Toti s-au dus la culcare inafara de Sasuke si Sakura care inca mai stateau la masa de lemn.
Dintr-o data.......

#5
Ok, am trecut si eu pe la ficul tau ^_^
Sa vedem ce greseli ai...
- anunta-se -> mai sus ai scris sunase, deci nu inteleg de ce "anuntase" e cu cratima si "sunase" nu :-"
- impacheta bagajul - uuuh...se spune face bagajul. Daca vrei cu impacheta spui lucrurile, ok?
- o v-a astepta -> o va astepta
- dormii si mai sunt si altele... -> se scriu cu 1 singur "i" :D Numai la pers. I se scriu cu 2 "i", ok?
Cam atat, din cap. celalalt nu mai am ce sa zic, a zis o@n@ tot :D
Abia astept nextu'
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#6
hmm ce sa-sti spun am trecut ji yo pe aici ^_^
Niste greseli de tastatura (cine nu le are?):?:
Puteai intre capitolele I si II sa mai pui cel putin un capitol.:nh:
De cand il placea Sakura pe Sasuke? (pentru ca nu ai zis asta.):study:
De ce au mers numai Naruto Sasuke Sakura si Kakashi pt k nu ai zis de echipe cum s-au format si asa...
Parca era in prima zi de facultate nu?
Si chestia cu Clanul Ingerilor...am mai auzit-o

In fine kam asta este tot:pfiu:.Ficul tau ar fi unul bun dak s-ar intelege ceva din legatura primului capitol cu al doilea:...:Sper sa nu te superi pe mine de comm ji sa treci ji pe la ficu meu cat de curand
Bye:bye:
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#7
Pentru inceput, privirea mi-a cazul la Sondajul de mai sus.

Citat:Chestionar: O MICA PARERE DESPRE ACES FIC?
SUPER
DRAGUT
ASA SI ASA
NASPA
NU MAI FACE FICURI
Trebuia " nu mai fa "... dar ma rog :))

Descrierea iti cam fuge. Vad ca mai mult te axezi pe dialog, ceea ce nu e foarte bine. Trebuie sa ai din fiecare, iar descrierea la tine nu prea este ... In schimb, dialog e din plin >.<
In capitolul 1, majoritatea frazelor incep cu litera mica @____@ tu la scoala cum scrii? >.<
Dialogul suna sec in unele parti.

Citat:-Bine nu voi intarzia!Ne vedem in gradina.Pa
-Bine.Pa

Suna a dialog gen:
- Buna.
- Buna.
- Ne vedem in gradina.
- Bine.
- Pa.
- Pa.

@__@
Incearca sa mai dezvolti ...
Daca ai o problema cu acest mesaj, da-mi un PM :))

#8
Pffff
Un alt fic sasusaku
Aceleasi greseli pe care l-eam intalnit la celelalte
*dialogul e sec
e de gen:
salut
salut
pa
pa
Incearca sa faci conversatia mai interesanta
nu as vrea sa te descurajez dar am observat cateva incoreente si greseli de tastare.
Oricum nui as vrea ca, comentul meu sa te deranjeze
astept urmatorul capitol :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#9
Dimineata a sosit din nou in satul Konoha.In casa Sakurei este mare zarva;tocmai sunase Kakashi-sensei si o anunta-se pe rozalie ca vor avea la 10:55 o exursie timp de 2 saptamani intr-un orasel din apropierea satului Konohala ce timp scrii ficul? Ba e la prezent ba e la trecut. Hotaraste-te..Sakura se tot agita prin casa cautand prin dulapul ei mare din lemn de cires haine pentru exursiaexcursie mult dorita.Cauta ea ce cauta si isi gasi hainele potrivite pentru 2 saptamani.In timp ce isi impacheta bagajul,Virgula aia acolotelefonul de pe noptiera ii suna.Sakura se duceTu la ce timp scrii? Ma inebunesti repede la telefon pentru a raspunde.Cand a luatDoamne Doamne!!! telefonul,surpiza!De ce virgula aia este acolo. Tu macar stii unde sa pui virgula?Era Sasuke.RozaliaCe cliseruu deja inebunesc isi lua inima in dinti si raspunse la telefon.
-Alo?puteai dezvolta. Este sec
-Sakura,Virgula nepusa binemi-a spus Kakashi sensei sa vin sa te iau de acasa.E in regula?
-Sigur Sasuke.Te astept in fata casei?
-Sigur.Dar sa nu intarzii.spuse brunetul foarte serios Sakureiaici se pune punct. Bine ca ai creat o mie de fraze si propozitii cand puteai sa faci o simpla fraza.
-Bine nu voi intarzia!Ne vedem in gradina.PaEste cam cliseic.
-Bine.PaLOl, aici ce pot sa mai comentez. Sec.
Sakura isi lua bagajul si se indrepta spre gradina,unde stia ca acolo o v-a astepta brunetul.Spre surpinderea ei Sasuke era chiar acolo.
-Scuze,am intarziat?
-Nu.Acum am venit si eu.Hai sa mergemTu la sfarsitul propozitiei nu ai punct.
-Hai.1.La mana este sec, doi la mana are nevoie de semn de exclamatie, fiindca este un indemn.
Pe drum niciunul nu a sos scosnicio vorba pana cand Sasuke a spart tacerea.
-Deci.....Kakashi ti-a spus despre ce este vorba de ne-a chemat?
-Sigur.Vom merge intr-o [u]exursieexcursie mai excursie de 2 saptamani.Sper ca ti-ai luat haine.Nu?[/u]fraza asta putea fi unita
-Da mi-a spus sa-mi iau niste haine dar nu mi-a spus si de ce.
-Ei bine se pare ca am ajuns.
-Da asa se pare.
poate rfi sec
Acolo il vazura pe narutonumele proprii se scriu cu litera mare care statea cu picioarele intr-un rau din apropiere.
-Buna Naruto!spune Sakurapunct. Unde-i punctul?
-Buna Sakura!Ce mai faci?
-Bine.Dar voi 2iti era lene sa scrii doi? nu va salutati?propozitia asta cu aia de sus, puteau fi unite, astfel faceai o fraza cu un singur semn de punctuatie, fara sa mai adauci 7000
-Mmmm.Bine.Buna Sasuke.spuse Naruto putin frustrat.si aici la fel. O mie de semne de punctuatie, nici o propozitie fara logica.
-Mda.Buna.sec cu o mie de semne de punctuatie si macar puteai sa formnezi o fraza, propozitie cu aceste cuvinte.
-Asa e mai bine.Nu credeti?
-Cum spui tu.spusera amandoi in cor.
Peste cateva minute aparu si Kakashi cu un rucsac in spate gata de drumetie(excursie).ne-am dat seama si noi
-Buna copii!
-Buna dimineata Kakashi sensei.spusera Sakura si Naruto foarte incantati pentru ca Kakashi nu mai intarziase chiar asa de mult.
Sasuke spuse decat un simplu"Mda''.
Pe drum niciunul nu scoase nicio vorba pana cand Kakashi sensei le spuse:
-Cat timp vom avea exursii o sa stam in urmatorul fel:pentru ca avem decat 2 camere vom dormii astefel;Sasuke si Sakura in camera de sus iar eu cu Naruto in camera de jos.S-a inteles?
-Da ,spusera cei trei in cor.
vai ce romantic. Mia dat gata. Ideea asta dupa ce ca este cliseica, mai este si fumata la culmea. Am vazut ideea asta la un fic, nu mai tin minte la care tot asa.
-Dar asa vom dormii mereu?intreba Sakura foarte curioasa.
-Da.De fiecare data cand vom merge intr-o excurisie noi 4 , asa vom dormi.Defapt si in alta parte.spuse el cu un zambet pe buze.
-Am inteles.spuse Sakura incercand sa schiteze un zambet mic pe buze.
''Oare de ce nu erau 4 camere?''spuse Sakura
''Hmm.Sa inteleg ca nu-ti mai place Sasuke?''se intreba egoul ei
'Ba da,Dar....nu stiu''spune rozalia inrosindu-se la fata.''Dar gata hai sa terminam cu discutia asta"
Peste cateva minute aparu si luna pe cer.Toti s-au dus la culcare inafara de Sasuke si Sakura care inca mai stateau la masa de lemn.
Dintr-o data.
cum sa apara luna pe cer in cateva minute? ......o mie de semne de punctuatie.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.066 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.719 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.836 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava? Mariah . 117 51.237 15-02-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.735 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.098 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.981 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.146 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D) ♥Luchi♥ 12 11.127 01-06-2010, 10:10 AM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.188 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)