Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#11
Intr-adevar, Alois Born este numele amicului meu, iar el ca de obicei, vrea sa incerce ceva nou. Deja a pus ochii pe fata aia, Saya parca...
- Dragul meu Alois, de cand esti atat de gentil? Ma adresez eu lui, pentru prezentarea pe care a facut-o in fata tipei.
- El? Gentil? Este doar un vampir, fi serios, raspunde Saya in locul prietenului meu, aproape enervata.
- Oh, dar scumpo, pot fi si mai gentil daca tu vrei. Ce zici? Incercam? Si el ca de obicei, cu aerul de tip seducator, incearca s-o curteze.
- Valea, ciudatule! Ii raspunde lui Alois plina de curaj.
Presimt ca va fi amuzant...

#12
Ao nu. Saya este arsa. Nu pot sa cred ca are tot curajul asta, si de unde la capatat pe tot, cine stie. Dar acum se pare ca avem probleme mult mai mari, chiar nu inteleg de ce anume face toate astea. Iar tipul asta, nu am retinut cum il cheama, de fapt nici nu stiu daca si-a spus numele.
-Dar pe tine cum te cheama? ii spun roscatului cu tot curajul pe care il am.
El se uita la mine si ma masoara din cap pana in picioare. In secumda urmatoare este in fata mea si imi spune pe un ton calm ca-l cheama John. Ma uit la el in ochi si pentru o secunda ii vad o tristete in aceste doua puncte colorate. El se da in spate usor dar fara sa-si ia ochii de la mine.
Inchid ochi si ma gandesc la el, la fata lui, corpul, ochii si dintr-o data aud vocea lui ca un ecou, acelasi lucra ca atunci cand auzeam ce gandeste vampirul.
"Trebuie sa ma concentrez, este o fata" spune el in gand, dar fara sa stie ca l-a citit.
Fac acelasi lucru si cu vampirul, mi-l inchipui si intru direct in mintea lui.
"Este frumoasa aceasta fata, tupeul ei este foarte uimitor. Dar din pacate in momentul in care o sa bea din vin o sa adoarma, si atunci o sa-i beau tot sangele".
Dupa ce aud asta ma indrept spre Saya care avea paharul in mana. Il iau si-l arunc pe jos spunandu-le ca o sa plecam.

#13
In acel moment m-am simtit ciudat, ca si cum cineva mi-a invadat mintea. Toate gandurile mi-au fost intrerupte din cauza Myrandei. I-a luat paharul cu vin din mana spargandu-l de podea. Ii alarmeaza pe ceilalti speriata, sunt sigur ca si-a dat seama de ceva.
- Haideti! Trebuie sa plecam de aici, continua ea sa la vorbeasca celorlalti, ma rog, mai degraba sa tipe la ei.
- Hei, ia-o incet, nu este nimic de ce sa te sperii, incerc eu s-o linistesc. Totusi, pana si eu am simtit ceva ciudat aici, o aura negativa, si nu cred ca este vorba de Alois, desi recunosc ca este un tip mai insensibil, in stare de orice.
- Tu auzi ce zici? Recunoaste ca nu sunt singura care crede asta, tu esti la fel ca... Insa n-o las sa mai continuie caci o iau de mana ducand-o pe terasa casei.
- Vrei sa incetezi?
- Eu sa termin?! Este doar vina ta si a amicului tau ca suntem aici, imi raspunse ea plina de sine.
- Vina mea? Te rog! Nu voi ati venit primii aici? Nu voi ne-ati intrerupt? Fata asta deja incepe sa ma dispere... Totusi, ma simt bine si cred ca este prima data cand o fac cu adevarat.

#14
Miranda:
Ma uit la el si-mi vine sa-i dau una. Ma uit cu atata ura incat nici macar eu nu ma recunosc. Dar parca ceva se intampla, inchid iar ochii si ma gandesc la Saya,. Vreau sa vad ce anume se intampla acolo. Ca pana la urma John a avut un motiv pentru care m-a adus aici.
"Ce dragut este" raman stana de piata.
Cum poate Saya sa spuna despre niste vampiri ca sunt draguti, adica John este mai...nu. NU este dragut, este vampir si asta il face rau.
-Te-ai calmat. Sa sti ca nu vreau sa-ti fac nici un rau. Chiar m-asi bucura daca ai pleca. imi spune el calm.
Vrea sa plec, nui pasa. Si eu care il consideram dragut. Al naibi vampir, sa ia foc. Cu toata putere ii dau o palma care se aude cu adevarat, cred ca si fetele din casa au auzit-o. Ma uit cu atata dispret incat imi vine sa-l omor prin ochi.
-De ce ai facut asta? imi spune el curios.
-Ca sa pot pleca impacata. spun si o lacrima cade usor din ochiul meu.

OOC: cine vrea.

#15
-Ce dragutz...Ati forma un cuplu minunat!*smile*.
-Nu ca noi doi draga...Spuse Alois care ma privea ca pe o floricica.
-Atunci ar trebui sa iti dau si eu o palma?spun eu ,pregatinduma sa il lovesc.
-Eu zic sa te abtii...iar atunci se apropie de mine si imi da un sarut scurt.
-Ma tataie!Tie ti-e cald cu dinti-n gura? Vrei sa vezi cum iti sta fara cap?
-Fetita termina cu tupeul si dute draku' la tine acasa!strigase John la mine.
-Bine,bine dar lasa ca ma razbu...Nu am reusit sa termin propozitia deoarece Myn imi puse mana la gura si na trase dupa ea.
-Hay Maya!Sa mergem ca daca o mai lasam mult pe Bublle aici se lasa cu razboi!
-Ok!spuse fata pe un ton timid.
-La revedere dragutza! spuse vampirul facandu-mi cu ochiul.
-Nu cred ca ar trebui sa te tii dupa ea...spuse baiatul incepand sa rada.
-De ce nu? E clar ca ma place.
-S-o crezi tu! strig eu iesind pe usa...

Occ: ~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#16
O palma?! Ce naiba?! Cum am decazut in acest mod? Off... As fi vrut sa spun mai multe, dar... simt tristete, poate din cauza ca am observat-o plangand usor. Intr-un fel, seamana cu mine.
Ma indrept catre ceilalti, iar imbecilul de Alois ii face ochi dulci Sayei. Fata asta e dura, are tupeu sa sfideze un vampir. Cine credea ca o s-o sarute...?
- Nu cred ca ar trebui sa te tii dupa ea... Spun eu incepand sa rad.
- De ce nu? E clar ca ma place. Mda, din nou, fata incepe cu gura, apoi plecand cu Myranda si... Stai! Myranda? Ce tot am...?

OOC- Myranda^_^

#17
-Ce s-a intamplat cu voi in timp ce erati singurei? întreabă Bublle pe un ton enervant de dulce.
-Nimic. spun eu si ma indepartez.
-Fetelor eu tot nu inteleg de ce ne-a lasat sa plecam. spune Maya un adevar clar.
-Asta asi vrea sa stiu si eu. Dar se pare ca in aceasta seara nu o sa aflam.
Placam toate la casele noastre iar eu pe drum nu pot sa-mi iau gandul de la John. Ce nesimțit mai este si el.
Inchid ochii si fac ritualul ca sa-i citesc mintile, si tot ce gasesc este derularea scenei in care ne-am certat. Se gandeste la acest lucru dar nu inteleg de ce.
Ajung acasa si ma duc la mine in camera mergand foarte atent, nu vreau sa se trezeasca parintii mei si sa ma intrebe unde am fost. Ajung acolo unde mi-am propun si ma schimb din nou in pijama, dar sper ade aceasta data nu o sa mai trezesc.

OOC: ^.^.::Nemo::.^.^

#18
Ajung acasa, ma arunc pe canapea,dau drumul la plasma si ma uit la un film.Chiar daca ma uitam la ecran ,in mintea mea incercam sa uit de sarutul vampirului,insa nu puteam.Oare mi-a placut? Asta nu e de bine!Si totusi s-a purtat ca un domn cu mine...Firar ea sa fie de politete!
-Ce faci Bublle? ma intrerupe Nobu din gandit.
-Nimic fratioare.Ma uitam la un film ca sti tu....Nu ma taie somnul deloc.
-Off! Somnu' asta! Din pacate pe mine ma taie asa ca te las.Si fratele meu plecase la el in camera.
O voce se aude din spatele meu:
-Acela era fratele tau?
-Nu bunicamea!Da ce faci tu aici? Spun eu cu calmul meu insuportabil.
-Doream sa vad daca ai ajuns teafara acasa draguta mea.
Cand am auzit vorbele sale am apucat o perna si am aruncato spre el, lovindul in cap.Acesta nu schitase nici un sentiment si spuse:
-Vad ca esti ok...Mai ales "politetea".Spuse vampirul cu un ton sarcastic.
-Vezi dragul meu Alois...Un motiv bun sa pleci!spun eu aratand spre usa...

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#19
Stau linistita in pat visand momentul nasterii mele, nu stiu de ce dar il visez ca si cum m-asi uita la televizor, ca si cum...asi fi o fantoma care vede ce a fost. Poate puterile pe care le am imi da posibilitatea aceasta. In minuta urmatoare iau nastere eu, dar femeia care m-a nascut nu este mama mea, este roscata cu parul ondulat si cu ochii negri. Apare in camera un domn foarte cunoscut acre ma pupa pe frunte si imi spune: "Bine ai venit pe lume fata mea".
Nu reusesc sa diger toata situatia deoarece simt o mana care se afla pe gura mea. Incerc sa vad cine este dar ma cuprinde un somn adanc.

OOC: ^.^.::Nemo::.^.^

#20
-Trezirea somnoroaso!Hai Myranda nu mai face nazuri si trezestete!
-Hai mai mama...Lasama sa mai dorm 5 minute.
-O fi vacanta draga dar te cauta cineva...O prietena.Mi-a spus ca o cheama Saya.
-Ce?! Cand auzise asta,Myn, sarise din pat,se imbracase cu niste blugi,un tricou si o jacheta apoi venise in hol unde o asteptam eu.
-Neatza' Myn!
-Neatza'!Mama,eu si Saya plecam prin parc.Pa!
Apoi ma luase de mana si ma tarase afara din casa.
-Presupun ca ai venit cu un motiv nu,Buble?spuse Miranda autoritar.
-Dap!Ai avut si tu un vis ciudat aseara nu? Iar la sfarsit cineva iti pune mana la gura?
-Da...Oare ce inseamna asta?
-Nu stiu dar presimt ca trebuie sa ne intoarcem in casa aceea!
-Saya!De ce?
-Acolo se afla raspunsul!Sunt sigura.

Occ:~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.784 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.055 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.587 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.611 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)