Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#31
In timp ce Saya si John sunt afara profit de acest lucru si-l iau la un interogatoriu pe Alois.
- Iti sta bine in costum. incerc sa-l lingusesc eu ca sa scor mai multe informații.
- Spune direct ce vrei sa-mi spui, nu ma lua pe ocolite. spune el.
- Daca Saya este fica ta de la ce vine "M", si de ce am si eu acelasi semn?
- Tu ai semnul dar este diferit, inima ta este mai mare, a ei este mai mica. "M" la tine provine de la putere dar cred ca ai realizat asta, dar la fica mea vine de la...
Dar nu apuca sa spuna ceva deoarece intra niste oameni pe usa.
_-Se pare ca a a inceput balul, spune el fara sa termine ce a inceput.
A naibi bal, de ce acum?
Eu impreuna cu Saya mergem sus ca sa ne alegem niste rochii pentru bal.

Ooc:cine vrea

#32
Miranda a smucit-o pe Saya de langa mine numaidecat. Ceva cu rochiile de bal. Sunt fete, la ce ma pot astepta? Ah, asa e... Balul. Uitasem. Observ multe persoane facandu-si aparitia in sala de dans. Eu sunt pregatit deja, avand in vedere ca am un costum negru cu o camasa de un alb imaculat, da, imprumutate de la Alois. Eu nu obisnuiesc sa port costume.
Cravata ma incomodeaza, astfel mai slabesc nosul stransorii putand "respira" mai bine.
Iata, timpul a sosit. Le vad pe fete cum coboara. Privirea imi ramane atintita asupra Mirandei. Este frumoasa, recunosc...
Saya observa cum o privesc pe Miranda si-mi face cu ochiul, zambind usor. E clar, pana si ea si-a dat seama...

OOC- Miranda^_^

#33
Sunt atat de uimita, nu stiam ca aratam atat de bine in rochii care nu mai sunt la moda, dar se para ca noi suntem uimitoare. Eu port o rochie roz fara bretele nu foarte larga in jos, materialul din care este facut straluceste la lumina si are mici floricele facute din panza roza dar mai inchisa . Corsetul este destul de strans in asa fel incat sa-mi arate corpul. (Bublle isi descrie singura rochia)

Vad ca John se uita la mine si ca Saya ii face cu ochiul, se pare ca se inteleg bine. Oare John o face geloasa pe Bublle prin mine? NU ii pasa deloc de mine?

Ma duc la Alois si ii cer sa vorbim, daca John poate eu de ce nu?
Plecam din camera si Alois imi pune o intrebare incredibila: "Tu il placi pe John?", raman acolo si el pleca ca si cum nimic nu s-a intamplat.

OOc: oricine

#34
Este ciudat, dar pot sa jur ca am vazut-o pe Miranda cum il "taraste" pe Alois dupa ea. Ce naiba fac impreuna?
- Gelos? Ma intreaba Saya vazand si ea cum ma uit dupa cei doi, chiar daca au disparut in alta camera.
- Ce te bagi?
- Oh, dar este prietena mea si nu-ti permit tie, un vampir, sa te dai la ea. Deci am dreptul sa stiu mai multe.
- Vampir? Incep sa rad incet totusi, dandu-mi seama ce prostii spune fata asta. Fetito, nu sunt vampir, sunt doar... un om, ii marturisesc eu, nespunandu-i inca adevarul despre mine, despre originea mea.
O vad pe Miranda revenind in salon alaturi de Alois. Profit putin de situatie acum, recunosc. O invit pe Saya la dans, chiar este perechea mea in aceasta seara. Melodia aleasa - vals. Continuam sa dansam, eu aruncand cateva priviri spre Miranda. Partenera mea observa asta...
- La naiba, John! Daca tu crezi ca ma poti folosi doar pentru a-i atrage atentia prietenei mele, te inseli! Nu sunt o carpa!
Grozav, acum toate lumea se uita la noi. Ce-am facut...?

OOC-Cine vrea19

#35
Ma uit urat la el ii scot limba si ies pe balcon.Avand in vedere faptul ca in acel moment furiile iadului erau mai blande ca mine ,nu era un moment bun sa ma deranjeze nimeni si totusi cineva se incumeta:
-Off...Saya...Am venit sa imi cer scuze si...
-Nu!Eu trebuie sa imi cer scuze...9 Nu trebuia sa te fac de cacao in fata atator oameni...
-Nu!Am fost nesimtit!Nu trebuia sa te folosesc...Imi pare rau!
-Ne este nimic78Oricum iti place asa mult de ea....De ce nu ii spui?
-I'm shy....Stiu,suna jalnic dar...
-Crezi ca daca vorbesti in engleza nu te inteleg? Toate melodiile pe care le cant sunt in engleza so...man, do not be shy! tell her how much you love her!
-I try buth....
-Hai ca deja o dai in germana! dupa spusele aceste incep sa rad asa de tare incat se auzea ecoul in toata casa...

Occ:Miranda^_^
Si rochia purtata de Saya 65
[Imagine: rochii_mireasa_2010_4b45771b0efd5.jpg]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#36
Ce? Se pare ca Romeo si Julieta au avut prima lor ceartă. Dar la ce s-a referit Bublle? Cred ca stiu dar nu vreau sa recunosc ca ma place, nu vreau sa sufar cand o sa ma raneasca. Mie bine trista decat ranita.
-Se pare ca cineva te iubeste la fel de mult cum il iubesti tu. se aude vocea lui Alois.
-Cred ca John are chef de glume. Mai bine ai avea grija de fica ta ca sa nu ajunga distrusa de el. spun cu putere si cu un curaj incredibil.
-Ca si tine ? zice Alois.
Plec de acolo si dau de Saya care este foarte fericita. Ma duc la ea cu un zambet pe fata care nu are nici un rost in acest moment. Nu pot s-o vad pur si simplu.
-Hei Julieta ce faci? spun eu razand.
Ea se uita la mine si ma intreaba daca eu sunt bine. Ii raspund ca da desi eu nu pot de durere. In momentul urmator vine John la noi si-mi cere sa vorbim.

Ooc: ~MusicxD~

#37
Ce prostie...
O iau pe Miranda deoparte sa vorbim, chiar trebuie sa lamurim niste lucruri. Ea nu se impotriveste, cred ca are si ea ceva sa-mi spuna.
- Miranda...
- John... Spune amandoi deodata, incercand probabil sa incepem o discutie.
- Uite, imi pare rau pentru ce s-a intamplat, iar toata chestia asta cu Saya este o prostie, chiar nu am vrut sa iasa asa, ii spun eu privind-o in ochi.
- Sa iasa ce...?
- Adica, ma refer la... Eu te...insa n-am mai avut timp sa-i spun ce se petrece, n-am mai avut timp sa-i marturisesc ca poate tin la ea mai mult ca la o prietena, de fapt, nu cred asta, poate chiar o iubesc. Alois interveni cu eu-stiu-ce discutie cu Miranda. Dupa cateva minute, ea revine.
- Deci... Ce vroiai sa-mi spui? Ma intreaba ea, adoptand o privire sigura.
- Ah, uita de asta. Vroiam doar sa-ti spun cat de... frumoasa esti in aceasta seara.
- Pai... Multumesc, imi raspunde ea rosind puternic.
Insa faptul ce ma incurca, este discutia dintre ea si amicul meu...

OOC- Miranda^_^

#38
Vorbeam cu John cand apare Alois si ma ia sa discutam despre natura. Mi se pare mie sau asta vrea sa stau departe de John?
Dar uite si raspunsul, aceasta ma prezintă unuia dintre prietenii lui. Pare a fi foarte interesant, brunet cu ochii caprui, cam banala aceasta descriere dar nu mai spun si despre corpul lui bine lucrat. NU pot sa spun ca nu este frumos, dar nu prea ma impresionează.
-Si cum te cheama? ma intreaba el.
-Miranda. Dar pe tine?
-Dave. Esti foarte frumoasa. ma linguseste el iar eu inrosesc putin.
-Daca iti place cum arat eu sa ti-o plezint pe prietena mea. Ea a ales o rochie foarte frumoasa, dar si ea este deosebita ( ma refer la persoana).
-Dar pana s-o cunosc vreau sa dansez cu tine. Imi dai voie? spune el.
-De ce nu?
Si mergem amandoi pe ringul de dans.

Ooc: ^.^.::Nemo::.^.^

#39
Ma apropii de John care statea la un pahar de vin cu Alois.Ma apropii de pusti si incep:
-Ma tu faci pe prostul?
-Ce te-a apucat Saya?
-Da...presupun ca faci dar nu iti poti ascunde sentimentele!
Cand auzi asta imi puse mana la gura si ma aduse intr-un colt mai retras:
-Ce sentimente!
-Omule!Myranda danseaza cu brunetul de acolo iar pe tine te doare paru ma?
-Ce treaba am eu cu ea?
-Ok!Te las sa decizi dar ai sa regreti ca nu m-ai ascultat!Iti mai spun odata!Dute si spunei ca o iubesti!
-Saya...
-Atat am avut de zis.Te las sa te gandesti...Atunci ma duc la masa unde statea Alois si ma bag in vorba cu el...

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#40
Stam acolo și dansăm in ritmul muzici, parca simt muzica în tot corpul, sunt condusa de ea. Si tot acest timp vorbesc cu brunetul despre tot ce ne vine noua prin minte, de la scoala pana la mancare. Pot sa spun ca ma simt bine, ma simt perfect. Dar din pacate muzica se opri si ne apropriem de mese ca sa vorbim in continuare.
dar nu dureaza mult ''barfa'' ca vine la mine John, iar brunetul spune:
-John nu te-am mai văzut de mult. Sa sti ca te cauta Maria Jose.
-Da? Asi vrea sa mai vorbim dar am ceva important de discutat cu Miranda. spune John accentuând cuvantul ''important''.
-Nu-i nimic. Puteti vorbi, nu cred ca avem ceva foarte important de discutat. ii raspund eu cu duritate.
Ma indepărtez de ambii baieti si ma duc la Saya care vorbeste cu Alois despre cine stie ce problema. Ea cand ma vede rade si incepem sa ne lingusim una pe alta despre ce purtam.

Occ: ~MusicxD~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 55.672 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 36.508 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 90.656 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.547 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)