Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#21
Inca ma gandesc... Da, ma gandesc la Miranda. E ciudat, dar niciodata nu m-am simtit asa, ca si cum as fi inferior ei, precum o carte deschisa in fata ei. Continui sa meditez asupra acestor sentimente nemaintalnite. La dracu'! Ce rost are...?
- Hei, ganditorule. Ce faci? Ah, vocea lui Alois ma rupe de pe acel taram unde ma aflu doar eu.
- Nimic... Ce-ti pasa? Ii raspund eu vampirului rece, oftand indelungat.
- La fel ca de obicei. Esti atat de nepasator si rece! Haide! Doar nu-s prost. Stiu ca o ai in minte doar pe pustoaica aia.
Avea dreptate. Nu mai sunt eu de cand i-am intalnit pe adolescentii aceia. Chiar daca am petrecut putin timp alaturi de ei, m-am atasat cumva, mai ales de...
- Da, las-o balta... Omule, esti cu capul in nori, ma critica Alois.
Am o presimtire. Din nou, ceva urmeaza sa se intample...

OOC- ^.^.::Nemo::.^.^

#22
Ne apropiam cu pasi repezi ,de intrarea casei.Eu fiind "Batman" ,bat la usa si imi "bag capul in vizor".Nu ne raspunde nimeni asa ca eu deschid usa:
-Saya!De ce deschizi usa?
-Poi...Daca nu ne-a raspuns nimeni nu asa era normal?
-Nu!Trebuia sa plecam si sa revenim mai tarziu...
-Eh lasa 78 ii spun eu nepasatoare.
Intrasem intr-un hol lung iar la capatul acestuia se aflau cei 2 baieti.
-Ce nazdravane sunt fetele astea...Cred ca ne plac!Exprima foarte amuzat Alois.
-Ai dreptate!Il aproba pustiul de langa el.
-Ok!Nu vrem decat sa aflam de ce ni se intampla toate astea!
-Toate la timpul lor!Spuse acelasi pusti care se apropia lenes de mine.Presupunand ce avea de gand sa faca ,cand ajunge la 1m distanta de mine si incearca sa imi puna mana pe par,ii dau o palma care cred ca a rasunat in tot cartierul.
-De ce faci asta?intreba vampirul care statea inca in dreptul usii.
-Doar tu sa te distrezi?.Raspunse pustiul din fata mea cu obrazul inrosit.

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#23
Pe bune? Saya ar putea sa fie mai calma si mai blanda? Dar daca ar fi asa cum mi-o doresc eu nu ar mai fi prietene atat de bune. Insa se pare ca se încinge atmosfera din aceasta incapere. Dar tot nu inteleg ce anume inseamna tot ce am visat si de ce am venit aici.
-Daca toate sunt la locul lor de ce nu luam si noi loc? spun eu cu curaj.
Se pare ca acesti vampiri au nevoie de noi, deci nu o sa ne faca rau. Iar cu ajutorul curajului o sa putem descoperi tot ce se intampla.
-Ce needucatisuntem. Hai sa luam loc pe canapea. Vreti ceva?. spune John.
-Noi vrem sa organizam un bal si ne gandem sa veniti si voi. Dar acest bal este de tip antic asa ca va rugam sa purtati haine ca atunci. spune vampirul insuportabil.
Antic? Tipul asta trebuie sa intre intr-o revista de moda. Adica haine lungi pana la pamant si largi in jos, iar sus cu corset. Mai bine nu vin. Exact ca la "Aniela", "Zoro", "Pasion".
Dar daca spunem ceva oare se va schimba imbracamintea?

OOC: Cine vrea.

#24
-Ok...Bal zici a?Ar trebui sa imi caut un partener....65
-Saya-chan de ce nu vii cu fratu'?
-Eh...Vrei sa ma calce pe picioare?incep sa rad in hohote dar pustiu' cometa:
-De ce nu vii cu Alois?Sau cu mine? spuse John uitanduse la prietenul sau cu un zambet pervers pe fata.
-Da aici cam ai dreptate!adauga Myn.Doar nu o sa aducem oameni normali la balul ciudatilor.
-Si vrei sa spui ca...Dar ,din nou, John ma intrerupse.Acesta se pune in fata mea si imi intinde mana:
-Ati dori sa mergeti cu mine la un bal,domnisoara?
-Aaaa...Cred ca nu am de ales!spun eu ironic.
-Inseamna ca cealalta domnisoara va veni cu mine? argumentase vampirul.
-Daca ne lamuriti cu puterile...Da!
-Desigur ca va lamurim dar numai dupa terminarea balului.Care se va tine diseara la ora 7.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#25
Recunosc ca ideea balului este destul de buna. De ce nu? O invit pe Saya la dans, in seara aceasta, ca partenera mea. Am observat-o si pe Miranda, nu este in apele ei. Ma intreb daca este geloasa?
- Hei, Miranda, de ce nu mergi tu la bal cu Alois? In fond, nu pierzi nimic, cine stie? Poate o sa descoperi ceea ce cauti... Incep eu o discutie cu Miranda. Chiar vreau sa aflu ce simte pentru mine. Daca n-o derajeaza, atunci sigur va accepta. Ce tot vorbesc? Recunosc... Cred ca simt ceva pentru ea. Dar atunci de ce am invitat-o pe Saya la dans, ci nu pe ea...? Chiar imi pierd firea.
- Mda, desigur... Este mult mai bine decat sa merg cu tine, imi raspunde sigura pe ea.
Incerc sa-i citesc gandurile, insa nu pot si este ciudat. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Isi inchide mintea...?

OOC- cine vrea3

#26
Nu inteleg de ce dar ma bucur ca nu merg cu John, nu vreau sa se joace iar cu mintea mea.
Incearca sa imi citeasca gandurile dar se pare ca nu a realizat ca am evoluat de ultima data. Nu mai sunt acea persoana care nu stie ce putere are, chiar am descoperit abilitati noi si sunt mult mai tari ca acestea.
Daca John incearca sa-mi citeasca mintile inseamana ca si el este ca mine. Dupa bal o sa descopar tot ce se intapla. Dar acum am alta intrebare:
-Alois tu nu ai copii?
-Am avut o fata dar a murit la nastere odata cu mama ei.
Si pleaca uitandu-se in jos.
-Si cum arata fica si sotia? intreb din nou.
- Sotia mea era roscata cu parul ondilat si ochii negrii, iar fata avea ochii gri. Si acum imi amintesc semnul pe care il are.
- Ce semn? se aude vocea lui Bublle.
- Pe bratul drept are o inima in care se gaseste un "M".
Eu am acest semn, femeia din vis care pare a fi mama mea seamana cu descrierea lui , eu am ochii gri.
Ce se intampla?

OOC: ^.^.::Nemo::.^.^

#27
-Shit! Asta e semnul?ii arat semnul iar el incremeneste.
-Da asta e!
-Nu are cum!Atunci cine este Nobu?!imi las privirea in jos iar lacrimile incep sa cada pe podeaua din lemn.
-Saya nu...Dar chiar cand ma pregateam sa o iau pe Bublle in brate ,John o facuse inaintea mea.
-Nu mai plange, totul o sa fie bine...Incerca sa o linisteasca pe fata dar in zadar.Ea plangea fara oprire.
Atunci Myn si-a dat seama ca John o place pe Bublle...Daca nu e vampir nu am nimic in potriva...Pe fata fetei apare un zambet larg:
-Atunci Alois...Cred ca ar trebui sa te porti mai frumos cu ginerica "John".
-Ce spui tu acolo?mi-am indreptat privirea,care pana atunci statea lipita de pieptul pustiului, spre Myn care aproape incepea sa rada.Atunci alerg spre "tata"si il iau in brate:
-Ma bucur sa te cunosc...Tata!

Occ:~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#28
Da, intr-adevar... Nici eu nu pot sa similez inca ceea ce s-a intamplat. Adica, sa fim seriosi! De unde pana unde chestia asta cu tata? Alois niciodata nu mi-a povestit asemenea lucruri. Incerc s-o calmez pe Bublle, luand-o in brate si incepand s-o mangai usor pe par. Si eu as fi fost la fel in locul ei.
- Alois, nu crezi ca ar fi cazul sa dai niste raspunsuri? Nu numai eu sunt confuz, fetele astea sunt mai rau ca mine, ma adresez eu vampirului, ce pana acum nu-i stiam deloc secretul.
- Da... Aveti dreptate, marturisi Alois.
Fata lui se schimba dintr-una ce putea sa sfideze pe oricine, intr-una trista si afundata in ganduri.

#29
Deci asta a visat. Nu eu eram cea din vis, si Bublle. Mintea m-a dus spre trecutul ei, o parte din trecut pe care nu il stia. Si cand te gandesti ca cei doi incepeau sa simta ceva unul pentru celalalt. Acum ar trebui sa fie cu John, pentru prietena mea pot sa uit orice baiat.
Dar daca el este tatal lui Saya de ce ne-a adus aici. Si mai important este de ce anume am si eu acelasi semn. De la ce vine "M", eu sunt un mayntain deci se itelege litera. Dar Saya? M? Ce incepe cu "m"? Masa, masina, Maramures, măsea, mozaic, mlastina...moarte.
Alois a spus ca nea vrea moarte, atunci Saya este moartea. Cred ca este o baza ac noi sa murim, o arma ca sa se intample asta

Ooc: cine vrea

#30
O vad pe Miranda adancita in ganduri. Ma intreb, la ce mediteaza in momentul de fata...?
Lasand gandurile la o parte, ies afara sa iau putin aer. Ma simt urmarit si-mi intorc privirea catre acea persoana. Este Saya.
- Ce este? O intreb pastrandu-mi indiferenta.
- Aaa, nimic.. Doar ca as vrea sa te intreb ceva, si vreau sa-mi raspunzi sincer, imi spune ea devenind serioasa si privindu-ma in ochi.
- Ce s-a intamplat?
- Tu... Ce simti pentru Miranda?
Aceasta intrebare mi-a cazut ca un bolovan in cap. Chiar este atat de evidenta treaba? Adica nu ma asteptam sa stie de chestia asta.
Trag aer in piept dupa care raspund ferm si clar:
- Nici eu nu stiu...

OOC- Cine vrea19[posturi unite]
O vad pe Miranda adancita in ganduri. Ma intreb, la ce mediteaza in momentul de fata...?
Lasand gandurile la o parte, ies afara sa iau putin aer. Ma simt urmarit si-mi intorc privirea catre acea persoana. Este Saya.
- Ce este? O intreb pastrandu-mi indiferenta.
- Aaa, nimic.. Doar ca as vrea sa te intreb ceva, si vreau sa-mi raspunzi sincer, imi spune ea devenind serioasa si privindu-ma in ochi.
- Ce s-a intamplat?
- Tu... Ce simti pentru Miranda?
Aceasta intrebare mi-a cazut ca un bolovan in cap. Chiar este atat de evidenta treaba? Adica nu ma asteptam sa stie de chestia asta.
Trag aer in piept dupa care raspund ferm si clar:
- Nici eu nu stiu...

OOC- Cine vrea19



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.730 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.045 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.544 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.609 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)