Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#41
Ha! Sa ma lase sa vorbesc singur. Recunosc, este cea mai diferita dintre cele pe care le-am intalnit. As vrea sa-i spun adevarul, dar sunt sigur ca ma considera un criminal, o persoana fara scrupule probabil, insa nu sunt asa. Chiar nu ma cunoaste. De fapt, nu ma cunoaste nimeni, inclusiv Alois.
Aveam vreo 16 ani atunci cand l-am intalnit prima data, eram ca de obicei, "cazut" in strafundurile mintii. El m-a observat ca sunt abatut si plictisit de aceasta viata, caci vroiam mai mult, doream sa cunosc imposibilul. I s-a parut ca ne asemanam, iar astfel am ajuns intr-un fel sa fim prieteni buni. Lumea il considera doar un vampir fara sentimente, dar nu e asa. M-a ajutat de multe ori, cand eram in pericol si nu stiam ce sa fac, era langa mine. Am o prietenie stransa cu Alois.
In final, hotarasc sa-i spun ce simt Mirandei, sa-i spun ca o iubesc. Stiu ca suna ciudat, dar nu-mi mai pasa de consecinte, sunt in stare sa risc.

#42
Nu stiu inca de ce anume am impresia asta dar cred ca totul este mult prea dulceag, prea roza este situatia asta. Alois nu mai face nimic ca sa ne temem. Daca stia ca Saya este fica lui de ce s-a purtat asa la inceput? Iar John nu este vampir si este om, dar atunci de ce este atat de rapid? Ce anume urmaresc de la noi?
-Saya tie nu ti se pare ca lucrurile sunt mult prea linistite? ii spun eu celei mai bune prietene.
-Calmeazate, daca se intampla ceva sunt eu aici ca sa te protejez.
-Nu la asta ma refer. Dar multumesc oricum.
-Daca sunt aici nu o sa patesti nimic.
Ma simt ceva mai bine de cand prietena mea mi-a rapuns cu atata optimist, eu nu am de gand sa stau cu mainile încrucișate, am o presintire ca lucrurile nu o sa mearga atat de bine.

Occ: ^.^.:::Nemo:::.^.^

#43
Nu sunt pesimista,sunt doar realista!Baiatul cu care vorbise John se indepta spre mine si Myn:
-Ce fac fetele? Se distreaza?
-Mda...Stateam si noi la barfa.Tu?
-Foarte bine,chiar mi s-a luminat ziua cand am vazut-o pe prietena ta,al carui nume este...
-Saya...
-Ce nume frumos...Imi acorzi acest dans "Saya" ?
-Nu..Imi pare rau dar am niste treaba cu prietena mea.Hai Myn sa mergem la Alois!
-Tu pierzi...Dar ne mai vedem noi.
In timp ce mergeam catre John si Alois eu ii spun Mirandei:
-Ultima fraza semana cu o amenintare ,nu crezi?
-E posibil....

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#44
Amenințare? Dar fiind prieten cu John si Alois nu ma mai mira nimic.
Eu si prietena mea mergem către baieti ca aceasta vrea sa le spuna ceva, ce anume inca nu stiu. Suntem in fata lor, iar aceștia ne întreabă diferite chestii despre acest bal care incepe sa ma plictisească.
-Cum este balul fetelor? ne intreaba Alois
-Cu multe persoane. ii raspunde Bublle durect.
-S-a întâmplat ceva? se aude vocea lui John.
-În sfârșit o persoana cu creier. spune cu acelasi curaj Saya.
-Vrem sa va intrebam ceva foarte important. spun eu.
-Va rog. spune politicos vampirul.

Occ: ~MusicxD~

#45
Da... Si ce poate fi atat de important incat sa-mi intrerupa aceasta seara? S-ar putea sa fie ultima pentru mine, ultima seara linistita.
Nu m-as mira ca Saya sa ne spuna eu-stiu-ce, cum ca suntem in pericol sau ca unul dintre noi va fi rapit. Sa fim seriosi, nu se poate intampla asa ceva. Imi arunc o privire catre Miranda si observ ca este agitata si nelamurita. Cred ca nici ea nu stie ce are asa de important de spus amica ei.
- Deci...? Ce s-a intamplat? O intreb eu pe Saya, sperand ca va vorbi mai repede.

Occ- .::Saya::.

#46
-Nu stiu cum sa va zic...
-Daca nu ne spui apelez la tehnica convingerii! spuse Alois facand niste ochi de catelus.
-Bine! Am mers pana la baie sa ma aranjez putin.Pana acum totul normal dar de aici incepe scenariul unui film de groaza!Pe oglinda din fata mea apare scris cu rosu:"Daca tii la prietena ta,Alois si John, trebuie sa vii la poarta parcului central la ora 12 noaptea!Nu uita,singura!"...Ce ma fac baieti!
-Se pare ca ai avut dreptate Alois...e
-Dreptate cu ce!? ma rastesc eu.
-Este timpul sa aflii Saya... Tu ai acel semn de "M", insemnand "Myna".
-Ce!!De ce "Myna" ?
-"Myna" este o straveche razboinica ,care se putea lupta cu vampiri.Cel ce te cauta pare a fi unul dintre vampiri din oras care desigur iti vrea raul.De asta se foloseste de noi,pentru a te ademeni pe tine!Ai aceleasi puteri ca si ea un motiv destul de bun,pentru ei,de a te omora. Dar mai multe detalii iti poate da prietena ta!

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#47
Nu pot sa cred ca capetele astea patrate i-au spus ce se intampla? Nu au creier. Ma uit la Saya uimita incercand sa par ca eu chiar nu stiu despre ce vorbesc.
-Despre ce sa-i spun? le spun si ridic umerii.
-Myn stiu ca sti, spune repede ce ai de spus. se uita prietena mea la mine si eu oftez lung ca sa prind curaj.
-Acum o suta de ani a avut loc o lupta foarte importanta in lumea vampirilor, si in acel taram plin de sange care curgea de peste tot m-am nascut eu. Nu sunt vampir, asa cum sti eu sunt un "myndain", dar m-am nascut in lumea vampirilor deoarece parintii mei au trebuit sa fuga ca sa ma scape pe mine. Am copilarit acolo pana am implinit optsprezece ani si am cunoscut-o pe Myna. Mama ei tocmai a intrat in travaliu, si nimeni nu a vrut s-o ajute asa ca am ajutat-o eu ca sa nasca copilul. Myna era atat de mica si de frumoasa, dar atunci au intrat niste oameni in cladire si i-a omorat mama char in fata mea si a Mynei. Eu am fugit cu fata pana am ajuns la un rau unde mi-am transfera puterile in acest semn pe care il sti tu ( Inima care are in interior un "M"), si eu am murit deoarece nu mai aveam putere. Myna a murit dar datorita semnului se poate reincarna, acelasi lucru si eu. Tu esti reincarnarea lui Myna. Daca eu mor mori si tu, iar acest lucru este reciproc. Alois este tatal Myna, deci si al tau, dar familia ta umana te-a nascut, nu o vampiroaica. Cat despre razboiul cu care am inceput nu stiu ce sa-ti spun, nimeni nu stie de la ce anume a inceput, sau cine cu cine a luptat.

Occ: .::Saya::.

#48
-Shit!Deci spui ca pot omora un vampir?M-am reincarnat? Acum o sa aflu ca sunt varcolac?Sau mai rau, sirena?Off...
-Saya este bine sa te poti apara de vampiri!
-Da,daca unul nu iti e tata!
-Asta e adevarat dar sa stii ca tu tot Saya esti!Reincarnata,normala,rockeritza,casual si alte personalitati care te caracterizeaza!Nu te lasa orbita de asta!Fi tu si atat,ai niste puteri si nimic alt ceva schimbat!
-Nu stiu John...Cum te-ai simti tu daca ai afla ca esti reincarnarea unei razboinice care omora vampiri fara sentimente!?
-Unu:sunt baiat deci nu pot fi razboinica! Doi: din cate te stiu eu esti puternica si din temperamentul tau rezulta ca nu te lasi infranta de nimic!
-Eu zic sa incetati sau...
-Sau ce tata? Nu mai suport atatea noutati,stranii!Vreau sa mor!
Cand am auzito pe Saya,si intr-un fel una dintre singurele mele prietene,pentru ca a doua este Miranda, am ....

Occ:~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#49
Oh, nu credeam vreodata ca Alois sa aiba atatea secrete si pe deasupra, s-o implice si pe Saya. Mai intai faza cu tatal, amicul meu pare tanar sa fie tatal unei fete ce este adolescenta deja, apoi aflu, de fapt aflam ca Saya este o reincarnare.
Recunosc, si eu m-as simti ciudat sa descopar asta, dar sunt baiat si am trecut prin multe altele sa mai fiu "atins" de ceva. Totusi, este o fata, o pustoaica...
Vorbeste prostii! Cum sa moara?!
- Tu nu gandesti? o intreb eu incercand sa-i schimb parerea.

Occ: .::Saya::.

#50
-Poate gandesc altfel ca alti dar nu ma simt bine!Nici nu stiu sa imi controlez asa zisele mele puteri.Ce ma fac...
-Te pot ajuta eu cu antrenamentul!spuse John pe un ton mai energic.
-Iar eu cu teoria daca e nevoie!sari Alois in sus si isi flutura pelerina mai ceva ca un cocos.
-Eu iti sunt alaturi doar sunt prietena ta cea mai buna,nu?Myn sari in sus apoi ma luase in brate.
-Va multumesc baieti...Sunteti cei mai tari!spun eu zambind si aratand semnul meu preferat:"Pace!"
-Atunci eu zic sa te odihnesti pentru ca de maine incepem antrenamentul!
-Da...Oare ce o sa zica Nobu daca ma vede venind la ora 12 noaptea imbracata in printesa?Sau pe tine Myn?O sa iti plezneasca o teorie de lungimea unei edituri!
-Va pot conduce eu!
-Ce o sa zica mama cand o sa vada ca vin acasa cu un vampir!?
-Halloween?spun eu,iar toti incep sa rada.
-Dar poate ramaneti aici?
Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.845 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.080 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.654 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.615 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)