Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello people

#1
Salut!

Sunt Alex, imi pare bine de cunostinta.Nu prea ma pricep la compuneri si am ales sa ma prezint intr-un mod cat mai simplist:).

Full name:Nae Ionut Alexandru

Varsta/Age: 20

Sex:Neutru:)

Preferinte:....

Situatie afectiva:forever alone!...or not^^

Scoli: scoala 45 si liceul Ion Luca Caragiale.

Scop in viata: Sa vizitez Japonia de cat mai multe ori!!! THIS IS A MUST! + altele by default:P

Realizari...pana acum: Am mancat RAMEN la Japan Play Transivania:D^^

Contact: ma puteti gasi pe fb sub numele Ionut Alexandru sau pe messenger ionut.allex_handsomeguy_barosanu_boss nah glumesc:D the true id is the bolded one

and....and...



ah fu.ck this crap!

Sunt Alex, fan anime ca si voi(important:D), sunt un tip normal care se uita la animeuri de cand eram foarte foarte micut, primele animeuri fiind Dragon Ball,Pokemon,Digimon si probabil si Seilor Moon dar nu prea am amintiri legat de asta:P, tin minte doar scenele de transformare si chiloteii, DA ati citit bine! nu cred ca e o supriza ca tocmai detaliul ala l-am tinut minte dar sa trecem mai departe^^.........

...........

......................asa poi ce sa zic hobiuri...ce hobiuri am: daca a viziona animeuri intra la hobi atunci pot spune chiar ca e principalul meu hobby:D(no shit..),:))), imi place sa citesc,  da citesc si nu mi-e rusine,chiar daca in vremurile astea as fi aruncat in strada,batut cu oua si batjocorit:P, dar as vrea sa adaug, nu citesc orice, in general carti politiste,psihologice si mai orice e cris de un autor nipon:))) de aici rezulta=>

SUNT UN MARE FAN AL CULTURII JAPONEZE, nu doar anime , ce sa spun..ador orice e legat de Japonia, sincer nu stiu de ce pasiunea asta, nu am gasit un motiv anume pentru ea dar eu cred ca in viata in general trebuie sa te dedici lucrurilor care te fac sa fi fericit si te fac sa te simti bine, poate nu va e strain ce va spun acum dar intr-o tara cum e a noastra oamenii se grabesc sa te judece fara sa gandeasca, nu de putine ori am intampinat persoane cu atitudine batjocoritoare fata de anime sau cultura otaku dar ce sa le si faci, eu mereu mi-am urmat calea mea si am spuns:" la dracu cu ei, dont give a f**k""(^_^)



Imi doresc sa intalnesc cati mai multi fani anime, sa vorbesc cu alti fani anime, sa fac parte dintr-o comunitate idk.

Eu cred ca /cel mai bine te simti cu cei care iti impartasesc pasiunile. gresesc...?:D

Daca doriti detali sau doar vreti sa stam la o discutie sunt oricand disponibil<(^_^)>.

Si in incheiere multumiri celor care au depus efortul sa citeasca toata nebunia d emai sus^^, Arigato!
[Imagine: Pukk.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#2
Hei, buna Alex. hug Mi-a placut intro-ul tau (daca il pot numi asa) si as dori sa te intreb cateva lucruri:
Ultimele animeuri vizionate?
Culoarea preferata?
Animal preferat?
Caine sau pisica?
Si... hmmm, iti place vara?
Si... imi poti spune cum este sau cum era liceul Ion Luca Caragiale? Il am pe lista de liceuri la care sa ma duc si as dori o parare despre anumite licee. Multumesc.
*sigh* Si da, cei care iti impartasesc pasiunile, dar nu intotdeauna este asa. Dar da, macar acolo un interes... Eu una nu prea am intalnit persoane asa contra chestiilor otaku sau ceva. Parintii s-au obisnuit, pe colegi nu ii intereseaza si etc. 106 Totusi... e bine ca ai ramas cu aceasta pasiune pentru Japonia de cand erai mic.
Ce muzica asculti? Trupe? Ai vreun album cumparat?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Buna, si ms pentru primirea caldaSmile.

Ultimele animeuri vizionate: poi momentan incerc sa termin al doilea sezon din Amagami ss, iar printre ultimele animeuri vizionate Deadman Wonderland, Mirai Nikki si primul sezon din Amagami ss.

Culoarea preferata...hmm verde ar fi culoarea:d, si nu sunt ecologist dar sunt pentru respectarea naturi daca tot am deschis subiectul.

Animal preferat...imi plac toate animalele, in mod deosebit prefer cainii , am avut acum cativa ani un caine lup german dar a murit de batranete, l-am avut de cand eram mic.

Daca imi place vara? interesanta intrebare , poi sincer sa fiu nu imi plac extremele iar pentru mine vara si iarna sunt extremele,desigur in materie de temperatura4. Anotimpul preferat ar fi primavara dar sa nu intelegi gresit acum, nu e ca si cum urasc vara , i just like things more moderate^^.

Bai e bine ca te-ai decis sa adaugi Caragiale pe lista ta, inseamna ca esti de aceiasi varsta cu fratele meu10, in general este un liceu bun,bogat din punct de vedere al fondurilor din exterior, are relati bune cu Germania ,chiar profesori de Germana in Caragiale sunt nemti nu sunt romaniSmile, curte interioara gigantica21)4 iar liceul e specializat pe mate-info(multe laboratoare etc).
Acum sa spun si minusurile din punctul meu de vedere: cam multe fite, e si normal e pe Dorobanti:d dar asta nu inseamna ca nu ai cu cine vorbii acolo, sunt grupuri de cocalari dar sunt si grupuri de rockeri / oameni de treaba, persoane ok cu/care poti schimba o vorba. Nu o sa intalnesti persoane care sa se bage aiurea in seama sau sa se ia de tine, chiar si cocalarii stau cuminti cu ai lorSmile.
Profi in general sunt ok cu mici excepti ca in orice liceuSmile.

Cred ca ajunge pana acum pe subiectul licee,daca mai vrei info sau sfaturi nu ezita sa ma contacteziSmile si daca vrei as fi curios sa-mi mai spui ce alte optiuni ai mai luat in considerare(^_^)

Muzica!!!! ascult in general orice..marog nu chiar orice eu am avut etape cand ascultam anumite genuri, cand eram mai extremist, dupaia m-am moderat cu trecerea timpului.: de exemplu cand eram a 11 eram metalist infocat,aveam plete, ma imbracam in general in negru, ascultam trupe ca Nightwish, Sonata Arctica, Rammstein, Disturbed, SOAD, power metal in mare, si nu am cumparat niciun album, am piratat la greu,stiu ca nu e corect dar ce sa fac, ma mai plimb pe la Carturesti si gasesc acolo multe albume la trupele preferate dar prefer sa-mi iau o carte .melodiile oricum le am...
Am avut o perioada cand ascultam si muzica comerciala, nu stiu ce aveam in cap damn2 dar si atunci ascultam doar 3-4 melodi nu eram asa dus21).
In prezent incep usor usor sa revin la vechile preferinte din timpul liceului: mai ascult Linkin Park( ma duc si la concert4) , SOAD, etc + muzica din animeuri( op, ed, ost diverse), La deadman wonderland ascult melodia de op zilnic de cate 4-5 ori its just to EPIC, aceiasi poveste si la mirai nikki si altele4.

Holy cra.p... am scris cam mult,sry cam mult de citit stiu10

Ca bonus info: cand am timp ma si joc mmo-uri: League of legends, Hon, si vreau sa ma apuc de Dragon nest.

GATA:d its over! finaly^^ sa-mi spui daca te-am lamurit si daca mai vrei sa discutam let me know<(^_^)>
[Imagine: Pukk.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#4
Salut!
Bun venit,o sa ai ce face si cum vremea se inrauteste cu atat mai bine sa stai in casa pe forum-uri.Hehe....
Scop in viata sa vizitezi de cat mai multe ori japonia39 interesant,ai reusit pana acum sa ajungi acolo?Si daca da,care a fost impresia?
Redline(avatar) buna alegere,care crezi ca a fost punctul forte al filmului?
Preactici vreun' sport,ceva?
Okey gata ca deja sunt cam multe intrebari,sedere placuta.
Cya
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Welcome , Alex !
Deci exista si baieti ca tine , pasionati de Japonia si toate cele de mai sus. Slava Domnului ! x D
Am o intrebare ce ma freaca si nu ma pot abtine :
- Iti place Ramen , asa-i, asa-i ? : 3
Chiar nu m-am putut abtine . Pai , ce pot sa zic .. avem interese comune . Si nu cred ca suntem singurii . O sa cunosti pe aici destui cu - cum spuneam - aceleasi interese. Deci nu te panica .

'SUNT UN MARE FAN AL CULTURII JAPONEZE, nu doar anime , ce sa spun..ador orice e legat de Japonia, sincer nu stiu de ce pasiunea asta, nu am gasit un motiv anume pentru ea dar eu cred ca in viata in general trebuie sa te dedici lucrurilor care te fac sa fi fericit si te fac sa te simti bine, poate nu va e strain ce va spun acum dar intr-o tara cum e a noastra oamenii se grabesc sa te judece fara sa gandeasca, nu de putine ori am intampinat persoane cu atitudine batjocoritoare fata de anime sau cultura otaku dar ce sa le si faci, eu mereu mi-am urmat calea mea si am spuns:" la dracu cu ei, dont give a *****""(^_^)' ----- > Nu stii cata dreptate ai .
Oricum , carui fan anime nu ii place Japonia ? . Nimanui presupun .
Si mai intalnesti cateodata pe strada / la scoala / liceu / facultate / loc de munca , etc , cate unul care zice : ' Uite-l p'ala care se crede mare japonez ca ii place japoneza - unii mai zic si chineza '-.- - ...'
Mie una mi se intampla si stiu ca ei nu pricep , doar vorbesc fara rost .
Anw , m-am cam intins .
Ce pot sa mai zic? . Ah , da . Imi place scopul tau - stii tu , faza cu Japonia : 3 - . Desi , tu esti mult mai aproape sa-l implinesti decat mine . Pentru ca esti mai ..mare .
Pai , .... Bine ai venit inca o data si sper sa intalnesti cat mai multi oameni pe aici , sa postezi cat mai mult si sa fi cat mai activ .
Terminat . ( Ramen ) ^-^
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#6
(19-05-2012, 11:00 AM)i Ramenn. A scris: - Iti place Ramen , asa-i, asa-i ? : 3
Hey and thanks for the wellcomeSmile
Da!! Ador ramen-ul, probabil daca te-as intalni pe strada te-as manca....ok asta a sunat cam pervers10...am mancat pentru prima data la Japan Play Transilvania si de atunci incerc sa-l recreez acasa ,avand o pasiune si pentru gatitSmile dar nu prea mi-a iesit pana acum, dar mai incerc^^.Daca reusesc sa te recreez.adik nu pe ramen...adik ah fuc.k intelegi tu:d..o sa te anunt(^_^).
App sunt curios cati ani zici ca ai de sus ""asa MARE""4.....damn asta iar a sunat pervers?2..eh asta e sunt hentai muhahahah...nah just being a troll, being myself^^....nu mai e nevoie sa-m zici cati ani ai,am descoperit profilul:O, apa calda4

Well im out hope to hear a response from my favorite food..i mean youSmile, see ya.

[posturi unite]
(18-05-2012, 06:26 PM)Azazel A scris: Scop in viata sa vizitezi de cat mai multe ori japonia39 interesant,ai reusit pana acum sa ajungi acolo?Si daca da,care a fost impresia?
Redline(avatar) buna alegere,care crezi ca a fost punctul forte al filmului?
Preactici vreun' sport,ceva?

Salut si merci pentru primireSmile.
Nu am reusit sa vizitez Japonia da rnici mult nu mai am4.
Redline l-am vizionat la Nijikonul din 2011 si una dintre cele mai tare faze ale filmului..sfarsitul!!!..so much Epicness!!!!...well you want a strong point: it got my adrenaline pumping421!!!.
Sport...:Munca se considera sport?^^...ofc not Enstein...poi am ppracticat basket 3 ani in generala si cam atat, am trecut perioada liceului fara vrun sport..i know sad.. but at least im not Fat, well not yet4 dar in viitorul apropiat planuiesc sa fac cv..cel mai probabil inot dar ceva o sa fac sigur 4
[Imagine: Pukk.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#7
Hello there.
*late welcome here* Hmh. Have a lot of fun anyway. XD

Oh, ai fost la Japan Play Transilvania. Mi-as fii dorit sa merg, but... u know the joke with the parents? 21 In fine. Cum ti s-a parut ?
Melodia favorita de la Linkin Park?
Jocuri? *yep*
Asculti Pillar?
Photoshop, ceva ?

Oh btw, i'm gonna take your id, if it's okay, ofc.
Again, distreaza-ta.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hey people o.o YaoiQueen 12 5.093 16-05-2013, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Yaoi Queen
  Hello people, humans, animals, aliens etc Shanya 10 4.204 30-10-2012, 09:36 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  'Sup people!? Reila ELF 5 2.867 18-07-2012, 03:54 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Hiiiii people! :D yulobo 6 2.901 15-07-2011, 08:22 PM
Ultimul răspuns: yulobo
  Hey yo people Red Angel 10 4.690 04-10-2010, 07:55 PM
Ultimul răspuns: ssakussassu
  Hello people Bloom. 6 2.655 11-08-2010, 02:12 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Hello people!! Nanory 1 1.796 12-05-2010, 01:42 PM
Ultimul răspuns: Zuppy
  Hi people =^-^= Splendora Cromwell 4 2.392 05-02-2010, 11:24 PM
Ultimul răspuns: Splendora Cromwell
  Hello people Pretty girl anime 3 2.458 17-11-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Ayumi
  hey people...roxy is here ^^ roxanika 2 2.046 11-09-2008, 10:58 AM
Ultimul răspuns: roxanika


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)