Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello people, humans, animals, aliens etc

#1
In primul rand, salutare si ma bucur sa va cunosc.
Fiind familiarizata cu forumurile (da, am mai fost pe nenumarate, dar cu alt username), sa incepem cu respectarea regulilor.
Am o fire vesela, rareori se intampla sa fiu cu adevarat suparat, sunt majora, studenta in anul 2 si principala mea ocupatie este facultatea (nu ca as fi tocilara, dar promovarea anului presupune "invata cat poti pentru 10 si spera la 5"). Totusi, fiind un forum anime, viata personala presupun ca intereseaza mai putin. Daca aveti vreo intrebare, nu-i problema sa raspundSmile
Ca anime, le ador pe cele cu actiune medievala, cu actiune puternica si uneori si SF, insa romance-ul ma plictiseste. Prin top asa ar fi Utawarerumono, Spice and Wolf si de ce nu si Shakugan no Shana (usernameul nu vine de-aici, are alta poveste). In prezent am in plan sa incerc Sword Art Online. Motivul? Ma inspira, caci, pe langa scoala, lucrez si la un roman. Manga nu prea citesc, doar ce-am mai prins pe zuppy. Sunt fana a animeurilor de ani buni si de vreo 2-3 am inceput sa fiu nelipsita si de la conventii, desi Otaku l-am ratat din pricina examenelor. Am idei nelimitate de cosplay, am si facut de vreo cateva ori, insa n-am avut curajul sa particip, limitandu-ma la fataiala pe holuri. Altceva nu stiu ce-as mai putea spune. Incantata de cunostinta si sper sa nu se duca si forumul asta pe urmele celorlalte Smile
[Imagine: 542801ad9dfc3aa4d1590719e02db775.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Shanya!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya,si welcome to the group!
Ce fel de muzica asculti?
Ce cosplay? Poze? Costume facute sau cumparate?
Nu mai am ce sa zic 39 deci....
Have fun!
Cya
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#4
muzica...well de obicei japoneza (coloana sonora de la animeuri), within temptation, nightwish, lunatica...
cosplay am facut din El Cazador dar pozele sunt pe camera de la nijikonul trecut ca nu mai am cablu- ros de catel. si nu, costumul mi l-am facut singura, cu putin ajutor din partea croitoresei careia i-am scos peri albi10
arigato de intampinareSmile
[Imagine: 542801ad9dfc3aa4d1590719e02db775.png]

#5
(28-10-2012, 05:03 PM)Shanya A scris: Prin top asa ar fi Utawarerumono.

/golfclap


Bravo bre.

Also, SAO e nice, dar am impresia ca devine putin cam overrated.

Ai mentionat ca iti plac seriile cu tenta medievala, dar nu ai zis nimic de Berserk? Cum se poate una ca asta?

Welcome and all that jazz.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#6
Bine ai venit, scuze pentru primirea intarziata. Incatata sa te avem pe aici.
Care e melodia ta favorita?
Personajul favorit?
Fruct favorit?
Ce adori cel mai mult la Japonia?
Sper sa ai o zi/seara buna.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Bine ai venit Shanya!

M-ai facut chiar curios cu privire la provenienta nickului tau.
Imi pare bine ca mai creste un pic media de varsta de pe forum odata cu venirea ta, deci sper sa fii cat mai activa si sa iti placa pe la noi
Daca ai intrebari sau nelamuriri, apeleaza la cineva cu nume rosu de pe-aici.

gl&hf!
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#8
wow..multumesc de intampinare la totiSmile
Lokke: nu am zis pentru ca nu l-am vazut inca. M-am uitat la niste amv-uri si mi se pare un anime lung, cu batai fara rost si fara o poveste interesanta. Poate o sa-mi schimb parerea dupa ce o sa-l urmaresc. Deocamdata nu-l am in plan

sheriarty: melodia favorita...hmm...Endingul de la Guin Saga, la egalitate cu asta: Wherever you go. Sincer, habar n-am cine o canta
http://www.youtube.com/watch?v=i_UxQ8lOYVU
Personajul favorit...Arf din Magical Girl Nanoha cred. Fruct...pepenele. Cat despre Japonia, in primul rand respectul oamenilor atat unii fata de ceilalti, cat si fata de ceea ce ii inconjoara. In al doilea rand, traditiile.
multumesc, si tie o zi/seara bunapupic

Syryus: a fost demult...imi trebuia un nume pentru un catel din curtea scolii (pe vremea cand anime=ceva gen Tom & Jerry). M-am tot prostit cu colega de banca, caci ne placea Sheeba, dar femelei asteia nu i se potrivea. numai a leoaica nu semana (cutu mic si bleg cu urechi pleostite si privire de milog). O saptamana am tot pocit numele pana a iesit asta. si cand sa o botezam pe micuta, ne-am trezit ca nu mai e. nici acum nu stiu cine a luat-o.
activa nu o sa fiu prea mult pentru ca timpul nu-mi permite, dar o sa incerc. deocamdata nelamuriri nu prea mai amSmile
[Imagine: 542801ad9dfc3aa4d1590719e02db775.png]

#9
Stiu ca nu ai zis-o cu intentie, but i nearly smashed my laptop cand ai zis " poveste neinteresanta,si lupte fara rost" cu referire la Berserk.

All fanboy jokes aside, e una din seriile ce oricine ar trebuii sa le vada macar o data.

Ca fan medieval fantasy trebuie sa il vizionezi. Also,daca pana la finalul seriei nu iti smulgi parul din cap si nu iti vine sa arunci cu obiecte prin casa,there is something wrong with you 4
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#10
(30-10-2012, 06:50 PM)Shanya A scris: wow..multumesc de intampinare la totiSmile
Lokke: nu am zis pentru ca nu l-am vazut inca. M-am uitat la niste amv-uri si mi se pare un anime lung, cu batai fara rost si fara o poveste interesanta. Poate o sa-mi schimb parerea dupa ce o sa-l urmaresc. Deocamdata nu-l am in plan

:crying:
Sacrilegiu!
1. Lung nu este.
2. Bataile au mai mult rost decat in 99% din alte serii.
3. Poveste la fel.
4. Sper sa-i dai o sansa si poate chiar o sa-ti schimbi parerea Smile

In rest, let me welcome you to unicorn land.
Aici este liniste si pace. Poate putin cam prea multa liniste si pace.
Intrebari nu prea am pentru tine, ca deja ai fost intrebata de fructe, culori si alte chestii din astea importante.
Enjoy your stay and may it be a long one!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hey people o.o YaoiQueen 12 5.183 16-05-2013, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Yaoi Queen
  'Sup people!? Reila ELF 5 2.891 18-07-2012, 03:54 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Hello people Rickharm 6 3.281 21-05-2012, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Hiiiii people! :D yulobo 6 2.925 15-07-2011, 08:22 PM
Ultimul răspuns: yulobo
  Hey yo people Red Angel 10 4.733 04-10-2010, 07:55 PM
Ultimul răspuns: ssakussassu
  Hello people Bloom. 6 2.670 11-08-2010, 02:12 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Hello people!! Nanory 1 1.806 12-05-2010, 01:42 PM
Ultimul răspuns: Zuppy
  Hi people =^-^= Splendora Cromwell 4 2.411 05-02-2010, 11:24 PM
Ultimul răspuns: Splendora Cromwell
  Hello people Pretty girl anime 3 2.484 17-11-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Ayumi
  hey people...roxy is here ^^ roxanika 2 2.052 11-09-2008, 10:58 AM
Ultimul răspuns: roxanika


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)