Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heya !

#1
Hei! Ma numesc Andreea dar prietenii imi spun Dede. Am 14 ani si sunt o fire realista, greu de enervat. Locatia mea este: Slatina - capitala judetului Olt b-) Si sunt mandra de asta 24
Imi plac animeurile cu actiune si dragoste iar manga nu prea citesc. Nu am nimic cu ele dar ... prefer sa vad actiunea direct 21

Ador sa citesc ficuri. Am si eu cateva "opere" aruncate intr`un dulap dar nepublicate. Nu m`as putea compara cu altii. Dar mai mult adooooooooor Japonia !

Am o combinatie destul de ciudata in legatura cu muzica. Ascult rock "nebun" in care cantaretii tipa ca nebunii dar si rap si melodii triste. Deci luand`o asa : tokio hotel, skillet, skrillex, dubstep, DOC, Black Veil Brides, Evanescense, Nane, Asking Alexandria, Linkin Park.... aw.. si cam astea sunt principalele rock si rap. Legat de melodiile triste, nu discut. Sunt multe; chiar o groaza.
As putea spune ca melodiile triste compenseaza la partea mea normala.
De gen sunt mai aiurita dar ma prind repede.
Ca orice om am multe defecte dar cele mai apasatoare sunt aroganta si egoismul. In fine... mai mult egoism 21

Ahh... ce sa mai zic ? Nu stiu.. mi`am pierdut inspiratia. Cred ca asta este tot.
Foc ca in laborator,
fara colaboratori,
provocator,inovator,
perdele, canapele din piele,
mansarde, subsoluri, cam asta-i decoru

#2
Bine ai venit pe Animezup, Dede!
Si mie imi place mult Japonia, traditiile, festivalele ei si multe altele.
Cateva intrebari:
1. Urasti cola la fel de mult cum o fac eu? 4 Sunt sigura ca da. 21
2. Care e anime'ul tau preferat? [Sau preferate daca sunt mai multe]
3. Citesti? De ce nu? 21
4. Cum ai aflat de animezup?
5. Cine e idolul tau? Ce urasti cel mai mult? Si.. vreun actor preferat, ceva?
Cam atat, ma bucur ca ai venit. hug
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#3
Hm. BvB zici? Presupun ca ti-ai format o parere despre noua coafura a lui Andy pe care te-as ruga sa o impartasesti si cu mine.
Erm, ai vre-un presonaj anime preferat? Cum te-ai descrie in trei cuvinte?
Welcome here, have fun and other stuff. -and moar other stuff like Lia says-

Lia.edit: And other stuff? Daca nu esti interesata sa ii urezi bun venit, nu o face. Ori editezi postul, ori ti-l sterg.
Bwhahahahahahahahaha
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4
Mersi hug
Si ca sa nu te las in dubii:
1. Urasti cola la fel de mult cum o fac eu?
Nu ! Tu o urasti ... doar ca nu mai beau cand e caldura.
2. Care e anime'ul tau preferat?
Aaaa... cel mai mult imi place Mirai Nikki si dupa Durarara.
3. Citesti? De ce nu? 21
Nu citesc, ma bucur ca sti, pentru ca ... nu imi place.
4. Cum ai aflat de animezup?
Am aflat de la tine. 21
5. Cine e idolul tau? Ce urasti cel mai mult? Si.. vreun actor preferat, ceva?
Idolul meu e ... Satanaaa ! ( cred.. nu stiu, nu`mi vine nici un om malefic in minte 39 ). Cel mai mult urasc oamenii care rad de parul meu. Actor preferat, ceva, aaa... nu cred.

Ahh, Andy 8 Mereu mi`a placut parul lui. Atata timp cat este lung, nu am nimic impotriva lui.
Personaj animee... aa... Gasai Yuno din Mirai Nikki. O apreciez mult pentru ca este nebuna 21
Si legat de descrierea in 3 cuvinte : Pustoaica creata nebuna
Foc ca in laborator,
fara colaboratori,
provocator,inovator,
perdele, canapele din piele,
mansarde, subsoluri, cam asta-i decoru

#5
Heelo Andreea! Bun venit pe animezup.Smile
Asculti Linkin park...bunSmile.. luna viitoare ma duc la Concert^^, ce melodii iti plac sau mai bine zis car esunt melodiile preferate?

Adoooooori Japonia! Asta e foarte tare. Personal consider Japonia ca find cel mai tare stat de pe Planeta asta! eh exagerez dar 80% am dreptate10 , zic asta find un nationalist inrait, just so you know i love our countrySmile.

Ce sa mai iti spun, ai gusturi in materie de muzica foarte bune nici nu se pune problema4, aaa stiu... ce animeuri ai vizionat in ultima vreme?
,.,Care este cel mai tare anime in opinia ta dintre toate cele vizionate?
,.,Cum e vremea prin Slatina?21)) si la voi ploua mult?4(nare nicio leg asta cu restul dar oricum)
,.,Zici ca defectele tale principale sunt egoismul si aroganta4..cam asa sunt toate fetele( ooo no acum o sa-mi sara in cap toti membri de gen feminin in cap..glumescSmile nu sunt misogin, dar atunci spunemi care sunt principalele tale puncte forte ca sa zic asa,dupa tine?^^

Si ce sa-ti mai zic : sa te simti cat mai bine pe forum, sa te distrezi si bafta la examen daca dai admiterea anul asta10

[Imagine: Pukk.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#6
Multumesc de urari hug

Sunt invidioasa pe tine ca si eu as vrea la concert 21 .
Am o groaza de melodii preferate... Dar hai sa extrag cateva.. :
-Linkin Park - In the end , Numb , A Place For My Head si Bleed It Out
-DOC - toate melodiile
-Black Veil Brides - Knives and Pens , Fallen Angels, Perfect Weapor
-Skillet - toate melodiile
-Evanescence - toate melodiile
-Tokio hotel - iar toate melodiile
Ahh.. e greu sa particularizezi x.x

In ultima vreme nu am prea vazut anime`uri... dar ultimul tin minte ca a fost Sankarea; anime vazut acum cateva saptamani.

Care este cel mai tare anime in opinia ta dintre toate cele vizionate?
Mirai Nikki. Nu pot renunta la el :X

Cum e vremea prin Slatina?21)) si la voi ploua mult?
Da, din pacate ploua mult. Totusi ieri a fost soare 39 Dar seara iar a plouat.

care sunt principalele tale puncte forte ca sa zic asa,dupa tine?^^
Pff, asta e greu. Sa zicem caa... am o imaginatie dezvoltata care ma ajuta sa fac compuneri si ficuri.. deocamdata OK. Incerc sa ma perfectionez in asta. Si... desenul dar nici ala nu e opera de arta. As mai putea adauga si faptul ca sunt desteapta ? 39 Defapt nu. Ala nu conteaza. Taiem ! Nu vreau sa fiu laudatoasa, dar nici modesta :]]

Mersi de urari dar nu dau examenul anul asta. Parintii mei m`au dat mai tarziu la scoala deci din pacate sunt clasa a 7`tea x.x

Foc ca in laborator,
fara colaboratori,
provocator,inovator,
perdele, canapele din piele,
mansarde, subsoluri, cam asta-i decoru

#7
'Neata, Dede.
So, alt fan Mirai Nikki.? Yey, se inmultesc cat de cat. Si Yuno, ticnita aceea... oamenii imi spun ca le amintesc de ea =] Eh nu ma deranjeaza, dar eu tot la Akise Aru raman.
Hmm, you like Japonia... me too. Dar tot nu ma pot desparti de nordicii mei de prin Islanda, Irlanda, Suedia etc.
1. Durarara... Izaya vs Shizuo. Care iti place mai mult?
2. Anotimpul preferat? Pentru mine toate au ceva ce imi place si ceva ce nu =]
3. Ca tot era vorba mai sus de Akise... you like yaoi? Maybe yuri? Or hentai?
So, cam atat. Sedere placuta =]

Psycho XD

#8
Mersi de urare hug Psycho la putere ! :X Si eu am cateodata izbugniri de fac ca Yuno.

1. Durarara... Izaya vs Shizuo. Care iti place mai mult?
Izayaa ca e mai sexy si arata mai nebun ;X
2. Anotimpul preferat?
Vara ca atunci e vacanta mai mare b-)
3. Ca tot era vorba mai sus de Akise... you like yaoi? Maybe yuri? Or hentai?
Ahh...nu mi`a placut la Mirai Nikki cand Akise l`a sarutat pe Yukki. Nu as fi vrut. Chiar am huiduit 21. Yaoi ... n`am nimic cu el. Acum cateva luni uram yaoi dar acum incepe sa`mi placa putin pentru ca cea mai buna prietena a mea ma ispiteste 21 Yuri.. nuuu x_x Hentai daa ;X Sunt cam perversa.. Ma rog.. mai mult.. 9

Psycho !
Foc ca in laborator,
fara colaboratori,
provocator,inovator,
perdele, canapele din piele,
mansarde, subsoluri, cam asta-i decoru




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)