Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Esti la comanda mea [+18]

#61
Foooarte frumos!!! Nu stiu ce sa spun! Ma bucur enorm ca ai pus next-ul..Hi hi hi
IMI place tare mult capitolul asta...eu credeam ca sakura e insarcinata...dar se pare ca nu aiurea...
In fine capitolul este perfec..din punctul meu de vedere are tot ce ii trebuie unui fic perfect...naratiune, descriere si dialog....si multe altele.
Ce nu inteleg...cine e tipa care ia luat locul sakurei......da da da sper ca totul sa se termine bine si ca sasuke si sakura sa fie impreuna si pooate fac un bebe...hi hi hi
Astept next-u reepedee!!! Spor la scris!


Ja'ne

#62
Hello, hello. Am venit si eu aici. Ce bine ca ai adus nextu. Vai mersi ca mi-ai spus. Let's see:
Descrierea e ok, e minunata, chiar imi place la nebunie, actiunea nu o figareste nimeni, dialogul e la locul lui si ma bucur, greseli nu cred ca am vazut. Cum ti-am mai spus si in comurile anteriore, imi place. Pui mister, nu dezvalui decat necesarul si ceea ce nu imi place mie e ca mor aici de idei:(
Adica ai inceput sa ne lamuresti cu ceva acu dam de alta. Chiar iti place suspansul, bine si mie imi place:D Chiar sunt foarte curioasa sa vad ce o sa se intample in continuare. Cine e acea fata misterioasa si multe altele. E o adevarata dilema. Il chemam pe Scooby Doo=))
Asa gata. Astept next si te rog mult sa ma anunti. Spor la scris si bye.
Cu multa dragoste>:D< fanul nr1:X
[Imagine: h8v.gif]
 

#63
NU prea ma incantat acest capitol, nu prea mi-a placut extraordinar de mult. Are un dialog destul de sec, de multe ori nu is avea neaparat nevoie si este foarte mult. Descrierea nu este foarte bine realizata, ici calo cate o descriere, si aceea mica. Actiunea este un pic grabita la final, dar putin. Ai gresit din cauza marimii, dar puteai sa repari asta daca il realizai mai bine.
Imi pare rau, dar asta cred eu.
Ja ne

#64
O vai, m-ai pus pe jar, nu gluma! Ma intreb cine e fata misterioasa care s-a dat drept Sakura, brr
Sper ca nu e vreun demon ceva :)) vai unde ma duce mintea asta! Da, sa trec la lucruri mai serioase cum ar fi sa comentez acest ultim capitol. Pai, ce pot sa spun in afara de faptul ca a fost incitant sa-ti citesc continuarea? Ai creat o poveste interesanta, in care imbini iubirea pura cu perversitate, suferinta si violenta. Asta chiar imi place! Dar sa nu sarim calul. Bagi in fiecare capitol cate un joc pervers de-al lui Sasuke, si sincer incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca in fiecare capitol Sasuke nu v-a face nimic interesant in afara de faptul ca iar o sa faca "ceva" cu Sakura. Adica, ceea ce vreau eu sa spun e ca cititorii nu vor ceva monoton, care se repeta iar si iar, vor noutati si schimbari care sa-i ia prin surprindere si sa-i lase masca. Sper ca nu te superi ca-ti spun toate astea. Spre exemplu mi-ar placea o mica pauza(cel putin vreo doua capitole, nu mai mult) intre cei doi, in care sa se intemple schimbari majore (gen, sunt dezamagiti unul de celalalt, ceea ce duce la despartire si tradare). Ma rog, e doar o idee stupida dar tu o poti dezvolta, stiu ca poti. Vreau ceva nou, nimic mai mult. Banuiesc ca cer prea mult, nu-i asa? ;))
cam atat si astept noul cap... ^^

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#65
deci dupa atata absenta nemotivata am adus nextu
scuze ca a trebuit sa asteptati, dar nah in a8-a ai examene si eu chiar daca am 10 la romana sunt paralela cu matematica
imi cer mii de scuze daca nu e prea reusit
dar am multe pe cap si imi vin mii de idei
lectura placuta si scz pt cei pe care nu i-am anuntat

Episodul 12 - Prieteni din trecut. Santajul diavolului

Brunetul o privi dezgustat si confuz in acelasi timp, luand o mica aura de nervozitate. " Cu siguranta nu e Sakura, asta isi da oricine seama...dar atunci....oare ar putea fi Vulpea Argintie? Nu ... Nu e asa de proasta incat sa faca o prostie ca asta. Dar atunci..." Insa sirul gandurilor ii fu intrerupt de acea fiinta ce radea cu pofta in fata lui.
- Si? Ce va face marele Uchiha? Seful mafiei japoneze si al clanului Iutzaku, fiul unuia dintre cei mai mari politisti din istoria japoniei si totodata si fost conducator al Organizatiei?! Cred ca tatal tau e foarte mandru de tine deoarece i-ai continuat munca, sau ma insel?! Hmm cam multe secrete nu crezi? Ce ar fi daca dintr-un accident nevinovat sau chiar intentionat toata echipa ta ar afla adevarul?!
Ochii ei erau atintiti spre cei ai baiatului iar pe buze avea un suras viclean si pervers. Sasuke o privea din ce in ce mai nervos, dar se straduia din rasputeri sa-si pastreze calmul lui imaculat. Ea se apropie de el si cu un deget ii facea niste semne pe piept. Brunetul se uita la ea oarecum speriat si isi afisa un zambet malefic si desconsiderator. Tanarul o intreba cine este si ce vrea sa zica cu asta, dar acea faptura dadu din cap dezaprobator la adresa brunetului. Sasuke o privi tot mai confuz.
- Sas'ke, Sas'ke, Sas'ke. Chiar nu-ti amintesti de mine? Si eu care credeam ca iti respecti promisiunile, sa stii ca ma dezamagesti. Vrei sa stii cine sunt? Cauta in trecutul tau si vei gasi raspunsul. Acum trebuie sa plec, dar nu te relaxa prea mult caci ne vom mai intalni! Aceste fiind zise fata vru sa plece, dar bratul puternic al brunetului o impiedica si o trease furios inapoi. sasuke o privea cu ura si o intreba cand si unde? Fata ii raspunse cu un suras pervers si seducator.
- Oricand si oriunde, poate peste o luna sau poate chiar la noapte. Oricand ar fi tot acelasi lucru va trebui sa mi-l dai: Datoria! A si fi linistit caci pustioaica ta nu va pati nimic daca te comporti frumos, dar daca faci un pas gresit ea va disparea pentru totdeauna! Acestea fiind zise fata se zmuci si iesi la fel de repede cum a intrat, lasandu-l pe Sasuke mut si pierdut in ganduri." Cineva din trecut...cineva care stie secretul meu si cui ii sunt dator vandut! Nu-mi amintesc sa fi lasat o asemenea persoana in viata. Ia stai se poate sa fie cineva care-l cunostea pe tata? Se poate sa fie un adept al lui? Neh... dar totusi.."
Insa gandurile ii fura intrerupte de Sakura care isi ceru scuze ca a intarziat si la invitarea lui Sasuke lua loc. Rozalia devena din ce in ce mai rosie si evita sa priveasca in ochii de onix ai brunetului, cautand orice portita de scapare, dar nu gasi nimic. Brunetul o privi suspicios, dar se linisti dandu-si seama ca ea este cea adevarata. Fata observa ca seful ei o tot studiaza si putin emotionata il intreba de ce se holbeaza si daca are machiajul manjit.
- Stai linistita nu s-a stricat nimic, oricum tu tot frumoasa ai fi. Deci comandam? Rozalia rosi putin dupa care aproba propunerea brunetului." Wow... cred ca e cam prima data cand face un asa compliment...Dar totusi nu pot uita acel incident din baie, adica sasuke chiar e un tip dragut, dar e extrem de pervers si masochist. Totusi nu stiu cum sau de ce dar eu il iubesc pe acest mic pervers si sincer cred ca si eu sunt oarecum asa. Doar odata sunt Zana Iadului, iar dupa devin Sakura aia moale si plangacioasa.." Sasuke o trezi din visare spunandu-i ca ii pare rau si ca o roaga sa stearga incidentul acela din baie. Rozalia dadu afirmativ din cap, dupa care isi ceru scuze la randul ei pentru ca acesta nu a apucat sa o cunoasca cum e in realitate. Baiatul ii spuse ca nu-i nimic si ca mai bine ar pleca deoarece a intervenit ceva. Fata dadu din cap si amandoi se ridicara, dar sakura isi prinse din gresala rochia la masa si cand vru sa paseasca mai departe se dezechilibra si cazu pe pieptul brunetului. Atunci un fior il cuprinse pe Sasuke si inima incepu sa-i bata in ritm alert. Rozalia se ridica putin si isiceru impacientata scuze, vrand sa se ridice, dar Sasuke o trase aproape de el si ii spuse pervers la urehe" Imi placi!" Sakura se ridica precum o tornada si putin rosie in obraji il ajuta si pe Sasuke sa se ridice. Dupa cateva minute acestia iersira si se indreptara spre limuzina din fata restaurantului. O limuzina neagra si destul de scumpa. Sasuke ii spuse soferului sa inchida separeul si sa puna Cd-lu de ocazii. Acesta isi puse mana dreapta la frunte si il saluta militareste in semn ca a inteles. Brunetul intra in limuzina si se asaza langa Sakura, deoarece ea intra cat timp acesta vorbi cu soferul. Acesta se uita putin pervers la ea si aceasta io taie scurt spunandu-i ca nu face asa ceva in masina. Sasuke ofta in soapta si isi scoase telefonul cu gandul ca se va juca pana la destinatie, dar observa ca are 5 mesaje si 3 apeluri cu numar necunoscut. Brunetul se incrunta si incepe sa citeasca unul din mesaje:
" Draga Sas'ke...daca te vei mai crede tare si dupa ce vei citi mai jos atunci ai tot respectul meu, dar sa lasam asta asa ca fii atent....Daca ti-ai dat seama cine sunt atunci stii unde ne vom intalni data viitoare, iar daca inca te lasa memoria iti dau un indiciu...EU SUNT CEL MAI MARE COSMAR AL TAU!...P.S: ma indoiesc ca iti amintesti de mine asa ca iti voi spune ce vreau si cine sunt la separeu. Vei primi mai tarziu un mesaj cu locul si ora+ consecintele intarzieri."
Dupa ce termina de citit privirea i se schimba la radical si incepu sa citeasca in continuare:
" Vreau sa ne intalnim in fata hotelului tau preferat la ora 7:00"
" Sa nu uiti sa aduci niste bani. Nu e o suma mare, doar 359.599 de yeni"
" A si daca indrasnesti sa nu apari capsorul ala roz ce sta precis langa tine in acest moment va avea de suferit"
" Apropo nu spune nimanui si nu incerca sa iti aduci pazitori cu tine...daca faci asta nici tu si nici ei nu vor scapa vii"
Sasuke baga telefonul la loc in buzunar si incepu sa se uite pe geam pentru a se linisti.Sakura observa starea de agitatie a acestuia si-l intreba daca s-a intamplat ceva, dar acesta ii face semn ca nu e nimic.


apr mai am un fic pe care vad ca nu-l citeste nimeni, desi mie imi place mai mult asa ca pls cititi-l daca aveti timp
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26285
[Imagine: s6srx2.jpg]



#66
Prima!
Asa deci mia placut capitolul. Mi se pare cam scurt:(( Nu vreau scurt vreau lunng. Asa deci.
Tot nu inteleg cine e fata aia...O fi Sakura in forma sa malefica...Mda trebuie sa aflu. Sasuke e un pervers chiar vroia so faca in masina? LOL
Nici nu stiu ce sa spun. Mia placut stiu sigur, intrebari am o miee. Dar e prea scurt dupa parerea mea. Sau poate eu sunt de vina....sunt obisnuita cu capitole mai lungi...soarta. [sper sa nu te superi de chestia cu lung-scurt]
Ar fi foarte tare sa se intalneasca Sasuke la hotel cu Sakura ar fi...! Dar nasi crede ca se poate. Sper sa pui noul capitol repede repede de tot! Astept next'ul cu nerabdare. Spor la scris.

Ja'ne

#67
Buna, mersi ca mi-ai spus, sa-mi zici un continuare. Esti o scumpa. Ca de obicei:imi place. Suspansu tau ma omoara, chiar asa de batut in cap e Sasuke de nu isi da seama cine e...nu ca eu mi-am dat seama:)) imi place ca il accentuezi cu descriere, care e in cantitati mari. Actiunea e linistita, si greseli inexistente...
hai mai, nici macar un sarut:(..macar la cazatura aia.. cand ai zis de zambet pervers ma gandeam deja la atmosfera hot 8-> sper sa pui una repede...imi place, si mor cu misteru tau, dar ma bucur ca stii cum sa il mentii si ca dezvalui foarte putin
Spor la scris si bye>:D<
Muchos besos:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#68
wow
i suuper ficu tau:chuu:
sunt greseli,dar le-am ignorat
descrierea nu m-a plictisit,iar intampariile sunt unice:)
tine-o tot asa:bv:
anunta-ma cand pui nextu
(sper sa fie curand)

ja ne:bye:
[Imagine: chibi_7912.gif]
aki, chibi-ul lui

Lore

i say CIAOSU la toti

#69
heloo
Imi cer scuze, am citit acest capitol mai demult, adr am uitat, sau eram la fel de obosita ca acum. Dar, daca nu comentez acum maine sigur n-o voi face, asa ca, si cu capul pe tastatura, eu scriu doar patru randuri, ca nu mai pot sa somn. Ma intreb cum va decurge urmatorul capitol, pare din ce in ce mai interesant si cam captivant. Ma intreb ce va face Sakura in timp ce Sauske este plecat. Nu stiu. Asa cum am spus, doar patru randuri.

:bye:

#70
Am aterizat si eu pe aici la un fic miraculos,ideea este originala si nu am mai vazuto in alte locuri
descrierea mi se pare destul de buna
dialogul nu e sec si nici in exces
intamplarile cum a spus si lore.love28 sunt unicate
ce pot spune iti ador ficul---se pare ca ai un nou fan
spor la scris si imaginatie bogata
ja ne:bv::bv:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.664 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Esti iubita mea ! Yuki 10 11.052 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  â–º ♥ Nu Mai Esti Tu ♥ â—„ One-Shot yaoi maniac 5 2.807 27-09-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Tu esti raspunsul meu! Corina. 9 7.372 26-01-2010, 10:26 PM
Ultimul răspuns: Corina.
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 9.046 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)