Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Esti la comanda mea [+18]

#41
Buna, buna dear. Se pare ca am ajuns din nou prima, ce bine:yes: mersi ca mi-ai spus si acum sa renim.
Mi-a placut capitolul. Devine din ce in ce mai interesant. Nu mai zic nimic la modurile de expunere, pentru ca nu mai am ce spune, te descurci bine, iar greselile lipsesc. Am crezut ca Sasuke si Sakura se vor lua la bataie pe acolo:)). Esti din ce in ce mai misterioasa, cu cat inaintezi faci totul sa mai greu de deslusit chiar daca tu incerci sa dezvalui misterul, sper ca ai inteles:)) e cam dimineata si cafeaua nu am bauto. Misto faza cu desteptare, pot sa fac si eu asa?
Pai cam atat astept next si te rog mult sa am anunti si pe mine;;). Apropo iti raman cititoare fidela:P Spor la scris si bye
[Imagine: h8v.gif]
 

#42
Matusicule..de fapt sa stii ca eu am fost prima care a citit...*i'm a bad girl* am citit aseara imediat ce am fost anuntata..dar imi era somnic, asa ca am dat cu fuga..dar totusi..al tau se pune ca este primul..dar ma simt mandra ca sunt a doua.
asa deci un capitol..wow acest fic ma fascineaza pe capitol ce trece. Este foarte interesant, iar relatia dintre cei doi...are picanterii.. Dar totusi eu sper..ca..de curand sa ne aduci o scena romantica intre cei doi...te rog..ceva cu trandafiri..la lumina lumanarilor... eu sunt plina deidei dintrastea...deci am asteptari..dar ar fi si mai frumos daca Sasuke ar pedepsi-o pe Sakura intr-un mod mai indecent...sa o lege de pat ...* mamii sper ca nu vei citi comentariul meu* Totusi am observat ca este reciproc..el nu a pus-o sa se culce cu altii..cand a amenintat-o atunci ca daca o violeaza cineva sau se culca cu altul..o va omori mi-a dat de gandit ca el vrea ca ea sa fie doar a lui, si asta a fost dulce..deci mai am multe de comentat, dar sunt somnoroasa si nu stiu cat de corect am scris pe aici..Gomene..
deci te rog sa ma anunti in continuare cand apare nexturile...si inca o data ai un fic superb...
Ja . ne!

#43
Hello Hello. Dear iti multumesc ca m-ai anuntat :x, apreciez. Mda... am citit si eu aseara capitolul doar ca nu am mai avut timp de comentata ( oboseala asta te omoara ). So... sper ca ma poti ierta, dar asta a fost situatia :D. Cum am ratat penultimul capitol il voi comenta pe acela primul, iar apoi pe cel nou.

Acum capitolul sapte. In spre deosebire de restul, acest capitol chiar nu mi-a starnit cine stie ce curiozitatea. Da, ai avut o idee destul de buna cu jurnalul, dar as fi apreciat daca ai fi povestit din perspectiva Sakurei ( tot ceva in genu ). Nu prea m-a multumit descrierea, dar nici naratiunea. Mi s-a parut ca ai grabit un pic actiune. Iar acel "3 saptamani" ai fi putut fara probleme sa-l fi scris trei saptamani si ar fi aratat mult mai ingrijit + ca este si la inceputul capitolului. Si in loc sa folosesti de atat de multe ori Sasuke ai fi putut sa-l caracterizezi drept brunetul sau simplu el, ar fi sunat mult mai placut ( parerea mea ). Si inca o chestie care mie mi-a displacut. De fapt la aceasta faza am si o nelamurire.
Citat:Mi-am luat o fusta rosie plisata, cu cateva lanturi in forma de stele acatate de cureaua minuscula, un sutien negru si peste el o bluza de plasa, m-am incaltat cu niste tenisi negri cu argintiu si am intrat in baie. Ajunsa in fata oglinzii am inceput sa zambesc si sa-mi rasfat buzele cu glosul meu cu aroma de cirese. Mi-am dat fata cu putin crema, mainile mele imi rasfatau chipul in timp ce imi priveam reflectia in oglinda. Am luat rimelul si am atasat un strat destul de gros, dandu-mi un efect de gene false, dar deoarece am uitat de fard m-am demachiat si am luat-o de la capat. Mi-am facut pleoapele catifelate cu argintiu si am adaugat din nou rimel in exces.
( doar ce este ingrosat )

Am impresia ca incet incet Sakura se transforma si tocmai in bine. Adica felul in care ne-ai dat de inteles ca se imbraca ma duce cu gandul la tot felu de chesti care nu-s tocami placute. Iar acel machiaj foarte strident, nu cred ca l-as suporta sa-l vad in viata reala, parerea mea este ca ai fi putut-o lasa cat mai naturala si ne-ai fi demonstrat ( sau cel putin mie ) ca ea vrea sa ramana Sakura nu Karin ( sau in genul ei ). Mda si tot la acest capitol nu mi-a placut "rapirea". Adica serios eu chiar m-am gandit ( atunci cand ai specificat ca trebuie sa rapeasca o anumita perosana ) ca vor folosi echipament, nu cu acordarea acesteia. Adica nu se mai numeste tocamai rapire, nu? In concluzie acest capitol chiar nu mi-a placut!

Capitolul opt. Ce pot sa spun despre el? Adica este destul de interesant felul in care Sakura se tine tare, dar infara de partea aceea este destul de banal. Mda... si acel joc dintre Sasuke si Sakura a fost destul de simplu. Ai fi putut sa descri un pic pe unde a cautat si ( poate ) ar fi iesti mult mai interesant. Ce as vrea sa spun este faptul ca inca nu sti foarte bine sa controlezi/stapanesti descrierea. Ratezi niste sanse extraordinare si este chiar o risipa si de timp si de spatiu. Ai putea folosi acel timp in care grabesti actiunea prin a amanunti descrierea, iar acel spatiu care este ocupat de niste cuvinte care cateodata nu au nici un sens. Incearca sa te desveti prin a scrie doar 2 ( de exemplu ). Arata de o mie de ori mai bine daca tastezi acolo doi/doua. Intelegi? Tot la acest capitol nu mi-a placut faptul ca este mult prea mult dialog. Nu spun ca nu trebuie sa nu existe, dar aici este intr-o cantitate mult prea mare. A ocupat locul descrierii. In loc sa fi postat pe la ora unu fara douazeci si cinci cand presupun ca erai destul de obosita ai fi putut sa-l fi postat in dimineata aceasta dupa ce l-ai fi recitit inca o data, dar acum nu mai conteaza chestia asta.
In concluzie aceste doua capitole mie nu mi se pare ca sunt foarte reusite. Ai fi putut sa le conturezi complet altfel. Sper ca urmatoarele sa fie mai reusite. Si deasemenea sper sa ti cont de ce ti-am scris eu pe aici, pentru ca ar putea iesi altfel.

P.S. sper ca nu te-ai suparat pe mine si poate ma anunti cand pui next-ul
Bye bye si spor la scris! :-h
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#44
nu m-am supa am vazut dialog mult mai sec decat al meu
sper sa nu te superi sau suparati cei de parere ce ea, dar fiecare citeste ce-i place si face in felul sau
daca as face exact cum spui tu atunci nu as mai fi eu
deci scz dac te supara si poti sa-mi spui oricand


Episodul 9 - Masca fisurata se sparge. Sentimente adevarate de la un tip nerecunoscator


Stransoarea incepu sa devina tot mai puternica, iar corpul ei firav tremura la vorbele brunetului. Ochii ei ageri il priveau cu o farama de ura si dispret. Mainile ei incepura sa sufere, lasand urme rosiatice si cateva picaturi de sange din cauza unghiilor. Sasuke ranjea malefic si santajist, privind toata scena fara a se clinti din loc."In ritmul asta isi va rupe degetele, fata asta chiar vrea sa se raneasca singura? Dar ma bucur ca o face doar din cauza mea, e adevarat chiar pot fi masochist, dar nu o voi lasa. Imi apartine, deci eu decid ce face cu corpul ei. Oare ... Uita-te la ea. Se chinuieste atat sa-mi dovedeasca mie ceva...Ah .. destul deja m-am plictisit "Brunetul ii lua painile in mana lui si-i desfacu pumnii iritat. Chiar se enervase pentru cateva clipe. Rozalia il privea uimita intrebandu-l ce are de gand?
- Esti la comanda mea! Imi aparti in adevaratul sens al cuvantului, iar eu nu ti-am dat voie sa-ti faci rau. Doar eu am dreptul de a te rani asa ca termina cu prostiile si accepta odata faptul ca-ti pot vedea adevarata fata. Stiu povestea ta si stiu ca defapt nu esti asa de speciala. Au fost multi mai buni ca tine! Tu ai primit porecla doar din cauza unei neintelegeri, o tragedie. Nu era nimic nou pentru mafie si Organizatie, exceptand un singur lucru si acela fiind ca esti fata si ca aveai o varsta destul de frageda. Nu stiu sigur de ce te urmareste Organizatia, dar stiu sigur ca daca faci ce vreau eu si cand vreau, nu te vor gasi prea curand.
Sasuke o stranse putin de mana, iar fata scoase un mic au. Baiatul o lua de mana si o trase spre baie. Scoase din dulapior niste pansamente si incepu sa-i ingrijeasca ranile. Tanara il privi uimita si visatoare.
"Oare ce e cu el? Se comporta diferit. E tot asa de pervers, doar ca e mai bland si mai cald, privirea lui s-a schimbat din acea a unui lup gata sa atace in una a unei pisicute blande. Ce naiba tot zic? Doar nu incepe sa-mi placa nu? Defapt habar nu am cum e sa-ti placa de cineva, nu am avut timp de asa ceva. Orice as simti pentru sef...mie mi se pare ciudat, adica ma simt bine cand ma priveste si cand are grija de mine. Dar totusi nu stiu nimic despre el si viata lui, iar el a reusit sa vada sub masca mea." Gandurile fetei fura intrerupte de baiat, care o anuntase ca a terminat. Ea se ridica si scoate un mersi tras de coada si dori sa iasa, dar brunetul o prinse de incheietura mainii tragand-o inapoi si trantind-o de peretele rece. Aceasta scoase un sunet neclar, iar pe fata brunetului aparu un zambet malefic si pervers. Acesta o prinse demaini si o privi insistent.
- Lasa-ma! Nu te mai uita asa...ma spe.... Dar nu apuca sa termine deoarece buzele ii fura rapite de cele a baiatului, intr-un sarut cald si parca plin de sentimente. Sasuke ii saruta apasat buzele catifelate si inchisa ochii."Ce ...ce ...ce e asta? Nu stiu de ce, dar parca imi place." Rozalia ii raspunse sarutului si inchise ochii. Brunetul observand ca-i place transforma sarutul intr-unul pasional si plin de dorinte ascunse si-i elibera incet incet mainile. Incet isi strecura limba in gura ei, facand-o sa se rosaca putin. Sasuke o imbratisa tragand-o mai aproape si apasand mai tare sarutul, in timp ce mainile ei eliberate se acatara in jurul gatului acestuia, mai mangaindu-i din cand in cand obrajii. Inimile lor incepura sa bata intr-un ritm alert. Brunetul rupe sarutul si o priveste in ochii, sprijinindu-si fruntea de cea a fetei. II simtea bataile inimii si respiratia si zambi, dar nu ca de obicei, ci intr-un mod mai cald si mai dragut, parca cu o urma de iubire pe buze.
- Ce...Ce a fost asta? Sakura il intreba uimita si incercand sa ascunda faptul ca ia placut enorm de mult. Sasuke zambi si o saruta din nou si printr-o miscare destul de rapida o intinse jos pe suprafata rece si lucioasa. Parul ei roz era ravasit pe gresia neagra. Stia ce avea sa urmeze, dar desi isi dorea la fel de mult asta il opri.
- Eu...nu vreau.... nu sunt o jucarie. Daca o faci acum de mine nu mai scapi toata viata. Nu sunt o curva si nu-mi place sa fiu o jucarie sexuala. Si eu am sentimente.... Nu apuca sa continue deoarece baiatul o saruta scurt pe buze, ignorand-o.Rozalia incepu sa se zbata, dar Sasuke continua parca si de ciuda, coborand cu saruturile pe gat. Ajuns in dreptul urechii acesta se apropie mai mult si ii soptii cateva cuvinte.
- Cine a zis ca vreau sa scap de tine? Din contra, chiar te voi pastra. Nu cred ca esti curva si nici jucarie sexuala, dar esti doar a mea si doar eu am dreptul sa te ating. Am sa omor pe oricine incearca sa-ti faca ceva, dar si pe tine daca accepti. La auzul acestor cuvinte un fior o cuprinse pe fata facand-o sa aiba lacrimi in ochii. Sasuke observa, dar prefera sa-si continue treaba.
"Si cand plange e la fel de frumoasa. Mi-as dori sa pot face asta la invinit si sa o vad mereu langa mine, dar nu pot. O voi face repede si apoi vom reveni la Vulpea Argintie. Dar cred ca e cel mai greu lucru de pana acum. Cum sa ma opresc? Nu pot! Nu am cum! Cred ca defapt am ajuns sa simt ceva pentru ea, dar nu-i voi recunoaste acum. Nu inca. As vrea sa o pastrez mereu langa mine, dar e imposibil acum, deci mai bine nu-i spun nimic. Ea e diferita de toate celelalte, adica pana acum toate imi cadeau la picioare si doreau sa le torturez si sa ma culc cu ele zilnic, devenind dependente de jocul meu. In schimb ea...ea nu am cuvinte sa o descriu...e asa de pura. Chiar ma bucur ca am facut acea gresala cand am rapit-o. Nu nu a fost o gresala ci poate pur si simplu soarta. M-am pripit sa o judec, dar acum am ajuns sa o iubesc"
Sasuke ii dadu usor chilotii jos si ii zambi si o intreba daca poate sa inceapa. Rozalia dadu din cap cu lacrimi in ochii si acesta o penetra rapid, facand-o sa geama de durere. "Cred ca am inebunit complet. Cu se poate sa-l cred? Doar se joaca nu-i asa? Nu stiu de ce simtmereu iubire in atingerile lui. Ahh ...tipu chiar se stie. Sper sa termine repede si sa nu uite si sa-si dea drumul in mine. Acum mi-am amintit ca maine ar trebui sa-mi vina. Trebuie sa-l opresc cunva sa nu-si dea drumu in mine, dar cum? Oh Dumnezeule daca o face ne expunem amandoi intr-un mare pericol, acela de a deveni parinti."
Sasuke facea miscari da dute-vino, iar Sakura il implora sa termine dar pe cand se opri deja era prea tarziu. Cateva firicele de sange au aparut pe coapsele ei, facand-o sa lacrimeze si apoi sa planga in hohote.
- Sa...Sakura ce ai? Esti bine? De ce se intampla asta, doar nu mai esti virgina?! Nu-mi spune ca... Firar de ce nu m-ai oprit la inceput, adica de ce nu te-am ascultat. Baiatul incepu sa-si dea pumni in cap si in perete si sa se streseze in ultimul hal pentru ca nu a ascultat-o.
- Stai linistit, nu ti-ai dat drumul inca in mine, deci ce sanse ar fi?
- Proasto! Nici nu era nevoie sa-mi dau drumul pentru ca din clipa in care am inceput te-am expus riscului. Sasuke isi puse capul in palme si incepu sa se gandeasca la toate variantele posibile. Fata se ridica si il imbratisa pe la spate.
- Stii daca va fi sa raman insarcinata si nu-l vrei as putea avorta...
- Nu...Sa nu-ti treaca prin cap. Sa avortezi inseamna sa ucizi. Sa-ti ucizi copilul. Copilul meu. Chiar daca are 1 cm e tot al meu si al tau si are dreptul la viata.
- Sasuke calmeaza-te ok? Nu se stie inca daca sunt insarcinata si doar nu crezi ca as face asa ceva. Ziceam doar pentru a te calma. Brunetul se intoarse si o imbratisa.
[Imagine: s6srx2.jpg]



#45
sper ca sunt prima! Asaa eu una ma indragostesc de micutul Sasuke..sa devina parinti..daaa vreau...ma bucur ca nu a mai tipat la ea, ouf! acele saruturi chiar ma faceau sa salivez... Si ..sa speram ca nu a ramas insarcinata...adica mi se pare ca este prea repede..dar totusi as vrea si sa ramana insarcinata fiindca el a spus ca il vrea, in fond este copilul lui..al lor..este atat de frumos, este cred ca cel mai frumos capitol de pana acum..abia astept sa vad ce mutre vor face donsoarele daca va ramane insarcinata...si daca va ramana Sasuke..cred ca se va schimba..adica as vrea sa se schimbe... nu stiu de ce am o stare de melancolie..sper ca nu pui nimic rau la cale...el o iubeste..ea nu stie inca ce este iubirea...dar cred ca vrea sa invete..si mi-ar placea...sa descrii o scena de amor..dar sa participe amandoi..si Sakura sa vrea...dar daca va ramane insarcinata..nu vor mai putea face nimic nu?..adica eu asa stiu cat timp esti insarcinata...nu poti face nebunii... bine cam atat pentru astazi..astept nextul si anunta-ma din nou..Bay loveee!

#46
Deci iti multumesc ca mai anuntat ca ai pus nextu si de acum daca nu te superi te-as ruga sa ma anunti de fiecare data cand il pui. Despre acest capitol u pot zice decat ca imi place. Nu stiu ce vor alti dar eu as vrea sa ramana insarcinata ^.^ Descrierea, dialogul plac mult. Deci astept continuarea :*

#47
Hey sweetie:* ms ca mai anuntat....
Poi ce pot spune.... a fost un capitol foarte bun, desi abia astept sa aflu cine e Vulpea Argintie si care e treaba cu tipu sau tipa aia....
La partea hentai nu prea stiu ce sa zic..... nu ma prea pricep, dar mie una mi-a placut in mare.
Greseli am vazut cateva, dar neimportanta...... in schimb as vrea sa-ti atrag atentia asupra virgulelor care lipsesc aproape in totalitate, nici eu nu ma inteleg prea bine cu ele, dar la tine este un dezastru(acum sper sa nu te superi:().....
Sunt mai mult ca sigura ca Sakura a ramas insarcinata, but nu-mi place sa dau cu presupusu, asa ca astept nextu:*:bye:

#48
Buna:*. m-am intors in forta:ha: Mersi ca mi-ai spus si se pare ca nu mai sunt prima. Asta patesc cand plec din localitate. In fine sa revenim. La fel ca si celelalte capitole mi-a placut:X Ai greseli neimportante, poti sa treci si sa le rezolvi, descriere stai bine, deci aici nu mai am ce comenta.
Tu glumest! Sarcina, copil? Nu ca nu mi-ar placea, dar e cam devreme, sunt prea tineri. Ce dragoste complicata e aici. Se iubesc, dar nu vor sa spuna nimic. Cum a spus si scumpa mea Larisa chiar mi-ar placea sa descrii o noapte de amor intre cei doi. Si sa participe amandoi. Mama ce perversa sunt:perv: am vise intersize.
Ai avut si faze amuzante, cea mai tare e asta: "lup gata sa atace in una a unei pisicute blande" =)) vai ce iai spus-o lui Sasuke, adica cum lai asociat.
Faza cu Vulpea Argintie e din ce in ce mai interesanta:> am o presimtire ca asta le va schimba viata. Si misterul incepe sa prinda contur, chiar sunt curioasa ce trecut are brunetul meu.
Pai cam atat, astept next si te rog sa ma anunti. Voi incerca sa vin prima. Spor la scris si bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#49
dear, aceste ultime capitole sunt fenomenale :x chiar te pricepi sa descrii astfel de "chestii".
Ma bucur ca ai continuat tu ficul, e chiar frumoasa idee, chiar superba. Descriere este si iar este, dialogul captivant se afla si el colo unde trebuie sa fie, si toate celelalte asemenea. ^^
M-ai facut tare curioasa, oare Sakura e insarcinata? Vai ce fain ar fi! :> Sper sa se intample asa.
anyway astept urmatorul capitol si mersi ca mai anuntat ^^

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#50
buna am adus nextu pls spuneti-mi daca sunt greseli pt ca nu am mai avut timp sa verific

Episodul 10 (Special) - Jurnalul Sakurei (2) + Surpriza!

Draga Jurnalule,

Azi a fost o zi foarte ciudata. Am aflat despre Vulpea Argintie si chiar sunt socata ca mai e in viata dupa toti acesti ani. Adica stiu ca ea a pus bazele mele de cand am devenit "Zana Iadului", dar nu prea sunt incantata ca Sasuke vrea sa o prinda. Brunetul nu stie inca totul despre mine si nici nu vreau sa afle. Il las sa creada asta conducandu-l pe o pista falsa. Saracul cateodata chiar mi-e mila de el pentru ca il pot duce pe degete asa cum vreau eu. Nu stiu daca ar trebui sa ma opresc pentru ca e chiar amuzant sa ma joc cu el. Sa-l las sa creada ca mi-e frica de el si de o posibila sarcina. Sarcina? Nu se va intampla asa ceva, l-am speriat si a mers, cu alte cuvinte l-am mintit, dar suna mai bine speriat.
Dar sa revenim la Vulpea Argintie. Trebuie sa-l fac pe brunet sa creada ca e moarta, nu am alta sansa sa o salvez. Dorinta lui de razbunare e uriasa, iar "Doamna Vulpe", dac-o mai trai e extrem de vulnerabila. Ar muri din prima daca ar da ochii cu Organizatia. Cred ca stiu unde o sa o gasesc, dar mai intai trebuie sa rezolv cu sefu. Acum crede ca sunt insarcinata si sigur nu ma va lasa sa ies, deci trebuie sa-i spun adevarul. E singura sansa de a-mi proteja secretul. Oricum stiu ca nu-s doreste un prunc, am vazut stresul in privirea lui. Dar totusi atunci de ce a zis sa-l pastram? Doar sunt sigura ca si el se joaca cu mine si ca nu simte nimic. Eu cred ca simt ceva pentru el, dar din moment ce nu e reciproc mai bine tac si nu ma umilesc, am facut-o destul. Chiar si asa ce posibilitate ar fi sa ii port pruncul in pantece? Eh acum chiar nu mai conteaza asta. Trebuie sa ma concentrez doar pe Vulpe.....

Dimineata veni mai repede decat ai zice peste si isi instala maretul soare pe bolta albastra, lasandu-i razele blande sa lumineze. Razele calde si blande incepura sa isi faca loc si in camera intunecata de jaluzelele negre si sa-si inceapa jocul lor de secole, mangaind pielea fina a rozaliei. Blandele raze se jucau cu parul ei rozaliu, apoi mangaindu-i delicat pielea catifelata si ochii asemeni smaraldelor, care erau la fel de frumosi si inchisi. Insa jocul razelor nu dura mult, caci Sakura se trezi ca arsa si vazandu-se in camera brunetului isi aminti tot ce facuse seara trecuta. Se desmetici si incepu sa se intrebe unde e brunetul si cum a ajuns in camera lui, dar brusc isi aminti de Vulpe si se ridica val-vartej de sub plapuma intrand in baie.Se duce rapid in fata oglinzii si observa pe dulapiorul de langa un bilet si o petala de trandafir rosu sangeriu. Uimita ia biletul si observa scrisul ordonat si elegant.
"Oare...acest sentiment ar pute fi mai mult decat o simpla simpatie? De ce-mi bate inima asa de tare? Nu stiu daca Sasuke a facut asta, dar nu stiu de ce as vrea ca el sa fie in spatele biletului." Fata inghiti in sec si incepu sa citeasca biletul.
" Draga Sakura sau ar trebui sa-ti zic "Zana Iadului" ?! Nici eu nu stiu inca. As vrea sa stiu mult mai mult, dar nu stiu de ce atunci cand esti in preajma mea nu imi mai vine sa te intreb de trecut ci doar de viitor. Stiu ca am inceput cu stangul, dar as vrea sa te cunosc cum esti in afara misiunilor si mai mult nu cred ca e nevoie sa-ti zic. Vreau sa accepti si sa vi la ora 1:00 sa luam pranzul impreuna.O masina te va astepta in fata la 1:50.
Cu drag Sasuke
P.S. Am aflat ca-ti plac trendafirii asa ca iesi la geam sa vezi surpriza mea.Sper sa-ti placa."

Fata isi ridica privirea din bilet si incepu sa tremure, o lasa incet jos si lua in mana petala de trandafir ducandu-se spre geam.
- WoW! In gradina din fata au fost plantati mii de trandafiri rosi, in forma unei inimi. Cand a facut asta? Pe chipul fetei aparu un mic zambet. Doua lacrimi cristaline i se prelinsese din ochii ei vrei pana pe obraz.
" Ce...ce e asta?E un sentiment foarte foarte ciudat. De ce simt ca mi se intoarce stomacul pe dos? Dar nu in sensul de ameteli sau voma, ci parca intru-n sens buna si care ma face sa-mi placa aceasta senzatie si sa doresc mai multa. Inima...a inceput sa bata ca si cum ar vrea sa iasa afara si sa zboare spre indepartatul necunoscut" Rozalia isi puse mainile pe inima si incepu sa tremure privind fara sa clipeasca inima facuta din trandafiri. Se intoarse si observa ca tremura si ca parca-si pierde simtul echilibrului. Puse rapid mana pe coltul peretelui si sincepu sa zambeasca. incet se duse spre oglinda si se privi zambind.
" Nu am mai zambit asa de mult timp, dar imi place cum imi sta. Ei se pare ca voi merge la o intalnire, sper sa nu fie de afaceri." Rozalia incepu sa chicoteasca, dar fu oprita din sirul gandurilor de un ciocanit in usa. Sakura scoase un "intra"vesel si plin de viata, iar usa se deschise facandu-si aparitia Karin si cele doua satene.
- Sakura am aflat si suntem foarte fericite, dar sa nu uiti de misiunea ta ok? Zise Kathune agitata si parca putin nervoasa.
- Ce ati aflat? Si cum sa uit de V..... Dar nu putu sa zica mai departe deoarece Kaori ii puse un deget pe buze zicandu-i ca au treaba si sa o urmeze. Sakura dadu afirmativ din cap si pleca dupa satena. Aceasta ii spuse ca trebuie sa se imbrace elegant si sa nu zica o vorba despre misiune cat timp e cu Sasuke.
- Vestile circula repede nu-i asa? Cum ati aflat? Adica ce fraiera sunt, el v-a zis nu-i asa?! Satena scotea tot felul de rochii din dulap si le tot privea cand pe una cand pe cealalta.
- Nu conteaza ideea e ca tu sa arati splendid si el sa ramana cu gura cascata, doar asta e specialitatea barbatilor la o inalnire nu?! Rozalia chicoti si in cele din urma isi alese o rochie rosie mulata si simpla, dar totusi cu un aer elegant. Cele trei se minunau de frumusetea rochiei si a posesoarei acesteia. Karin ii aduse o cutie roz si scoase de acolo o trusa de machiaj. Sakura intreba putin rusinata la ce foloseste atatea farduri, dar satena ii facu semn sa taca. Acum era ora 11:36 si Sakura mai avea cale lunga pana sa fie gata. Kathune incepu sa-i faca parul in timp ce Karin ii facea unghiile.
- Esti asa o pacoste rozalio! Nu te mai misca atata!
- Bine bine dar imi scoti parul din radacini, Aaaa...Auu. Dupa aproximativ o ora rozalia arata total schimbata si se invartea in fata unei oglinzi mari lasandu-si prietenele sa o admire.
- Wow Sakura arati extraoridinar!! Chiar am facut o treaba buna cu parul tau nu-i asa? Kathune incepu sa ceara laude si chiar primi din partea tuturor.
- Da e minunat, se vede ca sora ta e model. Va multumesc la toate: tie Karin pentru ca nici nu stiam ce talent ai la desen, iar de voi doua nici nu am ce comenta, tu esti cea mai buna hairstylista si makeupartista , iar tu Kaori un adevarat model.
- Gata cu laudele ca se pare ca a venit masina ta. Zise Kaori punandu-i o mana pe umar.
- Succes Sakura si sa stii ca arati splendid! Zise toate in cor in timp ce rozalia urca in masina neagra, pardon limuzina neagra.Dupa 15 minute de mers limuzina se opri in fata unui restaurant luxos. Soferul ii deschise usa si o pofti sa iasa. Tanara isi puse incet picioarele cu toc cui pe asfalt si sprijinindu-se de mana soferului iesi ridicand putin de rochie.
[Imagine: s6srx2.jpg]





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.666 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Esti iubita mea ! Yuki 10 11.053 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  â–º ♥ Nu Mai Esti Tu ♥ â—„ One-Shot yaoi maniac 5 2.807 27-09-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Tu esti raspunsul meu! Corina. 9 7.372 26-01-2010, 10:26 PM
Ultimul răspuns: Corina.
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 9.047 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)