Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Esti la comanda mea [+18]

#51
Deci vreau sa fiu prima asa ca dau edit dupa ce citesc

Edit

Hey am revenit! Oricum mersi pentru ca m-ai anuntat, apreciez :x. Sa trecem la noul capitol... se pare ca din nou ai adaptat ideea cu jurnalul. Mda... ii draguta, dar nu pot sa-mi dau seama pana unde tine. Adica la un moment dat am observat ca se opreste brusc Sakura din povestit, iar restul se continua din perspectiva ta. Toata treaba asta chiar m-a bagat rau in ceata. Descrierea nu mi se pare cine stie ce ok. Vreau sa spun ca poti sa adaugi mult mai multa. Presupun ca urmaresti sa ne introduci ( oarecum ) in fic, nu? Ei bine chestia asta se face doar cu ajutorul descrierii ( am eu ce am cu descrierea :)) ). La naratiune te descurci binisor, deci aici chiar nu am ce comenta, greseli de tastare hm... chiar nu am observat ( sincer nici nu m-am uitat dupa ele ), ar fi posibil sa existe cateva, nu sunt sigura. Dialogul... mie mi se pare un pic sec chiar pe la sfarsit. Mai trebuie sa lucrezi la el. So... dear sper ca nu te-ai suparat si sper sa ma anunti cand pui next-ul, bye bye!
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#52
Hello:*
Uite un lucru ciudat.... am citit un capitol intreg si e ca si cum am citit doar doua cuvinte, mai exact simt ca nu ajung nicaieri.... vreau mai multe informati si sunt nerabdatoare sa vad mai multa actiune.
Trecand peste asta, capitolul a fost interesant in mare parte.... si ma facut sa ma intreb daca Sakura e insarcinata sau nu?
Acum, nu mai pune emoticoane sau ma rog cum se numesc maimutoi aia, distrug toata estetica capitolului mai ales daca il pui si in mijlocul acestuia.... asa ca sa nu te mai prind ca mai pui mascarici din aia cand scrii un capitol, ca ne suparam[-(
Scrie numerele in cuvinte: 1- unu; 1:50- ora unu si cincizeci de minute sau unu cincizeci( chiar daca te referi la ora tot trebuie sa le scrii in cuvinte:P) etc.
Inca un lucru..... la fel cum a spus si FlyAway, incearca sa inchei cumva julnalul acela incat sa ne d-am si noi seama cand scrie in el si cand nu...... apropo am vazut ca ai mancat cateva litere, nu am putut sa nu iti spun:)).
Acum sper sa nu te deranjeze comentariul meu si te astept cu nextu:*:bye:

#53
un capitol superb..pot sa bat pariu ca Sakura se amageste... unu la mana il iubeste si doi nu se joaca cu el..doar i se pare ..sau cel putin asa cred eu..mi`as dorii..ca peste ceva timp Sakura sa isi dea seama ca este insarcinataa.... dar te rog oferale o noapte de amor.. si sa participe amandoi..cu gemete..scancete..tipete...si multe altele o noapte speciala..ouf~ deci o iubeste si el..daaa eram sigura.. si ma bucur enorm de mult..vreau o cina..hmm ahh savuroasa... in care ei doi sa se manance din priviri...si ahhh....am atatea vise in cap ^:^ nici nu iti imaginezi.. am observat gateva greselute de tastare... dar ceea ce vreau sa iti spun..de fapt vreau sa iti atrag atentie... sunt [u]smaralde nu zmaralde ..am observat ca ai mai scris si in celelalte capitole..despre zmaralde : )) deci..asta vroiam sa iti spun..ca celelalte..sunt doar din neatentie...graba ..bla bla bla..dar nu sunt sigura ca exista..ouf! rochiteeee... si limuzina si Sasuke...si restaurant..si ouf! nu mai pot..pune`te pe scris scump-o..ca vrea nextul..cu multe prostioare : >
Ja ne ma dear! [kiss]!..[/i]

#54
hello dear...am ajuns si eu aici. As fi venit mai repede, dar e cam greu cu scoala..asa sa revenim:D Mersi ca mi-ai spus. Ti-am spus ca-ti ador povestea? Ei bine iti iubesc povestea:X nu mai stau la chestii legate de moduri de expunere ca nu are rost:P..te rog doar sa vezi ca intr-un loc nu ai lasat space dupa semnul de punctuatie si a iesit un emoticon:))
Imi place partea cu inima formata din trandafiri...lovee...si abia astept sa vad cum decurge intalnirea:> e asta de super:X...
pai cam atat..astept next si te rog sa ma anunti. Spor la scris si bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#55
Iti ador ficul:love:. E aventura intr-un fel si romantism si cele doua imi plac combinate. Deci nu prea am ce spune, descriere ai, dialog ai si nu e sec, si actiunea nu este grabita :x. Ai o idee super originala. Deci nu imi vine sa cred ca Sasuke a devenit mai romantic :x. Nu ma asteptam la asa ceva. Astept next cu sufletul la gura si te rog mult sa ma anunti. Bye :*

#56
Vai imi place foarte mult continuarea, e splendid. :x Nu stiu daca pot critica ceva. De fapt am o sugestie sa-ti dau: ai scris la un moment dat de razele jucause ale soarelui prin camera fetei, ideea asta apare in mai multe ficuri, chiar daca probabil e o idee a ta, sa stii ca a mai fost folosita. Cam atat cu critica. ;)) Mai facut asa curioasa, oare ce se va intampla in continuare?
uf... succes in continuare si astept nextu :pls:
chu&gambate

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#57
Arigato ca mai anuntat dar sunt foarte suparata pe tine > > > > de ce ai pus un capitol mic si mai lasat in suspans? vrei sa nu mai dorm la noapte gandindu-ma daca a ramas insarcinata sau nu si ce o asteapta la restaurant si chestii de astea? You are a very very bad girl, Ayamy! ma lasi in suspans... sa ma anunti cand mai pui nextu si sa-l faci mai lung :*

#58
Am citit acum cateva zile, dar abia acum am reusit sa inving aceasta lene grea care ma tot apasa.
Ne-ai lasat intr-un suspans incendiar as putea spune. O descriere foarte buna, dar dialogul mai trebuie putin gandit, dar nu mult. Acum vine si ideea cu vulpea care ramane un mister, cine ar putea fi aceasta vulpe batrana care sta ascunsa pe cine stie unde?

#59
buna dragilor
scz ca a trebuit sa asteptati asa de mult, dar am si eu o viata:))
Imi pare rau ca e cam scurt sau ca are greseli de tastare, sau ca cei doi nu vor avea nici o noapte impreuna in acest capitol, dar totusi sper sa va placa
Acest capitol este un fel de cadou de paste pt ca pana atunci nu mai postez

Episodul 11 - O intalnire aproape perfecta

In restaurant brunetul astepta uitandu-se din doua in doau secunde la ceasul sau scump, cu diamant de pe mana stanga."Ah cat ii ia sa ajunga? Oare a gasit invitatia mea? Haide Sasuke de ce esti asa stresat? Nu stiu cred ca imi cam place rozalia asta. Sasuke! Tu indragostit? Niciodata!"
- Ash...cred ca inebunesc pe zi ce trece....Brunetul se lasa usor pe spate gandindu-se iar daca e bine ceea ce face, dar nu apuca sa-si insire bine gandurile ca privirea ii fu cuprinsa de o tanara eleganta ce tocmai intrase in restaurant. Sasuke clipi lung si isi intredeschise buzele lasandu-si la iveala uimirea pe chip.
" Nu pot sa cred.. a..aceea e ..... Sakura? E total diferita acum. Nu am vazut-o in viata mea asa de eleganta..." Tanara incepu sa priveasca interiorul restaurantului, cautandu-l cu privirea pe brunet. Intr-un final il gasi si un suras ce batea tot mai mult a zambet ii aparu pe chipul naiv si angelic. Pleca spre masa baiatului, iar acesta vazand-o aproape, se ridica in picioare si o privi in ochii ei vezi care acum cautau un colt sa se ascunda. Sakura intoarse putin capul in stanga si-si dadu cu mana o suvita de par. Sasuke ii saruta mana si o invita sa se aseze pe canapeaua din piele alba. Rozalia rosi putin la gestul baiatului si dadu afirmativ din cap.
- Deci aceasta esti tu in realitate? Sau e si asta una din mastile tale, pentru ca daca e asa permite-mi sa-ti spun ca ai lucrat-o destul de bine si ca e gata sa farmece pe oricine o vede. Fata il asculta cu o urma de nervozitate."Cum poate sa fie asa de relaxat si glumet cu asa ceva? E ciudat si jenant in aceelasi timp." Sasuke isi ridica privirea si o sageta pe a fetei incepand mai apoi sa rada zgomotos. Rozalia il intreba putin stanjenita de ce rade, iar acesta se opri incepand sa o priveasca.
- Stai linistita glumeam doar. Masca sau nu sa stii ca esti chiar foarte frumoasa si stai mai relaxata, nu suntem in timpul serviciului. Fata il privi nedumerita, dar acesta ii zambi dulce.
- Chi..Chiar nu inteleg ce ai de gand. Adica ce e toata treaba cu florile si masa?Sasuke deveni serios i incepu sa o manance din priviri. Sakura nu mai stia unde sa se ascunda de privirea lui, cand deodata apare chelnerul sa ia comanda.Baiatul ii spuse ca va comanda pentru amandoi, iar rozalia aproba.
- Cand omul se straduieste nu e frumos sa pui asemenea intrebari stiai? Dar sa uitam asta si sa incepem sa zicem lucrurilor pe nume. Fata il privi ridicand o spranceana.
- Adica? Ce vrei sa spui prin asta? Ai vrut sa ma cunosti cum sunt eu in realitate, acum ai acesta ocazie. Profita de ea. Sasuke zambi pervers si se ridica intinzandu-i mana. Fata accepta si incepu sa danseze cu el. Nu era o melodie tocmai potrivita, dar brunetul ii facu semn chelnerului si acesta schimba imediat ritmul plictisitor intr-unul romantic si rafinat. Cei doi incepura sa danseze pe o melodie veche si celebra. Tanara incepu sa tremure si dori sa se indeparteze de brunet, dar acesta o tinea strans de talie. Se apropie de urechea acesteia si-i propuse o mica plimbare. Rozalie nu vru sa accepte, dar sasuke ii spuse ca e un ordin. Brunetul opri dansul si o prinse de mana tragand-o dupa el pe coridorul lung si intunecos, luminat din loc in loc.
- Unde mergem? Sasuke ce perversitate ai iar in cap? Brunetul nu isi intorcea privirea deloc tragand-o in continuare dupa el. Acestia ajunse la o bifurcatie, iar tanarul o trase spre dreapta fara ezitare. Cativa pasi mai incolo era o usa crem, acesta o deschise si o pofti pe fata inauntru. Interiorul era simplu, dar foarte elegant. Un pat dublu cu asternuturi albe, un mobilier alb, covor alb, totul era alb si crem in acea incapere. Fata vru sa se intoarca, dar dadu de pieptul bine lucrat al brunetului. Acesta o prinse de mana si o izbi de perete.
- Sasu.ke...ce ai? Ziceai ca vrei sa ma cunost fara toate astea. Sasuke lasa-ma. Sasuke o privea cu pofta si nervozitate, devenind din ce in ce mai serios si strangand-o din ce in ce mai tare de mana stanga. Fata incepu sa tremure fara sa-si dea seama, dar brunetul observa si incepu sa rada.
- HH.. Jalnic! De ce nu termini odata cu toate fitele si figurile tale de fata sensibila si naiva? Amandoi stim ca nu esti ceea ce pari, din toate punctele de vedere.Fata il intreba la ce se refera, ar el isi lipi corpul de al ei lasand distanta de nici 2 centimetri. Ii simtea respiratia si inima ce batea mai sa iasa afara din casuta ei, lucru care-l amuza la culme.
- Stiu ca nu esti insarcinata, deci nu este nici o problema daca stau in pozitia asta ceva timp. Nu este nici o problema pentru ca oricum voi deveni parinte candva, dar prefer sa nu fie acum. Sasuke incepu sa zambeasca pervers si ii musca usor locul urechii. Pe obrajii fetei aparura doua urme de lacrimi. Sasuke observa si se retrase zicandu-i sa se intoarca la masa. Fata aproba si isi aranja rochia tragandu-si putin sufletul." Aveam dreptate, Sasuke chiar nu dorea un copil. E drept ca nici eu nu doream acum, dar chiar as vrea ca el sa fie tatal copilului meu candva.Ehh se pare ca tot pervers a ramas "
Intre timp Sasuke astepta la masa stand cu capul rezemat in maini, exact asa cum facea mereu. Suvitele negre ii atarnau delicat, iar ochii ii erau pierduti, uitandu-se non-stop spre locul din fata lui. " Cred ca am cam sarit calu de data asta...X_X...Oare ce parere isi face acum despre mine, poate nici nu mai vrea sa vina. Ahhh ",Dar gandul ii fu intrerupt de un tusit sec si isi intoarse privirea spre cel ce-l deranja si surpriza, era chiar rozalia. Brunetulo privi cu o sclipire bolnava in ochii si ii facu semn sa se aseze.
Rozalia se aseza si il privi in ochii fara sa se ascunda. Sasuke observa si un zambet diabolic ii aparu pe fata, dar ea nu se clinti deloc, statea acolo privindu-l ca si cum ar vrea sa-l ucida, acea privire a unui prodator care vrea sa-si manipuleze prada inainte de a o devora, dar intre timp si privirea unei sotii geloase, acea privire, privirea Zanei Iadului. Baiatul zambi si incepu sa rada zgomotos, dar ea statea nemiscata si-l privea parca vrand sa-l ucida. Brunetul se opri din ras si incepu sa o priveasca dispretuitor.
" Privirea ei e diferita, ea e diferita....oara ar putea sa fie....nu nu nu are cum, dar atunci de ce. Ia stai o clipa, Sakura a plans, deci nu putea sa vina asa de repede din cauza rimelului manjit, dar aceasta are machiajul intact si parul ei e mult mai deschis decat cel al rozaliei. Ar putea sa fie.. oare? O nu cred ca si-a dat seama ca stiu ca e falsa, orice ar fi trebuie sa nu o las sa fuga." Sasuke se ridica ca o tornada si o prinse de mana stanga incercand sa o traga dupa el, dar aceasta se smuci si se elibera.
- Cine esti? Tu nu esti Sakura. La auzul acestor vorbe acea creatura falsa incepu sa rada cu pofta.
[Imagine: s6srx2.jpg]



#60
merci ca m-ai anuntat:*. I-a sa vedem ce avem noi aici...Pai descriere ai dar ai putea sa o imbunatatesti, actiunea nu este grabita cum zic eu nu este la rodeo, iar dialogul nu este sec. Deci capitolul acesta este bun imi place:x. Ne-ai lasat asa in suspans:(( si mai ales ca ai anuntat ca nu postezi pana dupa paste ma intresteaza:((, dar cu ai zis ai si tu o viata. Deci capitolul este bun si plin de mister, se pare ca se incinge treaba. Astept next si te rog sa ma anunti :pls:.Bye :*.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.665 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Esti iubita mea ! Yuki 10 11.053 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  â–º ♥ Nu Mai Esti Tu ♥ â—„ One-Shot yaoi maniac 5 2.807 27-09-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Tu esti raspunsul meu! Corina. 9 7.372 26-01-2010, 10:26 PM
Ultimul răspuns: Corina.
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 9.047 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)