Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tu esti raspunsul meu!

#1
Deeeeeeeeeeci...m-am gandit sa fac un nou fic cu Sasuke si Sakura,sper sa fie diferit asta,la 3 comentarii pun continuarea se stie:))..in mare o sa fie din perspectiva Sakurei

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

I

Sakura`s P.O.V.:

Stateam in pat si ascultam,trupa mea rock preferata.RED.Muzica lor ma cucerea,simteam cum ritmurile tobelor vibrau in tot corpul meu,sunetul chitarei electrice ma faceai sa ma misc o data cu ea iar vocea solistului ma facea sa cant o data cu el.Asta sunt eu.Sakura Haruno,fata mai putin bogata,intr-o scoala cu fite si sunt tocilara care canta la pian si chitara.Toti rad de mine ca imi place rocku-l,iar lor le plac numai rapu-l sau manelele.Eu am un grad de educatie mult mai ridicat ca ei,iar despre invatatura ce sa zic,sunt cu patru trepte mai sus ca toata clasa mea plina de ratati.
Ma indrept catre cursurile de chitara,cand telefonul meu incepe sa sune de nebun.Este un LG cookie,negru.
-Alo,cine este?intreb eu
-Naruto,vartu!spuse acesta razand
Naruto este un baiat de 18 ani,de aceasi varsta ca mine.Este varul meu,este blond ca spicul de grau vara,iar in ochii lui albastri te ineci.
-Ce este?intreb eu plictisita,nu prea vorbeam
-Pai,prietena mea Hinata,m-a chemat la ziua ei,care este in seara acesta si te-a rugat sa vi si tu!
-Ok,spun eu,pa!
Cu astea fiind spuse,am inchis telefonul si l-am bagat in buzunar.Hinata era o dulceata de fata.Niciodata nu m-a critcat ca multi altii.Era prietena mea de cand eram mici,dar cu timpul nu prea am vorbit,deloc chiar.Am picat la clase diferite,ea a picat cu Naruto in clasa iar eu la alta,pentru ca inainte sa fiu la acest liceu am fost la altul,de muzica in Boston,dar acum m-am mutat in New York,la acest liceu ca cica sa fiu cu verisorul meu in liceu.Daca va intrebati,da am locuit in New York cand eram mica da dupa parintii mei au trebuit sa se mute cu serviciul si acum 2 ani m-am intors inapoi.
-Hello,Sakura!imi spuse Neji,colegul meu de la Scoala de Arte,unde ma pregateam pentru chitara
-Buna Neji!
Neji,era un tip foarte dragut,ce dragut,frumos de da pe afara.Era fratele mai mare al Hinatei si imi placea.De ce nu mi-ar place.Parul lung si saten,ochii mari gri cu tenta lila,bine facut,inalt,dragut,bine-crescut,ce mai,baiatul perfect.
-Urmatorul duet va fi facut de Neji si Sakura!ceee,neatenta am fost,daca nu zicea profesorul asta
-Veti canta Send it on!adauga acesta
Incep sa cant la chitara acustica,lasand ca suntele ei sa imi cuprinda mintea si inima.
Eu:
A word's just a word
Till you mean what you say

Neji:
And love isn't love
Till you give it away

Eu:
We've all got a gift

Neji:
Yeah, something to give

Amandoi:
To make a change

Send it on
On and on
Just one hand can heal another
Be a part
Reach a heart
Just one spark starts a fire
With one little action
The chain reaction will never stop
Make it strong
Shine a light and send it on

Just smile (just smile)
And the world (and the world)
Will smile along with you
That small act of love
Is meant for one
Who become two
If we take the chances
To change circumstances
Imagine all we can do
If we

Send it on
On and on
Just one hand can heal another
Be a part
Reach a heart
Just one spark starts a fire
With one little action
The chain reaction will never stop
Make it strong
Shine a light and send it on
Send it on (ooohh send it on)

There's power in all
Of all the choices we make
So I'm starting now
There's not a moment to waste

A word's just a word
Till you mean what you say
And love isn't love
Till you give it away

Send it on
On and on
Just one hand can heal another
Be a part
Reach a heart
Just one spark starts a fire
With one little action
The chain reaction will never stop
Make it strong
Shine a light and send it on

Send it on
On and on
Just one hand can heal another
Be a part
Reach a heart
Just one spark starts a fire
With one little action
The chain reaction will help things start
Make it strong
Shine a light and send it on
Shine a light and send ït on

Toata sala a amutit,vocile noastre dansau impreuna imbinand armonios sunetul chitarii cu cel al vocilor noastre.Toti aplaudau.Ne placeau.M-am uitat la ceas,se facuse tarziu.Trebuia sa ma pregatesc pentru petrecere.Am fugit pana acasa,norcul meu ca nu stau departe,doar la cateva blocuri.Am dat buzna in casa,saraca mea mama nici nu stia ce se petrece,am avut noroc ca aveam rochie si masca.Rochia era alba pana la dupa glezne,cu modele negre iar masca era neagra cu pene negre si cu alb.Inainte i-am povestit mamei ce se petrece si mi-a dat binecuvantarea sa plec.
Ajunsa acolo,am fost intampinata de Naruto si prietena lui Hinata.I-am rugat sa nu zica la nimeni cine sunt,iar ei mi-au respectat rugamintea.Inauntru toata lumea se uita dupa mine,si se tot intrebau uni pe altii cine sunt.Naruto a venit la mine si m-a rugat sa cant ceva ca sa mai schimb atmosfera.Mi-a dat o chitara si am inceput sa ating corzile ei intr-un ritm lent,vroiam sa cant melodia lui Miley Cyrus-The climb.

I can almost see it
That dream i'm dreaming but,
There's a voice inside my head sayn
You'll never reach it
Every step I'm taking
Every move I make feels
Lost with no direction
My faith is shaking
But I .... , got to keep trying
Got to keep my head held high...

There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb ....

The struggles I'm facing
The chances I'm taking,
Sometimes they knock me down but ...
No I'm not breaking
The pain I'm knowing
But these are the moments that ...
I'm going to remember most yeah ,
Just got to keep going,

And I
I got to be strong
Just keep pushing on
but...


There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb...
yeeeaaiii........


There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb...
yeaaaiii...

Keep on moving
Keep clibing
Keep the faith baby
It's all about,
It's all about,
The climb...
Keep the faith
keep your faïth
Oooh , oooh .

Toata lumea a ramas cu gura cascata,iar eu ma simteam foarte bine ca eram in centru atentiei.Toata lumea a inceput sa aplaude,numai un brunet stateai si se uita la mine,de parca ar fi vrut sa ma manance,am inteles ca este in clasa cu Naruto,si il cheama Sasuke Uchiha,fiul marelui om de afaceri Fugaku Uchiha.
Melodia cantata cu Neji:
http://www.youtube.com/watch?v=jxlr2nKd4Bw
Melodia cantata la petrecere:
http://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs
Sakura:
http://www.clopotel.ro/muzica/albumfoto/...4.jpg-alta mai buna nu am
Naruto:
http://media.photobucket.com/image/narut...aruto2.jpg
Hinata:
http://i151.photobucket.com/albums/s150/...411340.jpg scuzati a doua ipostaza,n-am gasit una mai buna
Sasuke:
http://media.animegalleries.net/show.php...3/Sase.jpg nam gasit una mai buna
Rochia:
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-de...ride-10075
Masca:
http://www.cadouridecopii.ro/shop-masca-...s-784.html

#2
(24-01-2010, 07:03 PM)Naraku no hana A scris: Deeeeeeeeeeci...[verifica titlul ca nu cred ca in limba romana exista "estu" ci "esti"]m-am gandit sa fac un nou fic cu Sasuke si Sakura,[ca nu sunt destule ficuri >_>] sper sa fie diferit asta,[asta nu are legatura cu acesta, incep sa ma intreb tu stii sa scrii in romana corect?]la 3 comentarii pun continuarea se stie:))..in mare o sa fie din perspectiva Sakurei

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

I

Sakura`s P.O.V.:

Stateam in pat si ascultam,[ce cauta virgula aici? Ce ascultai? trupa mea favorita de rock, nici o virgula]trupa mea rock preferata.RED. [unde-i spatiul? nu-i spatiul "preferata .RED."] Muzica lor ma cucerea,[space]simteam cum ritmurile tobelor vibrau in tot corpul meu,[cred ca vibrau prin tot corpul tau ca nu cred ca aveai tobele in tine :| ca sa iti vibreze in tot corpul] sunetul chitarei electrice ma faceai [ma facea, ca e un lucru, nu o persoana] sa ma misc o data cu ea[virgula] iar vocea solistului ma facea sa cant o data cu el.[space]Asta sunt eu.[space]Sakura Haruno,[space]fata mai putin bogata,[space]intr-o [dintr-o, pentru ca nu cred ca erai zidita in perete sau tavan ca sa fii "intr-o"] scoala cu fite si sunt tocilara care canta la pian si chitara.[space]Toti rad de mine ca imi place rocku-l,[rock-ul, si space]iar lor le plac numai rapu-l [rap-ul, caci "-ul" e acordul si nu "-l"] sau manelele[americanii nu asculta manele ._.].[space]Eu am un grad de educatie mult mai ridicat ca ei[e cam ingamfata sakura ._.],[space]iar despre invatatura ce sa zic,[space]sunt cu patru trepte mai sus ca toata clasa mea plina de ratati.
Ma indrept catre cursurile de chitara,[space]cand telefonul meu incepe sa sune de nebun.[space]Este un LG cookie,[space]negru.[daca era saraca nu cred ca avea telefon de 500 de RON]
-Alo,[space]cine este [cine esti? ca vorbeai la pertu cu acea persoana, cine este utilizezi atunci cand intrebi o alta persoana despre o a treia persoana]?[space]intreb eu[punct, de caller id nu a auzit >_> ]
-Naruto,[space]vartu[space, e "vartu`" pentru ca " ` " tine locul la restul cuvantului si asa se abrevieaza]!spuse acesta razand[punct]
Naruto este un baiat de 18 ani,[space]de aceasi varsta ca mine.[space]Este varul meu[nah ca eram prosti si nu ne-am dat seama si singuri],[space]este blond [cred ca are parul blond si nu e blond el, ca de om blond n-am auzit] ca spicul de grau vara,[space]iar in ochii lui albastri te ineci.[nu ti-a prea iesit personificarea, nu prea te poti ineca in albastru]
-Ce este?[space]intreb eu plictisita,[space]nu prea vorbeam[punct, mai corect ar fi sunat "nu aveam chef de vorba", tinand cont ca era plictisita]
-Pai,[space]prietena mea Hinata,[space]m-a chemat la ziua ei,[space]care este in seara acesta si te-a rugat sa vi si tu![defapt la rugat pe naruto s-o invite pe sakura, nu pe sakura, si e vii cu doi de i, ca e la persoana a II-a, sg]
-Ok,[space]spun eu,[space]pa![da` de unde stia sakura unde are loc petrecerea? ca la americani rareori se dau petrecerile acasa, de obicei se dau in cluburi sau restaurante]
Cu astea [acestea] fiind spuse,[space]am inchis telefonul si l-am bagat in buzunar.[space]Hinata era o dulceata de fata.[space]Niciodata nu m-a critcat [criticat] ca multi altii.[space]Era prietena mea de cand eram mici,[space]dar cu timpul nu prea am vorbit[am mai vorbit, caci vorbeau si acuma nu, sau mai simplu renunta-i la virgula ],[space]deloc chiar.[space]Am picat [am intrat, nu picat] la clase diferite,[space]ea a picat [intrat, ca nu pica din cer] cu Naruto in clasa[virgula] iar eu la alta,[space]pentru ca[virgula] inainte sa fiu la acest liceu[virgula, ca e apozitie] am fost la altul,[space]de muzica[virgula] in Boston,[space]dar acum m-am mutat in New York,[space]la acest liceu ca cica [nu suna deloc bine "ca cica", rimeaza cu "gagica" si e mult mai corect "cum ca"] sa fiu cu verisorul meu in liceu.[space]Daca va intrebati,[space]da ["dar," sau "da`"] am locuit in New York cand eram mica[virgula] da [dar] dupa [dupa ce? dupa asta nu are ce cauta, doar daca il pui si pe ce] parintii mei au trebuit sa se mute cu serviciul si acum 2 [niciodata intr-un text, numeralele nu se scriu in cifre ci in litere, exceptie anii si varsta] ani m-am intors inapoi.
-Hello,[space]Sakura![space]imi spuse Neji,[space]colegul meu de la Scoala de Arte,[in New york este Academia de Arte, nu scoala, academia este echivalentul la facultate la noi, scoala e echivalent la clasele 1-8 de la noi] unde ma pregateam pentru chitara[punct]
-Buna Neji!
Neji,[space]era un tip foarte dragut,[space]ce dragut,[space]frumos de da pe afara.[space]Era fratele mai mare al Hinatei si imi placea[verbul e la trecut][.[space]De ce nu mi-ar place[semnul intrebarii, nu punct, verbul e la prezent, utilizezi un singur timp verbal].[space]Parul lung si saten,[space]ochii mari gri cu tenta lila,[space]bine facut,[space]inalt,[space]dragut,[space]bine-crescut,[space]ce mai,[space]baiatul perfect.[sau asa credea ea >_>]
-Urmatorul duet va fi facut de Neji si Sakura![space]ceee[semnul intrebarii],[space]neatenta am fost,daca nu zicea profesorul asta[punct, da cand a ajuns in clasa ca nu ai zis deloc unde se afla ea]
-Veti canta Send it on![space]adauga acesta[punct, decide-te, ori "acesta, acestia, aceasta, acestea" ori "asta, astea, astia, astea", care sunt in vorbirea populara]
Incep sa cant la chitara acustica,[space]lasand ca suntele [sunetele] ei sa imi cuprinda mintea si inima.
Toata sala a amutit,[space]vocile noastre dansau [cantau, ca vocile canta nu danseaza decat daca au luat-o limbile la dans :)) ] impreuna imbinand armonios sunetul chitarii cu cel al vocilor noastre.[space]Toti aplaudau.[space]Ne placeau.[space]M-am uitat la ceas,[space]se facuse tarziu[o melodie dureaza maximum maximorum 10 minute, cum se facuse tarziu?].[space]Trebuia sa ma pregatesc pentru petrecere.[space]Am fugit pana acasa [ba era in clasa, ba iese din clasa si o ia la goana spre casa, nu cred ca cineva te lasa sa iesi din clasa pana nu s-a sfarsit ora],[space]norcul meu [norocul] ca nu stau departe,[space] doar la cateva blocuri[tinand cont ca tipa e in America ar fi trebuit sa stea la cateva stradute, caci acolo nu e ca la noi cu blocuri ci cu strazi].[space]Am dat buzna in casa,[space si punct >.<]saraca [Saraca] mea mama nici nu stia ce se petrece,[space si punct]am[litera mare "Am"] avut noroc ca aveam rochie si masca.[space]Rochia era alba[virgula] pana la dupa glezne [pana la dupa O.O, adica pana la calcai, sau pana dupa glezne, dar pana la dupa nu exista],[space]cu modele negre[virgula] iar masca era neagra[virgula] cu pene negre si cu alb.[space]Inainte i-am povestit mamei ce se petrece si mi-a dat binecuvantarea sa plec.
Ajunsa acolo,[space]am fost intampinata de Naruto si prietena lui Hinata.[space]I-am rugat sa nu zica la nimeni cine sunt,[space]iar ei mi-au respectat rugamintea.[space]Inauntru toata lumea se uita dupa mine,[space]si se tot intrebau uni pe altii cine sunt.[space]Naruto a venit la mine si m-a rugat sa cant ceva ca sa mai schimb atmosfera.[space]Mi-a dat o chitara si am inceput sa ating corzile ei intr-un ritm lent,[space]vroiam sa cant melodia lui Miley Cyrus-The climb.[The Climb]
Toata lumea a ramas cu gura cascata,[space]iar eu ma simteam foarte bine ca eram in centru atentiei.[space]Toata lumea a inceput sa aplaude,[space]numai un brunet stateai [statea] si se uita la mine,[space]de parca ar fi vrut sa ma manance,[space]am inteles ca este in clasa cu Naruto,[space]si il cheama Sasuke Uchiha,[space]fiul marelui om de afaceri Fugaku Uchiha.[de la cine a inteles ea toate acestea sigur lipseste]

revin cu un edit unde iti insirui toate cele ce nu le stii

un sfat mare, tu te crezi mare desteapta in ale criticii, dar sa scrii un fic extrem de prost stai, asadar, ori o lasi mai moale cu critica ori te pui cu mine si nu-ti va fi deloc usor

#3
da... o sa obtii... mai mult de 3 com dar ma îndoiesc ca o sa sa fie mai mult de 1 pro acestui fic
se pare ca greșelile .. de tipar care sunt destule au fost corectate Tengu-chan a corectat la sânge și dacă o sa fac vreun fic sa nu aterizeze pe la mine :D
deci ce ai făcut tu draga mea ai scris 2 rânduri cu acțiune alte 5 cu descriere și restu de 99% din ficul tău au fost cântecele ca sa depășești tu limita aia ... de o pag Word . deci sec rau da sec . hai sa iți povestesc acțiunea pe scurt
1 o suna ala sa o invite la petrecere
2 se duce la scoală sa cante un cântec
3 se duce la petrecere
si ar mai fii indeiile secundare cum ar fi ca se lauda cu marea ei cultura și ii face pe toți ratați.
ajunge acasă ...se duce la pettrcere si se lalaie si vede un băiat care parca vroia sa o mănânce si vai doamne mai era si bogat
deci pe scurt textul tău nu atrage și nu e frumos (na c-am spus-o ) nici o acțiune nimic sper sa se imbunatateasa
aa de faza cu alta mi buna nu am gasit la poze ma refer, sunt mii de poze cu personajele din naruto si tu altele mai bune nici nu ai gasit pe care apropo nu am vazut nici una ... cu personajele eu cel putin. vezi de unde le iei.am masurat tot "textul" nu masoara nici o pagina word iar cantecele ocupa 4 pag cu lalaiei .sa stii ca este singurul fic in care spun NU ASTEPT URMATORUL CAPITOL deoarece asta nu m-a impresionat cu nimic si de unde stiu eu sigur ca urmatorul o sa ma impresioneze. sper ca nu se va intampla nimic cu acest com

#4
Uite ce e?Daca voi crede-ti[adica sexy_fall] ca am sa ma supar,nu am sa fac asa ceva.
Unu la mana de ce am pus un fic pe acest site?Nu pentru a ma perfectiona si a asculta sfaturile altora?Eu de asta l-am pus,si sexy_fall da nu este actiune pentru ca e mai mult descriere,si da stiu ca sunt catelecele,dar puteai sa vorbesti frumos macar ca eu nu ti-am zis nimic,si apropo critica si tu cu logica chiar nu se intelege nimic si nu mai scrie cu litera mare ca inteleg si cu litera mica...ahem...revenind daca nu iti place nu citi:D..ah si multumesc foarte mult pentru comentarii am sa incerc sa ma indrept[fara ironie~.~],

#5
Aolo, hani, te iei de sexy_fall si nu te iei de Aly, de ce oare ? :-? A da, pentru ca e mod. :-s Oops ! Prin simplul fapt ca ai dat un reply atat de ... plin de ... hm :-? nervi bine ascunsi ti-a dat cartile pe fata. Te-au deranjat criticile, asta ti-o zic sigur.
by you A scris:si apropo critica si tu cu logica chiar nu se intelege nimic
Da` tu cand critici ce logica are ? :-?
As vrea sa-ti spun sa nu mai folosesti termeni care nu-i intlegi, esti in clasa a 7-a [ nu ? :> ] asa ca nu vorbi de logica o.o [ nici eu nu vorbesc despre ea ].
Asa ca, scumpo, invata sa minti mai bine :* pentru ca in postul acela cu vrajeala ca nu te-a deranjat critica sa stii ca m-ai lasat masca. Pe tine nu te deranjeaza critica unui moderator nu ? Te deranjeaza al unui user normal. Si un lucru iti zic, sa stii ca a spus niste adevaruri. Adica, ficul tau e tot acelasi lucru si cu altele. Sakura saraca, vine Sasuke, vrea s-o bage-n pat, dupaia aia fuge ca nu stiu ce, ala si-o trage cu alta si tot asa :-@. Nu are nimic original -_-. De ce s-au inventat ficurile cu Naruto da` care sa nu respecte animeul ? T____T



Ce tru e postu asta cu violetul asta :x tre sa-l folosesc mai des :yes:
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
Oh denny, te simti tru :> pitzi cul tru oO n-am mai auzit asa ceva :)))
@naraku no hana. Azi ma asteptam sa fi sarit la gatul meu ori sa ma ia flaw/marina in primire, cand colo, hopa, te iei de sexy_fall, dar nu de mine? oO Ok, atunci ar trebui sa comentez mai des, sa-ti dau o mica portie din propriul venin. :p
Data viitoare cand te mai auto-proclami al mai tare "critic", afla ca nimeni nu e cel mai bun critic, chiar de ai trei ani vechime la ff sau ai doi, ori cateva luni, nimeni nu e critic, noi doar suntem niste oameni care nu au ce face acasa si comenteaza la ce scriu altii, indiferent cum scriu.
Logica o sa faci din clasa a 9-a si poate si la facultate. Nu stiu cum, comentul lui sexy_fall, nu ti s-a parut logic, cand pana toti am inteles din el.
Din cand in cand ar trebui sa mai cobori din nori si sa realizezi ca toate acele comenturi cu <<Vai doamne ce fic "marvelous" ai scris >>, nu sunt intotdeauna reale, si in plus, incearca sa iti masori vorbele.

#7
Va rog spuneti-mi Katy . mie nu imi mergea o imagine de pe site si nu am putut sa imi fac cont si mi-a facut o prietena . si-a batut joc de mine :)) nu sunt genul ala credeti-ma. sa revenim
fac si eu ca tine
1 la mana nu speram sa te superi ci doar ca vrei comentarii, na comentarii si eu nu vreau sa dau comentarii micinoase ... parca faci "for you...' cu ellemanu ala fic ca verific in fiecare zi site-ul sa vad ce se mai intampla se vede ca poti mai mult si de accea voi citi in continuare ficul tau inca astept sa se schimbe ceva

2 la picor a spus bine aly(asha ti s-a spus nu ?) '''noi doar suntem niste oameni care nu au ce face acasa si comenteaza la ce scriu altii, indiferent cum scriu. '''

si nu as fi comentat atat de rau daca nu ar fi spus mai sus Aly ca tu ai fost rea cu altii

<<Vai doamne ce fic "marvelous" ai scris >> ea a spus asta si ce inseamna marvelous?

"""dar puteai sa vorbești frumos macar ca eu nu ti-am zis nimic""" da la alții ai zis, nu o lua personal ca ți se întâmpla doar ție dar mie chiar nu îmi place sa se ia de cineva care se chinuie acolo cu un fic sa vina una care nu știe sa scrie space după virgula sa comenteze, si eu ar trebui dupa aceasta afirmație a ta sa ma simt amenințata de tine ?
ok uite sa iti du un exemplu daca as fi vazut-o pe Ellemanu sa comenteze cum faci tu as intelege mai ea le are ca ma declar fana ei si nush de unde are atata imaginatie

ți se întoarce

am vazut si eu pozele in sfarsit pot sa zic ca cea cu sasuke ai nimerit-o chiar bine se potriveste perfect descrierei lui bogar si cu o privire urata , booon o bila alba
și din comentariul tău ești vizibil supărata
acum posteaza urmatorul capitol si arata-mi ce poti ca a nu mai am nici eu nici aly ce comenta ( ;) pt aly )
chiar vreau sa apara comentariul asta

#8
nu as vreau sa te super pe mine, Naraku no hana.....dar Katy si Queen D. au dreptate
nu este nimic original in acest fic
Descriere: lasa de dorit
Naratiune: toata actiunea se petrece foarte repede
Dialogul: dupa mine este mult
sper sa nu te superi pe mine, dar mie una nu-mi place dialogul excesiv....cum o spun mereu
"Dialogul excesiv dauneaza grav cititului!"
Cea mai mare parte din acest fic este alcatuit din versurile celor doua cantece
Fara suparare, dar acest fic lasa de dorit, nu ca eu as fi mai buna....
sper ca nu te-a deranjat acest comentariu, dar stiu sa recunosc un fic bun....
Stiu sigur ca vei incepe sa ma injuri, deoarece vei spune: "O incepatoare cu gura mare" sau orice altceva de acest gen, dar sa-ti spun ceva. Nu sunt incepatoare! De aproape un an lucrez la ficuri, si stiu ca nu sunt foarte stralucite, dar am citit criticile celor de pe zup si m-am perfectionat
As dorii sa continui acest fic, poate vad o idee originala care sa ma atraga, si poate vei mai progresa
Kiss you and Gambate :*

#9
katy, "marvelous" inseamna superb, si faceam referire la comenturi de genul lu` acesta
Citat:woooow...
ce super o fost ficul ! mia placut mutl de tot si VREAU SA IL CONTUNUI

greselile care le ai ti leau spus ceilalti si eu nu ma mai bag....dar te rog sal continui pentru ca esti original !
care habar nu au sa scrie in romana, dar stiu ca e "super" ficul
si da, mi se spune Aly :p

naraku no hana, tu critici de saracii oameni au inceput sa planga, tu nu ai idee cum e sa critici pe cineva care de abia a descoperit un anime, si e super incantat de acel anime, si scrie un fic, varza acolo cum e, dar are un sentiment de bucurie care il face sa viseze ca e cel mai tare fic de pe planeta, apoi, sa vina cineva, care se da mare critic, da` nu stie sa scrie corect, si scrie exact cum scriau acei useri aflati la primul fic, si sa ii spuna ca e fic penibil, si sa-l faca pe acel om sa se simta aiurea, realizezi ca acea persoana va trai toata viata lui cu ideea ca el nu poate scrie un fic, si asta il face sa se simta un exclus, un dobitoc, pentru toata zilele care le-o mai avea, si aici eu am ceva cu tine, pentru ca nu e corect, din moment ce tu scrii un fic ca cel de deasupra, sa te duci sa te iei de ei pentru ca inca nu stiu sa scrie, tu ai 13 ani, ce te face pe tine sa crezi ca esti critic ? [tu insuti ai tot scris ca "daca nu-ti convine critica, da-mi un pm"]

chiar vreau sa stiu ce te face un "critic" asa bun si nu-ti mai fie frica de mine, nu-ti dau ban sau permaban daca iti exprimi parerea si la comenturile mele:p

#10
Aly-cine a zis ca eu sunt un critic mare,nu stiu daca ai obeservat dar eu nu prea am criticat in ultimul timp si daca am crititcat pana acum,nu mam omorat criticand.Mi-ai atras atentia pana acum in cele 3 comentarii date de tine in privinta asta,ah si am 14[:))],si niciodata nu mi-a fost frica ca imi dai ban sau altceva,sincer.Si atunci nu m-am suparat,ma deranjat faptul ca mi s-a zis ca eu critic dar de fapt am un fic prost,intelegeam si altfel,si nu am zis ca am facut un fic perfect[chiar daca e dezastruos:nh:],iar eu am vrut sa ii zic atunci lu katy ca poate sa scrie si normal[adica fara sa scrie cuvintele cat capul meu de mari]:D,nu ca m-ar fi deranjat ca a dat ea comentarii,sau ca mi-a atras atentia in privinta cu ceva:D
Aaa...l-am rerecorectat si nu stiu cat de bun e ca e scris de cand lumea si pamantul..ma rog in fine..de data asta nu mai are cantece[baka me]si pot sa adaug ca daca nu va place nu cititi

II

Am fugit de la petrecerea aia.Ma speriau cu totii, se uitau la mine ca si cum as fi fost vreun fenomen.Privirile lor imi aduc aminte de primirile mele acasa, si de privirile insistente ale tatalui meu vitreg pe geam cand fac dus sau sunt in baie.Dar niciodata nu m-am plans ca sunt agresata sexuala, pentru ca nu am dovezi si tin prea mult la mama mea ca sa fim date afara din casa si ca ea sa isi piarda ultima sansa de a iubi.
Dimineata asta e perfecta pentru o zi de scoala si de munca.Astazi nu o sa ma duc la cursurile de chitara,vreau sa castig niste bani , ca sa imi iau o rochie pentru balul ce a urma sa aiba loc peste o luna.Chiar vreau sa cunoasc oameni si sa ma integrez.Mama spune ca sunt prea tocilara la cat de frumoasa sunt, pot spune ca niciodata nu am fost multumita cum arat.Printre cele mai scunde fete din clasa si prea slaba ca sa fiu atractiva.Poate am ramas cu cicatrici de cand eram mica.Eram foarte anti-sociala, nu am avut decat o prietena care si aceea ma tradat ca sa devina populara.Urasc popularitatea.Uram tot ce insemna socializare.Am strans bani numai ca sa imi cumpar un laptop , ca sa am unde sa imi scriu nenumaratele povesti, legate de viata mea si de realitatea magica care mi-am construit-o in imaginatia mea si pentru a compune melodii pe care sa le am mereu.Ce sa mai fac cu un astfel de obiect, sa stau sa vorbesc ore in sir pe messenger, debitand numai prostii?Sa pocesc limba natala cu nenumarate argouri de internet?Neintaresant.
Intr-un final am ajuns la scoala,dupa ce pe tot drumul v-am plictisit cu viata mea foarte neinteresanta.Inaintez pe hol, incercand sa nu bag de seama lumea din jur.Il caut cu privirea pe Neji, care era cu mine in scoala,pentru ai spune ca asta nu ajung la cursuri.Sta cu doi baieti, cu bunetul de aseara si cu ...Naruto?De cand s-a inhaitat el cu asemenea delicventi, el care e excelent in ale invataurii si ale muzicii?
Ma indrept spre ei, vroind sa il salut pe Neji si pe mult iubitul meu var, dar surpriza, cand am vrut sa il salut,cineva m-a impins de la spate in brunet care era cu telefonul in mana, unul chiar scump dupa cum arata , dandu-i peste mana si facandu-l sa il izbeasca de pamant.Se uita urat la mine ,dupa care ma trase violent de mana, pana in fata lui, lasand o vanataie pe incheietura.
-Daca nu stii sa mergi, invata! imi spuse acesta
-Imi pare rau, dar cineva ma impins! ii raspund eu umila
-Stii ca pe mine ma doar fix in spate? Stii cat costa un telefon dinala?
-Mult..
-Maine mergi cu mine la o intalnire, in schimb de plata , pentru ca sunt sigur ca nu ai bani sa platesti un asemenea telefon , se rasti acesta la mine, maine sa fi in fata liceului la ora trei.
Toata ziua am stat si mi-am chinuit saracii mei creieri , daca sa ma duc la intalnirea cu brunetul sau nu. Nu vad ce ar fi asa rau in a ma vedea cu el. Chiar daca as fi preferat de o mie de ori ca cel care sa ma fi chemat Neji, dar nu comentez in plus.

Sasuke`s P.O.V.:

Stateam intr-un bar de fite cu tovarasii mei din copilarie. Ma uitam la fata de companie din fata mea ce incerca sa ma seduca, dar ineficient, nu ma las sedus de femei, pentru asta inseamna a fi legat de o femeie, si nu pot sa imi fac de cap cu alta. Decat sa o insel si sa o fac sa sufere, mai bine ma lipsesc. Da de ce ma duc la intalnire cu aia?
-De ce te intalnesti cu Sakura? ma intreaba Naruto
-Pai...trebuie sa ma revansez si eu cumva nu, si o puicuta nu ar strica! spun eu
-Mda..spuse Neji cam abatut
-Ce e Neji, iti place tipa?intreb eu ridicand
-Nu, da e colega mea de chitara, si chiar e draguta si foarte inocenta si fara figuri ca si pitipoancele de la noi din scoala!imi raspunse Neji
Interesant.O puicuta fara figuri in scoala noastra, nu cred.Trebuie sa vad cu ochii mei asta.
-Ok baieti, facem un pariu, daca o sarut pe puicuta asta in 24 de ore,veti alerga in boxeri prin scoala iar daca voi pierde, o sa alerg in tocuri pe terenul din fata scolii, ce ziceti?Aveti tupeul? le propun eu
-Ok frate,abia astept sa te vad in tocuri, dar, nu stii cu cine te pui,vezi ca Sakura,e mai rea ca dracul daca o pui la incercari prea multe!imi spuse blondul
Am observat in privirea lui Neji ca nu ii prea convenea situatia, si se vedea in ochii lui ca e indragostit irecuperabil de fata asta.Dar ce o avea de o iubeste asa mult? Neji nu a tinut niciodata la o fata, dar, o sa ma conving singur cat de curand...

Sakura`s P.O.V.:

E trei si un sfert, iar el tot nu apare, daca nu apare in 5 minute am plecat.De ce sa stau dupa el?Ce sunt aici?Gata au trecut 5 minute,eu am plecat.Cand sa pasesc pe scarile abrupte de lemn alea vechiului liceu unde invatam, o mana puternica o prinse pe a mea si ma trase inapoi.
-Ce faci , fata, vrei sa scapi?ma intreba brunetul cu o voce imperioasa
-Ai intarziat!exclam eu tafnoasa si intepata
-Stii tu, baietii!spuse acest calm
-Parca fetele trebuiau sa intarzie mai mult, fooai , esti mai rau ca o fata!spun eu scotandu-l pe brunet din sarite
-Hai sa mergem, spuse Sasuke, ca am antrenament!
-Ce?

creca pun continurea in vacanta



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Esti iubita mea ! Yuki 10 10.965 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 53.126 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  â–º ♥ Nu Mai Esti Tu ♥ â—„ One-Shot yaoi maniac 5 2.778 27-09-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 8.957 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)