Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: In ce gen ati prefera sa se incadreze lucrarea? - 2 optiuni
Crime/Detective Fiction
40.00%
2 40.00%
Mystery
20.00%
1 20.00%
Science Fiction
20.00%
1 20.00%
Comedy/Parody
0%
0 0%
Thriller
0%
0 0%
Memoir
0%
0 0%
Romance
0%
0 0%
Supernatural
20.00%
1 20.00%
Total 5 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Concurs - Proza - Original - Discutii generale

#31
S-au incheiat preselectiile pentru juriu din moment ce am reusit sa adun 4 persoane capabile.

Juriul este format din: Narnia (Aly), Smultronstallet (Shuu), Paradox si Cersei (Autumn)

Cat despre sistemul de alegere a premiului, ar functiona in felul urmator, cel mai simplu zic eu:

Pentru premiul I:
1. Intrati pe www.bookdepository.co.uk
2. Alegeti una, doua sau trei carti in valoare totala de pana in 20 euro.
3. Trimiteti-mi PM cu alegerile si datele personale: nume, adresa si numarul de telefon, sau pe mail/ messenger (adresa mea e: lia.mittwoch@yahoo.com). Eu voi cumpara cartile cu cardul si le voi trimite pe adresa voastra.

Premiul II:

Va consta in o carte aleasa de mine in functie de genul final si una de la Cyber, care doreste el.

Premiul III:

O carte aleasa de mine tot in functie de gen.

Fiecare din cei 3 castigatori vor primi de asemenea o medalie speciala doar pentru ei pentru fiecare loc obtinut. La fel vor primi si cei din juriu, dar una la fel pentru fiecare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#32
Va aduc acuma si medaliile ;))

[Imagine: DragonMaster120.png] - locul I
[Imagine: aran-in-misery.png] - locul II
[Imagine: Maple__Idol.png] - locul III
[Imagine: honorary-meso-ranger.png] - juriu
[Imagine: honorable-explorer.png] - organizatori
[Imagine: PQ%20Mania%20Medal_0.png] - participanti

Acestea sunt medaliile ;))

#33
Sunteti multumiti cu medaliile, cu juriul, cu tot ce am spus pana acum? Nu are nimeni nimic de completat? Ca vad ca nu sare nimeni, cam orice am face.

Ceva de contestat, de adaugat?

//sigh
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#34
da, eu am o intrebare. cand mai exact incepe acest concurs? :)

oh, da si cred ca ar fi bine daca s-ar face un alt poll cu cele 3 cele mai votate genuri sa fie o alegere clara pentru ca asa cum sunt voturile in momentul asta e putin c-am aiurea. Si sa fie cu o singura alegere nu cu mai multe. Cei care participa sa voteze ce gen prefera.

#35
M-am gandit si eu la faza cu pollul, avand in vedere ca s-au adunat deja 88 voturi, ma gandesc ca nu vor mai vota foarte multi useri si se pot separa cele cateva optiuni din frunte.

Concursul va incepe de indata ce am stabilit tot ce tine de detalii cu toate lumea, inclusiv regulile si criteriile de jurizare si threadul cu cei ce se inscriu cu participarea. Dar pe voi nu va intereseaza sa va implicati nici macar un pic (cu exceptii notabile desigur in cazul userilor care revin asupra threadului mereu) si apoi cand totul e gata ceva nu va convine. Vreau sa fie ca la carte si pana nu vad ceva interes, nu il deschid.

Si acel smiley sarcastic nu era necesar. Multumesc.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#36
Nu eram sarcastica si chiar ma intereseaza concursul. Desi sincera sa fiu nu pentru premiu cat pentru provocarea care o reprezinta si competitia care va fi chiar interesanta( asta desigur daca macar un sfert dintre cei care au votat vor participa in final). Iar orice ai hotari si oricand ai alege perioada eu iti spun de pe acum ca nu voi avea nimic impotriva cu deciziile tale.

#37
Am inchis pollul si voi deschide un alt thread dedicat doar alegerii temei dintre cele 3 optiuni care sunt in fruntea rezultatelor.

Puteti in continuare sa postati impresii si ce mai aveti de spus, in threadul acesta.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#38
Știu că nu am postat până acum aici, dar am urmărit și chiar mi-a plăcut ideea, ba chiar am de gând să mă înscriu ^_^.
Premiile sunt foarte interesante, la fel și medaliile. Am să îți trimit pe mess, toate detaliile.
Sunt sigură că o să iasă ceva foarte interesant și frumos . O să fie o experiență unică.
[Imagine: h8v.gif]
 

#39
Nu e nevoie sa imi trimiteti pe mess detaliile decat dupa ce castigati, cred ca m-am exprimat eu gresit *blush*.

Nu chiar atat de unica pentru ca speram sa mai existe si concursuri viitoare, daca acesta este un succes poate urmatorul va avea si mai multi participanti.

Totusi inca de pe acum, rog seriozitate, nu mi-ar placea sa se inscrie multe persoane si sa uite de concurs pe parcurs si apoi sa se retraga.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#40
Pana la urma cum a ramas limita? 2000-2500 sau 2500-3000 ?
Si trebuie sa fie un short-story? A mea nu e chiar short-story, ugm.. vreau sa zic ca nu prea are final. Nu stiu, limita asta nu-mi permite sa scriu ceva. N-am scris niciodata un short-story, n-as putea sa ma integrez. O poveste fantasy trebuie sa fie destul de complexa. Astfel devine dificil sa te incadrezi intr-o asemenea limita. Totusi, sper sa fie ok si asa D;
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs de Proza Fantastica - Rezultate Lia 5 4.622 03-10-2012, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs de Proza Fantastica- Zuppy Awards - Vot Lia 15 11.342 01-10-2012, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concursul de Proza Fantastica - Inscriere Lia 39 16.004 26-07-2012, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Concurs - Proza - Original - Tema Lia 25 13.575 04-06-2012, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Proza scurta Storymaker 24 11.771 09-03-2012, 06:37 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Reguli generale FanFiction - NU originale Aly 1 5.267 05-12-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.668 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Reguli generale - Sectiunea Originale Aly 3 6.370 22-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  RE: Culoriile copilariei original fiction by me:P Luzer 18 11.193 10-03-2011, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  Reguli care NU se aplica la Original Jasmine 2 4.734 21-11-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Juliette


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)