Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Final Attraction

#1
Final Attraction

Membrii formatiei Cinema Bizare nu imi apartin! daca era dupa mine Yu era animator in club:))
Gen:Yaoi, Drama, Romantic, Comedie (ocazional)
Varsta minima: +18( stiu ca nimeni nu respecta)
Critica: De orice fel, dar nu accept comentarii rautacioase ca altfel ma supar si nu mai postez..
Alte observatii: Nah.. primul meu fic, sper sa va placa.
Lectura placuta!

Capitolul 1. Inceputul a ceva...Nou!


'Se spune ca tot ce are un vampir este timpul, dar la ce bun cand nu ai persoana iubita langa tine? Cand renunti la tot pentru nemurire si uiti ca ai fost om, ucigand pentru a supravietui. Cand razbunarea e totul pentru tine, tot ce ti-a mai ramas, ce simti? Simti dezgust pentru propia persoana, dispret pentru cei ca tine, disperare sa redevii ce-ai fost o data si frica sa te apropii de cineva pentru ca ai putea s-o ranesti. Doar un demon, fara sentimente, dar cu remuscari acute, cu sufletul gol si ranit avand mereu si mereu fiecar gest pe care l-au facut peroanele ucise la inceputul cosmarului''

Omoram si beam sange ca un nebun fara macar sa-mi pese.In prezent totul e schimbat, ma pot controla , mananc foarte rar odata la sase luni cu toata ca foamea este aproape sa ma duca in pragul nebuniei, dar este de mii de ori mai bine decat sa inebunesc din cauza vociilor din capul meu. Eu..eu sunt Yu Pheonix o umbra pe pamantul asta nenorocit plin de jigodii demoni si cainii pentru ca oameni nu se pot numi cu siguranta.Asta sunt eu... o creatura a intunericului, sclavul sangelui , o bestie cu alte cuvinte''. Imi trec mana prin parul brunet lungut in fata si tepi la spate cu suvite rosii. Ochii mei verzi putin prea stralucitori la lunima si rosii la razele lunii priveau cum cerul varsa lacrimi amare sperand sa spele pamantul si oamenii de pacate, dar cu siguranta se straduia degeaba.Privesc propia-mi reflexie a chipului palid, aproape alb ca varul, cu trasaturi angelice...Ce ciudat suna;un demon cu chip de inger.Inconstient imi lipesc buzele de de suprafata rece si din sticla a geamului vrand sa sarut picaturiile de apa ce 'atacau' pamantul.Ma simteam ciudat- mai ciudat ca deobicei-.Ma uit pe peretele de culoare violet inchis pe calendarul micut ce indica douazeci septembrie. Ziua in care am devenit ceea ce sunt in prezent, acea zi nenorocita pe care o blestem in fiecare clipa din viata mea. Totii vampirii au o legatura speciala cu ziua 'renasterii' lor, dar eu cu siguranta preferam sa fi murit decat sa devin ceva demn de mila. Ploaia se potoleste intre timp,iar eu ma hatarasc sa fac o plimbare nocturna, sa-mi mai fac ordine printre ganduri. Ma ridic lenes de pe periniile de pe pervazul pe care stateam indrepdandu-ma spre dulap care era 'ascunzatoarea' hainelor mele, care scoate un scartait enervant la deschiderea usii si imi aleg o pereche de blugi negrii cu lanturi subtiri in zona buzunarelor, rupti pe alocuri si o curea alb cu tinte, un tricou negru si un hanorac negru cu marsupiu. Imi prind parul intr-o coada la baza gatului, punandu-mi gluga-n cap apoi imi iau o pereche de ochelari cu rama groasa, neagra, mp3 punandu-mi castiile in ureche ascultand o melodie in japoneza, foarte trista. Ce pot sa spun? aveam o slabiciunea pentru muzica buna, imi alina sufletul. Ma incalt cu o pereche de tenesi si ies pe usa blocului in care locuiam, incuiand usa dupa mine. Sar scariile, etaj dupa etaj cu o viteza uimitoare si agilitatea unei feline, aterizand intr-o liniste mormantala, iesind pe usa de metal inaintand pe alee pe care erau puse cateva tufe de trandafiri rosii, uscati. Zambesc trist tragand adanc aer in piept simtind mirosul de pamant ud care-mi placea la nebunie. Fredonam versuriile melodiei in timp ce mergeam pe strada laturalnica. Era si normal, cadoar ce nebun ar iesi afara dupa ploaia aia plus ca afara sunt noua grade. Evident, numai eu. Mergeam linistit in intuneri, vazand perfect fiecare lucru in parte, dar ceva imi atrage atentia in apropierea unei Biserici. Un baiat care statea razmat de de gardul metalic asezat pe cimentul rece si ud, cu capul pe genunchi si mainiile dupa ceafa. Ii ascultam respiratia scandata de la o distanta considerabila si bataile inimii care erau din ce in ca mai scazute, parca vrand sa se opreasca pe loc. Ma indrept spre el cu viteza specifica rasei mele, apoi la o distanta de cca un metru incep sa merg normal pana ajung la el. Ma asez pup in fata lui, iar el , probabil simtindu-mi prezenta ridica capul dandumi sa vad o imagine ... demna de mila. Un baiat de aproximativ douazeci de ani, blond cu parul ravasit de vant care-i eclipsea privirea bleu-marin trista. Chipul lui palid, buzele vinete din cauza frigului si ochii rosii din cauza frigului, iar machiajul negru ii era imprastiat pe obrajii rosii.Hainele ii erau ude la fel si parul, parea mai mult mort decat viu.Parfumul lui puternic imi inunda nariile facundu-ma sa inspir adanc aer in piept si sa inchid ochii. Expir dioxidul de carbon indredeschizandu-mi buzele pentru al intreba cum se simte, cu toate ca raspunsul era simplu.Distrus. Doresc sa-i pun intrebarea , dar el mi-a luat-o inainte.
-C-Cine esti? ma intreba cu o voce ragusita si tremuranda privindu-ma adanc in ochi. Imi arcuiesc buzele frumos conturate de la mama Natura intr-un zambet usor trist, apoi ii raspund incet pentru a nu-l speria.
-Eu sunt yu iar tu o sa racesti daca mai stai mult aici. Dar totusi care e numele tau?
-K-Kiro.Imi raspunse pe accelasi ton de pana acum.
-Pai kiro, imi pare bine de cunostiinta, haide! spun eu vesel(?) dandu-mi hanoracul jos ramanand in tricou, iar el ma privea speriat. Cine stie ce gandurii avea prin cap. Imi dau ochii peste cap si ii inmanez bucata de material apoi ma pregatesc sa-l ' luminez'. Ia-l , o sa racesti.Eram socat de ce puteam sa scot pe gura, dar mai conta acum? Acum imi fac griji pentru mine, de cand sunt eu asa? Ce are asa special baiatul asta de ma face sa-mi schimb complet atitudinea? Oftez, apoi scutur din mana usor, nefacand miscari bruste. Vad ca proceseaza afirmatia si murmura un multumesc rusinat?
-Cu placere, spun zambind...Ce-i cu atatea zambete? Ma pregateam sa plec, dar la ce pisici mei ma gandeam? La ora asta colcaia de vampiri, iar el ar fi o prada numa` buna de papat. Vreau sa vad ce e asa de special la el... Chipul lui? Vocea? Pielea?Ochii? Stii ceva? Habar n-am... Sunt trezit din ganduriile mele 'inocente' cand el isi pune hanoracul pe el, dar statea acolo, nemiscat si ma cam supara.
-Ce faci? Nu vii? il intreb pe pusti`, dar se pare ca nu e dispus sa-mi raspunda.Asculta, continui eu ridicand putin tonul, o sa racesti daca ramai aici sau o sa faci o pleumonie frumoasa, si nu vreau sa te am pe constiinta, intelegi? Am destule chestii pe cap si asa.
Se uita la mine putin ciudat, imi dau seama dupa expresia fetei sale, dar nu era importan acum.Uite daca nu vi de buna voie te duc cu forta, continui eu calm la exterior, dar in interior clocoteam de nervi, ma enervez repede. Si ce?
Dadu din cap afirmativ, incercand sa se ridice, dar cu chiu cu vai( si cu ajutor meu) l-am pus repede pe picioare. Stand fata in fata, vad ca este putin mai scund decat mine, bine putin mai mult, unu saizeci si cinci presupun. Incep sa-i explic ca va sta la mine in timp ce eu ii puneam gluga in cap. Pasea nesigur, confuzia i se citea pe chip, dar eram incantat ca macar ma asculta. Zambesc usor si nu! Nu o sa-i fac nimic... Dupa atatia ani ma pot controla! Nu?


Pai guys( girls) asta a fost primul capitol, sper sa va placa. O sa pun poze putin mai tarziua daca o sa gasesc ceva care chiar sa sa scrie pe el " daca nu ma downladezi fac scandal" sau ma rog , ceva dragut.
In legatura cu ficul, pe parcurs vor aparea si cilalti memrii, dar momentan acum.... mai am de editat.Ecuze pentru greselile de ortografie sau de orice fel, dar am windousu` in italiana si mi-e foarte greu sa gasesc semnele de punctuatie. V-am pupat!

Pai buna:)
M`am gandit sa pun acum pozele pers. si o sa scriu capittol putin mai incolo pentru ca am ceva de lucrat la povestea de viata a lui Kior sa zic asa:)
Kiiiiiro Cullen
YUuu:> hot pic:))
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#2
Crede-ma daca bunaciunea aia de Yu ajungea animator, eu eram clienta fidela - rade. In fine sa trecem la subiect. Mersi ca ai anuntat ca ai tastatura in italiana si nu prea gasesti semnele, dar nu o poti schimba de la bara? Eu, de exemplu, sa schimb tastatura de la laptop in engleza si romana. In fine, nu-i asta importanta acum. In primul rand de felicit pentru ficul cu C.B. si pentru ideea cu vampiri. Nu e chiar originala, ca Yu e vampir, dar abia astept sa vad si restul. Descrierea este buna, adica buna pentru o incepatoare si mai ales pentru cineva, care are primul fic si pentru asta jos palaria. Dialogul e bun si actiunea, nu ma leg, ca e primul capitol. Acum sa fac mici observati de aspect. Yu Phoenix are ochii de un albastru-verzui-cenusiu, care ii se schimba in functie de anotimp sau lumina. De exemplu, eu am o amica care are asa ochii. Daca ii bate lumina in fata ii are verde-cenusiu, de deasupra ei, ii are albastri-verzi-cenusi, din spate, albastri-cenusi spre albastru-inchis. Deci la asta sa fi atenta. O alta atentie, este ca, Kiro ii are verde-pisicesc, sti acea culoare verde, cum au pisicile ochii. Deci, asta este o observatie. Altceva, ar fi space-ul, care se lasa dupa liniutele de dialog si dupa semnele de punctuatie. Aici tine de estetica mai mult. Ai greseli de tastare, dar nu ma omor sa le caut. Altceva ce ar mai fi...
Astept nextul si sper ca nu te-a suparat sfatul meu ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#3
Mai intai spun asta si apoi continui dupa ce citesc tot. L-ai facut pi Yu vampiiiiiiir! Ti iubesc=)) (da, se potrivea si ca animator de club, asta-i clar. cred ca dadeam toti banii din lume doar sa-i fiu clienta). Am terminat de citit. In sfarsit fic cu Yu si Kiro. Asteptat asta de atat de mult timp. Sper sa nu imi distrugi si tu visele ca altii si sa-l combini apoi cu Strif' :(. Greseli de tastare ai cateva, le-a spus deja Nywa si nu ma mai sinchisesc si eu. Am putut citi usor, nu a trebuit sa stau cateva minute sa doar pentru a intelege ceva. Imi place faptul ca (,) Kiro e din nou inocent, nu un destrabalat mai mare ca Strif' :).
In rest astept next-ul si spor la scris.

[EDIT] -Ai observat ca numele noastre contin amandoua "Phoenix"?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#4
Salut...
Cum ai putut sa faci un fic cu Cinema Bizarre...Stai calma..ma bucur ca l-ai inceput....
Yu vampir, asta ma pune un pic pe ganduri.... este genial....plus ca este fiebinte tipu..si daca era animator in club...dear....ar fi fost multe crime pe acolo...:))....
Acum sa revenim la lucruri un pic mai serioase.....ai descriere ceea ce este bine, dialogul nu este incarcat..si descri fiecare gest...bvo asa se face:D..
Capitolul este scurt si ai redat doar o scena mica, astept ceva mai mult data viitoare...stiu ca poti...asti geniala...:P
Astept sa vad ce fel de personalinate ii redai lui Kiro, Yu stim ca este vampir trebuie sa fie rece, distant si sexy:))
Greseli de taste..ai grija ..uite iti spun un pont...pune pe cineva sa citeasca dupa ce tremini...inainte sa il postezi aici..si poate te va ajuta cu greselile...
Astept cu nerabdare nextu'...
Chu...
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#5
Heiiiii! buna :x scuze ca am intarziat in halul asta cu nextul dar tezele:((

Decii:X Lectura placuta!:X


Kiro P.O.V
Capitolul 2. De ce iti pasa?

" Sa imi vad mama suferind, chinuindu-se in suflari muribunde in balta aceea de sange a fost cel mai teribl lucru pe care l-am putut vedea vrodata.

Nu imi pot scoate din minte acea imagine , care m-a marcat pe viata. Corpul firav al mamei mele zacand pe podeaua rece din lemn , chinuindu-se sa traiasca. Pielea usor bronzata era palida precum varul, iar ochii albastri - verzui erau impaienjeniti de durere.Mainle care mi-au mangaiat crestetul capui si m-au alinat in momentele grele cand am aflat ca tata a murit intr-un accident de masina " bizar " dupa cum il numeau anchetatorii, erau reci, patate de sange tremurand usor.

Lovituriile multiple de cutit care i-au fost aplicate in inima au fost fatale, iar eu, am ajuns mult prea tarziu acasa ca sa mai pot face ceva...
A murit in bratele mele, in timp ce eu tipam si plangeam sa nu ma paraseasca... inca simt caldura sangelui care mi-au patat mainile. Ma simt vinovat.
Nu trebuia s-o las singura... Nu trebuia!

Inainte sa-si dea ultima suflare, mi-a incredintat meladionul sau pe care il purta mereu, spunand ca ma va proteja. I-am sarutat mana stanga apoi am starans-o la piept, simtind cum ultimele picaturi din lichidul vital i se revarsau siroaie pe hainele mele , invaluindu-ma in caldura sa. "


Au trecut doua luni de cand ea a murit ( dar nu si in inima mea ) lasandu-ma singur pe lumea asta neavand pe nimeni langa mine. Chiar si sora mamei dupa imormantare a uitat ca sunt si eu pe pamant , ca exist , ca respir, culegand ura pentru cel ce a facut-o. Matusa mea, o persoana pe care o adoram la fel de mult ca pe ea , dar " matusa mea" mi-a deschis oarecum ochii aratandu-mi cat de schimbatori pot fi oamnenii, cat de perfizi si insolenti pot fi, ajungandu-se chiar in halul in care nici in propia-ti familie nu te mai poti increde.

Acum, eu stau sub lacrimile cerului intunecat de norii negrii, ascultand linistea orasului si respirand aerul deja poluat de ipocrizia oamnenilor, se lasa greu peste acesta. Buzele-mi tremurande din cauza frigului erau "torturate" de dintii mei care incercau sa le opreasca tremurul. Eram rece.

Ma simt ca o umbra, un nimic, doar inca o alta fata draguta intr-o lume departe de a fi perfecta.
Lacrimile imi curgeau siroaie pe chip, dar eu nu am sinchiseam catusi de putin sa le opresc drumul scurt li vietii lor. Chiar daca le stergeam, apareau altele si altle...
Oftez zgomotos dandu-mi capul pe spate.
Cu cat picaturiile de apa se loveau mai tare de corpul meu fragil, cu trasaturi putin prea feminine pentru gustul meu, cu atat durerea devenea mai suportabla, facandu-mi o oarecum placere sa ma aflu acolo, invaluit in caldura rece a vremii.

Timpul trece din ce in ce mai greu, secundele deveneau ore, minutele zile, iar ca sa fie si mai rau cineva se apropia de mine cu pasi destul de alerti. Cine stie ce boschetar, alcoolic anonim, scapat de la nebuni, drogat vrea sa ma enerveze. Chiar daca chipul meu are trasaturi feminine, cand eram mic tata m-a invatat cum sa apar chiar daca tot un copil lipsit de afectiunea mamei sunt.
Pe cine incerc eu sa pacalesc eu aici? Sunt doar un pusti care nu e in stare sa faca rau unei muste.
Oftez la fel de zgomotos ca pana acum, iar tipul ( sau tipa )se pune in fata mea. Cu cat incercam mai mult sa-i ignor prezenta cu atat curiozitatea devenea din ce in ce mai mare. Nu mai rezist tentatiei si imi ridic capul zarind doua smaralde de un verde lipsit de luciu ce dadea spre cenusiu ascunsi dupa o pereche de ochelari de vedere presupun cu rama greasa, neagra. Imi zambi cald aratandu-mi dantura sa perfecta de un alb orbitor, iar canini ii erau putin cam prea ascutiti.
Prezenta lui, parca ma calmase... eram doar eu si ochii aceia superbi. Nu ma multumesc numai cu atat vrand sa-l privesc mai bine, apoi... teoretic vorbind, imi pica fata.
Inaintea mea se afla un baiat de oproximativ douazeci si ceva de ani cu parul negru, negru asemeni intunericului insasi cu suvite rosu aprins, ascunse dupa gluga hanoracului sau negru. Pielea-i perfecta alba, buzele moi si rozali avand cateva piers-uri in aceasta ii dadeau aerul de baiat rebel fara griji, iar constructia corpului sau era... masculina in comparatie cu mine. Era un barbat frumos, ce-i drept. Este ciudat sa spui unui baiat ca este frumos, eu fiind baiat, dar asta ramane doar in intimitatea ganduriilor mele. Fiind prea fascinat de persoana sa, am pus la bataie prima intrebare care mi-a trecut prin minte.
- C-Cine esti? spun mai mult balbait cu vocea joasa si ragusita din cauza frigului. El, tresare usor... Se pare ca era departe~
- Eu sunt Yu, iar tu o sa racesti daca mai stai mult asa, imi spune zambind intr-un mod ciudat, parca vrand sa ma faca sa ma simt mia bine. Totusi cum te cheama? relua el la fel de cald dar totusi atat de rece...
- K-Kiro, murmur poe accelasi tot de mai devreme, privind spre brunet, cercatandu-l iar din cap pana-n picioare.
- Pai, Kiro, Imi pare bine de cunostinta! Haide!
Mdah... la fel.
Stai cum adica haide? Haide unde?! Eram confuz, apoi vad cum isi da hanoracul jos, ramanand intr-un tricou negru cu ceva scris in rusa. Eram putin speriat, habar n-am ce vrea sa faca , apoi ma uit lung cand acesta mi-l inmana. Stau putin sa proceses informatia, apoi intind mana apucand bucata de material . Ma ajuta sa ma ridic de pe cimentul rece , care mi-a inghetat poponeata, facund contact cu pielea sa de un alb macabric dandu-mi fiori pe sira spinarii. Ma indeamna sa imbrac hanoracul , care suprinzator mirosea a trandafiri proaspeti culesi din gradina, care imi incanta fiecare celula din corp. Incepu sa-mi explice cum voi sta la el pana ma fac bine, in timp ce imi punea gluga in cap.
Tresar usor la ce mi-a spun brunetul, incepad sa neg ca as avea ceva si nu trebuie sa se deranjeze. Imi spune rece asemeni unui ghetar ca ma balbai, iar eu am tacut din gura, mi-am lasat capul in jos si am inceput sa rosesc.
Ma apuca de incheietura "tarandu-ma" nu chiar la propiu ,dar pe aproape la un bloc, nu foarte ingrijit din exterior.

Urc scariile impreuna cu Yu, ramandand putin surprins , intr-un mod placut, de curatenia care se afla in interiorul blocului, care la fiecare etaj, erau cateva flori de sezon care ma decare , imprastiind un miros aparte. Ne obrim brusc in fata unei usi din lemn neagra, iar brunetul invarte cheia in broasca, deschizand-o lasandu-mi cale libera. Pasesc timid ramanand placut surprins de vederea interiorului. Era un apartament in stil rustic, decorat cu bun gust , unde culoriile deschise combinau cu cele inchise dand o liniste morbida, iar lumanariile parfumate imprastiau un miros placut, cald , primitor si... romantic. Imi zambeste usor , landu-ma de mana ducandu-ma in dormitor presupun,iar el imi spuse sa ma asez pe pat pana cauta el ceva. Dau mecanic din cap si ma conformez lui. Se intoarce cu fata la mine avand in mana o pereche de pantaloni de trening negri si un tricou de acceasi culoare. Imi arata unde este baia, spunandu-mi sa fac o baie lunga si sa ma simt ca acasa pana face el un ceai. Dau aprobator din cap si ma indrept spre camera unde a zis el ca se afla. Ma descotorosesc de hainele ude, intrand in cada dand drumul apei fierbinti sa-mi purifice si incalzeasca trupul rece. Iau sticla de gel cu aroma de crin cu aloe, folosindu-l pe corpul mult prea feminin, imi placea cum eram, dar singurul lucru care ma deranja este ca ma invinetesc destul de repede. Imi invart ochii prin incaperea de un alb idiota de luminosa, iar in coltul cazii observ o lama destul de ascutita. Nu am incercat niciodata sa ma automutilez, nu aveam motiv, viata mea era perfecta alaturi de mama, dar tentatia este prea mare... O iau in mana dreapta si o pozitionez pe incheietura stanga apasand puternic pe micutul obiect trasand o linie usor vizibila. simtind imediat furnicaturi in locul acela si vad sangele cum sa grabea sa ajunga acolo. Durea, dar nu ma opresc.
Imi inconjor toata incheietura scancind usor la fiecare atingere mai adanca decat trebuia. Ochi au inceput sa ma usture, iar lacrimi sarate isi fac aparitia usor, dandule drumul sa cada.
Lichidul vital imi picta mana facandu-ma sa gem usor si sa inchid ochii de durere. Auzeam doar picaturiile de sange care faceau contact cu apa, iar in acel moment Yu si-a facut aparitia pe usa care ma privea stupefiat. Se apropie ferm spre mine, iar eu rosesc usor un obraji fiindca eram dezbracat. Se aseza in genunchi avand o privire trista si melancolica. Fiinda la acceasi inaltime, facandu-ma sa-l privesc drept in ochi. Era dezamagit, asta se putea citi cu ochiul liber. Imi spune pe un ton jos, rece, dar in accelasi tipm protector asemeni unui parinte. Imi lua mana rananita ducand-o usor la gura, sarutand-o. Mi-o retrag repede fiind si ami rusinat de situatie, apoi el imi spune sa il las sa termine ce a inceput. Neincrezator, intind mana tremurand. Ii simt dinnou buzele care imi ating rana, apoi limba lui care lingea sangele asemeni unui vampir. Era ciudat.
Apoi, in scurt timp rana a incetat sa mai pulseze sange si durerea devenea treptat data uitarii. Imi puse mana pe frunte, dand la o parte bretonul blond ce imi acoperea ochii de un verde pisicesc si o parte din obrajii rosii. Pe un ton cald imi spune ca nu e o solutie, iar eu imi las capul in jos datorita rusinii care ma rodea incet pe interior, apoi relua spunandu-mi sa ma grabesc daca vreau sa mai beau ceaiul cald. Il privesc cum merge pana la usa, iesind pe ea. Ma hotarasc sa ies si eu din cada, stergandu-mi apoi corpul cu un prosop moale si pufos de culoare alba si dupa ma imbrac cu hainele date de el. Le ajustez putin, apoi ies pe usa ramanand putiin surprins la ce vad. Pe Yu, doar in pantaloni, pregatindu-si sa-si ia tricoul pe el, rad s-a oprit brusc indreptandu-si privirea spre mine. Nu ma puteam vedea acum, dar cu siguranta eram rosu in obraji. Se apropie de mine, ferm, asemeni unei feline,iar fetele noastre fiind la catviva cm distanta, iar eu simteam o prosteasca nevoie sa-l sarut, dar nu vruiam sa-i creez o parere gresita despre mine si in plus am vazut o poza in sufragerie cu el si cu o tipa si... Suna de parca eram gelos.
Ma aduse pe pamant atingerea mainii lui reci pe pielea,iar eu tresar usor cand ma lua de incheietura sanatoasa ducandu-ma pe pat, apoi el cauta ceva pe acolo. Ii urmaresc fiecare miscare, gest, fiecare muschi ce se incorda. Zambeste satisfacut, avand in mana o cutiuta rosie cu o cruce alba pe ea. Se introarce zambind spre mine asezandu-se apoi pe pat scotand de acolo o sticluta mica de spirt, vata si pansamnent. Turna cateva picaturi din acel lichid albastrui, tamponandu-mi apoi usor rana, iar eu imi musc usor buza inferioara simtind gustul sarat al sangelui. Cum spuneam sunt foarte fragil...
- Ustura? ma intreba zambind parca vrand sa mai diminueze durerea. Dau afirmativ din cap, iar el vad ca se grabea sa imi infasoare rana cu acel material alb, facand o mica fundita si privea mandru. Ma amuza putin expresia chipului sau, dar era adorabi. Ii multumesc incet, mai mult mimand pe buze nefind sigur daca el ma auzise, dar el mi-a zambit calm in semn " cu placere ". Starse totul ,iar eu tot il cercetam din cap pana in picioare sprerand sa gasesc vreun defect, dar era imposibil, era perfect. Imi inmana o cana cu ceai, iar eu, asemeni unui copil mic imi incalzesc mai intai mainile si brusc imi vine tampita ideie de ai incalzi corpul atat de rece cu acestea, dar eu fiind mai rusinos din fire ma abtin, apoi gust din lichidul usor colorat ce avea gust de fructe de padure. Ma intreba daca vreau sa vad un film, iar eu dau afirmativ din cap. El imi spune preferintele lui in filme plus o remarca ironica " sa nu fie cu vampiri ca ma fura peisaju`" la cre nu m-am putut abtine sa nu chicotesc. Se pare ca nu a avut "norocul" acesta si totusi era ceva de capul lui, razand la fazele mai amuzante, dar imi reveneam destul de repede. Somnul puse incet stapaniere pe mine, dar in incercarea de a sta treaz mai mult motaiam. Brunetul ma lua in brate intrebandu-ma daca imi era somn. Ii spun ca da, iar el mi-a spus ca are decat un pat si va trebui sa-l impartim, mi-a sarit si somnul, iar eu am inceput sa ma balbai si sa privesc in toate punctele fixe de pe tavan rosind puternic in obraji, apoi el, imi spune ca pot sa am incredere in el, ca nu ma v-a trada niciodata si o sa-mi promita de cate ori este nevoie . Oftez resemnat.
Cat de greu poate sa fie? Doar suntem adulti... si baieti. In fine mi-a prea somn sa mai gandesc acum, lasandu-ma pierdut in amintirile frumoase din copilarie...
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#6
Prima..!!He, he , he
Noroc ca am ce comenta....imi place cum descri actiunea si nu te grabesti aici, dar faptul ca il tot descri pe Kiro ca fiind fragil ca pe o fata, de prea multe ori, ajunge sa te irite(nu am nimic impotriva cu acest lucru ca are trasaturi de fata, ba chiar mi se pare sweet..^^..)
Ceea ce ai scris in paranteze se putea scrie si fara ele pentru ca Kiro spune ce gandeste deci poate mergea cu ghilimele, in nici un caz cu paranteze.Restul fiecare cu decizia lui.
Bon, acum si cu ceva absolut tare .. ''invaluit in caldura rece a vremii.''..cuvintele caldura rece..sunt in contradictie si mi s-a parut genial....si bravo pentru capitolul asta mai lung...fata de primul.
Te astept si cu ce urmeaza..
Bafta^^
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
Un comm? Logic ca-ti dau un comm! Eu sunt total de acord cu Kiro. Yu e perfect. Pai imi place ca insfarsit nu l-a mai facut cineva pe Yu nesimtit, ca nu e. E dulce. (si daca e dupa mine chiar si inocent, doar eu am avut inspiratia sa-l fac uke..) Kiro.. na, si el e dulce, e sweet, dar totusi nu ma prea dau in vant. Acum e vorba despre preferintele fiecaruia, mie de obicei imi plac tipii mai masculini dar totusi inocenti. (mama ce combinatie..) .
In finee.. la cat de mult am asteptat eu capitolul asta e imposibil ca nu imi stapaneasca setea de Final Attraction.
Ma duc sa ma uit la poze cu Yu, astept urmatorul capitol si poate ma anunti.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Actul final. Dama, As-ul si Juvetele M3aw sau Mrrr XD 3 3.149 31-01-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: ultimate wulf
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.269 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Attraction [yuri / shinigami][16+] Strawberry Ice 2 4.268 02-05-2008, 03:49 PM
Ultimul răspuns: Strawberry Ice


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)