Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Another love story

#1
deci in primul rand sa va prezint personajele principale:
-Vica:a terminat clasa a9a dupa un an cu probleme in dragoste
-Lena si Ana:prietenele Vicai cele mai bune,in clasa cu VIca
-Cosmin:ex-ul Vicai,a terminat clasa a10a
-ar mai fi si Adi si Vlad,prietenii lui Cosmin


A fost odata ca niciodata...asa incepe orice poveste.pe Cosmin l-am cunoscut cand am intrat la liceu.Era mai mare cu un an decat mine.Si ne iubeam...Toata lumea era impotriva noastra,prietenii si parintii mei nu doreau sa ne accepte.Prietenele mele cele mai bune(Lena si Ana) ma sfatuiau sa il las,ca ma va face sa sufar.Si totusi,in ciuda tuturor rugamintelor lor am continuat asa.Pana cand ce putea fi mai rau s-a intamplat:m-a inselat cu o asa zisa prietena...Ne-am certat ingrozitor si nu am gasit puterea sa-l iert,in ciuda tuturor incercarilor lui.Atunci am inteles ca cei din jurul meu imi doreau numai binele...aveau dreptate;am suferit cumplit,ca niciodata.A trecut o luna de atunci,timp in care abia am mai vorbit cu el.Am incercat sa-l uit.Acum ma simt mai bn.Ranile au inceput sa se vindece,insa va fi nevoie de mai mult pt a-l uita complet si pt a ma desprinde de trecut...


E vara.Scoala s-a terminat si pot in sfarsit sa ma relaxez,sa ma distrez cu prietenele mele si sa uit de toate problemele.
L:si fetele?ce facem in vara asta?
V:nu stiu.vreau sa ma distrez!
A:foarte bn at.am o idee.ce-ar fi sa organizam un camping pe undeva pe aproape?Ii chemam si pe baieti...va fi mijto!
Cand a auzit de "baieti" pe chipul Vicai aparu o urma de tristete...stia ca in grupul baietilor se numara si Cosmin.
L:Vica!!!ce-i cu fata asta?
V:n-am nimic...ma doare putin capul...
A:deci ce spuneti?cum va suna ideea campingului?
L,V:suna super.tre sa vb q parintii si cu baietii,si sa stabilim locul...
A:in privinta locului nu va faceti probleme.stiu locul perfect:mai stiti cand veneam de la bucuresti...am trecut pe langa un lac de prin zona.ce spuneti?
L:suna bn!
V:de acord!
A:ok.voi vorbiti cu parintii vostri.eu deja am vorbit cu ai mei,asa k voi vb q baietii;)
L,V:ok!

cand mai am inspiratie voi pune nextul;)
astept sa vad ce pareri aveti!


Sloth edit: Ficurile se pun la sectiunea de Fan Fiction.

#2
Buna, uite, am intrat si eu putin pe fic-ul tau fiindca imi plac mult povestile romantice si am vrut sa vad cu ce idee ai venit. sincer,am fost foarte dezamagita dupa ce l-am citit, ramanand cu o durere de cap. in primul rand scapa de limbajul pe care il folosesti la messenger.("pt", "q baietii", "bn" etc.), in al doilea rand nu mai folosi inainte de o replica numele fiecarui personaj, pentru ca pana la urma asta nu e un interviu. ai putea foarte bine sa spui:

"- Fetelor, ce facem in vara asta? intreba Lena.
- Ce-ar fi sa organizam un camping, sugera Ana, cu un zambet larg pe fata."
in al treilea rand, iti lipseste descrierea cu desavarsire. cu exprimarea stai cat de cat bine. si ultimul lucru, explica-mi si mie ce e cu propozitia asta?

"A fost odata ca niciodata...asa incepe orice poveste.Pe Cosmin......."

a fost odata ca niciodata CE ?? [Imagine: hmmm.gif] chiar nu inteleg. in fine, iti urez succes in scrierea urmatorului capitol. nu lua criticile mele ca pe niste "insulte" adresate tie personal, ci ca pe niste sfaturi. si serios, deschide o carte,chiar si cea de basme, si vezi daca vreun dialog incepe cu initiala numeleui personajului sau chiar cu numele intreg. mult noroc.
I dream of rain...I wake in vain...Sweet intoxication of love
[Imagine: full_517513182.jpg]

[Imagine: chibi_1731.gif]
, chibi-ul lui RaYnutza


[Imagine: 6e7f695.png]

[Imagine: 1408764.gif]
Click here to feed me a Star Fruit!
Get your own at Flyffables!

#3
buna!mersi de parere si de critici.sunt abia la inceput asa ca nu avea cum sa-mi iasa bine din prima.dar voi mai incerca.la prescurtari pot renunta,voi folosi mai multa descriere,insa voi pune la inceputul dialogului initiala celui care vorbeste,caci asa am invatat de pe un alt forum si chiar imi e la indemana.sper sa nu te deranjeze prea tare.(P.S:nu am putut posta ficul pe forumul ala deoarece e dedicat TH)

#4
Poi ...Mi-e sincer mi-a placut.Este o idee draguta ^_^.Totusi...ceea ce ma deranjeaza a fost faptul ca ai folosit limbajul de mess.,ca nu ai descris mai bine,mai ales cum arata Vica(stiu ca ai pus poza cu ea,dar puteai sa o descrii si in fic si iti iesea mai lung :D ). Am vazut mai multe greseli de tastare,dar nu ti le mai scriu acum,pentru ca stiu ca esti constienta de greselile tale de tastare :P . Mult succes ! :-H :*

#5
A doua zi.fetele s-au intalnit acasa la Ana.Era o casa superba cu doua etaje si gradina in spate.camera Anei era una dintre cele mai frumoase camere din casa.peretii erau de un albastru deschis,totul stralucea.
A:ce faceti?ati vorbit cu parintii?ce au spus?eu am vorbit ieri cu baietii si au fost foarte incantati.maine aflam cine vine;)
L:super!pe mine ma lasa;)
V:si pe mine!va fi super!
L:pana maine...hai sa mai discutam una alta...Vica,sti ca s-ar putea sa vina si Cosmin,nu?
V:da,stiu.dar nu am nici o problema cu asta.crede-ma!
A:e mai stii...poate are loc si o impacare tarzie;))
V:mda...
L:hai mai Ana!cum sa...?
A:gata...am facut si eu o gluma.nu ca m-ar deranja daca s-ar impaca.
V:gata,gata!hai sa vb despre altceva.
L:de acord.ca de exemplu cand facem campingul?
A:stai sa aduc un carnetel sa scriu ce ne trebuie si alte detalii.
V,L:ok!
Fetele au vorbit in voie despre cele necesare campingului si despre ce ar putea face.

Intre timp la baieti...
A:deci ce spuneti?acceptam propunerea fetelor?
V:cum sa nu!eu chiar am chef de putina distractie!mai ales ca vine si Ana.tu,cosmin,ce spui?cred ca vine si Vica.
C:ce sa spun.ceva distractie nu strica.si in privinta Vicai...nu e nici o problema.
A:ok.deci e hotarat.vorbim cu parintii si maine ne intalnimi cu fetele,sa stabilim totul.
V:ok.auzi mai Ady...tu cu Lena..nimic nimic?v-ar sta bine impreuna.
A:Vlad...termina cu prostiile.suntem doar prieteni...in plus nu cred ca ar merge.
C:bn bn,gata cu subiectul asta.apropo,s-ar putea sa vrea sa vina si sora mea,Isa...ce ziceti?
V:mie mi-e indiferent...
A:sa vina...cu cati mai multi cu cat mai bn.
C:ok!

#6
Ea e Vica:[Imagine: 587524u4d32b4b8l.jpg]
Ea e Lena:[Imagine: 434773t3g552skvw.jpg]
Ea e Ana:[Imagine: 434007x5uijo1c37.jpg]
Ea e Isa:url=http://www.glitter-graphics.com][Imagine: 339479h72rtqarn2.jpg][/url]
El e Cosmin:[Imagine: 68695prk3bxnfh5.jpg]
El e Vlad:[Imagine: 1259682n5wn6qtx2q.jpg]
El e Ady: [Imagine: 1187155d9r9sw123z.jpg]

Scuzati-ma ca am pus poze cam tarziu dar mi-a luat mult timp pana am gasit ceva care sa-mi placa si sa se potriveasca un pic cu imaginea formata in mintea mea;)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.488 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.179 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.227 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.734 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.515 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.898 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.636 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.801 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.748 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.130 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)