Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize

#1
Capitolul 1
"Mai poti simti ceea ce ai simtit candva?"



Noapte....Asa era si atunci cand a plecat si a parasit-o.A lasat-o singura in parc pe o banca plangand...In acel moment totul s-a spulberat.Acum ea inca mai viseaza.Viseaza ca intr-o zi o sa se intoarca la ea si o sa-i fie alaturi.Desi a parasit-o datorita lui a ajuns atat de puternica...Iar ea ii este datoare pentru acest lucru.Ar fii in stare sa-si dea si viata doar ca el sa-si indeplinesca visul si sa se intoarca la toti prietenii care i-au fost aproape...
Era iarna.La geam o fata cu parul rozaliu si cu ochii verzi ca cel mai pur smarald viza la clipa cand baiatul mult dorit de ea se va intoarce.Afara ningea cu fulgi de un alb imaculat,acestia asezandu-se pe acoperisul caselor si pe pamantul rece foramand un covor de nea.Fata statea linistita si privea jocul fulgilor de zapada.Deodata o sonerie stridenta o trezi din starea de visare.Era telefonul.Se pare ca aceasta primise un mesaj de la prietena ei Hinata.O fata cu parul lung si brunet,simaptica si energica.De cand si Naruto,coechipierul Sakurei plecase sa se antreneze,Hinata a decis sa devina o fata puternica pentru ai atrage atentia.Acum ea nu mai era atat de rusinoasa.Socializa cu toata lumea si intervenea in certurile dintre Sakura si Ino.Rozalia lua telefonul si citi mesajul cu atentie.A fost chemata de catre Tsunade pentru a o ajuta la organizarea Festivalului din Konoha.Acesta se apropia destul de rapid asa ca Doamna Hokage avea nevoie de ajutor la pregatiri.Maine dimineata la ora 8:00 trebuia sa fie in biroul ei.Sakura se duse cu pasi marunti spre pat.Se intinse si isi inchise ochii visand la ziua cand il va revedea pe EL.......
Dimineata se apropie cu repeziciune.Soneria stridenta a ceasului o trezi pe rozalie.Se ridica isi facu siesta si se indrepta spre dulapul din lemn de cires de unde isi lua o pereche de blugi si un maieu rosu.Cobari in bucatarie unde servi micul-de-jun .Dupa ce termina isi lua o pereche de sandale rosi si se intrepta spre biroul lui Hokage.Pe drum se intalni cu Naruto si cu Sai,noul membru al echipei fiind inlocuitorul lui Sasuke Uchiha,baiatul la care Sakura visa mereu neputand sa-l uite indiferent de cat de mult incerca.Ii saluta politicos si baietii facand la fel si se indreptara spre Tsunade.In mai putin de 10 minute cei 3 erau acolo.Sakura a batut la usa fiind intamplinata de un simplu intra.In momentul in care rozalia deschise usa 3 persone misterioase iesira pe gemul din birou.
-Cine erau acele persoane?intreba blondul.
-Nu conteaza...spuse blonda razand.
---------------Intre timp-----------------
-Nu pot sa cred ca in sfarsit te-ai decis sa te intorci aici?spuse un baiat cu parul alb.
-Da..nici eu...spuse unul cu parul brunet.
-Intelegerea aceea este valabila daca Hokagele iti va da informatii despre Akatsuki.....Deci pana atunci noi va trebui sa protejam satul?Nu inteleg de ce faci asta!spuse o fata cu parul roscat.
-Noi vom ramane aici in Konoha.Si in acelasi timp vom distruge si membri Akatsuki.Aici este locul unde vom sta..spuse din nou brunetul.
-Iti vei revedea si prietenii vechi,nu?De asta vrei sa stam aici.Nu numai pentru informatii despre Akatsuki.spuse in baiat cu parul portocaliu.
-hmm.....
-Stii...sunt curios sa vad cum arata in realitate fata aceea care era in poza de pe birolul lui Hokage!Sasuke,tu trebuie sa stii.Este fiica ei?Fata aceea era super draguta.Acel par rozaliu si ochii aceia verzi...Trebuie sa o cunosc!
-Numele ei este Sakura Haruno.Nu este fata lui Tsunade ci eleva sa.A antrenat-o pe Sakura dupa ce eu am parasit satul.
-Ea este cea mai puternica kunoiki din Konoha?Atat de draguta si atat de puternica....Cred ca mi-am gasit aleasa..
-Suigetsu,n-ai gasit pe nimeni.Fata aceea nu e ca celelalte.Daca te apropii de ea o sa-ti para rau....
-Stii ce mi-am amintit?Cum se numea fata aceea care era cu tine in echipa......
-De ce te intereseaza?
-Stiu ca fata aceea iti placea tie!
-De unde ai mai scoso si pe asta?
-Atunci de ce o aparai mereu?Si dupa ce Orochimaru ti-a pus semnul blestemat si ea te-a aparat ca sa nu patesti nimic si sa ramai in viata de ce te-ai razbunat pe cel care a ranit-o?
-Ce i-a facut?intreba Jugo.
-Nimic special...doar i-a rupt mainile si daca fata aceea nu-l oprea facea si mai mult!Deci zii cum se chea....Dar nu termina caci o vazu pe fata din poza de pe birolul lui Hokage.Ea este.....
-Sakura-chan fii mai intelegatoarea!Nu am spus-o cu rea intentie!Stiu ca intre tine si Neji nu este nimic.Doar cantati impreuna la festival,atat!
-Naruto...dar nu termina caci il zari pe baiatul ce-i furase inima in urma cu cativa ani.S-Sa-su-ke....
-Sakura.....spuse Sasuke incet.
-Sakura,esti bine?spuse Naruto fluturandu-si mana prin fata rozaliei.
Sasuke vazand ca ceilati nu l-au vazut facu un semn cu mana si disparura.
-Hei,esti bine?intreba si Sai.
-D-Da..sunt bine!Mi sa parut ca vad pe cineva.
-Haide sa mergem acasa!Trebuie sa ne pregatim pentru festivalul de asta seara.Abia astept sa te aud cantand.
Acasa la Sasuke toti discatau ceva aprins.
-De ce ai facut asta?Vroiam sa vorbesc cu ea!spuse Sigetsu.
-O sa vorbesti cu ea asta seara la festival.
-Vrei sa spui ca mergem?intreba Karin.
-Desigur!spuse brunetul indreptandu-se spre bucatarie sa aduca ceva de baut.
In acest timp Suigetsu cotrobai prin camera.Se uita mai atent si vazu pe birolul brunetului niste poze.Se apropie de ele fiind urmat de Jugo.Portocaliul lua o poza de acolo o sterse de praf si se uita atent ,la fel facu si Suigetsu.In poza lui Jugo se aflau Sasuke si Sakura stand unul langa altul. .Iar in cealalta se afla echipa 7.
-Hei,uita-te aici!Cred ca am gasit fata de care ii place lui Sasuke.
-Vorbesti serios?Trebuie sa o vad.Dami-o.Hei Karin vino sa o vezi pe fata de care s-a indragostit Sasuke.
Cand baiatul se uita la poza ramase socat.O vazu pe fata aceea cu parul rozaliu.Karin ii lua fotografia si se uita cu atentie.Mare i-a fost uimirea cand si-a dat seama ca in poza este verisoara ei!
-Dar asta este imposibil.Este verisoara mea!
-Poftim?intrebara baietii simultan.
-Vad ca va-ti gasit ocupatie!spuse Sasuke aparand in camera.
-De ce nu mi-ai spus ca Sakura este colega ta de echipa?Sau mai bine zis fosta?
-Trebuia sa-ti zic?
Suigetsu era plin de nervi dar se potoli amintindu-si cu cine se cearta.
Seara veni cu repeziciune.Toti se adunara in jurul scenei din parcul satului.Echipa lui Sasuke era deja acolo.Toti erau surprinsi vazandu-i.Tsunade le-a povestit despre alianta cu Sasuke asa ca nu au mai spus nimic.Toti stiau in afara de Sakura care era prinsa in spatele scenei plina de emotii alaturi de Neji.
-Sunt putin emotionata!
-Stai linsitita totul o sa fie bine.
-Esti sigur?
-Da!
Tsunade intra pe scena si ii prezenta pe Sakura si pe Neji.Sakura pasi incet pe scena in timp ce melodia incepu sa cante.Brusc ochii ei au cazut pe nimeni altul decat Sasuke.Crezand ca este imaginatia ei l-a ingnorat si a inceput sa cante alturi de Neji.
http://www.youtube.com/watch?v=ojrTKOTGH...re=related
La sfarsit toti i-au aplaudat.Sasuke era uimit.Stia la cine se referea Sakura in acea melodie.Se referea la el...Stia ca inca il iubeste.
Dupa, pe scena intrara si ceialti si incepura sa cante.Sakura s-a indepartat de acolo si a mers la banca unde Sasuke a lasat-o singura.Deodata vazu apropiindu-se de ea o silueta.Se uita mai atent si il vazu pe el...[posturi unite]
Pozele:
Sakura:http://media.photobucket.com/image/sakura/Khuloodkitty12345/Sakura/sakurashippuuden4.jpg?o=23
Sasuke:http://media.photobucket.com/image/sasuke/1ofdabest54/sasuke.jpg
Naruto:http://media.photobucket.com/image/naruto/sozekai/NarutoWallpaperUzumakiNaruto2.jpg
Sai:http://media.photobucket.com/image/sai/MyPrivateCloud/Sai.jpg
Tsunade:http://media.photobucket.com/image/tsunade/123Naruto-Lover321/Tsunade/tsunada1.jpg?o=5
Echipa Hebi:http://farm3.static.flickr.com/2340/2230848086_6e264671ac.jpg



P.S:eu mai si inventez diverse chestii in fic nu totul este adevarat.
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#2
OK, ok, sa nu zici ca is rea dau un edit com na.

Sincer chiar am crezut ca e plagiat. Nu am avut de unde sa stiu. De obicei, membri site-urilor au acelasi User Name.

Dar o sa fiu totusi sincera. Cu dialogul esti la pamant. E sec mai! Inteleg ca pe celelalte site-uri asa e facut dar incearca ca atunci cand il postezi dincoace sa il mai imbunatatesti.
La naratiune stai bine, avand in vedere ca ai dar mi se pare ca e cam grabita.
Descrierea... :-? nu exista. Are parul asa... ochii asa... asta nu e descriere. Ai auzit vreodata de figuri de stil?:|

Scuze inca o data pentru confuzie

#3
eu cred autoarea ficului!
stiu, nu am drept sa comentez, nu am postat deloc pana acum, dar stiu ca spun adevatul! va respect munca, tuturor celor care scriu, chiar daca nu se pricep, au curaj, sa incerce macar :D nu este nevoie de injuraturi!
Deny te rog sa ma ierti ca nu am postat pana acum, dar nu am avut timp :(
am citit pe toate site-urile acest fic si imi place din ce in ce mai mult! stiu ca nu este plagiat! de asta sunt sigura!!!
deci, astept nextul, chiar daca il stiu :D :zuppy23:

#4
am citit si eu...hey mey Hanna eu vad ca ti-ai luat lumea in cap si ai inceput sa jignesti, amintesteti cum erai tu prima data, erai un dezastru :|
nu ma pune la incercare pt k ai jignito , daca vrei sa ai ban zi-mi...conosc toti mozii de la anime fics :| ...daca zici ca ficul e plagiat dovedeste, da-ne linkuri sa vedem, iar daca autoarea zice ca e ficul ei, poate e ficul ei...
"Nu mai stiu exact site-ul pentru ca intru pe multe dar pot sa va asigur ca mai e postat." ->> draga Hana nu poti zice ciuva ca ficuul e plagiat daca nu ai dovezi, poti sa te juri tu si pe ma'ta ca tot nu se inchide ficul....DOVEZI TAICAAA >.>


acum autoarea :
mey fato asta nu e fic, e un esec, nu iti zic sa il inchizi, nu, continual si evolueaza, pt ca si eu am fost asa cand eram incepator, citeam ficul cuiva si ziceam ca e geniu, dar nu e chiar asa.
Grabesti actiunea iar descrierea nu exista, cand s-a trezit puteai sa zici o gramada de lucruriiii...Dialogul la un moment dat a fost sec, iar cand pui linie de dialog incearca sa scri cu majuscule, estetica e naspa, mai lucreaza la ea...dupa semnele de punctuatie incearca sa pui space pt a parea mai estetic , iar personajele mai bine descrise, a da, daca te-ai uitat la shippuuden ai fi aflat ca Hidan si Kakuzu au fost si ei omorati de shikamaru si alti coechipieri, iar Asuma a murit lasand-o insarcinata pe Kurenai, de asemenea Itachi nu a fost de vina pt uciderea clanului, a fost pus de cei 3 conducatori ai Konohai sa ucida pt k Uchiha complotau impotriva Konoai, dorindusi putere, Itachi pus la mijloc a fost pus sa aleaga dintre un mare razboi [Uchiha si Konoha] sau liniste si pace, omorand pe Uchiha. El l-a lasat pe Sasuke in viata doar pentru ca l-a iubot prea mult si voia sa fie omorat de fratele lui, asa ca l-a lasat in grija celui de-al III-lea...in fine :))...vizioneaza shippuuden sa afli mai multe, daca vrei iti dau un site in romana :))..da0mi un pm daca vrei.
In rest mai nimic, as vrea sa mai exersezi si cam atat...iar Hana as vrea sa vii cu dovezi, draga mea, nu ISCA O CEARTA PE FORUM CA VEI PRIMII BAN si e pacat de tine ;)
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#5
Fic-ul e al autoarei,va pot confirma pentru ca l-am citit si pe site-ul ei si nu e plagiat :D

Deci sa incep:
Nu inteleg de ce l-ai postat pe tot dintr-o data :| trebuia sa pui capitol cu capitol si atunci aveai timp sa mai modifici la ele.
Dialogul e cam mult,e adevarat si cam sec >.>
Naratiunea e destul de buna dar e loc de mai bine ^_^
Descrierea...off... nu prea ai :( .Ar trebui sa descrii mai bine sentimentele personajelor si locurile,timpul,chestii de genu' :D
Ideea,asta imi place.Mi se pare destul de buna ^^

Deci nu te supara pe mine,dar crede-ma ca numai asa inveti stiu ca pe celelalte forum-uri nu am criticat asa mult,dar e pentru binele tau :D
Astept next si sper sa-l mai modifici :D

Bye!

#6
Capitolul 2

"Este un vis?Asa se pare...."



Silueta se apropia din ce in ce mai mult de ea.Sakura steatea nemiscata.Nu credea ca o sa-l vada pe el.S-a ridicat de pe banca si s-a indreptat spre el.Cand s-a convnis ca este el cu adevarat l-a imbratisat.Spre mirarea ei el nu a respins-o.Din contra a imbratisat-o si el.
-Sasuke...spuse Sakura printre lacrimi.
-Sakura,de ce plangi?
-Plang de fericire!Nu pot sa cred ca esti tu!!
-Eu sunt!Voi ramne aici in sat!Cu tine ,cu Naruto si cu toti ceilati!
-Sasuke...
In acest timp echiap lui Sasuke ii privea pe cei doi.Brunetul si-a dat seama ca il uramresc dar nu a spus nimic..
-Sakura..vreau sa-ti spun ca-mi pare rau ca nu te-am luat atunci cu mine!Dar nu vroiam sa te patesti ceva.Era prea periculos...
-E in regula!Acum te-ai intors....
Sasuke se apropie usor de fata rozalie si o saruta apasat pe buze.Fata ii raspunse la sarut.Era primul ei sarut,la fel si la Sasuke.Amadoi se asezara pe banca si incepura sa discute.Karin murea de gelozie.
-Se pare ca tu mi-ai luat primul sarut!spuse Sasuke.
-Nu chiar...
-Ce vrei sa spui?
-Pai Naruto te-a sarutat inaintea mea!spuse Sakura razand.
-Ala a fost un accident!Si oricum tu esti prima fata.
-Si la mine tot tu mi-ai lua primul sarut.
-Haide sa mergem!O sa cantam impreuna pe scena!
-Dar ce melodie?
-Preferata ta desigur!
-Vrei sa spui ca stii melodia?
-Da..desigur.Haide.
Sakura si Sasuke urcara pe scena.Toti era uimiti.Brunetul o tinea pe rozalie de mana.Melodia a inceput sa cante iar Sakura le-a dat drumul cuvintelor.
http://www.youtube.com/watch?v=0U21t4uJe...re=related
Dupa ce au termiant-o toti i-au aplaudat.Au mai cantat inca o melodie care i-a uimit pe toti.Puteai spune ca in acea melodie este viata lor....
http://www.youtube.com/watch?v=0T4y5XNEcfg
Dupa ei au urcat pe scena si Hinata si Naruto:
http://www.youtube.com/watch?v=QZQxlyGRu...re=related
-Ati cantat minunat!spuse Kiba.
-Multumim!spuse Sakura.La fel canta si Naruto si Hinata!
-Da ai dreptate!o aproba Sasuke.
Deodata un fum negru ii inconjura.Din acel fum aparu Orochimaru incepand sa-i vaneze pe fiecare.Toti prietenii Sakurei erau morti.Acum mai erau ea si Sasuke.Pentru o clipa de neatenitie brunetul a platit scum.A murit infinganduise o sabie in inima.Chiar cand Orochimaru era pe punctul de a o ucide si pe rozalie.....
-NUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!tipa Sakura.
Se ridica in sezut.Era toata transpirata.
-Se pare ca a fost un cosmar oribil!spuse rozalia linistindu-se.Nu pot sa cred ca totul a fost un vis...
Apoi se ridica si se duse sa-si faca siesta.Cand se intoarse se indrepta spre dulapul din lemn de cires si se imbraca cu o fusta mai scurta de genunchi de culoare rosie si un maieu alb cu diferite modele pe el.Se incalta cu o pereche de sandale rosii si cobori spre iesire din casa pentru a merge la locul de antrenamente.Peste 10 minute era deja acolo.Sai si Naruto ca de obicei se certau din cauza lui Sasuke.Era greu de crezut pentru rozalie dar cearta dintre cei doi ii aducea aminte de certurile copilaresti dintre blond si Sasuke.Ar fii dorit ca visul ei sa fii fost adevarat,exceptand partea cu Orochimaru, dar asa ceva era imposibil.Dintr-un nor de fum aparu Kukashi care le spuse ca Doamna Tsunade vrea sa le vorbeasca.Cei patru se indreptara spre spre biroul Hokachelui.Sakura batu politicos la usa si fu intampinata de o voce calda care o pofti inauntru.Fata deschise usa si o intambina pe blonda cu un zamet cum facea de obicei.Cand se uita prin imprejur samase socata.Acolo se aflau Sasuke,Karin,Suigetsu si Jugo.Rozalia nu spuse nimic,semn ca era uimita.Blonda vazand ca nu reactioneaza o intreba:
-Unde sunt Naruto si Sai?
-Vor veni imediat au ramas putin in urma.ii spuse fata indreptandu-si privirea spre Tsunade.
-Ca de obicei iar i-ai lasat in urma,nu?Tot timpul grabesti pasul cand stii ca te chem eu...Las-o putin mai incet Sakura stii ca ei nu au viteza ta!
-Scuze,dar....Nu reusi sa termina caci pe usa intrara cei doi.
-Sakura-chan stiu ca nu trebuie sa intarzii cand te cheama bunica Tsunade dar asteapta-ne si pe noi macar........Sasuke????
-Sasuke?intreba si Sai.Ce face el aici?
-Sakura-chan pleaca de acolo.O sa te raneasca!tipa blondul.
-Naruto....ofta Sakura.
-Ce cauti aici?intreba blondul.
-Sasuke si echipa lui sunt aici pentru ca se alatura Konohei.
-Poftim???Dar Cum?Unde?Cand?se panica Naruto.
-Dupa cum stiti Itachi este mort,deci razbunarea lui Sasuke a luat sfarsit.spuse blonda.
-Dar Akatsuki inca mai sunt in viata,nu?Cel putin cativa dintre ei.
-Da ,asa este Sakura!Din moment ce Sasuke la ucis pe Itachi,iar tu pe Sasori inca mai sunt membri din aceasta organizatie.Defapt de aceasta chestie de vei ocupa tu in misiunea ta.
<<Ea la ucis pe Sasori?Nu pot sa cred!Dra nu avea nici o putere cand ma plecat!Cand a devenit ata de puternica incat sa ucida un membru Akatsuki?isi spuse in gand Sasuke.>>
-Si despre ce este vorba in misiune?intreba rozalia.
-Tu si Neji veti merge dupa Deidara.El inca mai este in viata.Nu stiu cum dar este!spuse Tsunade uitandu-se urat la Naruto.
-De ce te uiti asa urat de mine bunica Tsunade?
-Pentru ca era treaba unui anumit blond sa se ocupe de Deidara.
-Dar eu si Kukashi am crezut ca l-am ucis!!!!spsuse el.
-Oricum nu mai conteaza....ofta blonda.
In acest timp Sasuke se amuza din plin din cauza lui Naruto.
-Dar de ce merg numai ei doi?intreba blondul.
-Penrtu ca tu inca nu ai devenit jonin.Ai uitat?Cand a trebuit sa dai examenul erai intr-o misiune.Asa ca Sakura si Neji fiind singurii jonini vor merge ei.
-Dar nu trebuie sa mearga cel mult 3 persoane intr-o misiune?
-Ba da..si tocmai de aceea Sasuke ii va insoti!
-Ce??????????????Dar...Dar..
-Gura!Ma doare capul!Asa si in legatura cu echipa voastra.Din moment ce Sasuke sa intors el ii va lua locul lui Sai.Sai tu te poti intoarce inapoi la sectia de ambu.
-Desigur,Doamna Hokaghe!spuse brunetul.
-Sakura aici ai toate detaliile legate de misune.Va ve-ti inatlni cu Neji la iesirea di sat.Acum pregatiti-va.In mai putin de 20 de minute trebuie sa plecati.
-Desigur!spusera cei doi.
Sakura dispura intr-un nor de fum.La fel facu si Sasuke.Acum mai erau in biru doar Karin,Suigetsu,Jugo si Naruto deoarece Sai plecase.
-Acum va las sa va cunaosteti mai bine!spsue Tsunade zambind.Cei 4 plecare de acolo spre parc.Acolo ei incepura sa-i puna o multime de intrebari blondului si el vice-versa.
-Deci,Naruto,de cat timp se cunosc Sakura si Sasuke-kun?intreba Karin.
-Pai de cand erau mici.Au fost in aceeasi clasa si la academie....Dupa au fost in aceeasi echipa.
-Si e ceva intre ei?
-Nu...Nu cred.Cand Sasuke inca era cu noi in echipa o salva pe Sakura dar cred ca facea asta doar pentru ca erau prieteni buni.Insa nu stiu de ce isi spuneau unul altuia secrtele....Au tinut un secret departe de mine....

-Si despre ce era vorba in acel secret?
-Semnul blestemat pus de Orochimaru...
-Naruto,cat de putenica este Sakura?intrebara Jugo si Suigetsu.
-Foarte puternica....este bine specializata in medical jutsu...ba chiar si-a intrecut maestra...
-A intrecut-o pe Tsunade?
-Da....asa este.Plus ca mai are si alte jutsuri cu puteri supra naturale...controleaza apa,aerul,pamantul,focul si acum lucreaza la urmatorul element fiind fulgerul.
-Inseamna ca este intradevar puternica...incepu Karin.
-Da asa este....
-Inainte era la fel de puternica?intreba Jugo.
-Nu nu era la fel de puternica.
-Atunci cumde v-a salvat de la moarte cand Orochiamru i-s trimis pe cei din satul Sunetului sa va atace?intreba Suigestu.
-Nu stiu...dar a reusit...ne-a salvat pe amandoi.
-Care a fost primul nume pe care Sasuke l-a strigat cand si-a renevit?intreba Karin.
-Nu stiu..eu dormeamDar am inteles de la Ino ca a strigat-o pe Sakura...
----------Intre timp------------
-Vad ca ai ajus!spsue Neji zarind-o pe rozalie.
-Scuze daca am intarziat..
-Stai linistita...nu ai intarziat.
-Sasuke nu a ajuns?
-Nu inca.
Peste 3 minute.
-Vad ca ti-ai facut timp sa ajungi si tu pe aici.spuse rozalia iritata.
-Da..ma rog..
-Deci sa mergem..spuse Neji.
Trecura ore bune de cand mergeau.Asa ca facandu-se noapte au pus corturile si au facut un foc.
-Ce ar fii sa spunem niste povesti de groaza?propuse Neji.
-Nu stiu,nu prea am chef de asa ceva...spuse Sakura.
-Dat tu ,Sasuke?
-Fie...
-Atunci incep eu...Si Neji ince sa-si spuna povestea.Era vorba despre o fata care a ramas blocata intr-un metrou.SI nu mai putea iesi.Era vanata de catre un baiat pe nume Greeg care facea experimente ciudate pe oameni.Spunea ca este medic.Acolo sa mai intalnit cu inca 2 oamneni.O fata si un baiat,care au fost ucisi de catre acel psihopat.La final fata a luat un lant si i-a legat gatul iar cand metrol ajungea aproape de ei ea la aruncat in fata lui omorandul.Peste tot era numai sange.Apoi fata a plecat in din nou la statia metroului si cand sia intors capul a ramas uimita...de ce?Ei bine nici eu nu stiu...
-Asta a fost chiar infricosator.....incepu Sakura ironica..
-Imi raspunzi si mie la o intebare?
-Care?
-Cum pot sa te sperii?
-Nu stiu
-Eram sigur....
S cei 2 incepura sa rada.
<<Se pare ca Sakura este schimbata....isi spuse Sasuke in gand>>
-E tarziu ar trebuia sa ne culcam...spuse Sakura.
-Ce sa intamplat?Povestea lui Neji te-a speriat?
-Chiar deloc Sasuke!Poate tu esti cel speriat.Ai o fata parca ai vazut moartea cu ochii.spuse Sakura intarnd in cort.
-Sasuke..las-o in pace!Nu vrei sa se supere pe tine...Deja ai intrecut masura si s-ar putea ca dragostea ei pentru tine sa nu mai existe...Si nu stiu de ce dar am impresia ca ea este singura care te-a iubit vreodata cu adevarat.spuse si el plecand.
-Nopate buna....incepu Sasuke.
-Noapte buna....





Capitolul 3

"Cosmarul devine realitate!"

Zorii zilei isi facura aparitia.Sakura isi deschise ochii de culoarea smaraldului.Iesi din cort si se indrepta spre o stanca.Se aseza pe ea si incepu sa se gandeasca la diferite lucruri.
-Vad ca te-ai trezit!spuse o voce.
-Da..vad ca si tu te-ai trezit,Sasuke!
-Ce perspicace esti...De ce nici macar nu te uiti la mine?
-Ar trebui?
-Eu asa zic.Cand vorbesti cu o persona trebuie sa te uiti la ea.Altfel arati lipsa de respect!Nu te-au invatat parintii tai?Apropo ei ce mai fac?
-Sakura isi ridica privirea din pamant.Ochii ei exprimau o ura de nedescris.Se ridica si se indrepta spre brunet.
-Sa stii ca stiu ce e ala respect!Dar tu nu meriti sa-l primesti!Nu dupa ce ti-ai abandonat satul si ne-ai lasat asa pe mine si pe Naruto.Ne-ai aruncat la gunoi ca pe niste carpe!Te urasc Sasuke!Ma auzi?Te urasc!!!!!!spuse rozalia placand.
Sasuke o urma si disparu si el.Se tinea dupa Sakura pentru a o cunoaste din nou.Sa vada ce sentimente are pentru el.Fata se duse la Neji care se pare ca acum se antrena.
-Neji,pot sa vorbesc cu tine?
-Desigur!Mereu putem vorbi.
Fata se aseza pe iarba moale spunadui lui Neji sa faca la fel.Aceasta ii povesti tot ce s-a intamplat.
-Chiar ca este un ipocrit!
-Neji te rog orice ai face,nu vreau ca el sa stie ca parintii mei au murit?
-De ce?
-Pentru ca asasinul lor este fratele lui.
Sakura nu isi daduse seama ca Sasuke ajunsese in spatele ei.
-Deci el ti-a ucis parintii?Se pare ca nu ia fost de ajuns ceea ce a facut cu clanul Uchiha!
-Sasuke...ce faci?Ma spionezi?
-Nu..Ma documentez!De ce?
-De ce ma minti?
-Nu te mint!
-Ba da...de ce te comporti asa?Sasuke de care m-am indragostit eu nu era asa!Il vreau inapoi pe Sasuke cel vechi!spuse Sakura lasand doua lacrimi fierbinti sa-i cada pe fata ei angelica.Vazand asta Sasuke se apropie de ea si i le sterge.
-Nu mai plange...iti promit ca Itchi va plati pentru ceea ce a facut!
-Sasuke....spuse rozalia lundul in brate.
Neji vazand cele intamplate s-a hotarant ca e mai bine sa mearga sa stranga coturile si sa se pregateasca de plecare.
-Sakura....imi pare rau ca am plecat din sat si te-am lasat acolo pe banca singura...
-Este in ordine..Acum esti cu mine si asta conteaza..
-Da...spuse Sasuke sarutand-o pe fata pe frunte.
Brusc Sakura isi deschise ochii.Isi aminti ceva asa ca il impise pe Sasuke spunadu-i:
-Nu....Nu e bine....
-Sakura...
-Nu trebuie sa ne mai apropiem....NICIODATA!
-Dar ce sa intamplat?spuse brunetul apropiindu-se de rozalie.
-Am spus sa nu te apropii de mine!Nu este bine!Noi doi nu trebuie sa ne mai vedem....spuse Sakura cu lacrimi in ochii fugind din acel luminis si indreptanduse la locul unde erau corturile.Acolo il vazu pe Neji care o astepta.
-Deci...ce sa intamplat?Unde este Sasuke?
Sakura ii sari in brate plangand.
-Neji...eu...nu pot....
-Sakura linisteste..Sunt sigur ca totul se va rezolva.
-Nu pot Neji....Nu pot sa-l iert asa pur si simplu...Nu dupa tot ce a facut....Nu dupa ce m-a lasat singura si mi-a ucis sora....spuse Sakura printre lacrimi.
-Sakura el nu stia ca Rouse este sora ta.Daca stia sunt sigur ca nu ar fii ucis-o.
Stand in bratele lui Neji rozalia a adormit.La scrut timp a aprut si Sasuke care a vazut scena.<<Deci din cauza lui, Sakura sta departe de mine?>>
-Hei Sasuke,ce faci?Vad ca te-ai intors.Deocamdata nu putem pleca.Sakura a adormit si este bine sa o lasam sa se odihneasca putin.
-Nu poate unul dintre noi sa o care in brate?
-Ba da!Te oferi tu?
-Cum vrei.
Sasuke si Neji au luat tot si au plecat.Sakura dormea linistita in bratele brunetului.Incet ,incet ochii verzi ai fetei incepura sa se deschida.Printre buzele-i rosi a reusit sa strige un singur nume:Rouse.....Dupa care i-a inchis la loc.
<<De ce a spus numele asta?Parca l-am mai auzit dar unde?Dor nu poate fii.....>>
Amintirile incepura sa curga prin mintea lui Sasuke:
-Deci tu esti Rouse?
-Asa se pare.....Iar tu esti Sasuke Uchiha.
-Da...Nu stiu de ce dar Orochimaru vrea sa te omor..Asa ca nu am incotro.
-Fa cum vrei.Eu nu voi riposta.Dar sa stii ca daca eu voi muri singura perosana care te iubeste cu adevarat se va indeparta de tine!
-Fii serioasa...De unde stii tu cine tine la mine?
-Stiu...fata aceea seman mult cu mine...Are parul roz....Si ochii verzi...Este sora mea...Iar daca eu mor...Tu nu vei mai exista in viata ei..Iti garantez.
-Nu cunosc nici o peroana care sa corespunda descrierii tale.
-Mai gandeste...Daca vrei iti dau si un nume...Ce zice de....Sakura Haru....
Dar nu a reusit sa termine caci lama sabiei lui Sasuke a strapuns-o.Fata a cazut inconstienta .....Pierdea din ce in ce mai mult sange...Inima ei a incetat sa mai bata,semn ca a murit....
<<Dar cum este posibil?Asta insemna ca eu am omorat-o pe sora Sakurei.De asta nu se mai apropie de mine.Eu sunt cel care a determinat-o sa faca asta...NUMAI EU.....>>
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#7
Tiam citit ficul... :...:
e o idee destul de draguta... dar nu pot sa zic ca esti in totalitate originala...pt ca nu este chiar total
dar este destul de draguta
Ai descriere...dar foarte putina...sau mai bine zis...deloc... descrierea nu inseamna doar 2 cuvinte puse aiurea ca sa descrii ce zi minuntata era afara :...: deci in cateva cuvinte: Descrierea e total varza
sa trecem la dialog e total exagerat...il folosesti preaaaa des ...si faza cu: "itachi o sa plateasca" poi dak era mort :dead: cum sa il mai faca sa regrete pt ce a facut?:))=)) pff... uiti ce ai scris cu 2 minute inainte si uite greseala:))
uneori dialogul e sec...si chiar ma plictiseam sa citesc...doar uneori
ca sa sti un fic nu se bazeaza doar pe dialog...iti sugerez sa te apuci serios de citit... in ambele capitole e la fel... deci nu ai nik o imbunatatire.... daca continui asa...iti irosesti ideile
Un fic nu trebuie neaparat sa aiba capitole gigantice...poti s ale faci medii si frumoase cu tot ce le trebuie
ale tale sunt mari...si incomplete...si chiar exasperante uneori....
actiunea e chiar prea grabita...nu descrii sentimentele...nimic...si in 2 paragrafe deja sau sarutat...chiar dak era in vis...apoi...nush ce sa mai intamplat...deci e aiurea sa te grabesti aja
Chiar sper la inbunatatiri ... are potential ficul..si ai idei dragute..dar dak nu sti sa le pui in practica degeaba le ai
Succes in continuare...astept inbunatatiri :bye:

#8
Capitolul 4

"Sunetele mortii"

Picaturile ploii mangaiau pamantul acum ud.Intr-o casa abandonata statea intinsa pe un pat o fata...Parul ei rozaliu era ud si ravasit.Ochii ei de smarald stateau inchisi.Se pare ca fata dormea...Alaturi de ea , statea linistit pe un scaun de lemn un baiat.Parul ii era la fel de ud ca cel al rozalie semn ca nu de mult au intrat in cabana.El astepta neclintit ca rozalia sa se trezeasca.Sa revina din lumea visurilor la realitate , acolo unde era si el.Ochii lui negri ca noaptea erau indreptati spre fata cea firava , studiind-o atent.Tanarul o tinea de mana si spera sa se trezeasca mai repede.Nu dorea sa o piarda.Afara ploaia era tot mai abundenta.Norii negrii si fiorosi pusera stapanire peste cer.Sasuke era tot mai agitat vazand ca rozalia nu-si revine.O tinea din ce in ce mai strans de mana parca nevrand sa o elibereze.Credea ca daca se hotaraste sa-i dea drumul o va pierde pe veci.Dorea ca fata sa-si revina.Sa-l ia in brate si sa-i spuna ca-l iubeste sau sa tipe la el.Acum o dorea mai mult ca niciodata.Vroia sa-i vada zambetul suav,privirea ce ar topi orice inima.Dorea sa o stranga in brate.Sa-si ceara scuze pentru tot ceea ce a facut chiar daca fata nu l-ar fi iertat.Acum simtea ca ar da orice pentru a schimba totul.Numai gandul ca nu ar mai putea sa o atinga sau sa o vada il sfasia.Totusi cu greu se dezlipi de Sakura.Se ridica de pe scaun si se indrepta spre geam.Privea mahnit ploaia ce nu contenea sa apara.In geamul ud de picaturile ploii se putea abserva reflexia chipului sau.Isi ridica mana dreapta si-si puse palma pe geam.Mana lui mangaia usor geamul transparet.Amintirile incepura sa prinda viata in mintea lui.


~*Flashback*~

Cei trei ninja mergeau linistiti prin padure.Sakura se trezi nu de mult iar acum cei trei isi vedeau de drum.Printre copaci se puteau auzi zgomote ciudate ce te infiorau.Sasuke s-a oprit brusc studiind atent zona.Nu vazu pe nimeni dar tot nu-si lasa garda jos.Deodata din spate se auzi o voce cunoscuta:
-Mai,mai...Ia uite pe cine avem noi aici.Ninja din satul Konoha.Si uite ce-mi vad ochi.Este aici chiar si Sasuke.Acum ma pot razbuna pentru Itachi.spuse Kisame satisfacut.
-Tu?Ce cauti aici?intreba Sakura.
-Pai stai sa ma gandesc.Oare ce de am venit aici?A , stiu!Am venit aici ca sa te caut pe tine.
-Ce vrei de la ea?intreba si Neji.
-Raspunsul este chiar simplu.Avem nevoie de ea pentru membrii raniti din Akatsuki.Iar ea fiind cel mai bun medic este cert ca ea sa ne trateze,nu?spuse Hidan , sarind dintr-un copac direct in spatele Sakurei.
Usor isi scoase coasa si o indrepta spre gatul alb al rozaliei si o imobiliza.Kisame vazand ca Hidan le distrage atentia baietilor se repezi spre tanarul Hyuuga lovindu-l mortal cu sabia din piele de rechin.
-Neji!Nu!!tipa stins fata.
-Ce rusine....Ma gandeam ca esti mai puternic de atat....Dar m-am inselat.Acum este randul tau!zise intorcandu-si privirea spre tanarul Uchiha.Nu ma dezamagi.
Se repezi pentru al lovi , insa Sasuke se feri destul de repede.
-Viteza te este incredibila.Nu ma mir ca ai reusit sa-ti ucizi fratele.
Sasuke isi scoase si el sabia pentru a para loviturile baiatului rechin.Acesta para foarte usor fiecare miscare a sabiei.
-Daca tot esti atat de bun ce ai de gand daca am sa fac asta.
Iar Kisame se indrepta rapid spre Sakura cu gandul de a o ucide , uitand care era adevaratul lui scop.In scurt timp sabia patrunse pe cineva.Dar oare pe cine?Rozalia acum era lesinata.Corpul ei era lasat moale pe subrafata solida.
-Neji?intreba uimit Sasuke.
-Acum mi-am indeplinit misiunea...spuse baiatul prapusindu-se intr-o balta de sange.
-Hidan , vino!
-Dar nu ne-am indeplinit misiunea!comenta acesta.
-O sa ne intorcem candva!
Si spunand asta cei doi disparura intr-un nor de fum.


~*End of flashback*~




Sper sa va placa.Astept critici:eto:Sa-mi spuneti daca nu am facut ceva bine pentru ca vreau sa maperfectionez intradevar:D.
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#9
Hey KuK! , ce spui despre fic ?! Ca e naspa ?! Nu spun ca e nemaipomenit dar cel putin SasuSaku_night_rose nu a plagiat ! Sa nu te mai prind pe aici daca nu stii sa apreciezi munca altora ! Chiar daca nu iti place nu fa spam !

Acum , salutare sys !

Poi , ai mai putea lucra la fic !

Dialogul este cam sec , mai dezvolta replicile ! Altfel nu vei atrage cititorii !
Estetica , hmmm .... lasa space intre semnele de punctuatie . Eu , as vrea sa arate cam asa : " -Tu? Ce cauti aici? intreba Sakura. " , O.k. ?
Nu mai pune multe semne de punctuatie care nu isi au rostul . Cum ar fi : " -Neji!Nu!!tipa stins fata. " ar putea fi mai bine asa : " -Neji! Nu! tipa stins fata. "
Greseli de tastare/ortografie parca am mai vazut cateva .
Naratiune bunicica , adica foloseste si tu epitetul , figuri de stil , o.K ?
Actiunea o grabesti foarte mult !
Ideea e originala !

:bye: sys

#10
In primul rand mie imi place fic-ul.
Dialog: este un pic sec, dar vad ca te straduiesti si asta este bine
Naratiune&descriere: sunt mici scapari, dar te straduiesti si apreciezi
Actiune: mi s-a parut putin grabita, dar incearca s-o redresezi :D Aste sunt comentarile pentru autoare.
In al doilea rand. Mi-am bagat nasul pe la comenturi :-" si am vazut ca, cica este un fic "naspa". Kuk, nu cred ca ai citit regulamentul. In primul rand nu face spam ( sper ca am scris bine, daca nu, asta e :D ) si in al doilea rand, spune clar, fara jicniti si subliniez acest lucru. Eu nu ma iau de critici, numai daca este neaparata nevoie. Am vazut ca se spune ca ai plagiat? Urat :D Mie nu-mi place cand oamenii, isi insusesc munca altora. Eu am vazut acest fic, tot de aceeasi autoare, cand a fost un timp inactiv AZ, si acuma dupa. Ai spus ca este "naspa". De ce? Daca vrei imi dai raspunsul pe PM.

SasuSaku_night_rose, mie una imi place fic-ul tau. Ma bucur ca te straduiesti sa il faci bine si eu apreciez :D (*) Astept nextul :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Umbrele trecutului Yuki. 5 4.044 04-07-2013, 07:40 PM
Ultimul răspuns: ButterflyFly
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.643 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Cutia cu surprize. Paradox 。◕‿◕。 1 2.270 19-03-2011, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Ymequa
  Razboiul Trecutului Uitat [+16] Himisoara. 4 3.828 22-04-2010, 04:56 PM
Ultimul răspuns: Zăpă
  Demonii trecutului norynne 2 2.738 22-03-2010, 05:28 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Umbrele trecutului Lara 2 2.580 03-03-2010, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Viitorul din trecut [+16] Sushiiushii 15 8.403 24-02-2010, 05:23 PM
Ultimul răspuns: Minnie
  Amintirea cenusie a dragostei akira-chan 15 9.286 24-12-2009, 10:42 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Cronicile Trecutului - Cuget in clar de luna [+12] [ mistery / sf ] SethMeth 4 2.713 28-07-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Vampire`Illusion


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)