Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize

#11
Ei bine imi cer scuze pentru lunga intarziere.... Nu am mai avut prea mult timp si am fost ocupata cu siteul.......... dar acum mam intors si sunt gata de criticat.

Pot spune ca am fost surprinsa placut de acest ultim capitol. Se vede o clara imbunatatire. In primul rand ai redus dialogul la cat trebuia sa fie. Nu mai e in exces ceea ce e bine. Nu mai e asa de sec desi ai mai putea lucra putin la el.... Deci la partea cu dialogul ai evoluat destul de mult.

Descrierea........ E ceva mai multa insa mai ai mare nevoie de imbunatatiri. E cam seaca si nu ai epitete.... Incearca sa lucrezi mai mult la ea.

Actiunea: Nu ma mai muscat de fund de data asta dar nici mult nu mai avea :D..... Tot mai e putin grabita. Si la asta trebuie sa mai lucrezi insa daga bagi mai multa descriere o mai ti pe loc. Deci DESCRIEREA care e foarte importanta.

Estetica NU IMI PLACE...... Dupa fiecare semn de punctuatie se lasa un spatiu liber.... Nu arata bine altfel.

Mai lucreaza caci se vad imbunatatiri, ceea ce arata ca te straduiesti si asta conteaza. Incearca sa ti cont de sfaturile mele si astept sa vad cum vei continua. Capitolul asta a fost chiar interesant spre deosebire de cele dinainte care erau pline de dialog sec si fara descriere....... Deci Ja Ne si astept nextul cat de curand ( poate ne si intalnim intr-o zi :D ).....

#12
Am adus continuarea.Sper sa va placa:D Am incercat sa tin cont de sfaturi..Deci sper ca mi-a iesit.

Capitolul 5
"Oare dragostea este de ajuns?"



Privirea baiatului era pierduta . Se gandea intens la ceea ce s-a intamplat . Poate ca daca statea langa Sakura si o proteja Neji nu ar fi murit . Se simtea vinovat . Daca inainte Sakura il ura , acum . . . . .Nici nu va mai putea sa-l priveasca . Se intoarse si isi roti privirea abisala prin camera . Langa rozaliei se mai afla un pat.Acolo zacea fara viata Neji . Corpul lui era plin de vanatai , iar sangele se putea observa foarte usor pe langa vanatai . Atatea sentimete il macinau pe brunet . Ii era aproape imposibil sa le descrie . Dezgust pentru propia persoana , ura pentru Neji , dragoste pentru Sakura . . . Nu mai intelegea nimic . Pe de o parte se bucura ca Neji a murit deoarce nu mai este nimic care sa-i stea in cale in privinta Sakurei , iar pe de alta parte durere . Desi amandoi pareau diferiti se asemanau . Nu au avut parte de dragoste tot timpul . . . Cei drept aproape era straini , dar Neji a participat la aducerea lui Sasuke inapoi in sat chiar riscandu-si viata .
Deodata ochii rozaliei au cunoscut lumina . Se ridica in sezut si studie camera parca absenta . Ochii ei de culoare ierbii au cazut pe silueta ce se afla langa geam .
- Sasuke ? intreba cu glasul stins fata.
- Sakura . . .
Cand brunetul vazu ca rozalia isi indreapta privirea spre patul alaturat sare in fata ei pentru a nu vedea ceea ce s-a intamplat cu Neji . Stia ca daca rozalia va observa asta in momentul acela se va speria cumplit .
- De ce ai facut asta ?
Brunetul nu ii raspune . O lua in brate si o duse afara . Acum ploaia s-a oprit si puteau sa stea in fata cabanei.
- Unde este Neji ? Sasuke ce este cu tine?
- Sakura asculta . . . Neji....Neji a murit .
- Poftim ?
Vazand ca lacrmile incep sa-si faca loc printe smaralde brunetul ii cufunda capul fetei in piptul sau . Dupa ce Sakura s-a linistit Sasuke i-a explicat tot .
- Ce o sa facem ?
- Cei de la Anbu o sa vina imediat . I-am chemat chiar inainte sa ajung aici . Insa o sa vina si Naruto , Sai , Ino , Ten Ten si . . . Hinata. . .
- Hinata va fii distrusa .
Ridicand privirea brunetul observa grupul din Konoha . Se uita la Sakura apoi spuse scrut "Este timpul . . ."
- Sasuke , Sakura ce s-a intamplat ?
Rozalia nu mai rezista o lacrima i sa prelins pe fata angelica cazand in gol pe iarba .
- Baieti . . . Nu stiu cum sa va spun . . . Neji a murit !
- Sasuke spune-mi ca glumesti ! il indemna Hinata.
Bruneta cazu in genunchi . Lacrimi fierbinti ii inundau fata . Pur si simplu nu ii venea sa creada ! Verisorul ei protector s-a stins . Naruto incerca sa se apropie de ea insa fata il respinse . Pe de alta parte nici Ten Ten nu era intr-o postura mai buna . Ca si la Hinata fata ei era cuprinsa de nenumarate lacrmi . Lacrimi pentru persoana iubita .
In scurt timp au plecat indreptadandu-se spre Konoha . Pe tot parcursul drumului Sasuke era atent la Sakura . O studia din cap pana in picioare . Absolut tot comportametul ei . Fata nu mai zambea era pierduta in lata lumea . Persona care i-a devenit ca un frate a parasit-o .Ce rost mai avea acum sa continue ? A da!Trebuia sa le fie alaturi lui HInata si Ten Ten . . . Bunele ei prietene care nu au lasat-o niciodata la greu . . . Dar oare acum cand vor afla cauza mortii lui Neji ii vor mai fii alaturi sau o vor urai?
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#13
Am trecut iar pe aici...mda...:...:
Din nou ai probele cu descrierea... nik eu nu sunt as..dar stiu cand trebuie modificat...deci... tot ce ai scris ma lasat rece. Nik un sentiment nu reiese din tot ce ai scris..nimic
Trebuie sa descrii mult mai in amanunt sentimentele..pana la urma...aici ar fi atatea de descris... Si descrierea actiunii si a altor elemente mai trebuie inbunatatita.
Dialogul...sec... pur si simplu sec...pe la jumatatea capitolului aproape ca nu mai voiam sa citesc...
Estetica lasa de dorit uitate peste el..si iti vei de seama ce vreau sa zic
Daca nu ai greseli de tastare sa stii ca asta nu inseamna ca e perfect
Bun, esti noua...dar asta nu e o scuza:P ..trebuie sa muncesti..si sa inveti din greseli...si mai ales" Asculta sfaturile altora" ori cat de dure si..rele vor parea..nu sunt pentru a te descuraja ci pt a te ajuta
Deci in final vezi ce faci cu descrierea, dialogul si asezarea in pagina...scz ca zic...dar...vezi ce faci cu tot ficul...

Succes in continuare...si sper sa ai rezultate cat mai bune :bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#14
eşec... un fic eşuat .. ...nu mă mai chinui să mai corectez căci îmi va lua prea mult
descriere nu ai deloc... estetica e varza, naratiunea .. nu imi place nici cum narezi, actiunea grabita rau de tot, ba zici ca vin cei din Konoha ba au venit in nici un minut, nu descri nimic, sentimentele Sakurei...ai zis umpic ca a plans, dupa ai zis ca cik "i s-a prelins o lacrima cristalina pe chipul ei angelic" chestia aia e de moda veche, PLAGIAT , ceva de la tine? aceiasi povetire, aceiasi actiune, numa' ca ai schimbat ordinea cuvintelor ca cea in alte ficuri... practic aceleasi cuvinte puse in alt sens, mie sila sa citesc, nu te supara, ba era suparat pe ea, ba acum ii e frica sa ii spuna cum l-a omorat pe neji, Sakura a bocit putin, dupa Hinata, dupa mai pica si naruto pe jos si il ingroapa pe Neji si GATA, nici nu isi vor aminti de el.
nu e nimic bun aici, nici marimea ficului, dialogul ceva mai bun nu poti? poate ca asta a fost cel mai bun lucru din fic.
incearca sa citesti ceva pt k practic nu poti lega nici doua cuvinte fara greseli.
Greseli nu mai mentionez, cu sutele, nici nu va mai intereseaza aici ce greseli sunt.

Sper ca nimeni sa nu imi zica de ce am citit acest fic, fiecare are voie sa isi dea cu parerea in orce topic asa ca mai bine va abtineti
nu accept nici-o jignire la adresa mea, nici din partea autoarei, nu am jignit pe nimeni nici eu asa ca nu accept jigniri
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#15
As dori sa mi se inchida ficul.Nu-l mai pot continua din cauza scolii si oricat as incerca nu pot sa fac progrese la acest fic.Acum am incepu altul impreuna cu Madalina si poate am sa-l postez pe acela doar daca moderatorul imi da voie desigur...
Deci ... ficul meu s-a terminat!
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#16
Topic inchis la cererea autoarei.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Umbrele trecutului Yuki. 5 4.049 04-07-2013, 07:40 PM
Ultimul răspuns: ButterflyFly
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.655 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Cutia cu surprize. Paradox 。◕‿◕。 1 2.272 19-03-2011, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Ymequa
  Razboiul Trecutului Uitat [+16] Himisoara. 4 3.829 22-04-2010, 04:56 PM
Ultimul răspuns: Zăpă
  Demonii trecutului norynne 2 2.744 22-03-2010, 05:28 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Umbrele trecutului Lara 2 2.581 03-03-2010, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Viitorul din trecut [+16] Sushiiushii 15 8.430 24-02-2010, 05:23 PM
Ultimul răspuns: Minnie
  Amintirea cenusie a dragostei akira-chan 15 9.302 24-12-2009, 10:42 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Cronicile Trecutului - Cuget in clar de luna [+12] [ mistery / sf ] SethMeth 4 2.718 28-07-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Vampire`Illusion


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)