Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Umbrele trecutului

#1
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#2
Heii :3.

It's always nice to find a well-written fic ^.^.
Asteptam sa citesc un fic Naruto inspirat chiar din Naruto, fara a plasa personajele in cine stie ce parti ale lumii, ci chiar in Konoha, ei sa fie ninja etc. Deci mi-ai lasat o prima impresie buna. Imi place felul de a scrie, e usor si placut. Cred ca asta mi-a atras atentia asupra fic-ului. Siii imi place cum ai incheiat, cu nota asta de mister care te face sa astepti capitolul urmator.
Nu pot sa ma pronunt inca asupra ideii daca este originala sau nu, inca astept capitolele urmatoare si sper sa ne surprinzi.
Iar cand am vazut acel "Itachi Uchiha" am ramas like "Aiaiaiaiai <3 Itachi- kuuuun trebuie sa citesc in continuare!"
O singura greseala am vazut "inca ii erau vii in minte", in rest nu ai avut greseli, ceea ce ma bucura.
Well bafta cu fic-ul si keep up the good work!
Astept next-ul :3.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#3
Eu inca rad de semnatura Adei :)) . Funny.
Deci sa revenim la fic. Bun capitol. Putin cam scurt (as fi vrut sa aflu mai mult -___-). Foarte misterios. Pai as vrea sa te intreb: O sa fie actiune sau de dragoste? Daca e de dragoste banuiesc ca perechea o sa fie Sakura Itachi (cred).
Descrierea e buna. Nu te lasa sa te plictisesti sau sa-ti pierzi interesul nici o secunda. De dialog nu am ce sa spun deoarece ai avut o singura replica, insa sunt sigura ca nu o sa fie dialog sec nici in urmatoarele capitole.

Succes in continuare! Pana acum te-ai descurcat bine. Abia astept urmatorul tau capitol. Bye~!
[Imagine: 1024-eyes.jpg]

And we aim for the top...

#4
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#5
Bau bau am revenit :3.

Actiunea incepe sa devine interesanta. Inteleg ca Sakura este noua fata, dar sper ca fic-ul tau sa nu intre intr-un cliseu sau ceva de genul (e prietenoasa cu toata lumea, toti baietii o plac cand vad cat de frumoasa e lalalala). Pana acum imi place, ideea e dezvoltata frumos si astept sa vad ce se va intampla a doua zi la examenul cu Kakashi si in ce ehipa va fi repartizata. Si ne-ai lasat in suspans la partea cu bunicul misterios hmmm.
Spre deosebire de primul capitol, aici ai mai avut cateva greseli:
1. Hotaraste-te daca vrei sa fie "tanara" sau "copila", pentru ca ai folosit ambele exprimari in acelasi capitol si nu da prea bine. Ai putea sa zici mai simplu "fata" si ai rezolvat problema :)). Plus ca nu mai suna asa de fortat.
2. Timpurile verbale. Este prezent sau trecut?

Citat:Soarele rasarise de putin timp pe cerul ce capata incet-incet o nuanta de albastru deschis, aducand cu el o noua zi. Locuitorii Konohai incepeau sa se trezeasca dupa o noapte scurta in care nu se odihnisera indeajuns. Nu acelasi lucru se putea spune despre tanara fata ce privea pe geamul camerei sale cum o alta zi isi facea aparitia. Avea un zambet mic, dar totusi fericit pe chip, ceea ce demonstra ca avusese un somn bun

Iar fix in paragraful urmator naratiunea se muta la prezent:

Citat:Un oftat de dor se face auzit, ochii sai verzi precum algele crude ale marilor adanci capatand o umbra de tristete, insa copila nu ii da voie sa o cuprinda si se indreapta vioaie spre baie pentru a face un dus rapid, deoarece adormise imbracata si avea nevoie de ceva pentru a o revigora, mai ales ca avea de gand sa-i faca o noua vizita femeii blonde ce avea titlul de Al Cincelea Hokage.

3. Ca si in paragraful de mai sus, unele propozitii sunt prea lungi si par fortate. Ceva mai micute ar da bine.
4. "nelipsitele-i cizme" -> E prea arhaica forma asta, incearca sa o eviti. Parerea mea este ca suna bine numai in poezii. Deeeci "nelipsitele ei cizme".
5. "o claie de par blond" -> Claie? Serios? Nu gasesc pe moment nimic altceva cu care ai putea sa inlocuiesti, dar, again, nu suna bine.

Si cam astea ar fi punctele slabe. Descrierea e frumoasa, imi place. Fic-ul, cum ziceam, are un mare-mare potential, iar eu iti sugerez sa tii cont de ceea ce am scris mai sus.
Cel mai mult din capitolul asta mi-a placut paragraful despre Sakura si Itachi <3. Ai descris foarte fain acolo si sper ca fic-ul sa ramana ItaSaku, cuplul meu favorit eveeer.

Citat:Pentru ca asa era Itachi. Un barbat minunat

Da, da este <3.

Bafta in continuare si astept next-ul :3.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#6
Ooo! Deci Sakura a avut sau are un bunic foarte cunoscut. Sa vedem daca e de bine sau rau.

Capitolul a fost bun. A fost destul de lung si sunt multumita. Descriere ai avut din belsug. O singura greseala ai avut:

Citat:Mii de ganduri ii strabateau mintea facand-o sa scoata un oftat indurerat.

In rest e foarte bine. As mai fi vrut sa mai zic si eu cate ceva dar le-a zis deja Ada pe toate. Mie nu mi-a mai lasat nimic de zis. >:P

Tine-o tot asa ca e bine. Succes la scris!
[Imagine: 1024-eyes.jpg]

And we aim for the top...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Razboiul Trecutului Uitat [+16] Himisoara. 4 3.797 22-04-2010, 04:56 PM
Ultimul răspuns: Zăpă
  Demonii trecutului norynne 2 2.726 22-03-2010, 05:28 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Umbrele trecutului Lara 2 2.555 03-03-2010, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize Isa-chan 15 14.899 23-11-2009, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Cronicile Trecutului - Cuget in clar de luna [+12] [ mistery / sf ] SethMeth 4 2.666 28-07-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Vampire`Illusion
  Umbrele amintirilor [Yaoi] Yaku-chin 38 18.478 05-07-2009, 05:05 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)