Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A yusuke & kurama love story

#11
aoleu ai o eroare mare:
nu imi dau seama unde incepe dialogul si unde se termina
ce ai facut cu linia de dialog? :O ...aia care arata asa "-"
poate cer prea multe dar te rog eu pune-le
sunt obligatorii daca pui dialog >.<

cateva cuvointe gresite (mai putine ca in capitolul de mai devreme de exemplu)
si ai cam grabit putin lucrurile
zici ca Keiko-chan s-a schimbat asa doar ca sa il faca pe Yusuke intersat de ea
dar ai grabit actiunea ca nici nu am simtit socul :/
ai grabit iara actunea cu scenele intime ca abia daca am simtit atmosfera

Hikikomori chan nu te grabi asa de tare cu scrisul ^^
graba strica treaba si asa si este
stiu ca potoi sa faci mai bine asa ca nu te grabi...fa in ritmul tau , noi suntem rabdatori ^^

poate am uitat sa precizez mai devreme dar eu stau cu ochii 0.0 pe ficul tau ca imi place enorm ^^
imi place mai ales cum l-ai facut pe Kurama indragotsit lulea si un amant gelos
[Imagine: gelosKura.gif]

spor la treaba Hikikomori-chan ^^



PS: si mie imi place Alice Cooper ^^
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#12
Kurama se trezi si nu-l mai gasi langa el pe Yusuke in pat. Se duse in sufragerie, apoi in bucatarie sa vada daca e acolo. Insa acesta plecase. Lua micul dejul, citi o revista manga in al carui numar aparea Rurouni Kenshin. (este vizibila asemanarea dintre Kurama si Kenshi), apoi se imbraca intr-o pereche de blugi neagra rupta in dreptul genunchiului drept si cu un tricou roz, iar in cap purta o sapca nagra. Pleca spre serviciu.
Afara era foarte cald, avand in vedere ca era inceputul primaverii, florile de abia inflorisera. Insa acesta care de obicei era foarte atent la peisajul din jurul lui, nu observase nimic, gandindu-se tot drumul la Yusuke. Simtea ca ceva nu e in regula cu el. Era sigur ca aceasta schimbare era legata de Keiko si de noul sau look. De asemenea, stia ca nu poate sa-i ceara sa renunte la relatia cu aceasta intrucat ii spusese clar de la inceput ca nu poate si nu vrea s-o raneasca pe singura persoana care fusese tot timpul alaturi de el, care-l ajutase si-l sustinuse tot timpul. Desi parea foarte calm, inauntrul lui era nelinistit si zdruncinat de tot ceea ce se intamplase aseara.. Cand deodata se auzi o voce de femeie.
- Kurama!
Acesta se intoarse sa vada cine-l striga. Era Maya, o fosta iubita din liceu. Fata era bruneta, cu parul lung si ochii albastrii, avea trasaturile foarte fine. Inalta cam de 1,55 si foarte slaba.
- Buna, de cand nu te-am mai vazut! Se apleca si o saruta pe obraz
- Mai exact au trecut aproape 4 ani. Tu nu te-ai schimbat aproape deloc, decat ca acum ai parul lung si nu scurt ca inainte, dar tie iti sta bine oricum.
- Scuza-ma, dar nu mai pot sta. Trebuie sa plec, ma grabesc ca sa ajung la timp la serviciu. Uite numarul meu de telefon, poate tinem legatura sa iesim la o cafea ca sa mai vorbim.
- O sa te sun.
Ajunse la serviciu. Yusuke era deja acolo, lucra la ansamblarea unei masini (asa cum am mai scris lucra la o uzina de masini) Se duse la el si ii spuse:
- Trebuie sa vorbim. Hai sa mergem intr-un loc mai retras, unde sa nu ne poate auzi cineva.
- Da, trebuie sa vorbim serios. Am hotarat sa ceva.
- Spune tu mai intai.
- Vreau sa plec cateva zile din Tokio ca sa pot gandi la rece ceea ce sunt, ceea ce vreau sa fiu si sa fac si in primul rand sa-mi dau seama pe cine iubesc cu adevarat, pe tine sau pe Keiko. Nu mai putem continua asa.
- Cred ca asa e cel mai bine. O sa vorbesc cu unchiul meu sa-ti dea un concediu de o saptamana. Te-ai hotarat unde o sa te duci?
- Am vorbit cu Genkai si mi-a spus ca pot sa stau la ea. Totodata o sa profit de ocazie si ca sa ma antrenez in vederea urmatorului turneu pentru stabilirea regelui Lumii de Apoi.
- Credeam ca ai renuntat la ideea de a deveni rege al regelui Lumii de Apoi.
- Kurama, doar ma cunosti! Eu nu renunt niciodata. (avea o privire patrunzatoare, ochii lui tradau dorinta acestuia de a redeveni cel dinainte)
- O sa ma duc sa vorbesc cu unchiul meu. Poti sa pleci de pe acum ca sa si cu Keiko si sa ai timp sa-ti faci bagajele. Presupun inca nu ai vorbit cu ea.
- Multumesc. Ne vedem peste o saptamana. Atunci o sa ne clarificam situatia
- Sper din tot sufletul ca o sa ma alegi pe mine, se inrosi din cap pana in picioare.
Pleca spre Keiko. In drumul sau vazu un baietel si o fetita care se jucau. Isi aminti de ei cand erau mici. Regreta tot ce se intamplase, nu vrea sa renunte la nici unul dintre ei, dar stia ca nu mai poate continua asa, le facea rau tuturor. Trebuia sa se decida.
Ajunse la ea acasa. Batu la usa. Aceasta ii raspunse. Il invita inauntru. Era imbracata intr-o pereche de pantaloni trei sferturi crem si cu multe buzunare si cu un maieu negru, era incaltata cu o pereche de adidasi negri cu sireturi albe late. Il servi cu un suc intre timp.
- M-am hotarat sa plec o saptamana la Genkai.
- Are legatura cu relatia noastra aceasta plecare? Nu mai esti sigur ca vrei sa fim impreuna? Izbucni in plans
- Intr-un fel. Trebuie sa gandesc totul la rece. Vorbim la intoarcere.
- Sa-ti fie clar ca e ultima data cand te astept!
O saruta si pleca.

Trecusera doua zile de cand Yusuke plecase la Genkai, la templu, iar Kurama si Keiko nu mai aveau stare, erau foarte nelinistiti. De-abia asteptau ca acesta sa se intoarca si sa spuna ce-a hotarat.
A treia zi dimineata
Kurama se pregatea sa plece spre serviciu cand deodata se auzi telefonul:
- Alo!
- Sunt, Maya! A ramas sa te sun ca sa mai iesim si noi la o cafea, sa ne povestim ce-am mai facut intre timp de cand nu ne-am mai vazut.
- Scuza-ma, Maya! Dar nu am starea necesara. Poate intr-alta zi.
- Iti respect decizia, daca nu vrei asta e. Dar poate ti-ar face bine sa vorbesti cu cineva despre ceea ce ai pe suflet.
- Multumesc, dar nu pot . Poate alta data.
Inchise telefonul si pleca la serviciu. Afara era foarte frumos, cam cald pentru acea perioada a anului. Parcurile erau deja pline de copii, indragostiti si batrani. El se opri cateva minute in fata parcului unde ii spuse lui Yusuke pentru prima data ca-l iubeste. Ii veneau in minte toate momentele pe care acestia le petrecusera impreuna.

La Genkai, la templu

Yusuke se antrena din greu pentru a deveni si mai puternic. Era singura modalitate prin care putea sa uite din cand in cand de alegerea pe care trebuia s-o faca. Genkai si-a dat seama ca ceva nu e in regula cu acesta, asa ca-i spuse:
- Venirea ta aici nu este legata de faptul ca vrei sa te antrenezi ca sa devii regele Lumii de Apoi. Altceva te framanta. Nu ai vrut sa-mi spui nimic despre ceea ce te framanta de cand ai venit. Ce este? Nu ai incredere in mine.
- Nu este vorba ca nu am incredere in tine. Imi este rusine sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat de cand m-am intors…
- O sa inteleg orice mi-ai spune.
- Am o relatie cu Kurama, dar nu m-am despartit nici de Keiko. Si acum m-am trebuie sa ma hotarasc ce sa fac in continuare…Nu mai pot continua asa. Trebuie sa ma hotarasc pe cine iubesc mai mult. Te rog ajuta-ma…
- Nu ma asteptam la asa ceva… Tot ce-ti pot spune e ca tu trebuie sa intelegi ce simti, pe cine iubesti. Oricum orice ai decide, cineva tot o sa fie ranit. Spune-mi, Keiko stie ceva despre relatia ta cu Kurama.
- Nu, nu stie nimeni, inafara de tine

Decizia

Trecuse o saptama si Yusuke trebuia sa se intoarca de la Genkai. Kurama si Keiko erau putini mai linistiti intrucat stiau ca astazi o sa afle ce a hotarat acesta.
Ajunse pe la 10 dimineata in Tokio. Se duse la el acasa ca sa-si lase bagajele, sa faca un dus si sa se schimbe de haine inainte sa se intalneasca cu Kurama. Hotarase ca mai intai sa-i spuna acestuia ce a decis. In timp ce facea dus, se gandea daca alegerea facuta este ceea ce-si dorea cu adevarat.
- Nu stiu daca este cu adevarat ceea ce-mi doresc, insa in mod cert este cea mai buna alegere… si incepu sa planga.
Se schimba intr-un costum foarte elegant, negru si pleca spre casa Kurama. Batu la usa. Dupa ce deschise usa, Kurama ii sari la gat si-l saruta. Yusuke incepu sa planga iarasi si-l indeparta usor. Nerabdator sa afle ce a hotarat si plin de sperante, el intreba.
K: - Ti-ai dat seama pe cine iubesti pe adevarat si cu cine vrei sa fii tot restul vietii tale? Intreba plin de roseata in obrazi.
Y: - Da, am realizat pe cine iubesc din tot sufletul meu si din toata simtirea mea. Esti tu Kurama…facu o pauza lunga, ii dadura lacrimile…Insa trebuie sa ne despartim. Nu este bine ceea ce facem si nu pentru ca suntem barbati, ci pentru ca nu-i pot face una ca asta lui Keiko, care este pana la urma sufletul meu pereche. In schimb tu esti pierzania mea…il saruta pasional… Adio! Sper ca nu o sa ne mai vedem niciodata, ne-ar rani prea mult pe amandoi.
Pleca. Kurama era distrus. Nu se simtea tradat, ci pustiu in interior. Hoping the best, but expecting the worst! sunt cuvintele care exprimau cel mai bine trairile interioare ale acestuia din ultima saptamana.
Pe tot drumul spre casa lui Keiko, Yusuke se simtea ca cel mai mizerabil om din lume. Vruse sa nu sufere nimeni, crezand ca ceea ce nu se stie nu raneste insa ii ranise pe toti. Stia ca pentru sa-si rascumpere greseala, trebuia sa fie nefericit toata viata. Insa acesta era pretul pe care trebuia sa-l plateasca pentru binele lui Keiko. Doar ea fusese cea care sacrificase totul pentru el, il readusese la viata, ii fusese alaturi tot timpul, crezand in el cand nimeni nu dadea doi bani pe el. Isi sacrificase trei ani din viata asteptandu-l nu putea sa-i faca una ca asta.
Ajunse si la Keiko acasa, lua o infatisare de om fericit, zambind larg desi pe inauntru vrea sa plece la Kurama si sa-i spuna ca totul e o greseala, ca pe el il vrea alaturi de el si nu pe Keiko, insa se stapani. Fata era foarte trista, se astepta ca acesta sa-I spuna ca nu o iubeste si ca totul s-a terminat intre ei. Insa izbucni intr-un plans de bucurie cand il auzi pe Yusuke intreband-o.
- Keiko vrei sa fi sotia mea.
- Da, prostule. Doar stii cat de mult de iubesc.

One look could kill
My pain, your thrill
I want to love you but I better not touch (Don't touch)
I want to hold you but my senses tell me to stop
I want to kiss you but I want it too much (Too much)
I want to taste you but your lips are venomous poison
You're poison running through my veins
You're poison, I don't wanna break these chains
Poison

Kurama era distrus, simtea nevoia sa vorbeasca cu cineva, sa se descarce. Primul lui impuls fu sa vorbeasca cu Hiei, care era cel mai bun prieten al sau, insa isi dadu rapid seama ca nu poate sa-I spuna ceea ce se intamplase intre el si Yusuke pentru ca n-ar fi inteles. Isi aminti apoi de Maya care ii spusese ca poate conta pe ea. O suna si o ruga sa vina la el daca poate, motivand ca nu se simte capabil sa iasa undeva. Aceasta veni intr-o fuga, dandu-si seama dupa tonul acestuia ca ceva nu e in regula. Cand ajunse la el acasa gafaia de efort, dar era asa de frumoasa. Imbracata intr-o fusta de blugi pana la genunchi si cu un tricou albastru care o prindea foarte bine, avand in vedere tenul sau alb care contrasta cu parul cu parul sau negru si lung. Insa Kurama era prea abatut ca sa mai observe astfel de detalii.
- Maya, scuza-ma, dar poate nu e cea mai buna idée ca te-am chemat. As vrea sa-ti povestesc, dar nu pot. E mult prea dureros totul. (Ochii sai verzi, foarte patrunzatori de obicei erau stinsi acum, privea in gol ca un om pierdut)
- Ai incredere in mine! Nu trebuie sa-mi ascunzi ce ti s-a intamplat. Mi-am dat deja seama ca nefericirea ta provine dintr-o despartire de cea pe care o iubesti. Doar te cunosc te atata timp. Nu uita ca am fost iubiti in generala. (radea) pana cand familia mea s-a mutat din Tokio in Kyoto. Spune-mi, cine este proasta care te-a ranit?
- Tocmai aici este problema. Nu o proasta m-a parasit, ci un prost. (spuse cu un ton disperat, ridicand vocea la ea)
Maya ramase uimita, se astepta la orice altceva, numai la asta nu. Vestea cazu ca o ghilotina pe capul ei. Realiza ca trecusera aproape patru ani de cand nu-l mai vazuse si ca multe se schimbasera de atunci, insa nu incetase niciodata sa-l iubeasca. Isi daduse seama de prima data cand il revazuse ca el nu mai simte nimic pentru ea, dupa raceala cu care o tratase. Insa de-abia acum realiza ca cea cu care trebuia sa lupte pentru dragostea lui nu era o fata ci un baiat.
Dupa cateva clipe in care ramasese pe ganduri, isi reveni si-l intreba:
- De ce te-ai indragostit de el? Ce te-a atras la el?
- Iti vine sa crezi ca nici macar eu nu stiu. S-a infiripat in inima mea incetul cu incetul. Ceea ce a inceput ca o simpla prietenie s-a transformat incetul cu incetul in dragoste. Am realizat cu adevarat ca-l iubesc acum doua luni cand s-a intors dintr-o calatorie de doi ani si s-a intors sa se casatoreasca cu prietena sa. Vazandu-I impreuna am inceput sa devin gelos, sa ma gandesc tot timpul la el. Am fost impreuna cateva saptamani. Chiar astazi mi-a dat papucii. Nu o poate parasi pe logodnica sa, mi-a spus asta clar de la inceput. Desi n-o iubeste, nu o poate parasi, vestea ca a avut o relatie cu mine ar distruge-o. A preferat sa sacrifice dragostea noastra. Intr-un fel il inteleg, insa nu pot accepta.(din ochii incepusera sa-i cada siroaie mari de lacrimi )
- Trebuie sa mergi mai departe! Intr-un fel el are dreptate, relatia voastra e impotriva firii naturii.
- Stiu, dar totusi …il iubesc. Nu mai pot si nu mai vreau trai fara el, fara zambetul lui tamp si naiv, fara toate prostiile pe care le zice.

You're as cold as ice
You're willing to sacrifice our love
You never take advice
Someday you'll pay the price, I know

La Yusuke in apartament

Yusuke se intorsese de la Keiko. Avea inima sfasiata, insa pe de o parte era multumit, amintindu-si ca de mult n-o mai vazuse atat de fericita ca azi. Stia ca fericirea lui Keiko are un pret foarte mare, sacrificarea propriei lui fericiri, insa tinea prea mult la aceasta ca s-o raneasca, Fusese la urma urmelor cea mai importanta persoana din viata lui.
Se schimba in ceva mai comod, vru sa se culce, insa nu putea sa adoarma. Se gandea intruna la Kurama, la cum trebuia sa simta acesta . Vru sa-l sune, insa se opri. Nu putea sa-I faca rau in continuare…..

A doua zi dimineata.

Ceasul suna. Yusuke se trezi devreme, avea ceva important de facut. Trebuia sa se duca sa-si dea demisia de la serviciu. Desi avea mare nevoie de serviciu, stia ca nu mai poate continua sa lucreze acolo. Ar fi fost tot timpul aproape de Kurama, facandu-si rau unuia altuia. Se imbraca si se pregatea sa plece cand deodata se azuzi cineva batand la usa. Era Maya. Yusuke ramase blocat, nu stia cine e fata aceea si ce vrea de la el, dar aceasta se prezenta rapid:
- Buna! Tu esti Yusuke? Eu sunt Maya.
- Da. Dar ce vrei de la mine? Cine esti, nu-mi amintesc de tine? Ne-am mai intalnit vreodata?
- Nu. Am venit sa vorbesc cu tine despre Kurama. Mi-a spus tot ce s-a intamplat intre voi si am venit sa te rog sa-ti respecti promisiunea si sa-l lasi in pace. A suferit deja destul.
- Scuza-ma, dar cine esti tu sa te amesteci in viata mea personala? Ti-as fi recunoscator sa pleci
Si ii arata usa. Aceasta pleca nu inainte de a-i repeta lui Yusuke.
- Lasa-l in pace. Nu va putea fi niciodata fericit cu tine. Intelege, ce este intre voi este impotriva firii naturii.
Furios, Yusuke inchise usa. Sparse o vaza care era asezata pe masa de nervi.Nu intelegea cum putuse Kurama sa vorbeasca cu cineva despre relatia lor. Cine era aceasta fata ata de apropiata lui. Oare simtea ceva pentru ea. Toate aceste intrebari ii veneau in minte. Gelozia se infiripase usor in inima lui. Se hotara sa nu se mai gandeasca la asa ceva, pana la urma doar era logodit cu Keiko si urma sa se casatoreasca cu ea. Kurama avea dreptul sa-si refaca viata, doar nu era sa-l iubeasca pe el toata viata. Insa nu se putea abţine sa nu se se simta tradat. Doar ii spusese acestuia ca il iubeste si ca se casatoreste cu Keiko numai ca sa n-o raneasca si el repede isi gasise pe altcineva.
Dupa ce se calma putin, pleca in cele din urma spre serviciu. Il cauta pe Kurama. Acesta fu foarte uimit sa-l vada, nu stia la ce sa se astepte. Spera in adancul inimii lui sa-I spuna ca totul a fost un vis urat. Insa , rapid fu trezit la realitate de Yusuke care ii inmana demisia.
- Nu este nevoie sa demisionezi. Stiu ca ai nevoie de bani. Mai ales ca acum te casatoresti. O sa-l rog pe unchiul meu sa te puna la alta sectie si sa lucrezi in alta tura ca sa nu ne mai intalnim. (avea vocea foarte rece, parand ca nu avusese niciodata vreo tangenta cu el )
Yusuke nu se asteptase la o asemenea reactie din partea Kuramei. Crezuse ca o sa-l implore sa nu demisioneze, ca o sa-l implore sa nu se casatoreasca si sa se intoarca la el. ÃŽntr-un fel dezamagit, nu putu sa se abtina si-l intreba:
- Cine este Maya? A venit de dimineata la mine, sa-mi ceara sa nu te mai ranesc. Cum ai putut sa-I povestesti chestii atat de inttime.
- O prietena. Am mare incredere in ea. Nu te speria, nimeni n-o sa afle nimic de la ea. Scuza-ma, dar am treaba, nu mai pot sta de vorba. O sa ? l trimit de Sono sa-ti spune numarul sectiei la care ai fost mutat si orarul.
Yusuke nu intelegea cum putuse Kurama sa se schimbe atat de mult intr-un timp atat de scurt. Cine era fata asta, in care avea acesta atata incredere. Era oare noua lui iubita? Trebuia sa afle.

Yusuke se interesase la Hiei sa afle cine era Maya. De la acesta aflase ca era fosta iubita a lui Kurama din generala, pe care acesta o iubise foarte mult. Se despartisera din cauza ca familia acesteia se mutase din Tokio in Kyoto.
Il ruga pe Hiei sa-I spuna unde locuise inainte, poate se intorsese sa locuiasca tot acolo. Foarte mirat de interesul lui Yusuke pentru Maya, Hiei il intreba de ce-l interesase.
Se balbai, insa pana la urma reusi sa gaseasca o minciuna pentru a-l linistiti pe acesta. Bineinteles, acesta nu o inghiti, dar nu mai insista.
O cauta pe acesta la adresa data pe Hiei. Avu noroc, acesta locuia tot acolo. Batu la usa, ii raspunse Maya care-l invita inauntru.
- Te asteptam sa ma cauti. Insa de unde ai facut rost de adresa mea?
- De la Hiei?
- Da.
- Ce este intre tine si Kurama?
- Este iubitul meu. Il minti Maya. Nu mai vrea sa auda nimic despre tine. Acum este impreuna cu mine. Acum ca te-am lamurit, te rog sa pleci.

O schimbare radicala

Se inserase. Afara era o vreme foarte frumoasa si calduroasa, mai erau cateva zile si primavera trecea. Kurama se plimba prin parcul de langa fostul lui liceu, dorind parca sa-si reaminteasca momentele frumoase pe care le traise alaturi de Yusuke. Trecuse o saptamana de cand nu mai lucra impreuna cu acesta, de cand ii ascultase ultima oara vocea. Desi se purtase foarte rece cu el, el inca-l mai iubea. Insa luase hotararea de a face tot posibilul pentru a-l uita.
- Yusuke nu a fost si nu va fi niciodata al meu! Trebuie sa accept asta si sa merg mai departe. Se gandea el cand dintr-o data gandurile sale fura intrerupte de un fluierat. Intoarse capul sa vada de unde venea acel zgomot.ÃŽn spatele lui era un barbat cam la vreo 40 de ani, cu ochelari ce parea foarte vessel.
- Hei, papusico! Nu vrei sa mergem si noi la un suc impreuna?
Se apropie de Kurama si-I puse mana pe fund. Il confundase cu o fata. Adevarul e ca chiar semana cu o fata, avea parul lung si roscat, iar trasaturile fetei erau foarte fine si frumoase ca ale unei fete. Insa la toate acestea a pus capac faptul ca era imbracat in costumul sau roz-movaliu.
Se abtinu sa nu-l loveasca pe barbat. Doar ii replica:
- Sunt baiat, boule. Schimba-ti ochelarii ca nu vezi bine cu ei.
Foarte nervos, Kurama se saturase sa fie confundat cu o fata. Ii veni atunci ideea sa-si schimbe lookul ca sa para mai masculine. De fapt, aceasta schimbare de stil pe care dorea sa o faca avea o motivatie si mai puternica, vroia ca Yusuke sa-si dea seama ce pierduse, sa-si dea seama ca e la fel de bun ca el, ca nu e mai prejos cu nimic.
Se duse acasa. Lua o oglinda, se aseza in fata oglinzii la baie si incepu sa-si taie frumosul par roscat. Apoi isi facu curat in garderoba, ii arunca hainele sale care erau mov sau roz. Odata cu aceasta schimbare ii disparu si stralucirea din ochii, privirea lui deveni foarte intunecata si rece. Un zambet rece ii luase locul zambetului sau obisnuit care era atat de luminos inainte.

http://animeboys.aucifer.com/character_p....php?ID=24
Noul look al lui Kurama

- Relatia mea cu Yusuke trebuie data uitarii.
Avea acum un alt tel, sa devina mai bun decat acesta, sa-l invinga la turneul pentru stabilirea noului rege al Lumii de Apoi, care urma să aiba loc peste un an. Dorea sa-l raneasca pe Yusuke in ceea ce iubea el mai mult, castigand in locul lui laurii de a fi cel mai bun luptator. Era constient ca avea mult de muncit pentru a reusi, insa acesta avea sa fie noul lui vis.
A doua zi de dimineata la serviciu, toata lumea era intrigata de noul look al lui Kurama, dar nimeni nu indraznea sa-l intrebe de ce si l-a schimbat. Mai ales Yusuke ramasese masca cand il vazu. Era atat de sexy cu noua sa infatisare. Nu mai parea un baiat speriat, naiv si timid ci un barbat sigur pe el. Nu indrazni nici el sa-l intrebe, dar Kurama fu primul care rupse tacerea.
- O sa particip la turneul Lumii de Apoi care va fi peste un an. Sper sa participi si sa ajungi in finala pentru ca acolo o sa te inving eu. Nimic nu mi-ar face o mai mare placere. Eu am sa plec sa ma antrenez cu Marele Rege Yama. Ne vedem peste un an.(era foarte indarjit si foarte sigur pe el )
Yusuke nu se abtinu. Murea de curiozitate sa afle ce simte acesta peste Maya asa ca-l intreba:
- Si cu iubita ta, cu Maya cum ramane.
- In primul rand nu e iubita mea. Este o prietena. Insa cine stie, timpul va decide. Este o fata frumoasa, dotata nu ca tine care ar putea satisface orice barbat.
Yusuke ii trase o palma. Cum poti vorbi asa despre ea? Iti vrea doar binele si te iubeste. Este o fiinta umana ci nu un obiect care sa-ti satisfaca placerile.
- Nu uita ca am avut un professor foarte bun! Aplic doar ce m-ai invatat. (avea un zambet foarte ascuns, care-l sperie pe Yusuke)

Inceputul luptei


Yusuke de-abia acum realiza ca dintr-un triunghi amoros cineva tot va ajunge sa fie ranit. Tinea mult la Keiko, insa asa cum tii la o sora si nu ca la o iubita. Kurama devenise usor, usor, poate din curiozitate, poate din dorinta, persoana pe care o iubea. Desi, la inceput nu voise sa accepte ca-l iubeste si se incapatanase sa continue relatia cu Keiko, cautand pretexte pentru a se desparti de el, inainte ca relatia sa devina serioasa, isi dadea seama acum ca trebuie sa infrunte realitatea. Nu se mai putea ascunde adevarul, oricat de mult ar fi durut el. Trebuia sa-i spuna ceea ce simte cu adevarat. Ignorand calea grea, dar cea corecta, ajunsese intr-o infundatura din care nu se stia daca mai poate iesi. Era timpul sa se gandeasca la el, la ceea ce doreste el si nu la fericirea celorlalti. Daca fericirea lui insemna nefericirea lui Keiko, trebuia sa treaca peste asta. In viata, uneori este mai bine sa fii egoist...
Insa nu era asa de usor cum ar parea la prima impresie. Kurama nu mai dorea sa-l vada, il dispretuia, incepuse chiar o relatie cu Maya, desi nu era una serioasa. Cum putea oare el sa se duca sa-i spuna ca regreta ceea ce a facut si ca-l vrea inapoi, ca e dispus sa o paraseasca pe Keiko si sa-i spuna adevarul.
Pe de alta parte, sa-i spuna adevarul ei era mult mai usor decat credea el. Ceea ce incepuse ca un nevinovat flirt pentru a-l face pe Yusuke gelos se transformase intr-o dragoste platonica cu Togashi. Ea il respinsese pe Togashi, crezand ca Yusuke o iubeste si l-ar fi ranit mult prea tare sa-i spuna dupa ce-l asteptase atata ca nu-l mai iubeste, ca a realizat ca nu au nimic in comun, ca nu si-ar putea petrece toata viata langa un bataus si ca prefera o persoana manierata, intelectuala si cu un viitor in fata.
Cei doi asa-zisi indragostiti asteptau doar momentul prielnic de a-si marturisi unuia altuia pacatul de a-l iubi pe un alt baiat. Relatia lor se racise foarte mult, se vedeau din ce in ce mai rar, desi trecusera aproape doua luni de cand o ceruse in casatorie si mai aveau doua saptamani pana sa se casatoreasca.
Primul pas de a spune adevarul il va face Keiko, care cu doua zile inainte de nunta isi lua inima in dinti si-i marturisi ca iubeste pe Togashi si ca vrea ca sa anuleze nunta. Yusuke crezu ca pica cerul pe el, fata pentru care el isi sacrificase fericirea alaturi de Kurama ii dadea papucii, spunand ca nu avea niciun viitor alaturi de el si ca nu-l iubeste. El renuntase la totul degeaba, fara niciun motiv. Nimeni nu-i era recunoscator, ba chiar mai mult toata lumea il dispretuia.
Keiko de cand se maturizase devenise mai superficiala, nu mai era fetita dinainte care credea in basme cu feti frumosi. Vroia un sot care sa-i confere stabilitate financiara, un statut social si un bataus care nu stia nimic altceva decat sa lupte si care lucra intr-o fabrica de masini.
Orgoliul si fericirea lui Yusuke fusese calcat in picioare de o fata care inainte fusese totul pentru el, cu care impartise multe momente frumoase, care-l sustinuse si-l ajutase sa treaca peste momente foarte dificile. Linistit intr-oarecare masura ca nu mai era constrans sa se casatoreasca, hotara ca era mai bine sa-i nu mai spuna nimic despre relatia lui Kurama, despre faptul ca a inselat-o ca sa nu se simta umilita. Era cel mai bine...
Se implineau doua luni de cand Kurama plecase sa se antreneze cu Marele Rege Yama pentru a deveni cel mai puternic luptator al Lumii de Apoi. De atunci Yusuke nu-l mai vazuse, dar se interesa de ce mai face prin Botan, de care ramasese foarte apropiat. Aceasta ii povestise ca acesta s-a schimbat foarte mult, a devenit mult mai puternic si ca mai venea din cand in cand in lumea umana pentru a-si vedea mama si o prietena pe care o lasase in urma.
Cand auzi ca venea sa vada o Maya simti ca inima i se aprinde de gelozie. In tot acest timp, Kurama nu venise nici macar o data sa-l vada pe Yusuke, sau cel putin asa credea el. Yusuke era ferm convins ca Kurama il uraste, ca nu mai vrea sa auda nimic de el si din aceasta cauza era foarte trist nu mai avea chef de nimic desi lunile treceau si Turneul se apropia cu rapiditate.
Mai erau trei luni pana cand Turneul incepea si Yusuke nu se antrenase aproape deloc. Ajunsese intr-o stare deplorabila, nu putea iontelege cum i se putuse intampla asta tocmai lui. El care crezuse toata viata ca o sa se casatoreasca cu Keiko si ca o sa aiba o familie impreuna, ajunsese sa se indragosteasca de Kurama, care la randul lui il iubise insa pe care-l ranise atat de tare incat nu putea sa-l ierte. Nici macar nu indraznise sa-i spuna ca nu se casatorise.
Se hotari in cele din urma sa se duca in Lumea de Apoi sa se antreneze impreuna cu Mukuro si Hiei, care se casatorisera intre timp. Era decis sa ramana in lumea de Apoi dupa concurs, nu-si mai gasea locul in lumea umana.I se parea ca toata lumea il dispretuieste.
Mukuro il supuse in cele trei luni pe care le petrecura acolo unor antrenamente foarte dure mai ales din punct de vedere mentral deoarece acesata era punctul lui slab.
- Punctul tau slab nu este lipsa puterii, ci lipsa increderii in tine, este labil din punct de vedere emotional. Daca vrei sa-l invingi pe Kurama, nu uita, trebuie sa-ti depasesti sentimentele pe care le ai pentru el. Nu uita lupta, nu este un joc. Prin lupta poti face ca inimile voastra sa bata din nou in acelasi timp, sa aiba acelasi ritm. Daca vrei sa-l recastigi trebuie sa-i readuci aminte de ce s-a indragostit de tine.
- Ca doar nu crezi ca s-a indragostit de fizicul tau si toti incepura sa rada.
Insa ce era mai greu de abia acum incepea. Se antrena in special cu Mukuro, care era in continuare mai puternica de Hiei. Mukuro evoluase foarte mult intre timp, devenind mult mai puternica decat Yomi.
- Cand vei fi in stare sa ma invingi pe mine, o sa-l poti invinge si pe Kurama. Daca poti sa invingi o femeie puternica, poti sa-ti invingi si teama de a-l rani pe cel care-l iubesti.

Speranta renaste. O propunere indecenta.

Yusuke aproape isi revenise din depresia pe care o suferise mai ales datorita ajutorului lui Mukuro, care-l asustinuse ca sa redevina baiatul plin de viata de dinainte. Incepuse din nou sa-i placa sa lupte, de-abia astepta sa lupte cu Kurama, ca sa vada cat de puternic ajunsese acesta.

Intr-o zi ii spuse lui Mukuro ca are ceva de rezolvat si ca trebuie sa plece in Lumea Spirituala, ca sa vorbeasca cu Kurama, urma sa-i propuna ceva, ca sa rezolve problemele dintre ei.

Ajunse in lumea spirituala, se intalni cu Koenma si-l ruga sa-l duca unde se antrena Kurama cu Marele Rege Yama. Acesta refuza prima data, dar fu emotionat in cele din urma de Yusuke, care-i zise ca:
- Stiu ca m-am purtat ca un imbecil. Insa vroiau doar sa fac ceea ce credeam ca e mai bine pentru toti. Dar se pare ca nu am facut suficient de bine. L-am ranit atat de tare pe Kurama, din cauza mea s-a schimbat atat de mult. Mi-e dor de vechiul Kurama, cel care stia sa fie alaturi de mine, sa ma sprijine de fiecare data cand aveam nevoie de indrumarea cuiva. Dar acum, se pare ca e prea tarziu...Nu mai vrea sa auda de mine, in plus se pare ca are o relatie cu o fata foarte frumoasa si finuta, care se vede ca-l iubeste foarte si care in plus a fost prietena lui in generala. (Ochii lui erau foarte tristi, insa plini de viata, vorbea despre Kurama cu multa caldura.)
- Te ajut, dar nimeni nu trebuie sa afle. Daca afla tatal meu ca te-am ajutat sa intri in Lumea Spirituala, ma omoara. Doar stii cat te uraste, inca mai este valabil ordinul de a te elimina.

Yusuke afla de la Koenma unde se afla Kurama, insa drumul era foarte dificil. Acesta nu se descuraja insa, era un bun prilej de a se antrena in vederea turneului. Mai era doar o luna pana cand acesta incepea.
Cand ajunse acolo il vazu pe Kurama plin de rani, intr-o stare foarte grava. Se antrenase zi si noapte, intr-un ritm infernal pentru a deveni cel mai bun, dorea sa-l depaseasca pe Yusuke mai mult de cat orice. Yusuke fu cuprins de tristete sa-l vada intr-o stare atat de deplorabila incat vru sa-l imbratiseze, dar Kurama il respinsese:
- Nu suport sa ma mai atingi cu mainile tale murdare. Ce faci aici? N-ar trebui sa fii alaturi de sotia ta, Keiko? Si cum e viata impreuna cu ea, te simti mai barbat alaturi de ea, decat te-ai fi simtit alaturi de mine? Orgoliul tau a fost satisfacut?! Avea un ton foarte rece, intreba fara sa astepte vreun raspuns in schimb.
Cu ochii in jos, neindraznind sa se uite in ochii lui, ii raspunse scurt:
- Nu ne-am casatorit.
- Am venit aici ca sa-ti propun ceva. Daca castigi tu Turneul o sa fac ceea ce vrei, dar daca il castig eu imi promiti ca o sa te intorci la mine.
- Si ma rog de ce as acepta. Eu vreau doar sa te inving, nu vreau nimic altceva de la tine, decat sa-ti demonstrez ca sunt mai bun decat tine
- Esti oricum mai bun decat mine, mi-ai demonstrat deja asta, acceptandu-ma si iubindu-ma asa cum eram. Dar, iti repet daca castigi tu iti promit ca o sa fac ceea ce doresti tu...
- Accept, insa numai pentru ca jocul sa devina mai interesant, miza sa fie mai mare. Daca castig eu, trebuie sa renunti odata pentru intotdeauna la lupta, sa nu mai lupti niciodata, sa renunti la ceea ce iubesti tu mai mult. Cred ca asta ar fi o pedeapsa mai mult decat suficienta pentru tine.
- Te inseli. Inainte iubeam cel mai mult lupta, insa m-am schimbat de atunci datorita tie. Acum tot ceea ce-mi doresc este sa fiu cu tine. Alaturi de tine este fericirea mea.
- E prea tarziu. N-ai stiut sa ma apreciezi la timp, asa ca acum totul este pierdut pentru tine. N-am de gand sa pierd in fata ta. Dar daca o sa pierd, o sa-mi tin promisiunea. (o licarire ii aparu in ochii)
- Dar nu uita, eu nu te mai iubesc.
Yusuke se apropie usor de el. Incepu sa-i dea suvita din fata. Si-l saruta cu pasiune. Kurama ramase blocat, nu-l respinse. Dar dupa sarut, ii dadu o palma:
- Sa-ti fie clar ca nu te iubesc. Doar m-ai luat prin surprindere. Acum te rog sa pleci, trebuie sa ma antrenez, ne vedem peste o luna la Turneu.
- Sa te antrenezi din greu. Doar nu vrei sa te inving usor...
- Promit.

Yusuke pleca fericit. Simtise pasiune in sarutul cu Kurama, insemna ca acesta inca-l mai iubesa. Se intoarse asa de fericit la Mukuro, incat aceasta nu se abtinu si-l intreba:
- Ce ti s-a intamplat, te-ai impacat cu el:
- Nu inca. Acum vreau doar sa ma antrenez. Trebuie sa ajung foarte puternic, incat sa-l infrang.
Desi Kurama il tratase cu multa raceala, incercand sa-l convinga pe acesta ca nu-i pasa ca nu se casatorise, era foarte bucuros. Dar, nu avea de gand sa fie invins de Yusuke. Dorea sa-l infranga din toata inima sa, doar asa putea sa treaca mearga mai departe si sa fie fericit.

Poze cu Kurama:
http://www.hopeforlorn.net/images/aya025.bmp


Prea mult a yusuke& kurama love story

Luna trecuse. Maine incepea turneul. Yusuke ÅŸi Kurama se antrenasera ca niste nebuni in tot acest timp, incercand sa-si depaseasca limitele si sa devina cel mai puternic luptator al Lumii de Apoi, insa multi alti asteptau la randul lor sa castige turneul. Pentru fiecare dintre luptatori turneul avea o miza speciala.

Hiei ÅŸi Mukuro se hotarasera sa nu mai participe la el, nu mai simteau nevoia sa lupte desi se antrenasera in continuu. Duceau o viata linistita, se casatorisera, iar Mukuro chiar astepta un ,,Hiei junior?. Hiei simtea pentru prima data in viata lui implinit, cineva chiar il iubea.

Yomi se intorsese impreuna cu fiul lui care devenise intre timp extrem de puternic, datorita antrenamentelor pe care le facuse impreuna cu tatal sau, aproape il egalase ca energie demonica. Visul lui era sa lupte cu Youko Kurama, ca-si dea cu adevarat seama cat de puternic era acesta.

Intre timp in Lumea Umana, Keiko se imprietenise cu Togashi, urmau sa se casatoreasca peste doua luni. Erau foarte fericiti, uitasera cu totul de ce fusese inainte, vroiau sa inceapa o noua viata impreuna. Kuwabara ii castigase inima lui Yukina, care desi nu-l iubea acceptase sa fie iubita. Urma ca acestia sa aiba impreuna grija de templul lui Genkai, dupa moartea acesteia. Shizuru se casatorise intre timp cu un om de faceri, foarte cunoscut in toata lumea.

In Lumea Spirituala, Koenma si cu Botan incepusera o relatie, cei doi tineau unul la altul de mult dar nu avusesera ici odata curajul sa recunoasca. George era cam gelos pe acestia, nu putea accepta sa-l imparta pe Koenma cu acesta.. Insa in cele din urma, ?triunghiul amoros? incepusese sa se inteleaga bine, sa-si accepte unul altuia eexcentritatile.

Yusuke de-abia astepta sa vina ziua cea mare. Isi dorea din toata lumea sa-l invinga si sa fie impreuna cu acesta. Era convins ca acesta inca-l iubeste si ca toata indiferenta lui era doar o masca.
Incepuse sa-si faca planuri cum o sa fie viata impreuna, ce o sa faca in continuare, unde o sa locuiasca.

Kurama dorea sa-si indeplineasca visul de a-l invinge macar o data pe acesta. Doar asa putea sa se simta implinit si sa-si continue viata impreuna cu acesta. Desi, poate parea cidat, Kurama se simtea inferior lui Yusuke si nu putea sa-si depaseasca complexul daca nu-l invingea.
Insa amandoi, uitasera de ceilalti competitori care erau de asemenea foarte puternici si dornici sa invinga.

Lupta incepe.

In primele faze ale concursului, Yusuke, Kurama, Yomi si Shura s-au calificat cu usurinta. Urmau stabilirea semifinalelor: Kurama-Yomi, Yusuke-Shura. (imi cer scuze ca nu descriu luptele, dar nu ma pricep)
Prima semifinala: Kurama-Yomi
Yomi fu invins cu dificultate de Kurama. Acesta fu uimit de cat de mult evoluase acesta si nici macar nu se transformase in Youko-Kurama. Dar, fu fericit, visul de a lupta impotriva acestuia i se implinise.
A doua semifinală: Yusuke-Shura
Shura lupta foarte bine impotriva lui . Isi folosi cele mai bune arme, insa Yusuke era net superior asa ca-i fu usor sa-l invinga


Marea finala: Yusuke vs Kurama
Yusuke il lasa pe Kurama sa-l invinga, desi era mult mai bun, neevolund la capacitate maxima. Dandu-si seama ca acesta se simtea inferior lui, il lasa sa-l invinga, desi aceasta infrangere insemna practic renuntarea pentru totdeauna la lupta, si maiu ales la Kurama. Yusuke era bucuros, simtea ca facuse ce trebuia, il facuse pt prima data cu adevarat fericit.
Dupa intrecere se duse sa-si ia ramas bun de la Mukuro si Hiei, insa avu o mare surpriza acolo, il astepta Kurama:
- Felicitari! O sa ?mi respect promisiunea
- Prostule! Nu e nevoie.
- Eu vreau sa fiu cu tine.
Il saruta si apoi il imbratisa.
Cei doi se hotarasera sa ramana in Lumea de Apoi si sa inceapa o noua viata impreuna.

The End
It's a game...

#13
Ohayo Hikikomori!Imi cer mii de scuze ca nu am mai postat la ficul tau...dar asta nu inseamna ca nu l-am citit!Si ca deobicei,nu am decat cuvinte de lauda la adresa ficului tau.Este unul dintre cele mai bune din cate am citit!Mai este necesar sa spun ceva?A da....imi pare nespus de rau ca s-a terminat!!:((:((.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#14
Gomenasai ca postez asa de tarziu ... am citit dar am uitat sa postez >________<

Anyway asa cum am mai zis .. imi place,imi pare rau ca s`a terminat T.T insa a avut un happy ending xD ... Si Keiko si`a gasit si ea pe altcineva desi m`a enervat putin ca i`a spus atat de tarziu lui Yusuke .
Imi place look`ul lui Kurama ... Aya este asa de cute ^^ si chiar seamana cu el ...mici greseli de ortografie dar in rest mi`se pare ok
Mi`a placut ca Yusuke l`a lasat pe Kurama sa castige ... and faptul ca au ramas impreuna.


#15
T.T loooove the story! Ciudata relatia kurama X yusuke dar ai descris foarte bine sentimentele si trairile personajelor! Se vede clar ca esti o scriitoare talentata :D

Cateva greseli de tastare dar nu-i nimic , am inteles ce scria . Waiting for new storys!!!

#16
Daca Elena mai vroia sa posteze ceva...o facea de mult timp.avand in vedere ca acest fic este terminat de ceva vreme(mai mult de jumatate de an),nu vad care este motivul pentru care postati.Nu mi-o luati in nume de rau...insa cred ca am dreptate.
Ja Ne
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#17
Numai postati aiurea foarte bine a spus love_yuki_eiri
hikikomori daca vrie sa poui o continuare sau ceva da-mi un pm si il deschid

~thred closed~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.485 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.174 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.217 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.696 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.508 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.887 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.636 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.790 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.744 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.120 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)