Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D)

#11
Capitolul al V-lea:Excursia mea in Turcia impreuna cu Bidam

Dupa ce m-am despartit de Sasuke m-am imbolnavit groaznic. Am zacut o saptamana. Nu imi convenea. Peste doua saptamani mergeam in excursie in Turcia. Ma simteam din ce in ce mai rau iar eu aveam numai cosmaruri cu Sasuke. Plangeam in fiecare noapte si mereu visam cum el ma lasa sa cand intr-o prapastie lasandu-ma singura in intuneric , el intorcanduse catre viata lui minunata. Imi era greu. Dar intr-o zi cand a venit o asistenta medicala sa imi faca vaccinul intr-o noapte a venit si cu fiul ei pe nume Bidam. Din aceea seara m-am simtit mult mai bine. Imi placea acel tip. Era dragut, inalt, frumos, blond ca si mine, iar ochii lui erau ca scoarta de copac. In aceea seara am aflat ca voi merge in excursie cu el, pun pariu ca m-am facut ca racul cand am auzit acea veste extraordinar de super. Pana la urma mi-am revenit si am reusit sa merg in excursie. Am facut pe drum 2 zile. Prima oprire fiind la o statiune pe care am uitat-o, iar a doua oprire la Pamukale. Era foarte frumos si imi placea la nebunie. Am vizitat un munte de calcar de unde se scurgea un izvor care nu avea sursa. Ori cum. Pana nu am ajuns la hotel nu a fost distractiv in comparatie cu ce am gasit acolo. Mancare la discretie, piscina pe nu stiu cai km patrati, vai de mine si de mine. Era mai frumos ca in rai. Imi placea la nebunie. Era superb. Ziua stateam k el pe plaja si inotam impreuna, seara ieseam cu el. Imi doream atat de mult sa se opreasca timpul in loc. Nu mai aveam nici o grija. Sasuke nu mai era cu mine, iar eu puteam sa respir din nou dupa cateva saptamani bune de jelit si de zacut la pat tot din cauza lui Sasuke. Acum il aveam pe Bidam. Imi placea de el. Era amuzant, stia sa se distreze si imi oferea protectia si grija pe care o tanjeam de atata vreme la Sasuke. O singura data m-am certat cu Bidam cand el ma „parasit” pentru a se duce cu un pusti pe nume Stefan sa inoate. Normal. Pe cine sa aleaga? Pe mine o simpla prietena de a lui sau pe cel mai bun prieten al lui? Eu suparandu-ma ca prostuta pe el am plecat sa inot departe de ei fara sa observ ca am disparut din raza lui de vedere. Vroiam sa plang dar nu de fata cu multimea. Asa ca m-am scufundat si am inceput sa inot cu capul pe la fund ca o sirena vazand totul pe sub apa.El aoservand faptul ca nu mai sunt cu ei panicat a inceput sa ma caute peste to, dar vazand ca nu sunt de gasit s-a gandit sa de duca la tata sa ma dea disparuta. Cand am ajuns la saltea, tata cu Bidam erau nervosi pe mine. Tata m-a certat un pic, insa nu a fost nimic fata de ceea ce mi-a facut Bidam:
- Sakura, te-ai tignit?
- NU.
- Atunci de ce ai plecat asa fara sa anunti?
- De ce te-ai suparat? Nu inteleg credeam ca stai cu ei? Zic eu suparata foc intorcand fata in partea opusa fiind bonsunflata cu mainile in san.
- Pai ma, nu te inteleg, de ce?
Vazand ca nu o scoate la cap cu mine, imi ia fata, imi intoarce capul spre el si imi da un sarut puternic, un sarut poate mai cu efect decat cele date de Sasuke. Unu care imi provoca o placere nemaipomenita care ma facu sa raman cu gura cascata si dupa ce rupsese sarutul. Eream in al noulea cer. Imi placuse sarutul mai mult ca niciodata. <<Uau. A fost incredibil>>, mi-am zis in gand. Dupa ce ma calma cu acel sarut, a ramas numai cu mine, balacindu-ne in apa rece. Era perfect, eu aveam cel mai bun protector vreodata, Bidami.
Peste cateva zile eu cu el si cu parintii nostri am fost sa inotam la 5 metri adancime. Apa era sarata iar afara erau 35-40 de grande C. Cand am ajuns la hotel noi doi am ramas in camera singuri parintii fiind intr-o alta excursie dupa. Dupa plecarea parintilor am inceput sa ne uitam la un film si apoi am inceput sa ne sarutam, desi nu erau la fel de pasionale ca celelalte totusi aveau si ele stropul acela dulce al buzelor lui moi si catifelate. Era si normal dracu. Dupa soare si apa ce mai era? Eu eream imbracata intr-o rochie fara bretele. Sutien nu aveam pe mine, iar el era numai in chiloti, ceea ce ma facuse sa rosesc cand l-am vazut prima oara. Ii venise niste idei mai erotice, da ce sa fac? Eu l-am refuzat politicos. Desi se suparase un pic, eu l-am multumit cu o mie de saruturi apetisante pe buzele lui rozalii. Il iubeam puteam spune. Imi placea de Bidam, dar nu mi se parea normal sa ma culc cu el asa repede, dar din fericire el a inteles asta numai din priviri si chiar foarte repede. Dar tot nu s-a lasat si vroia sa ma convinga. Cum? Pai sa vedem. In timp ce eu il sarutam, m-a luat de mijloc. Am uitat sa specific si ca noi eream in pat? In fine. Cum am zis. M-a luat de mijloc si m-a invartit punandu-se peste mine si acoperindu-ne cu plapuma. Eu nu am zis nimic, iar el a continuat. A dat sa imi dea jos rochia si l-am lasat. Imi placea cum imi mangaia silueta mea subtire. Adoram asta mai mult decat saruturile, cred. Dar tot nu ma pacalit. Cand sa ajunga mai jos l-am oprit. L-am dat la o parte si m-am asezat peste el, sarutandu-l si cu mai multa pasiune. Ma simteam foarte bine si abea daca puteam rezista tentatiei. Dar cand mi-am dat seama ca incepuse deja sa imi puna mana pe fund, am intrerupt saruturile si m-am dat jos de pe el inpingandu-l tipand la el:
- Ti-am zis ca nu. Saruturi da, dar nu si altceva. Ma lasi dracu insarcinata. Asta vrei?
- Nu, nu asta vreau, dar...
- Dar ce?
Nu am mai zis nimic si am iesit din camera lui pe usa fara sa il mai ascult. M-am dus la mine in camera si am deschis televizorul. Peste 10 minute aud o bataie inceata in usa.
- Cine e?
- Eu.
- Ce vrei?
- Sa imi cer scuze.
Ma duc eu, ii deschid usa, il poftesc inauntru si il ascul un pic mai calma dar tot suparata.
-Uite ce e. Sunt baiat. Ce vroiai sa fac? Desi mi-ai zis nu, tu m-ai sarutat in continuare. Nu puteam rezista tentatiei. Uite, hai nu mai fi suparata si hai sa mergem in piscina da? Ca trebuia sa vina parintii.
Eu am acceptat si m-am dus. Seara au venit si parintii nostrii iar eu cu el am fost la o discoteca. Ne-am distrat de minune. Am dansat, am cantat si toate celelalte.
Dupa 3 zile am excursia s-a sfarsit iar noi ne-am despartit, ducandu-ne fiecare la casele noastre. De atunci nu am mai auzit de el nimic.


Rochia pe care o purtam. Difera culoarea. Era pe verde:
[Imagine: 2887_8_1229350080.jpg]
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#12
Dupa ce m-ai rugat de prea multe ori am venit cu un comentariu...:))
Pot spune ca mi-a placut ideea capitolului si ca in unele parti a fost povestita foarte bine, dar asta daca privim per total pentru ca au fost si niste lucruri mai ...nepotrivite.
Descrierea a fost destul de buna desi, daca nu vroiai sa insisti pe trasaturile lui Bidam, era minunat daca descriai mai mult scenele dintre voi, dar oricum puteai sa lasi scenele asa, daca descriai ce ai simtit tu, cu mai multe amanunte.
Dialogul nu mi-a lasat de dorit, dar naratiunea a fost cam grabita. In unele locuri in care trebuia sa mai tii totul pe loc ai fugiiit si a fost cam greu de urmarit.
In rest a fost bine, doar ca am vazut eu niste limbaj de mess p-acolo:)), dar de data asta te iert:)). Per total a fost un capitol frumos, despre care nu am ce zice pentru ca a fost cam scurt.
Astept nerabdatoare urmatorul capitol. Muulta inspiratie :X

#13
salut
am venit si eu in vizita. este destul de sweet pana acum, dar din punctul meu de vedere mai ai de lucru. so sa incep cu criticile putin mai... nu stiu...vom vedea ce o sa iasa la sfarsit. so descriere nu prea ai si asta nu e bine, stiu pe propia-mi piele, ai grija. dialog nu mi se pare sec, ceea ce e ok. naratiunea mi se pare putin cam nepotrivita, dar este O.K. pentru ca ai incercat sa o faci sa se impleteasca armonios cu dialogul si descrierea. so actiunea este O.K. mi se pare chiar bine. te descurici destul de bine, dar trebuie sa mai exersezi.
astept nextul sa vad ce mai fac acesti nebuni=)))
succes in continoare si ai grija cum impletesti totul pe acolo
bye bye si te astept cu nextu
pupicei:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.062 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.834 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.731 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 246.162 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.967 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.145 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.187 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.359 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Dragostea poate fi fatala Annya 83 69.406 26-04-2009, 11:34 AM
Ultimul răspuns: D@n@
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.671 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)