Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea trece peste orice

#2
Ce de-a laude o.O No prob, I'm here to spoil the party ^___^ Sa incepem:


Salut! Numesc Sakura Haruno. -> Asta suna doar putin mai bine decat "Eu Eli. Tu numesti?" -__- First of all, my dear, cum incepi tu un cap cu salut?! o_O Si apoi continui cu "Numesc Sakura Haruno" :| Numesti din jungla? o.O

Sunt o fata care acum trei zile a implinit nouasprezece ani. -> Cand incepi o propozitie cu "Suna o fata care" te astepti sa urmeze o descriere, nu varsta o.O

Am parul lung si roz ca florile de cires abia inflorite, ochii verzi ca cele mai stralucitoare smaralde si pielea alba ca zapada ce se asterne pe pamantul rece iarna. -> Foarte draguta descrierea, doar ca... nu te cam lauzi? Adica, ba da, te lauzi -_- Descrierea asta ar fi mers perfect daca ar fi fost facuta la persoana a III-a, dar cum tu ai ales persoana I... riscurile meseriei, my dear

optusprezece ani -> Cum? o_O "Optsprezece", mama o_o

A fost un succes total. Fustele, tricourile si rochiile erau viu colorate. Acest lucru dovedea ca eu sunt o persoana plina de viata. -> Treci de la un lucru la altul :| De la succesul colectiei direct la firea ta o_o'

La varsta de treisprezece ani parintii mei au murit intr-un accident de masina iar de atunci am fost crescuta de bunica mea Maya. -> La varsta de treisprezece ani parintii mei au murit intr-un accident de masina, iar de atunci am fost crescuta de bunica mea, Maya.

Ea este o femeie ... Ea mi-a oferit ... cel mai mult de ea. -> OMG o.O Repetitia repetitiilor

Acesta este format de -> Draguta exprimare o.O Originala, chiar o.o' Pe vremea mea se spunea "format din", da' vad ca timpurile s-au schimbat, eh

un dulap din lemn de cires unde imi tin toate hainele -> Iti tii hainele in dulap? Nu m-as fi gandit xD

leptopul -> Fa-mi o favoare ^___^ Nu mai folosi cuvinte daca nu stii sa le scrii. E "laptopul", my dear ^___^ [Ia zi, acum ma trezesc ca imi scrii "pita" xD]

un scaun de birou, un birou -> Eu credeam ca acea camera contine un scaun de dormit o.O Se pare ca m-am inselat T^T Plus ca ai o repetitie -_-

la fal -> Uuu, scrii in mai multe limbi? o.O Iti apreciez straduinta, dar incearca sa ramai pe romana, ca sa intelegem si noi ceva ^___^ "la fel"

Dar sa revenim. -> Ca musca-n lapte a picat asta xD De unde ai plecat, si te-ai abatut de la fir, ca sa revii? Huh?

Era in birolu -> 1. Cine era? o.O 2. Ti-am spus sa ramai pe romana T.T De ce nu inlocuiesti acel cuvant de origine straina cu "biroul" ? ;;)

birolului -> Ce ti-am zis eu mai sus? T.T "bi-ro-u-lui", "biroului"

Deodata pe usa isi facu aparitia o femeie -> Pe usa?! Nu se poate!! Puteam sa jur ca o sa-si faca aparitia pe horn, ca Mos Craciun T.T Damn, unde e originalitatea in zilele noastre? Si puterile mele de ghicitoare unde sunt? T.T

si... surpriza unul din tricourile -> -_- Try this: "si - surpriza! - unul din tricourile

-De asemenea doamna Tsunade. am spus eu politicos. -> -De asemenea, doamna Tsunade, am spus eu politicos. [politicos? Sakura e baiat?!] [btw, Tsunade are ochii caprui, nu albastri -_-]

-Maine orele incep de la pranz. O sa primesti orarul maine. -> Try "- Maine orele vor incepe la pranz. Vei primi orarul atunci" - desi mi se pare cam ciudat sa primesti orarul cand iti incep orele o_O

acum dute sa te odihnesti pentru ca maine incepe prima zi in institut. La revedere. -> "Acum du-te sa te odihnesti pentru ca maine incepe prima zi in institut. La revedere!" - Bla bla bla, pa xD Nu prea avea chef de conversatii, nu-i asa?

am iesit pe usa -> Pe usa?! Pe usa?! Dar e anormal! Cum sa iasa pe usa si nu pe geam?! Copiii din ziua de azi... >.>

un tricou mov de care scria cu sclipici LOVE ME -> -__- "un tricou mov pe care scria cu sclipici "Love me" [btw, verdele nu se asorteaza cu movul xD]

Am cazut jos -> Dar e imposibil sa cazi jos! Se cade doar sus!! [xDDD]

Citat:-Imi pare rau, nu am fost atenta.
-Nu e nimic, Sakura.
Cand am ridicat privirea am vazut un baiat cu parul si ochii negri. Nu era nimeni altul decat Sasuke Uchiha.
-Sasuke, tu esti? am intrebat eu mirata.
-Da, floare de cires. Nu neam mai vazut de multi ani, nu?
-Da, asa e. Ce faci?
-Pai ma indreptam catre facultatea de modeling pentru a ma inscrie in anul intai. Dar tu?
-Chiar de acolo vin. Apropo am vazut colectia Uchiha. Destul de impresionant.
-Multumesc. Hai ca eu plec. Nu ai vrea sa iesi maine cu mine la un suc dupa facultate? a intrebat acesta rosind.
-Sigur ne vedem maine.

Foarte seeeec xD Extrem de sec xD Si de fumat xD Asa se intampla mereu, pt sakele lui Dumnezeu [for god's sake ^-^] xD Chiar nu puteti fi originali? Deloc?! Si daca tot nu sunteti, faceti mama dialoguri adevarate, nu doua cuvinte aruncate acolo xD Si incercati sa nu va mai faceti personajele sa se exprime ca la coltu' blocului xDD


Nu ai descriere aproape deloc, desi ai putea avea [Dovada: descrierea Sakurei]. Dialogul este sec si prost. Ideea nu este originala. In concluzie: ai avut dreptate, ficul este [aproape] un esec.


Gambatte in continuare! [Imi cer scuze ca nu i-am lasat lui Lexy placerea sa gaseasca toate aceste greseli ;;)]

:bye:
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea trece peste orice - de Shadow. - 12-05-2009, 07:32 AM
RE: Iubirea trece peste orice (Sasusaku) - de Ely-chin - 12-05-2009, 03:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.234 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.412 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.947 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.636 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Iubirea topeste orice inima ingetata Hitman 8 4.220 23-06-2009, 01:02 AM
Ultimul răspuns: LoveNight
  O dragoste vesnica trece peste orce obstacol(SasuXSaku love) Sasuke-love-forever-sakura 12 14.651 23-04-2009, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sasuke-love-forever-sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)