Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O dragoste vesnica trece peste orce obstacol(SasuXSaku love)

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


pai asta e primul meu fic asa ca as vrea sa fiti mai milosi cu mine:(.....;;).......primul capitol

CAPITOLUL I :Inceputul
Spor la citit:D....poate mai am cateva greseli aja k nu va supy pe mineh :-ss

Soarele a rasarit pe cer trezind locuitorii Konohai..un taram al Foculul ,unde toata lumea se bucura de viata si de razele soarelui ce daruiesc fiecarei persoane o speranta dea a trai,de a iubi,de a exista....
Iubirea frateasca si-o impartaseau doi copii chiar daca acestia nu erau rude de sange.O copila mica de vre-o sapte anisori cu parul roz-bonbon,pielea alba ca spuma laptelui,ochii verzi ca firul ierbii,ce zambea mereu si chiar daca erai foarte suparat zambetul ei iti dadea speranta de odinioara...pe aceasta mica floare firava o chema Sakura...parca destinul ii daduse acest nume..."Floare de cires"...asta exprima numele ei.Al doi-lea copil era un baietel mai mare ca Sakura cu trei luni.Ochii ii avea ca cel mai intunecat abis ,iar parul de aceiasi culoare ...culoarea neagra...ca abanosul.Acest copil se numea Sasuke.Sasuke Uchiha,mostenitorul celui mai respectat si mai puternic clan din Taramul Focului si poate ca si din mai multe sate.Acesta la varsta de optisprezece ani trebuia sa-i ia locul tatalui lui,fiind noul conducator al clanului si trebuia sa o ia de sotie pe logotnica lui,promisa inca de cand s-a nascut.Aceasta logotnica nu era nimeni alta decat Sakura ,Sakura Haruno, fica unuia dintre hokage ,Tsunade si a unuia dintre cei mai puternici sanini,Orocimaru(chiar daca el nu stia nici macar de existenta fetei).
Sasuke mai avea un frate mai mare in varsta de treisprezece ani (mentionez inca de pea-cum ca Itachi e bun nu rau)cu parul si ochii de culoare neagra precum Sasuke.Acesta se numea Itachi Uchiha cel care trebuia sa se aseze in locul tatalui lui , dar nu acceptase deoarece el era o fire libera ,o fire ca pasarea cerului ce nu vroia sa stea inchisa intr-o cusca.El ii veghea pe copii in timp ce se jucau(Sasuke si Sakura nu alcineva:-j)
-Sasuke, nu ma prinzi!spuse Sakura in timp ce alerga de Sasuke care incerca sa o prinda
-Asta mai vedem noi!Spuse Sasuke in timp ce o ajunge din urama si o prinde
-Nu e corect!
-Ba e foarte corect!team prins asa ca alege:Adevar sau Provocare!spuse Sasuke abia asteptand raspunsul Sakurei
-Provocare!
-Bine,te provoc sa ma saruti pe obraz!spuse Sasuke cu un oarecare chip de pervers pe fata
-Ok.....te sarut dar dupa aceea mergem acasa sa ne culcam ca imi este cam somn
dar Sasuke nu mai apuca sa zica niciun raspuns deoarece Sakura il saruta pe obraz iar acesta roseste precum racul
........................................................
Peste sase ani
........................................................
Se pare ca iubirea inca exista dupa acest timp in Konoha,iar iubirea frateasca ce si-o impartaseau Sakura si Sasuke se prefacea din ce in ce in iubire pura .Cu toate ca Sasuke crescuse nu mai avea niciun prieten decat pe Sakura ce incepea incet ,incet a se indragosti de ea....Nici Sakura nu era mai prejos,si ea simtea acelasi lucru pentru brunet,dar in mintea ei isi spunea ca el ar trebui sa faca primul pas.........
-Sti Sakura,azi se aleg echipele ninja si....as vrea sa pic in echipa cu tine...spuse Sasuke rosind umpic in obraji dar lasand capul jos sa nu se vada
-Si eu vreau asta ,Sasuke.....chiar miar placea foarte mult.....
......................................................
..................in clasa......................
-Eu sunt Naruto Uzumaki si in curand o sa devin hokage!credeti-ma!spuse un baiat cu parul argintiu si ochii albastii ca marea intr-o furtuna puternica de toamna.
-Bine , bine,am priceput ideea!spune Sakura plictisita.
-Sakura,vrei sa stai cu mine in banca?o intreba brunetul
-Sigur si asa nu cunosc pe nimeni decat pe tine
-Hei stai.....cum te numesti?o intreba blondul pe Sakura rosind in obraji
-Sakura Haruno, ma bucur de cunostinta!
-Si eu!dar cine e tipul?...e cam orgolios drept sa-ti spun!cum poti sta cu el?
-Pe el il cheama Sasuke si ar trebui sa-ti retragi cuvintele despre el!nu e asa cum crezi!spuse Sakura nervoasa mergand in banca unde era brunetul
-Sakura,ce s-a intamplat?o intreba Sasuke umpic ingrijorat....ce tia facut nemernicul ala ca daca ma duc acum la el ii trag un pumn de nu se vede!!!
-Nimic..doar ca sia facut o parere cam proasta despre tine si am intervenit un pic...spuse Sakura cu un zambet pe buze
-Nici nu ma mira...sigur o sa devina bufonul clasei!
...............................................................
dupa ce suna clopotelul pentru inceperea unui nou an de academie ninja
...............................................................
In clasa intra un barbat inalt cu parul argintiu ,cu o masca pe fata ce o acoperea pana la gura(masca ii acoperea fata nu alceva) si bandana satului cei acoperea ochiul stang....practic i se mai vedea doar un ochi din toata fata...iar frizura cam lasa de dorit pentru un om de vreo 30-35 ani
-Buna copii!
-Buna ziua sensei!
-azi incepem un nou an la academia ninja...incepu argintiul...eu ma numesc Kakashi Hatake si voi fi profesorul vostru,dupa cate stiti de la parintii,rudele sau alte persoane, veti fi grupati cate trei persoane astfel veti putea forma cate o echipa ninja.Daca nu aveti nimic de obiectat pot sa trec deja la echipe
echipa 1:Hinata Hyuuga,Shino Aburame,Kiba Inuzuka
echipa 2:Ino Iamanaka,Choji Akimici,Shikamaru Nara
...............
echpa numarul 7:Naruto Uzumaki,Sakura Haruno si Sasuke Uchiha
.................
au urmat si celelalte echipe
..............
-Ce bine,sunt cu Sakura!Dar Naruto vorbea singur deoarece Sakura si Sasuke se bucurau si vorbeau intre ei cat de bine le pare ca sunt in aceiasi echipa:
-Sakura, mergem sa mancam ceva?..s-au terminat deja orele asa ca putem pleca!ii spuse Sasuke Sakurei care tocmai aproba din cap in semn ca accepta
Cei doi se indreptara spre usa dar deodata o voce ii striga....

Mda....asta e primul capitol;;).....sper sa va placa ji nu uitati...pana nu am cel putin trei comentarii nu mai postez nmk;;).............Ja Ne:-h:*:*.....ms k ati citit>:)....capitolul probabil ca o sa-l postez in Whichend..:*


***

Colegii din academia ninja
TenTen-o colega de-a rozaliei.parul il are prins in doua coculete,ochii caprui si este indragostita de Neji Hyuuga verisorul Hinatei.

Rock Lee-un baiat perfectionat in tajutsu , cu par negru si o frizura in forma de castron.Are sprancenele mari si groase de aceiasi ca a culoarea parului.Este indragostit de Sakura

-Neji Hyuuga-Indragostit de TenTen.Un verisor protector(al Hinatei)...are parul prins intr-o codita mica la spate.Ochii ii are cenusii si specialitatea lui este kekke genkkai-ul lui:Biakugan

-Ino Iamanaka:o Fata increzuta nesuferita,orgolioasa...etc..E indragostita de Sasuke dar nu are nici-o sansa cu el deoarece Sasuke o iubeste numai pe Sakura.Are parul blond(desi poti sa spui despre ea k e blonda si asa:-j)si ochii albastri.O uraste pe Sakura deoarece e mai frumoasa si mai puternica ca ea .Nu are nicio putere.Practic e foarte slaba.

Shikamaru Nara:Este un baiat foarte lenes .Are ochii negrii iar parul il are prins intr-o coada stramta.Desi este lenes are o capacitate foarte bine dezvoltata.Este indreagostit de Temari

Choji Akimici:Un gras mancacios si foarte lenes.Nu o sa apara prea mult in acest fic

Hinata Hyuuga:Indragostita de Naruto.Este foarte timida.are parul negru,scurt si ochii cenusii precum ai verisorului ei,Neji

Kiba Inuzuka: Este un tanar indragostit pana peste cap de Sakura dar ea nici nu-l observa.Are parul saten si are un animal(caine) pe nume Akamaru

Temari: O fata rebela cu parul blond si prins in patru codite.Ochii albastri si are niste tehnici ninja specializate.Indragostita de Shikamaru

Garra: Un baiat cu care nu ai vrea sa te imprietenesti.Are parul roscat .Nu este indragostit de nimeni(nu o sa apara asa mult in fic)

Orocimaru: Tatal Sakurei .Este unul dintre sanini si in fic este un personaj pozitiv.In urmatoarele capitole o sa afle ca este tatal Sakurei.

#2
Ai avut cateva greseli mici de tastare:
dea-de a
spuse-cu litera mare
Incearca sa pui punct la sfarsitul propozitiilor, nu ai gresit peste tot.
inainte de iar este ","
sia- si-a
astazi- cu litera mare
Incerarca sa eviti repetitiile cum ar fi:"acoperi" si "persoane".Nu suna prea bine si este suparator
parul-cu litera mare
de aceiasi ca a culoare-de aceeasi culoare
lui-l-aiputea inlocui cu sau sa nu te repeti
Incearca sa Nu mai pui emoticoane, stica imaginea ficului.Si nici acele puncte, care fac acelasi lucru.Ar trebui sa sugerezi prin continutul povestii locul unde se afla.
Imi place foarte mult povestea ta. Intradevar este originala. Si pentru asta ai un punct in plus. Descrii foarte bine si te pricepi si la povestit. Dupa cum am observat la sfarsitul capitolului ai pus o lista de personaje, ceea ce nu am mai vazut pana acum.Oricum dupa parerea mea este foarte bine.Nu ma astepta ca itachi si Orochimaru sa fie buni.Dealtfel nu mai face precizari in paranteza si lasa-ne pe noi sa ne dam seama. altfel risti sa strici estetica ficului. Am observat ca ficul tau promite multe si de abia astept sa vad continuarea.Sper ca nu te-ai suparat comentariul meu imi spui pe mess.Dar sa stii ca este bine sa iti arate cineva unde ai gresit ca sa te poti corecta.continua cat mai repede si spor la scris.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#3
bine, bine...iti dau eu commul...
desi nu prea mai am ce comenta ca din cate vad mi-a luat-o Agent Eli inainte...eh, asta e. gasesc eu ceva, nu-i asta o problema.
cu ce sa incep?hai sa incep cu smile-uri ca nu face bine la estetica
am vazut si greseli de tastare, ai mai multa grija!
cratima, ai grija cu ea, am vazut ca-ti cam scapa. fii mai atenta!
am vazut in niste propozitii niste chestii de genu: "...nimeni alta decat Sakura, Salura Haruno..."nu suna prea bine. puteai sa spui direct: ...nimeni alta decat Sakura Haruno... repetitia are si ea rolul ei, cand zici ceva de genu: mergea si mergea... pentru a arata ca actiunea se intampla cu o anumita fregventa, intr-un anumit ritm, dar nu e buna asa cum ai folosit-o tu. am vazut aceasi chestie si la o propozitie cu Sasuke, doar ca acolo era puncr dupa primul Sasuke si dupa incepea propozitia urmatoare cu Sasuke Uchiha. e o repetitie suparatoare care putea fi evitata cu usurinta cu un pronume persunal, sau lasand pur si simplu propozitia cu subiect neexprimat.
acum hai sa mai spun si cateceva de bine. ar fi cazul, nu?
imi place ca ai folosit o idee originala, pe care nu am mai vazut-o.
si imi mai place ca nu ai facut ceva de genu: buna, buna, conjucarea verbului "a fi" si pa, pa! zau ca daca faceai un dialog asa, iesea tare sec.
altceva...cred ca mi-ar placea sa nu renunti si sa pui repede nextu'
in rest succes, spor la scris si imaginatie!
o! si vezi sa nu-i pui prea repede impreuna pe sasuke si sakura ca-si pierde tot farmecul...parerea mea...

sper sa nu te superi pe mine pentru ca eu am vrut sa te ajut. oricum imi cer scuze preventiv :D

astept continuarea cat mai repede. zbye!
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#4
Nu vreau sa isc o cearta din comentariul meu, deci daca nu agreezi comentariile mele, nu citi

In primul rand vreau sa spun ca titlul nu este asa atractiv, chiar foarte banal. Nu a exprimat cine stie ce, dar ma rog.
Estetica textului tau, este foarte *cough* sa zicem nu este in regula. In primul rand nu se pun emoticoanele in text, iar in secunda in care am vazut acele emotiocoane deja mi-a pierit cheful de citit si de scris ceva. Mi-a lasat un gust amar. sincer.
Descrierea ar trebui mult perfectionata, deoarece pur si simplu la tine nu se vede ceva interesant din ceea ce ai scris.
Trebuie sa lucrezi la
-descriere
-naeatiun
-dialog\
-estetica
-exprimare


Cu exprimarea stai la pamant, chiar ma gadeam ca o sa ai o asemenea problema. Incearca sa te exprimi mai frumos nu asa fortat.
Iti doresc bafta, o sa ai nevoie, mai citeste fikuri, mai exerseaza.

ja ne
-

#5
Heya ^_^ Iata-ma si pe mine aici :D
In primul rand ai avut asa zisele faimoase greseli de tastare . Iar nu mai pot purica nimic , pentru ca sysu( Ely) ti le-a mentionat mai in sus :P
Am observat ca la sfarsit ai o lista de personaje din anime-ul Naruto ,dar puse in alta ipostaza si mentionezi la sfarsit cuvantul "indragostit/a" ,ceea ce e bine ,pentru ca asa o sa stim care sunt cuplurile din ficul tau :D
Astept continuarea , sa vad ce se va intampla cu Sasuke si Sakura si cat de infloritoare este relatia lor :P Am mai observat ca pe Itachi l-ai pus in ipostza de good boy :)). Nu ma asteptam .Ai un plus de la mine .:)
Mi-a placut ideea ta de fic ,dar din pacate ar mai trebuii adaugata putina descriere ,ca nu ar strica :)
Anyway spor la scris in continuare si mult succes :)
Ja ne ! :-H

#6
CAPITOLUL II

"Cei doi se indreptara spre usa dar deodata o voce ii striga...."
-Hei ,Sakura....stai!striga Naruto alergand dupa cei doi
-Umm....
-Sti...vrei sa iesi cu mine la un ramen?
-Fraiere ,Sakura nu iese cu tantalai ca tine asa ca dispari!spuse Sasuke enervat de comportamentul blondului.
Sakura nu mai zicea nimic...se uita cum cei doi se certa din pricina ei...se simtea oarecum ciudat ca doua persoane sa se certe pe ea...stia ca Sasuke ar fi aparat-o , dar nu sa fie asa gelos.
-Imi pare rau,Naruto!I-am promis lui Sasuke ca ma duc cu el acasa...poate alta data!raspunse Sakura in cele din urma
-Bine...raspunse blondul suparat
Sasuke o lua repede de mana pe rozalie si se indreapta spre casa lui unde cei doi aveau sa manance.Pe drum Sasuke era foarte incruntat asa ca Sakura isi lua inima-n dinti si-l intreba:
-Sasuke....sti...umm...adica..de ce esti asa suparat pe mine...adica...am gresit cu ceva?
-Nu,doar ca ma enervat bufonul ala!
-De ce?adica doar m-a invitat la masa...tu nu ai fost asa gelos niciodata...
-Nu,nu am fost pentru ca singura persoana cu care-ti petreceai timpul eram eu!
-Sasuke-kun,mie mia cam pierit pofta de mancare...nu vrei sa ne plimbam prin padure?
-Mdea...si mie..hai sa ne plimbam!
Pe drum niciunul nu scoase nicio vorba.Sasuke se gandea cum sa-i marturiseasca sentimentele lui singurei fete pe care o iubea mai mult ca orce.
"De ce nu pot sa zic nimic?...a stat de atat timp cu mine si acum nu pot sa-i spun ca o iubesc mai mult ca orce?Gata !sunt un fraier!Pana si bufonul ala de Naruto a putut sa o invite in oras!uff...sunt un fraier"In mintea lui Sasuke se tot invarteau unele intrebari cum ar fi "Sa-i spun ca o iubesc?"...."Daca nu-i spun sigur Naruto sau alt tantalau poate sa mi-o fure"..."Ce naiba sa fac?"
Cei doi se indreptau catre un raulet cu apa cristalina ce te racorea in canicula provocata de soare si de razele ei.Sakura fiind foarte infierbantata isi dadu jos kimonoul si se arunca in apa in timp ce Sasuke o privea cu o oarecare fata perversa.
-Sasuke-kun,intra si tu,apa e atat de buna!spuse Sakura care tocmai il stropii pe baiat pe fata.
-Hei!...stai ca mi-o platestu tu mie!
-Nu prea cred!
Sasuke isi dadu tricoul jos si se duse sa o prinda pe rozalie care incerca sa scape dar fara prea mare succes.Sasuke o prinse dupa care o lua in brate si o duse la apa mai adanca.Stia ca Sakura nu stia sa innoate asa ca asta era sansa lui.
-Nu ,stai!Sasuke!Sti ca nu stiu sa innot!Sasuke!nu fi rau!
-Si daca sunt?spuse acesta cu un zambet pervers pe buze
-Nu ,nu esti asa!spuse Sakura atingandul pe obrazul lui alb ca neaua si moale ca puful de pui de gaina
Sasuke o lasa jos pe rozalie si ii puse o mana in paru-i moale si roz si alta pe un obraz al fetei.Buzele lor se apropia din ce in ce mai mult....un sarut fierbinte si pasional urma... Sasuke rupse usor sarutul,se uita in ochii fetei si ii sopti la ureche ca o iubeste
-Sasuke..si eu te iubesc!
....................................
Dupa multa balaceala cei doi s-au indreptat spre casele lor.Acasa ,Sakura si-a facut un dus si s-a bagat in pat....urma o zi grea la academie deoarece trebuia sa treaca un test pentru asi cunoaste senseiul.
...................

Dimineata sosi repede iar Sakura tocmai se trezi pregatita pentru testul pregatit de Kakashi Hatake profesorul clasei Sakurei.
Dupa ce isi facu' toaleta de dimineata se imbraca cu un kimonou albastru cu un model rosu pe spate si cu niste sandale tip ninja de culoare albastra.Deoarece Tsunade era plecat intr-o misiune Sakura isi pregati singura micul de jun dupa care pleca la academie.Pe drum se intalni cu Naruto care era cam adormit....era totusi ora 6:30....
-Salut, Sakura-chan!
-Buna,Naruto!Pari cam abatut...s-a intamplat ceva?
-Nu...adica..da..sti azi se da testul pentru a ne afla senseii dar Kakashi o sa ne testeze la umbrele clonate jutsu...nu ma prea pricep la tehnica asta..asa ca mie cam frica!
-Eu cred ca o sa te descurci,Naruto!
Cei doi ajunsi la academie se asezara in bancile lor...Sakura se aseza in banca ei..era ciudat,se pare ca Sasuke nu ajunsese....
In clasa aparu Ino care se pare ca nul lasa pe Sasuke in pace....se tot milogea la el pentru ai acorda o mica atentie
-Ino ,lasama naibi in pace ca nu mai pot....ma doare capul!!
-Hai dragule...o mica intalnire!Te rog frumos!
-nu!!nu sti ce inseamna cuvantul "nu"?...
Dar Ino nu se lasa si il saruta pe brunet pe buze...tocmai atunci Sakura se uita la cei doi...groaznic moment.Sakura pleca din clasa nervoasa si se indrepta spre o banca din curtea scolii.Se pare ca lipsise de la prima ora iar in pauza Ino se indrepta spre ea sa se laude cum a fost faimosul "sarut"
-Deci ,frunte-lata...sti cum a fos sa-l sarut...dar nu mai apuca sa zica nimic deoarece Sakura se ridica dupa banca si ii dadu un pumn direct in ochii apoi pleca lasando pe Ino cu ditamai vanataia...se pare ca se cam invinetise.
-O sa mi-o platesti...!!!!!!!spuse Ino enervata de pumnul primit...incepe sa alerge dupa rozalie si cand vru' sa o loveasca Sakura o prinse de incheietura mainii si ii spuse:
-Daca te mai atingi de Sasuke o sa mi-o platesti tu mie...si daca mai vrei sa ma lovesti iti voi machia si celalalt ochi!
Sakura ii dadu drumul si pleca spre clasa unde se afla si Sasuke foarte ganditor...Sakura se aseza langa el pastrand linistea.
Sasuke se intoarse si o intreaba de ce a lipsit toata ora...nu trebuia sa se supere pe o chestie minora facuta de Ino care oricum avea sa sio ia si de la Sasuke
-Am rezolvat-o eu!
-Sakura,ce iai facut? spuse Sasuke care nu mai putea de ras
-O sa vezi tu!
Chiar in momentul respectiv Ino intra in clasa.Se pare ca lovitura Sakurei se transformase in ditamai vanataia.Naruto incepu sa rada de ea intreband cine ii facuse asta iar Sakura interveni repede si ii spuse ca probabil de la cineva care o uraste mult si sigur sio va mai lua.
Ora urmatoare aveau sa dea testul , si anume trebuiau sa construiasca cel putin trei clone jutsu.
Sakura trecu cu mare usurinta precum si ceilalti colegi ai ei ...ok..nu chiar toti mai ramasese Ino care tot se chinuia se faca o amarata de clona...tot dadea vina pe Sakura deoarece a lovito si cica "ia furat puterea si chakra"
-Ce minte bolnava...ceva mai bun nu puteai gasit,Ino?spuse Sakura cu un zabbet smecher pe buze
-Penibil,Ino...daca nu esti atenta la ore sa sti ca Sakura nu va avea ceti fura...deoarece nici chakra nu vei mai avea!spuse Kakashi apropiinduse de copii.
-Bine,Ino,maine o sa trebuiasca sa dai din nou testul,ceilalti am sa va spun ora urmatoare senseii vostri,acum ducetiva in pauza...
Sasuke impreuna cu rozalie se dusesera la umbra unu cires deoarece afara era vara si era foarte cald.Cei doi discutau diverse chestii pana ce Sasuke deschise subiectul"Ino"
-Sti...Saku...de ce ai batuto pe Ino?....adica ai fost geloasa?
-Da....sunt foarte geloasa!spuse Sakura cu un zambet smecher pe buze...iar in urmatorul moment Sasuke o saruta scurt pe Sakura.
.................................................................................

N-am mai avut inspiratie:D:D:D.....sper sa va placa si nu va suparati pe mineh k e mic dar asta e :D:D:D......Ja' ji spor la citit:D:D.......sunt sigura ca am multe greseli asa ca nu va suparati pe mineh:*:*:....Ja'

#7
Dupa cate am observats-au spus toate greselile. Si oricum acum nu as mai fi avut rabdare sa iti scriu greselile, pentru ca am inebunit cat am corectat un fic. Mi-a placut foarte mult continuarea.Iti mai spun inca o data ca ma bucur ca ai un fic original.Cat despre continare, a fost lunga si foarte frunoasa.Dupa cum am observat ai schimbat caracterul lui Sasuke si de altfel si a altor personaje.Ma bucur ca in sfarsit Sasu i-a marturisit Sakurei ca o iubeste.Mi-a placut foarte mult jocul lor din apa si ca sakura o macheaza pe Ino:)).de abia astept sa vad cum evolueaza relatia lor si care va fi fi testul lui Kakashi. Ai talent si de abai astept sa pui nextul, sa nu uiti nici de descriere stii ca o ador:x
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#8
nu am chef sa-ti enumar greselile dar vreau sa te anun xa sunt cu carul. Ok, nu vreau sa fiu / par rea dar incerc sa te ajut sa evoluezi.
so, ai greseli de tastare.

Sfat:Incearca atunci cand postezi, inainte sa dai "post" sa te mai uiti odata peste capitol si sa verifici greselile de tastare. In cel mai bun caz, capitolul va avea un aspect mai placut.

Estetica trebuie remediata la tine. Pui puncte de suspensie ca sa desparti ceva de ceva. Actiunea nu se desparte ci se descrie. nu mai pune semnele alea, punctulete, stelute kestii imature, deoarece lasa un aspect oribil. Ai grija ca gresesti mult cand pui semnele alea, nu mai depsarte nimic, cA o sa ai un capitol urat.

Descrierea este bunicica, dar cam fortata pe alocuri. Incearca sa descrii mai frumos.
Naratiunea este si ea buna, dar nu ma aceias parere in legatura cu dialogul. Dialogul tau este sdec si nu prea exprima nimic. Fa-l mai... infloritor :P sa zic asa/ '/.\'

Fii mai atenta la estetica te rog si la greselute de tastare >.>
-

#9
Am venit cu nextu' sper sa va placa....nu e facut doar de mineh soramea(Anim3_girl) ma ajutat foarte mult e scris de amandoua:D....

sper sa va placa ji ajteptam critici ji commuri desigur fara spam:-l....jtiu cum e sa stai o sapt fara sa critici ji nu vreau sa mi se inchida ji topicul aja k aveti grija:-l

mz incodata soramea>:D<

Capitolul 3

Gelozia o facea pe rozalie sa simta mai mult decat putea ea sa indure. Dar dragostea era mai presus de gelozie; ea ii dadea putere si speranta. Acea dragoste de copii care a rezistat chinurilor vieti si ia facut sa fie din ce in ce mai apropiati. Flacara ce ardea in cei doi care nu se putea stinge, era flacara dragostei...
Sakura deja uitase de Ino si de cea ce facuse, stia ca Sasuke o iubeste mai presus de orice.
Urmatoarea zi isi facu aparitia...razele auri ale soarelui luminau strazlie din Konoha. Soarele patrundea prin geamul camerei rozaliei cea ce o facu sa se trezeasca. De voie de nevoie s-a dat jos din pat si a mers la baie sa se pregateasca de scoala. Dupa ce isi termina toaleta isi alese din sifonier o pereche de blugi de care agatase o cruciulita si un tricou roz avand o taietura mica in forma de inima in dreptul pieptului.
Isi lua ghiozdanul si cobora sa ia micul dejun. Sunetul strident al soneriei rasuna in casa.
-Vin imediat....! striga rozalia.
Cand deschise usa fu intampinata de un sarut pasional...
-Neatza puisor!
-Neatza Sasuke, intra! ii spuse rozalia.
-Astept sa termini micul dejun si mergem la scoala da? o intreba brunetul
-Imediat vin! ii raspunse rozalia afisand un zambet micut.
Dupa ce Sakura isi termina micul dejun cei doi au plecat catre scoala. Pe drum au ras si au discutat.
Cand Ino ii vazu pe cei doi se facu rosie de furie, furie deoarece nu a putut face mare lucru cu acel sarut incat sa ii desparta.
Pe fata ei aparu un zambet micut si enervant, incepu sa alerge catre brunet incercand sa ii sara de gat. Dar rozalia se saturase... intinse piciorul direct in drumul blondei care impiedicandu-se a cazut cu fata in pamant.
Se ridica incepand sa injure...aproiinduse de Sakura incercand sa ii dea una. Insa Sasuke ii prinse mana si o azvarli in spate.
-Nu vrei sa termini o data? ii spuse brunetul.
-Nu, pana cand fata de broasca aici de fata nu o sa dispara.
Sasuke se enerva si incerca sa ii dea una in fata lui Ino dar mana Sakurei o prinse pe a brunetului.
-Nu o lovi Sasuke! e totusi o fata iar baieti nu ar trebui sa dea in fete! lasama pe mine sa o fac...
Cu acest ultim cuvant rozalia se indrepta catre Ino lovind-o cu pumnul direct in fata.
Ino a scos un tipat striden ca acela al uni porc cand este taiat, dupa care o lua la fuga blestemand.
Sasuke era pe jos de ras.
-Mama,dar nici eu nu puteam fii mai bun...eu as fi incercat cu o palma...dar tu ai fost mai ingenioasa!spuse Sasuke printre rasetele care aproape il innecau.
-Okay,gata!mam saturat de fetita asta mica si proasta,data viitoare cand o mai vad nu scapa cu viata!

Cei doi ajunsera la academie unde fura intampinati de Naruto,ok nu chiar amandoi doar Sakura...
-Sakura, ce ma bucur sa te vad!azi incepem antrenamentele...se pare ca senseiul nostru este Kakashi !
-Bine , Naruto...dar acum data jos de pe mine, de ce esti asa entuziasmat?
-Eee...am avut si eu o noapte mai speciala..
-Cu cine?intreba rozalia curioasa
-Cu Hinata...parintii ei au plecat intr-o misiune si au uitat sa-i spuna asa ca a ramas afara deoarece nu a avut cheia la ea...si "din intamplare" se pare ca eu ma aflam acolo...iam propus sa mergem la mine ...neam uitat la un film dar era unul horror....ce sa fac daca astea imi plac...ea sa speriat si ma imbratisat si in urmatorul moment ma sarutat!...ce noapte de vis...continua Naruto cu o fata vesela si binedispusa...dar nu dura mult ca Sasuke tocmai il enerveaza.
-Fraiere, doar atat ai putut face?...un amarat film de groaza?Penibil...
-Fraier, asa crezi tu?
-Sa fiu sincer da, asta cred! veni raspunsul brunetului.
-Dar tu nu ai fost in stare cu Sakura nici de atat!
-De fapt am fost...
Dar nu mai continua ca Sakura io taie...
-Gata baieti nu va mai certati din nimicuri!
-Bine nu o sa ne mai certam, desi el nu a fost in stare nici sa doarma cu Hinata imbratisati in acelasi pat ca noi!
Sakura rosi putin...
-Sasuke ce rapid ai fost...
Dar Sasuke ii dadu un pumn in cap inainte sa mai zica vreo tampenie.
-Tembelule nu te mai gandi la toate prostiile pamantesti, vrei sa iti crape unicul neuron pe care il ai?
Sakura era pe jos de ras cand ii vazu pe cei doi cum se trageu de fata recirpoc.
Cand cei doi au abservato au zambit si sau ridicat in picioare.
-Gata e randul tau, vino aici! spusera impreuna baietii.
Sakura fugea de ei si radea totodata, dar pana la urma cei doi au prins-o si au pus-o la pamant.
-Usor baieti ma omorati! spuse ea printre hohotele de ras.
-Tu ai vrut-o! raspund cei doi in cor.
Naruto a vazut-o pe Hinata asa ca si-a luat la revedere de la cei doi 'ranjiti' si alerga sper ea.
Sasuke inca era pe rozalie, isi apropie buzele lui de ale ei si formara un sarut tandru si totodata pasional. Dupa care Sasuke se ridica si o ajuta si pe Sakura care inca radea.
-Ce zici, azi dormi la mine?zise brunetul cu o fata de pervers.
-Nu stiu...poate da,poate nu!
-Te roogg! si asa Tsunade e plecata in misiune o saptamana...doar nu vrei sa ramai singurica sa te manance babau'
-Pai daca raman singurica trebuie sa ma protejeze cineva nu?asa ca tu vi la mine!
-Ok...si asa la mine Itachi ma va exaspera cu interogatoriul lui "si ceati mai facut?teai sarutat cu ea?o iubesti?"
-Chiar intreaba asemenea lucruri?
-Da!si ma enerveaza! Apropo , tiam zis ca luna viitoare se insoara?
-Cu cine?spuse fata uimita
-Cu o fata din Tinutul Marii...saracul a fost fortat...el este logodit cu ea de cand s-a nascut...apropo si eu sunt logodit spuse Sasuke lasand capul in jos (defapt Sakura nu stia ca cei doi st logoditi...adica ea cu Sasu)
-Cu c-c-..cine?spuse rozalia abia tinanduse pe picioare
-Cu tine prostuto! spuse brunetul izbucnind in ras.De ce crezi ca ne cunoastem de mici? Pentru ca suntem logoditi.
-La asta chiar nu mas fi gandit.
Sakura era cu adevarat uimita, acum stia ca nimic nu ii va desparti nici macar Ino.

#10
Sakura inca simtea micul soc produs de veste. Sasuke vazand acest lucru ii prinse buzele intr-un sarut tandru dar totusi de lunga durata.
Sau hotarat sa mearga intr-un parc sa se plimbe cu rolele. Asa au si facut. Sasuke o saruta pe Sakura din mers. Se simteau bine si se distrau, bineinteles au piersut notiunea timpului. Cand sa se intoarca Sakura se impiedica si cazu peste Sasuke. Brunetul isi ridica capul unindusi buzele cu cele ale fetei; sau ridicat dupa care Sasuke o lua de mana pe rozalie si plecara spre casa brunetului. Pe drum au dat de Ino care de la 20 de metri tot urla dupa brunet facandu-se singura de ras. Deoarece era seara o femeie care tocamai dorea sa adoarma a iesit la fereasta turnand o galeata de apa in capul blondei.
-Ce dracu vrei baba proasta! ii spuse rastit Ino.
-Nu mai urla fetito! esti proasta sau ce ai?
De la distanta cei doi adolescenti radeau in hohote. Cine nu ar fi ras?
Cei doi indragostiti sau apropiat de Ino oprindu-se in fata ei.
-Ino te-ai racorit? o intreba Sakura.
-Nu mai comenta distruso! ii raspunse evident iritata Ino.
Dupa ce dadu mandra replica Ino sa ales cu o palma zdravana de la Sasuke.
-Ai grija cum vorbesti la adresa ei! spuse Sasuke. Era aproape gata sa o i-a la bataie din pricina nenumaratelor insulte la adresa Sakurei.
Plictisiti si putin nervosi din pricina blondei, cei doi au plecat mai departe lasand-o pe Ino suspinand foarte fals in urma lor.
Pe drum au ras si au discutat uitand de mica intalnire cu miss vaca anului.
Usa casei se deschise usor cu un scartait scurt.
-Am ajuns acasa!
Pe canapeaua din sufragerie se puteau distinge in intuneric doua siluete. Itachi si logodnica lui Taya se uitau la un film.
-Ce faceti porumbeilor? intreba Sasuke.
-Ne uitam la un film! ii raspunse Itachi. Dar voi doi?
-Sakura doarme la noi in seara asta deci mergem la mine in camera!
-Aha..vedeti ce faceti pe acolo!
-Nu mai multe decat voi aici!
Cei doi au urcat in camera...Sasuke se schimbase si se gandea sa se bage in pat. Cand sa isi ia si rozalia hainele ii suna telefonul.
-Alo! mama ce e?
-Unde umbli Sakura?
-Sunt la Sasuke nu te ingrijora!
-Vino acasa cat de repede poti!
Dupa acest ultim cuvant Tsunade inchise telefonul lasan-o pe Sakura cu o multime de intrebari.
Rozalia era foarte ingrijorata, ii se putea citi asta pe fata.
Sasuke se alarmase si el ridicandu-se din pat...
-Sa intamplat ceva? ii spuse brunetul cu ingrijorare.
-Trebuie sa plec! mama parea serioasa la telefon.
-Te conduc?
-Da...mama nu cred ca se supara daca dormi tu la mine, asa ca poti.
Cei doi se indreptara spre usa si plecara repede spre casa Sakurei.Cand ajunsera acolo se pare ca Tsunade vorbea cu un barbat...mai degraba se certa cu el.
-Am venit mama,nu te superi daca Sasuke doarme la noi ,nu?
-Buna seara Tsunade-sama!zise Sasuke politicos
-Sigur ca nu dar se pare ca avem musafiri asa ca va trebui sa doarme la tine in camera.
-Dar cine este domnul? intreba suspicioasa Sakura
-Despre asta vroiam sa discutam , el este tatal tau.
-Ccc..cum? dar miai zis ca a murit dupa ce mam nascut...mm..mai mintit?
-Da...dupa ce neam indragostit noi doi am stat doi ani impreuna, el a trebuit sa plece intr-o misiune importanta fiind unul din legendarii sanini , dar eu trebuia sa-i fi spus un secret...ca era gravida cu tine...dupaia nu a mai venit...au trecut luni de zile si am tot sperat...chiar si dupa ce team nascut pe tine am tot sperat sa se intoarca dar nu a facuto...acum se pare ca a revenit si cred ca si tu ai vrea sa-ti cunosti mai bine tatal , nu?


scz k e scurt...voi continua ji maine k acum e tarziu:D.....ji acum ma ajutat tot sora mia anim3_girl>:D<....mai mult ea a scris:D....va ajtept cu commuri ji maine e continuarea



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.405 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Probleme.[sasuxsaku] PynkyStylex 2 2.417 28-12-2010, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  sasuXsaku-o lume noua sakura_haruno75 1 2.494 29-05-2010, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Viata vesnica Redhead Rules 8 5.095 05-10-2009, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  Iubirea trece peste orice Shadow. 12 9.655 28-05-2009, 11:10 AM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  O dragoste eterna(sasuXsaku) ..:::?????. 11 8.073 10-04-2009, 05:48 PM
Ultimul răspuns: deborah-chan
  Dragoste cu obstacole ( sasuXsaku) +14 maara_chan 24 22.317 27-02-2009, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Alexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)