Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Memoriile unei iubiri

#5
un nou capitol! am fost rapida ,asa-i? de fapt cred ca voi mai posta si azi mai multe capitole...
Lexi.Kitty :chiar ai dreptate ! Sasuke o sa apara in Tokyo !
Elusivewolf : ma bucur ca iti plac pandantivele ...cred ca ai vrea si tu unul =)) =)) sau chiar 2 =)) =))
***candy bar*** : ma bucur ca iti place numele Cherry ...nu credeam ca va va placea ...(dar daca nu va placea tot il puneam) ,ma bucur ca iti place fic-ul ....nu ma asteptam sa aiba atat de multi cititori
shantell@:actiunea mai interesanta ? mie mi s-a parut destul de interesanta ...dar ma rog ....o sa incerc sa fie mai interesanta...
acum....sigur acest capitol va fii plin de greseli....nu sunt obisnuita sa folosesc alta tastatura decat a mea...
Capitolul 4:
Do you really dont't know me ?Do you really loved me ?
Part 1
Am plecat cu masina de la patinoar .Singurul lucru pe care l-am vazut a fost Sasuke ,strigand dupa mine .N-am putut rezista si m-am intors cu fata de la el .Aveam lacrimi in ochi . Am strans pandantivul de la el in mana .Poate prea puternic .Cateva picaturi de sange s-au prelins pe palma mea .Dar desi durea ,am facut o promiune pe sangele de pe pandantiv .Am promis ca ,desi nu stiu cand , unde , cum ,dar intr-o zi il voi revedea pe Sasuke si va fii al meu .Si el ma iubeste . Il voi avea mereu in gand .Intr-o zi ,drumurile noastre toate se vor intalni vreodata .
Zilele au trecut .Frigul a ineput sa se instaleze .Culoare frunzelor s-a schimbat din verde in oranj galbui .Zilele de toamna au venit .Eram tare emotionata pentru ca urmam sa merg la liceu .Prima mea zi ,nici nu stiam ce urma sa fac .Probabil ca ceilalti copii aveau o gramada de bani si erau razgaiati .Poate o sa ma considere o ciudata ,dar vroiam sa imi dau drumul din carapace .Speram sa ma integrez .Cu o zi inainte am primit uniforma .Era destul de draguta .O camasa alba ,cu o gluga roz .Mai jos aveam o fusta tot roz ,scurta pana la genunchi .Imi statea foarte bine .In picioare aveam o pereche de pantofi de un roz bombon .Parul imi era lasat liber ,dupa um scria in regulament .Pana atunci numi-am mai lasat parul despletit .Mereu il tineam in coada sau coc .Asta si la antrenamente .Dar de atunci a trecut mult timp .Ma schimbasem foarte mult.Nu numai la infatisare ,ci si la comportament .Numai eram aceea fetita care nu vorbeste cu nimeni .Eram tot timida ,dar cel putin am invat sa comunic mai mult pentru a ma integra in comunitatea adolescentilor care urmau sa imi fie colegi .Regulamentul liceului impunea ca elevii din primul an sa aiba cel putin 15 ani .Tot atat aveam si eu .Probabil ceilalti erau mai mari .
Noaptea urmatoare nu am putut adormi .Eram prea emotionata .Am stat pana la ora 2 ,citind regulamenutl .La 3 incalcari ale regulamentului ,eram data afara .Trebuia sa il stiu perfect .Dar nu numai la asta m-am gandit .Eram in Japonia .Nu stiam daca sa imi pastrez numele de Cherry sau sa mi se spuna Sakura .In America am adoptat acest nume pentru a ma integra ,iar acum ....poate ca ar trebui sa fiu iar Sakura ,fetita tatalui meu .Probabil ca nici nu isi mai amintea de mine .Intr-un final am adormit trebuia sa fiu odihnita .
A doua zi m-am trezit cu noaptea in cap .Era doar 6 dimineata si eu misunam prin casa sa ma pregatesc .In mai putin de jumatate de ora eram gata .Am decis sa mananc ceva .M-am asezat la masa si am inceput incet sa mananc .Eram foarte atenta ,deoarece nu vroiam sa imi patez uniforma .La 7 jumatate am plecat spre liceu .Desi normal as fii facut 10 minute ,nu vroiam sa risc sa intarziii .Am ajuns repede .Am intrat in curtea liceului .M-am indreptat catre panou ,sa vad in ce clasa eram .Eram in IX a A .Eram a doua din generatia mea .pe primul loc era altcineva .Am fost foarte surprinsa .Pe primul loc era chiar Sasuke Uchiha .Eram foarte bucuroasa ca il voi revedea .Ma intrebam daca a mai continuat cu patinajul .Interesant a fost faptul ca dupa mine ,pe locul 3 era o alta fata pe nume Meirou Uchiha .
Stiam ca Sasuke are o sora ,dar m-a surprins numele ei .M-am indepartat de acel loc .
Directoarea scolii a tinut un discurs si a prezentat toate clasele .L-a strigat pe Sasuke si acesta s-a dus .Arata mult mai bine decat imi imaginasem eu .Speram sa ma recunoasca .
-Urmatoare , pe locul 2 ,Sakura Haruno!
Aproape am alergat cand directoarea Tsunade mi-a strigat numele .Sasuke s-a uitat lung la mine ,si eu i-am zambit .Eram fata noua ,si poate de-asta se uita la mine .Sau poate si-a amintit de mine ? Asta speram din tot sufletul .Speram sa nu ma uite .Imediat a fost strigata urmatoarea fata .Am fost foarte surprinsa .Aceasta avea parul alb si ochii verzi-albastrui .Semana atat de bine cu Rose .La inceput credeam ca ea e .Insa mi-am amintit imediat ca Rose nu ma sta in Japonia .
Dupa ce s-au prezentat toti,am mers in sala de curs .Era prima de la al 2 etaj .In fata noastra a aparut un om inalt ,de vreo 30 de ani ,cu parul argintiu .
-Buna ziua copiii ,eu ma numesc Kakashi Hatake si voi fii dirigitele vostru .Vati prezentat ,asa ca uitati cum veti sta in banci :Sasuke cu Sakura ,Meirou cu Gaara ,Hinata cu Naruto ,Neji cu Ten Ten ,Temari cu Shikamaru ....
Eram de-adreptul emotionata .Urma sa stau cu el .Cand ne-am asezat in banci ,mi-am privit pendantivul de la el .Era legat de lantisorul primit de la el cu cativa ani in urma .Mi l-am ascuns si am incercat sa vad daca si el il are .Am simtit o bucurie enorma .Inca il mai avea .Acum...el inca ma mai iubea ? asta m-am intrebat tot timpul .
Dupa ce s-a prezentat ,dirigintele nostru i-a chemat pe viitori nostri profesori .Am amutit cand am vazut cine era profesoara de sport .Era fosta profesoara de patinaj ,Dna Annes .
-Buna ziua copii ,ma numesc Annes Kysa si voi fii profesoara voastra de sport .Ce pot sa va spun despre mine ? Astept intrebari .
Sasuke a ridicat mana .
-Sunteti specializata in vreun domeniu ?
Vocea lui era schimbata .Numai era acelasi baiat cu care patinam .Era mult mai rece si mai dur .
-Ca sa zic asa ,da .Am fost profesoara de patinaj pentru foarte multi ani .
-De ce va-ti lasat de acest sport minunat ?
Am ridicat mana si am intrebat-o .Eram curioasa sa vad de ce s-a lasat .
-E o poveste lunga .Aveam o pereche foarte talentata .Fata se numea Cherry .Aceasta a plecat chiar inainte sa aiba un concurs national .Vedeti voi ,partenerul ei a fost atat de suparat ca a plecat Cherry ,incat s-a lasat .Cherry era cea mai buna si ii incuraja pe ceilalti .Daca a plecat ,ceilalti numai erau la fel de buni .Si s-au lasat .Intr-un final ,m-am lasat si eu .Cherry mereu facea ca totul sa para magic .Alte intrebari ?
-Nu .
Dupa asta ,profesorii ne-au lasat sa plecam .M-am imprietenit cu Hinata ,care era cea mai scumpa fiinta de pe Pamant .Mereu incerca sa se faca placuta si reusea .Era bruneta si cu niste ochi mari si de un gri sters ,aproape albi .
Eu stateam in prima banca de pe randul de landa fereastra ,pe dreapta .Ea statea pe randul din mijloc ,in stanga ,deci stateam foarte aproape .M-am imprietenit si cu Meirou ,cu care aveam aceleasi gusturi .Dintre baieti ,m-am imprietenit cu Naruto ,numit blondul hiperactiv .El statea cu Hinata .Cu altcineva ? pai....cu Kiba .Era saten si avea un catelus mic si alb ,pe nume Akamaru .Era tare scump .Parca era o jucarie de plus .Cam atat cu prietenii .Desinu vroiam sa imi fac dusmani ,mi-am facut fara sa vreau .O blonda ,Ino ,se credea cea mai tare .Spunea tare la toata lumea ca este cea mai frumoasa din lume .Cu atata lauda de sine s-a impiedicat de mine .Desi nu era vina mea , mi-am cerut scuze .
-Pai ar trebui sa iti para rau ca te-ai nascut ! Cat a dat mama ta pe capul tau ? 15 yeni ?Cum ziceai ca te cheama ? Frunte-lata ,da ,am uitat .
-Asculta aici blondo ,nu eu am dat peste tine .Numai incerca sa te dai mare ca nu merge .Se poate observa ca esti fugita de la manastire .
-Nu se zice manastire ,ci manastire frunte-lata .
-Du-te tu la teologie .
Toti au inceput sa rada (proprie experienta ) .Dirigintele ne-a despartit .Blonda s-a dus la Sasuke si i-a sarit de gat .Acesta a tipat la ea si a dat-o jos de pe el .M-am amuzat un pic dar eram furiosa ca a icercat sa se dea la Sasuke .
Cat am mai stat am putut observa ca Sasuke era mult mai rece decat credeam .Am intrebat-o pe Meirou
despre el .
-Stai un pic Saku ,te-ai indragostit de el cumva ?
-Meirou ,te rog ,daca vrei sa imi pui o porecla am deja una .Cat timp am stat in America mi s-a spus Cherry.
-Bine .Dar raspunde-mi la intrebare .
-Meirou ,nu ,m-am indragostit de el .Este colegul meu de banca si vreau sa aflu mai multe despre el .
-Bine,iti spun .A facut patinaj de performanta .S-a lasat deoarece era indragostit de partenera lui si ea a plecat .De atunci este un tip foarte dur .Este prieten cu Neji si Gaara ,doi titpi cu care nu vrei sa te pui .Iti zic sa ai grija .Le cam place sa se joace cu fetele .La fel si Sasuke ,in special cu nou-venitele .
-Bine ,o sa am grija .Multumesc ca mi-ai spus .
-N-ai pentru ce .
Dupas aceasta conversatie am plecat acasa .Ziua urmatoare ,la scoala ,prima ora era matematica .Dupa ce s-a sunta am intrat in clasa .Sasuke era deja acolo.Nu il vazusem dimineata aceea .
-Buna Sasuke ,ce faci ?(stiu e foarte sec)
-Te-am bagat eu cumva in seama ?Doar pentru ca suntem colegi de banca asta nu inseamna ca trebuie si sa vorbim .
-Sasuke ,de ce te comporti asa ? tu nu erai asa inainte !
-De unde ma cunosti tu asa bine ?!I-a fii cuminte daca nu vrei sa o patesti ,intreaba celelalte fete la ce sa te astepti de la mine .
Bine ca profesorul a intrat in clasa ,numai stiam ce sa ii spun .Era total schimbat .Oare chiar nu ma mai stia ? Oare chiar m-a iubit ?


o poza cu Meirou:(o sa mai adaug dar imi trebuie un pic de timp sa le gasesc)
http://i292.photobucket.com/albums/mm6/L...Blonde.jpg
nu e draguta ???

Dna Annes:http://i285.photobucket.com/albums/ll44/quizilla-freak/Anime/Ninja/Kunoichi/Kotoko-Sensei.jpg

tatal lui Cherry :http://i665.photobucket.com/albums/vv20/Vanyali_blood_moon/mikami_teru.jpg
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 10-05-2009, 02:43 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de Elusive wolf - 11-05-2009, 10:00 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 13-05-2009, 05:31 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 15-05-2009, 02:05 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 16-05-2009, 12:56 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 11:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.952 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.998 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.223 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.579 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.987 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.286 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.383 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Memoriile lui Keyko Kasumi Child Of Sunset 12 9.001 04-08-2009, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.275 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.422 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)