Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sakura intr-o viata anterioara

#12
“Super, la ora 8 dimineata vine la mine in camera o gura sparta. Hopa, cred ca Hana…” dar gandurile i-au fost intrerupte de Ren.
-Cine se crede in armata si indrazneste sa ma scoale pe mine? Intreba Ren nervos.
“…la sculat pe Ren” isi continua gandul Sakura.
Ren se uita nervos prin camera. A vazut-o pe Sakura pe jos si pe Hana in fata patului cu in bat in mana, si-a dat seama imediat cine era vinovatul.
-Hana Haruno!!! Esti cumva vinovata de trezirea mea? Intreba Ren nervos, mai mai sa ii dea cu batu ala in cap.
Hana sa intors incercand sa ascunda batul.
-Aaa…f..fratioare…te-ai s..sculat atat de d..d..devreme!!He he, ce mai faci? sounand astea Hana a incercat sa fuga din camera.
Ren a inceput sa alerge dupa ea prin toata casa, a prins-o abea cand a vazut ca usa de la baie era inchisa. A inceput sa o certe si sa arunce cu perne in ea. Intre timp rozalia sa sculat de jos si sa dus sa isi faca un dus. Dupa ce a terminat sa dus la dulap ca sa isi aleaga o tinuta pentru scoala. Si-a ales o fusta scurta de blugi cu niste colanti negri, o camasa rosie cu un dragon negru pe spate si o pereche de balerini tot rosi, si-a pregatit ghiozdanul si apoi sa dus la oglinda ca sa se aranjeze. Si-a prins parun intr-o coada impletita lasandu-si 2 suvite sa ii cada pe fata, si-a dat cu putin fond de ten, creion dermatograf si rimel. Dupa ce sa aranjat si-a luat ghiozdanul si a coborat la masa. Era singura in bucatarie, Hana abia urcase sa se schimbe si Ren era la masina déjà. Dupa 5 min. a coborat si Hana. Fetele au luat micul dejun impreuna si au mai discutat difetite chesti. Si-au luat ghiozdanele si au urcat in masina. Ren se uita atent la ghiozdanul rozaliei, nu stiu ce era de vazut la el. Era nergu si avea un catelus agatat de fermuar si mai multe insigne. Acel catelus la avut si la inmormantarea bunicilor, lor. Nu dupa mult timp au ajuns in fata liceului unde invatau Hana si Sakura. Dupa ce au coborat din masina si-au cautat cu privirea prietenii. La umbra unui copac statea cea mai buna prietena a Hanei, Serena, are parul albastru si ochi caprui. Langa ea statea o fata cu parul mov lung si cu ochi de aceiasi culoare, numele ei era Anyta. Desi era o celebritate ele 2 erau singurele fete cu care se intelegea bine.
-Serenaa, Anytaa!!!! M-am intors. Fetele si-au intors privirea sprea acea persoana care le striga. Au fost bucuroase sa vada ca Hana sa intors. Amanadoua au alergat carte adolescenta imbratisand-o.
-Hana!!! Te-ai intors!! Ce dor ne-a fost de tine. Au spus fetele in acelasi timp.
Hana a plecat alaturi de prietenele ei in calsa. Ramasa singura Sakura a intrat in curte si sa asezat pe o banca. Nu prea cunostea lume dar cred ca lumea o cunostea pe ea. Dupa ce au vazut-o multi adolescenti sau indreptat spre ea sa ii ceara un autograf. Rozalia cu mare placer le semna pozele, nu vroia sa fie o inganfata ca celelalte cantarete.
Langa usa de la intrare stateau 3 fete si discutau. Nu erau nimeni altele decat Hinata, Ten Ten si Temari.
-Off…..fetelor, imi este tare dor de Sakura. A zis Hinata.
-Daa…..si mie, a zis Ten Ten, as vrea sa o revad.
-Poate asta se va intampla mai devreme decat credeai. A zis Temari.
-Ce vrei sa spui? Au intrebat fetele.
Temari a aratat cu degetul spre multimea de copii care erau langa o banca.
-Temari, Temari, Temari, esti atat de naiva….ce te face sa crezi ca acea pacoste pe nume Sakura este acolo? Poate acea multime isi face planuri cum sa imi ceara mai repede un autograf. A zis Ino care sa bagat si ea in vorba ca musca in lapte.
-Si de ce ma rog? Esti o celebritate si nu stim noi? Si apropo parca tu si Sakura erati prietene. A zis Ten Ten.
-Nu mai suntem, si acum dativa la o parte, fani ma asteapta. Ino le-a impins pe Ten Ten si Hinata si sa indreptat spre multime. Gata dragi mei, vedeta este aici!!!
Nimeni nu o baga in seama. Parca era televizor. Ino a asteptat, si a asteptat pana cand copii au plecat de acolo. Mare ia fost mirarea cand a vazut ca este Sakura. Fetele au alergat spre ea ca sa-o i-a in brate.
-Fetelor mai usor, vreau si eu sa respir. Le-a zis Sakura prietenelor ei.
-HEI NARUTOO, GHICI CINE SA INTORS!!!!! A strigat Temari ca din gaura de sarpe.
-Sakura? a intrebat Naruto curios.
-DAAA!!!
-Baieti miscativa, sa intors Sakura!!! a strigat Naruto bucuros.
Ceilalti baieti au tresarit la auzul cuvintelor ”sa intors”. Toti au fugit spre Sakura ca sa-o i-a in brate. Singurul care nu sa repezit sa faca asta era un baiat care statea la umbra unui copac.
Avea parul negru si onchi de aceiasi culoare, se uita cu nepasare la cantareata. Nu era nimeni altu decat Sasuke Uchiha. Un catel mare a sarit in bratele rozaliei reusind sa o darame, acesta a inceput sa o linga, era Akamaru.
-Gata baiete, si mie mia fost dor de tine.Ha ha ha. Spune rozalia razand.
-Akamaru, date jos de pe Sakura. Imi pare rau Sakura, esti bine? Intreba Kiba.
-Stai linistit Kiba, sunt bine. Cat despre tine, ar trebuia sa fi mai cuminte. Spune Sakura serioasa.
Akamaru si-a plecat urechile, in semn ca ii pare rau. Sakura a zambit si a inceput sa se joace cu Akamaru.
-Doar nu credeai ca vorbesc serios nu? A intrabat Sakura cu zambetul pe buze.
-Mai, mai, mai, cine sa intors, micuta vedeta a Japoniei. Se aude o voce din spatele lui Naruto.
-Hmm…..oare acesta sa fie glasul unei gelozi? Sau nu scuze aceasta este Ino, micuta fata razgaiata. Haideti prieteni, sa mergem in clasa.
-Vrei sa spui ca…. a zis Kiba
-Esti cu noi in clasa? A continuat Naruto.
-Da. A zis Sakura fericita.
Cu totii au plecat in clasa, singura care a mai ramas afara a fost Sakura. L-a vazut pe Sasuke langa copac, dar nu la recunoscut. S-a indreptat spre Sasuke cu miscari usoare.
-Buna eu sunt Sakura Haruno, dar cred ca ma sti déjà. Tu cine esti?
-Hm…nu ma mai recunosti? Ti-am fost aproape la inmormantarea bunicilor tai. A zis Sasuke.
-Vrei sa spui ca….Sasuke? Esti chiar tu? Of…ce bine imi pare sa te vad! Spunand asta la luat in brate. Sasuke nu sa miscat. Ce mai fac Itachi si Sarah? Cred la lui Sarah ii este dor de Ren.
-Mdea…..cred, a zis Sasuke indiferent.
-Sasuke, ce sa intamplat cu tine? De ce te porti atat de indifferent?
-Este simplu, ai plecat si ne-ai lasat pe noi in urma. Te avertizez toate fetele au trecut prin patul meu, si tu vei fi urmatoarea.
-Ha, si asta ar trebui sa ma sperie?
-Nu, dar asta da. Sasuke i-a prins mainile si a sarutat-o violent. De la umbra altui copac 2 ochi negri ii urmareau.



http://www.youtube.com/watch?v=MI6vSnLx7NI aceasta este melodia care a cantato Sakura la acel concert, am uitat sa o pun la celalalt capitos, scuze:D
mai jos sunt Serena si Anyta ;)



Răspunsuri în acest subiect
Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 21-04-2009, 05:15 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Nya. - 21-04-2009, 05:21 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Shadow. - 21-04-2009, 05:26 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Alexi - 21-04-2009, 06:01 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 21-04-2009, 08:19 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de hell_girl - 23-04-2009, 11:36 AM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 24-04-2009, 10:29 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Corina. - 25-04-2009, 10:36 AM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 25-04-2009, 04:34 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Shadow. - 25-04-2009, 04:45 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Mabel - 25-04-2009, 05:07 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de cookie - 25-04-2009, 05:40 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 07-05-2009, 09:53 AM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Saiuky - 07-05-2009, 10:46 AM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de cookie - 07-05-2009, 02:41 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Alexi - 07-05-2009, 02:55 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Mabel - 07-05-2009, 05:15 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de ***candy bar*** - 08-05-2009, 10:45 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de Mabel - 09-05-2009, 08:00 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de :XDark~Sakura~Angel:* - 09-05-2009, 08:10 PM
RE: Sakura intr-o viata anterioara - de ady_x - 10-05-2009, 12:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.047 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.615 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubire intr-un nou oras SnowFlake. 8 5.900 05-05-2010, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Mitus
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 73.227 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)