Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara.

#3
Daaa~ dupa cateva saptamani bune aduc si eu nextul, foarte tare! --'' Am avut putine probleme cu primul capitol, nu am stiut cum sa incep si tot a iesit fortat, dar mai bine decat nimica. Oricum a iesit scurt, dar next time voi face mai bine. Sper sa va placa.
As dori sa fac un mic anunt, ca sa stiti de pe acum: prima parte are sa fie povestita in intregime din perspectiva surfarului - Ka Nui!
Sigur sunt greselute, voi reveni cu un edit, sper sa va placa si desigur ca accept critica.

Raspunsuri la comuri:
Lexxu mersii mult de com, ma bucur ca nu consideri titlul ciudat, oricum chiar este, dar ma bucur ca iti da un iz de mister. Sper sa-ti placa si in continuare si mersii foarte mult de com, esti o scumpa.

*Si comul lui Klau nu il vad, oricum mersii ca ai citit capitolul si ca ai lasat com, chiar daca am inteles de la tine ca s-a ster... Sper sa nu se mai repete asa ceva. >__<

Ps. ficul il mai am postat si pe blog.



1.
..:*:Seara in care totul incepe sa se adune:*:..




Nimic nu avea sa ma opreasca nici macar tata, fiindca nu avea habar unde ma aflam si puteam sa ma imbat intreaga seara cu tot ceea ce imi doream.
Nu eram inca major, doar un an mai trebuia sa treaca si gata, scumpa libertate. Nu mai trebuia sa fiu strigat „pustiul”, aceasta porecla data de batranii mei ma scoteau din minti. Chiar nu isi dadeau seama ca ma faceau de ras cand apareau de nicaieri si ma salutau in acest fel, mai ales dragutul de taticul cu zambetul acela sincer si dezgustator.
- Hei, Ka Nui, taticul stie unde esti? Sarise unul la gatul meu cu sticla in mana stanga, intrebandu-ma ceva cu adevarat stupid, asa ca raspunzandu-i la fel de atragator cum el o facuse, i-am spus:
- Bai, nu! Am ranjit victorios fiindca ne aflam cu petrecerea aceasta intr-o parte a insulei unde nu prea mergeau oameni, nu ca ar fi fost un loc bantuit sau impanzit de rechini care inotau in ocean, doar ca nimeni nu declarase aceasta zona indeajuns de buna pentru surfing, ajungand sa fie refugiul hipiotilor si a alcoolicilor petrecareti printre care ma aflam si eu in acest moment al ceasului.
Insa nu eram singur o aveam alaturi pe amica mea din copilarie, Ayashi impreuna cu namila ei de iubit la care cu fiecare contact vizual maraiam ca o felina. Dupa felul in care o trata pe prietena mea reusea sa ma scoata din pepeni si de multe ori ajunsesem sa ma iau la bataie sau la cearta cu el. Nu o merita, ea era mult prea buna pentru el si ma rugam la stele ca sa vada mai repede acest lucru.
Impreuna cu tipul de adineauri ma plimbam, precum doua meduze pe uscat tarandune picioarele ametite ce ne balancaneau si ne faceau sa picam de cateva ori pe nisipul pictat in diferite nuante de argintiu si rosu aprins, asta din cauza tortelor asezate uniform pe o carare nedefinita.
Simteam ca aceasta noapte va fi una intensa si speram sa o petrec la maxim, sa savurez fiecare gram de aer pe care narile mele il inspirau, devorand in intregime parfumurile inabusitoare si seducatare venite de la multicolorele tufe de flori exotice, palmieri si chiar acel aer fresh venit dinspre ocean, umed si racoros. Era paradis curat, orice tanar ar dori sa locuiasca pe o astfel de inusla unde oceanul este intinderea cea mai mare unde poti sa te lasi purtat cu placa pe bratele involburate si spumegande ale valurilor, nisipul cald si auriu care te gadila pe talpa cand calci in speranta ca vei descoperii comorile ascunse piratilor. Bolta cereasca ce aduna cele mai neobisnuite pasari care te incantau cu fel si fel de cantece, totul se unea intr-un singur loc - Hawaii - Honolulu.
Seara imi placea de asemenea foarte mult mai ales cand vantul adia lin lovindu-se precum un trup transparent de al meu, mangaind fiecare coltisor zgribulit al pielii care parca dansa sub aceste atingeri fine. Iar luna imi delecta privirea in fiecare seara impreuna cu felinarele ce sclipoceau in jurul ei, pe intreg cerul intunecat.
Nu exista moment in care buzele sa mi se arcuiasca strident si acea emotie ciudata sa se agate de sufletul meu umpland inima de fericire, urmata apoi de aplecarea capului si rasul caracteristic.
Tipul de langa mine care nu era chiar atat de beat a observat comportamentul meu degajat si felul in care fata mea gesticula palpabil emotiile care ma cuprinsesera. Eram sincer de felul meu si imi placea la nebunie sa arat lumii ceea ce simt la momentul potrivit, lui puteam sa-i ofer un zambet cald care sa-l linisteasca, caci parea putin agitat, nesigur pe ceea ce face, insa consideram ca nu are de ce sa fie crispat in preajma mea. Sarmul nu ma lasa la greu si am reusit sa scot din gura lui un ras puternic care a sunat pana la masinile de mai incolo de unde ne aflam noi.
Ne puseseram la cotrobait plaja si ne simteam bine unul in compania celuilalt, plus ne insotise si sticla de bautura - lichior de ciocolata unul din preferatele mele, am ales sa beau din el fiindca este si sigur va ramane singura bautura pe care tata ma va lasa sa o consum pana ce voi implini optsprezece ani. „Ahh~ se pare ca nu ies din cuvantul lui tata...” Cu toate aceste ganduri care imi invadau capul, am decis ca ar fi bine sa ma descotorosesc de ele definitiv pentru ca nu imi facea prea mult bine, mai rau ma aglomeram si nu puteam sa fiu lucid atunci cand incercam sa ma relaxez, ori cand faceam surf.
Mi se parea ca vremea era destul de linistita, insa valurile continuau sa se infoaie in larg, oceanul fiind cuprins de o bezna mortala. Orice greseala mica si puteai sa te ineci si sa nu mai stii cum sa inoti spre suprafata, insa razele argintii luminau catusi de putinul, dar adancul nu trebuie subestimat niciodata.
Parea ca nu ne mai opream din mers si reusiseram sa ne indepartam de ochii celorlalti facandu-ne nevazuti dupa cativa palmieri inalti ce fosnaiau din cauza brizei puternice.
Nisipul era imprastiat in toate partile atunci cand amandoi ne-am trantit pe el osteniti de la mers, de parca am fi parcurs nu stiu ce drum lung. Totusi a fost destul de amuzant, iar acest baiat al carui nume nici acum nu am reusit sa-l retin era destul de nostim, nefiind complet beat a reusit sa imi anticipe fiecare miscare imitandu-ma haios si readucand pe chipul meu un ranjet de bucurie care intotdeauna lasa atmosfera incarcata cu o emotie ciudata ce ii cuprindea pe restul.
Si-a apropiat plama de a mea, usor atingandumi-o si cuprinzand-o intr-o stransoare intepatoare, facandu-ma sa tresar din loc. Faptul ca nu dorea sa se indeparteze atunci cand ii spuneam cu frumos m-a determinat sa reactionez urat, dar cu calm asa ca i-am aruncat o privire care eram sigur ca avea sa-l sperie putin si a mers, tipul s-a indepartat usor de mine.
- Imi cer scuze, e de la alcool. A spus soptit din cauza rusinii, avea obrajii imbujorati ceea ce mi se parea dorabil. Era chiar dragut si formele lui finute il dadeau de gol, glasul de asemenea. Nu parea un baiat dur, increzator in propriile forte ce din pacate erau slabute.
Nu am spus nimic, ci am continuat sa ma uit la el fara pic de rusine, el tremura din toate incheieturile si asta imi hranea si mai mult acel zambet pervers de pe fata. Un lucru pe care multi de aici nu il stiu este ca sunt atras de baieti intr-o mare pondere si de asemenea ca eu sunt cel care conduce. Nu ma laudam insa era purul adevar, reuseam sa farmec pe oricine cu sarmul meu de neegalat care a sucit multe minti, usor si letal, discret si la timp pana ce nimeni altcineva nu a mai reusit sa puna mana pe prada ochita.
- Le vrei!
- Poftim! Parea a fi smuls din fanteziile lui in momentul in care mi-am deschis gura, stiam mult prea bine ca dorea sa-mi guste buzele, toata noaptea se holba la ele si avea tot felul de ganduri perverse cu ele si cu persoana care le detinea. Nuu, adica-a-aa...Se forta prea mult, incercand sa ma convinga pe mine ca nu asta dorea, dar stiam amandoi ca asta era ceea ce il rodea.
Mi-am intors capul in partea opusa, tanarul usor icnind ca nu ii mai acord atentie. Era atat de adorabil cand se zbatea ca pestele pe uscat, asa ca pentru a satisface ambele tabere si a pune mana pe prada mi-am rasucit cu o viteza uimitoare trupul inspre el, cuprinzandu-i parul de la spate si tragandul rapid inspre mine atingandu-i incet buzele moi. Apoi trecand cu limba peste acestea pentru al tachina si al lasa sa se agate de materialul tricoului meu in speranta de a primi adevaratul sarut, m-am impins peste corpul firav care a alunecat imediat pe nisip, adancindu-se, pupandul de cateva ori, apoi dupa ce calea a fost libera, deschisa l-am prins de limba muscand-o incet, nu foarte brutal pentru ai auzi scancetele de durere amestecate cu placere. Trebuia si eu sa-mi satisfac poftele, nu?
Nemaiputand sa se abtine din tremurat m-a imbratisat puternic, strigandu-mi numele in timp ce cuvintele incercau sa iasa printre buzele noastre contopite care se miscau lasciv intr-un dans nepotolit.
Cu grija i-am ridicat camasa vaporoasa pe care o purta, ajungand sa-i mangai regulat pieptul facand pielea sa se infoaie intr-un mod placut lui, trupul sau reactionand perfect dezmierdarilor mele. Cu toate ca distractia noastra a fost intrerupta de cateva strigate si latraturi.
„Politia?!” am strigat eu socat in mintea mea ridicand privirea spre locul cu pricina. Norocul a fost ca nu erau chiar politistii, ci parintii nostri care se adunasera in jurul jipurilor. Eram sigur ca si tata se afla printre ei si aveam mare dreptate, asa ca printr-un singur salt m-am ridicat in sus, ajutandu-l apoi pe partenerul meu sase scuture de nisip si urmarind tonul acelui glas ridicat, masculin am ajuns la tata care nu avea cum sa nu ma priveasca urat. Arunca cu acid.
A fost ceva mai ingaduitor cu mine avertizandu-ma doar, totusi nu facusem ceva atat de grav incat sa-mi prelungeasca pedeapsa. Datorita lui am reusit sa o smulg din bratele violatorului acela nesuferit de Brik, pe Ayashi care ergea ca o rata beata, defapt asta era cuvantul care putea sa-i caracterizeze cel mai bine starea in care ni se arata. A trebuit sa o ia tata in brate si sa o care la masina ca apoi sa o ducem acasa unde desigur ca au aflat parintii ei de tot, s-a ales si ea cu o pedeapsa mica fiindca nu era genul de fata care se dadea de buna voie pe brazda, era cu capul pe umeri si corecta, dar asta nu insemna ca din cand in cand nu se dezlantuia. O stiu mai bine ca oricine este geniala la petreceri si cu niste gusturi rafinate la bautura.
Inainte de a parasi pragul casei acesteia am incepu sa ranjesc, cu toate ca nu imi dusesem actiunea pana la capat cu tipul ala, am reusit sa ma incadrez in timp si eram sigur ca tata avea sa apara de nicaieri crezand ca e nu stiu ce super erou sa salveze ziua si sa ma insaface si sa ma duca acasa. Daca era necesar ma putea tara si pe nisip, incapatanarea mea nu disparea de loc eram mai rau ca un catar, insa stiind ca avea sa se infurie ulterior am lasat-o mai moale, dar ca deobicei sa ma distrez pe seama lui am inceput sa cand pe tot parcursul drumului „O McDonald”, un cantec care stiam sigur ca ii ajungea la nervi. Niciodata nu ii placuse aceasta melodie.
- In seara asta ai nervii de otel. Am exclamat ranjind, apoi el intorcandu-mi zambetul a spus ca ii avea blindati, special preparati pentru comportamentul meu afumat de copil rasfatat ce eram.
Negam faptul ca sunt rasfatat, nu era adevarat si mereu ma scotea din sarite cand spunea asta. Am fost bine educat, doar ca fiind la varsta de saptesprezece ani aveam nevoie de putin spatiu ca sa respir, pana acum a stat langa mine mai rau ca scaiul de haine si era timpul sa-mi dea drumul, sunt baiat mare pentru numele Lui Dumnezeu!
Nu aveam stare, ma fataiam mai rau ca un papagal in cusca si el observase asta dand aerul conditionat pe „ON” un lucru care m-a facut sa-mi pun mainile in san si sa privesc incuruntat spre drum. Era bezna, dar luna incepea sa rasara printre palmieri.
- Nu ajuta cu nimica, chiar crezi ca asta are sa ma...
- Stiu prea bine Ka Nui, asta nu are sa te raceasca. Macar imi dadea dreptate. Esti ca o maimuta in calduri, nu ai stare si faci numai prostii, adaugase apoi si nu prea imi cazuse cu tron vorbele sale mieroase si dojenitoare.
- Hei! Sunt baiat mare, de ce nu vrei sa accepti asta odata! Strigasem atat de tare incat iesiseram de pe drum aproape.
A oprit masina, oftand adanc si luandu-si mainile de pe volan a inceput sa vorbeasca:
- Ka Nui, am acceptat de mult faptul ca esti baiat mare si totusi nu imi arati asta, intelege intri mult prea des in belele.
Ramasesem fara grai el iesise din masina si dupa imi deschisese portiera pentru a cobora, ajunseseram acasa destul de rapid, dar pentru mine timpul trecuse mai lent ca o broasca testoasa.
Luna imi baea in fata si razele se strecurau prin camera mea, fiindca geamul era deschis larg. Tata inaintase spre terasa unde Aku, lupul, batea din coada lemnul privindu-l cu ochii lui caprui pe barbatul ce se apropia si mai mult de usa.
Inainte de a intra in casa a grait spre mine, avand acea privire trista, insa mandra care te imbarbata intr-un fel anume:
- Indiferent de ce ai face eu tot te iubesc Ka Nui, esti fiul meu!
- Si eu tata, si eu, chiar daca cateodata faci mai rau ca bunicul cand ii „imprumut” placa de surf. Ti se rideaza fata, ai voce de babalac si...
- Ka Nui! Oftase prelung zambind sincer si amuzat, apoi inaintand in fuga spre el, acesta mi-a prins umarul stang apropiindu-mi trupul de al sau intr-o imbratisare blajina plina de iubire.
Cat de mult imi placea, ma simteam in siguranta.
- David, tu esti?
- Da!
Vocea lui mama se auzise de la geamul din camera lor, era treaza, insa se vedea bine ca era buimaca.
- L-ai gasit pe Ka Nui? Era ingrijorata, dar nici nu se smiorcaia fiindca mereu a avut incredere in mine.
- Da, l-am gasit pe strengarul asta, de ce nu dormi?
- V-am asteptat! Oricum treceti in casa, maine vine Kalani si restul rudelor pentru petrecerea in familie.
- Vine Kalani! Tare, frate!
Eram atat de entuziasm incat am intrat precum un fulger in casa, apoi in camera pentru a ma pregati de somn. Sora mea venea in sfarsit in Honolulu pentru petrecerea de familie si eram entuziasmat la extrem. Trebuia sa fiu odihnit si intr-o foruma buna pentru ea.



Răspunsuri în acest subiect
Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de hiimera - 25-06-2012, 07:56 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 26-06-2012, 09:29 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de hiimera - 07-07-2012, 11:35 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 08-07-2012, 12:21 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 27-07-2012, 07:05 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 27-07-2012, 10:17 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Mariaa - 31-07-2012, 11:57 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 04-08-2012, 02:28 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 04-08-2012, 04:11 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 25-08-2012, 04:14 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 31-08-2012, 06:20 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Sushi - 07-09-2012, 03:35 AM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 23-09-2012, 08:03 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Sushi - 23-09-2012, 08:50 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 16-10-2012, 03:15 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 26-10-2012, 11:30 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 28-11-2012, 02:19 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 09-12-2012, 10:14 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Clau~ - 24-03-2013, 01:58 PM
RE: Uraste ca iarna, iubeste ca vara. - de Lexxu - 24-03-2013, 03:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.766 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.239 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.524 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.329 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.796 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.195 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.487 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.066 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Iarna Magica[SasuSaku] xD Wolfx 4 4.332 23-12-2009, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Nopti de vara Shadow. 17 14.530 03-08-2009, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)