Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love the feeling of joy-An demon and an angel!

#1
Este primul meu fic :d.Sper sa va placa.:x.Vreau comentari dure chiar foarye dure pentru perfectionare :study:.V-am pupat.
Spor la citit.(daca aveti ce :)))
Capitolul I
Trrr!Trrr!
Tocmai se sunase anuntand terminarea orelor.Copii repezi fug pe unde pot fiindca tare bucurosi erau ca si niste infractori evadand din inchisoarea acea care se poate descrie in mii de cuvinte.Fara sa ma uit intr-o parte si in alta trec pe strada.Vad la stanga o masina rosie foarte traznet...dar asta conteaza?Nu!Credeam ca asta mi-e sfarsitul vietii.Credeam ca voi muri la o varsta la care nu ma-m bucurat de nimic,la 20 de ani.Masina nu se putea opri.Timpul se scurgea ca niste picaturi varsate in rauri de catre nori.Nu puteam sa ma misc.Cineva se baga in fata mea oprind masina...cu mana?!Doamne este total imposibil.Era un baiat..cel nou venit.Multumesc Domnului.De data asta am avut cel mai mare noroc din lume.
-Trebuia sa ai mai mare grija!imi spuse acesta.
-Mda...ma rog...multumesc foarte mult,dar trebuie sa plec.Iti raman datoare pe veci.spunand acestea l-am pupat pe obrazul care din pacate era cam rece si i-am zambit dragastos.
-Numele meu este Daisuke.imi spuse acesta zambind.
-Al meu este AylinMolly,dar lumea imi spune Ayli!Incantata de cunostinta.spun eu la fel ca el,un zambet larg care exprima multa iubire.
-Fiindca profa nu ne-a dat de scris...Nu ai vrea sa vi in parc.Am aparatul foto.imi spuse acesta dand din spancene.
Ma miras sa aiba tocmai acum un aparat foto,dar nu am nimic de pirdut daca ma duc.Mai ales sa-l cunosc mai bine find elevul nou,iar eu stiind pe toti elevi in parte cu toate ale lor ma refer la:calitati,comportament de care nu as vrea sa discut si alte chesti (etc.)
-Ok.Sa mergem.ii spun eu.
In timp ce ne plimbam pana ajungeam la parc acesta nu a scos niciun cuvant.Dar eu am spart ghiata:
-Si cum ai oprit masina?Ma refer cum de ai oprit-o cu o mana.Nici unul de la wrestling nu ar putea asa ceva.ii spun eu cu o urma de mirare in glas
Acesta nu a spus nimic decat a privit inainte.Bine...mai bine l-as lasa umpis in pace.Deja incepeam cu intrebarile mele de care uni spun ca-s patetice si ca as vorbi prea mult.Mai bine nu zic nimic.Uite cum s-a scurs si timpul ca am ajuns in parc.Eu alergam pana la tufa unui trandafir rosu sa-l miros.Era asa parfumat.Mirosea foarte,foarte bine.Dai imi dadu niste trandafiri:rosu,roz,alb,galben si cateva flori.
-Chiar ca esti super.Mersi foarte mult.
In timp ce invarteam trandafirul rosu lasandu-i pe ceilalti in cealalta mana si uitandu-ma intr-o alta parte simteam doua lacrimi sarate curgand pe obraji mei catifelati.O lacrima curgand pe trandafir cand ma uit vad trandafirul rosu transformat in negru iar lacrima in diamant.Ma uit speriata la el.Dai nu stia ce sa spuna se uita la mine ca la OZN-uri sau extrateresti.NU stiam ce sa zic.Am luat acel diamant,dupa parerea mea asa cred ca era,ma-m uitat la el l-am stans in palma,un lucru ce nu stiu adica corpul nu mai era controlat de mine.Cand ma uit in palma...Dumnezeule...vad acel "diamant" facut "pudra".
-Daisuke....ii spun eu cu o urma de tristete si mirare mare in glas.
-D-d-d-a..Da?imi spuse el
-Ce se-n-tampla?ii spun eu neavand o alta intrebare mai buna.
-N-n-n-u s-s-s-t-i-u.imi spuse el la fel de speriat dar mai mult surprins.
-Doar nu esti...imi spuse el fara a mai continua ce mai era de spus..
Va urma...
Sper ca v-a placut :x:x:x!Bye!
AylinMolly(Ayli) (dati pana jos de tot,pana la fundal acea fata care tine un urs in mana,iar Daisuke(Dai)cel tinut in lanturi)[/i][/b][/size]
R



Răspunsuri în acest subiect
Love the feeling of joy-An demon and an angel! - de Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ - 14-06-2011, 05:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.184 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Angel without soul ( sezonul 2 ) Rain 49 32.621 03-06-2012, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Erion.
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.888 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Angel tears gothic_yumi 7 3.715 01-09-2011, 07:20 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.758 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.625 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.498 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  How to love an angel A'Svear 46 27.640 15-02-2011, 08:16 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Dragoste de muritor si de demon Yoko-sama 22 12.336 06-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Lacrimile unui demon Dufresne 11 6.367 02-02-2011, 06:20 AM
Ultimul răspuns: Danb


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)