Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina)

#20
Sall l-a toata lumea.
Scuzati de aceasta mare intarziere dar am c-am fost prinsa intr-un loc unde nu am prea avut internet, plus ca prima oara cand am facut primul capitol actiunea mi s-a parut prea grabita asa ca l-am refacut, luand doar jumate din prima incercare.
Ok, sarevenim l-a treburile noastre.

Capitolul 6

Se spune ca dragostea este ceva minunat, mai ales cand doua persoane se lupta pentru tine dar in cazul meu, ar fi exact invers. Inima mea se bate pentru a afla cui ii este destinata dar se pare ca inca nu a reusit si nici nu cred ca v-a putea. Asta poate doar timpul v-a rezolva
M-a plimb pe aceea poteca intunecata alaturi de saten, cu gandul din cate se pare dus in alta parte. Privirea mea se atinteste asupra lui Akamaru care era ranit numai din cauza mea si tot nu pot intelege cine imi poate face asta. Daca nu as fi fost eu...dar cu siguranta nimic nu ar mai fi fost l-a fel si nu spun asta intr-un fel bun ci din potriva, tot ce mi se intampla este rau.
Timpul a trecut repede, astfel eu neobservand ca deja am ajuns in fata casei mele.
Imi i-au adio de l-a Kiba si ii urez mult noroc lui Akamaru. Nu stiu de ce dar nu as rezista sa-l vad pe Kiba suferind.
Pasesc incet dar nesigur in acelasi timp pe cararea ca m-a ducea spre acea usa aceea mare si maronie. Intru, indreptandu-mi pasii spre scarile ce duceau sus dar imediat ce ajung l-a jumatatea lor m-a i-a o stare de ameteala. In sfarsit am ajuns. Baia nu era departe asa ca hotarasc sa-mi fac un dus, poate macar atat m-a va mai potoli.
Deschid usa larg, privind in toata incaperea. Nu era cine stie ce. O chiuveta, dusul, oglinda si toate cele. Iar gresia, ce mai? Avea culoare aca un alb spalacit, asa cum sunt si ochii mei.
Intru in acea cupola de sticla, dand drumul l-a apa calduta in timp ce incetul cu incetul, trupul meu fin simpte niste furnicaturi. Incerc sa uit totul dar nu pot, este prea greu si mai ales prea dureros.
Ies din cabina, luand de pe suportul de langa ea un halat alb,invelindu-mi intregul corp cu el .Mmm, ce moale este, as sta cu el toata ziua dar niste adieri reci m-a fac sa m-a schimb repede.
M-a indrept repede spre camera mea. Deschid usa, aruncandu-mi privirea in toata incaperea incerc and sa gasesc ceva dar nu-mi pot da seama ce. Ar mai trebui sa fac ordine pe aici. Adica ar c-am fi nevoie.Haine aruncate peste tot pe unde vezi, patul nefacut iar lucrurile, nici nu mai spun, gasesti cate o carte sau mai stiu eu ce oriunde.
M-a indrept incet spre noptiera, intinzandu-mi mana dupa acel lucru micut ce-ti parea ca-ti zambeste si anume acea jucarie de plus pe care am primit-o de l-a nu stiu cine. O i-au si m-a indrept spre fereastra,asezandu-ma pe fotoliul din fata ei.
Ce vreme urata. Am auzit ca asa cum este vremea este influentata si starea ta de spirit si chiar are dreptate.Cerul cel albastru a devenit urat si de un gri inchis, norii s-au adunat astfel ca razele soarelui nu mai pot atinge pamantul, semn ca v-a urma o fortuna. Asa cum este vreme sunt si au, adica trista si posomorata.
Ridic incet jucaria in fata mea, neintelegand de l-a cine ar putea fi. Tot ce scria pe ea era un simplu "Te iubesc". Oare sa fie de la Kiba? Nu stiu de ce dar am un vag presentiment ca voi afla in curand.
Imi arunc din nou privirea spre fereastra, dorindu-mi ca cerul sa poata sa fie senin si de un albastru nemaivazut. Acel albastru ce doar o persoana il are si anume Naruto. M-a intreb oare ce face acum?
Probabil sta in pat si viseaza iar la Sakuar. Pare ciudat. Desi stiu ca nu are ochi pentru mine, nu pot renunta la el.Ceva m-a opreste dar nu-mi pot da seama ce. Si oare ce gasesc la el? Poate este c-am copilaros dar totusi este un prieten adevarat si daca vrea ceva, v-a obtine acel ceva prin munca. Si mai ales ochii,ochii aceia care odata ce te uiti in ei, te pierzi din realitate. Asa cred ca a reusit el s-a m-a hipnotizeze.
Si Kiba. De ce oare incepe sa-mi placa asa mult?Nu stiu cum as putea explica in cuvinte dar sunt sigura ca oricine care a fost indragostit tare greu si-a putut gasi cuvintele pentru a explica.
Mici picaturi incep sa apara din ce in ce mai repede si mai tare pe sticla transparenta, asta trezindu-ma la realitate.
Vremea este tare urata si incepe sa m-a intristeze din ce in ce mai tare.Mai bine a-s trage un pui de somn. Asa trece si timpul mai repede si imi mai odihnesc si eu mintea.
M-a ridic si trag perdele rosii pentru a fi mai intuneric in camera.
Ajung si eu in dreptul patului, pun animalutul l-a locul lui si m-a trantesc si eu direct in pat, fie el asa cum este. Nici nu-mi m-ai pasa daca vine cineva, este prea tarziu, de ce m-as mai schimba?
Noapte buna si vise placute.
[Imagine: 33zfwb9.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) - de Madalovenar - 07-08-2011, 03:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.353 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.564 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.021 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.998 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Melancolia naste oneshot'uri Liar 1 2.311 08-02-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.386 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.987 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.831 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.502 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.854 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)