Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina)

#18
Salut dear:*

Uite ca a ajuns si intarziata de mine pe la ficul tau,sper ca ii mai accepti comentariul ;;)
Nu am mai comentat de la cap. 3 dar asta nu inseamna ca nu ti-am urmarit ficul. O sa incerc sa te ajut cat pot. Deci:
Pare-mi-se ca tu cam grabesti actiunea, ori ai o idee nemaipomenit de lunga si incitanta ori am dreptate, si nici nu stiu care-i varianta buna T.T
Oricum, daca-i varianta doi iti propun sa te axezi pe sentimente ca nu prea ai facut asta in acest capitol. Puteai incepe chiar cu ea, avand in vedere ca era cat pe ce sa moara puteai sa isi caute greselile sau sa-i descrii frica, caci ii cam greu sa fi superficial cand viata ti-e in voia sortii. Puteai sa spui cat de rau ii pare ca nu si-a dezvaluit sentimentele fata de el sau ca ii pare rau ca o sa-i intristeze pe cei dragi, puteai descrie frica dar si dezamagirea ca nu a dus numele familiei mai departe ca o sa moara in anonimat, etc...
"-Hinata,unde esti?" aici puteai descrie alt sentiment si anume speranta. E un sentiment foarte puternic e cel care ne da defapt putere sa continuam ceea ce am inceput.
De ce nu ai descris, de exemplu, bucuria pe acre a simtito cand l-a vazut pe Akamaru? Nu mai stai cum sa incep, in general ai prins ideea cu sentimentele. Un pont, poate fi si lipsita de sentimente daca ai descrierea imprejurimilor foarte ampla dar ii mai greu. Poti, de asemenea sa asemeni copacii cu anumite persoane sau imrejurimile sau sa zici ca auzea foarte multe zgomote ale naturii, adica prin asta insinuai faptul ca ea inca purta speranta ca va fii salvata si astfel aratai faptul ca nu si-a aruncat sufletul la cosul de gunoi, ca se comporta ca Naruto. Adica ai uitat cum e Hinata de cand au trecut examenele. App. nu m-ai lamurit, ei sunt ninja sau oameni obisnuiti?
In fine, nu prea m-am uitat dupa greseli, parca am depistat din mers una, dar nu o mai gasesc.
Un sfat, pune space dupa semnele de punctuatie, e mai estetic asa:P

Ma bucur ca povestea are legatura cu titlul, abia astept sa vad cum va reactiona blondul si cum se va simti Hinata, poate ne vei descrie gelozia lui in ochii Hinatei sau o sa-l faci sa se comporte aiurea, de parca n-ar faceo deja, oricum anuntama de next, abia astept>:)
Atat am avut de zis,
Bye Bye >:D<


[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) - de Twisty Emerald - 31-07-2011, 10:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.355 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.566 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.024 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.998 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Melancolia naste oneshot'uri Liar 1 2.311 08-02-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.404 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.991 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.831 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.509 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.854 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)