Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina)

#16
Ei bine dragilor,am venit si eu cu next-il.Scuzati pentru celalalt dar atunci nu am prea avut idei si cred ca nici capitolul asta nu-i o reusita si Roxa-RXN,nu ma supar de comentul lasat.Este primul meu fic asa ca mai multe critici,mai multe idei de pus in aplicare.Asa,sa trecem la subiect...

Capitolul 5.

-Hinata,unde esti?
Vai,dar ce-i asta?Imi deschid ochii inlacrimati din cauza fricii,cautand cu privirea locul de unde parea sa vine vocea.
-Fetito,mai bine ai tacea daca vrei sa mai traiesti.
Sa mai traiesc?Cred ca sfarsitul meu este aproape.Sper doar ca acea persoana ce ma cauta sa fie aproape.
Dar brusc,numai ce vad ca sare dintr-un tufis ceva mare si alb.Pare a fi...un caine?Akamaru?El sa fie?Daca da,inseamna ca si Kiba trebuie sa fie prin apropiere.
Simteam cum acea persoana incepe sa-mi dea drumul,dar nu trece mult timp cati Akamaru deja l-a pus la pamant.Asta a fost,am scapat inca o data.
Ma apropii de atacator incercand sa-mi dau seama cine ar putea sa fie dar se pare ca avea fata acoperita.Oare cine sa fie?Sunt tot mai aproape de el,intinzandu-mi mana pentru al descoperii dar nu apuc caci imediat apare si Kiba.Ce ingrijorat era,se putea citi pe fata lui teama ce cred ca iam provocat-o eu cu aceasta intamplare.
II sar in brate,inbratisand-ul,probabil din instinct,pentru ca dupa toata aceasta intamplare,ma salvat,inca o data.La fel face si el cu mine,stand acolo amandoi cateva minute bune.Dar ce fac?Tot nu pot intelege ce se intampla cu mine,parca soarta se joaca cu inima mea,si totusi,dupa toate cele intamplate,tot ce imi iese pe gura este un simplu "multumesc".
Dar nu dureaza mult acest moment ca toata linistea ne este intrerupta de un scelalait puternic de durere.Dar ce putea fi?Vai,nu.Se pare ca Akamaru a fost ranit de atacator,fiind lovit cu cutitul,acel cutit ce era sa-mi ia mie viata.Sarim amandoi sa vedem ce putem face.Din fericire,rana nu era adanca si varful cutitului nu parea sa fi atins vreun organ important,dar era suficient de mare pentru a pierde mult sange pana ajungem in sat.Imi iau esarfa mov de la gat si incep sa-l leg cum pot locul ranit.
Stau in sezut pe iarba langa Akamaru,scarpinand-ul dupa ureche,sperand ca asta sa-l linisteasca.Gandul imi statea numai l-a acea persoana ce m-a atacat.Oare sa fie acelasi om ce m-a rapit prima oara?Daca da,de ce nu ma lasa in pace?Dar intrebarea mai importanta era ce cauta Kiba aici?De unde a stiut ca am disparut?Inca tot nu-mi da seama ce sa cred.Sa fiu recunoscatoare ca m-a salvat de atatea ori sau sa-l ignor,in speranta ca l-a fel v-a face si el cu mine.Dar oare simpte ceva pentru mine?Acel ceva special?Daca da,atunci eu oare ce-as putea sa fac?Daca ii pun ca nu-l iubesc pe el ci pe Naruto,ias putea rani sentimentele,dar daca el nu simpte nimic pentru mine ci doar inima mea se joaca cu mine?Am mai primit primit si acel cadou misterios,si sa nu uitam,l-am gasit cand mergeam l-a Sakura,atunci cand m-am intalnit cu Kiba si nu l-am bagat in seama.
Dar deodata,tot sirul meu de ganduri imi este intrerupt de saten,care apare de nu stiu unde.Vine si el langa Akamaru sa vada daca totul este in regula.
-Eram cat pe ce sa-l prind pe acel om,dar mi-a scapat printre degete.
Of,saracul Kiba,oare sa-l intreb?Imi fac curaj,imi deschid gura si numai ce scot pe ea cu jumatate de ton,si el tremurat.
-Kiba,dar de unde ai stiut ca am disparut,si mai ales,de ce m-ai cautat?
-Aveam nevoie de tine asa ca am trecut pe le tine,dar usa era incuiata.Am vazut-o pe Sakura trecand prin apropiere si am intrebat-o daca nu tea cazut.I s-a parut ciudat ca nu ai ajuns acasa,de vreme ce tocmai te-ai intors de l-a ea,si orcat team cautat,tot nu te-am gasit.
-Inteleg,dar totusi,de ce esti asa disperat cand ma cauti?
-Disperat?Eu nu sunt disperat,doar ca tu...tu imi esti draga mie.
Draga?O,nu.Dar oare la ce se refera cu acel "draga"?Gandurile mele oare se adeveresc?Daca da,cum sa-i spun ca eu nu simpt nimic pentru el?Mai bine astept momentul potrivit pentru asta.
Hotaram sa plecam si noi caci se pare ca Akamaru nu mai rezista mult.
Pe drum,numai ce-l aud pe Kiba ca incearca sa-mi spuna ceva,dar nu poate,dar cu chiu cu vai,pronunta ceva,dar pe un ton foarte tremurat.
-Hinata...
Dar oare ce s-a intamplat cu el?Mai inainte parea plin de veselie si acum parca e mai deprimat ca nici odata.
-Crezi ca Akamaru se va face bine?
-Da,nu-ti fa griji,e puternic l-a fel ca tine.
Oare chiar vroia sa ma intrebe asta?Glasul lui era prea tremurat si daca te uitai in ochii lui,iti puteai da seama foarte bine ca minte.Dar daca nu vroia sa m-a intrebe asta,atunci ce altceva?
[Imagine: 33zfwb9.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) - de Madalovenar - 23-06-2011, 02:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.353 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.564 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.021 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.997 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Melancolia naste oneshot'uri Liar 1 2.311 08-02-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.385 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.986 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.831 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.500 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.854 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)