Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pure Desire ~

#4
Nu prea imi plac cateva lucruri insa trebuie sa subliniez ORIGINALITATEA. N-am mai citit un astfel de fic, cea ce ma va face o cititoare fidela. Insa trebuie sa te atentionez asupra unor aspecte. Imi pare rau daca am sa par prea directa sau daca am sa te supar. Asa sunt eu, mai nesuferita :)) (sau, vorba unui profesor) sunt varianta feminina a lui Mihai Petre :)) Bun, bun, revin la ficul tau, scuze de off.

Acesta a stat 1. sute, mii de anii pe tronul sau din cenusa, privind cu dispret tot ceea ce-l inconjoara, 2. inima ii sa impietrit, 3. dar chiar si asa mereu si-a strecurat coada prin treburile Lui Dumnezeu, aducand si el tot odata raul printre copii Creatorului suprem.
1. Nu cred ca e necesar sa lungesti cu sute, mii si milenii. Un simplu cuvant, poate sugera foarte bine cat doua, si e mai estetic (parerea mea)
2. 3. Exprimarea nu este prea grozava. La 2. nu prea am inteles ce ai fi vrut sa spui. Oricum, cred ca nu isi are neaparat rostul..sau il puteai inlocui cu : privind cu dispret tot cea ce il inconjoara, fara sa aiba resentimente fata de acesta..(sa zicem :-?)
La 3. ma enerveaza expresia " dar chiar si asa". Pur si simplu putea fi inlocuita cu un punct. Si "mereu si-a strecurat coada prin treburile Lui Dumnezeu" ar putea fi inlocuita cu " Ii cerceta necontenit pe copii Domnului incercand cu disperare sa ii atraga in capcana sa, spre abisul intunecat."

Apoi continuarea. Nu prea ai descris, dialogul mie mi s-a parut cam confuz. A fost amuzanta ideea unui sah cu Dumnezeu, dar cam...cutremurator gandul ca Lucifer "sta la taclale si verifica documente" in imparatia lui Dumnezeu, sau ca se plimba draci pe acolo. :)) Ma rog.
Apoi intalnirea cu fetita. Fetita il vede si deodata il imbratiseaza, de parca ar fi fost buni prieteni? Mi s-ar fi parut putin mai logic, ca ea sa se teama intai, sa nu ii vina sa creada ca "Moartea" al carei nume il rostise chiar venea sa ii ia sora. La fel si cu Lucifer. Cel care se presupune ca e rece si fara de inima, cedeaza atat de usor in fata unei copile? Ar putea de exemplu sa spunem, sa incerce sa ii ia sufletul, iar fetita sa il roage neincetat sa renunte la idee, in genunchi, oricum ar fi. Si sa renunte sa spunem, la imbratisare. E moartea, nup? :D Ar putea de exemplu sa fie un " Multumesc" spus din inima, care sa-l cutremure. El, care n-a primit niciodata un multumesc...Insa sa ramana la fel de rece.
Nu incerca sa grabesti actiunea, ci gandeste-te la ce personaje ai, deci, cum ar trebui ele,logic, sa actioneze, la imprejurari, la actiuni..sunt importante. Si la fel si exprimarea.

Gata, gata, incetez, caci altfel sunt numa' buna de rolul "mumei paduri" :))
Am revenit. Am avut o perioada in care nu am reusit sa stau pe niciun forum, respectiv animezup. Sper sa nu existe vreo problema 4
Nu stiu daca voi mai pleca brusc sau daca voi reveni dupa.



Răspunsuri în acest subiect
Pure Desire ~ - de hiimera - 07-03-2011, 11:48 PM
RE: Pure Desire ~ - de Katniss - 08-03-2011, 12:38 AM
RE: Pure Desire ~ - de MooN. - 09-03-2011, 10:02 PM
RE: Pure Desire ~ - de Juneko - 09-03-2011, 11:27 PM
RE: Pure Desire ~ - de hiimera - 11-03-2011, 12:34 AM
RE: Pure Desire ~ - de Katniss - 11-03-2011, 11:36 AM
RE: Pure Desire ~ - de Juneko - 11-03-2011, 09:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vengeful desire MiraA 25 13.437 15-02-2012, 11:26 PM
Ultimul răspuns: MiraA
  Pure heart Akane Hime 22 11.199 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Burning desire Red Baron 30 14.523 16-09-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Pure Blood Ellys 6 4.846 07-05-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 16.033 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Pure Satisfaction[yaoi][18+] Kayura 28 16.969 21-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Desire nolazy 2 2.899 20-07-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Black Pearl
  Pure Love [shounen-ai / yaoi] October 18 13.276 16-01-2009, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Argenta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)